Metabase - en to sk translation catalogue (7366 entries)

en: Your database has been added!
sk: Vaša databáza bola pridaná!

en: We took a look at your data, and we have some automated explorations that we can show you!
sk: Pozreli sme sa na vaše dáta a máme niekoľko automatizovaných prieskumov, ktoré vám môžeme ukázať!

en: I'm good thanks
sk: Som v poriadku, ďakujem

en: Explore this data
sk: Preskúmať tieto dáta

en: Select a database type
sk: Vyberte typ databázy

en: Save
sk: Uložiť

en: To do some of its magic, Metabase needs to scan your database. We will also rescan it periodically to keep the metadata up-to-date. You can control when the periodic rescans happen below.
sk: Metabase potrebuje skenovať vašu databázu, aby mohla čarovať. Takisto ju periodicky znovu preskenujeme, aby sme udržali metadáta aktuálne. Nižšie môžete určiť, kedy tieto skeny nastanú.

en: Database syncing
sk: Databáza sa synchronizuje

en: This is a lightweight process that checks for
    updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this
    set to sync hourly.
sk: Toto je ľahký proces, ktorý skontroluje aktualizácie ku schémam tejto databázy. Vo väčšine prípadov je v poriadku ponechať nastavenie na hodinovú synchronizáciu.

en: Scan
sk: Skenovať

en: Scanning for Filter Values
sk: Vyhľadávanie hodnôt filtra

en: Metabase can scan the values present in each
    field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This
    can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large
    database.
sk: Metabase môže skenovať hodnoty vo všetkých poliach v tejto databáze. Povoľte to zaškrtnutím checkboxov v dashboardoch a otázkach. Tento proces može byť náročný hlavne na zdroje, hlavne ak mate viac databáz.

en: When should Metabase automatically scan and cache field values?
sk: Kedy má Metabase automaticky skenovať a ukladať polia do vyrovnávacej pamäte?

en: Regularly, on a schedule
sk: Pravidelne, podľa plánu

en: Only when adding a new filter widget
sk: Iba pri pridávaní nového widgetu filtra

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will
    scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
sk: Keď používateľ pridá nový filter na dashboard alebo SQL dotaz, Metabase
    naskenujte polia mapované do tohto filtra, aby sa zobrazil zoznam voliteľných hodnôt.

en: Never, I'll do this manually if I need to
sk: Nikdy, urobím to ručne keď budem potrebovať

en: Saving...
sk: Ukladám...

en: Server error encountered
sk: Vyskytla sa chyba servera

en: Delete this database?
sk: Zmazať túto databázu?

en: All saved questions, metrics, and segments that rely on this database will be lost.
sk: Všetky uložené otázky, metriky a segmenty, ktoré sú pripojené na túto databázu, sa stratia.

en: This cannot be undone.
sk: Nie je to možné vrátiť späť.

en: If you're sure, please type
sk: Ak ste si istý, napíšte

en: in this box:
sk: do tohto poľa:

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Delete
sk: Zmazať

en: Databases
sk: Databázy

en: Add Database
sk: Pridať databázu

en: Connection
sk: Spojenie

en: Scheduling
sk: Plánovanie

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Actions
sk: Akcie

en: Sync database schema now
sk: Synchronizujte schému databázy teraz

en: Starting…
sk: Začínam...

en: Failed to sync
sk: Synchronizácia zlyhala

en: Sync triggered!
sk: Synchronizácia bola spustená!

en: Re-scan field values now
sk: Znova preskenujte hodnoty polí

en: Failed to start scan
sk: Spustenie skenovania zlyhalo

en: Scan triggered!
sk: Skenovanie bolo spustené!

en: Danger Zone
sk: Nebezpečná zóna

en: Discard saved field values
sk: Odstrániť uložené hodnoty polí

en: Remove this database
sk: Odstrániť túto databázu

en: Add database
sk: Pridať databázu

en: Name
sk: Meno

en: Deleting...
sk: Odstraňujem...

en: Loading ...
sk: Načítavam ...

en: Bring the sample dataset back
sk: Vráťte vzorovú údaje späť

en: Couldn't connect to the database. Please check the connection details.
sk: K databáze sa nepodarilo pripojiť. Skontrolujte nastavenie pripojenia.

en: Successfully created!
sk: Úspešne vytvorené!

en: Successfully saved!
sk: Úspešne uložené!

en: Edit
sk: Upraviť

en: Revision History
sk: História revízií

en: Retire this {0}?
sk: Odísť zo {0}?

en: Saved questions and other things that depend on this {0} will continue to work, but this {1} will no longer be selectable from the query builder.
sk: Uložené otázky a ďalšie veci, ktoré závisia od tohto {0}, budú naďalej fungovať, ale toto {1} už nebude možné vybrať z nástroja na tvorbu dotazov.

en: If you're sure you want to retire this {0}, please write a quick explanation of why it's being retired:
sk: Ak ste si istý, že chcete odísť zo {0}, napíšte stručne vysvetlenie, prečo chcete odísť:

en: This will show up in the activity feed and in an email that will be sent to anyone on your team who created something that uses this {0}.
sk: Toto sa zobrazí v informačnom kanáli aktivít a v emaile, ktorý sa pošle komukoľvek vo vašom tíme, kto vytvorí niečo, čo používa toto {0}.

en: Retire
sk: Odísť

en: Retiring…
sk: Odchádzam ...

en: Failed
sk: Neúspešne

en: Success
sk: Úspešne

en: Preview
sk: Náhľad

en: No column description yet
sk: Žiadny popis stĺpca

en: Select a field visibility
sk: Vyberte viditeľnosť poľa

en: No special type
sk: Žiaden špeciálny typ

en: Other
sk: Iné

en: Select a special type
sk: Vyberte špeciálny typ

en: Select a target
sk: Vyberte cieľ

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Column
sk: Stĺpec

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

en: Type
sk: Typ

en: Current database:
sk: Aktuálna databáza:

en: Show original schema
sk: Zobraziť originálnu schému

en: Data Type
sk: Dátovy typ

en: Additional Info
sk: Dodatočné informácie

en: Find a schema
sk: Nájdi schému

en: {0} schema | {0} schemas
sk[0]: {0}  schema
sk[1]: {0} schémy
sk[2]: {0} schém
sk[3]: {0} schém

en: Why Hide?
sk: Prečo schovať.

en: Technical Data
sk: Technické data

en: Irrelevant/Cruft
sk: Nerelevantné

en: Queryable
sk: Dotazovateľné

en: Hidden
sk: Schované

en: No table description yet
sk: Žiaden popis tabuľky

en: Metadata Strength
sk: Sila metadát

en: {0} Queryable Table | {0} Queryable Tables
sk[0]: {0} dotazovateľná tabuľka
sk[1]: {0} dotazovateľné tabuľky
sk[2]: {0} dotazovateľných tabuliek
sk[3]: {0} dotazovateľných tabuliek

en: {0} Hidden Table | {0} Hidden Tables
sk[0]: {0} skrytá tabuľka
sk[1]: {0} skryté tabuľky
sk[2]: {0} skrytých tabuliek
sk[3]: {0} skrytch tabuliek

en: Find a table
sk: Nájdi tabuľku

en: Schemas
sk: Schéma

en: Metrics
sk: Metrika

en: Add a Metric
sk: Pridaj metriku

en: Definition
sk: Definícia

en: Create metrics to add them to the View dropdown in the query builder
sk: Vytvorte metriku a pridajte ju do rozbaľovacieho menu v náhľade v nástroji na dotazy

en: Segments
sk: Segmenty

en: Add a Segment
sk: Pridaj segment

en: Create segments to add them to the Filter dropdown in the query builder
sk: Vytvorte segmenty a pridajte ich do rozbaľovacieho menu vo filtry v nástroji na dotazy

en: created
sk: vytvorené

en: reverted to a previous version
sk: Vrátiť na predchádzajúcu verziu

en: edited the title
sk: upravený nadpis

en: edited the description
sk: popis bol upravený

en: edited the
sk: bolo upravené

en: made some changes
sk: urobte nejakú zmenu

en: You
sk: Vy

en:  History
sk:  História

en: Revision History for
sk: História revízií pre

en: {0} – Field Settings
sk: {0} – Nastavenia poľa

en: Where this field will appear throughout Metabase
sk: Kde sa toto pole objaví v Metabase

en: Filtering on this field
sk: Filtrovanie v tomto poli

en: When this field is used in a filter, what should people use to enter the value they want to filter on?
sk: Keď sa toto pole použije vo filtri, aký typ hodnoty by ľudia mali používať, ak chcú v tomto poli filtrovať?

en: No description for this field yet
sk: Žiaden popis tohto poľa

en: Original value
sk: Originálna hodnota

en: Mapped value
sk: Namapovaná hodnota

en: Enter value
sk: Zadajte hodnotu

en: Use original value
sk: Použite originálnu hodnotu

en: Use foreign key
sk: Použite cudzí kľuč

en: Custom mapping
sk: Vlastné mapovanie

en: Unrecognized mapping type
sk: Nerozpoznaný typ mapovania

en: Current field isn't a foreign key or FK target table metadata is missing
sk: Aktuálne pole nie je cudzí kľúč alebo chýbajú metadáta cieľovej tabuľky s cudzím kľúčom

en: The selected field isn't a foreign key
sk: Vybraté pole nie je cudzí kľúč

en: Display values
sk: Zobraziť hodnoty

en: Choose to show the original value from the database, or have this field display associated or custom information.
sk: Vyberte, či chcete zobraziť pôvodnú hodnotu z databázy, alebo nechať toto pole zobraziť priradenú alebo vlastnú informáciu.

en: Choose a field
sk: Vyberte pole

en: Please select a column to use for display.
sk: Vyberte stĺpec, ktorý chcete použiť na zobrazenie.

en: You might want to update the field name to make sure it still makes sense based on your remapping choices.
sk: Možno budete chcieť aktualizovať názov poľa, aby sa ubezpečil, že má stále zmysel na základe vašich možností premapovania.

en: Cached field values
sk: Hodnoty poľa vo vyrovnávacej pamäti

en: Metabase can scan the values for this field to enable checkbox filters in dashboards and questions.
sk: Metabase môže skontrolovať hodnoty tohto poľa a povoliť filtre checkboxov políčok na dashboardoch a otázkach.

en: Re-scan this field
sk: Znovu naskenujte toto pole

en: Discard cached field values
sk: Vyčistiť hodnoty polí vo vyrovnávacej pamäti

en: Failed to discard values
sk: Nepodarilo sa vyčistiť hodnoty

en: Discard triggered!
sk: Čistenie spustené!

en: Select any table to see its schema and add or edit metadata.
sk: Vyberte ľubovoľnú tabuľku, aby sa zobrazila jej schéma a pridajte alebo upravte metadáta.

en: Name is required
sk: Meno je povinné

en: Description is required
sk: Popis je povinný

en: Revision message is required
sk: Správa pri revízií je povinná

en: Aggregation is required
sk: Agregácia je povinná

en: Edit Your Metric
sk: Upraviť vaše metriky

en: Create Your Metric
sk: Vytvorte svoje metriky

en: Make changes to your metric and leave an explanatory note.
sk: Vykonajte zmeny v metrike a pridajte vysvetľujúcu poznámku.

en: You can create saved metrics to add a named metric option to this table. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
sk: Môžete vytvoriť uložené metriky a pridať do tejto tabuľky voľbu pomenovanej metriky. Medzi uložené metriky patrí typ agregácie, agregované pole a prípadne akýkoľvek filter, ktorý pridáte. Ako príklad môžete použiť na vytvorenie niečoho ako oficiálny spôsob výpočtu „priemernej ceny“ pre tabuľku Objednávky.

en: Result:
sk: Výsledok:

en: Name Your Metric
sk: Meno vašej metriky

en: Give your metric a name to help others find it.
sk: Pridajte meno pre vašu metriku

en: Something descriptive but not too long
sk: Niečo popisné, ale nie príliš dlhé

en: Describe Your Metric
sk: Popíšte svoju metriku

en: Give your metric a description to help others understand what it's about.
sk: Zadajte popis svojej metriky, aby ste ostatným pomohli pochopiť, o čo ide.

en: This is a good place to be more specific about less obvious metric rules
sk: Toto je dobré miesto na presnejšie vymedzenie menej zrejmých metrických pravidiel

en: Reason For Changes
sk: Dôvod zmeny

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required.
sk: Pridajte poznámku a vysvetlite, aké zmeny ste vykonali a prečo boli potrebné.

en: This will show up in the revision history for this metric to help everyone remember why things changed
sk: Toto sa zobrazí v histórii revízií pre túto metriku, aby všetci vedeli prečo sa veci zmenili

en: At least one filter is required
sk: Aspoň jeden filter je povinný

en: Edit Your Segment
sk: Upravte svoj segment

en: Create Your Segment
sk: Vytvorte svoj segment

en: Make changes to your segment and leave an explanatory note.
sk: Vykonajte zmeny vo svojom segmente a pridajte vysvetľujúcu poznámku.

en: Select and add filters to create your new segment for the {0} table
sk: Vyberte a pridajte filtre a vytvorte nový segment pre tabuľku {0}

en: Name Your Segment
sk: Pomenujte svoj segment

en: Give your segment a name to help others find it.
sk: Pomenujte svoj segment a pomôžte ostatným ho nájsť.

en: Describe Your Segment
sk: Popíšte svoj segment

en: Give your segment a description to help others understand what it's about.
sk: Zadajte popis svojho segmentu, aby ste ostatným pomohli pochopiť, o čo ide.

en: This is a good place to be more specific about less obvious segment rules
sk: Toto je miesto na presnejšie vymedzenie pravidiel segmentu

en: This will show up in the revision history for this segment to help everyone remember why things changed
sk: Toto sa objaví v histórii revízií pre tento segment, aby všetci vedeli prečo sa veci zmenili

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Metabase can scan the values in this table to enable checkbox filters in dashboards and questions.
sk: Metabase môže naskenovať hodnoty v tejto tabuľke a povoliť filtre v checkboxoch na dashboardoch a otázkach.

en: Re-scan this table
sk: Znovu naskenujte túto tabuľku

en: Add
sk: Pridať

en: Not a valid formatted email address
sk: Emailová adresa má zlý tvar

en: First name
sk: Krstné meno

en: Last name
sk: Priezvisko

en: Email address
sk: Emailová adresa

en: Permission Groups
sk: Skupiny povolení

en: Make this user an admin
sk: Nastaviť tohto používateľa ako správcu

en: All users belong to the {0} group and can't be removed from it. Setting permissions for this group is a great way to
    make sure you know what new Metabase users will be able to see.
sk: Všetci používatelia patria do skupiny {0} a nemôžu byť z nej odstránení. Uistite sa že používatelia pridaný do tejto skupiny uvidia iba čo chcete.

en: This is a special group whose members can see everything in the Metabase instance, and who can access and make changes to the
    settings in the Admin Panel, including changing permissions! So, add people to this group with care.
sk: Toto je špeciálna skupina, ktorej členovia môžu vidieť všetko v inštancii Metabase a ktorí majú prístup a vykonávať zmeny v
    nastaveniach v administrácii vrátane zmeny povolení! Preto do tejto skupiny pridávajte ľudí opatrne.

en: To make sure you don't get locked out of Metabase, there always has to be at least one user in this group.
sk: Aby ste sa uistili, že nemáte prístup k Metabase, v tejto skupine musí byť vždy aspoň jeden používate

en: Members
sk: Členovia

en: A group is only as good as its members.
sk: Skupina je taká dobrá ako jej členovia.

en: and
sk: a

en: {0} other group | {0} other groups
sk[0]: {0} ostatná skupina
sk[1]: {0} ostatné skupiny
sk[2]: {0} ostatných skupín
sk[3]: {0} ostatných skupín

en: Default
sk: Predvolené

en: Something like "Marketing"
sk: Niečo ako „Marketing“

en: Remove this group?
sk: Odstrániť túto skupinu?

en: Are you sure? All members of this group will lose any permissions settings they have based on this group.
    This can't be undone.
sk: Si si istý? Všetci členovia tejto skupiny stratia všetky nastavenia povolení, ktoré majú na základe tejto skupiny.
    Toto nie je možné vrátiť späť.

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Edit Name
sk: Zmeniť meno

en: Remove Group
sk: Odstrániť skupinu

en: Done
sk: Hotovo

en: Group name
sk: Názov skupiny

en: Groups
sk: Skupiny

en: Create a group
sk: Vytvorte skupinu

en: You can use groups to control your users' access to your data. Put users in groups and then go to the Permissions section to control each group's access. The Administrators and All Users groups are special default groups that can't be removed.
sk: Skupiny môžete použiť na riadenie prístupu vašich používateľov k vašim údajom. Dajte používateľov do skupín a potom prejdite do časti Povolenia, kde môžete riadiť prístup každej skupiny. Skupiny Administrators a All Users sú špeciálne predvolené skupiny, ktoré nie je možné odstrániť.

en: Edit Details
sk: Upraviť detaily

en: Re-send Invite
sk: Preposlať pozvánku

en: Reset Password
sk: Obnoviť heslo

en: Deactivate
sk: Deactivovať

en: People
sk: Ľudia

en: Who do you want to add?
sk: Koho chcete pridať?

en: Edit {0}'s details
sk: Upravte {0} detaily

en: {0} has been added
sk: {0} bol pridaný

en: Add another person
sk: Pridať ďalšiu osobu

en: We couldn’t send them an email invitation,
    so make sure to tell them to log in using {0}
    and this password we’ve generated for them:
sk: Nepodarilo sa nám poslať emailovú pozvánku,
    nezabudnite im teda povedať, aby sa prihlásili pomocou {0}
    a týmto heslo, ktoré sme pre nich vygenerovali:

en: If you want to be able to send email invites, just go to the {0} page.
sk: Ak chcete mať možnosť posielať emailové pozvánky, jednoducho prejdite na stránku {0}.

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to set their password.
sk: Poslali sme pozvánku na adresu {0} s pokynmi na nastavenie hesla.

en: We've re-sent {0}'s invite
sk: Znovu sme poslali pozvánku používateľovi {0}

en: Okay
sk: Dobre

en: Any previous email invites they have will no longer work.
sk: Všetky predchádzajúce e-mailové pozvánky už nebudú fungovať.

en: Deactivate {0}?
sk: Deaktivovať {0}?

en: {0} won't be able to log in anymore.
sk: {0} sa už nebude môcť prihlásiť.

en: Reactivate {0}'s account?
sk: Znovu aktivovať účet {0}?

en: Reactivate
sk: Reaktivovať

en: They'll be able to log in again, and they'll be placed back into the groups they were in before their account was deactivated.
sk: Budú sa môcť prihlásiť znova a pred deaktiváciou účtu budú zaradení späť do skupín, v ktorých boli.

en: Reset {0}'s password?
sk: Obnoviť heslo používateľa {0}?

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Are you sure you want to do this?
sk: Naozaj to chcete urobiť?

en: {0}'s password has been reset
sk: Heslo používateľa {0} bolo resetované

en: Here’s a temporary password they can use to log in and then change their password.
sk: Toto je dočasné heslo, pomocou ktorého sa môžu prihlásiť a potom zmeniť svoje heslo.

en: We've sent them an email with instructions for creating a new password.
sk: Poslali sme im email s pokynmi na vytvorenie nového hesla.

en: Active
sk: Aktívny

en: Deactivated
sk: Deaktivovaný

en: Add someone
sk: Pridajte niekoho

en: Last Login
sk: Posledné prihlásenie

en: Signed up via Google
sk: Registrovaný cez Google

en: Signed up via LDAP
sk: Zaregistrované prostredníctvom LDAP

en: Reactivate this account
sk: Znova aktivujte tento účet

en: Never
sk: Nikdy

en: {0} table | {0} tables
sk[0]: {0} tabuľka
sk[1]: {0} tabuľky
sk[2]: {0} tabuliek
sk[3]: {0} tabuliek

en:  will be
sk:  bude

en: given access to
sk: pridaný prístup k

en:  and
sk:  a

en: denied access to
sk: odobraný prístup k

en:  will no longer be able to
sk:  už nebude môcť

en:  will now be able to
sk:  bude teraz môcť

en:  native queries for
sk:  natívne dotazy pre

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Save permissions?
sk: Uložiť oprávnenia?

en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

en: Discard changes?
sk: Zahodiť zmen?

en: No changes to permissions will be made.
sk: V povoleniach sa nevykonajú žiadne zmeny

en: You've made changes to permissions.
sk: Zmenili ste povolenia

en: Permissions for this collection
sk: Povolenia pre túto kolekciu

en: You have unsaved changes
sk: Máte neuložené zmeny

en: Do you want to leave this page and discard your changes?
sk: Chcete opustiť túto stránku a zahodiť svoje zmeny?

en: Sorry, an error occurred.
sk: Ľutujeme, vyskytla sa chyba.

en: Administrators always have the highest level of access to everything in Metabase.
sk: Správcovia majú vždy najvyššiu úroveň prístupu ku všetkému v Metabase.

en: Every Metabase user belongs to the All Users group. If you want to limit or restrict a group's access to something, make sure the All Users group has an equal or lower level of access.
sk: Každý používateľ Metabase patrí do skupiny Všetci používatelia. Ak chcete obmedziť alebo obmedziť prístup skupiny k niečomu, uistite sa, že skupina Všetci používatelia má rovnaký alebo nižší prístup.

en: MetaBot is Metabase's Slack bot. You can choose what it has access to here.
sk: MetaBot je robot v Metabase pripojený na Slack. Tu si môžete vybrať, k čomu má prístup.

en: The "{0}" group may have access to a different set of {1} than this group, which may give this group additional access to some {2}.
sk: Skupina "{0}" môže mať prístup k inej množine {1} ako táto skupina, čo môže tejto skupine poskytnúť ďalší prístup k niektorým {2}.

en: The "{0}" group has a higher level of access than this, which will override this setting. You should limit or revoke the "{1}" group's access to this item.
sk: Skupina "{0}" má vyššiu úroveň prístupu ako to, čím toto nastavenie prepíšete. Mali by ste obmedziť alebo zrušiť prístup skupiny „{1}“ k tejto položke.

en: Limit
sk: Obmedziť

en: Revoke
sk: Odobrať

en: access even though "{0}" has greater access?
sk: prístup, aj keď „{0}“ má väčší prístup?

en: Limit access
sk: Obmedziť prístup

en: Revoke access
sk: Odobrať prístup

en: Change access to this database to limited?
sk: Zmeniť prístup k tejto databáze na obmedzený?

en: Change
sk: Zmeniť

en: Allow Raw Query Writing?
sk: Povoliť priame písanie dopytov?

en: This will also change this group's data access to Unrestricted for this database.
sk: Týmto sa zmení aj prístup tejto skupiny k údajom pre neobmedzenú databázu.

en: Allow
sk: Povoliť

en: Revoke access to all tables?
sk: Odobrať prístup pre všetky tabuľky?

en: This will also revoke this group's access to raw queries for this database.
sk: Tým sa tiež zruší prístup tejto skupiny k nespracovaným dotazom pre túto databázu.

en: Grant unrestricted access
sk: Pridať neobmedzený prístup

en: Unrestricted access
sk: Neobmedzený prístup

en: Limited access
sk: Obmedzený prístup

en: No access
sk: Žiaden prístup

en: Write raw queries
sk: Písať priamy dotaz

en: Can write raw queries
sk: Môžte písať priame dotazy

en: Curate collection
sk: Opraviť kolekciu

en: View collection
sk: Zobraziť kolekciu

en: Data Access
sk: Prístup k údajom

en: View tables
sk: Zobraziť tabuľky

en: SQL Queries
sk: SQL dotaz

en: View schemas
sk: Zobraziť schému

en: Data Model
sk: Dátový model

en: Sign in with Google
sk: Prihlásiť sa pomocou Google

en: Allows users with existing Metabase accounts to login with a Google account that matches their email address in addition to their Metabase username and password.
sk: Umožňuje používateľom s existujúcimi účtami Metabase prihlásiť sa pomocou účtu Google, ktorý sa zhoduje s ich e-mailovou adresou, okrem ich používateľského mena a hesla Metabase.

en: Configure
sk: Nastaviť

en: Allows users within your LDAP directory to log in to Metabase with their LDAP credentials, and allows automatic mapping of LDAP groups to Metabase groups.
sk: Umožňuje používateľom vo vašom adresári LDAP prihlásiť sa do Metabase pomocou svojich LDAP prístupov a umožňuje automatické mapovanie skupín LDAP na skupiny Metabase.

en: That's not a valid email address
sk: Toto nie je platná e-mailová adresa

en: That's not a valid integer
sk: To nie je platné celé číslo

en: Changes saved!
sk: Zmeny boli uložené!

en: Looks like we ran into some problems
sk: Vyzerá to, že sme narazili na nejaké problémy

en: Send test email
sk: Poslať testovací email

en: Sending...
sk: Posiela sa...

en: Sent!
sk: Odoslané!

en: Clear
sk: Čisté

en: Authentication
sk: Overenie

en: Server Settings
sk: Nastavenie servra

en: User Schema
sk: Schéma používateľa

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Group Schema
sk: Schéma skupiny

en: Using
sk: Použité

en: Getting set up
sk: Príprava

en: A few things you can do to get the most out of Metabase.
sk: Niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste z Metabase vyťažili maximum.

en: Recommended next step
sk: Odporúčany ďalší krok

en: Google Sign-In
sk: Google prihlásenie

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}
sk: Ak chcete povoliť používateľom prihlásiť sa do služby Google, musíte Metabase poskytnúť klientske ID aplikácie konzoly Google Developers. Pokyny, ako vytvoriť kľúč, nájdete {0}

en: Your Google client ID
sk: Google client ID

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from:
sk: Povoliť používateľom prihlásiť sa samostatne, ak ich e-mailová adresa účtu Google pochádza z:

en: Answers sent right to your Slack #channels
sk: Odpovede odoslané priamo na vaše Slack #kanály

en: Create a Slack Bot User for MetaBot
sk: Vytvorte Slack Bot používateľa pre MetaBot

en: Once you're there, give it a name and click {0}. Then copy and paste the Bot API Token into the field below. Once you are done, create a "metabase_files" channel in Slack. Metabase needs this to upload graphs.
sk: Keď už ste tam, pomenujte ho a kliknite na {0}. Potom skopírujte a vložte Bot API Token do poľa nižšie. Po dokončení vytvorte v Slack kanáli „metabase_files“. Metabase to potrebuje na posielanie grafov.

en: You're running Metabase {0} which is the latest and greatest!
sk: Používate Metabase {0}, ktorá je najnovšia!

en: Metabase {0} is available.  You're running {1}
sk: Metabase {0} je k dispozícii. Používate {1}

en: Update
sk: Aktualizovať

en: What's Changed:
sk: Čo sa zmenilo:

en: Add a map
sk: Pridajte mapu

en: Delete custom map
sk: Odstránte vlastnú mapu

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Select…
sk: Vybrať...

en: Sample values:
sk: Ukážková hodnota

en: Add a new map
sk: Pridať novú mapu

en: Edit map
sk: Upraviť mapu

en: What do you want to call this map?
sk: Ako chcete pomenovať túto mapu?

en: e.g. United Kingdom, Brazil, Mars
sk: napr. Veľká Británia, Brazília, Mars

en: URL for the GeoJSON file you want to use
sk: URL pre GeoJSON subory ktoré chce použiť

en: Like https://my-mb-server.com/maps/my-map.json
sk: Napríklad ako https://my-mb-server.com/maps/my-map.json

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Load
sk: Načítať

en: Which property specifies the region’s identifier?
sk: Ktorá položka určuje identifikátor regiónu?

en: Which property specifies the region’s display name?
sk: Ktorá položka určuje zobrazovaný názov regiónu?

en: Load a GeoJSON file to see a preview
sk: Na zobrazenie náhľad, načítajte GeoJSON súbor

en: Save map
sk: Uložte mau

en: Add map
sk: Pridajte mapu

en: Using embedding
sk: Použiť vkladanie

en: By enabling embedding you're agreeing to the embedding license located at
sk: Povolením vkladania vyjadrujete súhlas s licenciou na vkladanie umiestnenou na adrese

en: In plain English, when you embed charts or dashboards from Metabase in your own application, that application isn't subject to the Affero General Public License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds. You should, however, read the license text linked above as that is the actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
sk: V skratke, keď do svojej vlastnej aplikácie vkladáte grafy alebo dashboardy od spoločnosti Metabase, táto aplikácia nepodlieha Affero GPL, ktorý pokrýva zvyšok Metabase, za predpokladu, že na nich budete mať viditeľné logo Metabase a „Powered by Metabase“. vloží. Mali by ste si však prečítať vyššie uvedený text licencie, pretože to je skutočná licencia, s ktorou súhlasíte povolením tejto funkcie.

en: Enable
sk: Zapnúť

en: Premium embedding enabled
sk: Prémiové vkladanie zapnuté

en: Enter the token you bought from the Metabase Store
sk: Zadajte token ktorý ste dostali po zakúpení v Metabase obchode

en: Premium embedding lets you disable "Powered by Metabase" on your embedded dashboards and questions.
sk: Prémiové vkladanie vám umožňuje zakázať funkciu „Powered by Metabase“ na 
    dashboardoch a otázkach.

en: Buy a token
sk: Kúpiť token

en: Enter a token
sk: Vožiť token

en: Edit Mappings
sk: Upraviť mapovanie

en: Group Mappings
sk: Skupinové mapovanie

en: Create a mapping
sk: Vytvoriť mapovanie

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Membership to the Admin group can be granted through mappings, but will not be automatically removed as a
    failsafe measure.
sk: Mapovanie umožňuje spoločnosti Metabase automaticky pridávať a odoberať používateľov zo skupín na základe informácií o členstve poskytnutých
    adresárovým servrom. Členstvo v skupine Admin možno udeliť prostredníctvom mapovania, ale nebude automaticky odstránené ako bezpečné opatrenie.

en: Distinguished Name
sk: Rozlišujúci názor

en: Public Link
sk: Verejný odkaz

en: Revoke Link
sk: Zrušiť odkaz

en: Disable this link?
sk: Vypnúť tento odkaz?

en: They won't work anymore, and can't be restored, but you can create new links.
sk: Už nebudú fungovať a nebude ich možné obnoviť, ale môžete vytvoriť nové odkazy.

en: Public Dashboard Listing
sk: Výpis verejného dashboardu

en: No dashboards have been publicly shared yet.
sk: Nie je zdieľaný žiaden verejný dashboard.

en: Public Card Listing
sk: Výpis z verejnej karty

en: No questions have been publicly shared yet.
sk: Nie sú zdieľané žiadne verejne otázky.

en: Embedded Dashboard Listing
sk: Výpis vkladaných dashbordov

en: No dashboards have been embedded yet.
sk: Zatiaľ nie sú vložené žiadne dashboardy.

en: Embedded Card Listing
sk: Výpis vložených kariet

en: No questions have been embedded yet.
sk: Zatiaľ neboli vložené žiadne otázky.

en: Regenerate embedding key?
sk: Obnoviť kľúč pre vkladanie?

en: This will cause existing embeds to stop working until they are updated with the new key.
sk: To spôsobí, že existujúce vložené objekty prestanú fungovať, kým nebudú aktualizované novým kľúčom.

en: Regenerate key
sk: Obnovte kľúč

en: Generate Key
sk: Vygenerujte kľúč

en: Enabled
sk: Zapnuté

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: Unknown setting {0}
sk: Neznáme nastavenie {0}

en: Setup
sk: Nastaviť

en: General
sk: Všeobecné

en: Site Name
sk: Názov stránky

en: Site URL
sk: URL stránky

en: Email Address for Help Requests
sk: Emailová adresa kde môžte nápisať email ak máte problém.

en: Report Timezone
sk: Nahlásiť časové pásmo

en: Database Default
sk: Predvolená databáza

en: Select a timezone
sk: Vyberte časové pásmo

en: Not all databases support timezones, in which case this setting won't take effect.
sk: Nie všetky databázy podporujú časové pásma. V takom prípade sa toto nastavenie neprejaví.

en: Language
sk: Jazyk

en: Select a language
sk: Vyberte jazyk

en: Anonymous Tracking
sk: Anonymné sledovanie

en: Friendly Table and Field Names
sk: Spriatelené tabuľky a názvy polí

en: Only replace underscores and dashes with spaces
sk: Podčiarknutia a pomlčky nahrádzajte iba medzerami

en: Enable Nested Queries
sk: Povoliť vnorené dopyty

en: Updates
sk: Aktualizácie

en: Check for updates
sk: Skontroluj aktualizácie

en: That's not a valid port number
sk: Toto nie je valídne číslo portu

en: SMTP Security
sk: SMTP bezpečnosť

en: SMTP Username
sk: SMTP používateľske meno

en: SMTP Password
sk: SMTP heslo

en: From Address
sk: Z adresy

en: Slack API Token
sk: Slack API token

en: Enter the token you received from Slack
sk: Vložiť token na reaktiváciu Slacku

en: Single Sign-On
sk: Jednotné prihlásenie

en: LDAP Authentication
sk: LDAP Overenie

en: LDAP Security
sk: LDAP Bezpečnosť

en: Username or DN
sk: Prihlasovacie meno

en: Password
sk: Heslo

en: User search base
sk: Užívateľská základňa pre vyhľadávanie

en: User filter
sk: Používateľský filter

en: Check your parentheses
sk: Skontrolujte zátvorky

en: Email attribute
sk: Atribút emailu

en: First name attribute
sk: Atribút krstné meno

en: Last name attribute
sk: Atribút priezvisko

en: Synchronize group memberships
sk: Synchronizujte členstvo v skupinách

en: Group search base
sk: Základňa vyhľadávania v skupinach

en: Maps
sk: Mapy

en: Map tile server URL
sk: Namapujte polia z URL servra

en: Metabase uses OpenStreetMaps by default.
sk: Metabase používa OpenStreetMaps ako predvolené.

en: Custom Maps
sk: Voliteľné mapy

en: Add your own GeoJSON files to enable different region map visualizations
sk: Pridajte vlastné súbory GeoJSON, aby ste povolili rôzne vizualizácie máp regiónov

en: Public Sharing
sk: Verejné zdieľanie

en: Enable Public Sharing
sk: Zapnúť verejné zdieľanie

en: Shared Dashboards
sk: Zdieľaný dashboard

en: Shared Questions
sk: Zdieľané otázky

en: Embedding in other Applications
sk: Vložiť do inej aplikácie

en: Enable Embedding Metabase in other Applications
sk: Povoľte vkladanie Metabase do iných aplikácií

en: Embedding secret key
sk: Kľúč pre zdieľanie

en: Embedded Dashboards
sk: Vložený dashboardy

en: Embedded Questions
sk: Vložené otázky

en: Caching
sk: Uloženie do dočasnej pamäte

en: Enable Caching
sk: Zapnúť ukladanie do dočasnej pamäte

en: Minimum Query Duration
sk: Minimálne trvanie dopytu

en: Cache Time-To-Live (TTL) multiplier
sk: Násobiteľ času dočasnej pamäte (TTL)

en: Max Cache Entry Size
sk: Maximálna veľkosť vstupu do dočasnej pamäte

en: Your alert is all set up.
sk: Vaše upozornenie je nastavené.

en: Your alert was updated.
sk: Vaše upozornenie je upravené.

en: The alert was successfully deleted.
sk: Upozornenie bolo úspešne odstránené.

en: Please enter a valid formatted email address.
sk: Zadajte platný formát emailovej adresy

en: Passwords do not match
sk: Heslo sa nezhoduje

en: Back to login
sk: Naspäť na login

en: No Metabase account exists for this Google account.
sk: Žiaden Metabase účet neexistuje pre tento Google účet

en: You'll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
sk: Predtým, ako sa budete môcť prihlásiť pomocou Google, budete potrebovať správcu, aby vám vytvoril účet Metabase.

en: Sign in with {0}
sk: Prihlásiť sa pomocou {0}

en: Please contact an administrator to have them reset your password
sk: Prosím kontaktujte administrátora aby vám resetoval heslo.

en: Forgot password
sk: Zabudol som heslo

en: The email you use for your Metabase account
sk: Email ktorý používate pre svoj účet v Metabase

en: Send password reset email
sk: Poslať email na reset hesla

en: Check your email for instructions on how to reset your password.
sk: Pozrite si svoj email s inštrukciami ako si resetovať heslo.

en: Sign in to Metabase
sk: Prihlásiť sa do Metabase

en: OR
sk: ALEBO

en: Username or email address
sk: Používateľske meno alebo email

en: Sign in
sk: Prihlásiť sa

en: I seem to have forgotten my password
sk: Zdá sa, že som zabudol svoje heslo

en: request a new reset email
sk: požiadať o nový resetovací email

en: Whoops, that's an expired link
sk: Platnosť tohto odkazu už vypršala

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need
    to reset your password, you can {0}.
sk: Z bezpečnostných dôvodov platnosť odkazov na obnovenie hesla vyprší o chvíľu. Ak stále potrebujete obnoviť svoje heslo, môžete {0}.

en: New password
sk: Nové heslo

en: To keep your data secure, passwords {0}
sk: Ak chcete zachovať bezpečnosť svojich údajov, heslá {0}

en: Create a new password
sk: Vytvoriť nové heslo

en: Make sure its secure like the instructions above
sk: Uistite sa že je zabezpečený podľa pokynov vyššie

en: Confirm new password
sk: Potvrďte nové heslo

en: Make sure it matches the one you just entered
sk: Skontrolujte, či sa zhoduje s hodnotou, ktorú ste práve zadali

en: Your password has been reset.
sk: Vaše heslo bolo resetované.

en: Sign in with your new password
sk: Prihláste sa pomocou nového hesla.

en: Save failed
sk: Uloženie zlyhalo

en: Saved
sk: Uložené

en: Archive this collection?
sk: Archivovať túto kolekciu?

en: The dashboards, collections, and pulses in this collection will also be archived.
sk: Dashboardy, kolekcie a impulzy v tejto kolekcii sa tiež archivujú.

en: Archive
sk: Archivovať

en: This {0} has been archived
sk: {0} bola archivovaná

en: View the archive
sk: Zobraziť archív

en: Unarchive this {0}
sk: Vrátiť z archivu {0}

en: Our data
sk: Vaše data

en: X-ray this table
sk: Preskúmať túto tabuľku

en: Learn about this table
sk: Naučiť sa niečo o tejto tabuľke

en: Clickity click
sk: Kliknite

en: Saved!
sk: Uložené!

en: Saving failed.
sk: Ukladanie zlyhalo.

en: Su
sk: Ne

en: Mo
sk: Po

en: Tu
sk: Ut

en: We
sk: Str

en: Th
sk: Št

en: Fr
sk: Pia

en: Sa
sk: So

en: Your admin's email address
sk: Emailová adresa správcu

en: To send {0}, you'll need to set up {1} integration.
sk: Na odoslanie {0} budete musieť nastaviť integráciu {1}.

en:  or
sk:  alebo

en: To send {0}, an admin needs to set up {1} integration.
sk: Na odoslanie {0} musí správca nastaviť integráciu {1}.

en: This collection is empty, like a blank canvas
sk: Táto kolekcia je prázdna

en: You can use collections to organize and group dashboards, questions and pulses for your team or yourself
sk: Pomocou kolekcií môžete usporiadať a zoskupovať dashboardy, otázky a impulzy pre svoj tím alebo pre seba

en: Create another collection
sk: Vytvorte ďalšiu kolekciu

en: Dashboards let you collect and share data in one place.
sk: Dashboardy umožňujú zhromažďovať a zdieľať údaje na jednom mieste.

en: Pulses let you send out the latest data to your team on a schedule via email or slack.
sk: Impulzy vám umožňujú zasielať najnovšie informácie vášmu tímu podľa plánu prostredníctvom emailu alebo pomocou Slacku.

en: Questions are a saved look at your data.
sk: Otázky sú uloženým ako vaše údaje.

en: Pins
sk: Pripnúť

en: Drag something here to pin it to the top
sk: Potiahnite niečo sem a pripnite to hore

en: Collections
sk: Kolekcie

en: Drag here to un-pin
sk: Potiahnutím sem zrušte pripnutie

en: {0} item selected | {0} items selected
sk[0]: {0} položka vybraná
sk[1]: {0} položky vybrané
sk[2]: {0} položiek vybraných
sk[3]: {0} položiek vybraných

en: Move {0} items?
sk: Presunúť {0} položiek?

en: Move "{0}"?
sk: Presunúť "{0}"?

en: Move
sk: Presunúť

en: Edit this collection
sk: Upraviť kolekciu

en: Archive this collection
sk: Archivovať kolekciu

en: My personal collection
sk: Moja osobná kolekcia

en: New collection
sk: Nová kolekcia

en: Copied!
sk: Kopírovaný!

en: Use an SSH-tunnel for database connections
sk: Na pripojenie k databáze použite tunel SSH

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host.
    This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available.
    Enabling this is usually slower than a direct connection.
sk: Prístup k niektorým inštaláciám databázy je možný iba pripojením cez SSH tunel.
    Táto voľba tiež poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia, keď nie je k dispozícii sieť VPN. Povolenie je zvyčajne pomalšie ako priame pripojenie.

en: This is a large database, so let me choose when Metabase syncs and scans
sk: Táto databáza je  veľká, takže nastavte kedy má Metabase spustiť synchronizáciu a skenovanie

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values.
    If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
sk: Metabase predvolene vykonáva hodinovú synchronizáciu a denné skenovanie hodnôt polí. Ak máte rozsiahlu databázu, odporúčame vám skontrolovať, kedy a ako často sa uskutoční kontrola hodnôt poľa.

en: {0} to generate a Client ID and Client Secret for your project.
sk: {0} vygenerujte ID klienta a kľúč klienta pre svoj projekt.

en: Click here
sk: Tu kliknite

en: Choose "Other" as the application type. Name it whatever you'd like.
sk: Ako typ aplikácie vyberte možnosť "Iné“. Pomenujte ho ako chcete.

en: {0} to get an auth code
sk: {0} získate autorizačný kód

en: with Google Drive permissions
sk: s povoleniami Google Drive

en: To use Metabase with this data you must enable API access in the Google Developers Console.
sk: Ak chcete používať Metabase s týmito údajmi, musíte povoliť prístup k rozhraniu API v konzole pre vývojárov Google.

en: {0} to go to the console if you haven't already done so.
sk: {0} prejdite na konzolu, ak ste tak ešte neurobili.

en: How would you like to refer to this database?
sk: Ako by ste chceli odkazovať na túto databázu?

en: Next
sk: Ďalej

en: Delete this {0}
sk: Zmazať {0}

en: Pin this item
sk: Pripnúť túto položku

en: Move this item
sk: Presunúť túto položku

en: Edit this question
sk: Upraviť túto otázku

en: Action type
sk: Typ akcie

en: View revision history
sk: Pozrieť históriu revízií

en: Move action
sk: Presunúť akciu

en: Archive action
sk: Archivovať akciu

en: Add to dashboard
sk: Pridať do dashboardu

en: Download results
sk: Výsledok sťahovania

en: Sharing and embedding
sk: Zdieľať a vložiť

en: Another action type
sk: Ďalší typ akcie

en: Get alerts about this
sk: Získajte o tom upozornenia

en: View the SQL
sk: Zobraziť SQL

en: Segments for this
sk: Segmenty pre tento

en: Show error details
sk: Zobraziť detaily chyby

en: Here's the full error message
sk: Tu je celá chybová hláška

en: Hi, Metabot here.
sk: Ahoj, som Metabot.

en: Based on the schema
sk: Postavené na schéme

en: A look at your
sk: Pozrite sa na svoje

en: Search the list
sk: Nájsť zoznam

en: Search by {0}
sk: Hľadať podľa {0}

en:  or enter an ID
sk:  alebo zadajte ID

en: Enter an ID
sk: Zadajte ID

en: Enter a number
sk: Zadajte číslo

en: Enter some text
sk: Zadajte text

en: No matching {0} found.
sk: Žiadna zhoda pre {0} sa nenašla.

en: Including every option in your filter probably won’t do much…
sk: Zahrnutie každej možnosti do filtra pravdepodobne neurobí veľa ...

en: Something's gone wrong
sk: Niečo sa pokazilo

en: We've run into an error. You can try refreshing the page, or just go back.
sk: Došlo k chybe. Skúste obnoviť stránku, alebo stlačte tlačidlo späť.

en: No description yet
sk: Žiadny popis

en: New {0}
sk: Nový {0}

en: Asked by {0}
sk: Otázka od {0}

en: Today,
sk: Dnes,

en: Yesterday,
sk: Včera,

en: First revision.
sk: Prvá revízia

en: Reverted to an earlier revision and {0}
sk: Vrátiť na skoršiu revíziu a {0}

en: Revision history
sk: História revízií

en: When
sk: Kedy

en: Who
sk: Kto

en: What
sk: Čo

en: Revert
sk: Obnoviť

en: Reverting…
sk: Obnovujem...

en: Revert failed
sk: Obnova zlyhala

en: Reverted
sk: Obnovené

en: Everything
sk: Všetko

en: Questions
sk: Otázky

en: Pulses
sk: Impulzy

en: Back
sk: Späť

en: Find...
sk: Nájsť...

en: An error occured
sk: Vyskytla sa chyba

en: Loading...
sk: Načítavam...

en: Metabase Newsletter
sk: Metabase novinky

en: Get infrequent emails about new releases and feature updates.
sk: Získajte občasné emaily o nových vydaniach a aktualizáciách

en: Subscribe
sk: Prihlásenie k odberu

en: You're subscribed. Thanks for using Metabase!
sk: Ste prihlásený k odberu. Ďakujeme že používate Metabae!

en: We're a little lost...
sk: Sme trochu stratení ...

en: Temporary Password
sk: Dočasné heslo

en: Hide
sk: Skryť

en: Show
sk: Zobraziť

en: Saved! Add this to a dashboard?
sk: Uložené! Chcete to pridat do dashboardu?

en: Yes please!
sk: Ano

en: Not now
sk: Nie teraz

en: Error:
sk: Chyba:

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Monday
sk: Pondelok

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Wednesday
sk: Streda

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Friday
sk: Piatok

en: Saturday
sk: Sobota

en: First
sk: Prvý

en: Last
sk: Posledný

en: 15th (Midpoint)
sk: 15. (v strede)

en: Calendar Day
sk: Kalendárny deň

en: your Metabase timezone
sk: vaše Metabase časové pásmo

en: Filter this list...
sk: Filtrovať tento zoznam...

en: Blue
sk: Modrá

en: Green
sk: Zelená

en: Red
sk: Červená

en: Yellow
sk: Žltá

en: A component used to make a selection
sk: Komponent použitý na výber

en: Selected
sk: Vybraný

en: Nothing to select
sk: Nič na výber

en: Sorry, you don’t have permission to see that.
sk: Prepáčte, ale nemáte dostatočné oprávnenie na zobrazenie.

en: Unknown error encountered
sk: Vyskytla sa neznáma chyba

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create dashboard
sk: Vytvoriť dashboard

en: Table
sk: Tabuľka

en: Database
sk: Databáza

en: Creator
sk: Autor

en: No results found
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky

en: Try adjusting your filter to find what you’re looking for.
sk: Skúste upraviť filter, aby ste našli, čo hľadáte.

en: View by
sk: Zobraziť podľa

en: of
sk: z

en: Don't tell anyone, but you're my favorite.
sk: Nikomu to nehovor, ale ty si môj favorit.

en: Once you connect your own data, I can show you some automatic explorations called x-rays. Here are some examples with sample data.
sk: Po pripojení vlastných údajov vám ukážem niekoľko automatických prieskumov. Tu je niekoľko príkladov s ukážkovými údajmi.

en: Start here
sk: Začnite tu.

en: Our analytics
sk: Naša analytika

en: Browse all items
sk: Prehliadajte všetky položky

en: Replace or save as new?
sk: Prepísať alebo uložiť ako novú?

en: Replace original question, "{0}"
sk: Prepísať originálnu otázku, "{0}"

en: Save as new question
sk: Uložiť ako novú otázku

en: First, save your question
sk: Najskôr uložte vašu otázku

en: Save question
sk: Uložte otázku

en: What is the name of your card?
sk: Aký je názov vašej karty?

en: Description
sk: Popis

en: It's optional but oh, so helpful
sk: Nie je to povinné, ale pomáha to pri rozlišovaný

en: Which collection should this go in?
sk: Do ktoréj kolekcie to chcete zaradiť?

en: modified
sk: modifikovaný

en: item
sk: položka

en: Undo
sk: Späť

en: Applying Question
sk: Použiť otázku

en: That question isn't compatible
sk: Táto otázka nie je kompatibilná

en: Search for a question
sk: Vyhľadajte otázku

en: We're not sure if this question is compatible
sk: Nie sme si istý že táto otázka je kompatibilná

en: Archive Dashboard
sk: Archivovaný dashboard

en: Make sure to make a selection for each series, or the filter won't work on this card.
sk: Nezabudnite urobiť výber pre každú sériu, inak nebude filter na tejto karte fungovať.

en: This dashboard is looking empty.
sk: Tento dashboard je prázdny.

en: Add a question to start making it useful!
sk: Pridajte otázku.

en: Daytime mode
sk: Denný režim

en: Nighttime mode
sk: Nočný režim

en: Exit fullscreen
sk: Opustiť režim celej obrazovky

en: Enter fullscreen
sk: Režim celej obrazovky

en: Saving…
sk: Ukladám...

en: Add a question
sk: Pridať otázku

en: Add a question to this dashboard
sk: Pridať otázku do tohto dashboardu

en: Add a filter
sk: Pridať filter

en: Parameters
sk: Parametre

en: Add a text box
sk: Pridať textové pole

en: Move dashboard
sk: Presunúť dashboard

en: Edit dashboard
sk: Upraviť dashboard

en: Edit Dashboard Layout
sk: Upraviť rozloženie dashboardu

en: You are editing a dashboard
sk: Upravujete dashboard

en: Select the field that should be filtered for each card
sk: Vyberte pole, ktoré sa môže fitrovať v každej karte

en: Move dashboard to...
sk: Presunúť dashboard do...

en: Dashboard moved to {0}
sk: Dashboard bol presnutý do {0}

en: What do you want to filter?
sk: Čo chcete filtrovať?

en: Off
sk: Vypnúť

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: 5 minutes
sk: 5 minút

en: 10 minutes
sk: 10 minút

en: 15 minutes
sk: 15 minút

en: 30 minutes
sk: 30 minút

en: 60 minutes
sk: 60 minút

en: Auto-refresh
sk: Automatické obnovenie

en: Refreshing in
sk: Obnoviť v

en: Remove this question?
sk: Odstrániť túto otázku?

en: Your dashboard was saved
sk: Váš dashboard bol uložený

en: See it
sk: Pozrite sa na to

en: Save this
sk: Uložiť

en: Show more about this
sk: Zobraziť viac informácií

en: This card doesn't have any fields or parameters that can be mapped to this parameter type.
sk: Táto karta neobsahuje polia ani parametre, ktoré je možné mapovať na tento typ parametra.

en: The values in this field don't overlap with the values of any other fields you've chosen.
sk: Hodnoty v tomto poli sa nezhodujú s hodnotami iných polí, ktoré ste vybrali.

en: No valid fields
sk: Žiadne platné polia

en: Name must be 100 characters or less
sk: Meno môže mať max. 100 znakov

en: Color is required
sk: Farba je povinná

en: What is the name of your dashboard?
sk: Aké je meno vášho dashboardu?

en: did some super awesome stuff that's hard to describe
sk: bolo vykonaných pár zložitých vecí ktoré je ťažké opísať

en: created an alert about -
sk: bolo vytvorené upozornenie o -

en: deleted an alert about -
sk: bolo zmazané upozornenie o -

en: saved a question about
sk: bolo uložené upozornenie o -

en: saved a question
sk: uložil/uložila otázku

en: deleted a question
sk: otázka bola zmazaná

en: created a dashboard
sk: dashboard bol vytvorený

en: deleted a dashboard
sk: dashboard bol zmazaný

en: added a question to the dashboard -
sk: otázka bola pridaná do dashboardu -

en: removed a question from the dashboard -
sk: otázka bola odstránená z dashboardu -

en: received the latest data from
sk: boli pridané dáta z

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Hello World!
sk: Ahoj svet!

en: Metabase is up and running.
sk: Metabase je pripravený a beží.

en: added the metric
sk: bola pridaná metrika

en:  to the
sk:  do

en:  table
sk:  tabuľka

en: made changes to the metric
sk: urobte zmenu v metrike

en:  in the
sk:  v

en: removed the metric
sk: metrika bola ostránená

en: created a pulse
sk: bol vytvorený impulz

en: deleted a pulse
sk: impulz bol zmazaný

en: added the filter
sk: filter bol pridaný

en: made changes to the filter
sk: urobte zmenu vo filtri

en: removed the filter {0}
sk: filter {0} bol odstránený

en: joined!
sk: bol pripojený!

en: Hmmm, looks like nothing has happened yet.
sk: Hmmm, vyzerá to tak že sa zatiaľ nič nestalo.

en: Save a question and get this baby going!
sk: Uložiť otázku

en: Ask questions and explore
sk: Zadať otázku a preskúmať

en: Click on charts or tables to explore, or ask a new question using the easy interface or the powerful SQL editor.
sk: Kliknite na grafy alebo tabuľky, aby ste ich preskúmali, alebo pridajte novú otázku pomocou jednoduchého rozhrania alebo výkonného editora SQL.

en: Make your own charts
sk: Vytvorte vlastné grafy

en: Create line charts, scatter plots, maps, and more.
sk: Vytvárajte sĺpcové, bodové, koláčové grafy a veľa iných.

en: Share what you find
sk: Zdieľajte svoje vyhľadávanie

en: Create powerful and flexible dashboards, and send regular updates via email or Slack.
sk: Vytvorte výkonné a flexibilné dashboardy a pravidelne posielajte aktualizácie e-mailom alebo cez Slack.

en: Let's go
sk: Poďme

en: Setup Tip
sk: Nastavte tip

en: View all
sk: Zobraziť všetko

en: Recently Viewed
sk: Naposledy zobrazené

en: You haven't looked at any dashboards or questions recently
sk: Nedávno ste sa nepozerali na žiadne informačné panely alebo otázky

en: {0} items selected
sk: {0} vybraných položiek

en: Unarchive
sk: Zrušiť archiváciu

en: Activity
sk: Aktivity

en: Results for "{0}"
sk: Výsledok pre "{0}"

en: Pulse
sk: Impuulz

en: Entity Key
sk: Kľúč položky

en: Overall Row
sk: Celkovo riadkov

en: The primary key for this table.
sk: Primárny kľúč pre túto tabuľku.

en: Entity Name
sk: Názov položky

en: The "name" of each record. Usually a column called "name", "title", etc.
sk: "Názov“ každého záznamu. Zvyčajne stĺpec s názvom "meno“, "nadpis“ atď.

en: Foreign Key
sk: Cudzí kľúč

en: Points to another table to make a connection.
sk: Prepojenie ukazuje na inú tabuľku.

en: Avatar Image URL
sk: URL adresa k obrázku používateľa

en: Common
sk: Obyčajný

en: Category
sk: Kategória

en: City
sk: Mesto

en: Country
sk: Krajina

en: Enum
sk: Výpočet

en: Image URL
sk: URL adresa obrázku

en: Field containing JSON
sk: Pole obsahuje JSON

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: Number
sk: Číslo

en: State
sk: Štát

en: Zip Code
sk: PSČ

en: Quantity
sk: Počet

en: Income
sk: Príjem

en: Discount
sk: Zľava

en: Creation timestamp
sk: Zadajte časovú značku

en: Creation time
sk: Zadajte čas

en: Creation date
sk: Zadajte dátum

en: Product
sk: Produkt

en: User
sk: Používateľ

en: Source
sk: Zdroj

en: Price
sk: Cena

en: Join timestamp
sk: Pripojte časovú značku

en: Join time
sk: Pripojte čas

en: Join date
sk: Pripojte dátum

en: Share
sk: Zdieľať

en: Owner
sk: Majiteľ

en: Company
sk: Firma

en: Subscription
sk: Predplatné

en: Score
sk: Skóre

en: Title
sk: Nadpis

en: Comment
sk: Komentár

en: Cost
sk: Cena

en: Gross margin
sk: Hrubá marža

en: Birthday
sk: Narodeniny

en: Search box
sk: Vyhľadávacie pole

en: A list of all values
sk: Zoznam všetkych hodnôt

en: Plain input box
sk: Textové pole

en: Everywhere
sk: Všade

en: The default setting. This field will be displayed normally in tables and charts.
sk: Predvolené nastavenie. Toto pole sa bude normálne zobrazovať v tabuľkách a grafoch.

en: Only in Detail Views
sk: Iba v detaile

en: This field will only be displayed when viewing the details of a single record. Use this for information that's lengthy or that isn't useful in a table or chart.
sk: Toto pole sa zobrazí iba pri prezeraní detailu jedného záznamu. Použite pre informácie, ktoré sú zdĺhavé alebo ktoré nie sú užitočné v tabuľke alebo grafe.

en: Do Not Include
sk: Nevložené

en: Metabase will never retrieve this field. Use this for sensitive or irrelevant information.
sk: Metabase toto pole nikdy nezíska. Použite na citlivé alebo irelevantné informácie.

en: Count
sk: Počet

en: CumulativeCount
sk: Kumulovaný počet

en: Sum
sk: Suma

en: CumulativeSum
sk: Kumulovaná suma

en: Distinct
sk: Jednoznačný

en: StandardDeviation
sk: Štandardná odchýlka

en: Average
sk: Priemer

en: sad sad panda, lexing errors detected
sk: Bola detekovaná slovníkova chyba

en: {0} second | {0} seconds
sk[0]: {0} sekúnd
sk[1]: {0} sekundy
sk[2]: {0} sekúnd
sk[3]: {0} sekúnd

en: {0} minute | {0} minutes
sk[0]: {0} minúta
sk[1]: {0} minúty
sk[2]: {0} minút
sk[3]: {0} minút

en: Hey there
sk: Hej vy tam

en: How's it going
sk: Ako sa darí

en: Howdy
sk: Ahoj

en: Greetings
sk: Pozdravy

en: Good to see you
sk: Rád vás vidím

en: What do you want to know?
sk: Čo chcete vediť?

en: What's on your mind?
sk: Na čo myslíte?

en: What do you want to find out?
sk: Čo chcete zistiť?

en: Raw data
sk: Čisté data

en: Cumulative count
sk: Kumulatívny počet

en: Average of
sk: Priemer

en: Distinct values of
sk: Samostatné hodnoty z

en: Standard deviation of
sk: Štandardná odchýlka

en: Sum of
sk: Súčet

en: Cumulative sum of
sk: Kumulatívna suma

en: Maximum of
sk: Maximum

en: Minimum of
sk: Minimum

en: Grouped by
sk: Zoskupené podľa

en: Filtered by
sk: Filtrované podľa

en: Sorted by
sk: Zoradené podľa

en: True
sk: Pravdivý

en: False
sk: Nepravdivý

en: Select longitude field
sk: Vyberte pole zemepisnej dĺžky

en: Enter upper latitude
sk: Zadajte hornú zemepisnú šírku

en: Enter left longitude
sk: Zadajte ľavú zemepisnú dĺžku

en: Enter lower latitude
sk: Zadajte dolnú zemepisnú šírku

en: Enter right longitude
sk: Zadajte pravú zemepisnú dĺžku

en: Is
sk: Je

en: Is not
sk: Nie je

en: Is empty
sk: Je prázdne

en: Not empty
sk: Nie je prázdne

en: Equal to
sk: Rovná sa

en: Not equal to
sk: Nerovná sa

en: Greater than
sk: Väčšie ako

en: Less than
sk: Menšie ako

en: Between
sk: Medzi

en: Greater than or equal to
sk: Väčšie alebo rovné ako

en: Less than or equal to
sk: Menšie alebo rovné ako

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Starts with
sk: Začína s

en: Ends with
sk: Končí s

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: Inside
sk: Vnútri

en: Just a table with the rows in the answer, no additional operations.
sk: Iba tabuľka s riadkami v odpovedi, žiadne ďalšie operácie.

en: Count of rows
sk: Počet riadkov

en: Total number of rows in the answer.
sk: Celkový počet riadkov v odpovedi.

en: Sum of ...
sk: Súčet ...

en: Sum of all the values of a column.
sk: Súčet všetkých hodnôt v stĺpci.

en: Average of ...
sk: Priemerná hodnota ...

en: Average of all the values of a column
sk: Priemerná hodnota všetkých hodôt v stĺpci

en: Number of distinct values of ...
sk: Počet rôznych hodnôt ...

en: Number of unique values of a column among all the rows in the answer.
sk: Počet jedinečných hodnôt v stĺpci medzi všetkými riadkami v odpovedi.

en: Cumulative sum of ...
sk: Kumulatívna suma ...

en: Additive sum of all the values of a column.\\ne.x. total revenue over time.
sk: Aditívny súčet všetkých hodnôt v stĺpci.

en: Cumulative count of rows
sk: Kumulatívny počet riadkov

en: Additive count of the number of rows.\\ne.x. total number of sales over time.
sk: Aditívny počet riadkov.

en: Standard deviation of ...
sk: Štandardná odchýlka ...

en: Number which expresses how much the values of a column vary among all rows in the answer.
sk: Číslo, ktoré vyjadruje, do akej miery sa hodnoty stĺpca líšia medzi všetkými riadkami v odpovedi.

en: Minimum of ...
sk: Minimálna hodnota ...

en: Minimum value of a column
sk: Minimálna hodnota stĺpca

en: Maximum of ...
sk: Maximálna hodnota ...

en: Maximum value of a column
sk: Maximálna hodnota stĺpca

en: Break out by dimension
sk: Vybrať z inej oblasti

en: lower case letter
sk: malé písmeno

en: upper case letter
sk: veľké písmeno

en: number
sk: číslo

en: special character
sk: špeciálny znak

en: must be
sk: musí byť

en: characters long
sk: dĺžka znakov

en: Must be
sk: Musí byť

en: and include
sk: a obsahujú

en: zero
sk: nula

en: one
sk: jeden

en: two
sk: dva

en: three
sk: tri

en: four
sk: štyry

en: five
sk: päť

en: six
sk: šesť

en: seven
sk: sedem

en: eight
sk: osem

en: nine
sk: deväť

en: Month and Year
sk: Mesiac a Rok

en: Like January, 2016
sk: Nap. Január, 2016

en: Quarter and Year
sk: Štvrťrok a Rok

en: Like Q1, 2016
sk: Napr. Q1, 2016

en: Single Date
sk: Jeden dátum

en: Like January 31, 2016
sk: Napr. Január 31, 2016

en: Date Range
sk: Rozsah dátumov

en: Like December 25, 2015 - February 14, 2016
sk: Napr. December 25, 2015 - Február 14, 2016

en: Relative Date
sk: Relatívny dátum

en: Like "the last 7 days" or "this month"
sk: Napr "posledných 7 dní" alebo "aktuálny mesiac"

en: Date Filter
sk: Filter dátumu

en: All Options
sk: Všetky možnosti

en: Contains all of the above
sk: Obsahuje všetky vyššie uvedené

en: ZIP or Postal Code
sk: PSČ

en: Time
sk: Čas

en: Date range, relative date, time of day, etc.
sk: Rozsah dátumov, relatívny dátum, čas z dňa, atď.

en: Location
sk: Poloha

en: City, State, Country, ZIP code.
sk: Mesto, Okres, Štát, PSČ.

en: User ID, product ID, event ID, etc.
sk: Používateľske ID, produkt ID, udalosť ID, atď.

en: Other Categories
sk: Ostatné kategórie

en: Category, Type, Model, Rating, etc.
sk: Kategória, Typ, Model, Hodnotenie, atď.

en: Account settings
sk: Nastavenia účtu

en: Exit admin
sk: Opustiť admin

en: Logs
sk: Logy

en: Help
sk: Pomoc

en: About Metabase
sk: O Metabase

en: Sign out
sk: Odhlásiť sa

en: Thanks for using
sk: Ďakujeme za použitie

en: You're on version
sk: Ste vo verzii

en: Built on
sk: Postavený na

en: is a Trademark of
sk: je ochranná známka spoločnosti

en: and is built with care in San Francisco, CA
sk: a je postavený v San Franciscu v Kalifornii

en: Metabase Admin
sk: Metabase admin

en: Ask a question
sk: Pridajte otázku

en: New dashboard
sk: Nový dashboard

en: New pulse
sk: Nový impulz

en: Reference
sk: Referencia

en: Which metric?
sk: Vyberte metriku

en: Defining common metrics for your team makes it even easier to ask questions
sk: Definovanie spoločných metrík pre váš tím uľahčuje vytváranie otázok

en: How to create metrics
sk: Ako vytvoriť metriku

en: See data over time, as a map, or pivoted to help you understand trends or changes.
sk: Zobrazte údaje v priebehu času, aby vám pomohli pochopiť trendy alebo zmeny.

en: Custom
sk: Voliteľný

en: New question
sk: Nová otázka

en: Use the simple question builder to see trends, lists of things, or to create your own metrics.
sk: Pomocou jednoduchého nástroja na tvorbu otázok môžete zobraziť trendy, zoznamy vecí alebo vytvoriť svoje vlastné metriky.

en: Native query
sk: Natívny dotaz

en: For more complicated questions, you can write your own SQL or native query.
sk: Pre zložitejšie otázky môžete napísať svoj vlastný SQL alebo natívny dotaz.

en: Select a default value…
sk: Vyberte predvolenú hodnotu ...

en: Update filter
sk: Aktualizovať filter

en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday
sk: Včera

en: Past 7 days
sk: Posledných 7 dní

en: Past 30 days
sk: Posledných 30 dní

en: Week
sk: Týždeň

en: Month
sk: Mesiac

en: Year
sk: Rok

en: Past 7 Days
sk: Posledných 7 dní

en: Past 30 Days
sk: Posledných 30 dní

en: Last Week
sk: Posledný týždeň

en: Last Month
sk: Posledný mesiac

en: Last Year
sk: Posledný rok

en: This Week
sk: Aktuálny týždeň

en: This Month
sk: Aktuálny mesiac

en: This Year
sk: Aktuálny rok

en: Enter a value...
sk: Zadajte hodnotu...

en: Enter a default value...
sk: Zadajte prednastavenú hodnotu...

en: An error occurred
sk: Nastala chyba

en: Not found
sk: Nenájdené

en: You’ve made changes that need to be published before they will be reflected in your application embed.
sk: Vykonali ste zmeny, ktoré je potrebné zverejniť skôr, ako sa prejavia vložené vo vašej aplikácii.

en: You will need to publish this {0} before you can embed it in another application.
sk: Pred vložením do inej aplikácie budete musieť vypublikovať {0}.

en: Discard Changes
sk: Zrušiť zmeny

en: Updating...
sk: Aktualizujem ...

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Failed!
sk: Zlyhala

en: Publish
sk: Publikovať

en: Code
sk: Kód

en: Style
sk: Štýl

en: Which parameters can users of this embed use?
sk: Ktoré parametre môžu používatelia použiť vo vloženom objekte?

en: This {0} doesn't have any parameters to configure yet.
sk: {0} zatiaľ nemá žiadne parametre na konfiguráciu.

en: Editable
sk: Editovateľné

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Preview Locked Parameters
sk: Náhľad uzamknutých parametrov

en: Try passing some values to your locked parameters here. Your server will have to provide the actual values in the signed token when using this for real.
sk: Skúste tu zadať niektoré hodnoty vaších uzamknutým parametrov. Váš server bude musieť poskytnúť skutočné hodnoty v podpísanom tokene, keď sa použije na reálne hodnoty.

en: Danger zone
sk: Nebezpečná zóna

en: This will disable embedding for this {0}.
sk: Týmto zakážete vkladanie pre toto {0}.

en: Unpublish
sk: Zrušiť zdieľanie

en: Light
sk: Svetlá verzia

en: Dark
sk: Tmavá verzia

en: Border
sk: Rám

en: To embed this {0} in your application:
sk: Vloženie objektu {0} do vašej žiadosti:

en: Insert this code snippet in your server code to generate the signed embedding URL
sk: Ak chcete vygenerovať podpísanú webovú adresu na vloženie, vložte túto časť kódu do kódu servera

en: Then insert this code snippet in your HTML template or single page app.
sk: Potom vložte túto časť kódu do šablóny HTML alebo do aplikácie.

en: Embed code snippet for your HTML or Frontend Application
sk: Vložte časť kódu do aplikácie

en: More {0}
sk: Viac {0}

en: examples on GitHub
sk: príklad na GitHube

en: Enable sharing
sk: Zapnúť zdieľanie

en: Disable this public link?
sk: Vypnúť tento verejný odkaz?

en: This will cause the existing link to stop working. You can re-enable it, but when you do it will be a different link.
sk: To spôsobí, že existujúce spojenie prestane fungovať. Môžete to znova povoliť, ale keď to urobíte, bude to už iný odkaz.

en: Public link
sk: Verejné odkaz

en: Share this {0} with people who don't have a Metabase account using the URL below:
sk: Zdieľajte {0} s ľuďmi, ktorí nemajú účet Metabase pomocou adresy URL uvedenej nižšie:

en: Public embed
sk: Verejné vloženie

en: Embed this {0} in blog posts or web pages by copying and pasting this snippet:
sk: Skopírujte a vložte túto časť kódu: {0} do blogových príspevkov alebo webových stránok:

en: Embed this {0} in an application
sk: Vložte {0} do aplikácie

en: By integrating with your application server code, you can provide a secure stats {0} limited to a specific user, customer, organization, etc.
sk: Integráciou s kódom aplikačného servera môžete poskytnúť zabezpečené štatistiky {0} obmedzené na konkrétneho používateľa, zákazníka, organizáciu atď.

en: Remove attachment
sk: Odstráňte prílohu

en: Attach file with results
sk: Priložte súbor s výsledkami

en: This question will be added as a file attachment
sk: Táto otázka sa pridá ako príloha k súboru

en: This question won't be included in your Pulse
sk: Táto otázka nebude zahrnutá do vášho impulzu

en: This pulse will no longer be emailed to {0} {1}
sk: Tento impulz už nebude doručený emailom na adresu {0} {1}

en: {0} address | {0} addresses
sk[0]: {0} adresa
sk[1]: {0} adresy
sk[2]: {0} adries
sk[3]: {0} adries

en: Slack channel {0} will no longer get this pulse {1}
sk: Slack kanál {0} už tento impulz nedostane {1}

en: Channel {0} will no longer receive this pulse {1}
sk: Kanál {0} už tento impulz nedostane {1}

en: Edit pulse
sk: Upraviť impulz

en: What's a Pulse?
sk: Čo je impulz?

en: Got it
sk: Mám to

en: Where should this data go?
sk: Kam majú tieto údaje ísť?

en: Unarchiving…
sk: Vraciam späť ...

en: Unarchive failed
sk: Vrátenie späť zlyhalo

en: Unarchived
sk: Nearchivované

en: Create pulse
sk: Vytvoriť impulz

en: Attachment
sk: Príloha

en: Heads up
sk: Pozor

en: We'll show the first 10 columns and 20 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
sk: Vo vašom impulze zobrazíme prvých 10 stĺpcov a 20 riadkov tejto tabuľky. Ak to pošlete e-mailom, pridáme súbor ako prílohu so všetkými stĺpcami a až 2 000 riadkami.

en: Raw data questions can only be included as email attachments
sk: Nezpracované údaje môžu byť zahrnuté iba ako e-mailové prílohy

en: Looks like this pulse is getting big
sk: Zdá sa že tento impulz sa zväčšuje

en: We recommend keeping pulses small and focused to help keep them digestible and useful to the whole team.
sk: Odporúčame vám udržiavať malé impulzy, aby boli rýchle a užitočné pre celý tím.

en: Pick your data
sk: Vyberte svoje údaje

en: Choose questions you'd like to send in this pulse
sk: Vyberte otázky, ktoré chcete poslať v tomto impulze

en: Emails
sk: Emaily

en: Slack messages
sk: Spravy pre Slack

en: Sent
sk: Odoslať

en: {0} will be sent at
sk: {0} bude odoslaný na

en: Messages
sk: Správy

en: Send email now
sk: Teraz odošlite email

en: Send to {0} now
sk: Teraz odošlite {0}

en: Sending…
sk: Odosielanie ...

en: Sending failed
sk: Odoslanie zlyhalo

en: Didn’t send because the pulse has no results.
sk: Neodoslali sme pretože impulz nemá žiadne výsledky.

en: Pulse sent
sk: Impulz bol odoslaný

en: {0} needs to be set up by an administrator.
sk: {0} musí byť nastavený správcom.

en: Which collection should this pulse live in?
sk: V ktorej kolekcii by mal tento impulz bežať?

en: Name your pulse
sk: Pomenujte impulz

en: Give your pulse a name to help others understand what it's about
sk: Pomenujte svoj pulz a pomôžte tak ostatným ho rozpoznať

en: Important metrics
sk: Dôležité metriky

en: Skip if no results
sk: Preskočte naplánovaný impulz, ak výsledky nie sú k dispozícii

en: Skip a scheduled Pulse if none of its questions have any results
sk: Preskočiť naplánovaný impulz, ak žiadna z otázok nemá žiadne výsledky

en: Enter email addresses you'd like this data to go to
sk: Zadajte emailové adresy, na ktoré chcete tieto údaje poslať

en: Help everyone on your team stay in sync with your data.
sk: Pomôžte všetkým v tíme aby boli synchronizované s vašimi údajmi.

en: Pulses let you send data from Metabase to email or Slack on the schedule of your choice.
sk: Impulzy vám umožňujú odosielať údaje z Metabase na email alebo Slack podľa plánu a podľa vášho výberu.

en: After {0}
sk: Po {0}

en: Before {0}
sk: Pred {0}

en: Is Empty
sk: Je prázdny

en: Not Empty
sk: Nie je prázdny

en: All Time
sk: Vždy

en: Apply
sk: Aplikovať

en: View {0}
sk: Zobraziť {0}

en: Compare this with all rows in the table
sk: Porovnajte to so všetkými riadkami v tabuľky

en: Analyze the results of this Query
sk: Analyzujte výsledky tohto dotazu

en: Count of rows by time
sk: Počet riadkov podľa času

en: Break out by {0}
sk: Vypnite o {0}

en: Summarize this segment
sk: Sumarizujte tento segment

en: View this as a table
sk: Zobraziť ako tabuľku

en: View the underlying {0} records
sk: Zobraziť základné záznamy {0}

en: X-Ray this question
sk: Preskúmač túto otázku

en: X-ray {0} {1}
sk: Preskúmane {0} {1}

en: these
sk: títo

en: this
sk: toto

en: Compare {0} {1} to the rest
sk: Porovnajte {0} {1} so zvyškom

en: Distribution
sk: Distribúcia

en: View details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: View this {0}'s {1}
sk: Zobraziť {0} {1}

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: over time
sk: v priebehu času

en: Avg
sk: Priemer

en: Distincts
sk: Odlišné

en: View this {0} | View these {0}
sk[0]: Zobraziť {0}
sk[1]: Zobraziť {0}
sk[2]: Zobraziť {0}
sk[3]: Zobraziť {0}

en: Zoom in
sk: Priblížiť

en: Custom Expression
sk: Vlastná hodnota

en: Common Metrics
sk: Základne metriky

en: Name (optional)
sk: Meno (voliteľné)

en: Choose an aggregation
sk: Vyberte ty agregácie

en: Set up your own alert
sk: Nastavte si vlastné upozornenie

en: Unsubscribing...
sk: Odhlasujem z odberu...

en: Failed to unsubscribe
sk: Zrušenie odberu zlyhalo

en: Unsubscribe
sk: Odhlásenie z odberu

en: No channel
sk: Žiadny kanál

en: Okay, you're unsubscribed
sk: Dobre, boli ste odhlásený

en: You're receiving {0}'s alerts
sk: Dostávate upozornenia {0}

en: {0} set up an alert
sk: {0} nastaviť upozornenie

en: alerts
sk: upozornenia

en: Let's set up your alert
sk: Vytvoríme vaše upozornenie

en: The wide world of alerts
sk: Veľa varovaní

en: There are a few different kinds of alerts you can get
sk: Existuje niekoľko rôznych druhov upozornení, ktoré môžete získať

en: When a raw data question {0}
sk: Keď otázka na dáta {0}

en: returns any results
sk: vráti všetky výsledky

en: When a line or bar {0}
sk: Čiara alebo stĺpec {0}

en: crosses a goal line
sk: dosahuje cieľ

en: When a progress bar {0}
sk: Progress bar {0}

en: reaches its goal
sk: dosiahne svoj cieľ

en: Set up an alert
sk: Nastavte upozornenie

en: Edit your alert
sk: Upravte svoje upozornenie

en: Edit alert
sk: Upraviť upozornenie

en: This alert will no longer be emailed to {0}.
sk: Toto upozornenie už nebude odoslané emailom na adresu {0}.

en: Slack channel {0} will no longer get this alert.
sk: Slack kanál {0} už nebude dostávať toto upozornenie.

en: Channel {0} will no longer receive this alert.
sk: Kanál {0} už nebude dostávať toto upozornenie.

en: Delete this alert
sk: Odstrániť toto upozornenie

en: Stop delivery and delete this alert. There's no undo, so be careful.
sk: Zastaviť odosielanie upozornenie a odstrániť ho. Tento krok nie je možné vrátiť späť, takže buďte opatrní.

en: Delete this alert?
sk: Naozaj chcete zmazať toto upozornenie?

en: Alert me when the line…
sk: Upozorniť ma, keď bude čiarový...

en: Alert me when the progress bar…
sk: Upozorniť ma, keď bude progress bar...

en: Goes above the goal line
sk: Ak dosiahne cieľ

en: Reaches the goal
sk: Dosiahne cieľ

en: Goes below the goal line
sk: Je pred dosiahnutím cieľa

en: Goes below the goal
sk: Spadá pod dosiahnutý cieľ

en: The first time it crosses, or every time?
sk: Iba prvýkrat alebo vždy?

en: The first time it reaches the goal, or every time?
sk: Iba prvýkrat, keď dosiahne cieľ, alebo vždy?

en: The first time
sk: Prvýkrát

en: Every time
sk: Vždy

en: Where do you want to send these alerts?
sk: Kam chcete poslať tieto upozornenia?

en: Email alerts to:
sk: Emailové upozornenia na adresu:

en: {0} Goal-based alerts aren't yet supported for charts with more than one line, so this alert will be sent whenever the chart has {1}.
sk: {0} Upozornenia na základe cieľa zatiaľ nie sú podporované pre grafy s viac ako jedným riadkom, takže toto upozornenie sa odošle vždy, keď má graf {1}.

en: results
sk: výsledok

en: {0} This kind of alert is most useful when your saved question doesn’t {1} return any results, but you want to know when it does.
sk: {0} Tento druh upozornenia je najužitočnejší, keď vaša uložená otázka nevráti žiadne výsledky, ale chcete vedieť, keď áno.

en: usually
sk: zvyčajne

en: Pick a segment or table
sk: Vyberte segment alebo tabuľku

en: Select a database
sk: Vyberte databázu

en: Select...
sk: Vyberte...

en: Select a table
sk: Vyberte tabuľku

en: No tables found in this database.
sk: Nenašla sa žiadna tabuľka v tejto databáze.

en: Is a question missing?
sk: Chýba otázka?

en: Learn more about nested queries
sk: Viac informácií o vnorených dotazoch

en: Fields
sk: Polia

en: No segments were found.
sk: Žiaden segment sa nenašiel.

en: Find a segment
sk: Nájsť segment

en: View less
sk: Zobraziť menej

en: View more
sk: Zobraziť viac

en: Pick a field to sort by
sk: Vyberte pole podľa ktorého sa bude zoraďovať

en: Sort
sk: Zoradiť

en: Row limit
sk: Limit riadkov

en: Unknown Field
sk: Neznáme pole

en: field
sk: pole

en: Matches
sk: Zhody

en: Add filters to narrow your answer
sk: Pridajte filtre, aby ste zúžili výber

en: Add a grouping
sk: Pridajte skupinu

en: Filtered by
sk: Filtrovať podľa

en: View
sk: Zobraziť

en: Grouped By
sk: Zoskupiť podľa

en: None
sk: Žiadne

en: This question is written in {0}.
sk: Táto otázka je napísaná v {0}.

en: Hide Editor
sk: Skryť editor

en: Hide Query
sk: Skryť dotaz

en: Open Editor
sk: Otvoriť editor

en: Show Query
sk: Zobraziť dotaz

en: This metric has been retired.  It's no longer available for use.
sk: Táto metrika už bola zrušená. Už nie je k dispozícii na ďalšie použitie.

en: Download full results
sk: Stiahnuť všetky výsledky

en: Download this data
sk: Stiahnuť tieto dáta

en: Warning
sk: Varovanie

en: Your answer has a large number of rows so it could take a while to download.
sk: Vaša odpoveď obsahuje veľké množstvo riadkov, takže stiahnutie môže chvíľu trvať.

en: The maximum download size is 1 million rows.
sk: Maximálna veľkosť súboru na stiahnutie je 1 milión riadkov.

en: Edit question
sk: Upraviť otázku

en: SAVE CHANGES
sk: ULOŽIŤ ZMENY

en: CANCEL
sk: ZRUŠIŤ

en: Move question
sk: Presuň otázku

en: Which collection should this be in?
sk: Ktorá kolekcia to obsahuje?

en: Variables
sk: Premenné

en: Learn about your data
sk: Dozvedieť sa viac o vaších dátach

en: Alerts are on
sk: Upozornenia sú zapnuté

en: started from
sk: začal od

en: native query
sk: natívny dotaz

en: Not Supported
sk: Nie je podporované

en: View the {0}
sk: Zobraziť {0}

en: Switch to {0}
sk: Prepnúť na {0}

en: Switch to Builder
sk: Prepnúť na Builder

en: {0} for this question
sk: {0} pre túto otázku

en: Convert this question to {0}
sk: Premeniť túto otázku na {0}

en: This question will take approximately {0} to refresh
sk: Obnovenie tejto otázky bude trvať približne {0}

en: Updated {0}
sk: Aktualizované {0}

en: row | rows
sk[0]: riadok
sk[1]: riadky
sk[2]: riadkov
sk[3]: riadkov

en: Showing first {0} {1}
sk: Zobraziť najskôr {0} {1}

en: Showing {0} {1}
sk: Zobraziť {0} {1}

en: Doing science
sk: Spustiť

en: If you give me some data I can show you something cool. Run a Query!
sk: Ak mi dáte nejaké dáta, ukážem vám niečo super. Spustite dotaz!

en: How do I use this thing?
sk: Ako môžem túto vec použiť?

en: Get Answer
sk: Získajte výsledok

en: It's okay to play around with saved questions
sk: Je v poriadku upravovať uložené otázky

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click the edit icon in the top-right.
sk: Uloženú otázku nemôžte trvalo upraviť, pokiaľ nekliknete na ikonu úprav v pravom hornom rohu.

en: Search for
sk: Hľadať

en: Advanced...
sk: Pokročilé...

en: Sorry. Something went wrong.
sk: Prepáčte. Niečo sa pokazilo.

en: Group time by
sk: Zlúčiť čas podľa

en: Your question took too long
sk: Vaša otázka sa spracováva príliš dlho

en: We didn't get an answer back from your database in time, so we had to stop. You can try again in a minute, or if the problem persists, you can email an admin to let them know.
sk: Včas sme nedostali odpoveď z vašej databázy, takže sa dotaz museli ukončil. Môžete to skúsiť znova o minútu, alebo ak problém pretrváva, môžete kontaktovať správcu prostredníctvom emailu a informovať ho.

en: We're experiencing server issues
sk: Vyskytli sa problémy so serverom

en: Try refreshing the page after waiting a minute or two. If the problem persists we'd recommend you contact an admin.
sk: Skúste stránku obnoviť po jednej alebo dvoch minútach. Ak problém pretrváva, odporúčame vám obrátiť sa na správcu.

en: There was a problem with your question
sk: Pri vašej otázke sa vyskytol problém

en: Most of the time this is caused by an invalid selection or bad input value. Double check your inputs and retry your query.
sk: Väčšinu času je to spôsobené neplatným výberom alebo nesprávnou vstupnou hodnotou. Skontrolujte svoje vstupy a skúste znova zadať dopyt.

en: This may be the answer you’re looking for. If not, try removing or changing your filters to make them less specific.
sk: Toto môže byť výsledok, ktorý hľadáte. Ak nie, skúste filtre odstrániť alebo zmeniť tak, aby výsledok presnejší.

en: You can also {0} when there are some results.
sk: Môžete tiež {0}, ak máte nejaké výsledky.

en: get an alert
sk: dostať upozornenie

en: Back to last run
sk: Späť na posledné spustenie

en: Visualization
sk: Vizualizácia

en: No description set.
sk: Žiaden popis

en: Use for current question
sk: Použiť pre aktuálnu otázku

en: Potentially useful questions
sk: Potenciálne užitočné otázky

en: Group by {0}
sk: Zoskupené podľa {0}

en: Sum of all values of {0}
sk: Suma všetkých hodnôt z {0}

en: All distinct values of {0}
sk: Všetky odlišné hodnoty z {0}

en: Number of {0} grouped by {1}
sk: Počet {0} zoskupených podľa {1}

en: Data Reference
sk: Odkaz na data

en: Learn more about your data structure to ask more useful questions
sk: Prečítajte si ďalšie informácie o štruktúre údajov a vytvorte ďalšie užitočné otázky

en: Could not find the table metadata prior to creating a new question
sk: Nepodarilo sa nájsť metadáta tabuľky pred vytvorením novej otázky

en: See {0}
sk: Zobraziť {0}

en: Metric Definition
sk: Definícia metriky

en: Filter by {0}
sk: Filtrované podľa {0}

en: Number of {0}
sk: Počet {0}

en: See all {0}
sk: Zobraziť všetko {0}

en: Segment Definition
sk: Definícia segmentu

en: An error occurred loading the table
sk: Pri načítavaní tabuľky sa vyskytla chyba

en: See the raw data for {0}
sk: Zobraziť nespracované údaje {0}

en: More
sk: Viac

en: Invalid expression
sk: Nesprávny výraz

en: unknown error
sk: neznáma chyyba

en: Field formula
sk: Vzorec poľa

en: Think of this as being kind of like writing a formula in a spreadsheet program: you can use numbers, fields in this table, mathematical symbols like +, and some functions. So you could type something like Subtotal - Cost.
sk: Myslite na to, akoby to bolo ako písanie vzorca v tabuľkovom programe: môžete použiť čísla, polia v tejto tabuľke, matematické symboly ako + a niektoré funkcie. Môžete teda zadať niečo ako medzisúčet - náklady.

en: Learn more
sk: Dozvedieť sa viac

en: Give it a name
sk: Pridajte názov

en: Something nice and descriptive
sk: Niečo opisné a praktické

en: Add a custom field
sk: Pridajte

en: Include {0}
sk: Zahrnúť {0}

en: Case sensitive
sk: Rozlišujú sa malé a veľké písmená

en: today
sk: dnes

en: this week
sk: tento týždeň

en: this month
sk: tento mesiac

en: this year
sk: tento rok

en: this minute
sk: túto minútu

en: this hour
sk: túto hodinu

en: not implemented {0}
sk: nie je implementované {0}

en: true
sk: pravda

en: false
sk: nepravda

en: Add filter
sk: Pridať filter

en: Item
sk: Položka

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Current
sk: Aktuálny

en: On
sk: Zapnutý

en: Enter desired number
sk: Zadajte požadované číslo

en: Empty
sk: Prázdny

en: Find a value
sk: Nájsť hodnotu

en: Hide calendar
sk: Skryť kalendár

en: Show calendar
sk: Zobraziť kalendár

en: You can enter multiple values separated by commas
sk: Môžete zadať viac hodnôt oddelených čiarkami

en: Enter desired text
sk: Zadajte požadovaný text

en: Try it
sk: Skúste to

en: What's this for?
sk: Na čo to je?

en: Variables in native queries let you dynamically replace values in your queries using filter widgets or through the URL.
sk: Premenné v natívnych dopytoch vám umožňujú dynamicky nahrádzať hodnoty v dopytoch pomocou widgetov filtra alebo prostredníctvom adresy URL.

en: {0} creates a variable in this SQL template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the SQL template.
sk: {0} vytvorí premennú v tejto šablóne SQL nazvanú "názov premennej". V bočnom paneli môžu byť uvedené typy, ktoré menia ich správanie. Všetky typy premenných iné ako "Field Filter“ automaticky spôsobia, že sa na túto otázku umiestni widget filtra s filtrami ktoré su voliteľné. Po vyplnení tohto widgetu filtra táto hodnota nahradí premennú v šablóne SQL.

en: Field Filters
sk: Pole filtra

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link SQL cards to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
sk: Poskytnutím premennej typu "Field Filter“ môžete prepojiť karty SQL s widgetami filtra na dashboarde alebo použiť viac typov widgetov filtra na svoju otázku SQL. Pri pridávaní filtrov do existujúcich stĺpcov vloží premenná Field Filter premennú SQL podobnú tej, ktorá bola vytvorená pomocou nástroja na tvorbu GUI dotazov.

en: When adding a Field Filter variable, you'll need to map it to a specific field. You can then choose to display a filter widget on your question, but even if you don't, you can now map your Field Filter variable to a dashboard filter when adding this question to a dashboard. Field Filters should be used inside of a "WHERE" clause.
sk: Keď pridávate premennú Field Filter, budete ju musieť mapovať na konkrétne pole. Potom sa môžete rozhodnúť, či chcete na svoju otázku zobraziť widget filtra, ale aj keď tak neurobíte, môžete teraz pri pridávaní tejto otázky na informačný panel mapovať premennú poľa Field Filter na filter dashboardu. Field Filters by sa mali používať vo vnútri objektu "WHERE“.

en: Optional Clauses
sk: Voliteľná podmienka

en: brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
sk: zátvorky okolo {0} vytvoria voliteľný objekt v šablóne. Ak je nastavená "premenná“, celý objekt sa vloží do šablóny. Ak nie, celý objekt sa ignoruje.

en: To use multiple optional clauses you can include at least one non-optional WHERE clause followed by optional clauses starting with "AND".
sk: Ak chcete použiť viacero voliteľných položiek, môžete zahrnúť aspoň jednu nepovinnú položku WHERE nasledovanú voliteľnými položkami začínajúcimi na "AND“.

en: Read the full documentation
sk: Prečítajte si celú dokumentáciu

en: Filter label
sk: Popis filtra

en: Variable type
sk: Typ premennej

en: Date
sk: Dátum

en: Field Filter
sk: Pole filtra

en: Field to map to
sk: Pole na priradenie do

en: Filter widget type
sk: Typ filtra

en: Required?
sk: Povinné?

en: Default filter widget value
sk: Predvolená hodnota widget filtra

en: Archive this question?
sk: Archivovať  túto otázku?

en: This question will be removed from any dashboards or pulses using it.
sk: Táto otázka bude odstránená zo všetkých dashboardov alebo impulzov, ktoré ju používajú.

en: Question
sk: Otázka

en: Pick a question to add
sk: Vyberte otázku, ktorú chcete pridať

en: You are editing this page
sk: Upravujete túto stránku

en: See this {0}
sk: Zobraziť {0}

en: A subset of
sk: Podmnožina

en: Select a field type
sk: Vyberte typ poľa

en: No field type
sk: Žiadny typ poľa

en: by
sk: podľa

en: Field type
sk: Typ poľa

en: Select a Foreign Key
sk: Vyberte cudzí kľúč

en: View the {0} formula
sk: Prezrite si vzorec {0}

en: Why this {0} is important
sk: Prečo je toto {0} dôležité

en: Why this {0} is interesting
sk: Prečo je toto {0} zaujímavé

en: Nothing important yet
sk: Zatiaľ nič dôležité

en: Nothing interesting yet
sk: Zatiaľ nič zaujímavé

en: Things to be aware of about this {0}
sk: Veci, ktorých by sme si mali byť vedomí {0}

en: Nothing to be aware of yet
sk: Zatiaľ nič nevieme

en: Explore this metric
sk: Preskúmajte túto metriku

en: View this metric
sk: Zobraziť túto metriku

en: By {0}
sk: Do {0}

en: Remove item
sk: Odstrániť položku

en: Why is this dashboard the most important?
sk: Prečo je tento dashboard najdôležitejší?

en: What is useful or interesting about this {0}?
sk: Čo je na tom užitočné alebo zaujímavé {0}?

en: Write something helpful here
sk: Tu napíšte niečo čo bude vysvetľujúce a nápomocné

en: Is there anything users of this dashboard should be aware of?
sk: Je niečo čo by používatelia tohto dashboardu mali vedieť?

en: Anything users should be aware of about this {0}?
sk: Čo by si mali by mali používatelia vedieť {0}?

en: Which 2-3 fields do you usually group this metric by?
sk: Do ktorých 2-3 polí obvykle túto metriku zoskupujete?

en: This is the perfect place to start if you’re new to your company’s data, or if you just want to check in on what’s going on.
sk: Toto je ideálne miesto, kde začať, ak ste v údajoch nováčikom, alebo ak sa chcete len pozrieť na to, čo sa deje.

en: Most useful fields to group this metric by
sk: Najužitočnejšie polia na zoskupenie tejto metriky podľa

en: Reason for changes
sk: Dôvod zmien

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required
sk: Zanechajte poznámku a vysvetlite, aké zmeny ste vykonali a prečo boli potrebné

en: Why this database is interesting
sk: Prečo je táto databáza zaujímavá

en: Things to be aware of about this database
sk: Informácie o tejto databáze

en: Databases and tables
sk: Databázy a tabuľky

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Tables in {0}
sk: Tabuľky v {0}

en: Actual name in database
sk: Skutočný názov v databáze

en: Why this field is interesting
sk: Prečo je toto pole zaujímavé?

en: Things to be aware of about this field
sk: Veci, o ktorých treba vedieť o tomto poli

en: Data type
sk: Dátový typ

en: Fields in this table will appear here as they're added
sk: Polia v tejto tabuľke sa zobrazia po pridaní

en: Fields in {0}
sk: Polia {0}

en: Field name
sk: Názov poľa

en: X-ray this field
sk: Prehľadávať pole

en: Metabase is no fun without any data
sk: Metabase nie je zaujímava bez dát

en: Your databases will appear here once you connect one
sk: Po pripojení sa tu zobrazia vaše databázy

en: Databases will appear here once your admins have added some
sk: Po pridaní niektorých správcov sa tu zobrazia databázy

en: Connect a database
sk: Pripojte databázu

note: #-#-#-#-#  metabase-backend.pot (metabase)  #-#-#-#-# cum-count and cum-sum get names for count and sum, respectively (see explanation in `aggregation-name`)
en: Count of {0}
sk: Počet {0}

en: See raw data for {0}
sk: Zobraziť nespracované údaje pre {0}

en: Why this table is interesting
sk: Prečo je táto tabuľka zaujímavá

en: Things to be aware of about this table
sk: Čo je potrebné vedieť o tejto tabuľke

en: Tables in this database will appear here as they're added
sk: Tabuľky v tejto databáze sa zobrazia po pridaní

en: Questions about this table will appear here as they're added
sk: Otázky týkajúce sa tejto tabuľky sa zobrazia pri pridaní

en: Questions about {0}
sk: Otázky týkajúce sa {0}

en: Created {0} by {1}
sk: Vytvorené {0} používateľom {1}

en: Fields in this table
sk: Polia v tejto tabuľke

en: Questions about this table
sk: Otázky týkajúce sa tejto tabuľky

en: Help your team get started with your data.
sk: Pomôžte svojmu tímu začať s vašimi údajmi

en: Show your team what’s most important by choosing your top dashboard, metrics, and segments.
sk: Vyberte svoj dashboard, metriky a segmenty a ukážte tímu, čo je najdôležitejšie.

en: Get started
sk: Začať

en: Our most important dashboard
sk: Náš najdôležitejší dashboard

en: Numbers that we pay attention to
sk: Čísla, ktorým venujeme pozornosť

en: Metrics are important numbers your company cares about. They often represent a core indicator of how the business is performing.
sk: Metriky sú dôležité čísla, o ktoré sa vaša spoločnosť stará. Často predstavujú hlavný ukazovateľ výkonnosti biznisu.

en: See all metrics
sk: Zobraziť všetky metriky

en: Segments and tables
sk: Segmenty a tabuľky

en: Tables
sk: Tabuľky

en: Segments and tables are the building blocks of your company's data. Tables are collections of the raw information while segments are specific slices with specific meanings, like {0}
sk: Segmenty a tabuľky sú stavebnými kameňmi údajov vašej spoločnosti. Tabuľky sú zbierky nespracovaných informácií, zatiaľ čo segmenty sú konkrétne segmenty so špecifickým významom, napríklad {0}

en: Tables are the building blocks of your company's data.
sk: Tabuľky sú stavebnými kameňmi údajov vašej spoločnosti.

en: See all segments
sk: Zobraziť všetky segmenty

en: See all tables
sk: Zobraziť všetky tabuľky

en: Other things to know about our data
sk: Ďalšie informácie o našich údajoch

en: Find out more
sk: Zistiť viac

en: A good way to get to know your data is by spending a bit of time exploring the different tables and other info available to you. It may take a while, but you'll start to recognize names and meanings over time.
sk: Dobrým spôsobom, ako spoznať svoje údaje, je stráviť trochu času skúmaním rôznych tabuliek a ďalších informácií, ktoré máte k dispozícii. Môže to chvíľu trvať, ale časom začnete rozpoznávať mená a významy.

en: Explore our data
sk: Preskúmajte naše údaje

en: Have questions?
sk: Máte otázky?

en: Contact {0}
sk: Kontakt {0}

en: Help new Metabase users find their way around.
sk: Pomôžte novým používateľom Metabase nájsť cestu spoznať dáta.

en: The Getting Started guide highlights the dashboard, metrics, segments, and tables that matter most, and informs your users of important things they should know before digging into the data.
sk: Príručka Ako začať zdôrazňuje hlavný dashboard, metriky, segmenty a tabuľky, na ktorých vám najviac záleží, a informuje vašich používateľov o dôležitých veciach, ktoré by mali vedieť predtým, ako sa začnú prehliadať údaje.

en: Is there an important dashboard for your team?
sk: Je pre váš tím dôležitý dashboard?

en: Create a dashboard now
sk: Vytvorte dashboard

en: What is your most important dashboard?
sk: Aký je váš najdôležitejší dashboard?

en: Do you have any commonly referenced metrics?
sk: Máte nejaké často používane metriky?

en: Learn how to define a metric
sk: Naučte sa, ako definovať metriku

en: What are your 3-5 most commonly referenced metrics?
sk: Aké sú 3-5 najčastejších metrík?

en: Add another metric
sk: Pridajte ďalšiu metriku

en: Do you have any commonly referenced segments or tables?
sk: Máte nejaké segmenty alebo tabuľky na ktoré často odkazujete?

en: Learn how to create a segment
sk: Naučte sa, ako vytvoriť segment

en: What are 3-5 commonly referenced segments or tables that would be useful for this audience?
sk: Aké sú 3-5 často pouužívane segmenty alebo tabuľky, ktoré by boli užitočné pre toto publikum?

en: Add another segment or table
sk: Pridajte ďalší segment alebo tabuľku

en: Is there anything your users should understand or know before they start accessing the data?
sk: Existuje niečo, čo by vaši používatelia mali pochopiť alebo vedieť skôr, ako začnú pristupovať k údajom?

en: What should a user of this data know before they start accessing it?
sk: Čo by mal používateľ týchto údajov vedieť skôr, ako k nim pristúpi?

en: E.g., expectations around data privacy and use, common pitfalls or misunderstandings, information about data warehouse performance, legal notices, etc.
sk: Napr. Očakávania týkajúce sa ochrany osobných údajov a ich používania, právnych upozornení atď.

en: Is there someone your users could contact for help if they're confused about this guide?
sk: Existuje niekto, koho by vaši používatelia mohli kontaktovať kvôli pomoci, ak by mali otázky ohľadom tejto príručky?

en: Who should users contact for help if they're confused about this data?
sk: Koho by mali používatelia kontaktovať ohľadom pomoci, ak majú otázky ohľadom týchto údajov?

en: Please enter a revision message
sk: Zadajte revíznu správu

en: Why this Metric is interesting
sk: Prečo je táto metrika zaujímavá

en: Things to be aware of about this Metric
sk: Čo by ste mali vedieť o tejto metrike

en: How this Metric is calculated
sk: Ako sa vypočíta táto metrika

en: Nothing on how it's calculated yet
sk: Zatiaľ nič o tom, ako sa počíta

en: Other fields you can group this metric by
sk: Ostatné polia, do ktorých môžete túto metriku zoskupiť

en: Fields you can group this metric by
sk: Polia, do ktorých môžete túto metriku zoskupiť

en: Metrics are the official numbers that your team cares about
sk: Metriky sú oficiálne čísla, o ktoré sa váš tím stará

en: Metrics will appear here once your admins have created some
sk: Metriky sa zobrazia tu, po ich vytvorení

en: Learn how to create metrics
sk: Naučte sa, ako vytvárať metriky

en: Questions about this metric will appear here as they're added
sk: Po pridaní sa tu zobrazia otázky týkajúce sa tejto metriky

en: There are no revisions for this metric
sk: Pre túto metriku neexistujú žiadne revízie

en: Revision history for {0}
sk: História revízií pre {0}

en: X-ray this metric
sk: Preskúmať túto metriku

en: Why this Segment is interesting
sk: Prečo je tento segment zaujímavý?

en: Things to be aware of about this Segment
sk: Čo by ste mali vedieť o tomto segmente

en: Segments are interesting subsets of tables
sk: Segmenty sú zaujímavé podmnožiny tabuliek

en: Defining common segments for your team makes it even easier to ask questions
sk: Definovanie spoločných segmentov pre váš tím uľahčuje klásť otázky

en: Segments will appear here once your admins have created some
sk: Segmenty sa zobrazia tu, po tom čo budú vytvoreé

en: Learn how to create segments
sk: Naučte sa, ako vytvárať segmenty

en: Questions about this segment will appear here as they're added
sk: Po pridaní sa tu zobrazia otázky týkajúce sa tohto segmentu

en: There are no revisions for this segment
sk: Pre tento segment neexistujú žiadne revízie

en: Fields in this segment
sk: Polia v tomto segmente

en: Questions about this segment
sk: Otázky týkajúce sa tohto segmentu

en: X-ray this segment
sk: Preskúmať tento segment

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: New Question
sk: Nová otázka

en: Select the type of Database you use
sk: Vyberte typ databázy, ktorú používate

en: Add your data
sk: Pridajte svoje údaje

en: I'll add my own data later
sk: Svoje údaje pridám neskôr

en: Connecting to {0}
sk: Pripája sa k {0}

en: You’ll need some info about your database, like the username and password. If you don’t have that right now, Metabase also comes with a sample dataset you can get started with.
sk: Budete potrebovať nejaké informácie o svojej databáze, napríklad používateľské meno a heslo. Ak to ešte nemáte, Metabase prichádza aj so vzorovým súborom údajov, s ktorým môžete začať.

en: I'll add my data later
sk: Moje údaje pridám neskôr

en: Control automatic scans
sk: Ovládajte automatické skenovanie

en: Usage data preferences
sk: Predvoľby použitia údajov

en: Thanks for helping us improve
sk: Ďakujeme, že ste nám pomohli vylepšiť

en: We won't collect any usage events
sk: Nebudeme zhromažďovať žiadne udalosti použitia

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about usage through Google Analytics.
sk: Aby ste nám pomohli vylepšiť Metabase, chceme zhromažďovať určité údaje o používaní prostredníctvom služby Google Analytics.

en: Here's a full list of everything we track and why.
sk: Tu je úplný zoznam všetkého, čo sledujeme a prečo.

en: Allow Metabase to anonymously collect usage events
sk: Povoliť metabáze anonymne zbierať udalosti použitia

en: Metabase {0} collects anything about your data or question results.
sk: Metabase {0} zhromažďuje čokoľvek o vašich údajoch alebo výsledkoch otázok.

en: never
sk: nikdy

en: All collection is completely anonymous.
sk: Celá zbierka je úplne anonymná.

en: Collection can be turned off at any point in your admin settings.
sk: Zbieranie môžete kedykoľvek vypnúť v nastaveniach správcu.

en: If you feel stuck
sk: Ak sa cítite zaseknutý

en: our getting started guide
sk: náš sprievodca Začíname

en: is just a click away.
sk: je vzdialený len na jedno kliknutie.

en: Welcome to Metabase
sk: Vitajte v Metabase

en: Looks like everything is working. Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
sk: Vyzerá to, že všetko funguje. Teraz sa s vami zoznámime, pripojíme sa k vašim údajom a začneme prehľadávať dáta.

en: Let's get started
sk: Začnime

en: You're all set up!
sk: Všetci ste pripravení!

en: Take me to Metabase
sk: Ukážte mi Metabase

en: What should we call you?
sk: Čo by sme vám mali spustiť?

en: Hi, {0}. nice to meet you!
sk: Ahoj, {0}. rád ťa spoznávam!

en: Create a password
sk: Vytvoriť heslo

en: Shhh...
sk: Ticho...

en: Confirm password
sk: Potvrďte heslo

en: Shhh... but one more time so we get it right
sk: Ticho ... takže ešte raz, takže to máme v poriadku

en: Your company or team name
sk: Názov vašej spoločnosti alebo tímu

en: Department of awesome
sk: Oddelenie

en: Metabot is admiring your integers…
sk: Metabot obdivuje vaše čísla ...

en: Metabot is performing billions of differential equations…
sk: Metabot vykonáva miliardy diferenciálnych rovníc ...

en: Metabot is doing science…
sk: Metabot robí vedu ...

en: Metabot is checking out your metrics…
sk: Metabot kontroluje vaše metriky ...

en: Metabot is looking for trends and outliers…
sk: Metabot hľadá trendy a samostatné hodnoty…

en: Metabot is consulting the quantum abacus…
sk: Metabot konzultuje kvantové počítadlo…

en: Metabot is feeling pretty good about all this…
sk: Metabot má z toho všetkého dobrý pocit ...

en: We’ll show you some interesting explorations of your data in
    just a few minutes.
sk: Ukážeme vám niekoľko zaujímavých prieskumov vašich údajov za pár minút.

en: This seems to be taking a while. In the meantime, you can check out one of these example explorations to see what Metabase can do for you.
sk: Zdá sa, že to chvíľu trvá. Medzitým si môžete pozrieť jeden z týchto príkladov prieskumu a zistiť, čo pre vás môže Metabase urobiť.

en: I took a look at the data you just connected, and I have some explorations of interesting things I found. Hope you like them!
sk: Pozrel som sa na údaje, ktoré ste práve pripojili, a preskúmam zaujímavé veci, ktoré som našiel. Dúfam, že sa vám páčia

en: I'm done exploring for now
sk: Zatiaľ som dokončil prieskum

en: Welcome to the Query Builder!
sk: Vitajte v nástroji na stavanie dotazov!

en: The Query Builder lets you assemble questions (or "queries") to ask about your data.
sk: Nástroj na stavanie dotazov vám umožňuje zhromažďovať otázky a prehľadávať vasše dáta.

en: Tell me more
sk: Povedzte mi viac

en: Start by picking the table with the data that you have a question about.
sk: Začnite výberom tabuľky s údajmi, ktoré chcete prehľadávať.

en: Go ahead and select the "Orders" table from the dropdown menu.
sk: Pokračujte a z rozbaľovacej ponuky vyberte tabuľku Objednávky.

en: Filter your data to get just what you want.
sk: Filtrujte svoje údaje a získajte presne to, čo chcete.

en: Click the plus button and select the "Created At" field.
sk: Kliknite na tlačidlo plus a vyberte pole „Vytvorené“.

en: Here we can pick how many days we want to see data for, try 10
sk: Tu si môžeme vybrať, koľko dní chcete zobraziť údaje, vyskúšajte 10

en: Here's where you can choose to add or average your data, count the number of rows in the table, or just view the raw data.
sk: Tu si môžete vybrať, či chcete pridať alebo priemerovať svoje údaje, spočítať počet riadkov v tabuľke alebo len zobraziť nespracované údaje.

en: Try it: click on <strong>Raw Data</strong> to change it to <strong>Count of rows</strong> so we can count how many orders there are in this table.
sk: Vyskúšajte to: kliknutím na <strong>nespracované údaje</strong> ich zmeníte na <strong>Počet riadkov</strong>, aby sme mohli spočítať, koľko objednávok je v tejto tabuľke.

en: Add a grouping to break out your results by category, day, month, and more.
sk: Ak chcete rozdeliť svoje výsledky podľa kategórie, dňa, mesiaca a ďalších, pridajte zoskupenie.

en: Let's do it: click on <strong>Add a grouping</strong>, and choose <strong>Created At: by Week</strong>.
sk: Urobíme to: kliknite na možnosť <strong>Pridať zoskupenie</strong> a vyberte možnosť <strong> Vytvorené o: do týždňa </strong>.

en: Click on "by day" to change it to "Week."
sk: Kliknutím na „podľa dňa“ ho zmeňte na „Týždeň“.

en: Run Your Query.
sk: Spustite dotaz.

en: You're doing so well! Click <strong>Run query</strong> to get your results!
sk: Darí sa vám dobre! Ak chcete získať výsledky, kliknite na možnosť <strong>Spustiť dotaz</strong>.

en: You can view your results as a chart instead of a table.
sk: Výsledky môžete zobraziť ako graf namiesto tabuľky.

en: Everbody likes charts! Click the <strong>Visualization</strong> dropdown and select <strong>Line</strong>.
sk: Každý má rád grafy! Kliknite na rozbaľovaciu ponuku <strong>Vizualizácia 
    </strong> a vyberte možnosť <strong>Čiarový</strong>.

en: Well done!
sk: Výborne!

en: That's all! If you still have questions, check out our
sk: To je všetko! Ak máte ďalšie otázky, prečítajte si náš

en: User's Guide
sk: Používateľský manuál

en: Have fun exploring your data!
sk: Bavte sa pri skúmaní vašich údajov!

en: Thanks
sk: Vďaka

en: Save Your Questions
sk: Uložte svoje otázky

en: By the way, you can save your questions so you can refer to them later. Saved Questions can also be put into dashboards or Pulses.
sk: Mimochodom, môžete svoje otázky uložiť, aby ste sa na ne mohli neskôr odvolať. Uložené otázky je možné vkladať aj do dashboardov alebo do pulzov.

en: Sounds good
sk: To znie dobre

en: Whoops!
sk: Hopla!

en: Sorry, it looks like something went wrong. Please try restarting the tutorial in a minute.
sk: Ľutujeme, vyzerá to tak, že sa niečo pokazilo. Skúste o minútu reštartovať tutorial.

en: Password updated successfully!
sk: Heslo bolo úspešne aktualizované!

en: Account updated successfully!
sk: Účet bol úspešne aktualizovaný!

en: Current password
sk: Aktuálne heslo

en: Sign in with Google Email address
sk: Prihláste sa pomocou e-mailovej adresy Google

en: User Details
sk: Detaily používateľa

en: Reset to defaults
sk: Obnoviť predvolené hodnoty

en: unknown map
sk: neznáma mapa

en: Grid map requires binned longitude/latitude.
sk: Mapa mriežky vyžaduje priloženú zemepisnú dĺžk / šírku.

en: more
sk: viac

en: Which fields do you want to use for the X and Y axes?
sk: Ktoré polia chcete použiť pre osi X a Y?

en: Choose fields
sk: Vyberte polia

en: Save as default view
sk: Uložiť ako predvolené zobrazenie

en: Draw box to filter
sk: Pridať rámček na filtrovanie

en: Cancel filter
sk: Zrušiť filter

en: Pin Map
sk: Pripnúť mapu

en: Unset
sk: Zrušiť

en: Rows {0}-{1} of {2}
sk: Riadky {0} - {1} z {2}

en: Data truncated to {0} rows.
sk: Údaje boli skrátené na {0} riadky.

en: Could not find visualization
sk: Nepodarilo sa nájsť vizualizáciu

en: Could not display this chart with this data.
sk: Tento graf sa nedal zobraziť s týmito údajmi.

en: No results!
sk: Žiadne výsledky!

en: Still Waiting...
sk: Stále čakám...

en: This usually takes an average of {0}.
sk: Zvyčajne to trvá v priemere {0}.

en: (This is a bit long for a dashboard)
sk: (Je to trochu dlhá doba pre dashboard)

en: This is usually pretty fast but seems to be taking awhile right now.
sk: To je zvyčajne dosť rýchle, ale zdá sa, že to chvíľu trvá.

en: Select a field
sk: Vyberte pole

en: error
sk: chyba

en: Click and drag to change their order
sk: Kliknutím a potiahnutím zmeníte ich poradie

en: Add fields from the list below
sk: Pridajte polia zo zoznamu nižšie

en: less than
sk: menej ako

en: greater than
sk: viac ako

en: less than or equal to
sk: menšie alebo rovné

en: greater than or equal to
sk: väčšie alebo rovné

en: equal to
sk: rovná sa

en: not equal to
sk: nerovná sa

en: Conditional formatting
sk: Podmienené formátovanie

en: You can add rules to make the cells in this table change color if
    they meet certain conditions.
sk: Môžete pridať pravidlá, aby bunky v tejto tabuľke zmenili farbu, ak
    spĺňajú určité podmienky.

en: Add a rule
sk: Pridajte pravidlo

en: Rules will be applied in this order
sk: Pravidlá sa budú uplatňovať v tomto poradí

en: Click and drag to reorder.
sk: Kliknutím a potiahnutím zmeníte poradie.

en: No columns selected
sk: Nie sú vybrané žiadne stĺpce

en: Cells in this column will be tinted based on their values.
sk: Bunky v tomto stĺpci budú zafarbené na základe ich hodnôt.

en: When a cell in these columns is {0} it will be tinted this color.
sk: Ak je bunka v týchto stĺpcoch {0}, bude táto bunka zafarbená.

en: Which columns should be affected?
sk: Ktoré stĺpce by mali byť ovplyvnené?

en: Formatting style
sk: Štýl formátovania

en: Single color
sk: Jedna farba

en: Color range
sk: Farebná škála

en: When a cell in this column is…
sk: Keď je bunka v tomto stĺpci ...

en: …turn its background this color:
sk: … zmeniť pozadie na túto farbu:

en: Highlight the whole row
sk: Zvýraznite celý riadok

en: Colors
sk: Farby

en: Start the range at
sk: Začať rozsah na

en: Smallest value in this column
sk: Najmenšia hodnota v tomto stĺpci

en: Smallest value in each column
sk: Najmenšia hodnota v každom stĺpci

en: Smallest value in all of these columns
sk: Najnižšia hodnota vo všetkých týchto stĺpcoch

en: Custom value
sk: Vlastná hodnota

en: End the range at
sk: Ukončite rozsah na

en: Largest value in this column
sk: Najväčšia hodnota v tomto stĺpci

en: Largest value in each column
sk: Najväčšia hodnota v každom stĺpci

en: Largest value in all of these columns
sk: Najväčšia hodnota vo všetkých týchto stĺpcoch

en: Add rule
sk: Pridajte pravidlo

en: Update rule
sk: Aktualizovať pravidlo

en: Visualization is null
sk: Vizualizácia je nulová

en: Visualization must define an 'identifier' static variable:
sk: Vizualizácia musí definovať statickú premennú 'identifikátor':

en: Visualization with that identifier is already registered:
sk: Vizualizácia s týmto identifikátorom je už zaregistrovaná:

en: No visualization for {0}
sk: Žiadna vizualizácia pre {0}

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the x-axis, the values will be summed.
sk: "{0}" je neagregované pole: ak má v bode na osi x viac ako jednu hodnotu, hodnoty sa spočítajú.

en: This chart type requires at least 2 columns.
sk: Tento typ grafu vyžaduje najmenej 2 stĺpce.

en: This chart type doesn't support more than {0} series of data.
sk: Tento typ grafu nepodporuje viac ako {0} sérií údajov.

en: Goal
sk: Cieľ

en: Doh! The data from your query doesn't fit the chosen display choice. This visualization requires at least {0} {1} of data.
sk: Údaje z vášho dotazu sa nezhodujú s vybranou voľbou zobrazenia. Táto vizualizácia vyžaduje najmenej {0} {1} údajov.

en: column
sk: stĺpec

en: No dice. We have {0} data {1} to show and that's not enough for this visualization.
sk: Máme k dispozícii {0} údajov {1}, čo na túto vizualizáciu nestačí.

en: point | points
sk[0]: bod
sk[1]: body
sk[2]: bodov
sk[3]: bodov

en: Bummer. We can't actually do a pin map for this data because we require both a latitude and longitude column.
sk: V skutočnosti nemôžeme pre tieto údaje vytvoriť mapu bodov, pretože vyžadujeme stĺpec zemepisnej šírky a dĺžky.

en: Please configure this chart in the chart settings
sk: Nakonfigurujte tento graf v nastaveniach grafu

en: Edit Settings
sk: Upraviť nastavenia

en: xValues missing!
sk: Chýba hodnota pre os X

en: X-axis
sk: os X

en: Add a series breakout...
sk: Pridať koniec do série...

en: Y-axis
sk: os Y

en: Add another series...
sk: Pridať ďalšiu sériu ...

en: Bubble size
sk: Veľkosť bubliny

en: Line
sk: riadok

en: Curve
sk: Krivka

en: Step
sk: krok

en: Show point markers on lines
sk: Zobraziť značky bodov na čiare

en: Stacking
sk: Zoskupiť

en: Don't stack
sk: Nezoskupovať

en: Stack
sk: Zoskupenie

en: Stack - 100%
sk: Zoskupenie - 100%

en: Show goal
sk: Zobraziť cieľ

en: Goal value
sk: Hodnota cieľa

en: Replace missing values with
sk: Vymeňte chýbajúce hodnoty za

en: Zero
sk: Nula

en: Nothing
sk: Nič

en: Linear Interpolated
sk: Lineárne interpolované

en: X-axis scale
sk: Mierka osi X

en: Timeseries
sk: Časová séria

en: Linear
sk: Lineárne

en: Power
sk: Sila

en: Histogram
sk: Stĺpcový diagram

en: Ordinal
sk: Rádový

en: Y-axis scale
sk: Mierka osi Y

en: Show x-axis line and marks
sk: Zobraziť čiaru a značky na osi x

en: Compact
sk: Kompaktné

en: Rotate 45°
sk: Otočiť o 45 °

en: Rotate 90°
sk: Otočiť o 90 °

en: Show y-axis line and marks
sk: Zobraziť čiaru a značky na osi y

en: Auto y-axis range
sk: Automatický rozsah osi y

en: Use a split y-axis when necessary
sk: V prípade potreby použite rozdelenú os y

en: Show label on x-axis
sk: Zobraziť popis na osi x

en: X-axis label
sk: Popis na osi X

en: Show label on y-axis
sk: Zobraziť popis na osi Y

en: Y-axis label
sk: Popis na osi Y

en: Standard Deviation
sk: Štandardná odchýlka

en: Area
sk: Oblasť

en: area chart
sk: Pločný graf

en: Bar
sk: Stĺpec

en: bar chart
sk: stĺpcový graf

en: Which fields do you want to use?
sk: Ktoré polia chcete použiť?

en: Funnel
sk: Zúženie

en: Measure
sk: Opatrenia

en: Funnel type
sk: Typ zúženia

en: Bar chart
sk: Stĺpcový graf

en: line chart
sk: čiarový graf

en: Please select longitude and latitude columns in the chart settings.
sk: V nastaveniach grafu vyberte stĺpce zemepisnej výšky a šírky.

en: Please select a region map.
sk: Vyberte mapu regiónu.

en: Please select region and metric columns in the chart settings.
sk: V nastaveniach grafu vyberte stĺpce regiónov a metrík.

en: Map
sk: Mapa

en: Map type
sk: Typ mapy

en: Region map
sk: Mapa regiónu

en: Pin map
sk: Pripnúť mapu

en: Pin type
sk: Typ špendlíka

en: Tiles
sk: Dlaždice

en: Markers
sk: Značky

en: Latitude field
sk: Pole zemepisnej šírky

en: Longitude field
sk: Pole zemepisnej dĺžky

en: Metric field
sk: Pole metriky

en: Region field
sk: Pole regiónu

en: Radius
sk: Uhol

en: Blur
sk: Rozmazať

en: Min Opacity
sk: Min. krytie

en: Max Zoom
sk: Max. priblíženie

en: No relationships found.
sk: Nenašli sa žiadne vzťahy.

en: via {0}
sk: prostredníctvom {0}

en: This {0} is connected to:
sk: Toto {0} je spojené s:

en: Object Detail
sk: Detail objektu

en: object
sk: objekt

en: Total
sk: Celkom

en: Which columns do you want to use?
sk: Ktoré stĺpce chcete použiť?

en: Pie
sk: Koláčový

en: Dimension
sk: rozmer

en: Show legend
sk: Zobraziť legendu

en: Show percentages in legend
sk: Zobraziť percentá v legende

en: Minimum slice percentage
sk: Minimálne percento rezov

en: Goal met
sk: Cieľ sa splnil

en: Goal exceeded
sk: Cieľ bol prekročený

en: Goal {0}
sk: Cieľ {0}

en: Progress visualization requires a number.
sk: Vizualizácia postupu vyžaduje číslo.

en: Progress
sk: Pokrok

en: Color
sk: Farba

en: Row Chart
sk: Riadkový graf

en: row chart
sk: riadkový graf

en: Separator style
sk: Typ oddeľovača

en: Number of decimal places
sk: Počet desatinných miest

en: Add a prefix
sk: Pridajte predponu

en: Add a suffix
sk: Pridajte príponu

en: Multiply by a number
sk: Vynásobte číslom

en: Scatter
sk: Bodový

en: scatter plot
sk: bodový diagram

en: Pivot the table
sk: Vedúca tabuľka

en: Visible fields
sk: VIditeľné polia

en: Write here, and use Markdown if you'd like
sk: Tu napíšte aké značky chcete použiť

en: Vertical Alignment
sk: Vertikálne zarovnanie

en: Top
sk: Vrchol

en: Middle
sk: Stred

en: Bottom
sk: Spodok

en: Horizontal Alignment
sk: Horizontálne zarovnanie

en: Left
sk: Vľavo

en: Center
sk: Stred

en: Right
sk: Vpravo

en: Show background
sk: Zobraziť pozadie

en: {0} bin | {0} bins
sk[0]: {0} kôš
sk[1]: {0} koše
sk[2]: {0} košov
sk[3]: {0} košov

en: Auto binned
sk: Automaticky ukladať do koša

en: DELETE /api/alert/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/alert/:id.
sk: DELETE / api / alert /: id je zastarané. Namiesto toho zmeňte svoju `archivovanú` hodnotu pomocou PUT / api / alert /: id.

en: invalid show value
sk: neplatná hodnota zobrazenia

en: invalid value for prefix
sk: neplatná hodnota pre predponu

en: invalid value for rule name
sk: neplatná hodnota pre meno

en: value couldn''t be parsed as base64 encoded JSON
sk: hodnota nemohla byť analyzovaná ako JSON s kódovaním base64

en: Invalid entity type
sk: Neplatný typ entity

en: Invalid comparison entity type. Can only be one of "table", "segment", or "adhoc"
sk: Neplatný typ porovnávacej entity. Môže to byť iba „tabuľka“, „segment“ alebo „adhoc“

en: Error running query to determine Card result metadata:
sk: Chyba pri spúšťaní dotazu na určenie metadát výsledku karty:

en: DELETE /api/card/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/card/:id.
sk: DELETE / api / card /: id je zastarané. Namiesto toho zmeňte svoju `archivovanú` hodnotu pomocou PUT / api / card /: id.

en: Invalid field: {0}
sk: Neplatné pole: {0}

en: Invalid value ''{0}'' for ''{1}'': {2}
sk: Neplatná hodnota ''{0}'' pre ''{1}'': {2}

en: must be one of: {0}
sk: musí byť jedným z: {0}

en: Invalid Request.
sk: Neplatná požiadavka.

en: Not found.
sk: Nenájdené.

en: You don''t have permissions to do that.
sk: Nemáte na to oprávnenie.

en: Internal server error.
sk: Interná chyba servera.

en: Warning: endpoint {0}/{1} does not have a docstring.
sk: Varovanie: koncový bod {0} / {1} nemá popisný reťazec.

en: starting streaming request
sk: začína sa požiadavka na streamovanie

en: connection closed, canceling request
sk: pripojenie bolo ukončené, ruší sa požiadavka

note: a newline padding character as it's harmless and will allow us to check if the client is connected. If sending this character fails because the connection is closed, the chan will then close.  Newlines are no-ops when reading JSON which this depends upon.
en: Response not ready, writing one byte & sleeping...
sk: Odpoveď nie je pripravená, písanie jedného bajtu a spanie ...

en: Public sharing is not enabled.
sk: Verejné zdieľanie nie je povolené.

en: Embedding is not enabled.
sk: Vkladanie nie je povolené.

en: The object has been archived.
sk: Objekt bol archivovaný.

en: Attempted to return a boolean as an API response. This is not allowed!
sk: Pokus o vrátenie logického súboru ako odpoveď API. Toto nie je dovolené!

en: Source query for this query is Card {0}
sk: Zdrojovým dotazom pre tento dotaz je karta {0}

en: Invalid export format: {0}
sk: Neplatný formát exportu: {0}

en: Invalid JSON URL or resource: {0}
sk: Neplatná adresa URL alebo zdroj JSON: {0}

en: JSON containing information about custom GeoJSON files for use in map visualizations instead of the default US State or World GeoJSON.
sk: JSON obsahujúci informácie o vlastných súboroch GeoJSON, ktoré sa majú použiť na vizualizácie máp namiesto predvoleného amerického alebo svetového GeoJSON.

en: Invalid custom GeoJSON key: {0}
sk: Neplatný vlastný kľúč GeoJSON: {0}

note: ...but if we *still* couldn't find a match, throw an Exception, because we don't want people trying to inject new params
en: Invalid param: {0}
sk: Neplatný parameter: {0}

en: DELETE /api/pulse/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/pulse/:id.
sk: DELETE / api / pulse /: id je zastarané. Namiesto toho zmeňte svoju „archivovanú“ hodnotu pomocou PUT / api / pulse /: id.

en: API endpoint does not exist.
sk: Koncový bod API neexistuje.

en: Password did not match stored password.
sk: Heslo sa nezhodovalo s uloženým heslom.

en: did not match stored password
sk: nezodpovedá uloženému heslu

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication {0}
sk: Pri pripájaní k serveru LDAP sa vyskytol problém s miestnym overením totožnosti {0}

en: Invalid reset token
sk: Neplatný resetovací token

en: Client ID for Google Auth SSO. If this is set, Google Auth is considered to be enabled.
sk: ID klienta pre SSO Google Auth SSO. Ak je táto možnosť nastavená, aplikácia Google Auth sa považuje za povolenú.

en: When set, allow users to sign up on their own if their Google account email address is from this domain.
sk: Ak je nastavená, povoľte používateľom, aby sa zaregistrovali sami, ak je ich emailová adresa účtu Google z tejto domény.

en: Invalid Google Auth token.
sk: Neplatný token autorizácie Google.

en: Email is not verified.
sk: Email nie je overený.

en: You''ll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
sk: Predtým, ako sa budete môcť prihlásiť pomocou Google, budete potrebovať správcu, aby vám vytvoril účet v Metabase.

en: Successfully authenticated Google Auth token for: {0} {1}
sk: Úspešne overený token autorizácie Google pre: {0} {1}

en: Add a database
sk: Pridajte databázu

en: Get connected
sk: Spojiť sa

en: Connect to your data so your whole team can start to explore.
sk: Pripojte sa k svojim údajom, aby mohol celý tím začať prehľadávať dáta.

en: Set up email
sk: Nastaviť email

en: Add email credentials so you can more easily invite team members and get updates via Pulses.
sk: Pridajte prihlasovacie údaje pre email, aby ste mohli ľahšie pozvať členov tímu a získať aktualizácie prostredníctvom impulzov

en: Set Slack credentials
sk: Nastavte povolenia pre Slack

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via pulses and ask questions with MetaBot.
sk: Využíva váš tím Slack? Ak áno, môžete posielať automatické aktualizácie prostredníctvom impulzov a klásť otázky s MetaBotom.

en: Invite team members
sk: Pozvite členov tímu

en: Share answers and data with the rest of your team.
sk: Zdieľajte odpovede a údaje so zvyškom svojho tímu.

en: Hide irrelevant tables
sk: Skryť irelevantné tabuľky

en: Curate your data
sk: Spravujte svoje údaje

en: If your data contains technical or irrelevant info you can hide it.
sk: Ak vaše údaje obsahujú technické alebo irelevantné informácie, môžete ich skryť.

en: Organize questions
sk: Usporiadajte otázky

en: Have a lot of saved questions in {0}? Create collections to help manage them and add context.
sk: Máte veľa uložených otázok v {0}? Vytvorte kolekcie, ktoré im pomôžu spravovať a pridať kontext.

en: Create metrics
sk: Vytvorte metriky

en: Define canonical metrics to make it easier for the rest of your team to get the right answers.
sk: Definujte zovšeobecnenie metriky, aby ste ostatným členom tímu uľahčili získavanie správnych odpovedí.

en: Create segments
sk: Vyytvorte segmenty

en: Keep everyone on the same page by creating canonical sets of filters anyone can use while asking questions.
sk: Vytvorte zovšeobecnené sady filtrov, ktoré môže ktokoľvek použiť pri kladení otázok, a udržujte každého na tej istej stránke.

en: Table ''{0}'' is now visible. Resyncing.
sk: Tabuľka ''{0}'' je teraz viditeľná. Opakujte synchronizáciu.

en: Auto bin
sk: Automatickyy presunúť do zoskupenia

en: Don''t bin
sk: Nepresúvať do zoskupenia

en: Day
sk: Deň

note: note the order of these options corresponds to the order they will be shown to the user in the UI
en: Minute
sk: Minúta

en: Hour
sk: Hodina

en: Quarter
sk: Štvrtina

en: Minute of Hour
sk: Minúta hodiny

en: Hour of Day
sk: Hodina dňa

en: Day of Week
sk: Deň v týždni

en: Day of Month
sk: Deň v mesiaci

en: Day of Year
sk: Deň v roku

en: Week of Year
sk: Týždeň v roku

en: Month of Year
sk: Mesiac v roku

en: Quarter of Year
sk: Štvrťrok

en: 10 bins
sk: 10 zásobníkov

en: 50 bins
sk: 50 zásobníkov

en: 100 bins
sk: 100 zásobníkov

en: Bin every 0.1 degrees
sk: Zásobník každých 0,1 stupňa

en: Bin every 1 degree
sk: Zásobník každých 1 stupeň

en: Bin every 10 degrees
sk: Zásobník každých 10 stupňov

en: Bin every 20 degrees
sk: Zásobník každých 20 stupňov

note: returns `true` if successful -- see JavaDoc
en: No appropriate image writer found!
sk: Nenašiel sa žiadny vhodný nástroj na vytváranie obrázkov!

en: Email address already in use.
sk: Emailová adresa sa už používa.

en: Email address already associated to another user.
sk: Emailová adresa je už priradená inému používateľovi.

en: Not able to reactivate an active user
sk: Nie je možné reaktivovať aktívneho používateľa

en: Invalid password
sk: Nesprávne heslo

en: All {0}
sk: Všetko {0}

en: {0}, all {1}
sk: {0}, všetky {1}

en: Comparison of {0} and {1}
sk: Porovnanie {0} a {1}

en: Automatically generated comparison dashboard comparing {0} and {1}
sk: Automaticky generovaný porovnávací dashboard porovnávajúci {0} a {1}

en: sum
sk: suma

en: average
sk: priemer

en: minumum
sk: minimum

en: distinct count
sk: odlišný počet

en: standard deviation
sk: smerodajná odchýlka

en: cumulative count
sk: kumulatívny počet

en: cumulative sum
sk: kumulatívna suma

en: {0} and {1}
sk: {0} a {1}

en: {0} of {1}
sk: {0} z {1}

en: {0} by {1}
sk: {0} od {1}

en: {0} in the {1} segment
sk: {0} v segmente {1}

en: {0} metric | {0} metrics
sk[0]: {0} metrika
sk[1]: {0} metriky
sk[2]: {0} metrík
sk[3]: {0} metrík

en: {0} field | {0} fields
sk[0]: {0} pole
sk[1]: {0} polia
sk[2]: {0} polí
sk[3]: {0} polí

en: "{0}" question
sk: "{0}" otázka

en: Compare with {0}
sk: Porovnať s {0}

en: Compare with entire dataset
sk: Porovnať s celým súborom údajov

en: Applying heuristic %s to %s.
sk: Aplikácia heuristickej % na %.

en: Dimensions bindings:n%s
sk: Väzby rozmerov: n%

en: Using definitions:nMetrics:n%snFilters:n%s
sk: Pomocou definícií: n Metrík: n% nFiltrov: n%

en: Can''t create dashboard for {0}
sk: Nemožno vytvoriť dashboard pre {0}

en: {0}st
sk: prvý

en: {0}nd
sk: druhý

en: {0}rd
sk: tretí

en: {0}th
sk: štvrtý

en: at {0}
sk: o {0}

en: on {0}
sk: dňa {0}

en: in {0} week - {1}
sk: o {0} týždeň - {1}

en: in {0}
sk: v {0}

en: in Q{0} - {1}
sk: v Q{0} - {1}

en: {0} is {1}
sk: {0} je {1}

en: {0} is between {1} and {2}
sk: {0} je medzu {1} a {2}

en: {0} is between {1} and {2}; and {3} is between {4} and {5}
sk: {0} je medzi {1} a {2}; a {3} je medzi {4} a {5}

en: where {0}
sk: kde {0}

en: A closer look at {0}
sk: Bližší pohľad na {0}

en: A closer look at the {0}
sk: Bližší pohľad na {0}

en: Adding %s cards to dashboard %s:n%s
sk: Pridanie kariet %  na idashboard % : n%

en: 0 <= score <= {0}
sk: 0 <= skóre <= {0}

en: 1 <= width <= {0}
sk: 1 <= šírka <= {0}

en: Valid metrics references
sk: Platné odkazy na metriky

en: Valid filters references
sk: Platné odkazy na filtre

en: Valid group references
sk: Platné odkazy na skupinu

en: Valid order_by references
sk: Platné referencie na order_by

en: Valid dashboard filters references
sk: Platné referencie filtrov v dashboardov

en: Valid dimension references
sk: Odkazy na platné dimenzie

en: Valid card dimension references
sk: Platné odkazy na dimenzie karty

en: Error parsing %s:n%s
sk: Chyba pri analýze% : n%

en: No user found with email address ''{0}''.
sk: S emailovou adresou '' {0} '' sa nenašiel žiadny používateľ.

en: Please check the spelling and try again.
sk: Skontrolujte pravopis a skúste to znova.

en: Resetting password for {0}...
sk: Obnovuje sa heslo pre {0} ...

en: FAIL [[[{0}]]]
sk: Zlyhanie [[[{0}]]]

en: Please use the following URL to setup your Metabase installation:
sk: Na nastavenie inštalácie Metabase použite nasledujúcu adresu URL:

en: Metabase Shutting Down ...
sk: Metabase sa vypína...

en: Metabase Shutdown COMPLETE
sk: Vypnutie Metabase bolo úspešné

en: Starting Metabase version {0} ...
sk: Spúšťa sa Metabase vo verzii {0} ...

en: System timezone is ''{0}'' ...
sk: Časové pásmo systému je '' {0} '' ...

note: startup database.  validates connection & runs any necessary migrations
en: Setting up and migrating Metabase DB. Please sit tight, this may take a minute...
sk: Nastavenie a migrácia databázy Metabase. Sadnite si, môže to chvíľu trvať ...

en: Looks like this is a new installation ... preparing setup wizard
sk: Vyzerá to, že sa jedná o novú inštaláciu ... pripravuje sa sprievodca nastavením

en: Metabase Initialization COMPLETE
sk: Inicializácia Metabase je kompletná

en: Launching Embedded Jetty Webserver with config:
sk: Spustenie vstavaného webového servera Jetty s konfiguráciou:

en: Shutting Down Embedded Jetty Webserver
sk: Vypína sa zabudovaný webový server Jetty

en: Starting Metabase in STANDALONE mode
sk: Spustenie Metabase v režime STANDALONE

en: Metabase Initialization FAILED
sk: Inicializácia Metabase zlyhala

en: Database has migration lock; cannot run migrations.
sk: Databáza je zamknutá; nie je možné spustiť migrácie.

en: You can force-release these locks by running `java -jar metabase.jar migrate release-locks`.
sk: Tieto zámky môžete vynútiť spustením `java -jar metabase.jar migrate release-lock`.

en: Checking if Database has unrun migrations...
sk: Prebieha kontrola, či má databáza nespustiteľné migrácie ...

en: Database has unrun migrations. Waiting for migration lock to be cleared...
sk: Databáza má nespustené migrácie. Čaká sa na zrušenie zámku migrácie ...

en: Migration lock is cleared. Running migrations...
sk: Zámok migrácie je zrušený. Prebieha migrácia ...

en: Migration lock cleared, but nothing to do here! Migrations were finished by another instance.
sk: Zámok migrácie bol zrušený, ale tu sa nedá robiť nič! Migrácie boli ukončené inou inštanciou.

note: Set up liquibase and let it do its thing
en: Setting up Liquibase...
sk: Nastavuje sa Liquibase ...

en: Liquibase is ready.
sk: Liquibase je pripravená.

en: Verifying {0} Database Connection ...
sk: Overuje sa {0} pripojenie k databáze ...

en: Verify Database Connection ...
sk: Overiť pripojenie k databáze ...

en: Running Database Migrations...
sk: Spúšťajú sa migrácie databázy ...

en: Database Migrations Current ...
sk: Migrácia databázy je aktuálna ...

en: Hmm, we couldn''t connect to the database.
sk: Nemohli sme sa pripojiť k databáze.

en: Make sure your host and port settings are correct
sk: Skontrolujte, či sú nastavenia hostu a portu správne

en: We couldn''t connect to the ssh tunnel host.
sk: Nemohli sme sa pripojiť k hostu s pomocou ssh tunela.

en: Check the username, password.
sk: Skontrolujte používateľské meno a heslo.

en: Check the hostname and port.
sk: Skontrolujte názov hostu a port.

en: Looks like the database name is incorrect.
sk: Zdá sa, že názov databázy je nesprávny.

en: It looks like your host is invalid.
sk: Zdá sa, že váš host je nesprávny.

en: Please double-check it and try again.
sk: Prosím znova to skontrolujte a skúste to znova.

en: Looks like your password is incorrect.
sk: Zdá sa, že vaše heslo je nesprávne.

en: Looks like you forgot to enter your password.
sk: Zdá sa, že ste zabudli zadať heslo.

en: Looks like your username is incorrect.
sk: Zdá sa, že vaše používateľské meno je nesprávne.

en: Looks like the username or password is incorrect.
sk: Zdá sa, že používateľské meno alebo heslo je nesprávne.

note: ## CONFIG
en: Connection timezone to use when executing queries. Defaults to system timezone.
sk: Časové pásmo pripojenia, ktoré sa použije pri vykonávaní otázok. Predvolené časové pásmo systému.

en: Registered driver {0} {1}
sk: Registrovaný prístup {0} {1}

en: No -init-driver function found for ''{0}''
sk: Pre ''{0}'' sa nenašla žiadna funkcia -init-driver

en: Unable to parse date string ''{0}'' for database engine ''{1}''
sk: Nepodarilo sa analyzovať reťazec dátumu ''{0}'' pre databázu ''{1} ''

note: all-NULL columns in DBs like Mongo w/o explicit types
en: Don''t know how to map class ''{0}'' to a Field base_type, falling back to :type/*.
sk: Neviem, ako namapovať triedu ''{0}'' na pole base_type a vrátiť sa späť na: type / *.

en: Failed to connect to database: {0}
sk: Nepodarilo sa pripojiť k databáze: {0}

en: Invalid BigQuery identifier: ''{0}''
sk: neplatný identifikátor BigQuery: ''{0}''

en: BigQuery statements can't be parameterized!
sk: Príkazy BigQuery nemôžu byť parametrizované!

en: Failed to set timezone:
sk: Nepodarilo sa nastaviť časové pásmo:

en: You must enable the Google Analytics API. Use this link to go to the Google Developers Console: {0}
sk: Musíte povoliť rozhranie Google Analytics API. Tento odkaz slúži na prechod do Konzoly pre vývojárov Google: {0}

en: Running SQL queries against H2 databases using the default (admin) database user is forbidden.
sk: Spúšťanie dopytov SQL pri databázach H2 pomocou predvoleného (správcovského) používateľa databázy je zakázané.

en: Error: metabase.driver.FixedHiveDriver is registered, but JDBC does not seem to be using it.
sk: Chyba: metabase.driver.FixedHiveDriver je zaregistrovaný, ale zdá sa, že JDBC ho nepoužíva.

en: Found metabase.driver.FixedHiveDriver.
sk: Nájdené metabase.driver.FixedHiveDriver.

en: Successfully registered metabase.driver.FixedHiveDriver with JDBC.
sk: Úspešne zaregistrované metabase.driver.FixedHiveDriver v JDBC.

note: CONFIG TODO - smtp-port should be switched to type :integer
en: Email address you want to use as the sender of Metabase.
sk: Emailová adresa, ktorú chcete použiť ako odosielateľa Metabase.

en: The address of the SMTP server that handles your emails.
sk: Adresa servera SMTP, ktorý spracováva vaše emaily.

en: SMTP username.
sk: Používateľské meno pre SMTP.

en: SMTP password.
sk: Heslo pre SMTP

en: The port your SMTP server uses for outgoing emails.
sk: Port, ktorý používa váš server SMTP na odchádzajúce emaily.

en: SMTP secure connection protocol. (tls, ssl, starttls, or none)
sk: Protokol zabezpečeného pripojenia SMTP. (tls, ssl, starttls alebo žiadny)

en: none
sk: žiadny

en: SMTP host is not set.
sk: Host SMTP nie je nastavený.

en: Failed to send email
sk: Nepodarilo sa odoslať email

en: Error testing SMTP connection
sk: Chyba pri testovaní pripojenia SMTP

en: Enable LDAP authentication.
sk: Povoliť autentifikáciu LDAP.

en: Server hostname.
sk: Názov hostiteľského servera.

en: Server port, usually 389 or 636 if SSL is used.
sk: Port servera, zvyčajne je 389 alebo 636, ak sa používa SSL.

en: Use SSL, TLS or plain text.
sk: Používajte SSL, TLS alebo obyčajný text.

en: The Distinguished Name to bind as (if any), this user will be used to lookup information about other users.
sk: Rozlišujúci názov, ktorý sa bude viazať ako (ak existuje) používateľ, ktory bude  použitý na vyhľadávanie informácií o iných používateľoch.

en: The password to bind with for the lookup user.
sk: Heslo, ktoré sa má pridať pre vyhľadaného používateľa.

en: Search base for users. (Will be searched recursively)
sk: Vyhľadávacia základňa pre používateľov. (Bude sa vyhľadávať rekurzívne)

en: User lookup filter, the placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
sk: Filter vyhľadávania používateľov, zástupený symbol '{login}' bude nahradený prihlasovacím menom dodávaným používateľom.

en: Attribute to use for the user's email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
sk: Atribút, ktorý sa použije v emaile používateľa. (zvyčajne "mail“, "email“ alebo "použivateľské meno“)

en: Attribute to use for the user''s first name. (usually ''givenName'')
sk: Atribút, ktorý sa použije pre meno používateľa. (zvyčajne "meno")

en: Attribute to use for the user''s last name. (usually ''sn'')
sk: Atribút, ktorý sa použije ako priezvisko používateľa. (zvyčajne "priezivsko")

en: Enable group membership synchronization with LDAP.
sk: Povoliť synchronizáciu členstva v skupine s LDAP.

en: Search base for groups, not required if your LDAP directory provides a ''memberOf'' overlay. (Will be searched recursively)
sk: Vyhľadávacia základňa pre skupiny sa nevyžaduje, ak váš adresár LDAP poskytuje prekrytie ''memberOf''. (Bude sa vyhľadávať rekurzívne)

note: Should be in the form: {"cn=Some Group,dc=...": [1, 2, 3]} where keys are LDAP groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing LDAP to Metabase group mappings.
sk: JSON obsahujúci mapovanie skupín LDAP do Metabase.

note: Define a setting which captures our Slack api token
en: Slack API bearer token obtained from https://api.slack.com/web#authentication
sk: Token Slack API získaný z https://api.slack.com/web#authentication

en: Enable MetaBot, which lets you search for and view your saved questions directly via Slack.
sk: Povoľte MetaBot, ktorý vám umožní vyhľadávať a prezerať vaše uložené otázky priamo cez Slack.

en: Last MetaBot checkin was {0} ago.
sk: Posledná kontrola MetaBot bola pred {0}.

en: This instance will now handle MetaBot duties.
sk: Táto inštancia bude teraz riešiť povinnosti MetaBot.

en: Here''s what I can {0}:
sk: Tu je to, čo môžem {0}:

en: I don''t know how to {0} `{1}`.n{2}
sk: Neviem ako na to {0} `{1}` .n {2}

en: Uh oh! :cry:n> {0}
sk: :cry:n> {0}

en: Here''s your {0} most recent cards:n{1}
sk: Toto sú vaše {0} najnovšie karty: n {1}

en: Could you be a little more specific? I found these cards with names that matched:n{0}
sk: Mohli by ste byť trochu konkrétnejší? Našiel som tieto karty s menami, ktoré sa zhodujú: n {0}

en: I don''t know what Card `{0}` is. Give me a Card ID or name.
sk: Neviem, čo je karta `{0}`. Dajte mi ID karty alebo meno.

en: Show which card? Give me a part of a card name or its ID and I can show it to you. If you don''t know which card you want, try `metabot list`.
sk: Ukázať, ktorá karta? Dajte mi časť názvu karty alebo jej ID a môžem vám ju ukázať. Ak neviete, ktorú kartu chcete, skúste `metabot list`.

en: Ok, just a second...
sk: Ok, len sekundu ...

en: Not Found
sk: Nenájdené

en: Evaluating Metabot command:
sk: Vyhodnotenie príkazu Metabot:

en: Go home websocket, you're drunk.
sk: Choď na domovský websocket

en: Error launching metabot:
sk: Chyba pri spúšťaní metabotu:

en: MetaBot WebSocket is closed. Reconnecting now.
sk: MetaBot WebSocket je zatvorený. Prebieha opätovné pripojenie.

en: Error connecting websocket:
sk: Chyba pri pripájaní k webovému konektoru:

en: This instance is performing MetaBot duties.
sk: Tento prípad plní povinnosti MetaBot.

en: Another instance is already handling MetaBot duties.
sk: Iným príkladom je už zvládnutie povinností MetaBot.

en: Starting MetaBot threads...
sk: Spúšťajú sa vlákna MetaBot ...

en: Stopping MetaBot...  🤖
sk: Zastavuje sa MetaBot ... 🤖

en: MetaBot already running. Killing the previous WebSocket listener first.
sk: MetaBot už beží. Najskôr zabite predchádzajúceho poslucháča WebSocketu.

en: Base-64 encoded public key for this site's SSL certificate.
sk: Verejný kľúč kódovaný Base-64 pre certifikát SSL tejto stránky.

en: Specify this to enable HTTP Public Key Pinning.
sk: Zadajte túto možnosť, aby ste povolili pripínanie HTTP verejných kľučov.

en: See {0} for more information.
sk: Viac informácií nájdete v {0}.

en: Cannot save Question: source query has circular references.
sk: Nedá sa uložiť Otázka: zdrojový dotaz má spätné referencie.

en: Card {0} does not exist.
sk: Karta {0} neexistuje.

en: You do not have permissions to run ad-hoc native queries against Database {0}.
sk: Nemáte oprávnenie na spustenie ad-hoc natívnych dopytov proti databáze {0}.

en: Invalid color
sk: Neplatná farba

en: must be a valid 6-character hex color code
sk: musí byť platný šesťmiestny hexadecimálny kód farby

en: Collection name cannot be blank!
sk: Názov kolekcie nesmie zostať prázdny!

en: cannot be blank
sk: nemôže byť prázdne

en: Invalid Collection location: path is invalid.
sk: Neplatné umiestnenie zbierky: cesta je neplatná.

en: You cannot move a Personal Collection.
sk: Osobnú kolekciu nemôžete presunúť.

en: Invalid Collection location: some or all ancestors do not exist.
sk: Neplatné umiestnenie kolekcie: Niektorí alebo všetci predkovia neexistujú.

en: You cannot archive the Root Collection.
sk: Kolekciu Root nemôžete archivovať.

en: You cannot archive a Personal Collection.
sk: Osobnú kolekciu nemôžete archivovať.

en: You cannot move the Root Collection.
sk: Kolekciu Root nemôžete presunúť.

en: You cannot move a Collection into itself or into one of its descendants.
sk: Kolekciu nemôžete presunúť do seba alebo do jedného z jej potomkov.

note: first move this Collection
en: Moving Collection {0} and its descendants from {1} to {2}
sk: Presunúť kolekciu {0} a jeho potomkovia od {1} do {2}

en: You're not allowed to change the owner of a Personal Collection.
sk: Nemáte povolenie meniť vlastníka osobnej kolekcie.

en: You're not allowed to move a Personal Collection.
sk: Nemáte povolenie na presun osobnej kolekcie.

en: You cannot move a Collection and archive it at the same time.
sk: Kolekciu nemôžete presunúť a zároveň ju archivovať.

en: You cannot delete a Personal Collection!
sk: Osobnú kolekciu nemôžete odstrániť!

en: {0} {1}''s Personal Collection
sk: Osobná kolekcia {0} {1}

en: You cannot update a CollectionRevision!
sk: Nemôžete aktualizovať kolekciu revizií!

en: Field {0} was previously automatically set to show a list widget, but now has {1} values.
sk: Pole {0} bolo predtým automaticky nastavené tak, aby zobrazovalo widget zoznamu, ale teraz má {1} hodnoty.

en: Switching Field to use a search widget instead.
sk: Prepínaním poľa môžete namiesto toho použiť vyhľadávací widget.

en: Storing updated FieldValues for Field {0}...
sk: Ukladá sa aktualizovaná hodnota FieldValues pre pole {0} ...

en: Storing FieldValues for Field {0}...
sk: Ukladá sa hodnota FieldValues pre pole {0} ...

en: Metabase can attempt to transform your table and field names into more sensible, human-readable versions, e.g. "somehorriblename" becomes "Some Horrible Name".
sk: Metabase sa môže pokúsiť transformovať názvy tabuliek a polí na citlivejšie verzie čitateľné pre človeka.

en: This doesn’t work all that well if the names are in a language other than English, however.
sk: Toto však nefunguje dobre, ak sú názvy v inom jazyku ako v angličtine.

en: Do you want us to take a guess?
sk: Chcete, aby sme hádali?

en: You cannot create or revoke permissions for the 'Admin' group.
sk: Nemôžete vytvoriť ani odvolať povolenia pre skupinu „Správca“.

en: Invalid permissions object path: ''{0}''.
sk: Cesta k objektu neplatných povolení: ''{0}''.

en: You cannot update a permissions entry!
sk: Nemôžete aktualizovať položku povolení!

en: Delete it and create a new one.
sk: Odstráňte ho a vytvorte nový.

en: You cannot edit permissions for a Personal Collection or its descendants.
sk: Nemôžete upravovať povolenia pre Osobnú kolekciu alebo jej potomkov.

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date.
sk: Zdá sa, že povolenia upravil niekto iný a vaše údaje sú neaktuálne.

en: Please fetch new data and try again.
sk: Načítajte nové údaje a skúste to znova.

en: Created magic permissions group ''{0}'' (ID = {1})
sk: Vytvorená skupiny povolení ''{0}'' (ID = {1})

en: A group with that name already exists.
sk: Skupina s týmto menom už existuje.

en: You cannot edit or delete the ''{0}'' permissions group!
sk: Nemožno upravovať ani mazať skupinu povolení "{0}".

en: You cannot add or remove users to/from the 'MetaBot' group.
sk: Do skupiny „MetaBot“ nemôžete pridávať ani odstraňovať používateľov.

en: You cannot add or remove users to/from the 'All Users' group.
sk: Do skupiny 'Všetci používatelia' nemôžete pridávať ani odstraňovať používateľov.

en: You cannot remove the last member of the 'Admin' group!
sk: Posledného člena skupiny 'Správca' nemôžete odstrániť!

en: You cannot update a PermissionsRevision!
sk: Nemôžete aktualizovať revízie prístupov!

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card assoicated with it
sk: Neplatné upozornenie: Pri upozornení nie je s ňou spojená karta

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, and `{2}`.
sk: hodnota musí byť mapa s klávesmi `{0}`, `{1}` a `{2}`.

en: value must be a map with the following keys `({0})`
sk: hodnota musí byť mapa s nasledujúcimi klávesami `({0})`

en: Error calculating permissions for query: {0}
sk: Chyba pri výpočte povolení pre dopyt: {0}

en: Invalid query type: {0}
sk: Neplatný typ dopytu: {0}

en: You cannot update a QueryExecution!
sk: Nie je možné aktualizovať dopyt QueryExecution!

en: You cannot update a Revision!
sk: Revíziu nemôžete aktualizovať!

en: Setting {0} does not exist.nFound: {1}
sk: Nastavenie {0} neexistuje.

en: Updating value of settings-last-updated in DB...
sk: Aktualizácia hodnoty nastavení naposledy aktualizovaných v DB ...

en: Checking whether settings cache is out of date (requires DB call)...
sk: Prebieha kontrola, či je vyrovnávacia pamäť nastavení neaktuálna (vyžaduje volanie DB) ...

en: Settings have been changed on another instance, and will be reloaded here.
sk: Nastavenia boli zmenené v inej inštancii a tu sa načíta znova.

en: Refreshing Settings cache...
sk: Obnovuje sa vyrovnávacia pamäť nastavení ...

en: Invalid value for string: must be either "true" or "false" (case-insensitive).
sk: Neplatná hodnota pre reťazec: musí byť buď „true“ alebo „false“ (nerozlišujú sa veľké a malé písmená).

en: You cannot update `settings-last-updated` yourself! This is done automatically.
sk: Nemôžete aktualizovať `settings-last-updated` sami! Toto sa vykonáva automaticky.

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting:
sk: Chyba pri vkladaní nového nastavenia:

en: Assuming Setting already exists in DB and updating existing value.
sk: Za predpokladu, že nastavenie už existuje v DB a aktualizuje existujúcu hodnotu.

en: value must be a map with each value either a string or number.
sk: hodnota musí byť mapa s každou hodnotou buď reťazec alebo číslo.

en: Loading plugins in directory {0}...
sk: Načítavajú sa doplnky v adresári {0} ...

en: Loading plugin {0}...
sk: Načítava sa doplnok {0} ...

en: It looks like you have some external dependencies in your Metabase plugins directory.
sk: Zdá sa, že v adresári doplnkov Metabase máte nejaké vonkajšie závislosti.

en: With Java 9 or higher, Metabase cannot automatically add them to your classpath.
sk: S Java 9 alebo vyššou ich Metabase nemôže automaticky pridať do vašej triedy.

en: Instead, you should include them at launch with the -cp option. For example:
sk: Namiesto toho by ste ich mali pri spustení zahrnúť s parametrom -cp. Napríklad:

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions for more details.
sk: Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions.

en: (If you're already running Metabase this way, you can ignore this message.)
sk: (Ak už používate Metabase týmto spôsobom, môžete túto správu ignorovať.)

en: Identify when new versions of Metabase are available.
sk: Identifikujte, kedy sú k dispozícii nové verzie Metabase.

en: Information about available versions of Metabase.
sk: Informácie o dostupných verziách Metabase.

en: The name used for this instance of Metabase.
sk: Názov používaný v tejto inštancii Metabase.

en: The base URL of this Metabase instance, e.g. "http://metabase.my-company.com".
sk: Základná adresa URL tejto inštancie Metabase, napr. "http://metabase.my-company.com".

en: The default language for this Metabase instance.
sk: Predvolený jazyk pre túto inštanciu Metabase.

en: This only applies to emails, Pulses, etc. Users'' browsers will specify the language used in the user interface.
sk: Platí to iba pre e-maily, impulzy atď. Prehliadače používateľov špecifikujú jazyk používaný v používateľskom rozhraní.

en: The email address users should be referred to if they encounter a problem.
sk: Používatelia emailovej adresy by mali byť uvedení, ak narazia na problém.

en: Enable the collection of anonymous usage data in order to help Metabase improve.
sk: Povoľte zhromažďovanie anonymných údajov o používaní s cieľom pomôcť metabáze vylepšiť.

en: The map tile server URL template used in map visualizations, for example from OpenStreetMaps or MapBox.
sk: Šablóna adresy URL servera dlaždíc mapy použitá vo vizualizáciách máp, napríklad z OpenStreetMaps alebo MapBox.

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards?
sk: Povoliť správcom vytváranie verejne viditeľných odkazov (a vložiteľných prvkov iframe) pre otázky a informačné panely?

en: Allow admins to securely embed questions and dashboards within other applications?
sk: Povoliť správcom bezpečne vkladať otázky a dashboardy do iných aplikácií?

en: Allow using a saved question as the source for other queries?
sk: Povoliť použitie uloženej otázky ako zdroja pre ďalšie otázky?

en: Enabling caching will save the results of queries that take a long time to run.
sk: Povolenie ukladania do vyrovnávacej pamäte uloží výsledky dotazov, ktoré budú trvať dlho.

en: The maximum size of the cache, per saved question, in kilobytes:
sk: Maximálna veľkosť vyrovnávacej pamäte na uloženú otázku v kilobajtoch:

en: The absolute maximum time to keep any cached query results, in seconds.
sk: Absolútny maximálny čas na uchovanie výsledkov dotazov v pamäti v sekundách.

en: Metabase will cache all saved questions with an average query execution time longer than this many seconds:
sk: Metabase uloží všetky uložené otázky do vyrovnávacej pamäte s priemerným časom vykonania dotazu dlhším ako je tento počet sekúnd:

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here.
sk: Aby sme určili, ako dlho by sa mal výsledok vyrovnávacej pamäte každej uloženej otázky zachovať, vezmeme priemerný čas vykonávania dotazu a vynásobíme ho podľa toho, čo tu zadáte.

en: So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
sk: Ak teda dopyt trvá spustenie v priemere 2 minúty a do multiplikátora zadáte 10, jeho zadanie do vyrovnávacej pamäte bude trvať 20 minút.

en: When using the default binning strategy and a number of bins is not provided, this number will be used as the default.
sk: Ak nepoužívate predvolenú stratégiu zoskupovania a nie je zadaný určitý počet zásobníkov, toto číslo sa použije ako predvolené.

en: When using the default binning strategy for a field of type Coordinate (such as Latitude and Longitude), this number will be used as the default bin width (in degrees).
sk: Pri použití predvolenej stratégie zoskupovania pre pole typu Koordináty (napríklad zemepisná šírka a dĺžka) sa toto číslo použije ako predvolená šírka zásobníka (v stupňoch).

en: Unable to validate token.
sk: Nepodarilo sa overiť token.

en: Error fetching token status:
sk: Chyba pri načítaní stavu tokenu:

en: There was an error checking whether this token was valid.
sk: Pri overovaní platnosti tokenu sa vyskytla chyba.

en: Token validation timed out.
sk: Vypršal časový limit overenia tokenu.

en: Invalid token: token isn't in the right format.
sk: Neplatný token: token nemá správny formát.

note: attempt to query the metastore API about the status of this token. If the request doesn't complete in a reasonable amount of time throw a timeout exception
en: Checking with the MetaStore to see whether {0} is valid...
sk: Overte si u MetaStore, či je {0} platné ...

en: Token for premium embedding. Go to the MetaStore to get yours!
sk: Token pre prémiové vkladanie. Choďte do MetaStore a získajte svoj!

en: Token is valid.
sk: Token je platný.

en: Error setting premium embedding token
sk: Pri nastavovaní tokenu prémiového vkladania sa vyskytla chyba

en: Unable to compare results to goal for alert.
sk: Výsledky sa nedajú porovnávať s cieľom upozornenia.

en: Question ID is ''{0}'' with visualization settings ''{1}''
sk: ID otázky je ''{0}'' s nastaveniami vizualizácie ''{1}''

en: Unrecognized alert with condition ''{0}''
sk: Nerozpoznané upozornenie s podmienkou ''{0}''

en: Unrecognized channel type {0}
sk: Nerozpoznaný typ kanála {0}

en: Error sending notification!
sk: Chyba pri odosielaní upozornenia!

en: Can't find JS color selector at ''{0}''
sk: Nedá sa nájsť selektor farieb JS na ''{0}''

en: Card has errors: {0}
sk: Karta obsahuje chyby: {0}

en: Pulse card render error
sk: Chyba vykreslenia pulznej karty

en: Trimming trailing comment from card with id {0}
sk: Orezanie komentára z karty pomocou ID {0}

en: Can't find field with ID: {0}
sk: Nemožno nájsť pole s ID: {0}

en: ''{0}'' is a required param.
sk: ''{0}'' je povinný parameter.

en: Found ''{0}'' with no terminating ''{1}'' in query ''{2}''
sk: Našiel sa ''{0}'' bez ukončenia ''{1}'' v dotaze ''{2}''

en: Unable to substitute ''{0}'': param not specified.nFound: {1}
sk: Nepodarilo sa nahradiť ''{0}'': Parameter nebol zadaný.nObsah: {1}

en: You do not have permissions to view Card {0}.
sk: Nemáte oprávnenie na prezeranie karty {0}.

en: You do not have permissions to run this query.
sk: Nemáte oprávnenie na spustenie tohto dotazu.

en: Fingerprint updates attempted {0}, updated {1}, no data found {2}, failed {3}
sk: Pokusy o aktualizáciu odtlačkov prstov {0}, aktualizované {1}, nenašli sa žiadne údaje {2}, neúspešné {3}

en: Total number of fields classified {0}, {1} failed
sk: Celkový počet klasifikovaných polí {0}, {1} zlyhal

en: Total number of tables classified {0}, {1} updated
sk: Celkový počet aktualizovaných tabuliek {0}, {1}

en: Error generating fingerprint for {0}
sk: Pri generovaní odtlačku prsta pre {0} došlo k chybe

en: Updated {0} field value sets, created {1}, deleted {2} with {3} errors
sk: Aktualizované {0} množiny hodnôt polí, vytvorené {1}, odstránené {2} s {3} chybami

en: Total number of fields sync''d {0}, number of fields updated {1}
sk: Celkový počet synchronizovaných polí {0}, počet aktualizovaných polí {1}

en: Total number of tables sync''d {0}, number of tables updated {1}
sk: Celkový počet synchronizovaných tabuliek {0}, počet aktualizovaných tabuliek {1}

en: Found timezone id {0}
sk: Našlo sa ID časového pásma {0}

en: Total number of foreign keys sync''d {0}, {1} updated and {2} tables failed to update
sk: Celkový počet synchronizovaných cudzích kľúčov {0}, {1} aktualizovaných a {2} tabuliek sa nepodarilo aktualizovať

en: {0} Database {1} ''{2}''
sk: {0} Databáza {1} ''{2}''

en: Table {0} ''{1}''
sk: Tabuľka {0} ''{1}''

en: Field {0} ''{1}''
sk: Pole {0} ''{1}''

en: Field ''{0}''
sk: Pole ''{0}''

en: step ''{0}'' for {1}
sk: krok ''{0}'' z {1}

en: Completed {0} on {1}
sk: Dokončené {0} dňa {1}

en: Start: {0}
sk: Začiatok: {0}

en: End: {0}
sk: Koniec: {0}

en: Duration: {0}
sk: Trvanie: {0}

en: Completed step ''{0}''
sk: Dokončený krok ''{0}''

en: Loading tasks namespace:
sk: Načítava sa názvov priestoru úloh:

en: Starting Quartz Scheduler
sk: Spustenie plánovača

en: Stopping Quartz Scheduler
sk: Zastavenie plánovača

en: Job already exists:
sk: Úloha už existuje:

note: This is the very first log message that will get printed.  It's here because this is one of the very first namespaces that gets loaded, and the first that has access to the logger It shows up a solid 10-15 seconds before the "Starting Metabase in STANDALONE mode" message because so many other namesp
en: Loading Metabase...
sk: Načítava sa Metabase...

en: Possible timezone conflict found on database {0}.
sk: V databáze nájdený možný konflikt časových pásiem {0}.

en: JVM timezone is {0} and detected database timezone is {1}.
sk: Časové pásmo JVM je {0} a zistené časové pásmo databázy je {1}.

en: Configure a report timezone to ensure proper date and time conversions.
sk: Nakonfigurujte časové pásmo prehľadu, aby ste zaistili správne konverzie dátumu a času.

en: Secret key used to sign JSON Web Tokens for requests to `/api/embed` endpoints.
sk: Tajný kľúč používaný na podpisovanie webových tokenov JSON pre žiadosti o koncový bod `/api/embed`.

en: MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY must be at least 16 characters.
sk: MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY musí mať najmenej 16 znakov.

en: Saved credentials encryption is ENABLED for this Metabase instance.
sk: Šifrovanie uložených poverení je ZAPNUTÉ pre túto inštanciu Metabase.

en: Saved credentials encryption is DISABLED for this Metabase instance.
sk: Šifrovanie uložených poverení je pre túto inštanciu Metabase je vypnuté.

en: nFor more information, see
sk: Ďalšie informácie nájdete v časti

en: value must be an integer.
sk: hodnota musí byť celé číslo.

en: value must be a string.
sk: hodnota musí byť reťazec.

en: value must be a boolean.
sk: hodnota musí byť boolovská hodnota.

en: value must be a string that matches the regex `{0}`.
sk: hodnota musí byť reťazec, ktorý sa zhoduje s regulárnym výrazom "{0}".

en: value must satisfy one of the following requirements:
sk: hodnota musí spĺňať jednu z nasledujúcich požiadaviek:

en: value may be nil, or if non-nil, {0}
sk: hodnota môže byť nula alebo ak nie je nula, {0}

en: value must be an array.
sk: hodnota musí byť pole.

en: Each {0}
sk: Každý {0}

en: The array cannot be empty.
sk: Pole nemôže byť prázdne.

en: value must be a non-blank string.
sk: hodnota nesmie byť prázdny reťazec.

en: Integer greater than zero
sk: Celé číslo väčšie ako nula

en: value must be an integer greater than zero.
sk: hodnota musí byť celé číslo väčšie ako nula.

en: Number greater than zero
sk: Číslo väčšie ako nula

en: value must be a number greater than zero.
sk: hodnota musí byť číslo väčšie ako nula.

en: Keyword or string
sk: Kľúčové slovo alebo reťazec

en: Valid field type
sk: Platný typ poľa

en: value must be a valid field type.
sk: hodnota musí byť platným typom poľa.

en: Valid field type (keyword or string)
sk: Platný typ poľa (kľúčové slovo alebo reťazec)

en: value must be a valid field type (keyword or string).
sk: hodnota musí byť platným typom poľa (kľúčové slovo alebo reťazec).

en: Valid entity type (keyword or string)
sk: Platný typ entity (kľúčové slovo alebo reťazec)

en: value must be a valid entity type (keyword or string).
sk: hodnota musí byť platným typom entity (kľúčové slovo alebo reťazec).

en: Valid map
sk: Platná mapa

en: value must be a map.
sk: hodnota musí byť mapa.

en: Valid email address
sk: Platná emailová adresa

en: value must be a valid email address.
sk: hodnota musí byť platná emailová adresa.

en: Insufficient password strength
sk: Nedostatočná sila hesla

en: value must be a valid integer.
sk: hodnota musí byť platné celé číslo.

en: value must be a valid integer greater than zero.
sk: hodnota musí byť platné celé číslo väčšie ako nula.

en: value must be a valid boolean string (''true'' or ''false'').
sk: hodnota musí byť platný logický reťazec (''true'' alebo ''false'').

en: value must be a valid JSON string.
sk: hodnota musí byť platný reťazec JSON.

en: value must be a valid embedding params map.
sk: hodnota musí byť platná mapa vkladacích parametrov.

en: Data permissions
sk: Povolenia na údaje

en: Collection permissions
sk: Kolekcia práv

en: See all collection permissions
sk: Zobraziť všetky povolenia v kolekcii

en: Also change sub-collections
sk: Zmeniť aj podskupiny

en: Can edit this collection and its contents
sk: Môže upravovať túto kolekciu a jej obsah

en: Can view items in this collection
sk: Môže zobraziť položky v tejto kolekcii

en: Collection Access
sk: Prístup k inkasu

en: This group has permission to view at least one subcollection of this collection.
sk: Táto skupina má povolenie na zobrazenie aspoň jednej podskupiny tejto kolekcii.

en: This group has permission to edit at least one subcollection of this collection.
sk: Táto skupina má povolenie na úpravu aspoň jednej podskupiny tejto kolekcie.

en: View sub-collections
sk: Zobraziť podskupiny

en: Remember Me
sk: Pamätáš si ma

en: X-ray this schema
sk: Preskúmať schému

en: Edit the permissions for this collection
sk: Upravte povolenia pre túto kolekciu

en: Add this question to a dashboard
sk: Pridajte túto otázku na dashboard

en: Create a new dashboard
sk: Vytvorte nový dashboard

en: The page you asked for couldn't be found.
sk: Stránku, ktorú ste požadovali, sa nepodarilo nájsť.

en: Select a {0}
sk: Vyberte {0}

en: Save dashboards, questions, and collections in "{0}"
sk: Uložte informačné panely, otázky a kolekcie do priečinka „{0}“

en: Access dashboards, questions, and collections in "{0}"
sk: Pristupujte k dashboardom, otázkam a kolekciám v stĺpci „{0}“

en: Compare
sk: Porovnať

en: Zoom out
sk: Oddialiť

en: Related
sk: Príbuzný

en: More X-rays
sk: Preskúmať viac

en: No results
sk: Žiadne výsledky

en: Metabase couldn't find any results for your search.
sk: Metabase nenašla žiadne výsledky pre vaše hľadanie.

en: No metrics
sk: Žiadne metriky

en: Aggregations
sk: Agregácie

en: Operators
sk: Operátori

en: Custom fields
sk: Vlastné polia

note: 2. Create the new collections.
en: Migrated Dashboards
sk: Migrované dashboardy

en: Migrated Pulses
sk: Migrované impulzy

en: Migrated Questions
sk: Migrované otázky

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren't in a Collection to {1} Collection {2}
sk: Premiestnenie inštancií {0}, ktoré nie sú v kolekcii, do {1} kolekcie {2}

en: Failed to grant permissions: {0}
sk: Nepodarilo sa udeliť povolenie: {0}

en: Cannot decrypt encrypted string. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
sk: Nie je možné dešifrovať šifrovaný reťazec. Zmenili ste alebo zabudli nastaviť MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?

en: All personal collections
sk: Všetky osobné kolekcie

en: Database username
sk: Prihlasovacie meno do databázy

en: What username do you use to login to the database?
sk: Aké používateľské meno používate na prihlásenie do databázy?

en: Database password
sk: Heslo databázy

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Use a secure connection (SSL)?
sk: Používate zabezpečené pripojenie (SSL)?

en: Additional JDBC connection string options
sk: Ďalšie možnosti reťazcov pripojenia JDBC

en: Project ID
sk: ID projektu

en: Dataset ID
sk: ID množiny údajov

en: Client ID
sk: ID klienta

en: Client Secret
sk: Skrytý kľuč klienta

en: Auth Code
sk: Autorizačný kód

en: Hosts
sk: Hostitelia

en: Broker node port
sk: Broker port

en: Google Analytics Account ID
sk: ID účtu Google Analytics

en: Connection String
sk: Pripojovací reťazec

en: Authentication Database
sk: Autentifikačná databáza

en: Optional database to use when authenticating
sk: Voliteľná databáza, ktorá sa použije pri autentifikácii

en: Additional Mongo connection string options
sk: Ďalšie možnosti pripojovacieho reťazca Mongo

en: Oracle system ID (SID)
sk: Systémové ID Oracle (SID)

en: Usually something like ORCL or XE.
sk: Zvyčajne niečo ako ORCL alebo XE.

en: Optional if using service name
sk: Voliteľné, ak používate názov služby

en: Oracle service name
sk: Názov služby Oracle

en: Optional TNS alias
sk: Voliteľný alias TNS

en: default
sk: predvolené

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Database instance name
sk: Názov inštancie databázy

en: Windows domain
sk: Doména Windows

en: Labels
sk: Popisy

en: Add members
sk: Pridajte členov

en: Collection it's saved in
sk: Kolekcia je uložená

en: All Users
sk: Všetci používatelia

en: Administrators
sk: Administrátori

en: Sharing
sk: Zdieľanie

en: Display
sk: Zobraziť

en: Axes
sk: Osi

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: Try these x-rays based on your data.
sk: Preskúmajte tieto vasše dáta.

en: There was a problem displaying this chart.
sk: Pri zobrazovaní tohto grafu sa vyskytol problém.

en: Sorry, you don't have permission to see this card.
sk: Ľutujeme, nemáte povolenie na zobrazenie tejto karty.

en: Just a heads up:
sk: Pozor na:

en: {0} without the Sample Dataset, the Query Builder tutorial won't work. You can always restore the Sample Dataset, but any questions you've saved using this data will be lost.
sk: {0} bez vzorového datasetu, tutoriál nástroj na tvorbu dotazov nebude fungovať. Vzorovú množinu údajov môžete kedykoľvek obnoviť, ale všetky otázky, ktoré ste pomocou týchto údajov uložili, sa stratia.

en: X-ray
sk: Prehľadávať

en: Compare to the rest
sk: V porovnaní so zvyškom

en: Use the Java Virtual Machine (JVM) timezone
sk: Použite časové pásmo Java Virtual Machine (JVM)

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in
    many or most of your queries with this data.
sk: Odporúčame vám to nechať vypnuté, pokiaľ nevykonávate manuálne zapínanie časových pásiem mnoho alebo väčšina vašich otázok s týmito údajmi.

en: Your team's most important dashboards go here
sk: Tu nájdete najdôležitejšie dashboardy vášho tímu

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone
sk: Pripnite dashboardy v {0}, aby ste ich mohli zobraziť v tomto priestore pre všetkých

en: Unable to release the Liquibase lock after a migration failure
sk: Po zlyhaní migrácie nie je možné uvoľniť zámok Liquibase

en: Use JVM Time Zone
sk: Použite časové pásmo JVM

en: We're currently analyzing the tables and fields to help you explore your data.
sk: Momentálne analyzujeme tabuľky a polia, ktoré vám pomôžu preskúmať vaše údaje.

en: Select a currency type
sk: Vyberte typ meny

en: Field Type
sk: Typ poľa

en: Troubleshooting
sk: Riešenie problémov

en: Enable X-ray features
sk: Povoľte funkcie automatického prehľadávania

en: Formatting Options
sk: Možnosti formátovania

en: Task details
sk: Podrobnosti úlohy

en: Troubleshooting logs
sk: História riešenie problémov

en: Trying to get to the bottom of something? This section shows logs of Metabase's background tasks, which can help shed light on what's going on.
sk: Snažíte sa dostať na dno niečoho? Táto časť obsahuje záznamy denných úloh Metabase, ktoré môžu pomôcť objasniť, čo sa deje.

en: Task
sk: Úloha

en: Started at
sk: Začalo sa o

en: Ended at
sk: Končil sa o

en: Duration (ms)
sk: Trvanie (ms)

en: Currency
sk: Mena

en: Pick a user or channel...
sk: Vyberte používateľa alebo kanál ...

en: No formatting settings
sk: Žiadne nastavenia formátovania

en: Label for this range (optional)
sk: Štítok pre tento rozsah (voliteľné)

en: Add a range
sk: Pridajte rozsah

en: is less than
sk: je menej než

en: is greater than
sk: je väčšia ako

en: is less than or equal to
sk: je menšia alebo rovná

en: is greater than or equal to
sk: je väčšia alebo rovná

en: is equal to
sk: rovná sa

en: is not equal to
sk: nerovná sa

en: is null
sk: je null

en: is not null
sk: nie je null

en: contains
sk: obsahuje

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: starts with
sk: začína s

en: ends with
sk: končí na

en: When a cell in these columns {0} it will be tinted this color.
sk: Keď je bunka v týchto stĺpcoch {0}, bude zafarbená.

en: When a cell in this column… | When any cell in these columns…
sk[0]: Keď je bunka v tomto stĺpci ...

en: This visualization requires you to group by a field.
sk: Táto vizualizácia vyžaduje, aby ste sa zoskupili podľa poľa.

en: Date style
sk: Štýl dátumu

en: Date separators
sk: Oddeľovače dátumu

en: Abbreviate names of days and months
sk: Skráťte názvy dní a mesiacov

en: Show the time
sk: Zobraziť čas

en: Time style
sk: Typ zobrazenia času

en: Unit of currency
sk: Jednotka meny

en: Currency label style
sk: Štýl menového označenia

en: Where to display the unit of currency
sk: Kde zobraziť jednotku meny

en: Minimum number of decimal places
sk: Minimálny počet desatinných miest

en: Stacked chart type
sk: Skladaný typ grafu

en: Goal label
sk: Popis cieľa

en: Show trend line
sk: Zobraziť trendovú čiaru

en: Line style
sk: Štýl čiary

en: Show dots on lines
sk: Zobraziť bodky na čiarach

en: Which axis?
sk: Ktorá os?

en: Line + Bar
sk: Riadok + stĺpec

en: line and bar chart
sk: čiarový a stĺpcový graf

en: Gauge visualization requires a number.
sk: Vizualizácia mierky vyžaduje číslo.

en: Gauge
sk: Mierka

en: Gauge ranges
sk: Rozsah mierky

en: Field to show
sk: Pole na zobrazenie

en: last {0}
sk: posledný {0}

en: {0} was {1} {2}
sk: {0} bolo {1} {2}

en: Group by a time field to see how this has changed over time
sk: Zoskupením podľa časového poľa zistíte, ako sa to časom zmenilo

en: Switch positive / negative colors?
sk: Prepnúť pozitívne / negatívne farby?

en: Pivot column
sk: Vedúci stĺpec

en: Cell column
sk: Bunka stĺpca

en: Visible columns
sk: Viditeľné stĺpce

en: Conditional Formatting
sk: Podmienené formátovanie

en: Column title
sk: Názov stĺpca

en: Show a mini bar chart
sk: Zobraziť mini stĺpcový graf

en: Link
sk: odkaz

en: Email link
sk: Odkaz na e-mail

en: Image
sk: Obrázok

en: Automatic
sk: Automatický

en: View as link or image
sk: Zobraziť ako odkaz alebo obrázok

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Not a valid integer: ''{0}''
sk: Neplatné celé číslo: ''{0}''

en: Embedding is not enabled for this object.
sk: Vkladanie nie je pre tento objekt povolené.

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication: {0}
sk: Pri pripájaní k serveru LDAP dôjde k lokálnemu overeniu: {0}

en: When including an offset, a limit must also be included.
sk: Pri zahrnutí offsetu sa musí zahrnúť aj limit.

en: When including a limit, an offset must also be included.
sk: Pri zahrnutí limitu sa musí zahrnúť aj offset.

en: Applying heuristic {0} to {1}.
sk: Aplikácia heuristickej {0} na {1}.

en: Dimensions bindings:n{0}
sk: Viazanie dimenzií: n {0}

en: Using definitions:nMetrics:n{0}nFilters:n{1}
sk: Pomocou definícií: nMetrics: n {0} nFilters: n {1}

en: minute
sk: minúta

en: hour
sk: hodina

en: day of week
sk: deň v týždni

en: day of month
sk: deň v mesiaci

en: day of year
sk: deň v roku

en: week
sk: týždeň

en: month
sk: mesiac

en: quarter
sk: štvrťrok

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:n{2}
sk: Pridanie {0} kariet na dashboard {1}: n {2}

en: Error parsing {0}:n{1}
sk: Chyba pri analýze {0}: n {1}

en: WARNING: Filtering only works on dimensions! ''{0}'' is a metric. Ignoring filter.
sk: UPOZORNENIE: Filtrovanie funguje iba podľa rozmerov! ''{0}'' je metrika. Ignorovanie filtra.

en: WARNING: A date can't belong to multiple discrete intervals, so ANDing them together doesn't make sense.
sk: UPOZORNENIE: Dátum nemôže patriť do viacerých diskrétnych intervalov, takže ich spájanie nedáva zmysel.

en: Ignoring these intervals: {0}
sk: Ignorovanie týchto intervalov: {0}

note: We should never get to this point since the all non-string negations should get automatically rewritten by the query expander.
en: WARNING: Don't know how to negate: {0}
sk: UPOZORNENIE: Neviem, ako negovať: {0}

en: Sorting with Druid is only allowed in queries that have one or more breakout columns. Ignoring :order-by clause.
sk: Triedenie podľa Druida je povolené iba v prípade otázok, ktoré majú jeden alebo viac oddeľovacích stĺpcov. Ignorovanie: klauzula o poradí.

note: TODO - this is not really true, is it
en: WARNING: It only makes sense to specify :fields for a query with no aggregation. Ignoring the clause.
sk: UPOZORNENIE: Má zmysel zadávať iba polia pre dopyt bez agregácie. Ignorovanie klauzuly.

en: WARNING: Druid doenst allow limitSpec in timeseries queries. Ignoring the LIMIT clause.
sk: UPOZORNENIE: Druid nepovoľuje limit v časových dopytoch. Ignorovanie klauzuly LIMIT.

en: HoneySQL Form:
sk: Formulár HoneySQL:

en: Unable to parse date ''{0}''
sk: Dátum sa nedá analyzovať ''{0}''

en: Client closed connection, cancelling query
sk: Klient ukončil pripojenie, ruší sa dopyt

en: Setting timezone with statement: {0}
sk: Nastavenie časového pásma s príkazom: {0}

en: Multiple date filters are not supported
sk: Viaceré filtre dátumu nie sú podporované

en: :not is not yet implemented
sk: : ešte nie je implementovaný

en: Only one Google Analytics segment allowed at a time.
sk: Naraz je povolený iba jeden segment Google Analytics.

en: Error: mismatched columns in results! Expected: {0} Got: {1}
sk: Chyba: nezhodné stĺpce vo výsledkoch! Očakávané: {0} Mám: {1}

en: Unable to create temp file in `{0}` for email attachments
sk: V `{0}` nie je možné vytvoriť dočasný súbor pre emailové prílohy

en: Error preprocessing query:
sk: Chyba pri predbežnom spracovaní dotazu:

en: Illegal filter clause: {0}
sk: Neplatná klauzula o filtrovaní: {0}

en: Invalid clause:
sk: Neplatná doložka:

en: Error: query's source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
sk: Chyba: zdrojový dopyt dotazu nebol vyriešený. Pravdepodobne budete musieť najprv prerobiť dotaz.

note: failing that throw an Exception with detailed info about what we tried and what the actual expressions were
en: No expression named ''{0}''
sk: Žiadny výraz s názvom ''{0}''

en: No aggregation at index: {0}
sk: Žiadna agregácia v indexe: {0}

en: Field values total length is {0} (max {1}).
sk: Celková dĺžka hodnôt polí je {0} (max {1}).

en: FieldValues are allowed for this Field.
sk: Pre toto pole sú povolené hodnoty FieldValues.

en: FieldValues are NOT allowed for this Field.
sk: FieldValues ​​NIE JE povolené pre toto pole.

en: Field {0} ''{1}'' should have FieldValues and belongs to a Database with On-Demand FieldValues updating.
sk: Pole {0} ''{1}'' by malo mať FieldValues ​​a malo by patriť do databázy s aktualizáciou FieldValues ​​na požiadanie.

en: You cannot create or revoke permissions for the ''Admin'' group.
sk: Nemôžete vytvoriť ani odvolať povolenia pre skupinu ''Správca''.

en: You cannot add or remove users to/from the ''MetaBot'' group.
sk: Nemôžete pridávať ani odstraňovať používateľov do / zo skupiny ''MetaBot''.

en: You cannot add or remove users to/from the ''All Users'' group.
sk: Do skupiny ''Všetci používatelia'' nemôžete pridávať ani odstraňovať používateľov.

en: You cannot remove the last member of the ''Admin'' group!
sk: Posledného člena skupiny ''Admin'' nemôžete odstrániť!

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting: {0}
sk: Chyba pri vkladaní nového nastavenia: {0}

en: defsetting descriptions strings must be `:internal?` or internationalized, found: `{0}`
sk: reťazce popisov nastavenia musia byť `:internal?` alebo internacionalizované, nájdené: `{0}`

en: Loading plugin {0}... {1}
sk: Načítava sa doplnok {0} ... {1}

en: Object keyed by type, containing formatting settings
sk: Objekt previazaný podľa typu obsahujúcich nastavení formátovania

en: Allow users to explore data using X-rays
sk: Umožnite používateľom prehľadávať dáta

en: Using this URL to check token: {0}
sk: Pomocou tejto adresy URL skontrolujte token: {0}

en: Unable to validate token: 404 not found.
sk: Nepodarilo sa overiť token: 404 nenájdené.

en: There was an error checking whether this token was valid:
sk: Pri overovaní platnosti tohto tokenu sa vyskytla chyba:

note: +----------------------------------------------------------------------------------------------------------------+ |                                             SETTING & RELATED FNS                                              | TODO - rename this to premium-features-token?
en: Token for premium features. Go to the MetaStore to get yours!
sk: Token pre prémiové funkcie. Choďte do MetaStore a získajte svoj token!

en: Token format is invalid. Token should be 64 hexadecimal characters.
sk: Formát tokenu je neplatný. Token by mal mať 64 hexadecimálnych znakov.

en: Error setting premium features token
sk: Chyba pri nastavovaní tokenu prémiových funkcií

en: Error validating token:
sk: Chyba pri overovaní tokenu:

en: Error preprocessing query
sk: Chyba pri predbežnom spracovaní dotazu

en: No native form returned.
sk: Žiadna natívna forma sa nevrátila.

en: Invalid response from database driver. No :status provided.
sk: Neplatná odpoveď z ovládača databázy. Nie: poskytnutý stav.

en: General error
sk: Všeobecná chyba

en: Missing query hash!
sk: Chýba hash dotazu!

en: Table ''{0}'' has no Fields associated with it.
sk: Tabuľka ''{0}'' nemá priradené polia.

en: Max concurrent query limit reached
sk: Bol dosiahnutý maximálny počet súbežných dopytov

note: we should never reach this if our patterns are written right so this is more to catch code mistakes than something the user should expect to see
en: Don't know how to get information about Field:
sk: Neviem, ako získať informácie o poli:

en: metabase.query-processor.interface/*driver* is unbound.
sk: metabase.query-processor.interface/*driver* je bez obmedzenia.

en: Query processor error: mismatched number of columns in query and results.
sk: Chyba procesora dotazu: nezhodný počet stĺpcov v dotaze a výsledkoch.

en: Expected {0} fields, got {1}
sk: Očakávané {0} polia, dostali {1}

en: Expected: {0}
sk: Očakávané {0} polia, dostali {1}

en: Actual: {0}
sk: Aktuuáone: {0}

en: Unable to bin Field without a min/max value
sk: Nemožno zadať pole bez minimálnej / maximálnej hodnoty

en: {0} is not supported by this driver.
sk: {0} tento ovládač nepodporuje.

en: Segment {0} does not exist, or is invalid.
sk: Segment {0} neexistuje alebo je neplatný.

en: Metric {0} does not exist, or is invalid.
sk: Metrika {0} neexistuje alebo je neplatná.

en: Missing source query in Card {0}
sk: Chýba zdrojový dopyt na karte {0}

note: log the query at this point, it's useful for some purposes
en: Fetched source query from Card {0}:
sk: Načítal sa zdrojový dopyt z karty {0}:

en: Error transforming MBQL query to native:
sk: Chyba pri transformácii dotazu MBQL na natívny:

en: Cannot run query: could not find source table {0}.
sk: Nie je možné spustiť dopyt: nenašiel sa zdrojová tabuľka {0}.

en: Error recording results metadata for query:
sk: Chyba pri zaznamenávaní metadát výsledkov pre dopyt:

en: Error: Query Processor store is not initialized.
sk: Chyba: Úložisko procesorov dotazov nie je inicializované.

en: Error: Table {0} is not present in the Query Processor Store.
sk: Chyba: Tabuľka {0} sa v obchode procesorov dotazu nenachádza.

en: Error: Field {0} is not present in the Query Processor Store.
sk: Chyba: Pole {0} sa v obchode procesorov dopytov nenachádza.

en: Task history cleanup successful, rows were {0}deleted
sk: Čistenie histórie úloh bolo úspešné, riadky boli {0} odstránené

en: not
sk: nie

en: For more information, see
sk: Viac informácií nájdete na

en: Integer greater than or equal to zero
sk: Celé číslo väčšie alebo sa rovná nule

en: value must be an integer greater than or equal to zero.
sk: hodnota musí byť celé číslo väčšie alebo rovné nule.

en: value must be an integer zero or greater.
sk: hodnota musí byť celé číslo, nula alebo väčšie ako nula.

en: value must be a valid integer greater than or equal to zero.
sk: hodnota musí byť platné celé číslo väčšie alebo rovné nule.

en: New users per state in the last 30 days
sk: Noví používatelia v každom štáte za posledných 30 dní

en: Created At by day of the week
sk: Vytvorené dňa v týždni

en: Created At by quarter of the year
sk: Vytvorené v štvrť roku

en: [[this.short-name]] per country
sk: [[this.short-name]] na krajinu

en: Users per source
sk: Používatelia podľa zdroja

en: The top external pages that brought users to your site
sk: Najlepšie externé stránky, ktoré priviedli používateľov na váš web

en: How [[this]] is distributed and more.
sk: Ako je [[this]] distribuované a viac.

en: The [[this]] over time
sk: [[this]] v priebehu času

en: User growth
sk: Rast používateľov

en: Whether or not there are any patterns to when they happen.
sk: Či existujú alebo neexistujú vzory a kedy k nim dôjde.

en: Users per state
sk: Používatelia podľa štátu

en: How some of the numbers in [[this]] relate to each other
sk: Ako sa niektoré čísla v [[this]] vzťahujú k sebe navzájom

en: Sales per country
sk: Predaj podľa krajiny

en: Join date by month of the year
sk: Pripojte dátum podľa mesiaca v roku

en: [[Timestamp]] by hour of the day
sk: [[Timestamp]] podľa hodiny dňa

en: A look at the [[this]]
sk: Pohľad na [[this]]

en: Bottom 5 per category
sk: Spodných 5 pre každú kategóriu

en: Number of orders
sk: Počet objednávok

en: Event growth
sk: Rast udalostí

en: Total [[GenericTable]]
sk: Celkom [[GenericTable]]

en: Income growth
sk: Rast príjmov

en: Top 10 countries by sales in the last 30 days
sk: Top 10 krajín podľa tržieb za posledných 30 dní

en: [[this]] by month of the year
sk: [[this]] podľa mesiaca v roku

en: Transactions per day of the week
sk: Transakcie za deň v týždni

en: Sessions by device type
sk: Relácie podľa typu zariadenia

en: Transactions per country
sk: Transakcie podľa krajiny

en: Join date by quarter of the year
sk: Pripojte dátum k štvrťroku

en: Events per hour of the day
sk: Udalosti za hodinu počas dňa

en: Bottom 5 [[this]]
sk: Spodných 5 [[this]]

en: [[Timestamp]] by day of the month
sk: [[Timestamp]] podľa dňa v mesiaci

en: Per [[GenericCategoryLarge]]
sk: Cez [[GenericCategoryLarge]]

en: Null values
sk: Nulové hodnoty

en: Total events
sk: Celkový počet udalostí

en: A look at [[GenericTable]] across your [[this]], and how it changes over time.
sk: Pozrite sa na [[GenericTable]] v [[this]] a ako sa v priebehu času mení.

en: [[this]] per [[GenericCategoryMedium]]
sk: [[toto]] na [[GenericCategoryMedium]]

en: How the [[this]] changes with time
sk: Ako sa [[this]] mení s časom

en: How they compare by seasonality
sk: Ako sa porovnávajú podľa sezónnosti

en: Average income per transaction
sk: Priemerný príjem na transakciu

en: [[this]] per country
sk: [[toto]] na krajinu

en: Income per state
sk: Príjem podľa štátu

en: Per [[GenericCategoryMedium]]
sk: Cez [[GenericCategoryMedium]]

en: A closer look at your [[this]]
sk: Bližší pohľad na [[toto]]

en: How [[GenericNumber]] is distributed
sk: Ako sa distribuuje [[GenericNumber]]

en: [[Timestamp]] by quarter of year
sk: [[Timestamp]] podľa štvrťroku

en: Events per country
sk: Udalosti podľa krajín

en: Weekdays when [[this.short-name]] were added
sk: Dni, keď boli pridané [[this.short-name]]

en: Months when [[this.short-name]] were added
sk: Mesiace, keď boli pridané [[this.short-name]]

en: How they compare across different categories
sk: Ako sa porovnávajú rôzne kategórie

en: New users per source in the last 30
sk: Noví používatelia na zdroj za posledných 30

en: Events per quarter of the year
sk: Udalosti za štvrťrok

en: Heres a quick look at your [[this]]
sk: Tu je rýchly pohľad na vaše [[toto]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], top 5
sk: [[this]] na [[GenericCategoryLarge]], top 5

en: Days when [[this.short-name]] were added
sk: Dni, keď boli pridané [[this.short-name]]

en: Total orders per source
sk: Celkový počet objednávok na zdroj

en: [[this]] by quarter of the year
sk: [[this]] za štvrťroka rok z roku

en: Events per [[GenericCategoryMedium]]
sk: Udalosti na [[GenericCategoryMedium]]

en: Events per state
sk: Udalosti podľa štátu

en: Top landing pages
sk: Najvyššie vstupné stránky

en: Heres a closer look at your [[this]] over time
sk: Tu je bližší pohľad na [[this]] v priebehu času

en: Sum of [[this]] by [[Country]]
sk: Súčet [[this]] do [[Country]]

en: States that are performing best
sk: Štáty, ktoré dosahujú najlepšie výsledky

en: Created At by month of the year
sk: Vytvorené v mesiaci v roku

en: Sum of [[this]] by [[State]]
sk: Súčet [[this]] od [[State]]

en: Sum of [[GenericNumber]] per [[this]]
sk: Súčet [[GenericNumber]] na [[this]]

en: Events by coordinates
sk: Udalosti podľa súradníc

en: Top referral pages
sk: Najlepšie odporúčané stránky

en: An exploration of your users to get you started.
sk: Preskúmanie používateľov, aby ste mohli začať.

en: An overview of your [[this]] and how its distributed across time, place, and categories.
sk: Prehľad vášho [[this]] a jeho distribúcie v čase, mieste a kategóriách.

en: Average income per state
sk: Priemerný príjem na štát

en: [[this]] by [[GenericCategoryMedium]]
sk: [[this]] od [[GenericCategoryMedium]]

en: Total transactions
sk: Transakcie spolu

en: [[this.short-name]] that have joined over time
sk: [[this.short-name]], ktoré sa pripojili v priebehu času

en: The [[this]] by location
sk: [[This]] by location

en: Events per month of the year
sk: Udalosti za mesiac v roku

en: [[this]] by [[GenericNumber]]
sk: [[this]] od [[GenericNumber]]

en: Quarters when [[this.short-name]] were added
sk: Štvrťroky, keď boli pridané [[this.short-name]]

en: How these [[this.short-name]] are distributed
sk: Ako sú distribuované [[this.short-name]]

en: [[this.short-name]] by [[GenericNumber]]
sk: [[this.short-name]] od [[GenericNumber]]

en: Where users are coming from
sk: Odkiaľ prichádzajú používatelia

en: [[this]] comparisons and correlations
sk: [[this]] porovnania a korelácie

en: Total income
sk: Celkový príjem

en: Total income per month
sk: Celkový príjem za mesiac

en: Number of users per source
sk: Počet používateľov na zdroj

en: Transactions per state
sk: Transakcie podľa štátu

en: New users per source in the last 30 days
sk: Noví používatelia na zdroj za posledných 30 dní

en: Join date by day of the month
sk: Pripojiť dátum podľa dňa v mesiaci

en: Average discount %
sk: Priemerná zľava %

en: Autogenerated metrics about [[GenericTable]].
sk: Automatické generované metriky o [[GenericTable]].

en: [[this]] per day of the month
sk: [[this]] za deň v mesiaci

en: Total sessions in each country
sk: Celkový počet relácií v každej krajine

en: Transactions per month of the year
sk: Transakcie za mesiac v roku

en: Sales per product
sk: Predaj na výrobok

en: Users in each country
sk: Používatelia v každej krajine

en: [[this]] by hour of the day
sk: [[this]] podľa hodiny dňa

en: Events in the last 30 days
sk: Udalosti za posledných 30 dní

en: Transactions per source
sk: Transakcie podľa zdroja

en: Where youve acquired your users
sk: Kde ste získali svojich používateľov

en: How they compare acrosss location
sk: Ako porovnávajú naprieč polohou

en: [[this]] per product
sk: [[this]] na produkt

en: [[this]] per month of the year
sk: [[this]] za mesiac v roku

en: Per country
sk: Pre každú krajinu

en: A deeper look at how different countries are performing for you.
sk: Hlbší pohľad na to, ako sa jednotlivým krajinám darí.

en: Sales per state
sk: Predaj podľa štátu

en: Events by [[GenericNumber]]
sk: Udalosti od [[GenericNumber]]

en: Sales per product [[ProductCategoryMedium]]
sk: Predaj na produkt [[ProductCategoryMedium]]

en: User acquisition by country
sk: Akvizícia používateľa podľa krajiny

en: [[this]] per source
sk: [[this]] zo zdroja

en: [[this]] by day of the week
sk: [[this]] podľa dňa v týždni

en: Days of the month when [[this.short-name]] joined
sk: Dni v mesiaci, keď sa pripojil [[this.short-name]]

en: Heres an overview of the people in your [[this]]
sk: Tu je prehľad ľudí vo vašom [[this]]

en: How [[GenericTable]] are distributed across this time field, and if it has any seasonal patterns.
sk: Ako sú [[GenericTable]] distribuované v tomto časovom poli a či má nejaké sezónne vzorce.

en: Overview
sk: Prehľad

en: How this metric is distributed across different categories
sk: Ako je táto metrika distribuovaná do rôznych kategórií

en: [[this.short-name]] per state
sk: [[this.short-name]] za štát

en: Weekdays when [[this.short-name]] joined
sk: Pracovné dni, keď sa pripojil [[this.short-name]]

en: Hours when [[this.short-name]] joined
sk: Hodiny, keď sa pripojil [[this.short-name]]

en: Total income by month
sk: Celkový príjem podľa mesiaca

en: A breakdown of your [[this]] over time, and its min, max, average and more.
sk: Rozpis vášho [[this]] v čase a jeho minimálnej, maximálnej, priemernej a ďalších.

en: Average quantity per state
sk: Priemerné množstvo na štát

en: How they compare by across different numbers
sk: Ako porovnávajú rôzne čísla

en: New users per country in the last 30 days
sk: Noví používatelia za krajinu za posledných 30 dní

en: Transactions over time
sk: Transakcie v priebehu času

en: Some breakdown
sk: Niektoré poruchy

en: Average of [[this]] by [[State]]
sk: Priemer [[this]] do [[State]]

en: Transactions per quarter of the year
sk: Transakcie za štvrťrok roka

en: By coordinates
sk: Podľa súradníc

en: Heres a closer look at your [[this]] by products
sk: Tu je bližší pohľad na vaše [[this]] produkty

en: [[this]] per quarter of the year
sk: [[this]] za štvrťrok roku

en: Heres an overview of your [[this]] data from Google Analytics
sk: Tu je prehľad vašich [[this]] údajov zo služby Google Analytics

en: Quarters when [[this.short-name]] joined
sk: Štvrťroky, keď sa pripojil [[this.short-name]]

en: New [[this.short-name]] in the last 30 days
sk: Nový [[this.short-name]] za posledných 30 dní

en: Total sessions by desktop, mobile, or tablet
sk: Celkový počet relácií podľa stolného počítača, mobilu alebo tabletu

en: Indepth example
sk: Ďalší príklad

en: Average income per source
sk: Priemerný príjem na zdroj

en: [[Timestamp]] by day of week
sk: [[Timestamp]] podľa dňa v týždni

en: Heres a closer look at your [[this]]
sk: Tu je bližší pohľad na vaše [[this]]

en: Heres a closer look at your [[this]] field
sk: Tu je bližší pohľad na vaše [[this]] pole

en: Summary
sk: Súhrn

en: How the [[this]] is distributed geographically
sk: Ako je [[this]] geograficky distribuované

en: The pages with the most pageviews
sk: Stránky s najväčším počtom zobrazení

en: How [[Number1]] is correlated with [[Number2]]
sk: Ako koreluje [[Number1]] s [[Number2]]

en: Top 10 states by sales in the last 30 days
sk: Top 10 štátov podľa tržieb za posledných 30 dní

en: Top 10 states by sales
sk: Top 10 štátov podľa tržieb

en: Where these transactions happened
sk: Kde sa tieto transakcie odohrali

en: Top 10 countries by sales
sk: Top 10 krajín podľa predaja

en: Sales by state
sk: Predaj podľa štátu

en: Where most of your sessions originate from
sk: Odkiaľ väčšina vašich relácií pochádza

en: Top acquisition channels
sk: Najlepšie akvizičné kanály

en: These [[this.short-name]] across time
sk: Tieto [[this.short-name]] v priebehu času

en: Average quantity
sk: Priemerné množstvo

en: Sales per source
sk: Predaj podľa jednotlivých zdrojov

en: Average income per country
sk: Priemerný príjem na krajinu

en: How [[this]] is distributed
sk: Ako je [[this]] distribuované

en: Distinct [[FK]]
sk: Rozdielny [[FK]]

en: How these transactions are distributed
sk: Ako sú tieto transakcie distribuované

en: Per state
sk: Podľa štátu

en: Count of [[GenericCategoryMedium]] by [[this]]
sk: Počet [[GenericCategoryMedium]] od [[this]]

en: A look at your [[this]]
sk: Pozrite sa na [[this]]

en: [[GenericNumber]] by [[this]]
sk: [[GenericNumber]] od [[this]]

en: Sum of [[GenericNumber]] by [[this]]
sk: Súčet [[GenericNumber]] od [[this]]

en: A look at your [[this]] table
sk: Pozrite sa na váš [[this]] tabuľku

en: How many [[GenericTable]] there are per state, and how each state is represented across other categories.
sk: Koľko [[GenericTable]] je v jednotlivých štátoch a ako je každý štát zastúpený v iných kategóriách.

en: Most-viewed pages
sk: Najsledovanejšie stránky

en: Example exploration
sk: Príklad prieskumu

en: Sales vs. rating
sk: Predaj vs. hodnotenie

en: [[this]] per hour of the day
sk: [[this]] za hodinu dňa

en: Where your [[this.short-name]] are
sk: Kde sú [[this.short-name]]

en: These are the same for all your [[this.short-name]]
sk: Sú rovnaké pre všetky vaše [[this.short-name]

en: Events by different categories
sk: Udalosti podľa rôznych kategórií

en: Where these [[this.short-name]] are
sk: Kde sú [[this.short-name]

en: Over time
sk: Postupom času

en: A summary of the events in your [[this]] table
sk: Súhrn udalostí v [[this]] tabuľke

en: Transactions per source over time
sk: Transakcie zo zdroja v priebehu času

en: How the [[this]] is distributed
sk: Ako je [[this]] distribuovaný

en: Total income per source
sk: Celkový príjem na zdroj

en: Total [[this.short-name]]
sk: Spolu [[this.short-name]]

en: Some metrics we found about your transactions.
sk: Niektoré metriky o vašich transakciách sme našli.

en: How your different products are performing.
sk: Ako fungujú rôzne produkty.

en: Where these events are happening
sk: Kde sa tieto udalosti dejú

en: Which US states are bringing you the most business.
sk: Ktoré štáty USA vám prinášajú najviac do vášho podnikania.

en: How they compare across time
sk: Ako sa porovnávajú v čase

en: Average transaction income per month
sk: Priemerný príjem z transakcie za mesiac

en: Average quantity per month
sk: Priemerné množstvo za mesiac

en: Seasonal patterns in the [[this]]
sk: Sezónne vzorce v [[this]]

en: Events over time
sk: Udalosti v priebehu času

en: Orders and income per source
sk: Objednávky a príjmy podľa zdroja

en: Transactions per hour of the day
sk: Transakcie za hodinu dňa

en: Where most of your traffic is coming from.
sk: Odkiaľ pochádza väčšina vašej návštevnosti.

en: Heres a quick look at the [[this]]
sk: Tu je rýchly pohľad na [[this]]

en: It looks like your [[this]] has transactions, so heres a look at them
sk: Vyzerá to, že vaše [[this]] obsahuje transakcie, takže sa na ne pozrite

en: Average discount per month
sk: Priemerná zľava za mesiac

en: [[Timestamp]] by month of the year
sk: [[Timestamp]] podľa mesiaca v roku

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]] over time
sk: [[toto]] za [[GenericCategorySmall]] v priebehu času

en: Distribution by coordinates
sk: Rozdelenie podľa súradníc

en: Sales by source
sk: Predaje podľa zdroja

en: Sales for each product category
sk: Predaje pre každú kategóriu produktu

en: A closer look at the metrics and dimensions used in this saved question.
sk: Bližší pohľad na metriky a dimenzie použité v tejto uloženej otázke.

en: [[this.short-name]] per [[GenericCategoryMedium]]
sk: [[this.short-name]] z [[GenericCategoryMedium]]

en: Sales per product [[ProductCategoryLarge]]
sk: Predaj na produkt [[ProductCategoryLarge]]

en: Average quantity per country
sk: Priemerné množstvo na krajinu

en: [[this.short-name]] per [[GenericCategoryLarge]]
sk: [[this.short-name]] zo [[GenericCategoryLarge]]

en: Heres a closer look at your [[this]] per source
sk: Tu je bližší pohľad na váš [[this]] zdroj

en: Events per day of the month
sk: Udalosti za deň v mesiaci

en: If youre into correlations, this is the x-ray for you.
sk: Ak ste v korelácii, je to prehľadávanie pre vás.

en: Sessions by Country
sk: Relácie podľa krajín

en: Some interesting metrics about your GA stats to get you started.
sk: Niekoľko zaujímavých metrík o vašich štatistikách GA, ktoré vám pomôžu začať.

en: [[this]] per state
sk: [[this]] na štát

en: [[Timestamp]] by quarter of the year
sk: [[Timestamp]] do kvartálu roka

en: How its distributed across time and other categories.
sk: Ako sa distribuuje v čase a iných kategóriách.

en: A look at your events over time and by several categories.
sk: Prezrite si svoje udalosti v priebehu času a podľa niekoľkých kategórií.

en: [[GenericTable]] per [[this]]
sk: [[GenericTable]] z [[this]]

en: Average quantity per source
sk: Priemerné množstvo na zdroj

en: Top 5 per category
sk: 5 najlepších v kategórii

en: Events per day of the week
sk: Udalosti za deň v týždni

en: New [[this.short-name]] per month
sk: Nový [[this.short-name]] za mesiac

en: Top performers
sk: Najlepší hráči

en: Transactions in the last 30 days
sk: Transakcie za posledných 30 dní

en: [[GenericTable]] by [[this]]
sk: [[GenericTable]] od [[this]]

en: Overview of your [[this]] data from Google Analytics
sk: Prehľad vašich [[this]] údajov zo služby Google Analytics

en: Created At by hour of the day
sk: Vytvorené za hodinu dňa

en: Sales by month
sk: Predaje za mesiac

en: How the [[this]] is distributed across categories
sk: Ako je [[this]] distribuovaný do rôznych kategórií

en: [[Timestamp]] by month of year
sk: [[Timestamp]] podľa mesiaca v roku

en: How many total sessions vs. how many individual users you had each day.
sk: Celkový počet relácií v porovnaní s počtom jednotlivých používateľov, ktorých ste mali každý deň.

en: How this metric is distributed across different numbers
sk: Ako je táto metrika rozdelená medzi rôzne čísla

en: Sessions by page where the session began
sk: Relácie podľa stránky, kde sa relácia začala

en: Distinct values
sk: Charakteristické hodnoty

en: Hours when [[this.short-name]] were added
sk: Hodiny, keď boli pridané [[this.short-name]

en: [[Timestamp]] by day of the week
sk: [[Timestamp]] podľa dňa v týždni

en: [[GenericNumber]] over time
sk: [[GenericNumber]] v priebehu času

en: Heres an overview of your [[this]]
sk: Tu je prehľad vašich [[this]]

en: [[this.short-name]] by coordinates
sk: [[this.short-name]] podľa súradníc

en: Heres a closer look at your [[this]] per state
sk: Tu je bližší pohľad na váš [[this]] stav

en: Created At by day of the month
sk: Vytvorené dňa v mesiaci

en: Sales by coordinates
sk: Predaj podľa súradníc

en: New [[this.short-name]] over time
sk: Nové [[this.short-name]] v priebehu času

en: Join date by hour of the day
sk: Pripojte dátum podľa hodiny dňa

en: [[Timestamp]] by hour of day
sk: [[Timestamp]] podľa hodiny dňa

en: Sessions and unique users per day
sk: Relácie a jedineční používatelia denne

en: Events per [[GenericCategoryLarge]]
sk: Udalosti za [[GenericCategoryLarge]]

en: How they compare by distribution
sk: Ako porovnávajú podľa distribúcie

en: Income per country
sk: Príjem na krajinu

en: Heres a closer look at your [[this]] per country
sk: Tu je bližší pohľad na vašu [[this]] krajinu

en: Sales by product [[ProductCategory]]
sk: Predaj podľa produktu [[ProductCategory]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], bottom 5
sk: [[this]] z [[GenericCategoryLarge]], posledných 5

en: [[this.short-name]] added in the last 30 days
sk: [[this.short-name]] pridané za posledných 30 dní

en: Per [[Source]]
sk: Na [[Source]]

en: Average item quantity per month
sk: Priemerné množstvo tovaru za mesiac

en: The number of [[GenericTable]] per country, and how each country is represented in different categories.
sk: Počet [[GenericTable]] na krajinu a ako je každá krajina zastúpená v rôznych kategóriách.

en: [[this]] per day of the week
sk: [[this]] za deň v týždni

en: Average qunatity per source
sk: Priemerná kvantita na zdroj

en: [[this.short-name]] by [[Timestamp]]
sk: [[this.short-name]] z [[Timestamp]]

en: Summary statistics
sk: Súhrnná štatistika

en: Sales per month
sk: Predaj za mesiac

en: [[GenericNumber]] by join date
sk: [[GenericNumber]] podľa dátumu pripojenia

en: Average of [[this]] by [[Country]]
sk: Priemer [[this]] podľa [[Country]]

en: [[this]] over time
sk: [[this]] v priebehu času

en: Join date by day of the week
sk: Pripojte dátum podľa dňa v týždni

en: We crunched the numbers for your [[this]]
sk: Rozdelili sme vaše čísla [[this]]

en: Months when [[this.short-name]] joined
sk: Mesiace, keď sa pripojil [[this.short-name]]

en: Unable to parse resource `{0}` as JSON
sk: Zdroj `{0}` sa nedá analyzovať ako JSON

en: Unable to find JSON via relative path `{0}`
sk: Nemôžme nájsť JSON prostredníctvom relatívnej cesty `{0}`

en: Connection to host timed out for URL `{0}`
sk: Časový limit pripojenia k hostiteľovi vypršal pre adresu URL `{0}`

en: Unable to connect to unknown host at URL `{0}`
sk: Nemožno sa spojiť s neznámym hostiteľom na adrese URL `{0}`

en: Unable to connect to host at URL `{0}`
sk: Nemožno sa pripojiť k hostiteľovi na adrese URL `{0}`

en: Connection refused by host at for URL `{0}`
sk: Hostiteľ odmietol pripojenie na adrese URL `{0}`

en: Unable to retrieve resource at URL `{0}`
sk: Zdroj sa nedá načítať z URL `{0}`

en: Unable to parse resource at URL `{0}` as JSON
sk: Zdroj sa nedá analyzovať na adrese URL `{0}` ako JSON

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication: {0}
sk: Pri pripájaní k serveru LDAP dôjde k lokálnemu overeniu: {0}

en: BigQuery statements can''t be parameterized!
sk: Príkazy BigQuery nemôžu byť parametrizované!

en: WARNING: Druid does not allow limitSpec in time series queries. Ignoring the LIMIT clause.
sk: UPOZORNENIE: Druid nepovoľuje limitSpec v dotazoch časových radov. Ignorovanie vlastnosti LIMIT.

en: Invalid Snowflake connection details: missing DB name.
sk: Neplatné podrobnosti o pripojení k Snowflake: chýba názov DB.

en: We’d love your feedback.
sk: Boli by sme radi, ak by ste nám poslali vašu spätnú väzbu.

en: It looks like Metabase wasn’t quite a match for you.
sk: Vyzerá to, že pre vás Metabase nebola najlepšia voľba.

en: Would you mind taking a fast 5 question survey to help the Metabase team understand why and make things better in the future?
sk: Mohli by ste vyplniť rýchlych 5 otázok, aby ste pomohli tímu Metabase v budúcnosti vylepšiť veci?

en: We hope you''ve been enjoying Metabase.
sk: Dúfame, že sa vám Metabase páčil.

en: Would you mind taking a fast 6 question survey to tell us how it’s going?
sk: Nevadilo by vám odpovedať na rýchlych 6 otázok, ktorý by ste nám povedali, ako sa vám používa Metabase?

en: {0} created a Metabase account
sk: {0} vytvoril účet Metabase

en: {0} accepted their Metabase invite
sk: {0} prijal pozvanie do Metabase

en: [Metabase] Password Reset Request
sk: [Metabase] Žiadosť o obnovenie hesla

en: [Metabase] Notification
sk: [Metabase] Oznámenie

en: [Metabase] Help make Metabase better.
sk: [Metabase] Pomôžte vylepšiť Metabase.

en: [Metabase] Tell us how things are going.
sk: [Metabase] Povedzte nám, ako sa Metabase používa.

en: Error: query''s source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
sk: Chyba: zdrojový dotaz dopytu nebol vyriešený. Pravdepodobne budete musieť najprv upraviť dotaz.

en: Don't know what to do with:
sk: Neviem, čo robiť s:

en: Don't know how to wrap:
sk: Neviem, ako obaliť:

en: Failed setting `query-caching-max-kb` to {0}.
sk: Nepodarilo sa nastaviť súbor `query-caching-max-kb` na {0}.

en: Values greater than {1} are not allowed.
sk: Hodnoty väčšie ako {1} nie sú povolené.

note: we need the Database instance no matter what (in order to compare details hash with cached value) passed in look up by ID
en: Database {0} does not exist.
sk: Hodnoty väčšie ako {1} nie sú povolené.

en: Error: Database is not present in the Query Processor Store.
sk: Chyba: Databáza sa nenachádza v úložisku procesorov dotazov.

en: Invalid embedding-secret-key! Secret key must be a hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string).
sk: Neplatný embedding-secret-key! Tajný kľúč musí byť hexadecimálny kódovaný 256-bitový kľúč (t.j. 64-znakový reťazec).

en: JWT is missing `alg`.
sk: JWT chýba `alg`.

en: JWT `alg` cannot be `none`.
sk: JWT `alg` nemôže byť` žiadny`.

en: The embedding secret key has not been set.
sk: Kľúč na vkladanie objekov nebol nastavený.

en: Token is missing value for keypath
sk: Token chýba hodnota pre cestu ku kľúču

en: In-depth example
sk: Podrobný príklad

en: Key
sk: Kľúč

en: Class
sk: Trieda

en: Triggers
sk: Spúšťač

en: View triggers
sk: Zobraziť spúšťače

en: Scheduler Info
sk: Informácie o plánovači

en: Priority
sk: Priorita

en: Last Fired
sk: Naposledy spustený

en: Next Fire Time
sk: Najbližšie sa spustí

en: Start Time
sk: Čas štartu

en: End Time
sk: Čas konca

en: Final Fire Time
sk: Konečný čas spustenia

en: May Fire Again?
sk: Môže znova spustiť?

en: Triggers for {0}
sk: Spúšťače pre {0}

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Jobs
sk: Džob

en: Duplicated {0}
sk: Duplikované {0}

en: Duplicate this item
sk: Duplikujte túto položku

en: Archive this item
sk: Archivovať túto položku

en: Duplicate dashboard
sk: Duplikátny dashboard

en: Duplicate "{0}"
sk: Duplikát "{0}"

en: Duplicate
sk: Duplikát

en: Tomorrow
sk: Zajtra

en: This {0}
sk: Toto {0}

en: Next {0}
sk: Ďalších {0}

en: Previous {0}
sk: Predchádzajúce {0}

en: Previous {0} {1}
sk: Predchádzajúce {0} {1}

en: Next {0} {1}
sk: Ďalších {0} {1}

en: Now
sk: Teraz

en: {0} {1} ago
sk: Pred {0} {1}

en: {0} {1} from now
sk: {0} {1} odteraz

en: Default period | Default periods
sk[0]: Predvolené obdobie
sk[1]: Predvolené obdobia
sk[2]: Predvolených období
sk[3]: Predvolených období

en: Minute of hour
sk: Minúta z hodiny

en: Hour of day
sk: Hodina z dňa

en: Day of week
sk: Deň z týždňa

en: Day of month
sk: Deň z mesiaca

en: Day of year
sk: Deň z roku

en: Week of year
sk: Týždeň z roku

en: Month of year
sk: Mesiac z roku

en: Quarter of year
sk: Kvartál z roku

en: {0} selection | {0} selections
sk[0]: {0} vybraný
sk[1]: {0} vybrané
sk[2]: {0} vybraných
sk[3]: {0} vybraných

en: This
sk: Aktuálny

en: Invalid
sk: Neplatný

en: Add a time
sk: Pridať čas

en: Nothing to compare for the previous {0}.
sk: Nič pre porovnanie z predchádzajúcich {0}.

en: by {0}
sk: do {0}

en: value must be a valid database engine.
sk: hodnota musí byť platný databázový engine.

en: Connection refused by host for URL `{0}`
sk: Host odmietol pripojenie pre adresu URL `{0}`

en: Warning: Postgres connection string with `ssl=true` detected.
sk: Upozornenie: Zistil sa spojovací reťazec Postgres s `ssl = true`.

en: You may need to add `?sslmode=require` to your application DB connection string.
sk: Možno budete musieť do reťazca pripojenia aplikácie DB pridať reťazec `?sslmode=require`.

en: If Metabase fails to launch, please add it and try again.
sk: Ak sa Metabase nespustí, skúste to znova.

en: See https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 for more details.
sk: Viac informácií nájdete na stránke https://github.com/metabase/metabase/issues/8908.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recomended for production deployments.
sk: UPOZORNENIE: Použitie produktu Metabase s databázou aplikácií H2 sa neodporúča na produkčné prostredie.

en: For production deployments, we highly recommend using Postgres, MySQL, or MariaDB instead.
sk: Pri nasadení do produkcie sa dôrazne odporúča používať namiesto toho Postgres, MySQL alebo MariaDB.

en: If you decide to continue to use H2, please be sure to back up the database file regularly.
sk: Ak sa rozhodnete pokračovať v používaní H2, nezabudnite pravidelne zálohovať databázový súbor.

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres for more information.
sk: Viac informácií nájdete na stránke https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-orgres.

en: Unable to connect to Metabase {0} DB.
sk: Nedá sa pripojiť k Metabase {0} DB.

en: Error adding legacy SQL directive to BigQuery saved Question
sk: Chyba pri pridávaní staršej direktívy SQL do súboru BigQuery, otázka uložená.

en: Failed to notify {0} Database {1} updated
sk: Aktualizácia {0} databázy {1} zlyhala

en: Loading driver {0} {1}
sk: Načítava sa ovládač {0} {1}

en: Load driver {0}
sk: Načítať ovládač {0}

en: Driver not registered after loading: {0}
sk: Ovládač nie je zaregistrovaný po načítaní: {0}

en: Error: attempting to change {0} property `:abstract?` from {1} to {2}.
sk: Chyba: pokus o zmenu vlastnosti {0} `:abstract?`  z {1} na {2}.

en: Registered abstract driver {0}
sk: Registrovaný abstraktný ovládač {0}

en: Registered driver {0}
sk: Registrovaný ovládač {0}

en: (parents: {0})
sk: (rodičia: {0})

en: Initializing driver {0}...
sk: Inicializácia ovládača {0} ...

en: Reason:
sk: Dôvod:

en: Invalid driver feature: {0}
sk: Neplatná funkcia ovládača: {0}

en: Invalid HoneySQL form:
sk: Neplatný formulár HoneySQL:

en: Closing connection pool for database {0} ...
sk: Zatvára sa pripojenie pre databázu {0} ...

en: Error loading namespace
sk: Chyba pri načítaní priestoru názvov

en: Starting events listener:
sk: Počiatočný bod odpočúvania udalostí

en: Unexpected error listening on events
sk: Neočakávaná chyba pri odpočúvaní udalostí

en: Error syncing Database {0}
sk: Chyba pri synchronizácii databázy {0}

en: Failed to process sync-database event.
sk: Nepodarilo sa spracovať udalosť synchronizácie databázy.

en: Bad nested-query-level: query does not have a source query
sk: Chybná vnorená úroveň dotazu: dotaz nemá zdrojový dopyt

en: I don''t know how to `{0}`.
sk: Neviem ako to urobiť  `{0}`.

en: Here''s what I can do:
sk: Tu je to, čo môžem urobiť:

en: Error in Metabot command
sk: Chyba v príkaze Metabot

en: Websocket associated with this Slack event is different from the websocket we're currently using.
sk: Websocket spojený s touto udalosťou Slack sa líši od websocket, ktorý momentálne používame.

en: FieldValues for Field {0} remain unchanged. Skipping...
sk: Hodnot pre pole {0} zostávajú nezmenené. Preskakjem ...

en: Unable to normalize:
sk: Nemožno normalizovať:

en: Could not find matching Field ID for target:
sk: Nepodarilo sa nájsť zodpovedajúce ID poľa pre cieľ:

en: Metabase does not have permissions to write to plugins directory {0}
sk: Metabase nemá oprávnenie na zápis do adresára s pluginmi {0}

en: Metabase cannot use the plugins directory {0}
sk: Metabase nemôže používať adresár zásuvných modulov {0}

en: Please make sure the directory exists and that Metabase has permission to write to it.
sk: Skontrolujte, či adresár existuje a či má Metabase povolenie na zápis do tohto adresára.

en: You can change the directory Metabase uses for modules by setting the environment variable MB_PLUGINS_DIR.
sk: Adresár, ktorý Metabase používa pre moduly, môžete zmeniť nastavením premennej prostredia MB_PLUGINS_DIR.

en: Falling back to a temporary directory for now.
sk: Prebieha prechod do dočasného adresára.

en: Metabase cannot write to temporary directory. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
sk: Metabase nemôže zapisovať do dočasného adresára. Prosím, nastavte MB_PLUGINS_DIR na zapisovateľný adresár a reštartujte Metabase.

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 1.0+. You can delete it from the plugins directory.
sk: Metabase 1.0+ už nepotrebuje spark-deps.jar. Môžete ho odstrániť z adresára doplnkov.

en: Failied to initialize plugin {0}
sk: Nepodarilo sa inicializovať doplnok {0}

en: Loading plugins in {0}...
sk: Načítavajú sa doplnky v {0} ...

en: Using Clojure base loader as shared context classloader: {0}
sk: Použitie základného zavádzača Clojure ako zdieľaného kontextuového zavádzača tried: {0}

en: Setting current thread context classloader to shared classloader {0}...
sk: Prebieha nastavovanie aktuálneho kontextuového zavádzača vlákien na zdieľaný classloader {0} ...

note: it's important that we deref the promise again here instead of using the one we just created because it is possible thru a race condition that somebody else delivered the promise before we did; in that case, Clojure ignores subsequent calls to `deliver`. Dereffing the promise guarantees that we'll g
en: Setting current thread context classloader to NEWLY CREATED classloader {0}...
sk: Nastavuje sa aktuálny nástroj na načítavanie kontextu pre vlákno na NOVO VYTVORENÉ pre classloader {0} ...

en: Added URL {0} to classpath
sk: Do cesty pre triedu bola pridaná adresa URL {0}

en: Plugin {0} declares a dependency that Metabase does not understand: {1}
sk: Plugin {0} deklaruje závislosť, ktorej Metabase nerozumie: {1}

en: Refer to the plugin manifest reference for a complete list of valid plugin dependencies:
sk: Úplný zoznam platných závislostí doplnkov nájdete v manifeste odkazu na doplnok:

en: Metabase cannot initialize plugin {0} due to required dependencies.
sk: Metabase nemôže inicializovať doplnok {0} kvôli požadovaným závislostiam.

en: Class not found: {0}
sk: Trieda nebola nájdená: {0}

en: Plugin ''{0}'' depends on plugin ''{1}''
sk: Doplnok ''{0}'' závisí od doplnku ''{1}''

en: {0} dependency {1} satisfied? {2}
sk: {0} závislosť {1} funkčná? {2}

en: Plugins with unsatisfied deps: {0}
sk: Doplnky s nefunkčnými zavislosťami: {0}

en: Extract file {0} -> {1}
sk: Extrahovať súbor {0} -> {1}

en: Resource does not exist.
sk: Zdroj neexistuje.

en: Loading plugin namespace {0}...
sk: Načítava názvov doplnkov {0} ...

en: Dependencies satisfied; these plugins will now be loaded: {0}
sk: Závislosti su vyriešené; tieto doplnky sa teraz načítajú: {0}

en: Registering JDBC proxy driver for {0}...
sk: Prebieha registrácia ovládača proxy JDBC pre {0} ...

en: Deregistering original JDBC driver {0}...
sk: Ruší sa registrácia pôvodného ovládača JDBC {0} ...

en: Default connection property {0} does not exist.
sk: Predvolená vlastnosť pripojenia {0} neexistuje.

en: Invalid connection property {0}: not a string or map.
sk: Neplatná vlastnosť pripojenia {0}: nejde o reťazec ani mapu.

note: ok, do the init steps listed in the plugin mainfest
en: Load lazy loading driver {0}
sk: Načítať ovládač načítania {0}

en: Cannot initialize plugin: missing required property `driver-name`
sk: Nie je možné inicializovať doplnok: chýba požadovaná vlastnosť `driver-name`

en: Warning: plugin manifest for {0} does not include connection properties
sk: Varovanie: manifest pluginu pre {0} nezahŕňa vlastnosti pripojenia

note: finally, register the Metabase driver
en: Registering lazy loading driver {0}...
sk: Registrácia ovládača načítania {0} ...

en: Error running query for Card {0}
sk: Pri spúšťaní dopytu pre kartu {0} sa vyskytla chyba

en: Last week
sk: Minulý týždeň

en: This week
sk: Tento týždeň

en: Last month
sk: Minulý mesiac

en: This month
sk: Tento mesiac

en: Last quarter
sk: Posledná štvrtina

en: This quarter
sk: Tento štvrťrok

en: Last year
sk: Minulý rok

en: This year
sk: Tento rok

en: *driver* is unbound.
sk: *ovládač * je neviazaný.

en: Error syncing Fields for Table ''{0}''
sk: Chyba pri synchronizácii polí pre tabuľku ''{0}''

en: Hash of {0} matches stored hash, skipping Fields sync
sk: Hash z {0} zhôd uložených hash, preskočenie synchronizácie polí

en: Field
sk: Polia

en: Error checking if Fields {0} need to be created or reactivated
sk: Chyba pri kontrole, či je potrebné vytvoriť alebo reaktivovať polia {0}

en: Marking Field ''{0}'' as inactive.
sk: Pole ''{0}'' označiť ako neaktívne.

en: Error retiring {0}
sk: Chyba pri odchode {0}

en: Database type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Typ databázy {0} sa zmenil z ''{1}'' to ''{2}''.

en: Base type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Základný typ {0} sa zmenil z ''{1}'' to ''{2}''.

en: Special type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Špeciálny typ {0} sa zmenil z ''{1}'' to ''{2}''.

en: Comment has been added for {0}.
sk: Komentár bol pridaný pre {0}.

en: Stopping Quartz Scheduler {0}
sk: Zastavenie plánovača {0}

en: Starting Quartz Scheduler {0}
sk: Spustenie plánovača {0}

en: Error loading tasks namespace {0}
sk: Pri načítavaní menného priestoru úloh sa vyskytla chyba {0}

note: don't bother logging namespace for now, maybe in the future if there's tasks of the same name in multiple namespaces we can log it
en: Initializing task {0}
sk: Inicializácia úlohy {0}

en: Error initializing task {0}
sk: Chyba pri inicializácii úlohy {0}

en: Problem sending abandonment email
sk: Problém s odoslaním emailu so zrušením

en: Sending anonymous usage stats.
sk: Posiela sa štatistika anonymného používania.

en: Error sending anonymous usage stats
sk: Chyba pri odosielaní anonymných štatistík používania

en: Error sending Pulse {0}
sk: Chyba pri odosielaní impulzu {0}

en: Sending scheduled pulses...
sk: Prebieha odosielanie naplánovaných impulzov ...

en: SendPulses task failed
sk: Úloha odoslať impulzy zlyhala

en: Failed to scheduler tasks for Database {0}
sk: Nepodarilo sa naplánovať úlohy pre databázu {0}

en: Cleaning up task history
sk: Vyčistenie histórie úloh

en: Task history cleanup successful, rows were deleted
sk: Čistenie histórie úloh bolo úspešné, riadky boli odstránené

en: Task history cleanup successful, no rows were deleted
sk: Čistenie histórie úloh bolo úspešné, žiadne riadky neboli odstránené

en: Checking for new Metabase version info.
sk: Vyhľadávajú sa nové informácie o verzii Metabase.

en: Error fetching version info
sk: Pri načítavaní informácií o verzii sa vyskytla chyba

en: Maximum memory available to JVM: {0}
sk: Maximálna dostupná pamäť pre JVM: {0}

en: Not something with an ID: {0}
sk: Nie niečo s ID: {0}

en: [[CreateDate]] by month of the year
sk: [[CreateDate]] podľa mesiaca v roku

en: Here's a quick look at your [[this]]
sk: Tu je rýchly pohľad na vaše [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by hour of the day
sk: [[CreateTimestamp]] podľa hodiny dňa

en: Where you've acquired your users
sk: Kde ste získali svojich používateľov

en: How it's distributed across time and other categories.
sk: Ako je distribuovaná v čase a ďalších kategóriách.

en: Here's a closer look at your [[this]] per source
sk: Tu je bližší pohľad na váš [[this]] zo zdroja

en: Here's a quick look at the [[this]]
sk: Tu je rýchly pohľad na [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the month
sk: [[CreateTimestamp]] podľa dňa v mesiaci

en: Here's an overview of the people in your [[this]]
sk: Tu je prehľad ľudí vo vašom [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by quarter of the year
sk: [[CreateTimestamp]] vo štvrťroku roka

en: How they compare across location
sk: Ako porovnávajú naprieč polohou

en: Here's a closer look at your [[this]] by products
sk: Tu je podrobnejší pohľad na vaše [[this]] podľa produktov

en: [[CreateTimestamp]] by month of the year
sk: [[CreateTimestamp]] podľa mesiaca v roku

en: An overview of your [[this]] and how it's distributed across time, place, and categories.
sk: Prehľad vášho [[this]] a jeho distribúcie v čase, mieste a kategóriách.

en: Here's a closer look at your [[this]]
sk: Tu je podrobnejší pohľad na [[this]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the week
sk: [[CreateTimestamp]] podľa dňa v týždni

en: Here's an overview of your [[this]] data from Google Analytics
sk: Tu je prehľad vašich [[this]] údajov zo služby Google Analytics

en: Here's an overview of your [[this]]
sk: Tu je prehľad vašich [[this]]

en: Here's a closer look at your [[this]] field
sk: Tu je bližší pohľad na vaše [[this]] pole

en: Here's a closer look at your [[this]] per country
sk: Tu je podrobnejší pohľad na vašu [[this]] krajinu

en: If you're into correlations, this is the x-ray for you.
sk: Ak ste v korelácii, je toto prehľadávanie pre vás.

en: [[CreateDate]] by day of the week
sk: [[CreateDate]] podľa dňa v týždni

en: It looks like your [[this]] has transactions, so here's a look at them
sk: Vyzerá to, že vaše [[this]] obsahuje transakcie, takže sa na ne pozrieme

en: Here's a closer look at your [[this]] per state
sk: Tu je podrobnejší pohľad na váš [[this]] stav

en: [[CreateDate]] by day of the month
sk: [[CreateDate]] podľa dňa v mesiaci

en: [[CreateTime]] by hour of the day
sk: [[CreateTime]] podľa hodiny dňa

en: Here's a closer look at your [[this]] over time
sk: Tu je podrobnejší pohľad na [[this]] v priebehu času

en: [[CreateDate]] by quarter of the year
sk: [[CreateDate]] do štvrťroka v roku

en: Edit user
sk: Upraviť používateľa

en: New user
sk: Nový používateľ

en: Reset password
sk: Obnoviť heslo

en: Deactivate user
sk: Deaktivovať používateľa

en: Reactivate {0}?
sk: Znova aktivovať {0}?

en: We couldn’t send them an email invitation, so make sure to tell them to log in using {0} and this password we’ve generated for them:
sk: Nemohli sme im poslať emailovú pozvánku. Nezabudnite im teda povedať, aby sa prihlásili pomocou {0} a tohto hesla, ktoré sme pre nich vygenerovali:

en: collection
sk: kolekcia

en: collections
sk: kolekcie

en: dashboards
sk: dashboardy

en: First name is required
sk: Krstné meno je povinné

en: Must be 100 characters or less
sk: Musí mať maximálne 100 znakov

en: Last name is required
sk: Priezvisko je povinné

en: Email is required
sk: Vyžaduje sa email

en: Items you archive will appear here.
sk: Tu sa zobrazia položky, ktoré archivujete.

en: No description
sk: Žiadny popis

en: Sum of all values
sk: Súčet všetkých hodnôt

en: See all distinct values
sk: Zobraziť všetky odlišné hodnoty

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started
sk: Prejdite si obsah svojich databáz, tabuliek a stĺpcov. Začnite výberom databázy

en: Card results metadata passed in to API is VALID. Thanks!
sk: Metadáta výsledkov karty odovzdané do rozhrania API sú platné. Vďaka!

en: Card results metadata passed in to API is INVALID. Running query to fetch correct metadata.
sk: Metadáta výsledkov karty odovzdané do rozhrania API sú NEPLATNÉ. Spúšťa sa dotaz na získanie správnych metadát.

en: Card results metadata passed in to API is  ISSING. Running query to fetch correct metadata.
sk: Metaúdaje výsledkov karty odovzdané do rozhrania API sú NEPLATNÉ. Spúšťa sa dotaz na získanie správnych metadát.

en: {0} was autocorrected to {1}
sk: {0} bol automaticky opravený na {1}

en: DELETE /api/metric/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/metric/:id.
sk: DELETE /api/metric/:id je zastarané. Namiesto toho zmeňte svoju `archivovanú` hodnotu pomocou PUT /api/metric/:id.

en: DELETE /api/segment/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/segment/:id.
sk: DELETE /api/segment/:id je zastarané. Namiesto toho zmeňte svoju `archivovanú` hodnotu pomocou PUT /api/segment/:id.

en: Value of is_superuser must correspond to presence of Admin group ID in group_ids.
sk: Hodnota is_superuser musí zodpovedať prítomnosti ID administrátorskej skupiny v group_ids.

en: Unexpected error writing keepalive characters
sk: Neočakávaná chyba pri zápise dočasných znakov

en: Unexpected output in async API response
sk: Neočakávaný výstup v asynchrónnej odpovedi rozhrania API

en: starting streaming response
sk: začína sa streamovať odpoveď

en: Output chan closed, canceling keepalive request.
sk: Výstupný kanál je zatvorený, ruší sa požiadavka na udržanie.

en: Async response finished, closing channels.
sk: Asynchrónna odpovď skončila, zatváranie kanálov.

en: No response after waiting {0}. Canceling request.
sk: Po čakaní žiadna odpoveď {0}. Ruší sa žiadosť.

en: Input channel unexpectedly closed.
sk: Vstupný kanál bol neočakávane ukončený.

en: f finished, permit will be returned
sk: Po dokončení bude povolenie vrátené

en: request canceled, permit will be returned
sk: žiadosť zrušená, povolenie bude vrátené

en: Unexpected error attempting to run function after obtaining permit
sk: Neočakávaná chyba pri pokuse o spustenie funkcie po získaní povolenia

en: Not running pending function call: output channel already closed.
sk: Nespracované čakajúce volanie funkcie: výstupný kanál je už uzavretý

en: Current thread already has a permit for {0}, will not wait to acquire another
sk: Aktuálne vlákno už má povolenie pre {0}, nebude čakať na získanie ďalšieho

en: Output channel closed, will skip running {0}.
sk: Výstupný kanál je zatvorený, preskočí {0}.

en: Running {0} on separate thread...
sk: Spúšťa sa {0} na samostatnom vlákne ...

en: Caught error running {0}
sk: Zachytená chyba pri spustení {0}

en: Request canceled, canceling future
sk: Žiadosť bola zrušená aj v budúcnosti

en: Closing old connection pool for database {0} ...
sk: Zatvára sa stará oblasť pripojenia pre databázu {0} ...

en: Here''s your {0} most recent cards:
sk: Tu sú vaše {0} posledné karty:

en: Could you be a little more specific, or use the ID? I found these cards with names that matched:
sk: Mohli by ste byť trochu konkrétnejší alebo použiť ID? Našiel som tieto karty s menami, ktoré sa zhodujú:

note: Searching by ID
en: Card {0} not found.
sk: Karta {0} sa nenašla.

en: Exception in API call
sk: Výnimka volania API

en: Request canceled before finishing.
sk: Žiadosť bola zrušená pred dokončením.

en: Metabase only supports JSON requests.
sk: Metabáza podporuje iba žiadosti JSON.

en: Make sure you set a 'Content-Type: application/json' header.
sk: Uistite sa, že ste nastavili hlavičku „Content-Type: application / json“.

en: Setting Metabase site URL to {0}
sk: Nastavenie adresy URL stránky Metabase na {0}

en: Error scheduling tasks for DB
sk: Chyba pri plánovaní úloh pre DB

en: Error unscheduling tasks for DB.
sk: Chyba neplánovaných úloh pre DB.

en: {0} Database ''{1}'' sync/analyze schedules have changed!
sk: {0} Plány synchronizácie a analýzy databázy ''{1}'' sa zmenili!

en: Sync metadata was: ''{0}'' is now: ''{1}''
sk: Synchronizované metadáta boli: ''{0}'' je teraz: ''{1}''

en: Cache FieldValues was: ''{0}'', is now: ''{1}''
sk: Cache hodnota poľa ​​bolo: ''{0}'' a teraz: ''{1}''

en: You cannot update the creator_id of a Metric.
sk: Nemožno aktualizovať creator_id metriky.

en: MetaBot can only have Collection permissions.
sk: MetaBot môže mať iba oprávnenia na kolekcie.

en: Failed to grant permissions
sk: Nepodarilo sa udeliť oprávnenie

en: Changing permissions
sk: Zmena oprávnení

en: FROM:
sk: OD:

en: TO:
sk: DO:

en: You cannot update the creator_id of a Segment.
sk: Nemôžete aktualizovať creator_id segment.

en: Attempted to set Setting {0} to obfuscated value. Ignoring change.
sk: Pokúsil ste sa nastaviť {0} na nesprávnu hodnotu. Ignorujeme zmeny.

en: Using value of env var {0}
sk: Použitie hodnoty env var {0}

en: Adding User {0} to All Users permissions group...
sk: Pridáva sa používateľ {0} do skupiny povolení všetkých používateľov ...

en: Adding User {0} to Admin permissions group...
sk: Pridáva sa používateľ {0} do skupiny oprávnení správcu ...

en: Query failure
sk: Zlyhanie dotazu

en: Maximum number of simultaneous queries to allow per connected Database.
sk: Maximálny počet súčasných dotazov, ktoré môžu byť simultálne spustené na pripojenú databázu.

en: Timed out after {0} milliseconds.
sk: Časový limit vyprší po {0} milisekundách.

en: Misfire Instruction
sk: Pokyny k vynechaniu pri štarte

en: Archive this?
sk: Archivovať to?

en: Learn about our data
sk: Získajte ďalšie informácie o dátach

en: Use DNS SRV when connecting
sk: Pri pripájaní použite DNS SRV

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to 
    an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means,
    leave this disabled.
sk: Použitie tejto voľby vyžaduje, aby poskytnutý host bol úplný názov domény. Ak sa pripájate k Atlas cluster bude pravdepodobne potrebné túto možnosť povoliť. Ak neviete, čo to znamená,nechajte túto možnosť vypnutú.

en: Automatically run queries when doing simple filtering and summarizing
sk: Automaticky spúšťať dotazy pri jednoduchom filtrovaní a sumarizácii

en: When this is on Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
sk: Ak je táto možnosť zapnutá, Metabase automaticky spúšťa dotazy, keď používatelia robia jednoduché prieskumy pomocou tlačidiel Sumarizovať a Filtrovať pri prezeraní tabuľky alebo grafu. Túto možnosť môžete vypnúť, ak je vyhľadávanie v tejto databáze pomalé. Toto nastavenie nemá vplyv na dotazy SQL.

en: Learn about this database
sk: Ďalšie informácie o tejto databáze

en: Archive this dashboard?
sk: Archivovať tento informačný panel?

en: All results
sk: Všetky výsledky

en: Our Analytics
sk: Naša analýza

en: Additive sum of all the values of a column.\ne.x. total revenue over time.
sk: Prídavný súčet všetkých hodnôt stĺpca. \ne.x. celkový príjem v čase.

en: Additive count of the number of rows.\ne.x. total number of sales over time.
sk: Prídavný počet riadkov. \ne.x. celkový počet predajov v čase.

en: record | records
sk[0]: záznam
sk[1]: záznamy
sk[2]: záznamov
sk[3]: záznamov

en: Browse Data
sk: Prehliadať údaje

en: Write SQL
sk: Napíšte SQL

en: Simple question
sk: Jednoduchá otázka

en: Pick some data, view it, and easily filter, summarize, and visualize it.
sk: Vyberte niektoré údaje, zobrazte ich a ľahko ich filtrujte, sumarizujte a vizualizujte.

en: Custom question
sk: Vlastná otázka

en: Use the advanced notebook editor to join data, create custom columns, do math, and more.
sk: Použite pokročilý editor poznámok na pripojenie údajov, vytváranie vlastných stĺpcov, výpočty a ďalšie.

en: Basic Metrics
sk: Základné metriky

en: Custom…
sk: Vlastné ...

en: Add grouping
sk: Pridať zoskupenie

en: Pick a limit
sk: Vyberte limit

en: Show maximum
sk: Zobraziť maximum

en: Get Preview
sk: Získajte ukážku

en: Back to previous results
sk: Späť na predchádzajúce výsledky

en: Sample values
sk: Vzorové hodnoty

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started.
sk: Prejdite si obsah svojich databáz, tabuliek a stĺpcov. Začnite výberom databázy.

en: Visualize
sk: Vizualizovať

en: Join data
sk: Pripojiť dáta

en: Custom column
sk: Vlastný stĺpec

en: Summarize
sk: Sumarizovať

en: Aggregate
sk: Zhromaždiť

en: Breakout
sk: Prelomenie

en: Pick the metric you want to see
sk: Vyberte metriku, ktorú chcete zobraziť

en: Pick a column to group by
sk: Vyberte stĺpec na zoskupenie podľa

en: Pick your starting data
sk: Vyberte počiatočné údaje

en: Select None
sk: Nevybrať nič

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Pick a table...
sk: Vyberte tabuľku

en: Enter a limit
sk: Zadajte limit

en: Brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
sk: Zátvorky okolo {0} vytvoria voliteľnú položku v šablóne. Ak je nastavená „premenná“, celá položka sa vloží do šablóny. Ak nie, celá položka sa ignoruje.

en: When using a Field Filter, the column name should not be included in the SQL. Instead, the variable should be mapped to a field in the side panel.
sk: Pri použití filtra polí by sa názov stĺpca nemal zahrnúť do SQL. Namiesto toho by sa premenná mala namapovať na pole v bočnom paneli.

en: View the native query
sk: Zobraziť natívny dotaz

en: Native query for this question
sk: Natívny dotaz pre túto otázku

en: Convert this question to a native query
sk: Preveďte túto otázku na natívny dotaz

en: SQL for this question
sk: SQL pre túto otázku

en: Convert this question to SQL
sk: Preveďte túto otázku na SQL

en: Get alerts
sk: Získajte upozornenia

en: {0} breakout | {0} breakouts
sk[0]: {0} prelomenie
sk[1]: {0} prelomenia
sk[2]: {0} prelomení
sk[3]: {0} prelomení

en: Hide filters
sk: Skryť filtre

en: Show filters
sk: Zobraziť filtre

en: Started from
sk: Začal od

en: {0} row | {0} rows
sk[0]: {0} riadok
sk[1]: {0} riadky
sk[2]: {0} riadkov
sk[3]: {0} riadkov

en: Show all rows
sk: Zobraziť všetky riadky

en: Show {0}
sk: Zobraziť {0}

en: Showing first {0}
sk: Zobrazené prvé {0}

en: Showing {0}
sk: Zobrazuje sa {0}

en: Summarized
sk: Súhrne

en: Hide editor
sk: Skryť editor

en: Show editor
sk: Zobraziť editor

en: Pick the metric you'd like to see
sk: Vyberte metriku, ktorú chcete vidieť

en: {0} options
sk: {0} možností

en: Choose a visualization
sk: Vyberte vizualizáciu

en: Filter by
sk: Triediť podľa

en: Summarize by
sk: Sumarizovať podľa

en: Group by
sk: Zoskupiť podľa

en: Add a metric
sk: Pridajte metriku

en: Profile
sk: Profil

en: This is usually pretty fast but seems to be taking a while right now.
sk: To je zvyčajne dosť rýchle, ale zdá sa, že to chvíľu trvá.

en: Combo
sk: Kombinácia

en: Row
sk: Riadok

en: Boolean
sk: Boolovská hodnota

en: Unknown Segment
sk: Neznámy segment

en: Unknown Filter
sk: Neznámy filter

en: Card results metadata passed in to API is MISSING. Running query to fetch correct metadata.
sk: Metadáta výsledkov karty odovzdané do rozhrania API sú CHYBNÉ. Spúšťa sa dotaz na získanie správnych metadát.

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication
sk: Pri pripájaní k serveru LDAP dôjde k lokálnemu overeniu

en: Cannot create Database: cannot find driver {0}.
sk: Nie je možné vytvoriť databázu: nemôže nájsť ovládač {0}.

en: Query failed
sk: Dopyt zlyhal

en: Warning: {0} returned `nil`
sk: Varovanie: {0} sa vrátilo „žiadne“

en: Unexpected error writing result to output channel: already closed
sk: Neočakávaný výsledok zápisu chyby na výstupný kanál: už je uzavretý

en: Unexpected error writing exception to output channel: already closed
sk: Výnimka neočakávanej chyby zápisu výstupného kanálu: už uzavretá

en: Request canceled, canceling future.
sk: Žiadosť bola zrušená,aj v budúcnosti.

en: Metabase can only transfer data from H2 to Postgres or MySQL/MariaDB.
sk: Metabase môže prenášať údaje iba z H2 do Postgresu alebo MySQL / MariaDB.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recommended for production deployments.
sk: UPOZORNENIE: Použitie Metabase s databázou aplikácií H2 sa neodporúča pre produkčné nasadenia.

en: Application database setup
sk: Nastavenie databázy aplikácií

en: Could not find {0} driver.
sk: Nepodarilo sa nájsť ovládač {0}.

en: Abstract drivers cannot derive from concrete parent drivers.
sk: Abstraktné ovládače nemôžu pochádzať z konkrétnych rodičovských ovládačov.

en: You may need to add 'trustServerCertificate=true' to the additional connection options to connect with SSL.
sk: Možno budete musieť pridať 'trustServerCertificate = true' k ďalším možnostiam pripojenia na pripojenie s SSL.

en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifer.
sk: Neviem, ako alias {0} očakávať ako identifikátor.

en: Client closed connection, canceling query
sk: Klient zrušil pripojenie, ruší sa dopyt

en: {0} is not a valid DN.
sk: {0} nie je platný DN.

en: Error logging API request
sk: Pri protokolovaní žiadosti API došlo k chybe

en: Failed to set site-url
sk: Nepodarilo sa nastaviť webovú adresu stránky

en: Error destroying thread pool for DB.
sk: Chyba pri ničení vlákien pre DB.

en: Updating display name for {0} ''{1}'': ''{2}'' -> ''{3}''
sk: Aktualizuje sa zobrazovaný názov pre {0} ''{1}'': ''{2}'' -> ''{3}''

en: Invalid humanization strategy ''{0}''. Valid strategies are: {1}
sk: Neplatná humanizačná stratégia ''{0}''. Platné stratégie sú: {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Chaning Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
sk: Zmena premenovania tabuľky a polí sa nazýva humanizačnou stratégiou od ''{0}'' to ''{1}''

en: Error saving task history
sk: Pri ukladaní histórie úloh sa vyskytla chyba

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 0.32.0+. You can delete it from the plugins directory.
sk: Metabase 0.32.0+ už nepotrebuje spark-deps.jar. Môžete ho odstrániť z adresára doplnkov.

en: Using NEWLY CREATED classloader as shared context classloader: {0}
sk: Použitie novo vytvoreného classloaderu ako zdieľaného kontextu, classloader: {0}

en: Failed to copy file
sk: Nepodarilo sa skopírovať súbor

note: check that the URL is valid
en: Invalid site URL: {0}
sk: Neplatná adresa URL stránky: {0}

en: site-url is invalid; returning nil for now. Will be reset on next request.
sk: webová adresa je neplatná; zatiaľ sa nevracia. Bude resetovaný pri nasledujúcom dotaze.

en: More results have been included as a file attachment
sk: Viac výsledkov bolo zahrnutých ako príloha súboru

en: This question has been included as a file attachment
sk: Táto otázka bola zahrnutá ako príloha k súboru

en: We were unable to display this Pulse.
sk: Tento impulz sa nám nepodarilo zobraziť.

en: Please view this card in Metabase.
sk: Prezrite si túto kartu v Metabase.

en: An error occurred while displaying this card.
sk: Pri zobrazovaní tejto karty sa vyskytla chyba.

en: Can only determine expected columns for MBQL queries.
sk: Môže určiť iba očakávané stĺpce pre dotazy MBQL.

en: No columns returned.
sk: Neboli vrátené žiadne stĺpce.

en: Warining: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
sk: UPOZORNENIE: nie je možné určiť polia pre explicitný „zdrojový dotaz“, pokiaľ nezadáte aj „zdrojové metaúdaje“.

en: Cannot resolve {0}: Field does not exist, or its Table belongs to a different Database.
sk: Nedá sa vyriešiť {0}: Pole neexistuje alebo jeho tabuľka patrí do inej databázy.

en: Cannot resolve :field-literal inside :fk-> unless inside join with explicit :alias.
sk: Nedá sa vyriešiť: reťazec vo vnútri poľa: fk-> pokiaľ nie je vo vnútri spojené s explicitným: aliasom.

en: Cannot find Table ID for {0}
sk: Nemožno nájsť ID tabuľky pre {0}

en: No matching info found.
sk: Nenašli sa žiadne zodpovedajúce informácie.

en: Could not resolve {0}
sk: Nepodarilo sa vyriešiť {0}

en: Invalid fk-> clause: nowhere to add corresponding join.
sk: Neplatný reťazec fk->: nikde nie je možné pridať zodpovedajúce spojenie.

en: {0} driver does not support foreign keys.
sk: Ovládač {0} nepodporuje cudzie kľúče.

en: Cannot infer `:source-metadata` for source query with native source query without source metadata.
sk: Nemožno odvodiť `: source-metadata` pre zdrojový dotaz s natívnym zdrojovým dopytom bez zdrojových metadát.

en: Query processor error: number of columns returned by driver does not match results.
sk: Chyba procesora dotazu: počet stĺpcov vrátených ovládačom nezodpovedá výsledkom.

en: Expected {0} columns, but first row of resuls has {1} columns.
sk: Očakávané stĺpce {0}, ale prvý riadok výsledkov má stĺpce {1}.

en: No expression named {0} found. Found: {1}
sk: Nenašiel sa žiadny výraz s názvom {0}. Nájdené: {1}

en: Distinct values of {0}
sk: Odlišné hodnoty {0}

en: Average of {0}
sk: Priemer {0}

en: Sum of {0}
sk: Súčet {0}

en: SD of {0}
sk: SD z {0}

en: Min of {0}
sk: Min. z {0}

en: Max of {0}
sk: Max. z {0}

note: until we have a way to generate good names for filters we'll just have to say 'matching condition' for now
en: Sum of {0} matching condition
sk: Súčet {0} zodpovedajúcich podmienok

en: Share of rows matching condition
sk: Zdieľať riadky zodpovedajúce podmienke

en: Count of rows matching condition
sk: Počet zodpovedajúcich riadkov

en: Request already canceled, will not run synchronous QP code.
sk: Žiadosť už bola zrušená, nespustí sa synchrónny kód QP.

en: Unexpectedly got `nil` Query Processor response.
sk: Neočakávane sa dostala „nulová“ odozva procesora dotazov.

en: Got InterruptedException. Canceling query.
sk: Výnimka bola porušená. Ruší sa dotaz.

en: Unhandled exception, exepected `catch-exceptions` middleware to handle it.
sk: Neošetřená výnimka, rozšírený middleware  `catch-exceptions` na jeho spracovanie.

en: Query timed out after %s
sk: Časový limit dopytu vypršal po %s

en: Creating new query thread pool for Database {0}
sk: Vytvára sa nová oblasť vlákien dotazov pre databázu {0}

en: Destroying query thread pool for Database {0}
sk: Zrušenie oblasti vlákien dopytov pre databázu {0}

en: Request canceled, canceling pending query
sk: Žiadosť bola zrušená, ruší sa čakajúci dopyt

en: Cannot update binned field: query is missing source-metadata
sk: Nemožno aktualizovať pole: v dotaze chýbajú zdrojové metadáta

en: Cannot update binned field: could not find matching source metadata for Field ''{0}''
sk: Nemožno aktualizovať pole: nenašli sa zodpovedajúce zdrojové metadáta pre pole ''{0}''

en: Using query processor cache backend: {0}
sk: Použiť backend cache na uloženie dopyty: {0}

en: Invalid metric: {0} reason: {1}
sk: Neplatná metrika: {0} dôvod: {1}

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unexpected nil response from query processor.
sk: Neočakávaná nulová odpoveď z procesora dotazov.

en: Query canceled
sk: Dotaz bol zrušený

en: Unable to resolve driver for query: missing or invalid `:database` ID.
sk: Nepodarilo sa vyriešiť ovládač pre dopyt: chýba alebo je neplatné ID `: database`.

en: Unable to resolve driver for query: Database {0} does not exist.
sk: Nemožno vyriešiť ovládač pre dopyt: Databáza {0} neexistuje.

en: Cannot use :fields :all in join against source query unless it has :source-metadata.
sk: Nemožno použiť: pole: pripojiť všetko proti zdrojovému dotazu, pokiaľ nemá: zdrojové metadáta.

en: Bad :joined-field clause: join with alias ''{0}'' does not exist. Found: {1}
sk: Zlý: reťazec v pripojenom poli: spojenie s aliasom ''{0}'' neexistuje. Nájdené: {1}

en: Invalid :source-table ''{0}'': should be resolved to a Table ID by now.
sk: Neplatné: source-table ''{0}'': by sa malo vyriešiť správnym ID tabuľky.

en: Cannot store Tables or Fields before Database is stored.
sk: Pred uložením databázy nie je možné uložiť tabuľky alebo polia.

en: Attempting to fetch second Database. Queries can only reference one Database.
sk: Pokus o načítanie druhej databázy. Dotazy môžu odkazovať iba na jednu databázu.

en: Failed to fetch Table {0}: Table does not exist, or belongs to a different Database.
sk: Nepodarilo sa načítať tabuľku {0}: Tabuľka neexistuje, alebo patrí do inej databázy.

en: Failed to fetch Field {0}: Field does not exist, or belongs to a different Database.
sk: Nepodarilo sa načítať pole {0}: Pole neexistuje alebo patrí do inej databázy.

en: Failed to load template ''{0}''. Did you remember to build the Metabase frontend?
sk: Nepodarilo sa načítať šablónu ''{0}''. Chcete si postaviť Metabase frontend?

en: Sample dataset DB file ''{0}'' cannot be found.
sk: Vzorový súbor databázy údajov ''{0}'' sa nedá nájsť.

en: Loading sample dataset...
sk: Načítava sa vzorka údajov ...

en: Failed to load sample dataset
sk: Nepodarilo sa načítať vzorku údajov

en: Found new tables:
sk: Nájdené nové tabuľky:

en: Marking tables as inactive:
sk: Označiť tabuľky ako neaktívne:

en: Updating description for tables:
sk: Aktualizovať popis tabuliek:

en: Rescheduling job {0}
sk: Preplánovanie úlohy {0}

en: Error rescheduling job
sk: Chyba pri zmene plánu úlohy

en: Starting Pulse Execution: {0}
sk: Počiatočné vykonanie impulzu: {0}

en: Finished Pulse Execution: {0}
sk: Dokončené vykonanie impulzu: {0}

en: Failed to schedule tasks for Database {0}
sk: Nepodarilo sa naplánovať úlohy pre databázu {0}

en: All elements must be distinct.
sk: Všetky prvky musia byť jednoznačné.

[ctx: Modal for selecting columns in source data or when doing a join.]
en: Pick the columns you want to include
sk: Vyberte stĺpce, ktoré chcete zahrnúť

en: When this is on, Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
sk: Keď je toto zapnuté, Metabase automaticky spúšťa dotazy, keď používatelia robia jednoduché prieskumy pomocou tlačidiel Sumarizovať a Filtrovať pri prezeraní tabuľky alebo grafu. Túto možnosť môžete vypnúť, ak je vyhľadávanie v tejto databáze pomalé. Toto nastavenie nemá vplyv na dotazy SQL.

en: Change join type
sk: Zmeniť typ spojenia

en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifier.
sk: Neviem, ako aliasy {0} očakávať ako identifikátor.

en: Error adding User {0} to Group {1}
sk: Chyba pri pridávaní používateľa {0} do skupiny {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Changing Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
sk: Zmenou názvu tabuľky a poľa sa zmenila stratégia humanizácie z ''{0}'' na ''{1}''

en: Infinite loop detected: recursively preprocessed query {0} times.
sk: Bola zistená nekonečná slučka: rekurzívne predbežne spracovaný dotaz {0} krát.

en: Warning: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
sk: UPOZORNENIE: nie je možné určiť polia pre explicitný „zdrojový dotaz“, pokiaľ nezadáte aj „zdrojové metadáta“.

en: Error determining expected columns for query
sk: Chyba pri určovaní očakávaných stĺpcov pre dopyt

en: Unhandled exception, expected `catch-exceptions` middleware to handle it.
sk: Neošetřená výnimka, očakávaný middleware `catch-exceptions`, ktorý to zvládne.

en: Diagnostic Info
sk: Diagnostické informácie

en: Select Metabase process:
sk: Vyberte Metabase proces:

en: All Metabase processes
sk: Všetky Metabase procesy

en: The window was closed before completing Google Authentication.
sk: Okno bolo zatvorené pred dokončením Google Authentication.

en: There was an issue signing in with Google. Pleast contact an administrator.
sk: Pri prihlasovaní pomocou Google sa vyskytol problém. Prosím kontaktujte správcu.

en: Sign in with email
sk: Prihlásiť sa pomocou emailu

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means, leave this disabled.
sk: Použitie tejto voľby vyžaduje, aby poskytnutý hostiteľ bol úplný názov domény. Ak sa pripájate ku Atlas klastru, možno bude potrebné túto možnosť povoliť. Ak neviete, čo to znamená, nechajte to vypnuté.

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
sk: Metabase predvolene vykonáva rýchlu hodinovú synchronizáciu a intenzívne denné skenovanie hodnôt polí. Ak máte rozsiahlu databázu, odporúčame vám zapnúť skenovanie a skontrolovať kedy a ako často sa uskutoční kontrola hodnôt polí.

en: Remove these suggestions
sk: Odstránte tieto návrhy

en: Remove these suggestions?
sk: Chcete odstrániť tieto návrhy?

en: These won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always get to x-rays by clicking on Browse Data in the main navigation, then clicking on the lightning bolt icon on one of your tables.
sk: Tieto sa už nebudú zobrazovať na domovskej stránke pre žiadneho z vašich používateľov. K preskúmaniu sa však môžete kedykoľvek dostať kliknutím na Prehľadávať údaje v hlavnej navigácii a potom kliknutím na ikonu blesku na jednej z vašich tabuliek.

en: Hide this section
sk: Skryť túto časť

en: Remove this section?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto časť?

en: "Our Data" won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always browse through your databases and tables by clicking Browse Data in the main navigation.
sk: „Vaše údaje“ sa už na domovskej stránke nebudú zobrazovať žiadnemu z vašich používateľov. Vždy však môžete prehľadávať svoje databázy a tabuľky kliknutím na Prehľadávať údaje v hlavnej navigácii.

en: My new fantastic collection
sk: Moja nová fantastická kolekcia

en: Cancelation timestamp
sk: Časová stopa zrušenia

en: Cancelation time
sk: Čas zrušenia

en: Cancelation date
sk: Dátum zrušenia

en: Deletion timestamp
sk: Časová stopa zmazania

en: Deletion time
sk: Čas zmazania

en: Deletion date
sk: Zmazať dátum

en: Only in detail views
sk: Iba detailný pohľad

en: Do not include
sk: Nezahŕňa

en: This field won't be visible or selectable in questions created with the GUI interfaces. It will still be accessible in SQL/native queries.
sk: Toto pole nebude viditeľné ani voliteľné pri otázkach vytvorených pomocou grafických rozhraní. Bude stále prístupná v SQL / natívnych dotazoch.

en: Cumulative sum
sk: Kumulatívna suma

en: Standard deviation
sk: Štandardná odchýlka

en: must be at least {0} characters long
sk: musí mať aspoň {0} znakov

en: Must be at least {0} characters long
sk: Musí mať aspoň {0} znakov

en: Name (required)
sk: Meno (povinné)

en: Run selected text
sk: Spustiť vybraný text

en: Run query
sk: Spustiť dotaz

en: Here's where your results will appear
sk: Tu sa zobrazia vaše výsledky

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click Save and choose to replace the original question.
sk: Na uloženej otázke nebudete môcť robiť žiadne trvalé zmeny, pokiaľ nekliknete na tlačidlo Uložiť a nevyberiete pôvodnú otázku.

en: There aren't any filter widgets for this type of field yet.
sk: Pre tento typ poľa zatiaľ neexistujú žiadne miniaplikácie filtra.

en: Look up this field
sk: Pozrite sa na toto pole

en: Why this metric is interesting
sk: Prečo je táto metrika zaujímavá

en: Things to be aware of about this metric
sk: Informácie o tejto metrike

en: How this metric is calculated
sk: Ako sa táto metrika počíta

en: Table this is based on
sk: Tabuľka je postavená na základe

en: (empty)
sk: (prázdne)

en: Goal line
sk: Cielľová čiara

en: Trend line
sk: Línia trendu

en: Show values on data points
sk: Zobraziť hodnoty v dátových bodoch

en: Values to show
sk: Hodnoty na zobrazenie

en: As many as can fit nicely
sk: Toľko, koľko je možné

en: All
sk: Všetky

en: Data includes missing dimension values.
sk: Údaje zahŕňajú chýbajúce hodnoty dimenzií.

en: We encountered an invalid date: "{0}"
sk: Zaznamenali sme neplatný dátum: "{0}"

en: The query for this chart was run in {0} rather than {1} due to database or driver constraints.
sk: Dopyt pre tento graf bol spustený skôr ako {0} ako {1} kvôli obmedzeniam databázy alebo ovládača.

en: This chart contains queries run in multiple timezones: {0}
sk: Tento graf obsahuje dotazy spustené vo viacerých časových pásmach: {0}

en: An error occurred while running the query.
sk: Pri spustení dotazu sa vyskytla chyba.

en: Output H2 database already exists: %s, removing.
sk: Databáza výstupov H2 už existuje:% s, odstránenie.

en: Don't need to migrate, just use the existing H2 file
sk: Nemusíte migrovať, stačí použiť existujúci súbor H2

en: Target DB is already populated!
sk: Cieľová DB je už obsadená!

en: System info:n {0}
sk: Systémové informácie:n {0}

en: Database setup
sk: Nastavenie databázy

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren''t in a Collection to {1} Collection {2}
sk: Presunuté prípady {0}, ktoré nie sú v kolekcii {1} do kolekcie {2}

en: Invalid '{{...}}' clause: expected a param name
sk: Neplatná položka '{{...}}': očakáva sa názov parametra

en: '{{...}}' clauses cannot be empty.
sk: Zátvorky '{{...}}' nemôžu byť prázdne.

en: '[[...]]' clauses must contain at least one '{{...}}' clause.
sk: Zátvorky '[[...]]' musia obsahovať aspoň jednu položku '{{...}}'.

en: Invalid query: found '[[' or '{{' with no matching ']]' or '}}'
sk: Neplatný dopyt: nájdené '[[' alebo '{{' bez ukončenia ']]' alebo '}}'

en: You''ll need to pick a value for ''{0}'' before this query can run.
sk: Pred spustením tohto dopytu budete musieť vybrať hodnotu pre "{0}"

en: Can''t find field with ID: {0}
sk: Nemožno nájsť pole s ID: {0}

en: Error loading driver namespace
sk: Pri načítavaní namespacu ovládačov sa vyskytla chyba

en: Could not load {0} driver.
sk: Nepodarilo sa načítať ovládač {0}.

en: Cannot run query: missing required parameters: {0}
sk: Nie je možné spustiť dopyt: chýbajú požadované parametre: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1}
sk: Neviem ako analyzovať {0} {1}

en: Don''t know how to alias {0}, expected an Identifier.
sk: Neviem, ako sa dá prezrieť {0}, očakávaný ako identifikátor.

note: it's better return a slightly broken SQL query with a probably incorrect string representation of the value than to have the entire QP run fail because of an unknown type.
en: Don''t know how to unprepare values of class {0}
sk: Neviem, ako pripraviť hodnoty triedy {0}

en: Creating new connection pool for {0} database {1} ...
sk: Vytvára sa nová oblasť pripojenia pre {0} databázu {1} ...

en: Invalid timezone ''{0}''
sk: Neplatné časové pásmo ''{0}''

en: Cannot set timezone: invalid or missing SQL format string for driver {0}.
sk: Nemožno nastaviť časové pásmo: neplatný alebo chýbajúci reťazec formátu SQL pre ovládač {0}.

en: Did you implement set-timezone-sql?
sk: Implementovali ste set-timezone-sql?

en: Failed to set timezone ''{0}''
sk: Nepodarilo sa nastaviť časové pásmo ''{0}''

en: Database connection error
sk: Chyba pripojenia k databáze

en: Error parsing JSON
sk: Chyba pri analýze JSON

en: Whether or not to display data on the homepage. Admins might turn this off in order to direct users to better content than raw data
sk: Či sa majú alebo nemajú zobrazovať údaje na domovskej stránke. Správcovia to môžu vypnúť, aby nasmerovali používateľov na lepší obsah ako prvotné údaje

en: Whether or not to display x-ray suggestions on the homepage. They will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
sk: Či sa majú na domovskej stránke zobrazovať návrhy prehľadávania. Budú tiež skryté, ak budú nejaké dashboardy pripnuté. Správcovia to môžu skryť, aby nasmerovali používateľov na lepší obsah ako prvotné údaje

en: Identify the source of HTTP requests by this header's value, instead of its remote address.
sk: Identifikujte zdroj požiadaviek HTTP podľa hodnoty v tejto hlavičke namiesto jeho vzdialenej adresy.

en: Could not resolve Setting {0}/{1}
sk: Nastavenie {0}/{1} sa nepodarilo vyriešiť

en: Invalid Setting: {0}/{1}
sk: Neplatné nastavenie: {0}/{1}

en: reached its goal
sk: dosiahol svoj cieľ

en: gone below its goal
sk: prekročil svoj cieľ

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via email
sk: Odosiela sa impulz ({0}:{1}) pomocou emailu

en: Pulse: {0}
sk: Impulz: {0}

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via Slack
sk: Odosiela sa impulz ({0}: {1}) cez Slack

en: Sending Alert ({0}: {1}) via email
sk: Odosielanie upozornenia ({0}: {1}) cez email

en: Metabase alert: {0} has {1}
sk: Upozornenie od Metabase: {0} ma {1}

en: Sending Alert ({0}: {1}) via Slack
sk: Posiela sa upozornenie ({0}: {1}) cez Slack

en: Alert: {0}
sk: Upozornenie: {0}

en: Can''t find JS color selector at ''{0}''
sk: Selektor farieb JS nenájdete na ''{0} ''

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attemping to format them as such?
sk: VYRIEŠIŤ: Toto nie sú platné časové literály: {0} {1}. Prečo sa ich snažíte takto formátovať?

en: No matching info found for join against Table {0} ''{1}'' on Field {2} ''{3}'' via FK {4} ''{5}''
sk: Nenašli sa žiadne zodpovedajúce informácie pre pripojenie k tabuľke {0} ''{1}'' v poli {2} ''{3}'' cez FK {4} ''{5}''

en: Don''t know how to get information about Field: {0}
sk: Neviete, ako získať informácie o poli: {0}

en: Query timed out after {0}
sk: Časový limit dopytu vypršal po {0}

en: Formatting rows with results timezone ID {0}
sk: Formátovanie riadkov s ID časovej zóny {0}

en: Invalid timezone ID ''{0}''
sk: Neplatné ID časového pásma ''{0}''

en: Saving fingerprint for {0}
sk: Ukladá sa odtlačok pre {0}

en: Sending abandoment email!
sk: Odosielame e-mail s upozornením!

en: Resulting transforms do not conform to expectations.nExpected: {0}
sk: Výsledné transformácie nespĺňajú očakávania.nOčakávané: {0}

en: Timed out after {0}
sk: Čas vypršal po {0}

en: No temporal adjuster named {0}
sk: Žiadny dočasný nastavovač s názvom {0}

en: Invalid unit: {0}
sk: Neplatná jednotka: {0}

en: Don''t know how to parse {0} using format {1}
sk: Neviem, ako analyzovať {0} pomocou formátu {1}

en: Token is missing value for keypath {0}
sk: Token chýba hodnota pre kľúčovú cestu {0}

en: Sending usage stats FAILED
sk: Odosielanie štatistík používania zlyhalo

en: There was an error saving
sk: Pri ukladaní sa vyskytla chyba

en: OK
sk: Ok

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}.
sk: Ak chcete povoliť používateľom prihlásiť sa do služby Google, musíte metabáze poskytnúť klientske ID aplikácie konzoly Google Developers. Nájdete iba niekoľko krokov a pokyny, ako vytvoriť kľúč, nájdete {0}.

en: Be sure to include the full client ID, including the apps.googleusercontent.com suffix.
sk: Nezabudnite uviesť úplné ID klienta vrátane prípony apps.googleusercontent.com.

en: Metabase {0} is available.
sk: Metabase {0} je k dispozícii.

en: You're running {0}
sk: Beží {0}

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time.
sk: Ľutujeme, nepodarilo sa nám skontrolovať aktualizácie.

en: patch release
sk: vydaná záplata

en: Dates and Times
sk: Dátum a čas

en: Numbers
sk: Čísla

en: No mappable groups
sk: Žiadna primovateľná skupina

en: Metabase Documentation
sk: Metabase dokumentácia

en: Includes a troubleshooting guide
sk: Zahŕňa sprievodcu riešením problémov

en: Post on the Metabase support forum
sk: Príspevok na fóre podpory Metabase

en: A community forum for all things Metabase
sk: Komunitné fórum pre Metabase

en: File a bug report
sk: Odošlite hlásenie o chybe

en: Create a GitHub issue (includes the diagnostic info below)
sk: Vytvorte GitHub issue (obsahuje diagnostické informácie nižšie)

en: Please include these details in support requests. Thank you!
sk: Tieto podrobnosti zahrňte do žiadostí o podporu. Ďakujem!

en: youlooknicetoday@email.com
sk: dnesvyzerasdobre@email.com

en: Remember me
sk: Zapamätať si ma

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can {0}.
sk: Z bezpečnostných dôvodov platnosť odkazov na obnovenie hesla vyprší o chvíľu. Ak stále potrebujete obnoviť svoje heslo, môžete {0}.

en: Save new password
sk: Uložiť nové heslo

en: No matching result
sk: Žiadny zodpovedajúci výsledok

en: Submit
sk: Odoslať

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host. This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available. Enabling this is usually slower than a direct connection.
sk: Prístup k niektorým inštaláciám databázy je možný iba pripojením cez hostiteľa pomocou SSH. Táto voľba tiež poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia, keď nie je k dispozícii sieť VPN. Pripojenie je zvyčajne pomalšie ako priame pripojenie.

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in many or most of your queries with this data.
sk: Odporúčame vám to nechať vypnuté, pokiaľ v týchto údajoch nerobíte manuálne odovzdávanie časových pásiem do mnohých alebo väčšiny otázok.

en: {0} to get an auth code.
sk: {0} získate autorizačný kód.

en: or
sk: alebo

en: required
sk: povinné

en: Database type
sk: Typ databázy

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
sk: Toto je ľahký proces, ktorý zisťuje aktualizácie schémy tejto databázy. Vo väčšine prípadov by to malo byť v poriadku, ak necháte tento proces synchronizovať každú hodinu.

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database.
sk: Metabase môže skenovať hodnoty prítomné v každom poli v tejto databáze. Môže to byť proces, ktorý je trochu náročný na prostriedky, najmä ak máte veľmi veľkú databázu.

en: Collection
sk: Zbierka

en: Confirm your password
sk: Potvrďte svoje heslo

en: passwords do not match
sk: heslá sa nezhodujú

en: Department of Awesome
sk: Pracovisko úžasných

en: Financial
sk: Finančné

en: Numeric
sk: Číselné

en: Date and Time
sk: Dátum a čas

en: Categorical
sk: Kategorický

en: URLs
sk: odkaz

en: Returns the average of the values in the column.
sk: Vráti priemer hodnôt v stĺpci.

en: The column whose values to average.
sk: Stĺpec, ktorého hodnoty sa majú spriemerovať.

en: start
sk: štart

en: end
sk: koniec

en: Checks a date or numeric column's values to see if they're within the specified range.
sk: Kontroluje hodnoty dátumu alebo číselného stĺpca a zisťuje, či sa nachádzajú v zadanom rozsahu.

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: condition
sk: podmienka

en: output
sk: výstup

en: Tests a list of cases and returns the corresponding value of the first true case, with an optional default value if nothing else is met.
sk: Testuje zoznam prípadov a vracia zodpovedajúcu hodnotu prvého skutočného prípadu s voliteľnou predvolenou hodnotou, ak nie je splnené nič iné.

en: Weight
sk: Váha

en: Large
sk: Veľkosť

en: Medium
sk: Stredná

en: Small
sk: Malá

en: Something that should evaluate to true or false.
sk: Niečo, čo by sa malo vyhodnocovať ako pravda alebo nepravda.

en: The value that will be returned if the preceeding condition is true.
sk: Hodnota, ktorá sa vráti, ak je predchádzajúca podmienka splnená.

en: value1
sk: hodnota1

en: value2
sk: hodnota2

en: Looks at the values in each argument in order and returns the first non-null value for each row.
sk: Pozrie hodnoty v každom argumente v poradí a vráti prvú nenulovú hodnotu pre každý riadok.

en: Comments
sk: Komentáre

en: Notes
sk: Poznámky

en: No comments
sk: Žiadne komentáre

en: A column or value.
sk: Stĺpec alebo hodnota.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if it's not empty, and so on.
sk: Ak je hodnota1 prázdna, hodnota2 sa vráti, ak nie je prázdna, atď.

en: Combines two or more strings of text together.
sk: Kombinuje dva alebo viac reťazcov textu dohromady.

en: Last Name
sk: Priezvisko

en: First Name
sk: Meno

en: value2 will be added on to the end of this.
sk: value2 sa pridá na koniec.

en: This will be added to the end of value1.
sk: Toto sa pripočíta na koniec hodnoty1.

en: string1
sk: reťazec1

en: string2
sk: reťazec2

en: Checks to see if string1 contains string2 within it.
sk: Skontroluje, či reťazec1 obsahuje v sebe reťazec2.

en: Pass
sk: Skončiť sa

en: The contents of this string will be checked.
sk: Obsah tohto reťazca sa skontroluje.

en: The string of text to look for.
sk: Reťazec textu, ktorý treba hľadať.

en: Returns the count of rows in the source data.
sk: Vráti počet riadkov v zdrojových dátach.

en: Only counts rows where the condition is true.
sk: Počíta sa iba riadok, v ktorom je podmienka splnená.

en: Subtotal
sk: Medzisúčet

en: The additive total of rows across a breakout.
sk: Doplnkový celkový počet riadkov naprieč dokončením.

en: The rolling sum of a column across a breakout.
sk: Kumulatívny súčet naprieč stĺpcom.

en: The column to sum.
sk: Stĺpec na súčet.

en: The number of distinct values in this column.
sk: Počet rôznych hodnôt v tomto stĺpci.

en: The column whose distinct values to count.
sk: Stĺpec, ktorého hodnoty sa majú počítať.

en: comparison
sk: porovnanie

en: Returns true if the end of the text matches the comparison text.
sk: Vráti pravdivú hodnotu, ak sa koniec textu zhoduje s textom porovnania.

en: Appetite
sk: Chuť

en: hungry
sk: hladný

en: A column or string of text to check.
sk: Stĺpec alebo reťazec textu na kontrolu.

en: The string of text that the original text should end with.
sk: Reťazec textu, ktorým by mal pôvodný text končiť.

en: regular_expression
sk: regulárny_výraz

en: Extracts matching substrings according to a regular expression.
sk: Extrahuje zodpovedajúce podreťazce podľa regulárneho výrazu.

en: Address
sk: Adresa

en: The column or string of text to search though.
sk: Stĺpec alebo reťazec textu, ktorý sa má prehľadávať.

en: The regular expression to match.
sk: Regulárny výraz, ktorý sa má zhodovať.

en: Returns the string of text in all lowercase.
sk: Vráti reťazec textu v malých písmenách.

en: The column with values to convert to lowercase.
sk: Stĺpec s hodnotami na prevod na malé písmená.

en: Removes leading whitespace from a string of text.
sk: Odstráni úvodné medzery z reťazca textu.

en: The column with values you want to trim.
sk: Stĺpec s hodnotami, ktoré chcete orezať.

en: Returns the largest value found in the column.
sk: Vráti najväčšiu hodnotu nachádzajúcu sa v stĺpci.

en: Age
sk: Vek

en: The numeric column whose maximum you want to find.
sk: Číselný stĺpec, ktorého maximum chcete nájsť.

en: Returns the smallest value found in the column.
sk: Vráti najmenšiu hodnotu nachádzajúcu sa v stĺpci.

en: Salary
sk: Plat

en: The numeric column whose minimum you want to find.
sk: Číselný stĺpec, ktorého minimum chcete nájsť.

en: position
sk: pozícia

en: length
sk: dĺžka

en: new_text
sk: nový_text

en: Replaces a part of the input text with new text.
sk: Nahradí časť vstupného textu novým textom.

en: Order ID
sk: Číslo objednávky

en: Updated Part of ID
sk: Aktualizovaná časť ID

en: The text that will be modified.
sk: Text, ktorý bude upravený.

en: The position where the replacing will start.
sk: Poloha, kde začne výmena.

en: The number of characters to replace.
sk: Počet znakov, ktoré sa majú nahradiť.

en: The text to use in the replacement.
sk: Text, ktorý sa má použiť ako náhrada.

en: Removes trailing whitespace from a string of text.
sk: Odstráni koncové medzery z textového reťazca.

en: Returns the percent of rows in the data that match the condition, as a decimal.
sk: Vráti percento riadkov v údajoch, ktoré zodpovedajú podmienke, ako číslo.

en: Returns true if the beginning of the text matches the comparison text.
sk: Vráti hodnotu pravda, ak sa začiatok textu zhoduje s textom porovnania.

en: Course Name
sk: Názov kurzu

en: Computer Science
sk: Počítačová veda

en: The string of text that the original text should start with.
sk: Reťazec textu, s ktorým by mal pôvodný text začínať.

en: Calculates the standard deviation of the column.
sk: Vypočíta smerodajnú odchýlku stĺpca.

en: Population
sk: Populácia

en: A numeric column.
sk: Číselný stĺpec.

en: Returns a portion of the supplied text.
sk: Vráti časť dodaného textu.

en: The text to return a portion of.
sk: Text na vrátenie časti.

en: The position to start copying characters.
sk: Pozícia na začatie kopírovania znakov.

en: The number of characters to return.
sk: Počet znakov, ktoré sa majú vrátiť.

en: Adds up all the values of the column.
sk: Sčíta všetky hodnoty stĺpca.

en: The numeric column to sum.
sk: Číselný stĺpec, ktorý sa má sčítať.

en: Sums up values in a column where rows match the condition.
sk: Sčítava hodnoty v stĺpci, kde riadky zodpovedajú podmienkam.

en: Order Status
sk: Stav objednávky

en: Valid
sk: Platná

en: Removes leading and trailing whitespace from a string of text.
sk: Odstráni úvodné a koncové medzery z reťazca textu.

en: Returns the string of text in all upper case.
sk: Vráti reťazec textu vo veľkých písmenách.

en: The column with values to convert to upper case.
sk: Stĺpec s hodnotami pre prevod na veľké písmená.

en: must be {0} and include {1}.
sk: musí byť {0} a musí obsahovať {1}.

en: must be {0}.
sk: musí byť {0}.

en: must include {0}.
sk: musí obsahoavť {0}.

en: at least {0} character long | at least {0} characters long
sk[0]: najmenej {0} znak
sk[1]: najmenej {0} znaky
sk[2]: najmenej {0} znakov
sk[3]: najmenej {0} znakov

en: {0} lower case letter | {0} lower case letters
sk[0]: {0} malé písmeno
sk[1]: {0} malé písmena
sk[2]: {0} malých písmen
sk[3]: {0} malých písmen

en: {0} upper case letter | {0} upper case letters
sk[0]: {0} veľké písmeno
sk[1]: {0} veľké písmena
sk[2]: {0} veľkých písmen
sk[3]: {0} veľkých písmen

en: {0} number | {0} numbers
sk[0]: {0} číslo
sk[1]: {0} čísla
sk[2]: {0} čísel
sk[3]: {0} čísel

en: {0} special character | {0} special characters
sk[0]: {0} špeciálny znak
sk[1]: {0} špeciálne znaky
sk[2]: {0} špeciálnych znakov
sk[3]: {0} špeciálnych znakov

en: must be a valid email address
sk: musí byť platná emailová adresa

en: must be {0} characters or less
sk: musí obsahovať {0} znakov alebo menej

en: Thanks for using Metabase!
sk: Ďakujeme, že používate Metabase!

en: Powered by {0}
sk: Beží na {0}

en: To:
sk: Pre:

en: This question can't be used because it's based on a different database.
sk: Túto otázku nemožno použiť, pretože je postavená pre inú databázu.

en: Couldn't find a saved question with that ID number.
sk: Uloženú otázku s týmto ID číslom sa nepodarilo nájsť.

en: Pick a saved question
sk: Vyberte uloženú otázku

en: Pick a different question
sk: Vyberte inú otázku

en: Loading…
sk: Načítava…

en: Question #…
sk: Otázka č.…

en: Question #{0}
sk: Otázka č.{0}

en: Last edited {0}
sk: Naposledy upravené {0}

en: {0} creates a variable in this query template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the query template.
sk: {0} vytvorí premennú v tejto šablóne dotazu nazvanú "názov_ premennej". V bočnom paneli môžu byť uvedené typy, ktoré menia ich správanie. Všetky typy premenných iné ako „Filter poľa“ automaticky spôsobia vloženie miniaplikácie filtra na túto otázku; s filtrami poľa je to voliteľné. Po vyplnení tejto miniaplikácie filtra, táto hodnota nahradí premennú v šablóne dotazu.

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link questions to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
sk: Poskytnutím premennej typu „Filter Poľa“ môžete prepojiť otázky s miniaplikáciami filtra na dashboarde alebo použiť viac typov miniaplikácií filtra na svoju otázku SQL. Pri pridávaní filtrov do existujúcich stĺpcov vloží premenná Filter Poľa premennú SQL podobnú tej, ktorú vytvoril tvorca dotazov GUI.

en: Variable name
sk: Názov premennej

en: Filter widget label
sk: Filtrovať popis miniaplikácie

en: Select a foreign key
sk: Vyberte cudzí kľúč

en: Hi, {0}. Nice to meet you!
sk: Ahoj, {0}. Rád ťa spoznávam!

en: 12-hour clock
sk: 12 hodinový formát

en: 24-hour clock
sk: 24 hodinový formát

en: In the column heading
sk: V záhlaví stĺpca

en: In every table cell
sk: V každej bunke tabuľky

en: Value formatting
sk: Formátovanie hodnoty

en: Full
sk: Plný

en: No change from last {0}
sk: Žiadna zmena od poslednej {0}

en: Connection to ''{0}:{1}'' successful, but could not connect to DB.
sk: Pripojenie k ''{0}:{1}'' bolo úspešné, ale nemohlo sa pripojiť k DB.

en: Connection to host ''{0}'' successful, but port {1} is invalid.
sk: Pripojenie k hostiteľovi ''{0}'' bolo úspešné, ale port {1} je neplatný.

en: Host ''{0}'' is not reachable
sk: Hostiteľ ''{0}'' nie je dosiahnuteľný

en: Unable to connect to database.
sk: Nedá sa pripojiť do databázy.

en: Cannot connect to Database
sk: Nedá sa pripojiť k databáze

en: You''re not allowed to specify a value for {0}.
sk: Nemáte povolenie zadať hodnotu pre {0}.

en: You can''t specify a value for {0} if it''s already set in the JWT.
sk: Nie je možné zadať hodnotu pre {0}, ak je už nastavená v JWT.

en: You must specify a value for {0} in the JWT.
sk: Musíte zadať hodnotu pre {0} v JWT.

en: You can only specify a value for {0} in the JWT.
sk: V JWT môžete zadať iba hodnotu pre {0}.

en: Error searching field values
sk: Pri vyhľadávaní hodnôt polí sa vyskytla chyba

en: Error searching for remapping
sk: Chyba pri hľadaní remapovania

en: Google Auth token appears to be incorrect.
sk: Token Google Auth sa zdá byť nesprávny.

en: Double check that it matches in Google and Metabase.
sk: Skontrolujte, či sa zhoduje v službách Google a Metabase.

en: Everything else
sk: Všetko ostatné

en: WARNING: You have enabled namespace tracing, which could log sensitive information like db passwords.
sk: VAROVANIE: Povolili ste sledovanie namespace-u, ktorý by mohol zaznamenávať citlivé informácie, ako sú heslá db.

en: Database Upgrade Required
sk: Vyžaduje sa aktualizácia databázy

en: NOTICE: Your database requires updates to work with this version of Metabase.
sk: OZNÁMENIE: Vaša databáza vyžaduje aktualizácie, aby mohla fungovať s touto verziou Metabase.

en: Please execute the following sql commands on your database before proceeding.
sk: Pred pokračovaním vykonajte nasledujúce príkazy sql vo svojej databáze.

en: Once your database is updated try running the application again.
sk: Po aktualizácii databázy skúste aplikáciu spustiť znova.

en: Database requires manual upgrade.
sk: Databáza vyžaduje manuálnu aktualizáciu.

note: Tell transaction to automatically `.rollback` instead of `.commit` when the transaction finishes
en: Set transaction to automatically roll back...
sk: Nastaviť transakciu na automatické vrátenie späť ...

note: Disable auto-commit. This should already be off but set it just to be safe
en: Disable auto-commit...
sk: Zakázať automatické odosielanie ...

en: Set default db connection with connection pool...
sk: Nastaviť predvolené pripojenie db s oblasťou pripojení ...

en: Successfully verified {0} {1} application database connection.
sk: Úspešne overené pripojenie k {0} {1} aplikačnej databáze.

note: if both of the decoders above fail, then the date string is invalid
en: Don''t know how to parse date param ''{0}'' — invalid format
sk: Neviem, ako rozložiť parameter dátumu ''{0}'' - neplatný formát

en: The sub-query from referenced question #{0} failed with the following error: {1}
sk: Vedľajší dotaz z referenčnej otázky č. {0} zlyhal s nasledujúcou chybou: {1}

en: WARNING: Metabase only officially supports MySQL {0}/MariaDB {1} and above.
sk: UPOZORNENIE: Metabase oficiálne podporuje iba MySQL {0} / MariaDB {1} a vyššie.

en: All Metabase features may not work properly when using an unsupported version.
sk: Pri používaní nepodporovanej verzie nemusia všetky funkcie Metabase fungovať správne.

en: Unable to substitute parameters
sk: Parametre sa nedajú nahradiť

en: Cannot run the query: missing required parameters: {0}
sk: Dotaz sa nedá spustiť: chýbajú požadované parametre: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1} as a temporal literal
sk: Neviem, ako analyzovať {0} {1} ako dočasný reťazec

en: Setting {0} database timezone with statement: {1}
sk: Nastavenie {0} časového pásma databázy s príkazom: {1}

en: Error setting connection to readwrite
sk: Chyba pri nastavovaní pripojenia na čítanie

en: Failed to set timezone ''{0}'' for {1} database
sk: Nepodarilo sa nastaviť časové pásmo "{0}" pre databázu {1}

en: Error setting transaction isolation level for {0} database to {1}
sk: Chyba pri nastavovaní úrovne izolácie transakcií pre {0} databázu na {1}

en: Error setting connection to read-only
sk: Chyba pri nastavovaní pripojenia iba na čítanie

en: Error setting default holdability for connection
sk: Pri nastavovaní predvolenej možnosti pripojenia sa vyskytla chyba

en: Error setting result set fetch direction to FETCH_FORWARD
sk: Pri nastavovaní smeru načítania výsledku došlo k chybe na FETCH_FORWARD

en: Query canceled, calling PreparedStatement.cancel()
sk: Dotaz bol zrušený a bol zavolaný PreparedStatement.cancel()

en: Failed to connect to database
sk: Nepodarilo sa pripojiť k databáze

en: Unable to determine connection properties for driver {0}
sk: Nemožno určiť vlastnosti pripojenia pre ovládač {0}

en: Error fetching field values
sk: Pri načítavaní hodnôt polí došlo k chybe

en: You cannot set {0}; it is a read-only setting.
sk: Nemôžete nastaviť {0}; je to nastavenie len na čítanie.

en: defsetting descriptions strings must have `:visibilty` `:internal`, `:setter` `:none`, or internationalized, found: `{0}`
sk: reťazce popisov def nastavenia musia mať `: visibilty``: internal `, `: setter` `: none` alebo internacionalizovaná, nájdená:`{0}`

en: Setting {0} is internal
sk: Nastavenie {0} je interné

en: Loading local plugin manifest at {0}
sk: Načítava sa manifest doplnku {0}

en: Google Analytics tracking code.
sk: Kód sledovania Google Analytics.

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via email
sk: Odosiela sa impulz ({0}: {1}) s {2} kartami prostredníctvom e-mailu

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via Slack
sk: Odosiela sa impulz ({0}: {1}) s {2} kartami cez Slack

en: Rendering pulse card with chart-type {0} and render-type {1}
sk: Renderovacia karta impulzov s grafom typu {0} a typu renderovania {1}

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attempting to format them as such?
sk: OPRAV MA: Toto nie sú platné časové literály: {0} {1}. Prečo sa ich snažíme naformátovať?

en: Error reducing result rows
sk: Pri zmenšovaní riadkov výsledkov došlo k chybe

en: Unexpected nil result
sk: Neočakávaný nulový výsledok

en: Query timed out after {0} ms, raising timeout exception.
sk: Časový limit dopytu vypršal po {0} ms, čím sa zvýšila výnimka časového limitu.

en: Timed out after {0}.
sk: Časový limit vyprší po {0}.

en: Query canceled before finishing.
sk: Dotaz bol zrušený pred dokončením.

en: Unknown query type {0}
sk: Neznámy typ dopytu {0}

en: Error purging old cache entires
sk: Pri odstraňovaní starých položiek vyrovnávacej pamäte sa vyskytla chyba

en: Caching results for next time for query with hash {0}.
sk: Výsledky ukladania do vyrovnávacej pamäte pre budúce dotazy s hashom {0}.

en: Error saving query results to cache.
sk: Pri ukladaní výsledkov dotazu do vyrovnávacej pamäte sa vyskytla chyba.

en: Successfully cached results for query.
sk: Výsledky pre dopyt boli úspešne uložené v pamäti.

en: Query took {0} to run; miminum for cache eligibility is {1}
sk: Spustenie dotazu trvalo {0}; miminum pre uloženie do vyrovnávacej pamäte je {1}

en: Results are too large to cache.
sk: Výsledky sú príliš veľké na vyrovnávaciu pamäť.

en: Serialization timed out after {0}.
sk: Serializácia vypršala po {0}.

en: Error parsing serialized results
sk: Pri analýze sériových výsledkov sa vyskytla chyba

en: Error purging old cache entries
sk: Chyba pri odstraňovaní starých položiek vyrovnávacej pamäte

en: Caching results for query with hash {0}.
sk: Výsledky vyrovnávacej pamäte pre dotaz s hash-om {0}.

en: Cannot save QueryExecution, missing :context
sk: Nie je možné uložiť QueryExecution, chýba: kontext

en: Error saving query execution info
sk: Pri ukladaní informácií o vykonávaní dotazu sa vyskytla chyba

en: Unable to resolve database for query: missing or invalid `:database` ID.
sk: Nepodarilo sa vyriešiť databázu pre dotaz: chýba alebo je neplatná identifikácia `: database`.

en: Unable to resolve driver for query
sk: Nepodarilo sa vyriešiť ovládač pre dotaz

en: Referenced question #{0} could not be found
sk: Odkaz na otázku #{0} sa nepodarilo nájsť

en: Referenced query is from a different database
sk: Odkazovaný dotaz pochádza z inej databázy

en: This query has circular referencing sub-queries.
sk: Tento dotaz obsahuje kruhové referenčné dotazy.

en: These questions seem to be part of the problem: "{0}" and "{1}".
sk: Zdá sa, že tieto otázky sú súčasťou problému: "{0}" a "{1}".

en: Error recording results metadata for query
sk: Pri zaznamenávaní výsledkov metadát do dotazu sa vyskytla chyba

en: Query result
sk: Výsledok dotazu

en: Error generating insights for column:
sk: Chyba pri generovaní štatistík pre stĺpec:

en: Sending abandonment email!
sk: Odosielame e-mail o opustení účtu!

en: You can create saved metrics to add a named metric option. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
sk: Ak chcete pridať pomenovanú možnosť metriky, môžete vytvoriť uložené metriky. Medzi uložené metriky patrí typ agregácie, agregované pole a prípadne akýkoľvek filter, ktorý pridáte. Ako príklad môžete použiť na vytvorenie niečoho ako oficiálny spôsob výpočtu „priemernej ceny“ pre tabuľku Objednávky.

en: Select and add filters to create your new segment.
sk: Vyberte a pridajte filtre na vytvorenie nového segmentu.

en: Alphabetical
sk: abecedne

en: Smart
sk: šikovný

en: Column order: {0}
sk: Poradie stĺpcov: {0}

en: Unhide all
sk: Odkryť všetko

en: Hide all
sk: Skryť všetko

en: Unhide
sk: odkryť

en: New metric
sk: Nová metrika

en: Create metrics to add them to the Summarize dropdown in the query builder
sk: Vytvorte metriky a pridajte ich do rozbaľovacej ponuky Sumarizácia v nástroji na tvorbu dotazov

en: New segment
sk: Nový segment

en: Filter by table
sk: Filtrovať podľa tabuľky

en: Checking HTTPS...
sk: Prebieha kontrola protokolu HTTPS ...

en: It looks like HTTPS is not properly configured
sk: Vyzerá to, že protokol HTTPS nie je správne nakonfigurovaný

en: Redirect to HTTPS
sk: Presmerovanie na HTTPS

en: Localization
sk: lokalizácia

en: Instance language
sk: Jazyk inštancie

en: Localization options
sk: Možnosti lokalizácie

en: This database doesn't have any tables.
sk: Táto databáza nemá žiadne tabuľky.

en: This field only accepts a single value because it's used in a SQL query.
sk: Toto pole akceptuje iba jednu hodnotu, pretože sa používa v dotaze SQL.

en: Service Accounts
sk: Účty služieb

en: Metabase connects to Big Query via {0}.
sk: Metabáza sa pripája k Big Query cez {0}.

en: Continue using an OAuth application to connect
sk: Na pripojenie sa naďalej používajte aplikáciu OAuth

en: We recommend switching to use {0} instead of an OAuth application to connect to BigQuery
sk: Na pripojenie k aplikácii BigQuery odporúčame namiesto aplikácie OAuth prepnúť používanie {0}

en: Connect to a Service Account instead
sk: Namiesto toho sa pripojte k účtu služby

en: invalid JSON
sk: neplatný JSON

en: SSH private key
sk: Súkromný kľúč SSH

en: Paste the contents of your ssh private key here
sk: Sem vložte obsah súkromného kľúča ssh

en: Passphrase for the SSH private key
sk: Prístupová fráza pre súkromný kľúč SSH

en: SSH Authentication
sk: Autentifikácia SSH

en: SSH Key
sk: Kľúč SSH

en: Server SSL certificate chain
sk: Reťaz certifikátov SSL servera

en: Paste the contents of the server's SSL certificate chain here
sk: Sem prilepte obsah reťazca certifikátov SSL servera

en: Paste a connection string
sk: Prilepte pripojovací reťazec

en: Fill out individual fields
sk: Vyplňte jednotlivé polia

en: Enter some SQL here so you can reuse it later
sk: Sem zadajte nejaký SQL, aby ste ho mohli znova použiť neskôr

en: Give your snippet a name
sk: Zadajte svoj úryvok

en: Current Customers
sk: Súčasní zákazníci

en: Add a description
sk: pridaj popis

en: Use site default
sk: Použiť predvolené nastavenie lokality

en: find
sk: Nájsť

en: replace
sk: vymeniť

en: The text to find.
sk: Text, ktorý treba nájsť.

en: The text to use as the replacement.
sk: Text, ktorý sa má použiť ako náhrada.

en: Editing {0}
sk: Úpravy {0}

en: Create your new snippet
sk: Vytvorte si nový útržok

en: Archived snippets
sk: Archivované úryvky

en: Snippets are reusable bits of SQL
sk: Útržky sú opakovane použiteľné bity SQL

en: Create a snippet
sk: Vytvorte úryvok

en: Snippets
sk: úryvky

en: SQL Snippets
sk: Úryvky SQL

en: Your language is set to {0}
sk: Váš jazyk je nastavený na {0}

en: What's your preferred language?
sk: Aký je váš preferovaný jazyk?

en: This language will be used throughout Metabase and will be the default for new users.
sk: Tento jazyk sa bude používať v metabáze a bude predvolený pre nových používateľov.

en: We filtered out {0} row(s) containing null values.
sk: Vyfiltrovali sme {0} riadkov obsahujúcich nulové hodnoty.

en: Show values for this series
sk: Zobraziť hodnoty pre túto sériu

en: Question''s average execution duration is {0}; using ''magic'' TTL of {1}
sk: Priemerná doba vykonávania otázky je {0}; pomocou magického TTL z {1}

en: A snippet with that name already exists. Please pick a different name.
sk: Útržok s týmto menom už existuje. Vyberte iný názov.

en: [Unknown Metric]
sk: [Neznáme metriky]

en: [Unknown Segment]
sk: [Neznámy segment]

en: Error writing error to output stream
sk: Chyba pri zápise chyby do výstupného toku

en: Caught unexpected Exception in streaming response body
sk: Zachytená neočakávaná výnimka v tele odpovede na streamovanie

en: bound-fn caught unexpected Exception
sk: bound-fn chytil nečakanú výnimku

en: Error determining whether HTTP request was canceled
sk: Chyba pri určovaní, či bola žiadosť HTTP zrušená

en: Check cancelation status timed out after {0}
sk: Časový limit kontroly zrušenia vyprší po {0}

en: Unexpected exception in do-f-async
sk: Neočakávaná výnimka v do-f-async

en: Unexpected exception writing error response
sk: Neočakávaná odpoveď na chybu pri neočakávanej výnimke

en: Server certificate not trusted - did you specify the correct SSL certificate chain?
sk: Serverový certifikát nie je dôveryhodný - zadali ste správny reťaz certifikátov SSL?

en: Server appears to require SSL - please enable SSL above
sk: Zdá sa, že server vyžaduje SSL - povoľte vyššie uvedený protokol SSL

en: Username
sk: užívateľské meno

en: Don''t know how to parse parameter of type {0}
sk: Neviem, ako analyzovať parameter typu {0}

en: Invalid :card parameter: missing `:card-id`
sk: Neplatný: parameter karty: chýba `: id-karty`

en: Unable to resolve Snippet: missing `:snippet-id`
sk: Úryvok nie je možné vyriešiť: chýba `: snippet-id`

en: Snippet {0} {1} not found.
sk: Úryvok {0} {1} sa nenašiel.

en: Error determining value for parameter
sk: Chyba pri určovaní hodnoty parametra

en: Error building query parameter map
sk: Chyba pri vytváraní mapy parametrov dotazu

en: {0} ({1} DB calls)
sk: {0} ({1} hovory DB)

en: App DB connections: {0}/{1}
sk: Pripojenia DB aplikácií: {0} / {1}

en: Jetty threads: {0}/{1} ({2} idle, {3} queued)
sk: Mólové vlákna: {0} / {1} ({2} nečinné, {3} v poradí)

en: ({0} total active threads)
sk: ({0} celkom aktívnych vlákien)

en: Queries in flight: {0}
sk: Otázky za letu: {0}

en: ({0} queued)
sk: ({0} v poradí)

en: Collection must be in the same namespace as its parent
sk: Zbierka musí byť v rovnakom priestore mien ako jej rodič

en: Personal Collections must be in the default namespace
sk: Osobné zbierky musia byť v predvolenom priestore mien

en: You cannot move a Collection to a different namespace once it has been created.
sk: Po vytvorení kolekcie nemôžete presunúť do iného priestoru názvov.

en: Collection does not exist.
sk: Zbierka neexistuje.

en: A {0} can only go in Collections in the {1} namespace.
sk: {0} môže ísť iba do zbierky v priestore názvov {1}.

en: Error sending database deletion notification
sk: Chyba pri odosielaní oznámenia o odstránení databázy

en: You cannot update the creator_id of a NativeQuerySnippet.
sk: Nemôžete aktualizovať creator_id z NativeQuerySnippet.

en: Error fetching value of Setting
sk: Chyba pri načítaní hodnoty nastavenia

en: The language that should be used for Metabase's UI, system emails, pulses, and alerts.
sk: Jazyk, ktorý by sa mal používať pre používateľské rozhranie Metabase, systémové e-maily, impulzy a výstrahy.

en: This is also the default language for all users, which they can change from their own account settings.
sk: Toto je tiež predvolený jazyk pre všetkých používateľov, ktorý môžu zmeniť z nastavení svojho vlastného účtu.

en: Invalid locale {0}
sk: Neplatné miestne nastavenie {0}

en: Force all traffic to use HTTPS via a redirect, if the site URL is HTTPS
sk: Vynútiť všetku komunikáciu pri používaní protokolu HTTPS prostredníctvom presmerovania, ak je webová adresa stránky HTTPS

en: Cannot redirect requests to HTTPS unless `site-url` is HTTPS.
sk: Nemožno presmerovať žiadosti na HTTPS, pokiaľ `site-url` nie je HTTPS.

en: Error registering fonts: Metabase will not be able to send Pulses.
sk: Chyba pri registrácii písem: Metabase nebude môcť odosielať impulzy.

en: This is a known issue with certain JVMs. See {0} and for more details.
sk: Toto je známy problém s niektorými JVM. Viac informácií nájdete v {0}.

en: Error rendering Pulse
sk: Chyba pri vykresľovaní pulzu

en: Query timed out after {0}, raising timeout exception.
sk: Časový limit dopytu vypršal po {0}, čím sa zvýšila výnimka časového limitu.

en: No fields found for table {0}.
sk: Pre tabuľku {0} sa nenašli žiadne polia.

en: Case
sk: púzdro

en: Variance of {0}
sk: Varianta {0}

en: Median of {0}
sk: Medián {0}

en: {0}th percentile of {1}
sk: {0} percentil z {1}

en: Not caching results: results are larger than {0} KB
sk: Výsledky neukladané do vyrovnávacej pamäte: výsledky sú väčšie ako {0} kB

en: Cannot cache results: expected byte array, got {0}
sk: Výsledky sa nedajú vyrovnávať: očakávané pole bajtov, {0}

en: Request is closed; no one to return cached results to
sk: Žiadosť je uzavretá; nikto vrátiť výsledky z vyrovnávacej pamäte

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}
sk: Chyba pri pokuse o získanie výsledkov z vyrovnávacej pamäte pre dopyt s hash {0}

en: Error preparing statement to fetch cached query results
sk: Chyba pri príprave výpisu na získanie výsledkov dotazov v pamäti

en: Error processing query: {0}
sk: Chyba pri spracovaní dotazu: {0}

en: Unexpected exception in endpoint
sk: Neočakávaná výnimka v koncovom bode

en: Unexpected Exception in API request handler
sk: Neočakávaná výnimka v obsluhe žiadosti API

en: Error reducing {0}
sk: Chyba pri znižovaní {0}

en: Error generating timeseries insight keyed by: {0}
sk: Pri generovaní prehľadu o časoch došlo k chybe s kľúčom: {0}

en: Database position of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Pozícia databázy {0} sa zmenila z '' {1} '' na '' {2} ''.

en: Unscheduling task for Database {0}: trigger: {1}
sk: Neplánovaná úloha pre databázu {0}: trigger: {1}

en: value must be a keyword or string.
sk: hodnota musí byť kľúčové slovo alebo reťazec.

en: String must be a valid two-letter ISO language or language-country code e.g. 'en' or 'en_US'.
sk: Reťazec musí byť platným dvojpísmenovým jazykom ISO alebo jazykovým kódom krajiny, napr. 'en' alebo 'en_US'.

en: Rows {0}-{1}
sk: Riadky {0}-{1}

en: User attribute configuration (optional)
sk: Konfigurácia používateľskeho atribútu (voliteľné)

en: Using {0}
sk: Použitie {0}

en: Set up SAML-based SSO
sk: Nastavte jednotné prihlásenie na základe SAML

en: SAML Authentication
sk: Autentifikácia SAML

en: Configure your identity provider (IdP)
sk: Konfigurácia poskytovateľa identity (IdP)

en: Your identity provider will need the following info about Metabase.
sk: Váš poskytovateľ identity bude potrebovať nasledujúce informácie o metabázi.

en: URL the IdP should redirect back to
sk: URL, na ktoré by mal sprostredkovateľ identity presmerovať späť

en: This is called the Single Sign On URL in Okta, the Application Callback URL in Auth0,
    and the ACS (Consumer) URL in OneLogin.
sk: Toto sa nazýva adresa URL jednotného prihlásenia v Okte, adresa URL spätného volania aplikácie v Auth0,
    a ACS (spotrebiteľská) adresa URL vo OneLogin.

en: SAML attributes
sk: Atribúty SAML

en: In most IdPs, you'll need to put each of these in an input box labeled
    "Name" in the attribute statements section.
sk: Vo väčšine poskytovateľov pôžičiek je potrebné umiestniť každé z nich do vstupného poľa s označením
    „Názov“ v sekcii výpisov atribútov.

en: User's email attribute
sk: E-mailový atribút používateľa

en: User's first name attribute
sk: Atribút krstného mena používateľa

en: User's last name attribute
sk: Atribút priezviska používateľa

en: Tell Metabase about your identity provider
sk: Povedzte spoločnosti Metabase o svojom poskytovateľovi identity

en: Metabase will need the following info about your provider.
sk: Metabáza bude potrebovať nasledujúce informácie o vašom poskytovateľovi.

en: SAML Identity Provider URL
sk: URL poskytovateľa identity SAML

en: SAML Identity Provider Certificate
sk: Certifikát poskytovateľa identity SAML

en: SAML Application Name
sk: Názov aplikácie SAML

en: Sign SSO requests (optional)
sk: Podpísať žiadosti o jednotné prihlásenie (voliteľné)

en: SAML Keystore Path
sk: Cesta skladu kľúčov SAML

en: SAML Keystore Password
sk: Heslo úložiska kľúčov SAML

en: Shh...
sk: Ticho....

en: Synchronize group membership with your SSO
sk: Synchronizujte členstvo v skupine so svojím SSO

en: To enable this, you'll need to create mappings to tell Metabase which group(s) your users should
    be added to based on the SSO group they're in.
sk: Ak to chcete povoliť, budete musieť vytvoriť priradenia, ktoré metabázi povedia, ktoré skupiny by mali vaši používatelia používať
    byť pridaní do na základe skupiny SSO, v ktorej sú.

en: Group Name
sk: Názov skupiny

en: Group attribute name
sk: Názov atribútu skupiny

en: Note:
sk: Poznámka:

en: If you change any of the settings of an existing SAML active setup, then you will need to restart Metabase for them to take effect.
sk: Ak zmeníte ktorékoľvek z nastavení existujúceho aktívneho nastavenia SAML, budete musieť reštartovať Metabázu, aby sa prejavili.

en: Allows users to login via a SAML Identity Provider.
sk: Umožňuje používateľom prihlásiť sa prostredníctvom poskytovateľa identity SAML.

en: Allows users to login via a JWT Identity Provider.
sk: Umožňuje používateľom prihlásiť sa prostredníctvom poskytovateľa identity JWT.

en: Enable Password Authentication
sk: Povoliť overenie hesla

en: When enabled, users can additionally log in with email and password.
sk: Ak je táto možnosť povolená, používatelia sa môžu navyše prihlásiť pomocou e-mailu a hesla.

en: Notify admins of new SSO users
sk: Informujte správcov o nových používateľoch jednotného prihlásenia

en: When enabled, administrators will receive an email the first time a user uses Single Sign-On.
sk: Ak je táto možnosť povolená, správcovia dostanú e-mail pri prvom použití nástroja Single Sign-On.

en: Use the settings below to configure your SSO via SAML. If you have any questions, check out our {0}.
sk: Pomocou nasledujúcich nastavení nakonfigurujte svoje SSO pomocou SAML. Ak máte nejaké otázky, pozrite si naše {0}.

en: documentation
sk: dokumentácia

en: SAML Identity Provider URI
sk: Identifikátor URI poskytovateľa identity SAML

en: JWT Authentication
sk: Autentifikácia JWT

en: JWT Identity Provider URI
sk: Identifikátor URI poskytovateľa identity JWT

en: String used by the JWT signing key
sk: Reťazec používaný podpisovým kľúčom JWT

en: Embedding the entire Metabase app
sk: Vkladá sa celá aplikácia Metabase

en: If you want to embed all of Metabase, enter the origins of the websites or web apps where you want to allow embedding in an iframe, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
sk: Ak chcete vložiť celú metabázu, zadajte pôvod webov alebo webových aplikácií, kde chcete povoliť vkladanie do prvku iframe oddeleného medzerou. Tu je {0}, čo je možné zadať.

en: Grant sandboxed access to this table
sk: Poskytnite tejto tabuľke prístup v karanténe

en: When users in this group view this table they'll see a version of it that's filtered by their user attributes, or a custom view of it based on a saved question.
sk: Keď používatelia v tejto skupine zobrazia túto tabuľku, zobrazí sa jej verzia, ktorá je filtrovaná podľa ich používateľských atribútov, alebo jej vlastné zobrazenie na základe uloženej otázky.

en: How do you want to filter this table for users in this group?
sk: Ako chcete filtrovať túto tabuľku pre používateľov v tejto skupine?

en: Pick a saved question that returns the custom view of this table that these users should see.
sk: Vyberte uloženú otázku, ktorá vráti vlastné zobrazenie tejto tabuľky, ktoré by sa týmto používateľom malo zobraziť.

en: You can optionally add additional filters here based on user attributes. These filters will be applied on top of any filters that are already in this saved question.
sk: Môžete tu voliteľne pridať ďalšie filtre na základe atribútov používateľa. Tieto filtre sa použijú na všetky filtre, ktoré sa už nachádzajú v tejto uloženej otázke.

en: For this option to work, your users need to have some attributes
sk: Aby táto možnosť fungovala, musia vaši používatelia mať niektoré atribúty

en: To add additional filters, your users need to have some attributes
sk: Ak chcete pridať ďalšie filtre, musia vaši používatelia mať niektoré atribúty

en: No user attributes
sk: Žiadne atribúty používateľa

en: Pick a user attribute
sk: Vyberte atribút používateľa

en: Pick a parameter
sk: Vyberte parameter

en: Pick a column
sk: Vyberte stĺpec

en: Users in {0} can view
sk: Používatelia v doméne {0} môžu zobraziť

en: rows in the {0} question
sk: riadky v otázke {0}

en: rows in the {0} table
sk: riadky v tabuľke {0}

en: where {0} equals {1}
sk: kde {0} sa rovná {1}

en: and {0} equals {1}
sk: a {0} sa rovná {1}

en: You can add attributes automatically by setting up an SSO that uses SAML, or you can enter them manually by going to the People section and clicking on the … menu on the far right.
sk: Atribúty môžete pridať automaticky nastavením SSO, ktoré používa SAML, alebo ich môžete zadať ručne tak, že prejdete do sekcie Ľudia a kliknete na ponuku ... úplne vpravo.

en: User attribute
sk: Atribút používateľa

en: We can automatically get your users’ attributes if you’ve set up SSO, or you can add them manually from the "…" menu in the People section of the Admin Panel.
sk: Ak ste nastavili jednotné prihlásenie, môžeme automaticky získať atribúty vašich používateľov, alebo ich môžete pridať manuálne z ponuky „…“ v sekcii Ľudia na paneli správcov.

en: Parameter or variable
sk: Parameter alebo premenná

en: equals
sk: rovná sa

en: Grant sandboxed access
sk: Udeliť prístup v karanténe

en: Sandboxed access
sk: Sandboxovaný prístup

en: Edit sandboxed access
sk: Upraviť prístup v karanténe

en: Edit folder details
sk: Upravte podrobnosti priečinka

en: Change permissions
sk: Zmena povolení

en: Create your new folder
sk: Vytvorte nový priečinok

en: New folder
sk: Nový priečinok

en: We're having trouble validating your token
sk: Problémy s overením vášho tokenu

en: Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers
sk: Skontrolujte, či sa vaša inštancia môže pripojiť k serverom Metabase

en: Get help
sk: Získajte pomoc

en: Get even more out of Metabase with the Enterprise Edition
sk: Získajte ešte viac z Metabázy s Enterprise Edition

en: All the tools you need to quickly and easily provide reports for your customers, or to help you run and monitor Metabase in a large organization
sk: Všetky nástroje, ktoré potrebujete na rýchle a ľahké poskytnutie prehľadov zákazníkom alebo na pomoc pri spustení a sledovaní Metabázy vo veľkej organizácii

en: Activate a license
sk: Aktivujte licenciu

en: Your trial is active with these features
sk: Skúšobná verzia je aktívna s týmito funkciami

en: Trial expires {0}
sk: Platnosť skúšobnej verzie vyprší {0}

en: Need help? Ready to buy?
sk: Potrebujete pomoc? Ste pripravení kúpiť?

en: Talk to us
sk: Porozprávajte sa s nami

en: Your trial has expired
sk: Platnosť vašej skúšobnej verzie vypršala

en: Need more time? Ready to buy?
sk: Potrebujete viac času? Ste pripravení kúpiť?

en: Your features are active!
sk: Vaše funkcie sú aktívne!

en: Your licence is valid through {0}
sk: Vaša licencia je platná do {0}

en: Your license has expired
sk: Platnosť vašej licencie uplynula

en: It expired on {0}
sk: Platnosť vypršala {0}

en: Want to renew your license?
sk: Chcete si predĺžiť licenciu?

en: Learn how to use this
sk: Naučte sa, ako to používať

en: Not included in your current plan
sk: Nie je súčasťou vášho súčasného plánu

en: Enter the token you recieved from the store
sk: Zadajte token, ktorý ste dostali z obchodu

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Need help?
sk: Potrebujete pomoc?

en: More info about your problem.
sk: Viac informácií o vašom probléme.

en: Contact support
sk: Kontaktujte podporu

en: Data sandboxes
sk: Dátové karantény

en: Make sure you're showing the right people the right data with automatic and secure filters based on user attributes.
sk: Uistite sa, že tým správnym ľuďom zobrazujete správne údaje pomocou automatických a zabezpečených filtrov podľa atribútov používateľov.

en: White labeling
sk: Biele označenie

en: Match Metabase to your brand with custom colors, your own logo and more.
sk: Priraďte metabázu k svojej značke pomocou vlastných farieb, vlastného loga a ďalších.

en: Auditing
sk: Auditovanie

en: Keep an eye on performance and behavior with robust auditing tools.
sk: Sledujte výkon a správanie pomocou robustných nástrojov na audit.

en: Single sign-on
sk: Jednotné prihlásenie

en: Provide easy login that works with your exisiting authentication infrastructure.
sk: Poskytnite jednoduché prihlásenie, ktoré funguje s vašou existujúcou autentifikačnou infraštruktúrou.

en: Store
sk: Uložiť

en: Application Name
sk: Názov aplikácie

en: Color Palette
sk: Paleta farieb

en: Landing Page
sk: Cieľová stránka

en: No groups
sk: Žiadne skupiny

en: Permissions for {0}
sk: Povolenia pre {0}

en: Permissions for this folder
sk: Povolenia pre tento priečinok

en: Grant Edit access
sk: Udeliť prístup na úpravy

en: Can modify snippets in this folder
sk: V tomto priečinku môžete upravovať úryvky

en: Grant View access
sk: Udeliť prístup

en: Can insert and use snippets in this folder, but can't edit the SQL they contain
sk: V tomto priečinku môžete vkladať a používať úryvky, ale nemôžete upravovať SQL, ktoré obsahujú

en: Can't view or insert snippets in this folder
sk: V tomto priečinku nie je možné zobraziť ani vložiť úryvky

en: Also change sub-folders
sk: Zmeňte tiež podpriečinky

en: First day of the week
sk: Prvý deň v týždni

en: There was an issue signing in with Google. Please contact an administrator.
sk: Nastal problém s prihlásením pomocou Google. Kontaktujte správcu.

en: on the
sk: na

en: at
sk: o

en: Open the Metabase actions menu
sk: Otvorte ponuku akcií metabázy

en: Do nothing
sk: Nerob nič

en: Go to a custom destination
sk: Prejdite na vlastný cieľ

en: Update a dashboard filter
sk: Aktualizujte filter informačného panela

en: {0} updates {1} filter | {0} updates {1} filters
sk[0]: Filter {0} aktualizácií {1}
sk[1]: {0} aktualizácie {1} filtrov
sk[2]: {0} aktualizácie {1} filtrov
sk[3]: {0} aktualizácie {1} filtrov

en: {0} goes to {1}
sk: {0} prejde na {1}

en: On-click behavior for each column
sk: Správanie po kliknutí pre každý stĺpec

en: Go to custom destination
sk: Prejdite na vlastné miesto určenia

en: Open the actions menu
sk: Otvorte ponuku akcií

en: Click behavior for {0}
sk: Správanie kliknutí pre {0}

en: Pick one or more filters to update
sk: Vyberte jeden alebo viac filtrov, ktoré chcete aktualizovať

en: Saved question
sk: Uložená otázka

en: Link to
sk: Odkaz na

en: Enter a URL to link to
sk: Zadajte adresu URL, na ktorú chcete vytvoriť odkaz

en: You can insert the value of a column or dashboard filter using its name, like this: {{some_column}}
sk: Hodnotu filtra stĺpca alebo informačného panela môžete vložiť pomocou jeho názvu, napríklad takto: {{some_column}}

en: e.g. http://acme.com/id/{{user_id}}
sk: napr. http://acme.com/id/{{user_id}}

en: Pick a dashboard...
sk: Vyberte informačný panel ...

en: Pick a question...
sk: Vyberte otázku ...

en: Pick a dashboard to link to
sk: Vyberte informačný panel, na ktorý chcete vytvoriť odkaz

en: Pick a question to link to
sk: Vyberte otázku, na ktorú chcete odkazovať

en: Pass values to this dashboard's filters (optional)
sk: Odošlite hodnoty do filtrov tohto informačného panela (voliteľné)

en: Pass values to this question's variables (optional)
sk: Predajte hodnoty do premenných tejto otázky (voliteľné)

en: Pass values to filter this question (optional)
sk: Predajte hodnoty na filtrovanie tejto otázky (voliteľné)

en: Dashboard filters
sk: Filtre palubnej dosky

en: User attributes
sk: Atribúty používateľa

en: Customize link text (optional)
sk: Prispôsobiť text odkazu (voliteľné)

en: E.x. Details for {{Column Name}}
sk: E.x. Podrobnosti pre {{Názov stĺpca}}

en: Values you can reference
sk: Hodnoty, na ktoré sa môžete odvolávať

en: No available targets
sk: Nie sú k dispozícii žiadne ciele

en: variable
sk: premenná

en: Other available filters
sk: Ďalšie dostupné filtre

en: Avaliable filters
sk: Dostupné filtre

en: Other available variables
sk: Ďalšie dostupné premenné

en: Avaliable variables
sk: Dostupné premenné

en: Other available columns
sk: Ďalšie dostupné stĺpce

en: Avaliable columns
sk: Dostupné stĺpce

en: user attribute
sk: atribút používateľa

en: Text card
sk: Textová karta

en: Click behavior
sk: Správanie kliknutí

en: Visualization options
sk: Možnosti vizualizácie

en: Edit series
sk: Upraviť sériu

en: Add series
sk: Pridajte sériu

en: On click
sk: Po kliknutí

en: Change title and description
sk: Zmeňte názov a popis

en: You've updated embedded params and will need to update your embed code.
sk: Aktualizovali ste vložené parametre a bude potrebné aktualizovať váš kód na vloženie.

en: Add question
sk: Pridať otázku

en: You're editing this dashboard.
sk: Upravujete tento informačný panel.

en: Column to filter on
sk: Stĺpec na filtrovanie

en: snippet collection
sk: zbierka úryvkov

en: snippet collections
sk: zbierky úryvkov

en: Give your folder a name
sk: Pomenujte priečinok

en: Something short but sweet
sk: Niečo krátke, ale sladké

en: Folder this should be in
sk: Priečinok, v ktorom by mal byť tento priečinok

en: Open the action menu
sk: Otvorte ponuku akcií

en: {0} column has custom behavior | {0} columns have custom behavior
sk[0]: Stĺpec {0} má vlastné správanie
sk[1]: {0} stĺpce majú vlastné správanie
sk[2]: {0} stĺpce majú vlastné správanie
sk[3]: {0} stĺpce majú vlastné správanie

en: Go to...
sk: Ísť do...

en: Go to dashboard
sk: Prejdite na informačný panel

en: Go to question
sk: Choď na otázku

en: Go to url
sk: Prejdite na adresu URL

en: Filter this dashboard
sk: Filtrovať tento informačný panel

en: Returns the count of rows in the selected data.
sk: Vráti počet riadkov vo vybratých údajoch.

en: The column or number to sum.
sk: Stĺpec alebo číslo, ktoré sa má sčítať.

en: The numeric column to get standard deviation of.
sk: Číselný stĺpec, ktorý získa smerodajnú odchýlku.

en: The numeric column whose values to average.
sk: Číselný stĺpec, ktorého hodnoty sa majú spriemerovať.

en: Returns the smallest value found in the column
sk: Vráti najmenšiu hodnotu nájdenú v stĺpci

en: Sums up the specified column only for rows where the condition is true.
sk: Sčíta zadaný stĺpec iba pre riadky, kde je podmienka splnená.

en: Returns the numeric variance for a given column.
sk: Vráti číselnú odchýlku pre daný stĺpec.

en: Temperature
sk: Teplota

en: The column or number to get the variance of.
sk: Stĺpec alebo číslo, na ktoré sa má odchýlka dostať.

en: Returns the median value of the specified column.
sk: Vráti strednú hodnotu zadaného stĺpca.

en: The column or number to get the median of.
sk: Stĺpec alebo číslo, ktoré chcete získať.

en: percentile-value
sk: percentilová hodnota

en: Returns the value of the column at the percentile value.
sk: Vráti hodnotu stĺpca s hodnotou percentilu.

en: The column or number to get the percentile of.
sk: Stĺpec alebo číslo, z ktorého chcete získať percentil.

en: The value of the percentile.
sk: Hodnota percentilu.

en: Returns the string of text in all lower case.
sk: Vráti reťazec textu malými písmenami.

en: The column with values to convert to lower case.
sk: Stĺpec s hodnotami, ktoré sa majú previesť na malé písmená.

en: Returns the text in all upper case.
sk: Vráti text napísaný veľkými písmenami.

en: The column or text to return a portion of.
sk: Stĺpec alebo text, ktorý má vrátiť časť.

en: The column or text to search through.
sk: Stĺpec alebo text, cez ktorý sa má prehľadávať.

en: Combine two or more strings of text together.
sk: Spojte dva alebo viac reťazcov textu dohromady.

en: The column or text to begin with.
sk: Stĺpec alebo text na začiatok.

en: This will be added to the end of value1, and so on.
sk: Toto bude pridané na koniec hodnoty1 atď.

en: Enormous
sk: Obrovský

en: Gigantic
sk: Obrovský

en: Returns the number of characters in text.
sk: Vráti počet znakov v texte.

en: The column or text you want to get the length of.
sk: Stĺpec alebo text, ktorého dĺžku chcete získať.

en: The column or text you want to trim.
sk: Stĺpec alebo text, ktorý chcete orezať.

en: Returns the absolute (positive) value of the specified column.
sk: Vráti absolútnu (kladnú) hodnotu zadaného stĺpca.

en: Debt
sk: Dlh

en: The column or number to return absolute (positive) value of.
sk: Stĺpec alebo číslo, ktoré má vrátiť absolútnu (kladnú) hodnotu.

en: Rounds a decimal number down.
sk: Zaokrúhli desatinné číslo nadol.

en: The column or number to round down.
sk: Stĺpec alebo číslo na zaokrúhlenie nadol.

en: Rounds a decimal number up.
sk: Zaokrúhli desatinné číslo nahor.

en: The column or number to round up.
sk: Stĺpec alebo číslo na zaokrúhlenie nahor.

en: Rounds a decimal number either up or down to the nearest integer value.
sk: Zaokrúhli desatinné číslo nahor alebo nadol na najbližšiu celočíselnú hodnotu.

en: The column or number to round to nearest integer.
sk: Stĺpec alebo číslo na zaokrúhlenie na najbližšie celé číslo.

en: Returns the square root.
sk: Vráti druhú odmocninu.

en: Hypotenuse
sk: Hypotenziu

en: The column or number to return square root value of.
sk: Stĺpec alebo číslo, ktoré má vrátiť druhú odmocninu hodnoty.

en: Raises a number to the power of the exponent value.
sk: Zvyšuje číslo na hodnotu exponentovej hodnoty.

en: Length
sk: Dĺžka

en: The column or number raised to the exponent.
sk: Stĺpec alebo číslo zvýšené na exponent.

en: The value of the exponent.
sk: Hodnota exponenta.

en: Returns the base 10 log of the number.
sk: Vráti základný 10 protokol čísla.

en: Value
sk: Hodnota

en: The column or number to return the natural logarithm value of.
sk: Stĺpec alebo číslo, ktoré vráti prirodzenú hodnotu logaritmu.

en: Returns Euler's number, e, raised to the power of the supplied number.
sk: Vráti Eulerovo číslo, e, zdvihnuté na hodnotu dodaného čísla.

en: Interest Months
sk: Úrokové mesiace

en: The column or number to return the exponential value of.
sk: Stĺpec alebo číslo, ktoré vráti exponenciálnu hodnotu.

en: The column or text to check.
sk: Stĺpec alebo text, ktorý sa má skontrolovať.

en: Checks a date or number column's values to see if they're within the specified range.
sk: Skontroluje hodnoty stĺpca s dátumom alebo číslom, či sú v zadanom rozsahu.

en: Created At
sk: Vytvorené v

en: The date or numeric column that should be within the start and end values.
sk: Dátum alebo číselný stĺpec, ktorý by mal byť v začiatočnej a konečnej hodnote.

en: The beginning of the range.
sk: Začiatok rozsahu.

en: The end of the range.
sk: Koniec rozsahu.

en: Checks a date column's values to see if they're within the relative range.
sk: Skontroluje hodnoty stĺpca s dátumom, či sú v relatívnom rozmedzí.

en: The date column to return interval of.
sk: Stĺpec dátumu, ktorý sa má vrátiť.

en: Period of interval, where negative values are back in time.
sk: Obdobie, v ktorom sú záporné hodnoty späť v čase.

en: Type of internal like "day", "month", "year".
sk: Typ interného zdroja, napríklad „deň“, „mesiac“, „rok“.

en: The column or value to return.
sk: Stĺpec alebo hodnota, ktorá sa má vrátiť.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if its not empty, and so on.
sk: Ak je hodnota1 prázdna, hodnota2 sa vráti, ak nie je prázdna, atď.

en: Tests an expression against a list of cases and returns the corresponding value of the first matching case, with an optional default value if nothing else is met.
sk: Testuje výraz proti zoznamu prípadov a vráti zodpovedajúcu hodnotu prvého zodpovedajúceho prípadu s voliteľnou predvolenou hodnotou, ak nie je splnené nič iné.

en: The value that will be returned if the preceding condition is true, and so on.
sk: Hodnota, ktorá sa vráti, ak je splnená predchádzajúca podmienka, atď.

en: Is null
sk: Je neplatné

en: Not null
sk: Nie null

en: Additive sum of all the values of a column.
    e.x. total revenue over time.
sk: Súčet všetkých hodnôt stĺpca.
    napr. celkový príjem v priebehu času.

en: Additive count of the number of rows.
    e.x. total number of sales over time.
sk: Sčítaný počet riadkov.
    napr. celkový počet predajov v čase.

en: Linked filters
sk: Prepojené filtre

en: Label
sk: Štítok

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: No default
sk: Žiadne predvolené nastavenie

en: To view this, {0} must be connected to at least one field.
sk: Ak to chcete zobraziť, musí byť doména {0} pripojená k aspoň jednému poľu.

en: Limit this filter's choices
sk: Obmedzte možnosti tohto filtra

en: If you have another dashboard filter, you can limit the choices that are listed for this filter based on the selection of the other one.
sk: Ak máte iný filter informačného panela, môžete obmedziť možnosti, ktoré sú uvedené pre tento filter, na základe výberu toho druhého.

en: So first, {0}.
sk: Najprv teda, {0}.

en: add another dashboard filter
sk: pridať ďalší filter palubnej dosky

en: If you toggle on one of these dashboard filters, selecting a value for that filter will limit the available choices for {0} filter.
sk: Ak prepnete jeden z týchto filtrov informačného panela, výber hodnoty pre tento filter obmedzí dostupné možnosti filtra {0}.

en: Filtering column
sk: Filtračný stĺpec

en: Filtered column
sk: Filtrovaný stĺpec

en: Enter user names or email addresses
sk: Zadajte používateľské mená alebo e-mailové adresy

en: New snippet
sk: Nový úryvok

en: {0}:00 PM
sk: {0}: 00 PM

en: 12:00 AM
sk: 0:00 hod

en: {0}:00 AM
sk: {0}: 00:00

en: Hourly
sk: Každú hodinu

en: Daily at {0}
sk: Denne o {0}

en: Weekly at {0} on {1}
sk: Každý týždeň o {0}, {1}

en: Monthly on the {0} {1} at {2}
sk: Mesačne, {0} {1} o {2}

en: Delete this subscription
sk: Odstrániť tento odber

en: Subscriptions
sk: Predplatné

en: Create a dashboard subscription
sk: Vytvorte predplatné informačného panela

en: Email it
sk: Pošlite to e-mailom

en: You can send this dashboard regularly to users or email addresses.
sk: Tento informačný panel môžete pravidelne posielať používateľom alebo na e-mailové adresy.

en: Send it to Slack
sk: Pošlite to Slackovi

en: Pick a channel and a schedule, and Metabase will do the rest.
sk: Vyberte kanál a plán a o zvyšok sa postará Metabáza.

en: Email this dashboard
sk: Odošlite e-mailom tento informačný panel

en: Don't send if there aren't results
sk: Ak výsledky nie sú, neposielajte

en: Attach results
sk: Pripojte výsledky

en: Attachments can contain up to 2,000 rows of data.
sk: Prílohy môžu obsahovať až 2 000 riadkov údajov.

en: Send this dashboard to Slack
sk: Pošlite tento informačný panel spoločnosti Slack

en: Dashboard does not have a parameter with the ID {0}
sk: Informačný panel nemá parameter s ID {0}

en: Parameter {0} does not have any Fields associated with it
sk: S parametrom {0} nie sú spojené žiadne polia

en: include must be either empty or the value 'tables'
sk: zahrnutie musí byť buď prázdne, alebo hodnota „tabuľky“

en: `database` is required for all queries whose type is not `internal`.
sk: `databáza` sa vyžaduje pre všetky dotazy, ktorých typ nie je ʻvnútorný`.

en: Password login is disabled for this instance.
sk: Prihlasovacie meno je pre túto inštanciu zakázané.

en: Your account is disabled. Please contact your administrator.
sk: Váš účet je deaktivovaný. Kontaktujte svojho správcu.

en: Your account is disabled.
sk: Váš účet je deaktivovaný.

en: Invalid Slack token.
sk: Neplatný token rezervácie.

en: The ''{0}'' command is only available in Metabase Enterprise Edition.
sk: Príkaz „{0}“ je k dispozícii iba v Metabase Enterprise Edition.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are PRESENT.
sk: Rozšírenia Metabase Enterprise Edition sú PRÍTOMNÉ.

en: Usage of Metabase Enterprise Edition features are subject to the Metabase Commercial License.
sk: Používanie funkcií Metabase Enterprise Edition podlieha komerčnej licencii Metabase.

en: See {0} for details.
sk: Podrobnosti nájdete na {0}.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are NOT PRESENT.
sk: Rozšírenia Metabase Enterprise Edition NIE SÚ PRÍTOMNÉ.

en: You''re invited to join {0}''s {1}
sk: Ste pozvaní, aby ste sa pripojili k položke {1} používateľa {0}

en: {0} created a {1} account
sk: Používateľ {0} vytvoril účet {1}

en: {0} accepted their {1} invite
sk: {0} prijal (a) svoje pozvanie {1}

en: [{0}] Password Reset Request
sk: [{0}] Žiadosť o obnovenie hesla

en: [{0}] Notification
sk: [{0}] Oznámenie

en: [{0}] Help make [{1}] better.
sk: [{0}] Pomôžte nám vylepšiť [{1}].

en: [{0}] Tell us how things are going.
sk: [{0}] Povedzte nám, čo sa deje.

en: Error starting events listener
sk: Chyba pri spustení poslucháča udalostí

en: Should we sync user attributes when someone logs in via LDAP?
sk: Mali by sme synchronizovať používateľské atribúty, keď sa niekto prihlási cez LDAP?

en: Comma-separated list of user attributes to skip syncing for LDAP users.
sk: Zoznam atribútov používateľa oddelených čiarkami, aby sa preskočila synchronizácia pre používateľov LDAP.

en: Invalid token
sk: Neplatný Token

en: Slack API error: {0}
sk: Chyba Slack API: {0}

en: Slack channel named `metabase_files` is missing!
sk: Voľný kanál s názvom `metabase_files` chýba!

en: Please create or unarchive the channel in order to complete the Slack integration.
sk: Vytvorte alebo zrušte archiváciu kanála, aby sa dokončila integrácia Slacku.

en: The channel is used for storing graphs that are included in Pulses and MetaBot answers.
sk: Kanál sa používa na ukladanie grafov, ktoré sú obsiahnuté v odpovediach Pulses a MetaBot.

en: Uploaded image
sk: Nahraný obrázok

en: Error uploading file to Slack:
sk: Chyba pri nahrávaní súboru na Slack:

en: Invalid session. Expected an instance of Session.
sk: Neplatná relácia. Očakávala sa inštancia relácie.

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is
sk: SameSite súboru cookie relácie je nakonfigurovaný na hodnotu „Žiadne“, ale web je

en: served over an insecure connection. Some browsers will reject
sk: slúžil cez nezabezpečené spojenie. Niektoré prehliadače odmietnu

en: cookies under these conditions.
sk: cookies za týchto podmienok.

en: Top folder
sk: Horný priečinok

en: :parameters must be a sequence of maps with String :id keys
sk: : parametre musia byť postupnosťou máp s kľúčmi String: id

en: Invalid human-readable-values: values must be a sequence; each item must be nil or a string
sk: Neplatné hodnoty čitateľné človekom: hodnoty musia byť postupnosť; každá položka musí byť nulová alebo reťazec

en: :values must be present to fetch :human_readable_values
sk: : na načítanie musia byť hodnoty: human_readable_values

en: Field values total length is > {0}.
sk: Celková dĺžka hodnôt poľa je> {0}.

en: snippet names cannot include '}' or start with spaces
sk: názvy úryvkov nemôžu obsahovať znak „}“ ani začínať medzerami

en: Error executing chain filter query
sk: Chyba pri vykonávaní dotazu na reťazový filter

en: Field {0} does not exist.
sk: Pole {0} neexistuje.

en: Cannot search against non-Text Field {0} {1}
sk: Nie je možné vyhľadávať podľa netextového poľa {0} {1}

en: Granting permissions for group {0}: {1}
sk: Udeľovanie povolení pre skupinu {0}: {1}

en: Revoking permissions for group {0}: {1}
sk: Odvolávanie povolení pre skupinu {0}: {1}

en: Invalid DB permissions: if you have write access for native queries, you must have full data access.
sk: Neplatné povolenia DB: ak máte prístup na zápis pre natívne dotazy, musíte mať úplný prístup k údajom.

en: Invalid DB permissions: if you have readonly native query access, you must also have data access.
sk: Neplatné povolenia DB: ak máte prístup iba na natívne dotazy, musíte mať aj prístup k údajom.

en: Changing permissions from: {0} to: {1}
sk: Zmena povolení z: {0} na: {1}

en: login attribute keys must be a keyword or string
sk: kľúče prihlasovacích atribútov musia byť kľúčové slovo alebo reťazec

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts.
sk: Predvolený jazyk pre všetkých používateľov v používateľskom rozhraní Metabázy, systémových e-mailov, impulzov a výstrah.

en: Users can individually override this default language from their own account settings.
sk: Používatelia môžu tento predvolený jazyk individuálne prepísať z vlastných nastavení účtu.

en: Default page to show the user
sk: Predvolená stránka na zobrazenie používateľa

en: Allow this origin to embed the full Metabase application
sk: Povoliť tomuto pôvodu vložiť úplnú aplikáciu Metabase

en: Values greater than {0} ({1}) are not allowed.
sk: Hodnoty väčšie ako {0} ({1}) nie sú povolené.

en: This will replace the word "Metabase" wherever it appears.
sk: Toto nahradí slovo „metabáza“ všade, kde sa objaví.

en: These are the primary colors used in charts and throughout Metabase. You might need to refresh your browser to see your changes take effect.
sk: Toto sú základné farby používané v grafoch a v celej metabázi. Možno bude potrebné aktualizovať prehliadač, aby sa zmeny prejavili.

en: For best results, use an SVG file with a transparent background.
sk: Najlepšie výsledky dosiahnete, keď použijete súbor SVG s priehľadným pozadím.

en: The url or image that you want to use as the favicon.
sk: Adresa URL alebo obrázok, ktorý chcete použiť ako favicon.

en: Allow logging in by email and password.
sk: Povoliť prihlásenie pomocou e-mailu a hesla.

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
      It won''t affect SQL queries.
sk: Ovplyvní to napríklad zoskupenie podľa týždňa alebo filtrovanie v dotazoch GUI.
      Neovplyvní to dotazy SQL.

en: Unable to validate token
sk: Token sa nepodarilo overiť

en: Token format is invalid.
sk: Formát tokenu je neplatný.

en: Error validating token
sk: Chyba pri overovaní tokenu

en: Error filtering against {0} Field: unable to parse String {1} to a {2}
sk: Chyba pri filtrovaní podľa poľa {0}: nie je možné analyzovať reťazec {1} na pole {2}

en: Error fetching details for Job: {0}
sk: Chyba pri načítaní podrobností úlohy: {0}

en: Starting sync task for Database {0}.
sk: Spúšťa sa úloha synchronizácie pre databázu {0}.

en: Cannot sync Database {0}: Database does not exist.
sk: Databázu nie je možné synchronizovať {0}: Databáza neexistuje.

en: Update Field values task triggered for Database {0}.
sk: Úloha Aktualizovať hodnoty poľa spustená pre databázu {0}.

en: Skipping update, automatic Field value updates are disabled for Database {0}.
sk: Preskočenie aktualizácie, automatické aktualizácie hodnôt poľa sú pre databázu {0} zakázané.

en: SAML Identity Provider Issuer
sk: Vydávateľ poskytovateľa identity SAML

en: SAML Identity Provider SSO URL
sk: Adresa URL SSO poskytovateľa identity SAML

en: DB Name
sk: Názov DB

en: Unknown name
sk: Neznáme meno

en: Unknown engine
sk: Neznámy motor

en: Edit collection
sk: Upraviť zbierku

en: Pinned items
sk: Pripnuté položky

en: Other users' personal collections
sk: Osobné zbierky ostatných používateľov

en: View archive
sk: Zobraziť archív

en: Your personal collection
sk: Váš osobný odber

en: Nothing to see yet.
sk: Zatiaľ nie je čo vidieť.

en: Use collections to organize and group dashboards and questions for your team or yourself
sk: Pomocou zbierok môžete usporiadať a zoskupiť informačné panely a otázky pre svoj tím alebo seba

en: Unpin this item
sk: Uvoľniť túto položku

en: Available filters
sk: Dostupné filtre

en: Available variables
sk: Dostupné premenné

en: Available columns
sk: Dostupné stĺpce

en: Include User ID and query hash in queries
sk: Do dotazov zahrňte ID používateľa a hodnotu hash dotazu

en: When on, Metabase User ID and query hash get appended to queries on this database, which can be useful for auditing and debugging. However, this causes each query to look distinct, preventing BigQuery from returning cached results, which may increase your costs.
sk: Keď je táto funkcia zapnutá, k dotazom v tejto databáze sa pripája ID užívateľa Metabase a hash dotazu, čo môže byť užitočné pri audite a ladení. To však spôsobí, že každý dopyt bude vyzerať odlišne, čo zabráni nástroju BigQuery vo vrátení výsledkov z medzipamäte, čo môže zvýšiť vaše náklady.

en: Periodically refingerprint tables
sk: Pravidelne tabuľky odtlačkov prstov

en: When syncing with this database, Metabase will scan a subset of values of fields to gather statistics that enable things like improved binning behavior in charts, and to generally make your Metabase instance smarter.
sk: Pri synchronizácii s touto databázou bude Metabáza skenovať podmnožinu hodnôt polí, aby zhromaždila štatistiky, ktoré umožnia napríklad vylepšené správanie pri binovaní v grafoch, a všeobecne urobí vašu inštanciu Metabase inteligentnejšou.

en: Updated date
sk: Aktualizovaný dátum

en: Updated time
sk: Aktualizovaný čas

en: Updated timestamp
sk: Aktualizovaná časová pečiatka

en: Type of interval like "day", "month", "year".
sk: Typ intervalu ako „deň“, „mesiac“, „rok“.

en: Filter by this column
sk: Filtrovať podľa tohto stĺpca

en: Column formatting
sk: Formátovanie stĺpcov

en: Sort ascending
sk: Zoradiť vzostupne

en: Sort descending
sk: Zoradiť zostupne

en: Browse data
sk: Prehliadať údaje

en: Show maximum (first {0})
sk: Zobraziť maximum (prvé {0})

en: There was a problem with this visualization
sk: Pri tejto vizualizácii sa vyskytol problém

en: Showing first {0} rows
sk: Zobrazuje sa prvých {0} riadkov

en: first
sk: najprv

en: last
sk: posledný

en: Emailed
sk: E-mailom

en: Sent to
sk: Odoslaná

en: Sent
sk: Odoslané

en: hourly
sk: každú hodinu

en: daily at {0}
sk: denne o {0}

en: {0} at {1}
sk: {0} o {1}

en: monthly on the {0} {1} at {2}
sk: mesačne, {0} {1} o {2}

en:  and {0} other |  and {0} others
sk[0]:  a ďalšie ({0})
sk[1]:  a {0} ďalších
sk[2]:  a {0} ďalších
sk[3]:  a {0} ďalších

en: This dashboard will no longer be emailed to {0} {1}
sk: Tento informačný panel už nebude odoslaný e-mailom na adresu {0} {1}

en: Slack channel {0} will no longer get this dashboard {1}
sk: Slack channel {0} už nebude dostávať tento informačný panel {1}

en: Channel {0} will no longer receive this dashboard {1}
sk: Kanál {0} už nebude dostávať tento informačný panel {1}

en: Schedules
sk: Rozvrhy

en: Set up a new schedule
sk: Nastaviť nový rozvrh

en: Close
sk: Zavrieť

en: You'll need to {0} first.
sk: Najskôr budete musieť {0}.

en: First, you'll have to {0}.
sk: Najprv budete musieť {0}.

en: Rows {0}-{1} of first {2}
sk: Riadky {0} - {1} z prvých {2}

en: Drag fields here
sk: Sem presuňte polia

en: Percentage
sk: Percento

en: Totals for {0}
sk: Súčty za {0}

en: Grand totals
sk: Veľké súčty

en: Row totals
sk: Súčty riadkov

en: Fields to use for the table rows
sk: Polia, ktoré sa majú použiť pre riadky tabuľky

en: Fields to use for the table columns
sk: Polia, ktoré sa majú použiť pre stĺpce tabuľky

en: Fields to use for the table values
sk: Polia, ktoré sa majú použiť pre hodnoty tabuľky

en: Pivot tables can only be used with aggregated queries.
sk: Kontingenčné tabuľky je možné použiť iba s agregovanými dopytmi.

en: Pivot Table
sk: Kontingenčná tabuľka

en: Waterfall
sk: Vodopád

en: waterfall chart
sk: vodopádový graf

en: Increase color
sk: Zvýšte farbu

en: Decrease color
sk: Znížte farbu

en: Show total
sk: Zobraziť celkovo

en: Total color
sk: Celková farba

en: Unable to run internal query function: cannot resolve {0}
sk: Nie je možné spustiť funkciu interného dotazu: nedá sa vyriešiť {0}

en: Audit App queries are not enabled on this instance.
sk: Dotazy aplikácie na audit nie sú v tomto prípade povolené.

en: Invalid internal query function: {0} is not marked as an ^:internal-query-fn
sk: Neplatná funkcia interného dotazu: {0} nie je označená ako ^: internal-query-fn

en: Error: sandboxing is not enabled for this instance.
sk: Chyba: Sandboxing nie je pre túto inštanciu povolený.

en: Please check you have set a valid Enterprise token and try again.
sk: Skontrolujte, či ste nastavili platný Enterprise token, a skúste to znova.

note: If the current permissions are nil, then we would return false which could give a potentially segmented user access they shouldn't have. If we don't have permissions, we can't determine whether they are segmented, so throw.
en: No permissions found for current user
sk: Pre súčasného používateľa sa nenašli žiadne povolenia

en: User ''{0}'' attempted to access an inaccessible field. Accessible fields {1}, fields in query {2}
sk: Používateľ „{0}“ sa pokúsil získať prístup k neprístupnému poľu. Prístupné polia {1}, polia v dotaze {2}

en: User not able to query field
sk: Používateľ nie je schopný dopytovať pole

en: Found more than one group table access policy for user ''{0}''
sk: Našlo sa viac ako jedna politika prístupu k skupinovej tabuľke pre používateľa „{0}“

en: Query requires user attribute `{0}`
sk: Dotaz vyžaduje atribút používateľa „{0}“

en: invalid --mode value
sk: neplatná --módová hodnota

en: invalid --on-error value
sk: neplatná hodnota - pri chybe

en: invalid context seed value
sk: neplatná hodnota počiatočného kontextu

en: Dump was produced using a different version of Metabase. Things may break!
sk: Dump bol vyrobený s použitím inej verzie Metabázy. Veci sa môžu zlomiť!

en: Error loading dump: {0}
sk: Chyba pri načítaní výpisu: {0}

en: {0} is not a valid user
sk: {0} nie je platný používateľ

en: Error dumping {0}
sk: Chyba pri vypúšťaní {0}

en: No admin users found! At least one admin user is needed to act as the owner for all the loaded entities.
sk: Nenašli sa žiadni používatelia správ! Na to, aby mohol pôsobiť ako vlastník všetkých načítaných entít, je potrebný aspoň jeden používateľ admin.

en: Error loading dependencies: reference to an unknown entity {0}
sk: Chyba pri načítaní závislostí: odkaz na neznámu entitu {0}

en: Can''t resolve {0} in fully qualified name {1}
sk: Nemôžem vyriešiť {0} s úplným menom {1}

en: Model {0} does not support upsert
sk: Model {0} nepodporuje upsert

en: Error inserting {0}
sk: Chyba pri vkladaní súboru {0}

en: Inserting {0}
sk: Vkladanie {0}

en: {0} already exists -- skipping
sk: {0} už existuje - preskakuje sa

en: Skipping {0} (nothing to update)
sk: Preskočenie {0} (nie je potrebné aktualizovať)

en: Updating {0}
sk: Aktualizuje sa {0}

en: Error updating {0}
sk: Chyba pri aktualizácii {0}

en: SSO has not been enabled and/or configured
sk: SSO nebolo povolené a / alebo nakonfigurované

en: SSO requires a valid token
sk: Jednotné prihlásenie vyžaduje platný token

en: Error returning SSO entry point
sk: Chyba pri vrátení vstupného bodu SSO

en: Error logging in
sk: Chyba pri prihlasovaní

en: Can't create new JWT user when JWT is not configured
sk: Nemožno vytvoriť nového používateľa JWT, ak JWT nie je nakonfigurovaný

en: JWT SSO has not been enabled and/or configured
sk: SSO JWT nebolo povolené a / alebo nakonfigurované

en: Invalid SAML configuration: could not find user email.
sk: Neplatná konfigurácia SAML: nepodarilo sa nájsť e-mail používateľa.

en: We tried looking for {0}, but couldn't find the attribute.
sk: Skúšali sme hľadať adresu {0}, ale nepodarilo sa nám nájsť atribút.

en: Please make sure your SAML IdP is properly configured.
sk: Skontrolujte, či je váš poskytovateľ identity SAML správne nakonfigurovaný.

en: SAML has not been enabled and/or configured
sk: SAML nebol povolený a / alebo nakonfigurovaný

en: Warning: expected `redirect` param, but none is present
sk: Varovanie: očakáva sa parameter `presmerovania`, ale žiadny nie je prítomný

en: Error generating SAML request
sk: Chyba pri generovaní požiadavky SAML

en: Unable to log in: SAML IdP certificate is not set.
sk: Nie je možné sa prihlásiť: Certifikát SAML IdP nie je nastavený.

en: SAML response validation failed
sk: Overenie odpovede SAML zlyhalo

en: Unable to log in: SAML response validation failed
sk: Nemožno sa prihlásiť: Overenie odpovede SAML zlyhalo

en: Unable to log in: SAML info does not contain user attributes.
sk: Nemožno sa prihlásiť: Informácie SAML neobsahujú atribúty používateľa.

en: Enable SAML authentication.
sk: Povoliť autentifikáciu SAML.

en: This is the URL where your users go to log in to your identity provider. Depending on which IdP you''re
    using, this usually looks like https://your-org-name.example.com or https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml
sk: Toto je adresa URL, na ktorú sa vaši používatelia prihlasujú k vášmu poskytovateľovi identity. Podľa toho, aký poskytovateľ identity ste
    pomocou použitia to zvyčajne vyzerá ako https://your-org-name.example.com alebo https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml

en: Error parsing SAML identity provider certificate
sk: Chyba pri analýze certifikátu poskytovateľa identity SAML

en: Invalid identity provider certificate. Certificate should be a base-64 encoded string.
sk: Neplatný certifikát poskytovateľa identity. Certifikát by mal byť reťazec kódovaný na báze base 64.

en: Encoded certificate for the identity provider. Depending on your IdP, you might need to download this,
    open it in a text editor, then copy and paste the certificate's contents here.
sk: Zakódovaný certifikát pre poskytovateľa identity. V závislosti na vašom poskytovateľovi identity bude možno potrebné stiahnuť si toto,
    otvorte ho v textovom editore, potom sem skopírujte a prilepte obsah certifikátu.

en: This is a unique identifier for the IdP. Often referred to as Entity ID or simply 'Issuer'. Depending
    on your IdP, this usually looks something like http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v
sk: Toto je jedinečný identifikátor poskytovateľa identity. Často sa označuje ako ID subjektu alebo jednoducho „emitent“. Podľa toho
    na vašom IdP to zvyčajne vyzerá ako http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v

en: This application name will be used for requests to the Identity Provider
sk: Tento názov aplikácie sa použije pre žiadosti o poskytovateľa identity

en: Absolute path to the Keystore file to use for signing SAML requests
sk: Absolútna cesta k súboru úložiska kľúčov, ktorá sa má použiť na podpisovanie požiadaviek SAML

en: Password for opening the keystore
sk: Heslo na otvorenie skladu kľúčov

en: Alias for the key that Metabase should use for signing SAML requests
sk: Alias pre kľúč, ktorý by mala Metabáza použiť na podpisovanie požiadaviek SAML

en: SAML attribute for the user''s email address
sk: Atribút SAML pre e-mailovú adresu používateľa

en: SAML attribute for the user''s first name
sk: Atribút SAML pre krstné meno používateľa

en: SAML attribute for the user''s last name
sk: Atribút SAML pre priezvisko používateľa

en: Enable group membership synchronization with SAML.
sk: Povoľte synchronizáciu členstva v skupine pomocou SAML.

en: SAML attribute for group syncing
sk: Atribút SAML na synchronizáciu skupín

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are SAML groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing SAML to Metabase group mappings.
sk: JSON obsahujúci mapovania skupín SAML na metabázu.

en: Enable JWT based authentication
sk: Povoliť autentifikáciu založenú na JWT

en: URL of JWT based login page
sk: URL prihlasovacej stránky založenej na JWT

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages
sk: Reťazec použitý na naočkovanie súkromného kľúča použitého na overenie správ JWT

en: Key to retrieve the JWT user's email address
sk: Kľúč na získanie e-mailovej adresy používateľa JWT

en: Key to retrieve the JWT user's first name
sk: Kľúč na získanie krstného mena používateľa JWT

en: Key to retrieve the JWT user's last name
sk: Kľúč na získanie priezviska používateľa JWT

en: Key to retrieve the JWT user's groups
sk: Kľúč na získanie skupín používateľov JWT

en: Enable group membership synchronization with JWT.
sk: Povoliť synchronizáciu členstva v skupine s JWT.

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are JWT groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing JWT to Metabase group mappings.
sk: JSON obsahujúci mapovania skupín JWT na metabázu.

en: Should new email notifications be sent to admins, for all new SSO users?
sk: Mali by sa nové e-mailové upozornenia posielať správcom pre všetkých nových používateľov jednotného prihlásenia?

en: New SSO user created: {0} ({1})
sk: Vytvorený nový používateľ jednotného prihlásenia: {0} ({1})

en: Cannot convert a {0} to a {1}
sk: Nie je možné previesť {0} na {1}

en: Cannot extract {0} from a TIME field
sk: Nie je možné extrahovať {0} z poľa TIME

en: Cannot extract {0} from a DATE field
sk: Nie je možné extrahovať {0} z poľa DATE

en: Cannot extract {0} from a DATETIME or TIMESTAMP
sk: Nie je možné extrahovať {0} z DATETIME alebo TIMESTAMP

note: trying to add an `hour` to a `date` or a `year` to a `time` is something we shouldn't be allowing in the UI in the first place
en: Invalid query: you cannot add a {0} to a {1} column.
sk: Neplatný dopyt: do stĺpca {1} nemôžete pridať {0}.

en: It doesn''t make sense to convert between DATEs and TIMEs!
sk: Nemá zmysel prevádzať medzi DATE a TIME!

en: Druid request error [{0}]: {1}
sk: Chyba žiadosti o druid [{0}]: {1}

en: Failed to parse Druid response body: {0}
sk: Nepodarilo sa analyzovať telo odpovede Druida: {0}

en: Error running query:
sk: Chyba pri spustení dotazu:

en: Client closed connection, no queryId found, can't cancel query
sk: Ukončené pripojenie klienta, nenašiel sa žiadny dotaz. ID sa nedá zrušiť

en: Client closed connection, canceling Druid queryId {0}
sk: Klient ukončil pripojenie, zrušil sa Druid queryId {0}

en: Canceling Druid query with ID {0}
sk: Ruší sa dopyt Druid s ID {0}

en: Failed to cancel Druid query with queryId {0}
sk: Nepodarilo sa zrušiť dotaz Druid s dotazom ID {0}

en: Don''t know how to retrieve results for columns {0}
sk: Neviem, ako načítať výsledky pre stĺpce {0}

en: Error post-processing Druid query results
sk: Chyba pri následnom spracovaní výsledkov dotazov Druid

en: Error reducing Druid query results
sk: Chyba pri znižovaní výsledkov dotazov Druid

en: WARNING: Don't know how to combine these intervals into a single interval.
sk: UPOZORNENIE: Neviem, ako spojiť tieto intervaly do jedného intervalu.

en: Ignoring intervals: {0}
sk: Ignorovanie intervalov: {0}

en: Error creating aggregation clause
sk: Chyba pri vytváraní agregačnej klauzuly

en: Expected :aggregation-options, constant, or expression.
sk: Očakáva sa: možnosti agregácie, konštanta alebo výraz.

en: grouped timeseries queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
sk: zoskupené dotazy časových radov je možné zoradiť iba podľa stĺpca „časová pečiatka“.

en: scan queries can only be sorted if they include the ''timestamp'' column.
sk: skenovacie dotazy je možné triediť, iba ak obsahujú stĺpec 'timestamp'.

en: scan queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
sk: dotazy na skenovanie je možné zoradiť iba podľa stĺpca „časová značka“.

en: Error generating Druid query
sk: Chyba pri generovaní dotazu Druid

en: Fetching Google access/refresh tokens with auth-code {0}...
sk: Načítava sa prístupový / obnovovací token Google pomocou autorizačného kódu {0} ...

en: Multiple date filters are not supported in filters:
sk: Viaceré filtre dátumu nie sú vo filtroch podporované:

en: Unexpected columns in results: {0}
sk: Neočakávané stĺpce vo výsledkoch: {0}

en: Unable to parse query: {0}
sk: Nepodarilo sa analyzovať dopyt: {0}

en: Don''t know how to substitute {0} {1}
sk: Neviem, ako nahradiť {0} {1}

en: Substituted {0} -> {1}
sk: Nahradené {0} -> {1}

en: Don''t know how to handle aggregation {0}
sk: Neviem, ako naložiť s agregáciou {0}

en: Using DNS SRV requires a FQDN for host
sk: Používanie DNS SRV vyžaduje FQDN pre hostiteľa

en: No database name specified in URI. Monger requires a database to be explicitly configured.
sk: V identifikátore URI nie je zadaný žiadny názov databázy. Spoločnosť Monger vyžaduje výslovnú konfiguráciu databázy.

en: Opened new MongoDB connection.
sk: Otvorené nové pripojenie MongoDB.

en: Closed MongoDB connection.
sk: Uzavreté pripojenie MongoDB.

en: fetch-next-page w/ URI
sk: načítať ďalšiu stránku s URI

en: Error running query.
sk: Chyba pri spustení dotazu.

en: Client connection closed, no query-id found, can't cancel query
sk: Pripojenie klienta je uzavreté, nenašlo sa žiadne ID dotazu, dopyt nie je možné zrušiť

en: Error canceling query with ID {0}
sk: Chyba pri zrušení dopytu s ID {0}

en: Error executing query
sk: Chyba pri vykonávaní dotazu

en: Failed to fetch materialized views for this database
sk: Nepodarilo sa načítať zhmotnené zobrazenia pre túto databázu

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card associated with it
sk: Neplatné upozornenie: K upozorneniu nie je priradená karta

en: Error determining whether Database supports nested queries
sk: Chyba pri určovaní, či databáza podporuje vnorené dotazy

en: Invalid query params: could not determine slug for parameter with ID {0}
sk: Neplatné parametre dotazu: nepodarilo sa určiť slimák pre parameter s ID {0}

en: Cannot search for values: {0} is not an enabled parameter.
sk: Nie je možné vyhľadať hodnoty: {0} nie je povolený parameter.

en: You can''t specify a value for {0} if it's already set in the JWT.
sk: Nemôžete určiť hodnotu pre {0}, ak je už nastavená v JWT.

en: Error compiling HoneySQL form
sk: Chyba pri kompilácii formulára HoneySQL

en: Not a valid Database/Database ID/JDBC spec
sk: Neplatná špecifikácia databázy / ID databázy / JDBC

en: You don''t have any cards yet.
sk: Zatiaľ nemáte žiadne karty.

en: Here are your {0} most recent cards:
sk: Tu sú vaše {0} najnovšie karty:

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, `{2}`, and `{3}`.
sk: hodnota musí byť mapa s kľúčmi `{0}`, {1} `, {2} a {3}.

en: Not creating proxy JDBC driver for class {0} -- original driver was loaded by system ClassLoader
sk: Nevytvára sa ovládač proxy JDBC pre triedu {0} - pôvodný ovládač bol načítaný systémom ClassLoader

en: Query took {0} to run; minimum for cache eligibility is {1}
sk: Spustenie dopytu {0}; minimum pre oprávnenie na vyrovnávaciu pamäť je {1}

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to wrap field references in explicit :joined-field clauses.
sk: Pripojené pole nie je možné vyriešiť z dôvodu nejednoznačných pripojení: tabuľka {0} (ID {1}) sa pripojila viackrát. Odkazy na pole musíte zabaliť do explicitných klauzúl: spojené pole.

en: I don''t know how to `overflow stack`. Here''s what I can do: `help`, `list`, `show`
sk: Neviem, ako `preplniť zásobník`. Môžem urobiť toto: `help`,` list`, `show`

en: Test setting - this only shows up in dev (1)
sk: Testovacie nastavenie - toto sa zobrazí iba v dev (1)

en: Test setting - this only shows up in dev (2)
sk: Testovacie nastavenie - zobrazí sa iba v dev (2)

en: Test setting - this only shows up in dev (3)
sk: Testovacie nastavenie - zobrazí sa iba v dev (3)

en: Test setting - this only shows up in dev (4)
sk: Testovacie nastavenie - toto sa zobrazí iba v dev (4)

en: Test setting - with i18n
sk: Testovacie nastavenie - s i18n

en: This is a sample sensitive Setting.
sk: Toto je nastavenie citlivé na vzorku.

[ctx: This is a new information message on the new pulse creation page.]
en: Pulses are being phased out
sk: Impulzy sa postupne rušia

[ctx: An info message letting you know you can create dashboard subscriptions instead of pulses.]
en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
sk: Teraz môžete namiesto toho nastaviť {0}. V budúcom vydaní Pulses odstránime a pomôžeme vám migrovať všetky, ktoré ešte máte.

en: dashboard subscriptions
sk: predplatné na palubnej doske

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}
sk: Grafy {0} vo vašom odbere nebudú vyzerať rovnako ako na vašom hlavnom paneli. {1}

en: minutes past the hour
sk: minút po hodine

en: Email sent
sk: Email odoslaný

en: Add data to share this dashboard
sk: Pridajte údaje a zdieľajte tento informačný panel

en: Dashboard subscriptions
sk: Predplatné na hlavnom paneli

en: Text as a ISO-8601 timestamp
sk: Text ako časová značka ISO-8601

en: Text as a ISO-8601 time
sk: Text ako ISO-8601 krát

en: Text as a ISO-8601 date
sk: Text ako dátum ISO-8601

en: UNIX Timestamp (Microseconds)
sk: Časová pečiatka UNIX (mikrosekundy)

en: Pulses are being phased out
sk: Impulzy sa postupne rušia

en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
sk: Teraz môžete namiesto toho nastaviť {0}. V budúcom vydaní Pulses odstránime a pomôžeme vám migrovať všetky, ktoré ešte máte.

en: File format
sk: Formát súboru

en: Questions to attach
sk: Otázky k prílohe

en: Delete this subscription to {0}?
sk: Odstrániť toto predplatné účtu {0}?

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}.
sk: Grafy {0} vo vašom odbere nebudú vyzerať rovnako ako na vašom hlavnom paneli. {1}.

en: Fields to use for the table {0}
sk: Polia, ktoré sa majú použiť pre tabuľku {0}

en: rows
sk: riadkov

en: columns
sk: stĺpce

en: values
sk: hodnoty

en: Error normalizing form.
sk: Chyba pri normalizácii formulára.

en: Error canonicalizing query
sk: Chyba pri kanonikalizácii dotazu

en: Error performing whole query transformations
sk: Chyba pri vykonávaní transformácií celého dotazu

en: Error normalizing query
sk: Chyba pri normalizácii dopytu

en: Sandbox Cards can''t return columns that aren't present in the Table they are sandboxing.
sk: Karty v karanténe nemôžu vracať stĺpce, ktoré nie sú v tabuľke, pretože sú v karanténe.

en: Sandbox Cards can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
sk: Karty v karanténe nemôžu vracať stĺpce, ktoré majú iný typ ako tabuľka, v ktorej sú karanténou.

en: Cannot update Card: Card is used for Sandboxing, and updates would violate sandbox rules.
sk: Nie je možné aktualizovať kartu: Karta sa používa v karanténe a aktualizácie by porušili pravidlá karantény.

en: You cannot change the Table ID of a GTAP once it has been created.
sk: Po vytvorení GTAP nemôžete zmeniť ID tabuľky.

en: `database` is required for all queries.
sk: „databáza“ je vyžadovaná pre všetky dotazy.

en: ERROR {0}
sk: CHYBA {0}

en: copied {0} instances.
sk: skopírované {0} inštancie.

en: Copying instances of {0}...
sk: Kopírujú sa inštancie z {0} ...

en: Error copying instances of {0}
sk: Chyba pri kopírovaní inštancií {0}

en: Temporarily disabling DB constraints...
sk: Dočasné deaktivovanie obmedzení DB ...

en: Re-enabling DB constraints...
sk: Opätovné povolenie obmedzení DB ...

en: Setting Postgres sequence ids to proper values...
sk: Nastavovanie ID sekvencií Postgres na správne hodnoty ...

note: make sure the source database is up-do-date
en: Set up {0} source database and run migrations...
sk: Nastaviť zdrojovú databázu {0} a spustiť migrácie ...

note: make sure the dest DB is up-to-date don't need or want to run data migrations in the target DB, since the data is already migrated appropriately
en: Set up {0} target database and run migrations...
sk: Nastaviť cieľovú databázu {0} a spustiť migrácie ...

note: make sure target DB is empty
en: Testing if target {0} database is already populated...
sk: Testuje sa, či je cieľová databáza {0} už naplnená ...

en: Unsupported application database type: {0} is not currently supported.
sk: Nepodporovaný typ databázy aplikácie: {0} nie je momentálne podporovaný.

en: Check the value of MB_DB_CONNECTION_URI.
sk: Skontrolujte hodnotu MB_DB_CONNECTION_URI.

en: Driver {0} does not support {1}
sk: Ovládač {0} nepodporuje {1}

en: No magnitude known for {0}
sk: Nie je známa žiadna hodnota pre {0}

en: Error resolving source query
sk: Chyba pri riešení dotazu na zdroj

en: Have your email configured for you.
sk: Nechajte si nakonfigurovať svoj e-mail.

en: Have your server maintained for you.
sk: Nechajte svoj server udržiavať za vás.

en: Want to have upgrades taken care of for you?
sk: Chcete mať o seba postarané?

en: Migrate to Metabase Cloud.
sk: Migrujte na server Metabase Cloud.

en: Manage Metabase Cloud
sk: Spravujte metabázový cloud

en: Show totals
sk: Zobraziť súčty

en: Sort order
sk: Zoradiť poradie

en: See options…
sk: Zobraziť možnosti ...

en: This database does not support pivot tables.
sk: Táto databáza nepodporuje kontingenčné tabuľky.

en: Invalid GeoJSON file location: must either start with http:// or https:// or be a relative path to a file on the classpath.
sk: Neplatné umiestnenie súboru GeoJSON: musí začínať http: // alebo https: // alebo musí byť relatívnou cestou k súboru v triede cesty.

en: URLs referring to hosts that supply internal hosting metadata are prohibited.
sk: Adresy URL odkazujúce na hostiteľov, ktorí poskytujú interné metaúdaje hostenia, sú zakázané.

en: Invalid custom GeoJSON.
sk: Neplatný vlastný GeoJSON.

en: Invalid {0}: specified breakout at index {1}, but we only have {2} breakouts
sk: Neplatné {0}: zadaný zlom v indexe {1}, ale máme iba {2} výpadky

en: Error generating pivot queries
sk: Chyba pri generovaní kontingenčných dotazov

en: Sync Administrator group
sk: Skupina správcov synchronizácie

en: Set filter values for when this gets sent
sk: Nastavenie hodnôt filtrov pre odoslanie tejto správy

en: Delete the {0} database?
sk: Vymazať databázu {0}?

en: Restoring the sample dataset...
sk: Obnovenie vzorového súboru údajov...

en: No semantic type
sk: Žiadny sémantický typ

en: Select a semantic type
sk: Vyberte sémantický typ

en: Cast to a specific data type
sk: Cast na konkrétny dátový typ

en: Select a conversion
sk: Vyberte konverziu

en: Don't cast
sk: Neodlievajte

en: Something went wrong
sk: Niečo sa pokazilo

en: Choose "Desktop App" as the application type. Name it whatever you'd like.
sk: Ako typ aplikácie vyberte "Desktop App". Nazvite ju podľa svojich predstáv.

en: Didn't find anything
sk: Nenašli ste nič

en: There weren't any results for your search.
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky vášho vyhľadávania.

en: Checks if a column is null
sk: Skontroluje, či je stĺpec null

en: The column to check.
sk: Stĺpec na kontrolu.

en: Checks if a column is empty
sk: Kontroluje, či je stĺpec prázdny

en: CASE expects 2 arguments or more
sk: CASE očakáva 2 alebo viac argumentov

en: Function {0} expects {1} argument | Function {0} expects {1} arguments
sk[0]: Funkcia {0} očakáva argument {1}
sk[1]: Funkcia {0} očakáva argument {1}
sk[2]: Funkcia {0} očakáva argument {1}
sk[3]: Funkcia {0} očakáva argument {1}

en: Expecting boolean but found {0}
sk: Očakával som boolean, ale našiel som {0}

en: 12:00 PM
sk: 12:00

en: Subtotal, Age, Price, Quantity, etc.
sk: Medzisúčet, vek, cena, množstvo atď.

en: Dropdown
sk: Rozbaľovací zoznam

en: Select one or more values from a list or search box.
sk: Vyberte jednu alebo viac hodnôt zo zoznamu alebo vyhľadávacieho poľa.

en: Exclude one or more specific values.
sk: Vylúčte jednu alebo viac konkrétnych hodnôt.

en: Match values that contain the entered text.
sk: Zhodujú sa hodnoty, ktoré obsahujú zadaný text.

en: Filter out values that contain the entered text.
sk: Filtrovanie hodnôt, ktoré obsahujú zadaný text.

en: Match values that begin with the entered text.
sk: Zhodujú sa hodnoty, ktoré začínajú zadaným textom.

en: Match values that end with the entered text.
sk: Zhodujú sa hodnoty, ktoré končia zadaným textom.

en: Duplicate this question
sk: Duplikovať túto otázku

en: Saved question in {0}
sk: Uložená otázka v {0}

en: Table in {0}
sk: Tabuľka v {0}

en: Segment of
sk: Segment

en: Metric for
sk: Metrika pre

en: {0} in {1}
sk: {0} v {1}

en: Note
sk: Poznámka

en: charts in your subscription won't look the same as in your dashboard.
sk: grafy vo vašom predplatnom nebudú vyzerať rovnako ako na vašom prístrojovom paneli.

en: Filter values
sk: Hodnoty filtra

en: You can customize filter values for each subscription with the Enterprise edition.
sk: V edícii Enterprise môžete prispôsobiť hodnoty filtrov pre každé predplatné.

en: If a dashboard filter has a default value, it’ll be applied when your subscription is sent.
sk: Ak má filter ovládacieho panela predvolenú hodnotu, použije sa pri odoslaní odberu.

en: and {0} other | and {0} others
sk[0]: a {0} ostatné
sk[1]: a {0} ostatné
sk[2]: a {0} ostatné
sk[3]: a {0} ostatné

en: {0} selections
sk: {0} výbery

en: and {0} more filter | and {0} more filters
sk[0]: a {0} ďalší filter
sk[1]: a {0} ďalší filter
sk[2]: a {0} ďalší filter
sk[3]: a {0} ďalší filter

en: Login History
sk: História prihlásenia

en: Sync the admin group?
sk: Synchronizovať skupinu správcov?

en: Sandbox Questions can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
sk: Otázky pieskoviska nemôžu vracať stĺpce, ktoré majú iný typ ako tabuľka, ktorú pieskovisko kontroluje.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP
sk: Chyba predspracovania zdrojového dotazu pri použití GTAP

en: Error running query to determine metadata
sk: Chyba pri spustení dotazu na určenie metadát

en: Can't create new SAML user when SAML is not configured
sk: Nie je možné vytvoriť nového používateľa SAML, keď SAML nie je nakonfigurovaný

en: Error compiling SQL: breakout does not have an alias
sk: Chyba kompilácie SQL: breakout nemá alias

en: Error running query
sk: Chyba pri spustení dotazu

en: Unknown aggregation type!
sk: Neznámy typ agregácie!

en: No aggregation at index {0}
sk: Žiadna agregácia pri indexe {0}

en: Multiple date filters are not supported.
sk: Nie sú podporované viacnásobné dátumové filtre.

en: Error checking schema permissions
sk: Chyba pri kontrole oprávnení schémy

en: Error setting prepared statement fetch direction to FETCH_FORWARD
sk: Chyba pri nastavení smeru načítania pripraveného príkazu na FETCH_FORWARD

en: Error setting statement fetch direction to FETCH_FORWARD
sk: Chyba pri nastavení smeru načítania príkazu na FETCH_FORWARD

en: You cannot save this Question because you do not have permissions to run its query.
sk: Túto otázku nemôžete uložiť, pretože nemáte oprávnenie na spustenie jej dotazu.

en: Authentication endpoint error
sk: Chyba koncového bodu overovania

en: SSH tunnel can only be established for H2 connections using the TCP protocol
sk: Tunel SSH možno vytvoriť len pre spojenia H2 pomocou protokolu TCP

en: ssh tunnel for database {0} looks closed; marking pool invalid to reopen it
sk: ssh tunel pre databázu {0} vyzerá zatvorený; označenie fondu ako neplatný, aby sa znovu otvoril

en: Query canceled, calling Statement.cancel()
sk: Dotaz zrušený, volanie Statement.cancel()

en: Select statement did not produce a ResultSet for native query
sk: Príkaz Select nevytvoril ResultSet pre natívny dotaz

en: We''ve Noticed a New {0} Login, {1}
sk: Zaznamenali sme nové {0} prihlásenie, {1}

en: Don''t know how to process event with model {0}
sk: Neviem, ako spracovať udalosť s modelom {0}

en: Failed to process activity event {0}
sk: Nepodarilo sa spracovať udalosť aktivity {0}

en: Error sending ''login from new device'' notification email
sk: Chyba pri odosielaní e-mailu s oznámením ''prihlásenie z nového zariadenia''

en: You can''t update a LoginHistory after it has been created.
sk: LoginHistory nie je možné aktualizovať po jeho vytvorení.

en: Don''t know how to wrap Field ID.
sk: Neviem, ako zabaliť ID poľa.

en: Setting {0} already registered in {1}
sk: Nastavenie {0} je už zaregistrované v {1}

en: Controls how often the heartbeats are sent when an SSH tunnel is established (in seconds).
sk: Ovláda, ako často sa posielajú srdcové údery pri vytvorení tunela SSH (v sekundách).

en: Controls the fetch size used for Redshift queries (in PreparedStatement), via defaultRowFetchSize.
sk: Ovláda veľkosť načítania použitú pre dopyty Redshift (v PreparedStatement) prostredníctvom defaultRowFetchSize.

en: Cannot find matching FK Table ID for FK Field {0}
sk: Nie je možné nájsť zodpovedajúce ID tabuľky FK pre pole FK {0}

note: if for some reason `optimize-filter` doesn't return an optimized filter clause, log and error and use the original. `can-optimize-filter?` shouldn't have said we could optimize this filter in the first place
en: Error optimizing temporal filter clause
sk: Doložka o optimalizácii chyby časového filtra

en: Error resolving Fields in query
sk: Chyba pri riešení polí v dotaze

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to specify an explicit `:join-alias` in the field reference.
sk: Nie je možné vyriešiť spojené pole kvôli nejednoznačnému spojeniu: tabuľka {0} (ID {1}) spojená viackrát. V odkaze na pole musíte explicitne uviesť `:join-alias`.

en: Unsupported temporal bucketing: You can''t bucket a {0} Field by {1}.
sk: Nepodporovaný časový bucketing: Pole {0} nie je možné vyčleniť pomocou {1}.

en: Error processing additional pivot table query
sk: Chyba pri spracovaní dodatočného dotazu pivotnej tabuľky

en: Invalid cell format
sk: Nesprávny formát bunky

en: Enable typeahead search in the Metabase navbar?
sk: Povolenie vyhľadávania typeahead v navigačnom paneli databázy Metabase?

en: Login in request is missing device ID information
sk: V požiadavke na prihlásenie chýbajú informácie o ID zariadenia

en: Login request is missing user-agent information
sk: V požiadavke na prihlásenie chýbajú informácie o agentovi používateľa

en: Unable to determine login request IP address
sk: Nie je možné určiť IP adresu žiadosti o prihlásenie

en: Error determining login history for request
sk: Chyba pri určovaní histórie prihlásenia pre požiadavku

en: unknown
sk: neznáme

en: Unknown device type
sk: Neznámy typ zariadenia

en: Unknown OS
sk: Neznámy operačný systém

en: Unknown browser
sk: Neznámy prehliadač

en: Error geocoding IP addresses
sk: Chyba pri geokódovaní IP adries

en: Semantic type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Sémantický typ {0} sa zmenil z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Name of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Názov {0} sa zmenil z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Don''t know how to format a {0} as a human-readable date/time
sk: Neviem, ako formátovať {0} ako ľudsky čitateľný dátum/čas

en: Valid coercion strategy
sk: Platná stratégia nátlaku

en: value must be a valid coercion strategy.
sk: musí byť platnou donucovacou stratégiou.

en: A testing setting
sk: Testovacie prostredie

en: Question name
sk: Názov otázky

en: Collection name
sk: Názov zbierky

en: Group membership filter
sk: Filter členstva v skupine

en: {0} member | {0} members
sk[0]: {0} člen
sk[1]: {0} člen
sk[2]: {0} člen
sk[3]: {0} člen

en: {0} person found | {0} people found
sk[0]: {0} nájdená osoba
sk[1]: {0} nájdená osoba
sk[2]: {0} nájdená osoba
sk[3]: {0} nájdená osoba

en: Find someone
sk: Nájdite niekoho

en: Invite someone
sk: Pozvite niekoho

en: here
sk: tu

en: Domain
sk: Doména

en: Add bot integration
sk: Pridanie integrácie botov

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time. Last successful check was
    {0}.
sk: Je nám ľúto, ale v tomto čase sa nám nepodarilo skontrolovať aktualizácie. Posledná úspešná kontrola bola
    {0}.

en: Only change this if you know what you're doing!
sk: Zmeňte to, len ak viete, čo robíte!

en: Replace underscores and dashes with spaces
sk: Nahradiť podčiarkovníky a pomlčky medzerami

en: Advanced Details (click to download)
sk: Rozšírené informácie (kliknite na tlačidlo pre stiahnutie)

en: Connection Pool Details
sk: Podrobnosti o fonde pripojení

en: Information about active and idle connections for all pools
sk: Informácie o aktívnych a neaktívnych pripojeniach pre všetky bazény

en: Saved Questions
sk: Uložené otázky

en: Last edited by
sk: Naposledy upravil

en: Last edited at
sk: Naposledy upravené na

en: Need help setting up
sk: Potrebujete pomoc s nastavením

en: Our docs can help.
sk: Naši lekári vám môžu pomôcť.

en: Docs weren't enough?
sk: Lekári nestačili?

en: Write us.
sk: Napíšte nám.

en: See more
sk: Pozri viac

en: See less
sk: Pozri menej

en: Edited {0} by {1}
sk: Upravené {0} podľa {1}

en: Close sidebar
sk: Zatvoriť bočný panel

en: Add questions
sk: Pridať otázky

en: Nothing here
sk: Nič tu nie je

en: Search…
sk: Vyhľadávanie...

en: Missing exponent
sk: Chýbajúci exponent

en: Missing closing quotes
sk: Chýbajúce koncové úvodzovky

en: Bracket identifier in another bracket identifier
sk: Identifikátor zátvorky v inom identifikátore zátvorky

en: Missing a closing bracket
sk: Chýba uzatváracia zátvorka

en: Missing an opening bracket for {0}
sk: Chýba úvodná zátvorka pre {0}

en: Missing an opening bracket
sk: Chýba úvodná zátvorka

en: Invalid character: {0}
sk: Neplatný znak: {0}

en: User ID, Product ID, Event ID, etc.
sk: ID používateľa, ID produktu, ID udalosti atď.

en: Text or Category
sk: Text alebo kategória

en: Name, Rating, Description, etc.
sk: Názov, hodnotenie, opis atď.

en: Search for a table...
sk: Vyhľadajte tabuľku...

en: Expecting a closing parenthesis
sk: Očakávanie uzatváracej zátvorky

en: Expecting {0} closing parentheses
sk: Očakávanie {0} uzatváracích zátvoriek

en: Expecting an opening parenthesis
sk: Očakávanie úvodnej zátvorky

en: Expecting {0} opening parentheses
sk: Očakávanie otváracích zátvoriek {0}

en: Expecting an opening parenthesis after function {0}
sk: Očakávanie úvodnej zátvorky za funkciou {0}

en: Explore results
sk: Preskúmať výsledky

en: You can use the value of any column here like this: {{COLUMN}}
sk: Môžete tu použiť hodnotu ľubovoľného stĺpca takto: {{COLUMN}}

en: Link URL
sk: Adresa URL prepojenia

en: Group membership lookup filter. The placeholders '{dn}' and '{uid}' will be replaced by the user''s Distinguished Name and UID, respectively.
sk: Vyhľadávací filter členstva v skupine. Zástupné znaky "{dn}" a "{uid}" sa nahradia rozlišovacím menom používateľa a jeho UID.

en: Error deleting Sandboxes: {0}
sk: Chyba pri odstraňovaní pieskovísk: {0}

en: BEGIN LOAD from {0} with context {1}
sk: BEGIN LOAD z {0} s kontextom {1}

en: Finished first pass of load; now performing second pass
sk: Dokončenie prvého prechodu zaťaženia; teraz sa vykonáva druhý prechod

en: END LOAD from {0} with context {1}
sk: END LOAD z {0} s kontextom {1}

en: ERROR LOAD from {0}: {1}
sk: ERROR LOAD z {0}: {1}

en: Could not find context for fully qualified card name {0}
sk: Nepodarilo sa nájsť kontext pre plne kvalifikovaný názov karty {0}

en: Could not find context for fully qualified snippet name {0}
sk: Nepodarilo sa nájsť kontext pre plne kvalifikovaný názov úryvku {0}

en: Failed to execute query for loaded card "{0}": {1}
sk: Nepodarilo sa vykonať dotaz pre načítanú kartu "{0}": {1}

en: Cannot connect to database ''{0}'' in order to sync unhidden tables
sk: Nemožno sa pripojiť k databáze ''{0}'' s cieľom synchronizovať nezakryté tabuľky

en: Can't decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
sk: Nie je možné dešifrovať db aplikácie pomocou MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Enable the new field-filter operators
sk: Povolenie nových operátorov filtrov polí

en: New field filter operators are not enabled
sk: Nové operátory filtrovania polí nie sú povolené

note: Multiple comma-separated domains is EE-only feature
en: Invalid domain
sk: Neplatná doména

en: User lookup filter. The placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
sk: Filter vyhľadávania používateľov. Zástupný znak '{login}' bude nahradený prihlasovacím menom zadaným používateľom.

en: Attribute to use for the user''s email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
sk: Atribút, ktorý sa má použiť pre e-mail používateľa. (zvyčajne ''mail'', ''email'' alebo ''userPrincipalName'')

en: Search base for groups. Not required for LDAP directories that provide a ''memberOf'' overlay, such as Active Directory. (Will be searched recursively)
sk: Vyhľadávacia základňa pre skupiny. Nevyžaduje sa pre adresáre LDAP, ktoré poskytujú prekrytie ''memberOf'', ako napríklad Active Directory. (Bude sa vyhľadávať rekurzívne)

note: you're not allowed to change the `:personal_owner_id` of a Collection! double-check and make sure it's not just the existing value getting passed back in for whatever reason
en: You are not allowed to change the owner of a Personal Collection.
sk: Nie je povolené meniť vlastníka osobnej zbierky.

en: You are not allowed to change the authority level of a Personal Collection.
sk: Nie je povolené meniť úroveň autority osobnej zbierky.

note: The checks below should be redundant because the `perms-for-moving` and `perms-for-archiving` functions also check to make sure you're not operating on Personal Collections. But as an extra safety net it doesn't hurt to check here too.
en: You are not allowed to move a Personal Collection.
sk: Osobnú zbierku nemôžete presúvať.

en: You cannot update a CollectionPermissionGraphRevision!
sk: Nemôžete aktualizovať CollectionPermissionGraphRevision!

en: Invalid Field {0} {1}
sk: Neplatné pole {0} {1}

en: Invalid Field {0} {1}: falling back to {2}
sk: Neplatné pole {0} {1}: návrat k {2}

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces.
sk: Aby boli názvy tabuliek a polí prívetivejšie pre ľudí, Metabase v nich nahradí pomlčky a podčiarkovníky medzerami.

en: We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
sk: Každé slovo budeme písať s veľkým začiatočným písmenom, takže z "last_visited_at" sa stane "Last Visited At".

note: redefinitions are fine
en: Setting names in would collide: {0} and {1}
sk: Nastavenie názvov by sa zrazilo: {0} a {1}

en: Indicates when Metabase last checked for new versions.
sk: Uvádza, kedy Metabáza naposledy kontrolovala nové verzie.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects,
sk: Táto adresa URL sa používa napríklad na vytváranie odkazov v e-mailoch, presmerovanie na autorizáciu,

en: and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
sk: a v niektorých scenároch vkladania, takže jeho zmena by mohla narušiť funkčnosť alebo spôsobiť zablokovanie tejto inštancie.

en: When set, enforces the use of session cookies for all users which expire when the browser is closed.
sk: Ak je nastavená, vynúti používanie súborov cookie relácie pre všetkých používateľov, ktorých platnosť vyprší po zatvorení prehliadača.

en: Error parsing paging parameters: {0}
sk: Chyba pri analyzovaní parametrov stránkovania: {0}

en: Error running sync step
sk: Chyba pri spustení kroku synchronizácie

en: Error in sync step {0}
sk: Chyba v kroku synchronizácie {0}

en: Error fetching version info; setting version-info value to nil
sk: Chyba pri načítaní informácií o verzii; nastavenie hodnoty version-info na nil

en: Valid field semantic type
sk: Platný sémantický typ poľa

en: value must be a valid field semantic type.
sk: hodnota musí byť platný sémantický typ poľa.

en: Valid field relation type
sk: Platný typ vzťahu polí

en: value must be a valid field relation type.
sk: hodnota musí byť platným typom vzťahu poľa.

en: Valid field semantic or relation type
sk: Platný sémantický typ poľa alebo vzťahu

en: value must be a valid field semantic or relation type.
sk: hodnota musí byť platný sémantický typ poľa alebo vzťahu.

en: Valid field data type (keyword or string)
sk: Platný dátový typ poľa (kľúčové slovo alebo reťazec)

en: value must be a valid field data type (keyword or string).
sk: hodnota musí byť platný dátový typ poľa (kľúčové slovo alebo reťazec).

en: Valid field semantic type (keyword or string)
sk: Platný sémantický typ poľa (kľúčové slovo alebo reťazec)

en: value must be a valid field semantic type (keyword or string).
sk: hodnota musí byť platný sémantický typ poľa (kľúčové slovo alebo reťazec).

en: Valid field relation type (keyword or string)
sk: Platný typ vzťahu poľa (kľúčové slovo alebo reťazec)

en: value must be a valid field relation type (keyword or string).
sk: hodnota musí byť platný typ relácie poľa (kľúčové slovo alebo reťazec).

en: Valid field semantic or relation type (keyword or string)
sk: Platný sémantický typ poľa alebo vzťahu (kľúčové slovo alebo reťazec)

en: value must be a valid field semantic or relation type (keyword or string).
sk: hodnota musí byť platný sémantický typ poľa alebo relácie (kľúčové slovo alebo reťazec).

en: value must be a valid coercion strategy (keyword or string).
sk: hodnota musí byť platná stratégia vynucovania (kľúčové slovo alebo reťazec).

en: password is too common.
sk: heslo je príliš časté.

en: Enter the token you received from the store
sk: Zadajte token, ktorý ste dostali z obchodu

en: Metabase Cloud keeps your instance up-to-date. You're currently on version {0}. Thanks for being a customer!
sk: Metabase Cloud udržiava vašu inštanciu aktuálnu. Momentálne máte verziu {0}. Ďakujeme, že ste zákazníkom!

en: No successful checks yet.
sk: Zatiaľ žiadne úspešné kontroly.

en: Invalid custom GeoJSON
sk: Neplatný vlastný GeoJSON

en: Invalid custom GeoJSON: does not contain features
sk: Neplatný vlastný GeoJSON: neobsahuje prvky

en: Invalid custom GeoJSON: feature is misssing properties
sk: Neplatný vlastný GeoJSON: funkcia má nesprávne vlastnosti

en: Break out by a…
sk: Vyrazte von...

en: Automatic explorations
sk: Automatické prieskumy

en: Filter by this value
sk: Filtrovanie podľa tejto hodnoty

en: GeoJSON URL failed to load
sk: URL GeoJSON sa nepodarilo načítať

en: Error determining value for parameter: {0}
sk: Chyba pri určovaní hodnoty parametra: {0}

en: Error building query parameter map: {0}
sk: Chyba pri vytváraní mapy parametrov dotazu: {0}

en: This is our new {0} driver, which is faster and more reliable.
sk: Toto je náš nový ovládač {0}, ktorý je rýchlejší a spoľahlivejší.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can select {0} now.
sk: Starý ovládač bol zastaraný a bude odstránený v nasledujúcej verzii. Ak naozaj
    ho potrebujete používať, môžete teraz vybrať {0}.

en: This driver has been deprecated and will be removed in the next release.
sk: Tento ovládač je zastaraný a bude odstránený v nasledujúcej verzii.

en: We recommend that you upgrade to the new {0} driver, which is faster and more reliable.
sk: Odporúčame vám prejsť na nový ovládač {0}, ktorý je rýchlejší a spoľahlivejší.

en: How to upgrade a driver
sk: Ako aktualizovať ovládač

en: New driver
sk: Nový vodič

en: you
sk: vy

en: {0} created this
sk: {0} vytvoril toto

en: {0} edited this
sk: {0} upravil toto

en: Regular
sk: Pravidelné

en: Collection type
sk: Typ zbierky

en: The contents of Official collections will get a badge by their name and will be more likely to show up in search results.
sk: Obsah oficiálnych zbierok získa odznak pri svojom názve a bude sa s väčšou pravdepodobnosťou zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania.

en: Official
sk: Oficiálne stránky

en: Moderation
sk: Moderovanie

en: Verify this
sk: Overte si to

en: {0} verified this
sk: {0} overené

en: Remove verification
sk: Odstránenie overovania

en: A moderator
sk: Moderátor

en: Cloud Settings
sk: Nastavenia cloudu

en: Edit details
sk: Upraviť podrobnosti

en: History
sk: História

en: Every field is hidden right now
sk: Každé pole je teraz skryté

en: Make all sub-collections {0}, too.
sk: Vytvorte aj všetky podkolekcie {0}.

en: Manage your Cloud account, including billing preferences and technical settings about this instance in your Metabase Store account.
sk: Spravujte svoje konto Cloud vrátane fakturačných preferencií a technických nastavení tejto inštancie v konte Metabase Store.

en: Go to the Metabase Store
sk: Prejsť do obchodu Metabase

en: Running statement in describe-schema: {0}
sk: Bežiaci príkaz v describe-schema: {0}

en: Running statement in all-schemas: {0}
sk: Bežiaci príkaz vo všetkých schémach: {0}

en: Running statement in describe-table: {0}
sk: Bežiaci príkaz v tabuľke describe: {0}

en: Error parsing JSON setting {0}: {1}
sk: Chyba pri analyzovaní nastavenia JSON {0}: {1}

en: Plugin ''{0}'' depends on environment variable ''{1}'' being set to something
sk: Zásuvný modul ''{0}'' závisí od toho, či je premenná prostredia ''{1}'' nastavená na niečo

en: Down
sk: Dole

en: Up
sk: Nahor

en: Approved domains for notifications
sk: Schválené domény pre oznámenia

en: alert
sk: upozornenie

en: deleted
sk: zmazané

en: restored
sk: obnovené

en: Successfully unsubscribed
sk: Úspešné odhlásenie

en: updated
sk: aktualizované

en: Send to Slack now
sk: Odoslať do služby Slack

en: Slack sent
sk: Odoslanie služby Slack

en: About data permissions
sk: O oprávneniach na údaje

en: Each of your user groups can have a level of access for each of your databases on the tables they contain.
sk: Každá z vašich skupín používateľov môže mať pre každú z vašich databáz určitú úroveň prístupu k tabuľkám, ktoré obsahujú.

en: Users can be members of multiple groups, and are given the {0} level of access for a database or table across all the groups they’re a member of.
sk: Používatelia môžu byť členmi viacerých skupín a majú prístup k databáze alebo tabuľke na úrovni {0} vo všetkých skupinách, ktorých sú členmi.

en: most permissive
sk: najpermisívnejší

en: Unless a user group's access for a given database is set to “block", they’ll be able to view any saved question based on that data if they have access to the collection it’s saved in.
sk: Ak nie je prístup skupiny používateľov k danej databáze nastavený na "blokovať", budú môcť zobraziť akúkoľvek uloženú otázku založenú na týchto údajoch, ak majú prístup ku kolekcii, v ktorej sú uložené.

en: Access levels
sk: Úrovne prístupu

en: Users can use the visual query builder to ask questions based on all tables in this database. A user group must have Unrestricted access for a database if you want to give them access to the SQL/native query editor.
sk: Používatelia môžu používať vizuálny nástroj na vytváranie dotazov na otázky založené na všetkých tabuľkách v tejto databáze. Skupina používateľov musí mať neobmedzený prístup pre databázu, ak im chcete poskytnúť prístup k editoru SQL/národných dotazov.

en: Granular access
sk: Granulárny prístup

en: Restrict user access to specific tables in a database. When you select this option, you’ll be taken to the table-level view of that database to set the access level for each table.
sk: Obmedzenie prístupu používateľov k určitým tabuľkám v databáze. Po výbere tejto možnosti sa dostanete do zobrazenia na úrovni tabuliek danej databázy, kde môžete nastaviť úroveň prístupu pre každú tabuľku.

en: No self-service access
sk: Žiadny samoobslužný prístup

en: Prevent users from creating new ad hoc queries or questions based on this data, or from seeing this data in the Browse Data screen. Users with this level of access can still see saved questions and charts based on this data in Collections they have access to.
sk: Zabráňte používateľom vytvárať nové ad hoc dopyty alebo otázky založené na týchto údajoch alebo zobrazovať tieto údaje na obrazovke Prehľadávať údaje. Používatelia s touto úrovňou prístupu môžu stále vidieť uložené otázky a grafy založené na týchto údajoch v kolekciách, ku ktorým majú prístup.

en: Block
sk: Blok

en: Ensure users can’t ever see the data from this database regardless of their permissions at the Collection level. Keep in mind that if a user belongs to another group that does have data access, that setting will take precedence, and the user's access will not be blocked.
sk: Zabezpečte, aby používatelia nikdy nemohli vidieť údaje z tejto databázy bez ohľadu na ich oprávnenia na úrovni kolekcie. Majte na pamäti, že ak používateľ patrí do inej skupiny, ktorá má prístup k údajom, toto nastavenie bude mať prednosť a prístup používateľa nebude zablokovaný.

en: Only available in certain Metabase plans.
sk: K dispozícii len v niektorých plánoch Metabase.

en: Learn more about permissions
sk: Ďalšie informácie o oprávneniach

en: hours
sk: hodiny

en: Error name
sk: Názov chyby

en: DB name
sk: Názov DB

en: Rerun Selected
sk: Vybrané opakovanie

en: Rerun?
sk: Znovu spustiť?

en: Notifications
sk: Oznámenia

en: Our team is ready to help you
sk: Náš tím je pripravený vám pomôcť

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can
sk: Starý ovládač bol zastaraný a bude odstránený v nasledujúcej verzii. Ak naozaj
    ho potrebujete používať, môžete

en: find it here
sk: nájdete ho tu

en: We recommend that you upgrade to the
sk: Odporúčame vám aktualizovať na

en: new {0} driver
sk: nový ovládač {0}

en: , which is faster and more reliable.
sk: , ktorý je rýchlejší a spoľahlivejší.

en: Daily
sk: Denne

en: Weekly
sk: Týždeň

en: Monthly
sk: Mesačne

en: on
sk: na stránke .

en: Collection is required
sk: Vyžaduje sa zber

en: Cache all question results for
sk: Uloženie všetkých výsledkov otázok do vyrovnávacej pamäte pre

en: subscription
sk: predplatné

en: moved
sk: presunutý

en: {0} hour | {0} hours
sk[0]: {0} hodina
sk[1]: {0} hodiny
sk[2]: {0} hodín
sk[3]: {0} hodiny

en: emailed
sk: e-mailom na

en: slack’d
sk: slack'd

en: sent
sk: odoslané

en: {0} email | {0} emails
sk[0]: {0} email
sk[1]: {0} emaily
sk[2]: {0} emailov
sk[3]: {0} emaily

en: {0} Slack channel | {0} Slack channels
sk[0]: {0} kanál Slack
sk[1]: {0} kanály Slack
sk[2]: {0} kanálov Slack
sk[3]: {0} kanály Slack

en: {0} and {1}.
sk: {0} a {1}.

en: just now
sk: práve teraz

en: Unsubscribe from all subscriptions / alerts
sk: Odhlásenie zo všetkých odberov / upozornení

en: How long to keep question results. By default, Metabase will use the value you supply on the {0}, but if this database has other factors that influence the freshness of data, it could make sense to set a custom duration. You can also choose custom durations on individual questions or dashboards to help improve performance.
sk: Ako dlho uchovávať výsledky otázok. V predvolenom nastavení Metabáza použije hodnotu, ktorú zadáte na {0}, ale ak má táto databáza iné faktory, ktoré ovplyvňujú čerstvosť údajov, môže mať zmysel nastaviť vlastnú dĺžku trvania. Vlastné trvanie môžete zvoliť aj pri jednotlivých otázkach alebo informačných paneloch, aby ste zlepšili výkon.

en: cache settings page
sk: stránka s nastaveniami vyrovnávacej pamäte

en: Default result cache duration
sk: Predvolené trvanie vyrovnávacej pamäte výsledkov

en: Must be a positive integer value
sk: Musí to byť kladná celočíselná hodnota

en: Official collection
sk: Oficiálna zbierka

en: Belongs to an Official collection
sk: Patrí do oficiálnej zbierky

en: {0} removed verification
sk: {0} odstránené overenie

en: {0} changed status to {1}
sk: {0} zmenil stav na {1}

en: Tools
sk: Nástroje

en: Erroring Questions
sk: Chybné otázky

en: As the creator you can also choose to delete this if it’s no longer relevant to others as well.
sk: Ako tvorca sa môžete rozhodnúť, že ju vymažete, ak už nie je relevantná aj pre ostatných.

en: You’re unsubscribed. Delete this alert as well?
sk: Ste odhláseným odberateľom. Vymazať aj toto upozornenie?

en: You’re unsubscribed. Delete this subscription as well?
sk: Ste odhláseným odberateľom. Vymazať aj tento odber?

en: Delete this subscription?
sk: Vymazať toto predplatné?

en: Yes, delete this alert
sk: Áno, vymažte toto upozornenie

en: Yes, delete this subscription
sk: Áno, odstráňte tento odber

en: Keep it around
sk: Nechajte si ho na dosah

en: I changed my mind
sk: Rozmyslel som si to

en: You won’t receive this alert at {0} any more.
sk: Toto upozornenie už nebudete dostávať pri {0}.

en: You won’t receive this subscription at {0} any more.
sk: Toto predplatné už nebudete dostávať na {0}.

en: You created this alert on {0}.
sk: Toto upozornenie ste vytvorili dňa {0}.

en: You created this subscription on {0}.
sk: Toto predplatné ste vytvorili dňa {0}.

en: It’s currently being sent to {0}.
sk: Momentálne sa odosiela na číslo {0}.

en: Curate
sk: Kurátor

en: Discard your unsaved changes?
sk: Odstrániť neuložené zmeny?

en: If you leave this page now, your changes won't be saved.
sk: Ak teraz opustíte túto stránku, vaše zmeny sa neuložia.

en: Discard changes
sk: Vyradenie zmien

en: Select a collection to see its permissions
sk: Výberom kolekcie zobrazíte jej oprávnenia

en: Search for a collection
sk: Vyhľadávanie kolekcie

en: Search for a group
sk: Vyhľadanie skupiny

en: Collection access
sk: Prístup k zbierke

en: Edit dashboard details
sk: Úprava podrobností palubnej dosky

en: More options
sk: Ďalšie možnosti

en: Expecting field but found {0}
sk: Očakával som pole, ale našiel som {0}

en: Recently viewed
sk: Nedávno zobrazené

en: Metric
sk: Metrické

en: Explore paid features
sk: Preskúmajte platené funkcie

en: This filter needs to be connected to a card.
sk: Tento filter musí byť pripojený ku karte.

en: We'll show the first 10 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
sk: V programe Pulse zobrazíme prvých 10 riadkov tejto tabuľky. Ak to pošlete e-mailom, pridáme prílohu so všetkými stĺpcami a až 2 000 riadkami.

en: Pick columns
sk: Vyberte stĺpce

en: Segment of {0}
sk: Segment {0}

en: Metric for {0}
sk: Metrika pre {0}

en: {0} chart does not support multiple series
sk: {0} graf nepodporuje viac sérií

en: And {0} more
sk: A {0} viac

en: Others
sk: Iné

en: {0} alert recipients
sk: {0} príjemcovia upozornení

en: {0} recipients
sk: {0} príjemcovia

en: This alert will no longer be {0}.
sk: Toto upozornenie už nebude {0}.

en: This dashboard will no longer be {0}.
sk: Tento prístrojový panel už nebude {0}.

en: Unsubscribe {0} from all subscriptions and alerts?
sk: Odhlásiť sa {0} zo všetkých odberov a upozornení?

en: This will delete any dashboard subscriptions or alerts {0} has created, and remove them as a recipient from any other subscriptions or alerts.
sk: Tým sa odstránia všetky odbery alebo upozornenia na ovládacom paneli, ktoré {0} vytvoril, a odstráni sa ako príjemca zo všetkých ostatných odberov alebo upozornení.

en: This does not affect email distribution lists that are managed outside of Metabase.
sk: Toto nemá vplyv na e-mailové distribučné zoznamy, ktoré sú spravované mimo Metabase.

en: Team members
sk: Členovia tímu

en: Items
sk: Položky

en: Downloads
sk: Na stiahnutie

en: Subscriptions & Alerts
sk: Odbery a upozornenia

en: Filter by question name
sk: Filtrovanie podľa názvu otázky

en: Filter by dashboard name
sk: Filtrovanie podľa názvu prístrojovej dosky

en: Unsubscribe successful
sk: Úspešné zrušenie odberu

en: Alerts
sk: Upozornenia

en: Use default
sk: Použiť predvolené nastavenie

en: Use instance default (TTL)
sk: Použiť predvolené nastavenie inštancie (TTL)

en: Not seeing something listed here?
sk: Nevidíte tu niečo uvedené?

en: It’s possible you may also receive emails from Metabase if you’re a member of an email distribution list, like “team@mycompany.com” and that list is used as the recipient for an alert or dashboard subscription instead of your individual email.
sk: Je možné, že e-maily od spoločnosti Metabase budete dostávať aj vtedy, ak ste členom e-mailového distribučného zoznamu, napríklad "team@mycompany.com", a tento zoznam sa použije ako príjemca upozornenia alebo odberu informačného panela namiesto vášho individuálneho e-mailu.

en: Hopefully they’ll be able to help you out!
sk: Dúfajme, že vám budú môcť pomôcť!

en: your instance administrator
sk: váš správca inštancie

en: Metabase doesn’t manage those lists, so we’d recommend contacting {0}.
sk: Metabase tieto zoznamy nespravuje, preto odporúčame kontaktovať {0}.

en: Created by you
sk: Vytvorené vami

en: Created by {0}
sk: Vytvoril {0}

en: Created
sk: Vytvorené

en:  on {0}
sk:  na {0}

en: You receive or created these
sk: Dostali ste alebo ste vytvorili tieto

en: Not seeing one here?
sk: Nevidíte ho tu?

en: If you subscribe or are added to dashboard subscriptions or alerts you’ll be able to manage those here.
sk: Ak ste sa prihlásili na odber alebo ste pridaní k odberom alebo upozorneniam na paneli, budete ich môcť spravovať tu.

en: Confirm you want to unsubscribe
sk: Potvrďte, že sa chcete odhlásiť

en: Depending on your organization’s permissions you might need to ask a moderator to be re-added in the future.
sk: V závislosti od oprávnení vašej organizácie budete možno musieť v budúcnosti požiadať o opätovné pridanie moderátora.

en: You’ll stop receiving this alert from now on.
sk: Odteraz už nebudete dostávať toto upozornenie.

en: You’ll stop receiving this subscription from now on.
sk: Odteraz už nebudete dostávať toto predplatné.

en: Unrestricted
sk: Neobmedzené

en: Granular
sk: Granulované

en: No self-service
sk: Žiadna samoobsluha

en: Native query editor access requires full data access.
sk: Natívny prístup k editoru dotazov vyžaduje úplný prístup k údajom.

en: Select a database to see group permissions
sk: Výberom databázy zobrazíte oprávnenia skupiny

en: Allow native query editing?
sk: Umožniť natívnu úpravu dotazu?

en: Select a group to see its data permissions
sk: Výberom skupiny zobrazíte jej oprávnenia na údaje

en: Search for a database
sk: Vyhľadávanie v databáze

en: Select a table to set more specific permissions
sk: Výberom tabuľky nastavíte konkrétnejšie oprávnenia

en: Search for a table
sk: Vyhľadanie tabuľky

en: Data access
sk: Prístup k údajom

en: Native query editing
sk: Vlastná úprava dotazov

en: The Administrators group is special, and always has Unrestricted access.
sk: Skupina Administrators je špeciálna a má vždy neobmedzený prístup.

en: Permissions for
sk: Oprávnenia pre

en: Table name
sk: Názov tabuľky

en: Schema name
sk: Názov schémy

en: Search for a schema
sk: Vyhľadanie schémy

en: Permissions for the
sk: Oprávnenia pre

en: {0} person | {0} people
sk[0]: {0} osoba
sk[1]: {0} ľudia
sk[2]: {0} ľudí
sk[3]: {0} ľudia

en: Cache results for
sk: Výsledky vyrovnávacej pamäte pre

en: Permission help
sk: Pomoc s povolením

en: Previous results
sk: Predchádzajúce výsledky

en: Pick a column...
sk: Vyberte si stĺpec...

en: Allowed email address domain(s) for new DashboardSubscriptions and Alerts. Does not affect existing subscriptions.
sk: Povolené domény e-mailových adries pre nové odbery DashboardSubscriptions a Alerts. Nemá vplyv na existujúce odbery.

en: Invalid email address: {0}
sk: Neplatná e-mailová adresa: {0}

en: You cannot create new subscriptions for the domain {0}. Allowed domains are: {1}
sk: Nemôžete vytvárať nové odbery pre doménu {0}. Povolené domény sú: {1}

en: This API endpoint is only enabled if you have a premium token with the {0} feature.
sk: Tento koncový bod API je povolený len vtedy, ak máte prémiový token s funkciou {0}.

en: Error compiling audit query: {0}
sk: Chyba pri zostavovaní audítorského dotazu: {0}

en: Error running audit query: {0}
sk: Chyba pri spustení audítorského dotazu: {0}

en: Error parsing Pulse parameters: {0}
sk: Chyba pri analyzovaní parametrov Pulse: {0}

note: TODO -- come up with a better error message.
en: Blocked: you are not allowed to run queries against Database {0}.
sk: Blokované: nemáte povolené spúšťať dotazy na databázu {0}.

en: BigQueryException executing query
sk: BigQueryException vykonávanie dotazu

en: SSL must be enabled to use Kerberos authentication
sk: Ak chcete používať overovanie Kerberos, musí byť povolené SSL

en: Cannot parse permissions graph because it is invalid: {0}
sk: Nie je možné analyzovať graf oprávnení, pretože je neplatný: {0}

en: Hash of database {0} details changed; marking pool invalid to reopen it
sk: Hash údajov databázy {0} zmenený; označenie fondu za neplatný, aby sa znovu otvoril

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have full data access.
sk: Neplatné oprávnenia DB: Ak máte právo zápisu pre natívne dotazy, musíte mať úplný prístup k údajom.

en: Error parsing permissions tree {0}
sk: Chyba pri rozbore stromu oprávnení {0}

en: collection ID of a dashboard subscription cannot be directly modified
sk: ID kolekcie predplatného ovládacieho panela nie je možné priamo upraviť

en: dashboard ID of a dashboard subscription cannot be modified
sk: ID prístrojovej dosky predplatného prístrojovej dosky nie je možné upraviť

en: Javascript resource not found: {0}
sk: Javascriptový zdroj nebol nájdený: {0}

en: Found new version for DB: {0}
sk: Nájdená nová verzia pre DB: {0}

en: Admin settings
sk: Nastavenia správcu

en: and is built with care by a team from all across this pale blue dot.
sk: a je starostlivo vybudovaný tímom z celej tejto bledomodrej krajiny.

en: This is a model now.
sk: Toto je teraz model.

en: This is a question now.
sk: To je teraz otázka.

en: You're only allowed to email subscriptions to addresses ending in {0}
sk: Odbery e-mailov môžete posielať len na adresy končiace na {0}

en: Primary color
sk: Základná farba

en: The main color used throughout the app for buttons, links, and the default chart color.
sk: Hlavná farba používaná v celej aplikácii pre tlačidlá, odkazy a predvolenú farbu grafu.

en: Navigation bar color
sk: Farba navigačného panela

en: The top nav bar of Metabase. Defaults to the Primary Color if not set.
sk: Horný navigačný panel databázy Metabase. Ak nie je nastavená, je predvolene nastavená na primárnu farbu.

en: Accent 1
sk: Prízvuk 1

en: The color of aggregations and breakouts in the graphical query builder.
sk: Farba agregácií a rozčlenení v grafickom tvorcovi dotazov.

en: Accent 2
sk: Prízvuk 2

en: The color of filters in the query builder and buttons and links in filter widgets.
sk: Farba filtrov v nástroji na vytváranie dotazov a tlačidiel a odkazov vo widgetoch filtrov.

en: Additional chart color
sk: Dodatočná farba grafu

en: Rerun this question
sk: Zopakujte túto otázku

en: Syncing database…
sk: Synchronizácia databázy...

en: Add this model to a dashboard
sk: Pridanie tohto modelu do prístrojovej dosky

en: Project ID to be used for authentication. You can omit this field if you are only querying datasets owned by your organization.
sk: ID projektu, ktoré sa má použiť na overenie. Toto pole môžete vynechať, ak sa dotazujete len na súbory údajov, ktoré vlastní vaša organizácia.

en: Make sure to leave out the Project ID prefix in "project_name:dataset_id" and only enter “dataset_id”
sk: Uistite sa, že ste vynechali predponu ID projektu v "project_name:dataset_id" a zadali len "dataset_id".

en: Service account JSON file
sk: Súbor JSON s účtom služby

en: This JSON file contains the credentials Metabase needs to read and query your dataset.
sk: Tento súbor JSON obsahuje poverenia, ktoré Metabase potrebuje na čítanie a vyhľadávanie vašej sady údajov.

en: Rerun queries for simple explorations
sk: Opätovné spustenie dotazov pre jednoduché prieskumy

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter. This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
sk: Základný dotaz vykonáme pri skúmaní údajov pomocou funkcie Summarize alebo Filter. Táto funkcia je predvolene zapnutá, ale ak je výkon pomalý, môžete ju vypnúť.

en: Choose when syncs and scans happen
sk: Výber času synchronizácie a skenovania

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, turn this on to make changes.
sk: V predvolenom nastavení vykonáva Metabase ľahkú hodinovú synchronizáciu a intenzívne denné skenovanie hodnôt polí. Ak máte veľkú databázu, zapnite túto funkciu, aby ste mohli vykonávať zmeny.

en: This enables Metabase to scan for additional field values during syncs allowing smarter behavior, like improved auto-binning on your bar charts.
sk: Vďaka tomu môže Metabase počas synchronizácie vyhľadávať ďalšie hodnoty polí, čo umožňuje inteligentnejšie správanie, napríklad vylepšené automatické spájanie stĺpcových grafov.

en: Company or team name
sk: Názov spoločnosti alebo tímu

en: must be different from the email address you used in setup
sk: sa musí líšiť od e-mailovej adresy, ktorú ste použili pri nastavovaní.

en: saved a model based on
sk: uložený model založený na

en: saved a model
sk: uložený model

en: deleted a model
sk: vymazaný model

en: New
sk: Nový

en: SQL query
sk: Dotaz SQL

en: Archive this model?
sk: Archivovať tento model?

en: This model will be removed from any dashboards or pulses using it.
sk: Tento model bude odstránený zo všetkých prístrojových panelov alebo impulzov, ktoré ho používajú.

en: Verify this model
sk: Overenie tohto modelu

en: Verify this question
sk: Overte si túto otázku

en: View this
sk: Zobraziť toto

en: License and billing
sk: Licencie a fakturácia

en: License
sk: Licencia

en: New…
sk: Nové...

en: {0} distinct value | {0} distinct values
sk[0]: {0} odlišná hodnota
sk[1]: {0} odlišná hodnôt
sk[2]: {0} odlišná hodnôt
sk[3]: {0} odlišná hodnôt

en: Getting distinct values...
sk: Získanie odlišných hodnôt...

en: You don’t have permission to see this question’s columns.
sk: Nemáte povolenie vidieť stĺpce tejto otázky.

en: Use an SSH-tunnel
sk: Použitie tunela SSH

en: We suggest you leave this off unless you plan on doing a lot of manual timezone casting with this data.
sk: Ak neplánujete s týmito údajmi vykonávať veľa manuálnych prepočtov časových pásiem, odporúčame túto možnosť vypnúť.

en: This can be useful for auditing and debugging, but prevents BigQuery from caching results and may increase your costs.
sk: Môže to byť užitočné pri audite a ladení, ale zabraňuje to ukladaniu výsledkov do vyrovnávacej pamäte BigQuery a môže to zvýšiť vaše náklady.

en: Connect using DNS SRV
sk: Pripojenie pomocou DNS SRV

en: If you're connecting to an Atlas cluster, you might need to turn this on. Note that your provided host must be a fully qualified domain name.
sk: Ak sa pripájate ku klastru Atlas, možno budete musieť túto funkciu zapnúť. Upozorňujeme, že váš poskytnutý hostiteľ musí byť plne kvalifikovaný názov domény.

en: SSH authentication
sk: Overovanie SSH

en: If a direct connection to your database isn't possible, you may want to use an SSH tunnel. {0}.
sk: Ak nie je možné priame pripojenie k databáze, môžete použiť tunel SSH. {0}.

en: Display name
sk: Zobrazenie názvu

en: Our {0}
sk: Naše {0}

en: Choose what this data will be called in Metabase.
sk: Vyberte, ako sa tieto údaje budú nazývať v databáze Metabase.

en: Models
sk: Modely

en: Raw Tables
sk: Surové tabuľky

en: Unknown Metric: {0}
sk: Neznáma metrika: {0}

en: Unknown Segment: {0}
sk: Neznámy segment: {0}

en: Unknown Field: {0}
sk: Neznáma oblasť: {0}

en: Unknown function {0}
sk: Neznáma funkcia {0}

en: Expecting {0} but found function {1} returning {2}
sk: Očakával som {0}, ale našiel som funkciu {1}, ktorá vracia {2}

en: Expecting {0} but found {1}
sk: Očakával {0}, ale našiel {1}

en: Unexpected end of input, expecting {0}
sk: Neočakávaný koniec vstupu, očakáva sa {0}

en: Expecting {0} but got {1} instead
sk: Očakával som {0}, ale namiesto toho som dostal {1}

en: Unexpected end of input
sk: Neočakávaný koniec vstupu

en: Unexpected operator {0}
sk: Neočakávaný operátor {0}

en: modified question's series
sk: upravená séria otázok

en: added series to a question
sk: pridaná séria k otázke

en: removed series from a question
sk: odstránené série z otázky

en: moved this to {0}
sk: presunutý na {0}

en: renamed this to "{0}"
sk: premenovať na "{0}"

en: added a description
sk: pridaný popis

en: changed the description
sk: zmenil popis

en: archived this
sk: archivované toto

en: unarchived this
sk: nearchivované toto

en: turned this into a model
sk: premenil na model

en: changed this from a model to a saved question
sk: zmenil to z modelu na uloženú otázku

en: edited the question
sk: upravil otázku

en: changed the display from {0} to {1}
sk: zmenil zobrazenie z {0} na {1}

en: changed the visualization settings
sk: zmenil nastavenia vizualizácie

en: added a card | added {0} cards
sk[0]: pridaná karta
sk[1]: pridali {0} karty
sk[2]: pridalo {0} kariet
sk[3]: pridalo {0} kariet

en: rearranged the cards
sk: preložil karty

en: removed a card | removed {0} cards
sk[0]: odstránil kartu
sk[1]: odstránené {0} karty
sk[2]: odstránených {0} kariet
sk[3]: odstránených {0} kariet

en: created this
sk: vytvoril tento

en: reverted to an earlier revision
sk: vrátil sa k predchádzajúcej revízii

en: Dataset
sk: Súbor údajov

en: You're only allowed to email pulses to addresses ending in {0}
sk: Impulzy môžete posielať len na adresy končiace na {0}

en: Reaches the goal line
sk: Dosiahne cieľovú čiaru

en: You're only allowed to email alerts to addresses ending in {0}
sk: Upozornenia môžete posielať len na adresy končiace na {0}

en: Query
sk: Dotaz

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Search for some data…
sk: Vyhľadajte niektoré údaje...

en: Search for a model…
sk: Vyhľadajte model...

en: Search for a question…
sk: Vyhľadajte otázku...

en: Search for a table…
sk: Vyhľadajte tabuľku...

en: All data
sk: Všetky údaje

en: The best starting place for new questions.
sk: Najlepšie východisko pre nové otázky.

en: Raw Data
sk: Surové údaje

en: Unaltered tables in connected databases.
sk: Nezmenené tabuľky v prepojených databázach.

en: Use any question’s results to start a new question.
sk: Výsledky ktorejkoľvek otázky použite na začatie novej otázky.

en: Turn this into a model
sk: Premeňte to na model

en: Let you update column descriptions and customize metadata to create
    great starting points for exploration.
sk: Umožňuje aktualizovať popisy stĺpcov a prispôsobiť metaúdaje na vytvorenie
    skvelé východiskové body pre skúmanie.

en: Show up higher in search results and get highlighted when other
    users start new questions to promote reuse.
sk: Zobrazte sa vyššie vo výsledkoch vyhľadávania a zvýraznite sa pri iných
    používatelia začnú nové otázky, aby podporili ich opätovné použitie.

en: Live in collections to keep them separate from messy database
    schemas.
sk: Žiť v zbierkach, aby boli oddelené od neprehľadnej databázy
    schém.

en: Duplicate this model
sk: Duplikovať tento model

en: It's okay to play around with models
sk: Je v poriadku hrať sa s modelmi

en: You won't make any permanent changes to them unless you edit their query definition.
sk: Nevykonáte v nich žiadne trvalé zmeny, pokiaľ neupravíte ich definíciu dotazu.

en: Pick a question or a model
sk: Vyberte si otázku alebo model

en: Pick a different question or a model
sk: Vyberte si inú otázku alebo model

en: Model in {0}
sk: Model v {0}

en: Display as
sk: Zobrazenie ako

en: Error contents
sk: Obsah chyby

en: Restoring the sample database...
sk: Obnovenie vzorovej databázy...

en: Bring the sample database back
sk: Vráťte databázu vzoriek späť

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Earliest date
sk: Najstarší dátum

en: Latest date
sk: Najnovší dátum

en: Hide advanced options
sk: Skryť rozšírené možnosti

en: Show advanced options
sk: Zobraziť rozšírené možnosti

en: Loading
sk: Načítanie

en: Load more
sk: Načítať viac

en: Table and details views
sk: Zobrazenie tabuľky a detailov

en: Detail views only
sk: Iba detailné zobrazenia

en: It’s optional, but oh, so helpful
sk: Je to nepovinné, ale veľmi užitočné

en: Database column this maps to
sk: Stĺpec databázy, na ktorý sa toto mapuje

en: Column type
sk: Typ stĺpca

en: This column should appear in…
sk: Tento stĺpec by sa mal objaviť v...

en: Run selection
sk: Výber behu

en: Save as snippet
sk: Uložiť ako úryvok

en: empty
sk: prázdne

en: not empty
sk: nie je prázdny

en: Edit model
sk: Upraviť model

en: (required)
sk: (povinné)

en: This model is archived and shouldn't be used.
sk: Tento model je archivovaný a nemal by sa používať.

en: Remove database
sk: Odstránenie databázy

en: Search for a database…
sk: Vyhľadajte databázu...

en: Didn’t find anything
sk: Nenašli ste nič

en: Don’t see your database? Check out our {0} page to see if it’s available for self-hosting.
sk: Nevidíte svoju databázu? Pozrite sa na našu stránku {0} a zistite, či je k dispozícii pre vlastné hostovanie.

en: Community Drivers
sk: Vodiči Spoločenstva

en: Show less options
sk: Zobraziť menej možností

en: Show more options
sk: Zobraziť viac možností

en: Search for a special type
sk: Vyhľadanie špeciálneho typu

en: Model management
sk: Správa modelov

en: Edit query definition
sk: Upraviť definíciu dotazu

en: Customize metadata
sk: Prispôsobenie metaúdajov

en: Turn back into a saved question
sk: Premeniť späť na uloženú otázku

en: Select none
sk: Vyberte žiadne

en: Select all
sk: Vyberte všetky

en: By default "Site Url" is used in notification links, but can be overridden.
sk: V predvolenom nastavení sa v odkazoch oznámení používa "Site Url", ale je možné ho prepísať.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP: {0}
sk: Chyba pri predbežnom spracovaní zdrojového dotazu pri použití GTAP: {0}

en: Exception caught in :bigquery-cloud-sdk can-connect?
sk: Výnimka zachytená v :bigquery-cloud-sdk can-connect?

en: DB {0} had hardcoded dataset-id; changing to an inclusion pattern and updating table schemas
sk: DB {0} mala natvrdo zadané dataset-id; zmena na vzor začlenenia a aktualizácia schém tabuliek

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase.
sk: Jedinečný identifikátor, ktorý sa použije v analytike Snowplow na identifikáciu tejto inštancie Metabázy.

en: This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
sk: Toto je verejné nastavenie, pretože niektoré analytické udalosti sa odosielajú pred počiatočným nastavením.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events.
sk: Logická hodnota, ktorá udáva, či je kolektor snežného pluhu k dispozícii na prijímanie analytických udalostí.

en: Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
sk: Mala by byť nastavená prostredníctvom premennej prostredia v testoch Cypress alebo počas lokálneho vývoja.

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow.
sk: Logická hodnota určujúca, či sa analytické udalosti odosielajú do systému Snowplow.

en: True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
sk: Pravda, ak je pre túto inštanciu povolené anonymné sledovanie a je k dispozícii zberač snežných pluhov.

en: The URL of the Snowplow collector to send analytics events to.
sk: Adresa URL kolektora Snowplow, na ktorú sa majú odosielať analytické udalosti.

en: Error sending Snowplow analytics event {0}
sk: Chyba pri odosielaní analytickej udalosti snehového pluhu {0}

en: The approximate timestamp at which this instance of Metabase was created, for inclusion in analytics.
sk: Približná časová značka, kedy bola táto inštancia databázy Metabase vytvorená, na účely zahrnutia do analýzy.

en: Unverified due to edit
sk: Neoverené z dôvodu úpravy

en: Card {0} does not exist or does not have a valid query.
sk: Karta {0} neexistuje alebo nemá platný dotaz.

en: You must have data permissions to add a parameter referencing the Table {0}.
sk: Ak chcete pridať parameter odkazujúci na tabuľku {0}, musíte mať oprávnenie na údaje.

en: No matching parameter with slug {0}. Found: {1}
sk: Žiadny zodpovedajúci parameter s príponou {0}. Nájdené: {1}

en: Could not invite user because email is not configured.
sk: Nie je možné pozvať používateľa, pretože e-mail nie je nakonfigurovaný.

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via dashboard subscriptions.
sk: Používa váš tím aplikáciu Slack? Ak áno, môžete posielať automatické aktualizácie prostredníctvom odberov na ovládacom paneli.

en: invalid token
sk: neplatný token

en: Slack channel not found.
sk: Kanál Slacku nebol nájdený.

en: channel not found
sk: kanál nebol nájdený

en: Unrecognized modal: {0}
sk: Nerozpoznaný modálny: {0}

en: Can't decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
sk: Nie je možné dešifrovať tajnú hodnotu pomocou MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Your database's IP address (e.g. 98.137.149.56) or its domain name (e.g. esc.mydatabase.com).
sk: IP adresa vašej databázy (napr. 98.137.149.56) alebo názov jej domény (napr. esc.mydatabase.com).

en: username
sk: používateľské meno

en: Use a secure connection (SSL)
sk: Používanie zabezpečeného pripojenia (SSL)

en: Use an SSH tunnel
sk: Použitie tunela SSH

en: Enable this ssh tunnel?
sk: Povolenie tohto ssh tunela?

en: SSH tunnel host
sk: Hostiteľ tunela SSH

en: The hostname that you use to connect to connect to SSH tunnels.
sk: Názov hostiteľa, ktorý používate na pripojenie k tunelom SSH.

en: SSH tunnel port
sk: Port tunela SSH

en: SSH tunnel username
sk: Používateľské meno tunela SSH

en: The username you use to login to your SSH tunnel.
sk: Používateľské meno, ktoré používate na prihlásenie do tunela SSH.

en: SSH tunnel password
sk: Heslo tunela SSH

en: SSH private key to connect to the tunnel
sk: súkromný kľúč SSH na pripojenie k tunelu

en: Paste the contents of an ssh private key here
sk: Sem vložte obsah súkromného kľúča ssh

en: Passphrase for SSH private key
sk: Fráza pre súkromný kľúč SSH

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter.
sk: Základný dotaz vykonáme pri skúmaní údajov pomocou funkcie Summarize alebo Filter.

en: This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
sk: Táto funkcia je predvolene zapnutá, ale ak je výkon pomalý, môžete ju vypnúť.

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema.
sk: Ide o nenáročný proces, ktorý kontroluje aktualizácie schémy tejto databázy.

en: In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
sk: Vo väčšine prípadov by vám nemalo prekážať, ak ponecháte toto nastavenie na hodinovú synchronizáciu.

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase Cloud IP addresses:
sk: Ak sa vaša databáza nachádza za firewallom, možno budete musieť povoliť pripojenia z IP adries nášho Metabase Cloud:

en: Error querying database {0} for current time: {1}
sk: Chyba pri dopytovaní databázy {0} na aktuálny čas: {1}

en: Error: multiple values specified for parameter; non-Field Filter parameters can only have one value.
sk: Chyba: pre parameter je zadaných viacero hodnôt; parametre, ktoré nie sú filtrami polí, môžu mať len jednu hodnotu.

en: The local path relative to where Metabase is running from. Your string should not include the .mv.db extension.
sk: Miestna cesta relatívna k miestu, odkiaľ je Metabase spustená. Váš reťazec by nemal obsahovať príponu .mv.db.

en: SSL Mode
sk: Režim SSL

en: SSL Root Certificate (PEM)
sk: Koreňový certifikát SSL (PEM)

en: Authenticate client certificate?
sk: Overiť klientsky certifikát?

en: SSL Client Certificate (PEM)
sk: Klientský certifikát SSL (PEM)

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER or PKCS-12)
sk: Kľúč klienta SSL (PKCS-8/DER alebo PKCS-12)

en: SSL Client Key Password
sk: Heslo kľúča klienta SSL

en: Unable to substitute parameters: {0}
sk: Nie je možné nahradiť parametre: {0}

en: Expected native source query to be a string, got: {0}
sk: Očakával, že natívny zdrojový dotaz bude reťazec, dostal: {0}

en: Expected native source query parameters to be sequential, got: {0}
sk: Očakával, že natívne parametre zdrojového dotazu budú postupné, dostal: {0}

en: No expression named {0} at this level of the query
sk: Žiadny výraz s názvom {0} na tejto úrovni dotazu

en: Error compiling :field clause: {0}
sk: Chyba pri kompilácii klauzuly :field: {0}

en: Warning: Driver {0} is using {1}. This method was deprecated in {2} and will be removed in a future release.
sk: Varovanie: Ovládač {0} používa {1}. Táto metóda bola zrušená v {2} a bude odstránená v niektorej z budúcich verzií.

en: Error setting connection to autoCommit false
sk: Chyba pri nastavení spojenia na false autoCommit

en: Error setting prepared statement fetch size to fetch-size
sk: Chyba pri nastavovaní veľkosti pripraveného príkazu fetch na fetch-size

en: Error setting statement fetch size to fetch-size
sk: Chyba pri nastavovaní veľkosti načítania príkazu na fetch-size

en: Error executing query: {0}
sk: Chyba pri vykonávaní dotazu: {0}

en: Local file path
sk: Miestna cesta k súboru

en: Uploaded file path
sk: Cesta k nahranému súboru

en: File path
sk: Cesta k súboru

en: Error invoking getter for connection property {0}
sk: Chyba pri vyvolaní gettera pre vlastnosť pripojenia {0}

en: Only these...
sk: Len tieto...

en: All except...
sk: Všetky okrem...

en: Comma separated names of {0} that <strong>should</strong> appear in Metabase
sk: Názvy {0} oddelené čiarkou, ktoré <strong>by sa mali</strong> objaviť v databáze Metabase

en: You can use patterns like <strong>auth*</strong> to match multiple {0}
sk: Môžete použiť vzory ako <strong>auth*</strong> na porovnanie viacerých {0}

en: Comma separated names of {0} that <strong>should NOT</strong> appear in Metabase
sk: Názvy {0} oddelené čiarkou, ktoré <strong>sa v Metabáze NEMALI</strong> objaviť

en: Your Slack connection stopped working
sk: Vaše pripojenie k službe Slack prestalo fungovať

en: Client ID for Google Sign-In. If this is set, Google Sign-In is considered to be enabled.
sk: ID klienta pre prihlásenie do služby Google. Ak je toto nastavené, služba Google Sign-In sa považuje za povolenú.

en: Invalid Google Sign-In Client ID: must end with ".apps.googleusercontent.com"
sk: Neplatné ID prihlasovacieho klienta Google: musí končiť na ".apps.googleusercontent.com"

en: Invalid Google Sign-In token.
sk: Neplatný prihlasovací token Google.

en: Google Sign-In token appears to be incorrect.
sk: Zdá sa, že prihlasovací token Google je nesprávny.

en: Successfully authenticated Google Sign-In token for: {0} {1}
sk: Úspešne overený token prihlásenia Google pre: {0} {1}

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot.
sk: Zastaraný token Slack API na pripojenie bota Metabase Slack.

en: Please use a new Slack app integration instead.
sk: Namiesto toho použite novú integráciu aplikácie Slack.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app.
sk: Token OAuth používateľa bota na pripojenie aplikácie Metabase Slack.

en: This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
sk: Toto by sa malo používať pre všetky nové integrácie služby Slack od verzie Metabase v0.42.0.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid.
sk: Či je aktuálny token aplikácie Slack platný, ak je nastavený.

en: Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
sk: Nastavte na hodnotu 'false', ak sa pri požiadavke na rozhranie API služby Slack vráti chyba autentifikácie.

en: The name of the channel to which Metabase files should be initially uploaded
sk: Názov kanála, do ktorého sa majú pôvodne nahrať súbory Metabase

en: 🔒 Your Slack authorization token is invalid or has been revoked. Please update your integration in Admin Settings -> Slack.
sk: 🔒 Váš Slack autorizačný token je neplatný alebo bol zrušený. Aktualizujte svoju integráciu v Nastaveniach administrátora -> Slack.

en: Slack channel named `{0}` is missing!
sk: Chýba Slack kanál s názvom `{0}`!

en: The channel is used for storing images that are included in dashboard subscriptions.
sk: Kanál sa používa na ukladanie obrázkov, ktoré sú súčasťou predplatného prístrojovej dosky.

en: You do not have curate permissions for this Collection.
sk: Nemáte oprávnenie kurátora pre túto zbierku.

en: Dashboard {0} does not have a DashboardCard with ID {1}
sk: Dashboard {0} nemá DashboardCard s ID {1}

en: Deleting secret ID {0} from app DB because the owning database ({1}) is being deleted
sk: Odstránenie tajného ID {0} z DB aplikácie, pretože sa odstraňuje vlastná databáza ({1})

en: Invalid value for Field column {0}: {1} is not a descendant of any of these types: {2}
sk: Neplatná hodnota pre stĺpec Field {0}: {1} nie je potomkom žiadneho z týchto typov: {2}

en: Can''t use block permissions without having the advanced-permissions premium feature
sk: Nemôžete používať blokovacie povolenia bez toho, aby ste mali prémiovú funkciu Advanced-permissions

en: User {0} does not exist.
sk: Používateľ {0} neexistuje.

en: Wrong email address for User {0}.
sk: Nesprávna e-mailová adresa pre používateľa {0}.

en: Secret ID {0}
sk: Tajné ID {0}

en: File path for {0}
sk: Cesta k súboru pre {0}

en: Path
sk: Cesta

en: {0} points to non-existent file: {1}
sk: {0} ukazuje na neexistujúci súbor: {1}

en: {0} (a local file path) cannot be used in Metabase hosted environment
sk: {0} (cesta k lokálnemu súboru) nemožno použiť v prostredí hostiteľskej databázy Metabase

en: Error parsing Setting {0}: {1}
sk: Chyba pri analyzovaní Nastavenie {0}: {1}

en: Site-wide values are not allowed for Setting {0}
sk: Hodnoty pre celú lokalitu nie sú povolené pre nastavenie {0}

en: Setting {0} is deprecated as of Metabase {1} and may be removed in a future version.
sk: Nastavenie {0} je od Metabázy {1} zastarané a v budúcej verzii môže byť odstránené.

en: Setting name ''{0}'' is retired; use a different name instead
sk: Názov nastavenia ''{0}'' je vyradený; namiesto neho použite iný názov

en: Boolean indicating whether analytics data should be sent to Google Analytics on the frontend
sk: Logická hodnota určujúca, či sa majú analytické údaje odosielať do služby Google Analytics na frontende

en: Metabase version for which a notice about usage of deprecated features has been shown.
sk: Verzia metabázy, pre ktorú bolo zobrazené upozornenie na používanie zastaraných funkcií.

en: Whether or not to display a message about pinning dashboards. It will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
sk: Či sa má alebo nemá zobrazovať správa o pripnutí ovládacích panelov. Bude tiež skrytá, ak sú pripnuté nejaké ovládacie panely. Správcovia to môžu skryť, aby používateľov nasmerovali na lepší obsah, než sú nespracované údaje

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
sk: To ovplyvní napríklad zoskupovanie podľa týždňov alebo filtrovanie v dotazoch grafického rozhrania.

en: It won''t affect most SQL queries,
sk: Na väčšinu dotazov SQL to nebude mať vplyv,

en:  although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
sk:  hoci sa používa na nastavenie premennej relácie WEEK_START v programe Snowflake.

en: Error fetching Metabase Cloud gateway IP addresses:
sk: Chyba pri načítaní IP adries brány Metabase Cloud:

en: Metabase Cloud gateway IP addresses, to configure connections to DBs behind firewalls
sk: IP adresy brány Metabase Cloud na konfiguráciu pripojení k DB za firewallom

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added.
sk: Či sa má po pridaní ďalšieho pripojenia k databáze zobraziť úvodné modálne okno.

en: Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
sk: Predvolené nastavenie je false, ak sa už pre túto inštanciu dokončila synchronizácia inej ako predvolenej databázy.

en: Alert: {0} has {1}
sk: Upozornenie: {0} má {1}

en: Nothing to compare to.
sk: Nič, s čím by sa dalo porovnať.

en: Invalid parameter type {0} for parameter {1}. Parameter type must be one of: {2}
sk: Neplatný typ parametra {0} pre parameter {1}. Typ parametra musí byť jeden z týchto: {2}

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag named {1}.
sk: Neplatný parameter: Karta {0} nemá značku šablóny s názvom {1}.

en: Unable to resolve invalid query parameter: parameter is missing :id
sk: Nie je možné vyriešiť neplatný parameter dotazu: chýba parameter :id

en: Dashboard does not have a parameter with ID {0}.
sk: Dashboard nemá parameter s ID {0}.

en: Query: {0}
sk: Dotaz: {0}

en: Error determining expected columns for query: {0}
sk: Chyba pri určovaní očakávaných stĺpcov pre dotaz: {0}

en: Nested queries are disabled
sk: Vnorené dopyty sú vypnuté

en: Bad :field clause {0} for field {1} at {2}: clause should have a :join-alias.
sk: Zlá :field clause {0} pre pole {1} pri {2}: klauzula by mala mať :join-alias.

en: Guessing join {0}
sk: Hádanie spojiť {0}

en: Unable to infer an appropriate join. Query may not work as expected.
sk: Nie je možné odvodiť vhodné spojenie. Dotaz nemusí fungovať podľa očakávania.

en: Error resolving Fields in query: {0}
sk: Chyba pri riešení polí v dotaze: {0}

en: Warning: clause {0} does not match a column in the source query. Attempting to correct this to {1}
sk: Varovanie: klauzula {0} nezodpovedá stĺpcu v zdrojovom dotaze. Pokus o opravu na {1}

en: Warning: clause {0} refers to a Field that may not be present in the source query. Query may not work as expected. Found: {1}
sk: Upozornenie: klauzula {0} odkazuje na pole, ktoré sa nemusí nachádzať v zdrojovom dotaze. Dotaz nemusí fungovať podľa očakávania. Nájdené: {1}

en: Expected :aggregation-options clause, got {0}
sk: Očakávaná klauzula :aggregation-options, dostal som {0}

en: Cannot determine the source table or query for Field clause {0}
sk: Nie je možné určiť zdrojovú tabuľku alebo dotaz pre klauzulu Pole {0}

en: Aggregation does not exist at index {0}
sk: Agregácia neexistuje na indexe {0}

en: No expression named {0}
sk: Žiadny výraz s názvom {0}

en: Sample database DB file ''{0}'' cannot be found.
sk: Ukážka databázy DB súbor ''{0}'' nemožno nájsť.

en: Loading sample database
sk: Načítanie databázy vzoriek

en: Failed to load sample database
sk: Nepodarilo sa načítať databázu vzoriek

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is served over an insecure connection. Some browsers will reject cookies under these conditions.
sk: SameSite súboru cookie relácie je nakonfigurovaný na hodnotu "Žiadne", ale stránka sa zobrazuje cez nezabezpečené pripojenie. Niektoré prehliadače za týchto podmienok odmietnu súbory cookie.

en: Login request is missing device ID information
sk: V žiadosti o prihlásenie chýbajú informácie o ID zariadenia

en: Cannot decrypt encrypted {0}. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
sk: Nie je možné dešifrovať zašifrované {0}. Zmenili ste alebo ste zabudli nastaviť MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?

en: test Setting
sk: test Nastavenie

en: A retired setting name
sk: Vyradený názov nastavenia

en: Your license is active!
sk: Vaša licencia je aktívna!

en: This token doesn't seem to be valid. Double-check it, then contact support if you think it should be working.
sk: Tento token sa nezdá byť platný. Dvakrát ho skontrolujte a potom kontaktujte podporu, ak si myslíte, že by mal byť funkčný.

en: We're having trouble validating your token. Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers.
sk: Máme problém s overením vášho tokenu. Skontrolujte, či sa vaša inštancia môže pripojiť k serverom Metabase.

en: Unexpected expression
sk: Neočakávaný výraz

en: Invalid node type
sk: Neplatný typ uzla

en: Invalid number format
sk: Nesprávny formát čísla

en: Expected expression
sk: Očakávaný výraz

en: Slack Bot User OAuth Token
sk: Token OAuth používateľa služby Slack Bot

en: Slack channel name
sk: Názov kanála Slack

en: Unexpected token "{0}"
sk: Neočakávaný token "{0}"

en: Reached max number of iterations
sk: Dosiahnutý maximálny počet iterácií

en: Unexpected token
sk: Neočakávaný token

en: Sign in with SSO
sk: Prihlásenie pomocou SSO

en: Bought a license to unlock advanced functionality? Please enter it below.
sk: Kúpili ste si licenciu na odomknutie rozšírených funkcií? Zadajte ju nižšie.

en: Your license isn’t valid anymore. If you have a new license, please
    enter it below, otherwise please contact {0}
sk: Váš vodičský preukaz už nie je platný. Ak máte novú licenciu.
    zadajte ju nižšie, v opačnom prípade kontaktujte {0}.

en: Your trial ends in {0} days. If you already have a license, please enter it below.
sk: Vaša skúšobná verzia sa skončí za {0} dní. Ak už máte licenciu, zadajte ju nižšie.

en: Your license is active until {0}! Hope you’re enjoying it.
sk: Vaša licencia je aktívna do {0}! Dúfam, že sa vám to páči.

en: Billing
sk: Fakturácia

en: Manage your Cloud account, including billing preferences, in your Metabase Store account.
sk: Spravujte svoje konto Cloud vrátane fakturačných preferencií v konte Metabase Store.

en: To manage your billing preferences, please email {0}
sk: Ak chcete spravovať svoje fakturačné preferencie, pošlite e-mail na adresu {0}

en: This driver will be removed in a future release.
sk: Tento ovládač bude odstránený v niektorej z budúcich verzií.

en: We recommend you upgrade to the {0}.
sk: Odporúčame vám prejsť na verziu {0}.

en: This is our new {0} driver.
sk: Toto je náš nový ovládač {0}.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in a future release.
sk: Starý ovládač bol zastaraný a bude odstránený v niektorej z budúcich verzií.

en: If you really need to use it, you can {0}.
sk: Ak ho naozaj potrebujete použiť, môžete {0}.

en: Need help connecting?
sk: Potrebujete pomoc s pripojením?

en: Check out documentation for step-by-step directions on how to connect to your database.
sk: Pozrite si dokumentáciu, kde nájdete podrobné pokyny na pripojenie k databáze.

en: Docs weren't enough? {0}
sk: Lekári nestačili? {0}

en: {0} column | {0} columns
sk[0]: {0} stĺpec
sk[1]: {0} stĺpce
sk[2]: {0} stĺpcov
sk[3]: {0} stĺpcov

en: We're taking a look at your database!
sk: Pozrieme sa do vašej databázy!

en: You’ll be able to use individual tables as they finish syncing.
sk: Jednotlivé tabuľky budete môcť používať po dokončení synchronizácie.

en: In the meantime, you can take a look at the {0} if you want to get a head start. Want to explore?
sk: Zatiaľ sa môžete pozrieť na {0}, ak chcete získať náskok. Chcete preskúmať?

en: Sample Database
sk: Databáza vzoriek

en: Have a look around your Metabase in the meantime if you want to get a head start.
sk: Ak chcete získať náskok, pozrite sa medzitým do svojej databázy Metabase.

en: Explore sample data
sk: Preskúmajte vzorové údaje

en: SQL snippets
sk: Úryvky SQL

en: reference the results of another saved question
sk: odkaz na výsledky inej uloženej otázky

en: Variables in models aren't supported yet
sk: Premenné v modeloch zatiaľ nie sú podporované

en: To solve this, just remove the variables in this question and try again. (It's okay to use {0} or {1} in your query.)
sk: Ak to chcete vyriešiť, odstráňte premenné v tejto otázke a skúste to znova. (V otázke môžete použiť {0} alebo {1}.)

en: Back to sign in
sk: Späť na prihlásenie

en: Please contact an administrator to have them reset your password.
sk: Obráťte sa na správcu, aby obnovil vaše heslo.

en: All done!
sk: Všetko je hotové!

en: Awesome, you've successfully updated your password.
sk: Úžasné, úspešne ste aktualizovali svoje heslo.

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can request a new reset email.
sk: Z bezpečnostných dôvodov platnosť odkazov na obnovenie hesla po určitom čase vyprší. Ak stále potrebujete obnoviť heslo, môžete požiadať o nový e-mail na obnovenie hesla.

en: Request a new reset email
sk: Vyžiadanie nového e-mailu na obnovenie

en: Connected to these tables
sk: Pripojenie k týmto tabuľkám

en: Are you ready to start exploring your data? Add it below.
sk: Ste pripravení začať skúmať svoje údaje? Pridajte ich nižšie.

en: Not ready? Skip and play around with our Sample Database.
sk: Nie ste pripravení? Preskočte a pohrajte sa s našou vzorovou databázou.

en: Need help connecting to your data?
sk: Potrebujete pomoc s pripojením k údajom?

en: Invite a teammate. We’ll make them an admin so they can configure your database. You can always change this later on.
sk: Pozvite spoluhráča. Urobíme z neho správcu, aby mohol konfigurovať vašu databázu. Neskôr to môžete vždy zmeniť.

en: Send invitation
sk: Odoslať pozvánku

en: I'll invite a teammate to connect the database
sk: Pozvem spoluhráča na pripojenie databázy

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about product usage.
sk: Aby sme mohli zlepšovať databázu Metabase, chceli by sme zhromažďovať určité údaje o používaní produktu.

en: Here's a full list of what we track and why.
sk: Tu je úplný zoznam toho, čo sledujeme a prečo.

en: Finish
sk: Dokončenie

en: Finishing…
sk: Dokončenie...

en: Setup section
sk: Časť Nastavenie

en: Looks like everything is working.
sk: Zdá sa, že všetko funguje.

en: We know you’ve already created one of these.
sk: Vieme, že ste si už jeden taký vytvorili.

en: We like to keep billing and product accounts separate so that you don’t have to share logins.
sk: Radi by sme oddelili fakturačné a produktové účty, aby ste nemuseli zdieľať prihlasovacie údaje.

en: Error syncing
sk: Chybná synchronizácia

en: Done!
sk: Hotovo!

en: Syncing…
sk: Synchronizácia...

en: Sync failed
sk: Synchronizácia zlyhala

en: Syncing completed
sk: Synchronizácia dokončená

en: Syncing tables…
sk: Synchronizácia tabuliek...

en: You’re using a {0} and a {1} which are now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {2}.
sk: Používate {0} a {1}, ktoré sú už zastarané a budú odstránené v nasledujúcej verzii. Odporúčame vám {2}.

en: Database driver
sk: Ovládač databázy

en: Slack bot integration
sk: Integrácia botov Slack

en: upgrade
sk: aktualizácia

en: Your Slack bot was deprecated but is still working. We recommend you delete the existing connection and {0}.
sk: Váš bot na Slacku bol vyradený, ale stále funguje. Odporúčame vám odstrániť existujúce pripojenie a {0}.

en: upgrade to Slack Apps
sk: upgrade na aplikácie Slack

en: You’re using a {0} which is now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {1}.
sk: Používate {0}, ktorý je už zastaraný a bude odstránený v nasledujúcej verzii. Odporúčame vám {1}.

en: Our Premium Embedding product has been discontinued, but if you already have a license you can activate it here. You’ll continue to receive support for the duration of your license.
sk: Náš produkt Premium Embedding bol zrušený, ale ak už máte licenciu, môžete si ju aktivovať tu. Počas trvania licencie budete naďalej dostávať podporu.

en: Your Premium Embedding license isn’t valid anymore. {0}
sk: Vaša licencia Premium Embedding už nie je platná. {0}

en: Explore our paid plans.
sk: Preskúmajte naše platené plány.

en: Your Premium Embedding license is active until {0}.
sk: Vaša licencia Premium Embedding je aktívna do {0}.

en: Enter the token you bought from the Metabase Store below.
sk: Nižšie zadajte token, ktorý ste si zakúpili v obchode Metabase.

en: Looking to remove the “Powered by Metabase” logo, customize colors
    and make it your own? {0}
sk: Chcete odstrániť logo "Powered by Metabase", prispôsobiť farby
    a vytvoriť si vlastné logo? {0}

en: Are you sure you want to delete your Slack App?
sk: Ste si istí, že chcete odstrániť aplikáciu Slack?

en: Deleting…
sk: Odstránenie...

en: Deleting failed
sk: Odstránenie sa nepodarilo

en: Deleted
sk: Odstránené

en: Doing this may stop your dashboard subscriptions from appearing in Slack until a new connection is set up.
sk: Ak to urobíte, môže sa stať, že sa vaše odbery na paneli nástrojov nebudú zobrazovať v aplikácii Slack, kým sa nenastaví nové pripojenie.

en: Are you sure you want to delete your Slack App integration?
sk: Ste si istí, že chcete odstrániť integráciu aplikácie Slack?

en: invite another teammate
sk: pozvať ďalšieho spoluhráča

en: invite a teammate
sk: pozvať spoluhráča

en: Connect your data to get the most out of Metabase
sk: Pripojte svoje údaje, aby ste čo najlepšie využili databázu Metabase

en: If you need help, you can {0} or {1}.
sk: Ak potrebujete pomoc, môžete {0} alebo {1}.

en: check out our setup guides
sk: pozrite si naše príručky nastavenia

en: Add my data
sk: Pridať moje údaje

en: Your teams’ most important dashboards go here
sk: Tu sa nachádzajú najdôležitejšie informačné panely vašich tímov

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone.
sk: Prístrojové panely pripnite na {0}, aby sa zobrazovali v tomto priestore pre všetkých.

en: Try these x-rays based on your data
sk: Vyskúšajte tieto röntgenové snímky na základe vašich údajov

en: Looking for more?
sk: Hľadáte viac?

en: You can get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers with {0}
sk: Môžete získať prioritnú podporu, viac nástrojov, ktoré vám pomôžu zdieľať vaše poznatky s vašimi tímami, a výkonné možnosti, ktoré vám pomôžu vytvárať bezproblémové, interaktívne dátové zážitky pre vašich zákazníkov s {0}

en: our other paid plans.
sk: naše ďalšie platené plány.

en: Have a Premium Embedding license?
sk: Máte licenciu Premium Embedding?

en: Activate it here.
sk: Aktivujte ho tu.

en: Use the tab key to navigate through settings and columns.
sk: Pomocou klávesu Tab sa môžete pohybovať v nastaveniach a stĺpcoch.

en: Metabase is open source and will be free forever – but by upgrading you can have priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
sk: Metabase je open source a bude navždy zadarmo - ale aktualizáciou získate prioritnú podporu, viac nástrojov, ktoré vám pomôžu zdieľať vaše poznatky s tímami, a výkonné možnosti, ktoré vám pomôžu vytvárať bezproblémové, interaktívne dátové zážitky pre vašich zákazníkov.

en: Want to know more?
sk: Chcete sa dozvedieť viac?

en: Explore our paid plans
sk: Preskúmajte naše platené plány

en: Check out our docs on how to connect to Slack.
sk: Pozrite si naše dokumenty o pripojení k službe Slack.

en: Slack bot is working.
sk: Bot Slacku funguje.

en: Slack bot is not working.
sk: Bot Slacku nefunguje.

en: Slack app is working
sk: Aplikácia Slack funguje

en: Slack app is not working.
sk: Aplikácia Slack nefunguje.

en: Metabase on Slack
sk: Metabáza na Slacku

en: Need help? {0}.
sk: Potrebujete pomoc? {0}.

en: See our docs
sk: Pozrite si naše dokumenty

en: Delete Slack App
sk: Odstránenie aplikácie Slack

en: Finally, open Slack, create a public channel and enter its name below.
sk: Nakoniec otvorte službu Slack, vytvorte verejný kanál a zadajte jeho názov.

en: We'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions.
sk: Pred odoslaním predplatného prístrojovej dosky sem nahráme grafy a tabuľky.

en: We recommend you {0}, see the instructions below:
sk: Odporúčame vám {0}, pozrite si pokyny nižšie:

en: Bring the power of Metabase to your Slack #channels.
sk: Preneste silu Metabase do svojich kanálov v službe Slack #channels.

en: Follow these steps to connect to Slack:
sk: Ak sa chcete pripojiť k službe Slack, postupujte podľa týchto krokov:

en: 1. Create your Slack App
sk: 1. Vytvorte si aplikáciu Slack

en: To create your Metabase integration on Slack you’ll need to set up some things.
sk: Ak chcete vytvoriť integráciu databázy Metabase v službe Slack, musíte nastaviť niekoľko vecí.

en: First, go to {0}, hit “{1}” and pick “{2}”
sk: Najprv prejdite na {0}, stlačte "{1}" a vyberte "{2}".

en: Slack Apps
sk: Aplikácie služby Slack

en: Create New App
sk: Vytvorenie novej aplikácie

en: From an app manifest.
sk: Zo zoznamu aplikácií.

en: 2. Copy the Metabase manifest
sk: 2. Skopírujte manifest metabázy

en: Select your workspace and then copy our {0} below and paste it in to create the app. In the following screen, click “{1}” and authorize it.
sk: Vyberte pracovný priestor a potom skopírujte náš {0} nižšie a vložte ho, aby ste vytvorili aplikáciu. Na nasledujúcej obrazovke kliknite na "{1}" a autorizujte ju.

en: Slack Manifest
sk: Manifest služby Slack

en: Install to workspace
sk: Inštalácia do pracovného priestoru

en: Copy
sk: Kopírovať

en: 3. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
sk: 3. Aktivujte OAuth Token a vytvorte nový slack kanál

en: Click on "{0}" in the sidebar, copy the “{1}” and paste it here.
sk: Kliknite na "{0}" v bočnom paneli, skopírujte "{1}" a vložte ho sem.

en: OAuth and Permissions
sk: OAuth a oprávnenia

en: Bot User OAuth Token
sk: Token bot User OAuth

en: Every column has a type, a description, and a friendly name. Nice!
sk: Každý stĺpec má typ, popis a priateľský názov. Pekné!

en: Most
sk: Väčšina

en: Some
sk: Niektoré

en: Many
sk: Mnohé

en: {0} columns are missing a column type, description, or friendly name.
sk: {0} chýba typ stĺpca, popis alebo priateľský názov.

en: Adding metadata makes it easier for your team to explore this data.
sk: Pridanie metadát uľahčí vášmu tímu skúmanie týchto údajov.

en: Simplify your schema with Models
sk: Zjednodušenie schémy pomocou modelov

en: To pick some data, you'll need to add some first
sk: Ak chcete vybrať niektoré údaje, musíte najprv pridať niektoré

en: Create models to make it easier for your team to explore.
sk: Vytvorte modely, ktoré vášmu tímu uľahčia skúmanie.

en: Instead of having your end users wade through your complex raw data, you can create custom models that are easy to find, understand, and explore.
sk: Namiesto toho, aby sa koncoví používatelia museli prebíjať zložitými nespracovanými údajmi, môžete vytvoriť vlastné modely, ktoré sa dajú ľahko nájsť, pochopiť a preskúmať.

en: Learn how
sk: Zistite, ako

en: Enable this SSH tunnel?
sk: Povolenie tohto tunela SSH?

en: The hostname that you use to connect to SSH tunnels.
sk: Názov hostiteľa, ktorý používate na pripojenie k tunelom SSH.

en: Paste the contents of an SSH private key here
sk: Sem vložte obsah súkromného kľúča SSH

en: Allow using a saved question or Model as the source for other queries?
sk: Umožniť použitie uloženej otázky alebo Modelu ako zdroja pre iné dotazy?

en: Pulse card query error
sk: Chyba dotazu na pulznú kartu

en: There was a problem with this question.
sk: S touto otázkou bol problém.

en: See our docs for step-by-step directions on how to connect your database.
sk: Pozrite si naše dokumenty, v ktorých nájdete podrobné pokyny na pripojenie databázy.

en: You've updated your password.
sk: Aktualizovali ste svoje heslo.

en: A question
sk: Otázka

en: A dashboard
sk: Prístrojová doska

en: A model
sk: Model

en: Save your questions, dashboards, and models in collections — and pin them to feature them at the top.
sk: Uložte si otázky, ovládacie panely a modely do kolekcií a pripnite ich, aby boli na vrchole.

en: Useful data
sk: Užitočné údaje

en: Start new explorations here
sk: Začnite nové prieskumy tu

en: Start new explorations about {0} here
sk: Začnite nové prieskumy o {0} tu

en: Show fewer options
sk: Zobraziť menej možností

en: Unpin
sk: Odpojiť

en: Pin this
sk: Pripnúť

en: License and Billing
sk: Licencie a fakturácia

en: edited the metadata
sk: upravil metaúdaje

en: Copy of
sk: Kópia

en: The /api/setup route can only be used to create the first user, however a user currently exists.
sk: Trasu /api/setup možno použiť len na vytvorenie prvého používateľa, ktorý však v súčasnosti existuje.

en: Maximum number of rows to return specifically on :rows type queries via the API.
sk: Maximálny počet riadkov, ktoré sa majú vrátiť konkrétne pri dotazoch typu :rows prostredníctvom API.

en: Downloads of native queries are only allowed if a group has download permissions for the entire database.
sk: Sťahovanie pôvodných dotazov je povolené len vtedy, ak má skupina oprávnenie na sťahovanie pre celú databázu.

en: Manage data model
sk: Správa dátového modelu

en: Star
sk: Hviezda

en: Balloons
sk: Balóniky

en: Bell
sk: Zvon

en: {0} events
sk: {0} udalostí

en: Data model access requires full data access.
sk: Prístup k dátovému modelu vyžaduje úplný prístup k údajom.

en: You're allowed to download up to 10,000 row.
sk: Môžete si stiahnuť až 10 000 riadkov.

en: Manage database
sk: Správa databázy

en: Unbinned
sk: Neobalené

en: Invalid template tag "{0}"
sk: Neplatná značka šablóny "{0}"

en: The variable "{0}" needs to be mapped to a field.
sk: Premennú "{0}" je potrebné namapovať na pole.

en: Don't bin
sk: Nevyhadzujte do koša

en: Invalid template tag: {0}
sk: Neplatná značka šablóny: {0}

en: Settings access
sk: Prístup k nastaveniam

en: This grants access to Tools, Audit, and Troubleshooting
sk: Týmto získate prístup k nástrojom, auditu a riešeniu problémov.

en: Subscriptions and Alerts
sk: Odbery a upozornenia

en: Manage database access requires full data access.
sk: Správa prístupu k databáze vyžaduje úplný prístup k údajom.

en: Download results access requires full data access.
sk: Prístup k výsledkom sťahovania si vyžaduje úplný prístup k údajom.

en: 10 thousand rows
sk: 10 tisíc riadkov

en: 1 million rows
sk: 1 milión riadkov

en: Application
sk: Aplikácia

en: Hide error details
sk: Skryť podrobnosti o chybe

en: Delete {0}?
sk: Vymazať {0}?

en: This is a community-developed driver and not supported by Metabase.
sk: Ide o ovládač vyvinutý komunitou, ktorý nie je podporovaný spoločnosťou Metabase.

en: This is a partner-developed driver. Though Metabase can’t provide support for it, if you need help you can contact the fine folks at
sk: Ide o ovládač vyvinutý partnerom. Hoci Metabase nemôže poskytnúť podporu, ak potrebujete pomoc, môžete sa obrátiť na ľudí z

en: Turn on
sk: Zapnite

en: Open sidebar
sk: Otvoriť bočný panel

en: Edit variables
sk: Upraviť premenné

en: Updated event
sk: Aktualizovaná udalosť

en: Add time
sk: Pridať čas

en: Select a file
sk: Výber súboru

en: Hours
sk: Hodiny

en: Minutes
sk: Zápisnica

en: Remove time
sk: Odstrániť čas

en: Add your own data
sk: Pridanie vlastných údajov

en: Something's wrong with your question
sk: Niečo nie je v poriadku s vašou otázkou

en: Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
sk: Teraz vás spoznáme, pripojíme sa k vašim údajom a začneme hľadať odpovede!

en: Edit event
sk: Upraviť udalosť

en: Archive event
sk: Archív udalostí

en: New event timeline
sk: Nová časová os udalosti

en: Edit event timeline
sk: Úprava časovej osi udalosti

en: Archive timeline and all events
sk: Archív časovej osi a všetkých udalostí

en: New event
sk: Nová udalosť

en: Created event
sk: Vytvorená udalosť

en: Get more control
sk: Získajte väčšiu kontrolu

en: {0} and disable download results, control access to the data model, ${ 1 }.
sk: {0} a zakázať sťahovanie výsledkov, riadiť prístup k dátovému modelu, ${ 1 }.

en: Upgrade to Pro or Enterprise
sk: Upgrade na verziu Pro alebo Enterprise

en: Hey there, {0}
sk: Ahoj, {0}

en: How's it going, {0}?
sk: Ako to ide, {0}?

en: Howdy, {0}
sk: Ahoj, {0}

en: Greetings, {0}
sk: Zdravím, {0}

en: Good to see you, {0}
sk: Rád ťa vidím, {0}

en: Metabase tips
sk: Tipy na metabázu

en: Here are some popular items
sk: Tu sú niektoré obľúbené položky

en: Here are some popular tables
sk: Tu sú niektoré populárne tabuľky

en: Here are some popular questions
sk: Tu sú niektoré obľúbené otázky

en: Here are some popular models
sk: Tu sú niektoré obľúbené modely

en: Here are some popular dashboards
sk: Tu sú niektoré obľúbené prístrojové panely

en: Pick up where you left off
sk: Pokračujte tam, kde ste skončili

en: Try out these sample x-rays to see what Metabase can do.
sk: Vyskúšajte tieto ukážky röntgenových snímok a zistite, čo dokáže Metabase.

en: Here are some explorations of the
sk: Tu je niekoľko prieskumov

en: schema in
sk: schéma v

en: Here are some explorations of
sk: Tu je niekoľko prieskumov

en: A look at
sk: Pohľad na

en: A summary of
sk: Zhrnutie

en: A glance at
sk: Pohľad na

en: Some insights about
sk: Niektoré poznatky o

en: Remove bookmark
sk: Odstrániť záložku

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Past
sk: Minulosť

en: Exclude...
sk: Okrem...

en: Events between {0} and {1}
sk: Udalosti medzi {0} a {1}

en: Events
sk: Podujatia

en: Move event
sk: Udalosť Presun

en: Unarchive event
sk: Odarchivovanie udalosti

en: Delete event
sk: Odstrániť udalosť

en: {0} added this on {1}
sk: {0} pridané dňa {1}

en: Added on {0}
sk: Pridané dňa {0}

en: The Mesozoic era
sk: Obdobie druhohôr

en: No timelines found
sk: Neboli nájdené žiadne časové harmonogramy

en: No events found
sk: Nenašli sa žiadne udalosti

en: Archived events
sk: Archivované podujatia

en: Search for an event
sk: Vyhľadanie udalosti

en: Add an event
sk: Pridanie udalosti

en: New timeline
sk: Nová časová os

en: Edit timeline details
sk: Úprava podrobností časovej osi

en: Move timeline
sk: Časová os presunu

en: View archived events
sk: Zobraziť archivované podujatia

en: View archived timelines
sk: Zobrazenie archivovaných časových osí

en: Launch of v2.0
sk: Spustenie verzie 2.0

en: Add events to Metabase to show important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
sk: Pridávajte udalosti do databázy Metabase, aby ste mohli zobrazovať dôležité míľniky, spustenia alebo čokoľvek iné priamo popri svojich údajoch.

en: Events in Metabase let you see important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
sk: Udalosti v databáze Metabase vám umožnia zobraziť dôležité míľniky, spustenia alebo čokoľvek iné priamo popri vašich údajoch.

en: {0} event | {0} events
sk[0]: {0} udalosť
sk[1]: {0} udalosti
sk[2]: {0} udalostí
sk[3]: {0} udalosti

en: Unarchive timeline
sk: Časová os odarchivovania

en: Delete timeline
sk: Odstránenie časovej osi

en: Archived timelines
sk: Archivované časové osi

en: Move {0}
sk: Presun {0}

en: Add events to Metabase to show helpful context alongside your data.
sk: Pridajte udalosti do databázy Metabase, aby ste popri údajoch zobrazili užitočný kontext.

en: Events in Metabase let you see helpful context alongside your data.
sk: Udalosti v databáze Metabase vám umožnia vidieť užitočný kontext spolu s vašimi údajmi.

en: Original schema
sk: Pôvodná schéma

en: Click the button below to begin creating your Slack App using the Metabase configuration.
sk: Kliknutím na tlačidlo nižšie začnete vytvárať aplikáciu Slack pomocou konfigurácie Metabase.

en: Once created, click “{0}” to authorize it.
sk: Po vytvorení ho autorizujte kliknutím na tlačidlo "{0}".

en: 2. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
sk: 2. Aktivujte OAuth Token a vytvorte nový slack kanál

en: Last 7 Days
sk: Posledných 7 dní

en: Last 30 Days
sk: Posledných 30 dní

en: Last 3 Months
sk: Posledné 3 mesiace

en: Last 12 Months
sk: Posledných 12 mesiacov

en: Specific dates...
sk: Konkrétne dátumy...

en: Relative dates...
sk: Relatívne dátumy...

en: Days of the week...
sk: Dni v týždni...

en: Months of the year...
sk: Mesiace v roku...

en: Quarters of the year...
sk: Štvrtiny roka...

en: Hours of the day...
sk: Hodiny počas dňa...

en: Is not empty
sk: Nie je prázdny

en: Select none...
sk: Vyberte žiadne...

en: Select all...
sk: Vyberte všetky...

en: Right now, this is {0}
sk: Práve teraz je to {0}

en: Right now, this is {0} - {1}
sk: Práve teraz je to {0} - {1}

en: Starting from...
sk: Počnúc...

en: Starting from
sk: Počnúc

en: 0/{0} loaded
sk: 0/{0} naložené

en: Your dashboard is ready
sk: Váš prístrojový panel je pripravený

en: Doing Science...
sk: Robiť vedu...

en: Still Here...
sk: Stále tu...

en: Your question is ready!
sk: Vaša otázka je pripravená!

en: You can customize filter values for each subscription with paid plans.
sk: Pri platených plánoch môžete prispôsobiť hodnoty filtrov pre každé predplatné.

en: Get Help
sk: Získajte pomoc

en: Resources and support
sk: Zdroje a podpora

en: Remove from bookmarks
sk: Odstrániť zo záložiek

en: Bookmark
sk: Záložka

en: event
sk: udalosť

en: archived
sk: archivované

en: unarchived
sk: nearchivované

en: Product releases
sk: Vydanie produktu

en: Default icon
sk: Predvolená ikona

en: timeline
sk: časová os

en: Event name
sk: Názov podujatia

en: Product launch
sk: Uvedenie produktu na trh

en: Markdown supported
sk: Podpora Markdown

en: Add links and formatting via markdown
sk: Pridávanie odkazov a formátovanie pomocou markdown

en: Icon
sk: Ikona

en: Timeline
sk: Časová os

en: Excludes
sk: Nezahŕňa

en: {0}, starting {1} {2}
sk: {0}, začínajúc {1} {2}

en: minute {0} | minutes {0}
sk[0]: minúta {0}
sk[1]: minúty {0}
sk[2]: minút {0}
sk[3]: minúty {0}

en: hour {0} | hours {0}
sk[0]: hodina {0}
sk[1]: hodiny {0}
sk[2]: hodín {0}
sk[3]: hodiny {0}

en: day {0} | days {0}
sk[0]: deň {0}
sk[1]: dni {0}
sk[2]: dní {0}
sk[3]: dni {0}

en: week {0} | weeks {0}
sk[0]: týždeň {0}
sk[1]: týždne {0}
sk[2]: týždňov {0}
sk[3]: týždne {0}

en: month {0} | months {0}
sk[0]: mesiac {0}
sk[1]: mesiace {0}
sk[2]: mesiacov {0}
sk[3]: mesiace {0}

en: quarter {0} | quarters {0}
sk[0]: štvrťrok {0}
sk[1]: štvrtiny {0}
sk[2]: štvrťrokov {0}
sk[3]: štvrtiny {0}

en: year {0} | years {0}
sk[0]: rok {0}
sk[1]: roky {0}
sk[2]: rokov {0}
sk[3]: roky {0}

en: All Set! {0} is ready.
sk: Všetko pripravené! {0} je pripravený.

en: All questions loaded
sk: Všetky otázky sú načítané

en: Would you like to be notified when this dashboard is done loading?
sk: Chcete byť upozornení, keď sa tento panel načíta?

en: Custom columns do not support boolean expressions
sk: Vlastné stĺpce nepodporujú logické výrazy

en: Downloading…
sk: Sťahovanie...

en: All Set! Your question is ready.
sk: Všetko pripravené! Vaša otázka je pripravená.

en: {0} is loaded.
sk: {0} je načítané.

en: Would you like to be notified when this question is done loading?
sk: Chcete byť upozornení, keď sa táto otázka načíta?

en: Switch to data
sk: Prepnutie na údaje

en: Switch to visualization
sk: Prepnutie na vizualizáciu

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Users are only ever added to or removed from mapped groups.
sk: Mapovanie umožňuje databáze Metabase automaticky pridávať a odoberať používateľov zo skupín na základe informácií o členstve poskytnutých
    adresárového servera. Používatelia sa vždy pridávajú do mapovaných skupín alebo sa z nich odstraňujú.

en: Allowed email address domain(s) for new Dashboard Subscriptions and Alerts. To specify multiple domains, separate each domain with a comma, with no space in between (e.g., "domain1,domain2"). To allow all domains, leave the field empty. This setting doesn't affect existing subscriptions.
sk: Povolené domény e-mailových adries pre nové odbery a upozornenia na informačnom paneli. Ak chcete zadať viacero domén, oddeľte každú doménu čiarkou bez medzery (napr. "doména1,doména2"). Ak chcete povoliť všetky domény, nechajte pole prázdne. Toto nastavenie nemá vplyv na existujúce odbery.

en: You do not have permissions to download the results of this query.
sk: Nemáte oprávnenie na prevzatie výsledkov tohto dotazu.

en: You should not set WEEK_START in Snowflake connection options; this might lead to incorrect results. Set the Start of Week Setting instead.
sk: V možnostiach pripojenia programu Snowflake by ste nemali nastavovať WEEK_START; mohlo by to viesť k nesprávnym výsledkom. Namiesto toho nastavte nastavenie Začiatok týždňa.

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are only allowed to update alerts that they created
sk: Používatelia, ktorí nie sú administrátormi a nemajú oprávnenia na monitorovanie alebo odber, môžu aktualizovať iba upozornenia, ktoré vytvorili.

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are not allowed to modify the channels for an alert
sk: Používatelia, ktorí nie sú administrátormi a nemajú oprávnenie na monitorovanie alebo odber, nemôžu upravovať kanály pre upozornenie.

en: Non-admin users without subscription permissions are not allowed to add recipients
sk: Používatelia, ktorí nie sú administrátormi a nemajú oprávnenie na odber, nemôžu pridávať príjemcov

en: Group Manager is only enabled if you have a premium token with the advanced permissions feature.
sk: Správca skupín je povolený len vtedy, ak máte prémiový token s funkciou rozšírených oprávnení.

en: Admin cant be a group manager.
sk: Správca nemôže byť správcom skupiny.

en: Timeline with id {0} not found
sk: Časová os s id {0} nebola nájdená

en: Timestamp cannot be null
sk: Časová pečiatka nemôže byť nulová

note: clear any rows created by the Liquibase migrations.
en: Clearing default entries created by Liquibase migrations...
sk: Vymazanie predvolených položiek vytvorených migráciou databázy Liquibase...

en: Don''t know how to parse date string {0}
sk: Neviem, ako analyzovať reťazec dátumu {0}

en: Invalid values provided for operator: {0}
sk: Neplatné hodnoty zadané pre operátora: {0}

en: Unrecognized operation: {0}
sk: Nerozpoznaná operácia: {0}

en: Error determining value for parameter {0}: {1}
sk: Chyba pri určovaní hodnoty parametra {0}: {1}

en: You cannot update a ApplicationPermissionsRevision!
sk: Nie je možné aktualizovať ApplicationPermissionsRevision!

en: Invalid Field Filter: Field {0} belongs to Database {1}, but the query is against Database {2}
sk: Neplatný filter polí: Pole {0} patrí do databázy {1}, ale dopyt sa týka databázy {2}.

en: The engine on a sample database cannot be changed.
sk: Motor vo vzorovej databáze nie je možné zmeniť.

en: The {0} permissions functionality is only enabled if you have a premium token with the advanced-permissions feature.
sk: Funkcia {0} oprávnení je povolená len vtedy, ak máte prémiový token s funkciou rozšírených oprávnení.

en: Unknown setting: {0}
sk: Neznáme nastavenie: {0}

en: You do not have access to the setting {0}
sk: Nemáte prístup k nastaveniu {0}

en: Setting {0} allows both user-local and database-local values; this is not supported
sk: Nastavenie {0} umožňuje hodnoty lokálne pre používateľa aj lokálne pre databázu; toto nastavenie nie je podporované

en: Error purging old cache entries: {0}
sk: Chyba pri čistení starých záznamov vyrovnávacej pamäte: {0}

en: Error saving query results to cache: {0}
sk: Chyba pri ukladaní výsledkov dotazu do vyrovnávacej pamäte: {0}

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}: {1}
sk: Chyba pri pokuse o načítanie výsledkov z vyrovnávacej pamäte pre dotaz s hash {0}: {1}

en: Slack user/channel startup cache refreshed with {0} entries, took {1}ms.
sk: Spustenie vyrovnávacej pamäte používateľov/kanálov služby Slack bolo obnovené s {0} záznamami, trvalo {1}ms.

en: Slack is not configured, not refreshing slack user/channel cache.
sk: Služba Slack nie je nakonfigurovaná, neobnovuje sa vyrovnávacia pamäť používateľov/kanálov služby Slack.

en: value must be a valid date string
sk: hodnota musí byť platný dátumový reťazec

en: Confirm
sk: Potvrďte

en: Home
sk: Domov

en: Turn into Member
sk: Premeniť na člena

en: Turn into Manager
sk: Premena na manažéra

en: {0} and disable download results, control access to the data model, promote group managers, {1}.
sk: {0} a zakázať sťahovanie výsledkov, riadiť prístup k dátovému modelu, povýšiť správcov skupín, {1}.

en: and more
sk: a viac

en: Manager
sk: Manažér

en: Member
sk: Člen

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: You will not be able to manage users of this group anymore.
sk: Už nebudete môcť spravovať používateľov tejto skupiny.

en: Not allowed to edit group memberships
sk: Nie je povolené upravovať členstvo v skupine

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: No logins
sk: Žiadne prihlásenia

en: You need unrestricted data access on this table to map custom display values.
sk: Na mapovanie vlastných hodnôt zobrazenia potrebujete neobmedzený prístup k údajom v tejto tabuľke.

en: View Details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: Field access denied
sk: Prístup do poľa zamietnutý

en: No key available
sk: Kľúč nie je k dispozícii

en: Connected to
sk: Pripojené k

en: Retry now
sk: Pokračujte v pokuse

en: Oh oh…
sk: Oh oh...

en: Model Caching Log
sk: Denník ukladania modelu do vyrovnávacej pamäte

en: Refreshing
sk: Osviežujúce

en: Completed
sk: Dokončené

en: in
sk: na stránke

en: Last run at
sk: Posledný beh na

en: Created by
sk: Vytvoril

en: Failed to update model cache
sk: Nepodarilo sa aktualizovať vyrovnávaciu pamäť modelu

en: Refreshing model cache
sk: Obnovenie vyrovnávacej pamäte modelu

en: Model last cached {0}
sk: Model naposledy uložený do vyrovnávacej pamäte {0}

en: Last attempt {0}
sk: Posledný pokus {0}

en: Refresh now
sk: Obnoviť teraz

en: this quarter
sk: v tomto štvrťroku

en: You're allowed to download up to 10,000 rows.
sk: Môžete prevziať až 10 000 riadkov.

en: Groups with Block data access can't download results
sk: Skupiny s prístupom k údajom bloku nemôžu prevziať výsledky

en: Disable model persistence
sk: Zakázanie perzistencie modelu

en: Disabling…
sk: Zakázanie...

en: Enable model persistence
sk: Povolenie perzistencie modelu

en: Enabling…
sk: Umožnenie...

en: Default period{0} | Default periods{0}
sk[0]: Predvolené obdobie{0}
sk[1]: Predvolené obdobia{0}
sk[2]: Predvolené obdobia{0}
sk[3]: Predvolené obdobia{0}

en: Minute{0} | Minutes{0}
sk[0]: Minúta{0}
sk[1]: Minúty{0}
sk[2]: Minút{0}
sk[3]: Minút{0}

en: Hour{0} | Hours{0}
sk[0]: Hodina{0}
sk[1]: Hodiny{0}
sk[2]: Hodín{0}
sk[3]: Hodín{0}

en: Day{0} | Days{0}
sk[0]: Deň{0}
sk[1]: Dni{0}
sk[2]: Dní{0}
sk[3]: Dní{0}

en: Week{0} | Weeks{0}
sk[0]: Týždeň{0}
sk[1]: Týždne{0}
sk[2]: Týždňov{0}
sk[3]: Týždňov{0}

en: Month{0} | Months{0}
sk[0]: Mesiac{0}
sk[1]: Mesiace{0}
sk[2]: Mesiacov{0}
sk[3]: Mesiacov{0}

en: Quarter{0} | Quarters{0}
sk[0]: Štvrť{0}
sk[1]: Štvrtiny{0}
sk[2]: Štvrťrokov{0}
sk[3]: Štvrťrokov{0}

en: Year{0} | Years{0}
sk[0]: Rok{0}
sk[1]: Roky{0}
sk[2]: Rokov{0}
sk[3]: Rokov{0}

en: Minute of hour{0} | Minutes of hour{0}
sk[0]: Minúta hodiny{0}
sk[1]: Minúty hodiny{0}
sk[2]: Minút hodiny{0}
sk[3]: Minút hodiny{0}

en: Hour of day{0} | Hours of day{0}
sk[0]: Hodina dňa{0}
sk[1]: Hodiny dňa{0}
sk[2]: Hodín dňa{0}
sk[3]: Hodiny dňa{0}

en: Day of week{0} | Days of week{0}
sk[0]: Deň v týždni{0}
sk[1]: Dni v týždni{0}
sk[2]: Dní v týždni{0}
sk[3]: Dní v týždni{0}

en: Day of month{0} | Days of month{0}
sk[0]: Deň v mesiaci{0}
sk[1]: Dni v mesiaci{0}
sk[2]: Dní v mesiaci{0}
sk[3]: Dní v mesiaci{0}

en: Day of year{0} | Days of year{0}
sk[0]: Deň v roku{0}
sk[1]: Dni v roku{0}
sk[2]: Dní v roku{0}
sk[3]: Dní v roku{0}

en: Week of year{0} | Weeks of year{0}
sk[0]: Týždeň v roku{0}
sk[1]: Týždne v roku{0}
sk[2]: Týždňov v roku{0}
sk[3]: Týždňov v roku{0}

en: Month of year{0} | Months of year{0}
sk[0]: Mesiac roka{0}
sk[1]: Mesiace v roku{0}
sk[2]: Mesiacov v roku{0}
sk[3]: Mesiacov v roku{0}

en: Quarter of year{0} | Quarters of year{0}
sk[0]: Štvrťrok roka{0}
sk[1]: Štvrťroky roka{0}
sk[2]: Štvrťrokov roka{0}
sk[3]: Štvrťrokov roka{0}

en: Saved questions
sk: Uložené otázky

en: Enabling cache will create tables for your models in a dedicated schema and Metabase will refresh them on a schedule. Questions based on your models will query these tables. {0}.
sk: Zapnutím vyrovnávacej pamäte sa vytvoria tabuľky pre vaše modely vo vyhradenej schéme a Metabase ich bude obnovovať podľa plánu. Otázky založené na vašich modeloch sa budú dotazovať na tieto tabuľky. {0}.

en: Refresh every
sk: Obnoviť každý

en: 2 hours
sk: 2 hodiny

en: 3 hours
sk: 3 hodiny

en: 6 hours
sk: 6 hodín

en: 12 hours
sk: 12 hodín

en: 24 hours
sk: 24 hodín

en: Gets a time interval of specified length
sk: Získa časový interval zadanej dĺžky

en: Gets a timestamp relative to the current time
sk: Získa časovú značku relatívnu k aktuálnemu času

en: Unpersist model
sk: Model Unpersist

en: Persist model
sk: Model Persist

en: Questions that errored when last run
sk: Otázky, ktoré sa pri poslednom spustení pomýlili

en: You don't have permission to save this question.
sk: Nemáte povolenie uložiť túto otázku.

en: Looks like we cannot find any matching datasets.
sk: Zdá sa, že nemôžeme nájsť žiadne zodpovedajúce súbory údajov.

en: Whether to enable using the new experimental Actions features globally. (Actions must also be enabled for each Database.)
sk: Či chcete globálne povoliť používanie nových experimentálnych funkcií Actions. (Akcie musia byť povolené aj pre každú databázu.)

en: Actions are not enabled.
sk: Akcie nie sú povolené.

en: Database does not support persisting
sk: Databáza nepodporuje perzistenciu

en: Persisting models not enabled for database
sk: Pre databázu nie je povolené pretrvávanie modelov

en: Card is not a model
sk: Karta nie je model

en: Persisting models is not enabled.
sk: Nie je povolená funkcia Persisting models.

en: Integer greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
sk: Celé číslo väčšie alebo rovné jednej a menšie alebo rovné dvadsiatim štyrom

en: Value must be an integer representing hours greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
sk: Hodnota musí byť celé číslo predstavujúce hodiny väčšie alebo rovné jednej a menšie alebo rovné dvadsiatim štyrom

en: Enabling model persistence
sk: Povolenie perzistencie modelu

en: Disabling model persistence
sk: Zakázanie perzistencie modelu

en: Warning: Automagic analysis context is missing result metadata. Unable to resolve Fields by name.
sk: Varovanie: Chýbajú metadáta o výsledku analýzy Automagic. Nie je možné rozlíšiť polia podľa názvu.

note: otherwise this isn't returning something, and that's probably an error. Log it.
en: Cannot resolve Field {0} in automagic analysis context
sk: Nie je možné vyriešiť pole {0} v kontexte automatickej analýzy

en: Error decomposing question: {0}
sk: Otázka na rozklad chyby: {0}

en: Lack permissions to create {0} schema
sk: Chýbajú oprávnenia na vytvorenie schémy {0}

en: Lack permission to create table in schema {0}
sk: Chýba povolenie na vytvorenie tabuľky v schéme {0}

en: Lack permission to read table in schema {0}
sk: Chýba oprávnenie na čítanie tabuľky v schéme {0}

en: Lack permission to delete table in schema {0}
sk: Chýba povolenie na vymazanie tabuľky v schéme {0}

en: Step {0} was successful for db {1}
sk: Krok {0} bol úspešný pre db {1}

en: Error in `{0}` while checking for model persistence permissions.
sk: Chyba v `{0}` pri kontrole oprávnení na perzistenciu modelu.

en: Allow persisting models into the source database.
sk: Umožniť perzistenciu modelov do zdrojovej databázy.

en: Hour interval to refresh persisted models.
sk: Hodinový interval na obnovenie uchovávaných modelov.

en: The :feature option is required when using defenterprise in an EE namespace!
sk: Pri použití defenterprise v mennom priestore EE sa vyžaduje možnosť :feature!

en: {0} option for defenterprise should not be set in an OSS namespace! Set it on the EE function instead.
sk: {0} možnosť pre defenterprise by nemala byť nastavená v mennom priestore OSS! Namiesto toho ju nastavte vo funkcii EE.

en: An EE namespace must be provided when using defenterprise in an OSS namespace!
sk: Pri použití defenterprise v mennom priestore OSS musí byť uvedený menný priestor EE!

en: Add it immediately before the argument list.
sk: Pridajte ho bezprostredne pred zoznam argumentov.

en: Enterprise function {0}/{1} does not have a docstring. Go add one!
sk: Podniková funkcia {0}/{1} nemá reťazec dokumentov. Choďte ho pridať!

en: The maximum number of attempts for delivering a single notification.
sk: Maximálny počet pokusov o doručenie jedného oznámenia.

en: The initial retry delay in milliseconds when delivering notifications.
sk: Počiatočné oneskorenie opakovania v milisekundách pri doručovaní oznámení.

en: The delay multiplier between attempts to deliver a single notification.
sk: Násobiteľ oneskorenia medzi pokusmi o doručenie jedného oznámenia.

en: The randomization factor of the retry delay when delivering notifications.
sk: Faktor randomizácie oneskorenia opakovania pri doručovaní oznámení.

en: The maximum delay between attempts to deliver a single notification.
sk: Maximálne oneskorenie medzi pokusmi o doručenie jedného oznámenia.

en: Reconfiguring notification sender
sk: Zmena konfigurácie odosielateľa oznámení

en: Substituting cached query for card {0} from {1}.{2}
sk: Nahradenie dotazu z vyrovnávacej pamäte pre kartu {0} z {1}.{2}

en: Unpersisting model with card-id {0}
sk: Neexistujúci model s card-id {0}

en: Error unpersisting model with card-id {0}
sk: Chyba neexistujúceho modelu s card-id {0}

en: Starting persisted model refresh task for Database {0}.
sk: Spustenie úlohy obnovy perzistentného modelu pre databázu {0}.

en: Error refreshing persisting model with card-id {0}
sk: Chyba pri obnovovaní pretrvávajúceho modelu s card-id {0}

en: Finished persisted model refresh task for Database {0}.
sk: Dokončená úloha obnovy perzistentného modelu pre databázu {0}.

en: Attempting to refresh individual for persisted-info {0}.
sk: Pokus o obnovenie jednotlivca pre persisted-info {0}.

en: Finished updated model-id {0} from persisted-info {1}.
sk: Dokončená aktualizácia modelu-id {0} z persisted-info {1}.

en: Unable to refresh model with card-id {0}
sk: Nie je možné obnoviť model s card-id {0}

en: Unknown payload type {0}
sk: Neznámy typ užitočného zaťaženia {0}

en: Migrating from self-hosted?
sk: Migrujete z vlastného hosťovania?

en: Check out our docs for how to migrate your self-hosted instance to Cloud.
sk: Pozrite si naše dokumenty o tom, ako migrovať inštanciu s vlastným hosťovaním do cloudu.

en: Enter a default value…
sk: Zadajte predvolenú hodnotu…

en: Add title
sk: Pridať názov

en: About
sk: O

en: Add description
sk: Pridajte popis

en: Edit metadata
sk: Upravte metadáta

en: Turn into a model
sk: Premeňte sa na modelku

en: Turn back to saved question
sk: Vráťte sa späť na uloženú otázku

en: More info
sk: Viac informácií

en: Move, archive, and more...
sk: Presúvať, archivovať a ďalšie...

en: In order to send subscriptions and alerts to private Slack channels, you must first add the Metabase bot to them.
sk: Ak chcete posielať odbery a upozornenia na súkromné kanály Slack, musíte k nim najprv pridať robota Metabase.

en: Are you sure you want to reset to default colors?
sk: Naozaj chcete obnoviť predvolené farby?

en: If you do this, your colors will change to our default colors. This action can’t be undone.
sk: Ak to urobíte, vaše farby sa zmenia na naše predvolené farby. Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

en: This collection is empty
sk: Táto zbierka je prázdna

en: Create a new…
sk: Vytvorte nový…

en: Edit permissions
sk: Upraviť povolenia

en: Open this question and fill in its variables to see it.
sk: Otvorte túto otázku a vyplňte jej premenné, aby ste ju videli.

en: Only Admins are able to embed questions. If you need access to this feature, reach out to them for permissions.
sk: Otázky môžu vkladať iba správcovia. Ak potrebujete prístup k tejto funkcii, požiadajte ich o povolenia.

en: In order to embed your question, you have to first {0}
sk: Ak chcete vložiť svoju otázku, musíte najprv {0}

en: Model moved to {0}
sk: Model presunutý do {0}

en: Question moved to {0}
sk: Otázka presunutá na {0}

en: Connect database
sk: Pripojiť databázu

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Hi{0}. Nice to meet you!
sk: Dobrý deň,{0}. Teší ma!

en: {0} is connected to:
sk: {0} je pripojený k:

en: No details found
sk: Nenašli sa žiadne podrobnosti

en: Question last cached {0}
sk: Otázka bola naposledy uložená do vyrovnávacej pamäte {0}

en: Cache Configuration
sk: Konfigurácia vyrovnávacej pamäte

en: Palette preview
sk: Ukážka palety

en: Where it's used
sk: Kde sa používa

en: Chart colors
sk: Farby grafu

en: Reset to default colors
sk: Obnoviť predvolené farby

en: Generate chart colors
sk: Vytvorte farby grafu

en: User interface colors
sk: Farby používateľského rozhrania

en: You can choose up to 24 hex values. We’ll auto-generate what you leave blank.
sk: Môžete si vybrať až 24 hexadecimálnych hodnôt. To, čo necháte prázdne, vygenerujeme automaticky.

en: Font weight
sk: Hmotnosť písma

en: Display our little friend on the homepage
sk: Zobrazte nášho malého priateľa na domovskej stránke

en: In order to remove the Metabase logo from embeds, you can always upgrade to {0}
sk: Ak chcete odstrániť logo metabázy z vložených prvkov, vždy môžete inovovať na {0}

en: one of our paid plans.
sk: jeden z našich platených plánov.

en: embedding the entire metabase app
sk: vloženie celej aplikácie metabázy

en: With {0} you can embed the full Metabase app and enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. You can also get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
sk: Pomocou {0} môžete vložiť úplnú aplikáciu Metabáza a umožniť svojim používateľom prechádzať do grafov, prehliadať kolekcie a používať grafický nástroj na tvorbu dotazov. Môžete tiež získať prioritnú podporu, viac nástrojov, ktoré vám pomôžu podeliť sa o vaše štatistiky s vašimi tímami, a výkonné možnosti, ktoré vám pomôžu vytvoriť bezproblémové interaktívne dátové prostredie pre vašich zákazníkov.

en: some of our paid plans,
sk: niektoré z našich platených plánov,

en: Premium embedding
sk: Prémiové vkladanie

en: Queued
sk: Vo fronte

en: Hey there{0}
sk: Dobrý deň{0}

en: How's it going{0}?
sk: Ako sa darí{0}?

en: Howdy{0}
sk: Dobrý deň{0}

en: Greetings{0}
sk: pozdravy{0}

en: Good to see you{0}
sk: Rád vás vidím{0}

en: Paid
sk: Zaplatené

en: Embedding
sk: Vkladanie

en: Embed dashboards, questions, or the entire Metabase app into your application. Integrate with your server code to create a secure environment, limited to specific users or organizations.
sk: Vložte informačné panely, otázky alebo celú aplikáciu Metabase do svojej aplikácie. Integrujte sa s kódom servera a vytvorte bezpečné prostredie obmedzené na konkrétnych používateľov alebo organizácie.

en: By enabling embedding you're agreeing to
sk: Povolením vkladania vyjadrujete súhlas

en: our embedding license.
sk: našu licenciu na vkladanie.

en: More details
sk: Viac informácií

en: When you embed charts or dashboards from Metabase in your own
    application, that application isn't subject to the Affero General Public
    License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase
    logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds.
sk: Keď vložíte grafy alebo dashboardy z Metabázy do svojich vlastných
    Táto aplikácia nie je predmetom Affero General Public
    Licencia, ktorá pokrýva zvyšok metabázy, za predpokladu, že si metabázu ponecháte
    logo a „Powered by Metabase“ viditeľné na týchto vložených prvkoch.

en: Your should, however, read the license text linked above as that is the
    actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
sk: Mali by ste si však prečítať vyššie uvedený text licencie, pretože je to tak
    skutočná licencia, s ktorou budete súhlasiť povolením tejto funkcie.

en: We will refresh your models {0}
sk: Vaše modely obnovíme {0}

en: Seconds and year properties are not allowed
sk: Sekundové a ročné vlastnosti nie sú povolené

en: Our {0} is a string of 5 fields separated by white spaces
sk: Naša {0} je reťazec 5 polí oddelených medzerami

en: Allowed values
sk: Povolené hodnoty

en: Create Slack App
sk: Vytvorte aplikáciu Slack

en: 1. Click the button below and create your Slack App
sk: 1. Kliknite na tlačidlo nižšie a vytvorte si aplikáciu Slack

en: First, {0} using the Metabase configuration. Once created, click “${ 1 }” to authorize it.
sk: Najprv {0} pomocou konfigurácie metabázy. Po vytvorení kliknite na „${ 1 }“ a autorizujte ho.

en: click the button below to create your Slack App
sk: kliknutím na tlačidlo nižšie vytvorte aplikáciu Slack

en: There was an error loading the field values for this field
sk: Pri načítavaní hodnôt poľa pre toto pole sa vyskytla chyba

en: more options
sk: viac možností

en: Waiting to create the first model cache
sk: Čaká sa na vytvorenie prvej vyrovnávacej pamäte modelu

en: Learn more.
sk: Uč sa viac.

en: Cache models
sk: Modely vyrovnávacej pamäte

en: We'll create tables with model data and refresh them on a schedule you define. To enable it, you need to grant this connection credential read and write permissions on the "{0}" schema or grant create schema permissions. {1}
sk: Vytvoríme tabuľky s údajmi modelu a obnovíme ich podľa plánu, ktorý si určíte. Ak to chcete povoliť, musíte tomuto pripojeniu udeliť povolenia na čítanie a zápis v schéme „{0}“ alebo udeliť povolenia na vytvorenie schémy. {1}

en: Turn model caching off
sk: Vypnite ukladanie modelu do vyrovnávacej pamäte

en: Turn model caching on
sk: Zapnite ukladanie modelu do vyrovnávacej pamäte

en: For models to be cached, the user should have create table permission or create schema permission in this database.
sk: Pre modely, ktoré sa majú uložiť do vyrovnávacej pamäte, by mal mať používateľ povolenie na vytvorenie tabuľky alebo povolenie na vytvorenie schémy v tejto databáze.

en: Day-of-week values must be between 1 and 7
sk: Hodnoty dňa v týždni musia byť medzi 1 a 7

en: Day-of-week values must be SUN, MON, TUE, WED, THU, FRI, SAT OR between 1 and 7, - * ? / L #
sk: Hodnoty dňa v týždni musia byť NE, PO, UTOROK, ST, ŠT, PI, SO ALEBO medzi 1 a 7, - * ? / L #

en: Unsupported day of week value. Possible values are 1-7 or SUN-SAT , - * ? / L #
sk: Nepodporovaná hodnota dňa v týždni. Možné hodnoty sú 1-7 alebo SLNKO-SAT , - * ? / L #

en: A numeric value between 1 and 5 must follow the # option
sk: Číselná hodnota medzi 1 a 5 musí nasledovať za voľbou #

en: Day of month values must be between 1 and 31
sk: Hodnoty dňa v mesiaci musia byť medzi 1 a 31

en: Offset from last day must be less or equal 30
sk: Posun od posledného dňa musí byť menší alebo rovný 30

en: Month values must be between 1 and 12
sk: Mesačné hodnoty musia byť medzi 1 a 12

en: Month values must be JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC or between 1 and 12
sk: Hodnoty mesiaca musia byť JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC alebo medzi 1. a 12.

en: Start year must be less than stop year
sk: Začiatočný rok musí byť kratší ako rok ukončenia

en: Unsupported year value. Possible values are 1970-2099 , - * /
sk: Nepodporovaná hodnota roka. Možné hodnoty sú 1970-2099 , - * /

en: Minute and second values must be between 0 and 59 and hour values must be between 0 and 23
sk: Hodnoty minút a sekúnd musia byť medzi 0 a 59 a hodnoty hodín musia byť medzi 0 a 23

en: You must use ? in the day-of-week or day-of-month field
sk: Musíte použiť? v poli deň v týždni alebo deň v mesiaci

en: Invalid cron expression
sk: Neplatný výraz cron

en: Doing science...
sk: Robiť vedu...

en: Running query...
sk: Spustený dopyt...

en: Loading results...
sk: Načítavajú sa výsledky...

en: Summaries
sk: Súhrny

en: Item Detail
sk: Detail položky

en: Color of filters in the query builder, buttons and links in filter widgets.
sk: Farba filtrov v nástroji na tvorbu dotazov, tlačidiel a odkazov v miniaplikáciách filtrov.

en: Bold
sk: Tučné

en: Heavy
sk: Ťažký

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. {0}
sk: Pomocou tejto funkcie Pro/Enterprise môžete vložiť úplnú aplikáciu Metabase. Umožnite svojim používateľom prechádzať do grafov, prehľadávať kolekcie a používať grafický nástroj na tvorbu dotazov. {0}

en: Authorized origins
sk: Autorizovaný pôvod

en: Enter the origins for the websites or web apps where you want to allow embedding, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
sk: Zadajte pôvod pre webové stránky alebo webové aplikácie, pre ktoré chcete povoliť vkladanie, oddelené medzerou. Tu sú {0}, čo možno zadať.

en: exact specifications
sk: presné špecifikácie

en: Don’t show visualization
sk: Nezobrazovať vizualizáciu

en: Show visualization
sk: Zobraziť vizualizáciu

en: Revert to this version
sk: Vrátiť sa k tejto verzii

en: Make collection official
sk: Urobte zbierku oficiálnou

en: Remove Official badge
sk: Odstráňte oficiálny odznak

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Font
sk: Písmo

en: Loading message
sk: Načítava sa správa

en: From Name
sk: Od Name

en: Reply-To Address
sk: Adresa pre odpoveď

en: That's not a valid email addresses
sk: Toto nie sú platné e-mailové adresy

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards.
sk: Umožnite správcom vytvárať verejne viditeľné odkazy (a prvky iframe na vloženie) pre otázky a informačné panely.

en: Allow questions, dashboards, and more to be embedded. {0}
sk: Povoliť vkladanie otázok, informačných panelov a ďalších. {0}

en: Standalone embeds
sk: Samostatné vložky

en: Securely embed individual questions and dashboards within other applications.
sk: Bezpečne vložte jednotlivé otázky a panely do iných aplikácií.

en: Full-app embedding
sk: Úplné vkladanie aplikácie

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder.
sk: Pomocou tejto funkcie Pro/Enterprise môžete vložiť úplnú aplikáciu Metabase. Umožnite svojim používateľom prechádzať do grafov, prehľadávať kolekcie a používať grafický nástroj na tvorbu dotazov.

en: Standalone Embed Secret Key used to sign JSON Web Tokens for requests to /api/embed endpoints. This lets you create a secure environment limited to specific users or organizations.
sk: Samostatný tajný kľúč vloženia používaný na podpisovanie webových tokenov JSON pre požiadavky na koncové body /api/embed. To vám umožní vytvoriť bezpečné prostredie obmedzené na konkrétnych používateľov alebo organizácie.

en: Use public link
sk: Použite verejný odkaz

en: Auto Refresh
sk: Automatické obnovenie

en: edited this
sk: upravil toto

en: Learn how to debug SQL errors
sk: Zistite, ako ladiť chyby SQL

en: set up email
sk: nastaviť email

en: configure Slack
sk: nakonfigurovať Slack

en: Dashboard name
sk: Názov informačného panela

en: All dashboards
sk: Všetky prístrojové dosky

en: All databases
sk: Všetky databázy

en: Query Not Recorded, sorry
sk: Dopyt nebol zaznamenaný, prepáčte

en: All schemas
sk: Všetky schémy

en: All tables
sk: Všetky stoly

en: Member name
sk: Meno člena

en: All members
sk: Všetci členovia

en: Audit log
sk: Protokol auditu

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to log in. If this user is unable to authenticate then you can {1}
sk: Na adresu {0} sme odoslali pozvánku s pokynmi na prihlásenie. Ak sa tomuto používateľovi nepodarí overiť, môžete {1}

en: reset their password.
sk: obnoviť ich heslo.

en: read
sk: čítať

en: write
sk: písať

en: read or write
sk: čítať alebo písať

en: That's not a valid list of email addresses
sk: Toto nie je platný zoznam e-mailových adries

en: Transparent
sk: Transparentné

en: Use instance font
sk: Použite inštanciu písma

en: Download data
sk: Stiahnite si dáta

en: Enable users to download data from this embed?
sk: Povoliť používateľom sťahovanie údajov z tohto vloženia?

en: Example:
sk: Príklad:

en:  by
sk:  podľa

en: Show more filters
sk: Zobraziť viac filtrov

en: New row
sk: Nový riadok

en: More columns
sk: Viac stĺpcov

en: Choose a join type
sk: Vyberte typ spojenia

en: Dismiss sync spinner manually
sk: Ručne zrušte otáčanie synchronizácie

en: Dismissing…
sk: Odmieta sa…

en: Failed to dismiss sync spinner
sk: Nepodarilo sa zavrieť číselník synchronizácie

en: Sync spinners dismissed!
sk: Synchronizované spinnery boli zrušené!

en: Refresh models every…
sk: Aktualizujte modely každý…

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow. True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
sk: Boolean označujúci, či sa analytické udalosti odosielajú do Snowplow. Pravda, ak je pre túto inštanciu povolené anonymné sledovanie a je k dispozícii zberač Snowplow.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events. Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
sk: Logická hodnota označujúca, či je zberač Snowplow dostupný na prijímanie analytických udalostí. Mala by byť nastavená pomocou premennej prostredia v testoch Cypress alebo počas lokálneho vývoja.

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase. This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
sk: Jedinečný identifikátor, ktorý sa má použiť v analýze Snowplow na identifikáciu tejto inštancie Metabázy. Toto je verejné nastavenie, pretože niektoré analytické udalosti sa odosielajú pred počiatočným nastavením.

en: check your host settings
sk: skontrolujte nastavenia hostiteľa

en: check your port settings
sk: skontrolujte nastavenia portu

en: String representing a cron schedule
sk: Reťazec predstavujúci plán cron

en: Must be a valid cron string not specifying a year
sk: Musí to byť platný reťazec cron, ktorý nešpecifikuje rok

en: Value must be a string representing a cron schedule of format <seconds> <minutes> <hours> <day of month> <month> <day of week> <year>
sk: Hodnota musí byť reťazec predstavujúci plán cron vo formáte <sekundy> <minúty> <hodiny> <deň mesiaca> <mesiac> <deň týždňa> <rok>

en: Using definitions:
    Metrics:
    {0}
    Filters:
    {1}
sk: Použitie definícií:
    Metriky:
    {0}
    Filtre:
    {1}

en: Dimensions bindings:
    {0}
sk: Rozmery viazania:
    {0}

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:
    {2}
sk: Pridanie {0} kariet na informačný panel {1}:
    {2}

en: System info:
     {0}
sk: Informácie o systéme:
     {0}

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database. When should Metabase automatically scan and cache field values?
sk: Metabáza môže skenovať hodnoty prítomné v každom poli v tejto databáze a povoliť filtre začiarkavacích políčok v informačných paneloch a otázkach. Môže to byť trochu náročný proces, najmä ak máte veľmi veľkú databázu. Kedy by mala Metabáza automaticky skenovať a vyrovnávať hodnoty polí?

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase [Cloud IP addresses](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):
sk: Ak je vaša databáza za firewallom, možno budete musieť povoliť pripojenia z našej metabázy [Cloudové IP adresy](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):

en: Unfold JSON Columns
sk: Rozbaľte stĺpce JSON

en: We unfold JSON columns into component fields.This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
sk: Stĺpce JSON rozkladáme do polí komponentov. Toto je predvolene zapnuté, ale môžete ho vypnúť, ak je výkon pomalý.

en: Unable to rollback database check for model persistence
sk: Nepodarilo sa vrátiť späť databázovú kontrolu perzistencie modelu

en: Killed mysql process id {0} due to timeout.
sk: ID procesu mysql {0} bolo zrušené z dôvodu časového limitu.

en: Undoing step `{0}` for db {1}
sk: Vrátenie kroku `{0}` pre db {1}

en: Implicitly relative file paths are not allowed.
sk: Implicitne relatívne cesty k súborom nie sú povolené.

en: Looks like the Username or Password is incorrect.
sk: Zdá sa, že používateľské meno alebo heslo je nesprávne.

en: Looks like you forgot to enter your Password.
sk: Zdá sa, že ste zabudli zadať svoje heslo.

en: Database cannot be found.
sk: Databáza sa nedá nájsť.

en: Looks like your Password is incorrect.
sk: Zdá sa, že vaše heslo je nesprávne.

en: Unsupported client SSL key type - are you using an RSA key?
sk: Nepodporovaný typ kľúča SSL klienta – používate kľúč RSA?

en: Looks like your Username is incorrect.
sk: Zdá sa, že vaše používateľské meno je nesprávne.

en: check your username
sk: skontrolujte svoje používateľské meno

en: check your password
sk: skontrolujte svoje heslo

en: Hmm, we couldn''t connect to the database. Make sure your Host and Port settings are correct
sk: Hmm, nepodarilo sa nám pripojiť k databáze. Skontrolujte, či sú nastavenia hostiteľa a portu správne

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Username and Password.
sk: Nepodarilo sa nám pripojiť k hostiteľovi tunela SSH. Skontrolujte Používateľské meno a Heslo.

en: check your database name settings
sk: skontrolujte nastavenia názvu databázy

en: Invalid client SSL key - did you select the correct file?
sk: Neplatný kľúč SSL klienta – vybrali ste správny súbor?

en: please enable SSL
sk: prosím povoľte SSL

en: Cycle detected resolving dependent visible-if properties for driver {0}: {1}
sk: Zistil sa cyklus pri riešení závislých vlastností viditeľných, ak pre ovládač {0}: {1}

en: Server appears to require SSL - please enable SSL below
sk: Zdá sa, že server vyžaduje protokol SSL – nižšie povoľte protokol SSL

en: It looks like your Host is invalid. Please double-check it and try again.
sk: Zdá sa, že váš hostiteľ je neplatný. Dôkladne to skontrolujte a skúste to znova.

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Host and Port.
sk: Nepodarilo sa nám pripojiť k hostiteľovi tunela SSH. Skontrolujte hostiteľa a port.

en: check your connection string
sk: skontrolujte reťazec pripojenia

en: Looks like the Database name is incorrect.
sk: Zdá sa, že názov databázy je nesprávny.

en: The email address you want to use for the sender of emails.
sk: E-mailová adresa, ktorú chcete použiť pre odosielateľa e-mailov.

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address. You can have multiple reply-to email addresses, just separate them with a comma.
sk: E-mailová adresa, na ktorú chcete dostávať odpovede, ak sa líši od adresy odosielateľa. Môžete mať viacero e-mailových adries na odpoveď, stačí ich oddeliť čiarkou.

en: The name you want to use for the sender of emails.
sk: Meno, ktoré chcete použiť pre odosielateľa e-mailov.

en: [{0}] Model cache refresh failed for {1}
sk: [{0}] Obnovenie vyrovnávacej pamäte modelu pre {1} zlyhalo

en: Google Sign-In token appears to be incorrect. Double check that it matches in Google and Metabase.
sk: Zdá sa, že prihlasovací token Google je nesprávny. Ešte raz skontrolujte, či sa zhoduje v službách Google a Metabase.

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot. Please use a new Slack app integration instead.
sk: Zastaraný token Slack API na pripojenie robota Metabase Slack. Namiesto toho použite novú integráciu aplikácie Slack.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app. This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
sk: Token OAuth používateľa robota na pripojenie aplikácie Metabase Slack. Toto by sa malo použiť pre všetky nové integrácie Slack, ktoré začínajú v Metabase v0.42.0.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid. Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
sk: Či je aktuálny token aplikácie Slack platný, ak je nastavený. Nastavte na 'false', ak požiadavka Slack API vráti chybu overenia.

en: Error normalizing query: {0}
sk: Chyba pri normalizácii dopytu: {0}

en: Error canonicalizing query: {0}
sk: Chyba pri kanonizácii dopytu: {0}

en: Invalid MBQL clause: {0}
sk: Neplatná klauzula MBQL: {0}

en: Error normalizing form: {0}
sk: Chyba pri normalizácii formulára: {0}

en: {0} is not a valid temporal unit for {1}; not adding to clause {2}
sk: {0} nie je platnou časovou jednotkou pre {1}; nepridanie do klauzuly {2}

en: {0}''s Personal Collection
sk: Osobná zbierka používateľa {0}

en: Full FieldValues shouldn't have hash_key.
sk: Úplné hodnoty FieldValues by nemali mať hash_key.

en: Invalid field-values type.
sk: Neplatný typ hodnôt poľa.

en: Advanced FieldValues requires a hash_key.
sk: Advanced FieldValues vyžaduje hash_key.

en: Can't update type or hash_key for a FieldValues.
sk: Nie je možné aktualizovať typ alebo hash_key pre FieldValues.

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces. We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
sk: Aby boli názvy tabuliek a polí pre ľudí priateľskejšie, Metabáza v nich nahradí pomlčky a podčiarkovníky medzerami. Každé slovo budeme písať veľkými písmenami, takže „last_visited_at“ sa zmení na „Posledná návšteva v“.

en: :parameters must be a sequence of maps with :id and :type keys
sk: Parametre :parametre musia byť sekvenciou máp s kľúčmi :id a :type

en: :parameter_mappings must be a sequence of maps with :parameter_id and :type keys
sk: :mapovania_parametrov musia byť sekvenciou máp s kľúčmi :parameter_id a :type

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date. Please fetch new data and try again.
sk: Zdá sa, že povolenia upravil niekto iný a vaše údaje sú zastarané. Načítajte nové údaje a skúste to znova.

en: You cannot update a permissions entry! Delete it and create a new one.
sk: Položku povolení nemôžete aktualizovať! Vymažte ho a vytvorte nový.

en: This will replace “Lato” as the font family.
sk: Tým sa nahradí „Lato“ ako rodina písiem.

en: cron syntax string to schedule refreshing persisted models.
sk: reťazec syntaxe cron na naplánovanie obnovovania trvalých modelov.

en: The startup time in milliseconds
sk: Čas spustenia v milisekundách

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries. It won''t affect most SQL queries, although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
sk: To ovplyvní veci, ako je zoskupovanie podľa týždňov alebo filtrovanie v dopytoch GUI. Neovplyvní to väčšinu SQL dotazov, hoci sa používa na nastavenie premennej relácie WEEK_START v Snowflake.

en: Tell us where to find the file for each font weight. You don’t need to include all of them, but it’ll look better if you do.
sk: Povedzte nám, kde nájdeme súbor pre jednotlivé hrúbky písma. Nemusíte zahrnúť všetky, ale bude to vyzerať lepšie, ak to urobíte.

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts. Users can individually override this default language from their own account settings.
sk: Predvolený jazyk pre všetkých používateľov v používateľskom rozhraní Metabázy, systémových e-mailoch, impulzoch a upozorneniach. Používatelia môžu tento predvolený jazyk individuálne prepísať z vlastných nastavení účtu.

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added. Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
sk: Či sa má po pridaní ďalšieho pripojenia k databáze zobraziť úvodný modál. Predvolená hodnota je false, ak už synchronizácia inej než predvolenej databázy pre túto inštanciu bola dokončená.

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here. So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
sk: Aby sme určili, ako dlho by sa mal uchovávať výsledok uložený vo vyrovnávacej pamäti každej uloženej otázky, vezmeme priemerný čas vykonania dotazu a vynásobíme ho tým, čo tu zadáte. Ak teda spustenie dopytu trvá v priemere 2 minúty a ako multiplikátor zadáte 10, jeho záznam vo vyrovnávacej pamäti bude pretrvávať 20 minút.

en: Default page to show people when they log in.
sk: Predvolená stránka na zobrazenie ľuďom, keď sa prihlásia.

en: Message to show while a query is running.
sk: Správa, ktorá sa má zobraziť počas spustenia dopytu.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects, and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
sk: Táto adresa URL sa používa na veci, ako je vytváranie odkazov v e-mailoch, presmerovania autentizácie a v niektorých scenároch vkladania, takže jej zmena by mohla narušiť funkčnosť alebo vás vymknúť z tejto inštancie.

en: Invalid font {0}
sk: Neplatné písmo {0}

en: Enables Metabot character on the home page
sk: Povolí znak Metabot na domovskej stránke

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag with the ID {1} or name {2}.
sk: Neplatný parameter: Karta {0} nemá značku šablóny s ID {1} alebo názvom {2}.

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a parameter with the ID {1}.
sk: Neplatný parameter: Karta {0} nemá parameter s ID {1}.

en: Invalid parameter: missing id
sk: Neplatný parameter: chýba id

en: Found substitute cached query for card {0} from {1}.{2}
sk: Našiel sa náhradný dotaz uložený vo vyrovnávacej pamäti pre kartu {0} od {1}.{2}

en: Base-64 encoded public key for this site''s SSL certificate. Specify this to enable HTTP Public Key Pinning. See {0} for more information.
sk: Verejný kľúč s kódovaním Base-64 pre certifikát SSL tejto stránky. Toto špecifikujte, ak chcete povoliť pripnutie verejného kľúča HTTP. Ďalšie informácie nájdete v časti {0}.

en: Error in api/health database check
sk: Chyba pri kontrole databázy api/zdravia

en: Deleted {0} expired advanced fieldvalues
sk: Bolo odstránených {0} rozšírených hodnôt polí s ukončenou platnosťou

en: Task scheduler initialized into standby mode.
sk: Plánovač úloh sa spustil do pohotovostného režimu.

en: Scheduler not initialized but `start-scheduler!` called. Please call `init-scheduler!` before attempting to start.
sk: Plánovač nie je inicializovaný, ale volá sa `start-plánovač!`. Pred pokusom o spustenie zavolajte „init-scheduler!“.

en: Task scheduler started
sk: Plánovač úloh bol spustený

en: Finished persisted model refresh task for Database {0} with {1} successes and {2} errors.
sk: Dokončená trvalá úloha obnovenia modelu pre databázu {0} s {1} úspechmi a {2} chybami.

en: Attempting to refresh persisted model {0}.
sk: Prebieha pokus o obnovenie trvalého modelu {0}.

en: Error updating database {0} for randomized schedules
sk: Chyba pri aktualizácii databázy {0} pre náhodné plány

en: Updated default schedules for {0} databases
sk: Aktualizované predvolené plány pre databázy v počte {0}

en: Resulting transforms do not conform to expectations.
    Expected: {0}
sk: Výsledné transformácie nezodpovedajú očakávaniam.
    Očakávané: {0}

en: parameter must be a map with :id and :type keys
sk: parameter musí byť mapa s kľúčmi :id a :type

en: parameter_mapping must be a map with :parameter_id and :target keys
sk: parameter_mapping musí byť mapa s kľúčmi :parameter_id a :target

en: String must be a valid 21-character NanoID string.
sk: Reťazec musí byť platný 21-znakový reťazec NanoID.

en: Error parsing {0}:
    {1}
sk: Chyba pri analýze {0}:
    {1}

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages. A hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string) is strongly recommended.
sk: Reťazec používaný na nasadenie súkromného kľúča používaného na overenie správ JWT. Dôrazne sa odporúča použiť hexadecimálne kódovaný 256-bitový kľúč (t. j. 64-znakový reťazec).

en: SSO is trying to do an open redirect to an untrusted site
sk: SSO sa pokúša urobiť otvorené presmerovanie na nedôveryhodnú stránku

en: {0} active filter | {0} active filters
sk[0]: {0} aktívny filter
sk[1]: {0} aktívne filtre
sk[2]: {0} aktívnych filtrov
sk[3]: {0} aktívne filtre

en: minutes
sk: zápisnice

en: Timeout must be greater than 0
sk: Časový limit musí byť väčší ako 0

en: Show this on the home and login pages
sk: Zobrazte to na domovskej stránke a na prihlasovacích stránkach

en: Search for a column...
sk: Vyhľadajte stĺpec...

en: This table hasn’t been synced yet
sk: Táto tabuľka ešte nebola synchronizovaná

en: It was automatically marked as Hidden during the initial sync of this database. Do you want to make it queryable and sync it?
sk: Počas počiatočnej synchronizácie tejto databázy bola automaticky označená ako skrytá. Chcete ju sprístupniť na vyhľadávanie a synchronizovať ju?

en: Change to Queryable and sync it
sk: Zmena na Queryable a synchronizácia

en: Filter down to a segment
sk: Filtrovanie do segmentu

en: Clear all filters
sk: Vymazať všetky filtre

en: Apply Filters
sk: Použiť filtre

en: Filter {0} by
sk: Filtrovanie {0} podľa

en: Filter segments
sk: Segmenty filtra

en: ⚠️ We couldn't process payment for your account. Please {0} to avoid service interruptions.
sk: ⚠️ Platbu za váš účet sme nemohli spracovať. Prosím {0}, aby ste sa vyhli prerušeniu poskytovania služieb.

en: review your payment settings
sk: skontrolovať nastavenia platieb

en: ⚠️ Pro features won’t work right now due to lack of payment. {0} to restore Pro functionality.
sk: ⚠️ Funkcie Pro teraz nefungujú kvôli nedostatku platieb. {0} na obnovenie funkcií Pro.

en: Review your payment settings
sk: Skontrolovať nastavenia platby

en: Session timeout
sk: Časový limit relácie

en: Time before inactive users are logged out.
sk: Čas pred odhlásením neaktívnych používateľov.

en: Lighthouse illustration
sk: Ilustrácia majáka

en: Variable to map to
sk: Premenná, ktorá sa má mapovať na

en: You can connect widgets to {{variables}} in text cards.
sk: Widgety môžete pripojiť k {{premenným}} v textových kartách.

en: If you have a PEM SSL client key, you can convert that key to the PKCS-8/DER format using OpenSSL. {0}.
sk: Ak máte kľúč klienta SSL vo formáte PEM, môžete ho pomocou OpenSSL previesť do formátu PKCS-8/DER. {0}.

en: You can use Markdown here, and include variables {{like_this}}
sk: Môžete tu použiť Markdown a zahrnúť premenné {{like_this}}

en: Prometheus web-server shut down
sk: Vypnutie webového servera Prometheus

en: MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT value of ''{0}'' is not parseable as an integer.
sk: Hodnota MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT ''{0}'' sa nedá analyzovať ako celé číslo.

en: C3P0 Max pool size
sk: C3P0 Maximálna veľkosť bazéna

en: Port to serve prometheus metrics from. If set, prometheus collectors are registered and served from `localhost:<port>/metrics`.
sk: Port, z ktorého sa má doručovať metrika prometheus. Ak je nastavené, kolektory prometheus sú registrované a obsluhované z adresy `localhost:<port>/metrics`.

en: C3P0 Number of idle connections
sk: C3P0 Počet nečinných spojení

en: Error stopping prometheus web-server
sk: Chyba pri zastavení webového servera prometheus

en: C3P0 Number of connections
sk: C3P0 Počet pripojení

en: Failed to initialize Prometheus on port {0}
sk: Nepodarilo sa inicializovať Prometheus na porte {0}

en: Starting prometheus metrics web-server on port {0}
sk: Spustenie webového servera prometheus metrics na porte {0}

en: C3P0 Minimum pool size
sk: C3P0 Minimálna veľkosť bazéna

en: Unrecognized measurement {0} in prometheus stats
sk: Nerozpoznané meranie {0} v štatistikách prometheus

en: C3P0 Number of busy connections
sk: C3P0 Počet obsadených spojení

en: Starting prometheus metrics collector
sk: Spustenie zberača metrík prometheus

en: Attempting to set up prometheus metrics web-server with no web-server port provided
sk: Pokus o nastavenie webového servera metriky prometheus bez poskytnutého portu webového servera

en: Attempting to set up prometheus metrics with no web-server port provided
sk: Pokus o nastavenie metriky prometheus bez portu webového servera

en: Metadata not ready in {0} minutes, abandoning
sk: Metadáta nie sú pripravené za {0} minút, ukončenie

en: Metadata updated asynchronously for card {0}
sk: Metadáta aktualizované asynchrónne pre kartu {0}

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because no metadata
sk: Neaktualizovať metadáta asynchrónne pre kartu {0}, pretože nie sú k dispozícii žiadne metadáta

en: Metadata not available soon enough. Saving card {0} and asynchronously updating metadata
sk: Metadáta nie sú k dispozícii dostatočne skoro. Uloženie karty {0} a asynchrónna aktualizácia metadát

en: Cannot refresh an archived model
sk: Nie je možné obnoviť archivovaný model

en: Cannot refresh a non-model question
sk: Nie je možné obnoviť otázku, ktorá nie je modelom

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because query has changed
sk: Neaktualizovať metadáta asynchrónne pre kartu {0}, pretože sa zmenila požiadavka

en: Metadata not available soon enough. Saving new card and asynchronously updating metadata
sk: Metadáta nie sú k dispozícii dostatočne skoro. Uloženie novej karty a asynchrónna aktualizácia metadát

en: Matching style for native query editor's autocomplete. Can be "substring", "prefix", or "off". Larger instances can have performance issues matching using substring, so can use prefix matching,  or turn autocompletions off.
sk: Zodpovedajúci štýl pre automatické dokončovanie pôvodného dotazu editora. Môže byť "substring", "prefix" alebo "off". Väčšie inštancie môžu mať problémy s výkonom pri porovnávaní pomocou podreťazca, preto môžu použiť prefixové porovnávanie alebo vypnúť automatické dopĺňanie.

en: Invalid `native-query-autocomplete-match-style` option
sk: Neplatná možnosť `native-query-autocomplete-match-style`

en: Custom GeoJSON is not enabled
sk: Vlastný GeoJSON nie je povolený

en: Whether or not the use of custom GeoJSON is enabled.
sk: Či je alebo nie je povolené používanie vlastného GeoJSON.

en: Editing first name is not allowed for SSO users.
sk: Úprava krstného mena nie je pre používateľov SSO povolená.

en: Editing last name is not allowed for SSO users.
sk: Úprava priezviska nie je pre používateľov SSO povolená.

en: Setting up prometheus metrics
sk: Nastavenie metrík programu prometheus

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER)
sk: Kľúč klienta SSL (PKCS-8/DER)

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address.
sk: E-mailová adresa, na ktorú majú byť odoslané odpovede, ak sa líši od adresy from.

en: Display the lighthouse illustration on the home and login pages.
sk: Zobrazenie ilustrácie majáka na domovskej stránke a na prihlasovacej stránke.

en: Cached token status for premium features. This is to avoid an API request on the the first page load.
sk: Stav tokenu v medzipamäti pre prémiové funkcie. Týmto sa zabráni požiadavke API pri prvom načítaní stránky.

en: Time before inactive users are logged out. By default, sessions last indefinitely.
sk: Čas pred odhlásením neaktívnych používateľov. V predvolenom nastavení relácie trvajú neobmedzene dlho.

en: Reached recursion limit of {0} in "apply-sandboxing" middleware
sk: Dosiahnutý limit rekurzie {0} v middleware "apply-sandboxing"

en: Sign in with username or email
sk: Prihláste sa pomocou používateľského mena alebo e-mailu

en: No models found
sk: Nenašli sa žiadne modely

en: Create new model
sk: Vytvorenie nového modelu

en: There are no actions for this model
sk: Pre tento model neexistujú žiadne akcie

en: Create new action
sk: Vytvorenie novej akcie

en: Page
sk: Strana

en: Exit app
sk: Ukončenie aplikácie

en: {0} connections
sk: {0} spojenia

en: Turn into an action
sk: Premeniť na akciu

en: Assign an action
sk: Priradenie akcie

en: Edit {0}
sk: Upraviť {0}

en: List
sk: Zoznam

en: Edit button
sk: Tlačidlo Upraviť

en: Delete button
sk: Tlačidlo Odstrániť

en: Bulk actions
sk: Hromadné akcie

en: Options
sk: Možnosti

en: Basic
sk: Základné

en: Info
sk: Informácie

en: Link to {{bird_id}}
sk: Odkaz na {{bird_id}}

en: Launch app
sk: Spustenie aplikácie

en: Add a {0} to the page
sk: Pridanie {0} na stránku

en: button
sk: tlačidlo

en: form
sk: formulár

en: Change button type
sk: Zmena typu tlačidla

en: What type of button do you want to add?
sk: Aký typ tlačidla chcete pridať?

en: Perform action
sk: Vykonajte akciu

en: Explore
sk: Preskúmajte stránku

en: Used by
sk: Používa

en: Schema
sk: Schéma

en: {0} model | {0} models
sk[0]: {0} model
sk[1]: {0} modely
sk[2]: {0} modelov
sk[3]: {0} modelov

en: Unknown type
sk: Neznámy typ

en: Embed in your application
sk: Vloženie do aplikácie

en: Add this {0} to your application server code. You’ll be able to preview the way it looks and behaves before making it securely visible for your users.
sk: Pridajte tento {0} do kódu aplikačného servera. Budete si môcť prezrieť, ako vyzerá a ako sa správa, skôr ako ho bezpečne zviditeľníte pre svojich používateľov.

en: Set up
sk: Nastavenie

en: Too many rows for a detail view
sk: Príliš veľa riadkov pre detailné zobrazenie

en: Delete?
sk: Vymazať?

en: This can't be undone.
sk: To sa nedá vrátiť späť.

en: Nothing to order
sk: Nič na objednávku

en: New Action
sk: Nová akcia

en: New action
sk: Nová akcia

en: Save action
sk: Uložiť akciu

en: Click me
sk: Klikni na mňa

en: Action
sk: Akcia

en: Action Form Display
sk: Zobrazenie akčného formulára

en: Form
sk: Formulár

en: Button
sk: Tlačidlo

en: Primary
sk: Primárne

en: Danger
sk: Nebezpečenstvo

en: Borderless
sk: Bez hraníc

en: New App
sk: Nová aplikácia

en: Result: {0}
sk: Výsledok: {0}

en: Save and enable
sk: Uložiť a povoliť

en: {0} rows
sk: {0} riadkov

en: This channel shouldn't really be used by anyone — we'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions (it's a Slack requirement).
sk: Tento kanál by v skutočnosti nemal používať nikto - pred odoslaním odberov prístrojovej dosky sem nahráme grafy a tabuľky (je to požiadavka služby Slack).

en: an action button
sk: akčné tlačidlo

en: Execute an action
sk: Vykonanie akcie

en: Pick a question…
sk: Vyberte si otázku...

en: Pick a dashboard…
sk: Vyberte si prístrojovú dosku...

en: Pick a page to link to
sk: Vyberte stránku, na ktorú chcete odkázať

en: Pick a page…
sk: Vyberte si stránku...

en: This model does not have any actions yet.
sk: Tento model zatiaľ nemá žiadne akcie.

en: Enable implicit actions
sk: Povolenie implicitných akcií

en: Create a new action
sk: Vytvorenie novej akcie

en: Contact
sk: Kontakt

en: Backing table
sk: Podkladový stôl

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: This model is not used by any questions yet.
sk: Tento model sa zatiaľ nepoužíva v žiadnych otázkach.

en: Create a new question
sk: Vytvorenie novej otázky

en: New page
sk: Nová stránka

en: Edit options
sk: Možnosti úprav

en: To start creating a form, write your query on the left with {{ parameter_names }}.
sk: Ak chcete začať vytvárať formulár, napíšte svoj dotaz na ľavej strane pomocou {{ názvy_parametrov }}.

en: They'll show up as form fields here
sk: Zobrazia sa tu ako polia formulára

en: Enter one option per line
sk: Zadajte jednu možnosť na riadok

en: Press enter to add another option
sk: Stlačením klávesu enter pridáte ďalšiu možnosť

en: Placeholder text
sk: Zástupný text

en: Required
sk: Požadované

en: Default Value
sk: Predvolená hodnota

en: Generate key
sk: Generovanie kľúča

en: Takes a datetime and returns an integer with the number of the year.
sk: Prevezme dátum a vráti celé číslo s číslom roku.

en: The datetime column.
sk: Stĺpec s dátumom.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-4) with the number of the quarter in the year.
sk: Prevezme dátum a vráti celé číslo (1-4) s číslom štvrťroka v roku.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-12) with the number of the month in the year.
sk: Prevezme dátum a vráti celé číslo (1-12) s číslom mesiaca v roku.

en: mode
sk: režim

en: Extracts the week of the year as an integer..
sk: Vyťaží týždeň v roku ako celé číslo.

en: The name of the column with your date or datetime value..
sk: Názov stĺpca s hodnotou dátumu alebo časového údaja..

en: Optional. The default is "ISO".
    - ISO: Week 1 starts on the Monday before the first Thursday of January.
    - US: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on Sunday.
    - Instance: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on the day defined in your Metabase localization settings.
sk: Voliteľné. Predvolená hodnota je "ISO".
    - ISO: 1. týždeň sa začína v pondelok pred prvým štvrtkom v januári.
    - USA: Všetky ostatné týždne sa začínajú v nedeľu.
    - Inštancia: 1. týždeň v mesiaci (1. týždeň v mesiaci): Týždeň 1 sa začína 1. januára. Všetky ostatné týždne sa začínajú v deň definovaný v nastaveniach lokalizácie Metabázy.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-31) with the number of the day of the month.
sk: Prevezme dátum a vráti celé číslo (1-31) s číslom dňa v mesiaci.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-7) with the number of the day of the week.
sk: Prijíma dátum a vracia celé číslo (1-7) s číslom dňa v týždni.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-23) with the number of the hour. No AM/PM.
sk: Prevezme dátum a vráti celé číslo (0-23) s číslom hodiny. Žiadne AM/PM.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the minute in the hour.
sk: Prijíma dátum a vracia celé číslo (0-59) s číslom minúty v hodine.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the seconds in the minute.
sk: Prevezme dátum a vráti celé číslo (0-59) s počtom sekúnd v minúte.

en: amount
sk: suma

en: unit
sk: jednotka

en: Adds some units of time to a date or timestamp value.
sk: Pridá niektoré časové jednotky k hodnote dátumu alebo časovej pečiatky.

en: The column with your date or timestamp values.
sk: Stĺpec s hodnotami dátumu alebo časovej značky.

en: The number of units to be added.
sk: Počet jednotiek, ktoré sa majú pridať.

en: "year", "month", "quarter", "day", "hour", "minute", "second" or "millisecond".
sk: "rok", "mesiac", "štvrťrok", "deň", "hodina", "minúta", "sekunda" alebo "milisekunda".

en: Subtracts some units of time to a date or timestamp value.
sk: Odčíta niektoré časové jednotky od hodnoty dátumu alebo časovej značky.

en: The number of units to be subtracted.
sk: Počet jednotiek, ktoré sa majú odpočítať.

en: Missing wiget label: {0}
sk: Chýba štítok wiget: {0}

en: My new fantastic action
sk: Moja nová fantastická akcia

en: Model it's saved in
sk: Model je uložený v

en: Successfully created a new {0}
sk: Úspešne vytvorený nový {0}

en: Something went wrong while deleting the row
sk: Pri odstraňovaní riadku sa niečo pokazilo

en: Something went wrong while updating
sk: Pri aktualizácii sa niečo pokazilo

en: Successfully updated {0} records
sk: Úspešne aktualizované {0} záznamy

en: Something went wrong while deleting
sk: Pri odstraňovaní sa niečo pokazilo

en: Successfully deleted {0} records
sk: Úspešne odstránené {0} záznamy

en: Successfully executed the action
sk: Úspešne vykonaná akcia

en: Successfully saved
sk: Úspešne uložené

en: Successfully deleted
sk: Úspešne odstránené

en: Success! The action returned: {0}
sk: Úspech! Akcia sa vrátila: {0}

en: Something went wrong while executing the action
sk: Pri vykonávaní akcie sa niečo pokazilo

en: App
sk: Aplikácia

en: This is an action now.
sk: Toto je teraz akcia.

en: Public channel to store image files
sk: Verejný kanál na ukladanie obrazových súborov

en: All values ({0})
sk: Všetky hodnoty ({0})

en: Other ({0})
sk: Iné ({0})

en: date
sk: dátum

en: category
sk: kategória

en: long text
sk: dlhý text

en: dropdown
sk: rozbaľovací zoznam

en: date + time
sk: dátum + čas

en: month + year
sk: mesiac + rok

en: quarter + year
sk: štvrťrok + rok

en: Option One
sk: Možnosť jedna

en: Option Two
sk: Druhá možnosť

en: Option Three
sk: Tretia možnosť

en: New Model
sk: Nový model

en: question
sk: otázka

en: table
sk: tabuľka

en: page
sk: stránka

en: Archive this page?
sk: Archivovať túto stránku?

en: First, save your model
sk: Najprv uložte svoj model

en: Save model
sk: Uložiť model

en: What is the name of your question?
sk: Ako sa volá vaša otázka?

en: What is the name of your model?
sk: Ako sa volá váš model?

en: Add a date variable to this question to connect it to a dashboard filter.
sk: Pridajte k tejto otázke premennú dátumu, aby ste ju mohli prepojiť s filtrom prístrojovej dosky.

en: Add a number variable to this question to connect it to a dashboard filter.
sk: Pridajte k tejto otázke číselnú premennú, aby ste ju mohli pripojiť k filtru prístrojovej dosky.

en: Add a string variable to this question to connect it to a dashboard filter.
sk: Pridajte reťazcovú premennú k tejto otázke, aby ste ju mohli pripojiť k filtru na ovládacom paneli.

en: Add a variable to this question to connect it to a dashboard filter.
sk: Pridajte k tejto otázke premennú, aby ste ju mohli prepojiť s filtrom ovládacieho panela.

en: What is the name of your page?
sk: Aký je názov vašej stránky?

en: Is Write
sk: Je napísať

en: Write questions can be used for experimental actions.
sk: Otázky na písanie možno použiť na experimentálne akcie.

en: created a subscription
sk: vytvoril predplatné

en: deleted a subscription
sk: vymazal predplatné

en: Use the notebook editor
sk: Používanie editora poznámkového bloku

en: This automatically inherits metadata from your source tables, and gives your models drill-through.
sk: Tým sa automaticky zdedia metadáta zo zdrojových tabuliek a vaše modely získajú prierezové údaje.

en: Use a native query
sk: Použitie pôvodného dotazu

en: You can always fall back to a SQL or native query, which is a bit more manual.
sk: Vždy sa môžete vrátiť k dotazu SQL alebo natívnemu dotazu, ktorý je trochu manuálnejší.

en: What's a model?
sk: Čo je to model?

en: Your page is ready
sk: Vaša stránka je pripravená

en: Action button
sk: Akčné tlačidlo

en: Move dashboard to…
sk: Presuňte prístrojovú dosku do...

en: Remove this card?
sk: Odstrániť túto kartu?

en: Would you like to be notified when this page is done loading?
sk: Chcete byť upozornení, keď sa táto stránka načíta?

en: Apps
sk: Aplikácie

en: Pages
sk: Stránky

en: Users can pick
sk: Používatelia si môžu vybrať

en: Multiple values
sk: Viacero hodnôt

en: A single value
sk: Jedna hodnota

en: Your model won't be created.
sk: Váš model nebude vytvorený.

en: Discard
sk: Vyradiť

en: Question in {0}
sk: Otázka v {0}

en: Abbreviate days and months
sk: Skracovanie dní a mesiacov

en: dollars
sk: dolárov

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the {1}-axis, the values will be summed.
sk: "{0}" je neagregované pole: ak má v bode na osi {1} viac ako jednu hodnotu, hodnoty sa spočítajú.

en: Column with steps
sk: Stĺpec so schodíkmi

en: Select a region
sk: Vyberte oblasť

en: Custom map
sk: Vlastná mapa

en: Rows
sk: Riadky

en: Measures
sk: Opatrenia

en: Sort Order
sk: Poradie triedenia

en: Pivot table
sk: Otočná tabuľka

en: This has been set by the {0} environment variable.
sk: Táto hodnota bola nastavená pomocou premennej prostredia {0}.

en: This page is looking empty.
sk: Táto stránka je prázdna.

en: location
sk: umiestnenie

en: time
sk: čas

en: Sum over time
sk: Suma v priebehu času

en: Display type
sk: Typ displeja

en: Y-axis position
sk: Poloha osi Y

en: No breakouts are enabled
sk: Nie sú povolené žiadne prerušenia

en: It is not possible to use the Log scale for a stacked percentage chart
sk: Nie je možné použiť stupnicu Log pre stohovaný percentuálny graf

en: Column value
sk: Hodnota stĺpca

en: Add series breakout
sk: Pridanie prerušenia série

en: Add another series
sk: Pridať ďalšiu sériu

en: Auto formatting
sk: Automatické formátovanie

en: Scale
sk: Stupnica

en: Show lines and marks
sk: Zobraziť čiary a značky

en: Split y-axis when necessary
sk: V prípade potreby rozdeľte os y

en: Show label
sk: Zobraziť štítok

en: Show data labels
sk: Zobrazenie štítkov s údajmi

en: Auto x-axis range
sk: Automatický rozsah osi x

en: Value labels formatting
sk: Formátovanie štítkov s hodnotami

en: Action {0} is not supported for {1} Databases.
sk: Akcia {0} nie je podporovaná pre {1} Databázy.

en: {0} Database {1} does not support actions.
sk: {0} Databáza {1} nepodporuje akcie.

en: Unknown Action {0}. Valid Actions are: {1}
sk: Neznáma akcia {0}. Platné akcie sú: {1}

en: Whether to enable using the new experimental Actions for a specific Database.
sk: Povolenie používania nových experimentálnych akcií pre konkrétnu databázu.

en: Actions are not enabled for Database {0}.
sk: Akcie nie sú povolené pre databázu {0}.

en: Missing primary key parameter: {0}
sk: Chýbajúci parameter primárneho kľúča: {0}

en: Error executing Action: {0}
sk: Chyba pri vykonávaní akcie: {0}

en: Must execute implicit action on a table with a single primary key.
sk: Musí vykonať implicitnú akciu na tabuľke s jedným primárnym kľúčom.

en: No Card found for Action {0}.
sk: Pre akciu {0} nebola nájdená žiadna karta.

en: No destination parameter found for id {0}. Found: {1}
sk: Pre id {0} nebol nájdený žiadny cieľový parameter. Nájdené: {1}

en: Unknown action type {0}.
sk: Neznámy typ akcie {0}.

en: Cannot execute Action {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
sk: Nemožno vykonať akciu {0}: Karta {1} nie je označená ako `is_write`

en: Cannot execute implicit action on a table with ambiguous column names.
sk: Nemožno vykonať implicitnú akciu na tabuľke s nejednoznačnými názvami stĺpcov.

en: No destination parameter found for {0}. Found: {1}
sk: Pre {0} nebol nájdený žiadny cieľový parameter. Nájdené: {1}

en: Implicit parameters must be provided.
sk: Musia sa uviesť implicitné parametre.

en: Cannot call the service: missing required parameters: {0}
sk: Nie je možné zavolať službu: chýbajú požadované parametre: {0}

en: Too many results returned: {0}
sk: Vrátilo sa príliš veľa výsledkov: {0}

en: You cannot create an Alert for an is_write Card.
sk: Pre kartu is_write nemožno vytvoriť upozornenie.

en: ← Back to list
sk: ← Späť na zoznam

en: Table must have a single primary key: {0}
sk: Tabuľka musí mať jeden primárny kľúč: {0}

en: A scaffold-target was not provided for Page: {0}
sk: Pre stránku nebol poskytnutý cieľ lešenia: {0}

en: Some tables could not be found. Given: {0} Found: {1}
sk: Niektoré tabuľky sa nepodarilo nájsť. Dané: {Nájdené: {1}

en: A scaffold-target was not provided for Card: {0}
sk: Pre kartu Card nebol poskytnutý cieľ lešenia: {0}

en: You cannot enable embedding for an is_write Card.
sk: Pre kartu is_write nemožno povoliť vkladanie.

en: Saved Question is a Dataset.
sk: Uložená otázka je súbor údajov.

en: Cannot mark Saved Question as ''is_write'': {0}
sk: Nemožno označiť uloženú otázku ako ''is_write'': {0}

en: Query must be a native query.
sk: Dotaz musí byť pôvodný dotaz.

en: You cannot share an is_write Card.
sk: Kartu is_write nemožno zdieľať.

en: Write queries are only executable via the Actions API.
sk: Dotazy na zápis je možné vykonať len prostredníctvom rozhrania API Akcie.

en: Unable to connect to LDAP server with current settings
sk: Nie je možné sa pripojiť k serveru LDAP s aktuálnymi nastaveniami

en: Is LDAP currently enabled?
sk: Je protokol LDAP v súčasnosti povolený?

en: Cannot run query: MongoDB doesn''t support saved questions reference: {0}
sk: Nie je možné spustiť dotaz: MongoDB nepodporuje odkaz na uložené otázky: {0}

en: violates foreign key constraint {0}
sk: porušuje obmedzenie cudzieho kľúča {0}

en: violates unique constraint {0}
sk: porušuje jedinečné obmedzenie {0}

en: {0} violates not-null constraint
sk: {0} porušuje obmedzenie not-null

en: Error fetching field metadata for table {0}
sk: Chyba pri načítavaní metadát poľa pre tabuľku {0}

en: sqlite doesn't support extract us week
sk: sqlite nepodporuje extrahovať nás týždeň

en: Rows have the wrong columns: expected {0}, but got {1}
sk: Riadky majú nesprávne stĺpce: očakával som {0}, ale dostal som {1}

en: Error(s) deleting rows.
sk: Chyba(y) pri odstraňovaní riadkov.

en: Error(s) inserting rows.
sk: Chyba(y) pri vkladaní riadkov.

en: Error parsing SQL error message {0}: {1}
sk: Chyba pri analyzovaní chybovej správy SQL {0}: {1}

en: Rows need to be unique: repeated rows {0}
sk: Riadky musia byť jedinečné: opakované riadky {0}

en: Sorry, this would update {0} rows, but you can only act on 1
sk: Je mi ľúto, ale toto by aktualizovalo {0} riadkov, ale môžete konať len na 1

en: Error(s) updating rows.
sk: Chyba(y) pri aktualizácii riadkov.

en: Some rows have different sets of columns: {0}
sk: Niektoré riadky majú rôzne sady stĺpcov: {0}

en: Cannot build filter clause: row cannot be empty.
sk: Nie je možné zostaviť klauzulu filtra: riadok nemôže byť prázdny.

en: Invalid update row map: no non-PK columns. Got {0}, all of which are PKs.
sk: Neplatná mapa riadkov aktualizácie: žiadne stĺpce, ktoré nie sú PK. Dostal som {0}, ktoré sú všetky PK.

en: Row is missing required primary key column. Required {0}; got {1}
sk: V riadku chýba požadovaný stĺpec primárneho kľúča. Požadovaný {0}; dostal {1}

en: Sorry, this would delete {0} rows, but you can only act on 1
sk: Je mi ľúto, ale týmto spôsobom by sa vymazalo {0} riadkov, ale môžete konať len na 1

en: Error executing write query: {0}
sk: Chyba pri vykonávaní požiadavky na zápis: {0}

en: Sqlite doesn't support extract isoweek
sk: Sqlite nepodporuje výpis isoweek

en: Client ID for Google Sign-In.
sk: ID klienta pre prihlásenie do služby Google.

en: Is Google Sign-In configured?
sk: Je nakonfigurované prihlásenie Google?

en: Google Sign-In is not configured. Please set the Client ID first.
sk: Nie je nakonfigurované prihlásenie Google. Najprv nastavte ID klienta.

en: Is Google Sign-in currently enabled?
sk: Je prihlásenie Google aktuálne povolené?

en: Have the mandatory LDAP settings (host and user search base) been validated and saved?
sk: Boli overené a uložené povinné nastavenia LDAP (základňa vyhľadávania hostiteľa a používateľa)?

en: Data apps are not enabled.
sk: Dátové aplikácie nie sú povolené.

en: A model made from a native SQL question cannot have a variable or field filter.
sk: Model vytvorený z natívnej otázky SQL nemôže mať filter premenných alebo polí.

en: You cannot add an is_write Card to a Dashboard.
sk: Kartu is_write nie je možné pridať na informačný panel.

en: Error calculating raw hash: {0}
sk: Chyba pri výpočte surového hashu: {0}

en: Error calculating hydrated hash: {0} is nil after hydrating {1}
sk: Chyba pri výpočte hydratovaného hash: {0} je po hydratácii {1} nulový.

en: Error calculating identity hash: {0}
sk: Chyba pri výpočte hash identity: {0}

en: Week
sk: Týždeň

en: No parameter mapping found for parameter {0}. Found: {1}
sk: Pre parameter {0} nebolo nájdené žiadne mapovanie parametrov. Nájdené: {1}

en: Only native queries can be executed as write queries.
sk: Ako dotazy na zápis sa môžu vykonávať len natívne dotazy.

en: No Query Action found for Emitter {0}. Only Query Actions are supported at this point in time.
sk: Pre Emiter {0} nebola nájdená žiadna dotazovacia akcia. V tomto okamihu sú podporované iba akcie Query.

en: Cannot execute emitter {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
sk: Nemožno spustiť emitor {0}: Karta {1} nie je označená ako `is_write`

en: Error executing QueryEmitter: {0}
sk: Chyba pri vykonávaní QueryEmitter: {0}

en: Invalid session-type.
sk: Neplatný typ relácie.

en: This Quarter
sk: Tento štvrťrok

en: Database required of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Požadovaná databáza {0} sa zmenila z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Metabase task scheduler disabled. Scheduled tasks will not be ran.
sk: Plánovač úloh metabázy je vypnutý. Naplánované úlohy sa nespustia.

en: value must be a map with schema: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}
sk: hodnota musí byť mapa so schémou: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}

en: {0} (optional)
sk: {0} (nepovinné)

en: Found config file at path {0}; Metabase will be initialized with values from this file
sk: Nájdený konfiguračný súbor na ceste {0}; Metabáza bude inicializovaná hodnotami z tohto súboru

en: Done initializing from file.
sk: Inicializácia zo súboru dokončená.

en: No config file found at path {0}
sk: Nenašiel sa žiadny konfiguračný súbor na ceste {0}

en: Don''t know how to expand template form: {0}
sk: Neviem, ako rozšíriť formulár šablóny: {0}

en: Initializing {0} from config file...
sk: Inicializácia {0} z konfiguračného súboru...

en: Error parsing template string {0}: {1}
sk: Chyba pri analyzovaní reťazca šablóny {0}: {1}

en: Creating new {0} Database {1}
sk: Vytvorenie novej {0} databázy {1}

en: Updating Database {0} {1}
sk: Aktualizácia databázy {0} {1}

en: Sync on database creation when initializing from file is disabled. Skipping sync.
sk: Synchronizácia pri vytváraní databázy pri inicializácii zo súboru je vypnutá. Vynechanie synchronizácie.

en: Ignoring unknown config section {0}.
sk: Ignorovanie neznámej konfiguračnej sekcie {0}.

en: Setting value for Setting {0}
sk: Nastavenie hodnoty pre nastavenie {0}

en: Setting setting values from config file
sk: Nastavenie hodnôt nastavenia z konfiguračného súboru

en: Updating User with email {0}
sk: Aktualizácia používateľa s e-mailom {0}

en: Creating the first User for this instance. The first user is always created as an admin.
sk: Vytvorenie prvého používateľa pre túto inštanciu. Prvý používateľ sa vždy vytvára ako správca.

en: Creating new User {0} with email {1}
sk: Vytvorenie nového používateľa {0} s e-mailom {1}

en: Invalid Collection ID(s). These Collections do not exist: {0}
sk: Neplatné ID zbierky. Tieto zbierky neexistujú: {0}

en: Loading serialized Metabase files from {0}
sk: Načítanie serializovaných súborov Metabase z {0}

en: {0} tables have entity_id; expected to resolve the same number of models, but only got {1}
sk: {0} tabuľky majú entity_id; očakával som, že vyriešim rovnaký počet modelov, ale dostal som len {1}

en: Can't create new SAML user when SAML is not enabled
sk: Nie je možné vytvoriť nového používateľa SAML, keď SAML nie je povolený

en: Are the mandatory JWT settings configured?
sk: Sú nakonfigurované povinné nastavenia JWT?

en: Is SAML authentication configured and enabled?
sk: Je nakonfigurované a povolené overovanie SAML?

en: Is JWT authentication configured and enabled?
sk: Je nakonfigurované a povolené overovanie JWT?

en: Are the mandatory SAML settings configured?
sk: Sú nakonfigurované povinné nastavenia SAML?

en: Google Sign-in
sk: Prihlásenie do služby Google

en: Only duplicate the dashboard
sk: Duplikovať iba prístrojovú dosku

en: If you check this, the cards in the duplicated dashboard will reference the original questions.
sk: Ak túto možnosť zaškrtnete, karty na duplikovanom paneli budú odkazovať na pôvodné otázky.

en: Drill-through doesn’t work on SQL questions.
sk: Prevŕtanie nefunguje pri otázkach SQL.

en: Drill-through doesn’t work on native questions.
sk: Drill-through nefunguje v prípade pôvodných otázok.

en: Paused
sk: Pozastavenie

en: Pause
sk: Pauza

en: Resume
sk: Životopis

en: This will clear all your settings.
sk: Vymažete tak všetky nastavenia.

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from one of the domains you specify here:
sk: Povoľte používateľom, aby sa zaregistrovali sami, ak ich e-mailová adresa účtu Google pochádza z jednej z domén, ktoré tu zadáte:

en: Get the difference between two datetime values (datetime2 minus datetime1) using the specified unit of time.
sk: Získanie rozdielu medzi dvoma hodnotami datetime (datetime2 mínus datetime1) s použitím zadanej časovej jednotky.

en: The columns or expressions with your datetime values.
sk: Stĺpce alebo výrazy s hodnotami dátumu.

en: Choose from: "year", "month", "week", "day", "hour", "minute", or "second".
sk: Vyberte si z nasledujúcich možností: "rok", "mesiac", "týždeň", "deň", "hodina", "minúta" alebo "sekunda".

en: Extracts the week of the year as an integer.
sk: Vyťaží týždeň v roku ako celé číslo.

en: The name of the column with your date or datetime value.
sk: Názov stĺpca s hodnotou dátumu alebo časového údaja.

en: target
sk: cieľ

en: source
sk: zdroj

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
sk: Previesť časové pásmo stĺpca dátumu alebo časovej značky.

en: The timezone you want to assign to your column.
sk: Časové pásmo, ktoré chcete priradiť stĺpcu.

en: (Optional) The current timezone of your column. The default timezone is your report timezone.
sk: (Nepovinné) Aktuálne časové pásmo vášho stĺpca. Predvolená časová zóna je časová zóna vašej správy.

en: Missing widget label: {0}
sk: Chýbajúci štítok widgetu: {0}

en: Save new question
sk: Uložiť novú otázku

en: Duplicate "{0}" and its questions
sk: Duplikovať "{0}" a jeho otázky

en: Duplicated {0}, but couldn't duplicate some questions
sk: Duplikované {0}, ale nemohol duplikovať niektoré otázky

en: No query provided so not querying for metadata
sk: Nie je k dispozícii žiadny dotaz, takže nie je možné sa pýtať na metadáta

en: Reusing provided metadata
sk: Opätovné použitie poskytnutých metaúdajov

en: Querying for metadata and blending model metadata
sk: Vyhľadávanie metadát a miešanie metadát modelu

en: Querying for metadata
sk: Vyhľadávanie metaúdajov

en: No copied card information found
sk: Nenašli sa žiadne skopírované informácie o karte

en: Only datetime, timestamp, or date types allowed. Found {0}
sk: Povolené sú len typy datetime, timestamp alebo date. Nájdené {0}

en: MongoDB does not support parsing strings as dates. Try parsing to a datetime instead
sk: MongoDB nepodporuje parsovanie reťazcov ako dátumov. Skúste namiesto toho analyzovať na dátumový čas

en: MongoDB does not support parsing strings as times. Try parsing to a datetime instead
sk: MongoDB nepodporuje parsovanie reťazcov ako časov. Skúste namiesto toho analyzovať na dátumový čas

en: `timestamp with time zone` columns shouldn''t have a `source timezone`
sk: Stĺpce `timestamp s časovou zónou` by nemali mať `zdrojovú časovú zónu`

en: Error running step ''{0}'' for {1}
sk: Chyba pri vykonávaní kroku ''{0}'' pre {1}

en: Backfilling entity_id for {0} rows of {1}
sk: Spätné vyplnenie entity_id pre {0} riadkov {1}

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
    We support tz database time zone names.
    See the full list here: https://w.wiki/4Jx
sk: Previesť časové pásmo stĺpca dátumu alebo časovej značky.
    Podporujeme názvy časových pásiem databázy tz.
    Úplný zoznam nájdete tu: https://w.wiki/4Jx

en: The current time zone. Only required for timestamps with no time zone.
sk: Aktuálne časové pásmo. Vyžaduje sa len pre časové značky bez časového pásma.

en: Show percentages
sk: Zobraziť percentá

en: In legend
sk: V legende

en: On the chart
sk: Na grafe

en: Error compiling HoneySQL form: {0}
sk: Chyba pri kompilácii formulára HoneySQL: {0}

en: Invalid HoneySQL form: {0}
sk: Neplatný formulár HoneySQL: {0}

en: input column already has a set timezone. Please remove the source parameter in convertTimezone.
sk: vstupný stĺpec už má nastavené časové pásmo. Odstráňte zdrojový parameter v convertTimezone.

en: input column doesn't have a set timezone. Please set the source parameter in convertTimezone to convert it.
sk: vstupný stĺpec nemá nastavené časové pásmo. Nastavte zdrojový parameter v convertTimezone, aby ste ho konvertovali.

en: Error reducing result rows: {0}
sk: Chyba pri redukcii riadkov výsledkov: {0}

en: Sample database could not be extracted to the plugins directory,which may result in slow startup times. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
sk: Vzorovú databázu sa nepodarilo rozbaliť do adresára plugins,čo môže mať za následok pomalé spúšťanie. Nastavte MB_PLUGINS_DIR na adresár, do ktorého je možné zapisovať, a reštartujte Metabase.

en: Metabase config files require a Premium token with the :advanced-config feature.
sk: Konfiguračné súbory metabázy vyžadujú token Premium s funkciou :advanced-config.

[ctx: This is in the sidebar when creating or editing a dashboard subscription.]
en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
sk: Grafy v odberoch môžu vyzerať trochu inak ako grafy v ovládacích paneloch.

[ctx: Seen when creating a new dashboard subscription.]
en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
sk: Príjemcovia uvidia tieto údaje rovnako ako vy, bez ohľadu na ich oprávnenia.

en: Model actions
sk: Modelové akcie

en: Allow actions from models created from this data to be run. Actions are able to read, write, and possibly delete data.
sk: Umožniť spustenie akcií z modelov vytvorených na základe týchto údajov. Akcie dokážu čítať, zapisovať a prípadne vymazávať údaje.

en: Note: Your database user will need write permissions.
sk: Poznámka: Váš používateľ databázy bude potrebovať oprávnenia na zápis.

en: Auto tracking schema
sk: Schéma automatického sledovania

en: Remove mapping
sk: Odstránenie mapovania

en: Remove mapping and members
sk: Odstránenie mapovania a členov

en: Remove mapping and delete groups
sk: Odstránenie mapovania a odstránenie skupín

en: Remove mapping and delete group
sk: Odstránenie mapovania a vymazanie skupiny

en: These groups' user memberships will no longer be synced with the directory server.
sk: Členstvo týchto skupín sa už nebude synchronizovať s adresárovým serverom.

en: This group's user membership will no longer be synced with the directory server.
sk: Členstvo tejto skupiny sa už nebude synchronizovať s adresárovým serverom.

en: What should happen with the groups themselves in Metabase?
sk: Čo sa má stať so samotnými skupinami v databáze Metabase?

en: What should happen with the group itself in Metabase?
sk: Čo sa má stať so samotnou skupinou v databáze Metabase?

en: Remove this group mapping?
sk: Odstrániť mapovanie tejto skupiny?

en: Nothing, just remove the mapping
sk: Nič, len odstráňte mapovanie

en: Also remove all group members (except from Admin)
sk: Odstráňte aj všetkých členov skupiny (okrem administrátora)

en: Also delete the groups (except Admin)
sk: Odstráňte aj skupiny (okrem Admin)

en: Also delete the group
sk: Odstráňte aj skupinu

en: Delete this mapping?
sk: Vymazať toto mapovanie?

en: Synchronize Group Memberships
sk: Synchronizácia členstva v skupine

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the directory server. If a group isn‘t mapped, its membership won‘t be synced.
sk: Mapovanie umožňuje databáze Metabase automaticky pridávať a odoberať používateľov zo skupín na základe informácií o členstve poskytnutých adresárovým serverom. Ak skupina nie je namapovaná, jej členstvo sa nebude synchronizovať.

en: About mappings
sk: O mapovaniach

en: New mapping
sk: Nové mapovanie

en: No mappings yet
sk: Zatiaľ žiadne mapovanie

en: An error occurred.
sk: Vyskytla sa chyba.

en: Unknown target
sk: Neznámy cieľ

en: This field is required
sk: Toto pole je povinné

en: Action Library
sk: Akčná knižnica

en: Where should the values for '{0}' come from?
sk: Odkiaľ majú pochádzať hodnoty pre '{0}'?

en: You can either ask users to enter values, or use the value of a dashboard filter.
sk: Môžete požiadať používateľov, aby zadali hodnoty, alebo použiť hodnotu filtra ovládacieho panela.

en: Select an action to get started
sk: Ak chcete začať, vyberte akciu

en: Outline
sk: Náčrt

en: Ask the user
sk: Opýtajte sa používateľa

en: This action has no parameters to map
sk: Táto akcia nemá žiadne parametre na mapovanie

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Action settings
sk: Nastavenia akcie

en: Make public
sk: Zverejniť

en: Creates a publicly shareable link to this action form.
sk: Vytvorí verejne zdieľateľný odkaz na tento formulár akcie.

en: Public action form URL
sk: Adresa URL formulára verejnej akcie

en: Success message
sk: Správa o úspechu

en: Action ran successfully
sk: Akcia prebehla úspešne

en: Build custom forms and business logic.
sk: Vytvorenie vlastných formulárov a obchodnej logiky.

en: Actions let you write parameterized SQL that writes back to your database. Actions can be attached to buttons on dashboards to create custom workflows. You can even publicly share the parameterized forms they generate to collect data.
sk: Akcie umožňujú písať parametrizované SQL, ktoré sa zapisuje späť do databázy. Akcie možno pripojiť k tlačidlám na ovládacích paneloch a vytvoriť tak vlastné pracovné postupy. Môžete dokonca verejne zdieľať nimi generované parametrizované formuláre na zber údajov.

en: Here are a few ideas for what you can do with actions
sk: Tu je niekoľko nápadov, čo môžete urobiť s akciami

en: Create a customer feedback form and embed it on your website.
sk: Vytvorte formulár spätnej väzby od zákazníkov a vložte ho na svoje webové stránky.

en: Mark the customer you’re viewing in a dashboard as a VIP.
sk: Označte zákazníka, ktorého si prezeráte na informačnom paneli, ako VIP.

en: Let team members remove redundant data.
sk: Nechajte členov tímu odstrániť nadbytočné údaje.

en: See an example
sk: Pozrite si príklad

en: Select a collection
sk: Vyberte kolekciu

en: (optional)
sk: (voliteľné)

en: must be a positive integer value
sk: musí byť kladná celočíselná hodnota

en: Button properties
sk: Vlastnosti tlačidla

en: Button text
sk: Text tlačidla

en: Button variant
sk: Variant tlačidla

en: Pick an action
sk: Vyberte si akciu

en: Change action
sk: Akcia Zmena

en: Action Settings
sk: Nastavenia akcie

en: Action Button
sk: Akčné tlačidlo

en: Text Card
sk: Textová karta

en: This card does not support click mappings
sk: Táto karta nepodporuje mapovanie kliknutím

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
sk: Keď používateľ pridá nový filter na ovládací panel alebo otázku SQL, Metabase prehľadá pole(-a) namapované na tento filter, aby sa zobrazil zoznam vyberateľných hodnôt.

en: Select a model
sk: Vyberte model

en: Toggle sidebar
sk: Prepínanie bočného panela

en: How should users filter on this column?
sk: Ako majú používatelia filtrovať tento stĺpec?

en: Selectable values for {0}
sk: Vyberateľné hodnoty pre {0}

en: Search for a question or model
sk: Vyhľadávanie otázky alebo modelu

en: Where values should come from
sk: Odkiaľ by mali pochádzať hodnoty

en: You haven’t connected a field to this filter yet, so there aren’t any values.
sk: K tomuto filtru ste ešte nepripojili žiadne pole, takže tu nie sú žiadne hodnoty.

en: We don’t have any cached values for the connected fields. Try one of the other options, or change this widget to a search box.
sk: Pre pripojené polia nemáme žiadne hodnoty uložené v medzipamäti. Skúste niektorú z ďalších možností alebo zmeňte tento widget na vyhľadávacie pole.

en: Model or question to supply the values
sk: Model alebo otázka na zadanie hodnôt

en: Pick a model or question…
sk: Vyberte si model alebo otázku...

en: Column to supply the values
sk: Stĺpec na zadanie hodnôt

en: Pick a column…
sk: Vyberte si stĺpec...

en: This model doesn’t have any text columns.
sk: Tento model nemá žiadne textové stĺpce.

en: This question doesn’t have any text columns.
sk: Táto otázka nemá žiadne textové stĺpce.

en: Please pick a different model or question.
sk: Vyberte si iný model alebo otázku.

en: Pick a model or question
sk: Vyberte si model alebo otázku

en: An error occurred in your query
sk: Vo vašej požiadavke sa vyskytla chyba

en: Enter one value per line.
sk: Zadajte jednu hodnotu na riadok.

en: From connected fields
sk: Z pripojených polí

en: From another model or question
sk: Z iného modelu alebo otázky

en: Custom list
sk: Vlastný zoznam

en: Dropdown list
sk: Rozbaľovací zoznam

en: Input box
sk: Vstupné pole

en: Select at least one column
sk: Vyberte aspoň jeden stĺpec

en: Item {0} of first {1}
sk: Položka {0} prvého {1}

en: Item {0} of {1}
sk: Položka {0} z {1}

en: Deselect All
sk: Zrušiť výber všetkých

en: Choose a link
sk: Vyberte si prepojenie

en: Sorry, you don't have permission to see this link.
sk: Je nám ľúto, ale nemáte povolenie na zobrazenie tohto odkazu.

en: Show row totals
sk: Zobraziť súčty riadkov

en: Show column totals
sk: Zobraziť súčty stĺpcov

en: Link card
sk: Karta prepojenia

en: Revoke link
sk: Zrušenie prepojenia

en: Public Action Form Listing
sk: Zoznam formulárov verejných akcií

en: No actions have been publicly shared yet.
sk: Zatiaľ neboli zverejnené žiadne opatrenia.

en: Run {0}?
sk: Spustiť {0}?

en: Choose a record to update
sk: Vyberte záznam, ktorý chcete aktualizovať

en: No action assigned
sk: Nepridelená akcia

en: Actions are not enabled for this database
sk: Akcie nie sú pre túto databázu povolené

en: You cannot connect variables to link cards.
sk: Premenné nie je možné pripojiť k prepojovacím kartám.

en: Open this card's action settings to connect variables
sk: Otvorte nastavenia akcie tejto karty na pripojenie premenných

en: Add a saved question
sk: Pridanie uloženej otázky

en: , or
sk: , alebo

en: ask a new one
sk: opýtať sa na nový

en: How should users filter on this variable?
sk: Ako by mali používatelia túto premennú filtrovať?

en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
sk: Príjemcovia uvidia tieto údaje rovnako ako vy, bez ohľadu na ich oprávnenia.

en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
sk: Grafy v odberoch môžu vyzerať trochu inak ako grafy v ovládacích paneloch.

en: Model details
sk: Podrobnosti o modeli

en: action
sk: akcia

en: {0} ran successfully
sk: {0} prebehlo úspešne

en: Action form
sk: Akčný formulár

en: Successfully updated
sk: Úspešne aktualizované

en: Successfully ran the action
sk: Úspešne spustená akcia

en: Shared Action Forms
sk: Spoločné akčné formuláre

en: Click Me
sk: Klikni na mňa

en: Add link card
sk: Pridať kartu s odkazom

en: Add action button
sk: Pridať akčné tlačidlo

en: for {0}
sk: pre {0}

en: Add or remove columns
sk: Pridanie alebo odstránenie stĺpcov

en: Show Header
sk: Zobraziť záhlavie

en: It will also be removed from the filter that uses it to populate values. | It will also be removed from the {0} filters that use it to populate values.
sk[0]: Odstráni sa aj z filtra, ktorý ho používa na vyplnenie hodnôt.
sk[1]: Bude tiež odstránený zo {0} filtrov, ktoré ho používajú na vyplnenie hodnôt.
sk[2]: Bude tiež odstránený zo {0} filtrov, ktoré ho používajú na vyplnenie hodnôt.
sk[3]: Bude tiež odstránený zo {0} filtrov, ktoré ho používajú na vyplnenie hodnôt.

en: Timeout must be less than 100 years
sk: Časový limit musí byť kratší ako 100 rokov

en: Change field settings
sk: Zmena nastavení polí

en: Field settings
sk: Nastavenia v teréne

en: Change options
sk: Možnosti zmeny

en: Action parameters
sk: Akčné parametre

en: Configure your parameters' types and properties here. The values for these parameters can come from user input, or from a dashboard filter. {0}
sk: Tu nakonfigurujte typy a vlastnosti parametrov. Hodnoty týchto parametrov môžu pochádzať zo vstupu používateľa alebo z filtra ovládacieho panela. {0}

en: Long text
sk: Dlhý text

en: Inline select
sk: Inline výber

en: Date + time
sk: Dátum + čas

en: Run
sk: Spustiť

en: Delete this content and the DB connection
sk: Odstránenie tohto obsahu a pripojenia k DB

en: If you’re trying to migrate from a development DB to a production one, you don’t need to do this. You can just {0}
sk: Ak sa snažíte migrovať z vývojovej DB do produkčnej, nemusíte to robiť. Môžete jednoducho {0}

en: edit your connection details.
sk: upraviť údaje o pripojení.

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check each of these boxes:
sk: Odstránením tejto databázy sa odstráni aj všetko, čo je na nej založené. Ak sa o to naozaj pokúšate, zaškrtnite každé z týchto políčok:

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check the box below:
sk: Odstránením tejto databázy sa odstráni aj všetko, čo je na nej založené. Ak sa o to naozaj pokúšate, zaškrtnite políčko nižšie:

en: This will delete every saved question, model, metric, and segment you’ve made that uses this data, and can’t be undone!
sk: Tým sa odstránia všetky uložené otázky, modely, metriky a segmenty, ktoré ste vytvorili a ktoré používajú tieto údaje, a nie je možné to vrátiť späť!

en: If you’re sure, please type {0} in this box:
sk: Ak ste si istí, zadajte do tohto políčka {0}:

en: Are you completely sure?
sk: Ste si úplne istý?

en: Delete {0} saved question | Delete {0} saved questions
sk[0]: Odstrániť {0} uloženú otázku
sk[1]: Odstráňte {0} uložené otázky
sk[2]: Odstráňte {0} uložených otázok
sk[3]: Odstráňte {0} uložených otázok

en: Delete {0} model | Delete {0} models
sk[0]: Odstrániť model {0}
sk[1]: Odstrániť {0} modely
sk[2]: Odstrániť {0} modelov
sk[3]: Odstrániť {0} modelov

en: Delete {0} metric | Delete {0} metrics
sk[0]: Odstrániť metriku {0}
sk[1]: Odstráňte {0} metriky
sk[2]: Odstrániť {0} metrík
sk[3]: Odstrániť {0} metrík

en: Delete {0} segment | Delete {0} segments
sk[0]: Odstrániť segment {0}
sk[1]: Odstráňte {0} segmenty
sk[2]: Odstráňte {0} segmentov
sk[3]: Odstráňte {0} segmentov

en: Edit Link
sk: Upraviť odkaz

en: Edit definition
sk: Upraviť definíciu

en: Archive {0}?
sk: Archív {0}?

en: Public action form
sk: Formulár verejnej akcie

en: Disable basic actions?
sk: Zakázať základné akcie?

en: Disabling basic actions will also remove any buttons that use these actions. Are you sure you want to continue?
sk: Zakázaním základných akcií sa odstránia aj všetky tlačidlá, ktoré tieto akcie používajú. Určite chcete pokračovať?

en: Disable
sk: Zakázať

en: Disable basic actions
sk: Zakázanie základných akcií

en: Create basic actions
sk: Vytvorenie základných akcií

en: Actions menu
sk: Ponuka Akcie

en: Running Actions is not enabled for database {0}
sk: Spúšťanie akcií nie je povolené pre databázu {0}

en: Action list
sk: Zoznam akcií

en: No actions have been created yet.
sk: Zatiaľ neboli vytvorené žiadne akcie.

en: Get started quickly with some basic actions to create, edit and delete, or create your own from scratch.
sk: Začnite rýchlo s niektorými základnými akciami na vytváranie, úpravu a odstraňovanie alebo si vytvorte vlastné akcie od začiatku.

en: Preview the query
sk: Náhľad dotazu

en: Query preview
sk: Náhľad dotazu

en: Returns the current timestamp (in milliseconds).
sk: Vráti aktuálnu časovú značku (v milisekundách).

en: Returns the current timestamp (in milliseconds). Currently {0} in {1}.
sk: Vráti aktuálnu časovú značku (v milisekundách). V súčasnosti {0} v {1}.

en: "month"
sk: "mesiac"

en: Other charts
sk: Ostatné grafy

en: Timeline event card
sk: Karta udalosti na časovej osi

en: Timeline card header
sk: Záhlavie karty časovej osi

en: body row {0}
sk: riadok tela {0}

en: Still Waiting…
sk: Stále čakáte...

en: Whether to enable Actions for a specific Database.
sk: Povolenie akcií pre konkrétnu databázu.

en: Values can only be fetched for actions that require a Primary Key.
sk: Hodnoty možno načítať len pre akcie, ktoré vyžadujú primárny kľúč.

en: Error executing action.
sk: Chyba pri vykonávaní akcie.

en: C3P0 Number of threads awaiting checkout
sk: C3P0 Počet vlákien čakajúcich na kontrolu

en: Unsupported implicit action kind
sk: Nepodporovaný implicitný druh akcie

en: must be a valid json-query, something like ''.item.title''
sk: musí byť platný json-dotaz, niečo ako ''.item.title''

en: Unsupported action type
sk: Nepodporovaný typ akcie

en: Must provide a database_id for query actions
sk: Musí poskytnúť database_id pre akcie dotazovania

en: Card does not have a parameter with the ID {0}
sk: Karta nemá parameter s ID {0}

en: Invalid m field: {0}
sk: Neplatné pole m: {0}

en: Must include prefix or search
sk: Musí obsahovať prefix alebo vyhľadávanie

en: Error with autocomplete: {0}
sk: Chyba pri automatickom dokončovaní: {0}

en: Missing field-ids for parameter
sk: Chýbajúce identifikátory polí pre parameter

en: Table ''{0}.{1}'' already exists
sk: Tabuľka ''{0}.{1}'' už existuje

en: Unable to identify table ''{0}.{1}''
sk: Nie je možné identifikovať tabuľku ''{0}.{1}''

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have data access to all schemas.
sk: Neplatné oprávnenia DB: Ak máte právo zápisu pre natívne dotazy, musíte mať prístup k údajom vo všetkých schémach.

en: Sandboxes are an Enterprise feature. Please upgrade to a paid plan to use this feature.
sk: Sandboxy sú funkciou podniku. Ak chcete túto funkciu používať, prejdite na platený plán.

en: Invalid execution permission graph: {0}
sk: Neplatný graf povolenia na vykonávanie: {0}

en: ''load'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''import''.
sk: ''load'' je zastaraný a bude odstránený v niektorej z budúcich verzií. Prejdite na funkciu ''import''.

en: ''dump'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''export''.
sk: ''dump'' je zastaraný a bude odstránený v niektorej z budúcich verzií. Prejdite na funkciu ''export''.

en: Setting H2 sequence ids to proper values...
sk: Nastavenie id sekvencie H2 na správne hodnoty...

en: Can''t decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
sk: Nemožno dešifrovať tajnú hodnotu pomocou MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Can''t decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
sk: Nemožno dešifrovať db aplikácie pomocou MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Query cancelled
sk: Dotaz zrušený

en: Warning: missing type mapping for parsing BigQuery results of type {0}.
sk: Upozornenie: chýba mapovanie typu pre parsovanie výsledkov BigQuery typu {0}.

en: datetimeDiff only allows datetime, timestamp, or date types. Found {0}
sk: datetimeDiff umožňuje len typy datetime, timestamp alebo date. Nájdené {0}

en: now is not supported for MongoDB versions before 4.2
sk: teraz nie je podporovaná pre verzie MongoDB pred verziou 4.2

en: incorrect value: {0}
sk: nesprávna hodnota: {0}

en: violates not-null constraint
sk: porušuje obmedzenie not-null

en: Error preparing statement: {0}
sk: Chyba pri príprave výkazu: {0}

en: Comma separated names of {0} that should NOT appear in Metabase
sk: Názvy oddelené čiarkou {0}, ktoré by sa v databáze Metabase NEMALI objaviť

en: Comma separated names of {0} that should appear in Metabase
sk: Názvy {0} oddelené čiarkou, ktoré by sa mali objaviť v databáze Metabase

en: You can use patterns like "auth*" to match multiple {0}
sk: Na porovnanie viacerých {0} môžete použiť vzory ako "auth*".

en: Would you mind taking a quick 5 minute survey to tell us how it’s going?
sk: Mohli by ste sa zúčastniť rýchleho päťminútového prieskumu a povedať nám, ako sa vám darí?

en: Actions must be made with models, not cards.
sk: Akcie sa musia vykonávať pomocou modelov, nie kariet.

en: Cannot make a question from a model with actions
sk: Nie je možné vytvoriť otázku z modelu s akciami

en: Invalid parameter source {0}
sk: Neplatný zdroj parametrov {0}

en: Error updating Settings last updated value: {0}
sk: Chyba pri aktualizácii poslednej aktualizovanej hodnoty Nastavenia: {0}

en: Invalid locale: {0}
sk: Nesprávne lokálne prostredie: {0}

en: Invalid day of week: {0}
sk: Neplatný deň v týždni: {0}

en: Error fetching token status from {0}:
sk: Chyba pri načítaní stavu tokenu z {0}:

en: MB_API_KEY is not set. See {0} for details
sk: MB_API_KEY nie je nastavený. Podrobnosti nájdete v časti {0}

en: Session timeout must be less than 100 years.
sk: Časový limit relácie musí byť kratší ako 100 rokov.

en: Session timeout amount must be positive.
sk: Časový limit relácie musí byť kladný.

en: {0}, {1}, and {2}
sk: {0}, {1} a {2}

en: Field {0} has not been used since {1}. Skipping...
sk: Pole {0} sa nepoužíva od {1}. Preskočenie...

en: Found DBMS version {0}
sk: Nájdená verzia DBMS {0}

en: Could not determine DBMS version
sk: Nepodarilo sa určiť verziu DBMS

en: received
sk: prijaté

en: value must an array with :field id-or-name and an options map
sk: hodnota musí byť pole s :field id-or-name a mapou možností

en: value must be a valid UUID.
sk: hodnota musí byť platný UUID.

en: value must be an instance of {0}
sk: hodnota musí byť inštanciou {0}

en: Value must be a map.
sk: Hodnota musí byť mapa.

en: No current user found
sk: Nenašiel sa žiadny aktuálny používateľ

en: Open the Metabase drill-through menu
sk: Otvorte ponuku Metabase drill-through

en: Expression
sk: Vyjadrenie

en: You can reference columns here in functions or equations, like: floor([Price] - [Discount]). Click for documentation.
sk: Na stĺpce tu môžete odkazovať vo funkciách alebo rovniciach, napríklad: floor([Cena] - [Zľava]). Kliknite na dokumentáciu.

en: Open expressions documentation
sk: Dokumentácia otvorených výrazov

en: Open the drill-through menu
sk: Otvorte ponuku vŕtania

en: minus
sk: mínus

en: Native Query
sk: Natívny dotaz

en: Error calculating column name for {0}: {1}
sk: Chyba pri výpočte názvu stĺpca pre {0}: {1}

en: Standard deviation of {0}
sk: Štandardná odchýlka {0}

en: Error calculating display name for {0}: {1}
sk: Chyba pri výpočte zobrazovaného názvu pre {0}: {1}

en: Cumulative sum of {0}
sk: Kumulatívny súčet {0}

en: Saved Question #{0}
sk: Uložená otázka #{0}

en: Cumulative count of {0}
sk: Kumulatívny počet {0}

en: No join named {0}
sk: Žiadne spojenie s názvom {0}

en: Invalid :field clause: column {0} does not exist
sk: Neplatná doložka :field: stĺpec {0} neexistuje

en: Cannot find Table {0}
sk: Nie je možné nájsť tabuľku {0}

en: Don''t know how to set options for {0}
sk: Neviem, ako nastaviť možnosti pre {0}

en: type-of {0} returned an invalid type {1}
sk: type-of {0} vrátil neplatný typ {1}

en: Don''t know how to determine the base type of {0}
sk: Neviem, ako určiť základný typ {0}

en: Join aliases must be unique at a given stage of a query
sk: Aliasy Join musia byť v danej fáze dotazu jedinečné

en: Stage {0} does not exist
sk: Etapa {0} neexistuje

en: Extracting {0} {1}
sk: Extrakcia {0} {1}

en: Cleaning up query_execution table
sk: Vyčistenie tabuľky query_execution

en: Retention policy for the `query_execution` table.
sk: Zásady uchovávania pre tabuľku `query_execution`.

en: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS is set to {0}; using the minimum value of {1} instead.
sk: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS je nastavená na hodnotu {0}; namiesto nej sa použije minimálna hodnota {1}.

en: Must be a string like 2020-04 or 2222-11.
sk: Musí to byť reťazec ako 2020-04 alebo 2222-11.

en: Remove dimension
sk: Odstrániť rozmer

en: Add dimension
sk: Pridať rozmer

en: Show field
sk: Zobraziť pole

en: Unfold JSON
sk: Rozloženie JSON

en: Unfold JSON into component fields, where each JSON key becomes a column. You can turn this off if performance is slow.
sk: Rozloženie JSON do polí komponentov, kde sa každý kľúč JSON stane stĺpcom. Ak je výkon pomalý, môžete túto funkciu vypnúť.

en: Change direction
sk: Zmena smeru

en: Filter by a column in the table
sk: Filtrovanie podľa stĺpca v tabuľke

en: Use a saved question to create a custom view for this table
sk: Použitie uloženej otázky na vytvorenie vlastného zobrazenia pre túto tabuľku

en: : required
sk: : požadované

en: Select a value
sk: Vyberte hodnotu

en: Edit this action
sk: Upraviť túto akciu

en: Tired of manually managing people and groups?
sk: Už vás nebaví manuálne spravovať ľudí a skupiny?

en: Get single-sign on (SSO) via SAML, JWT, or LDAP with Metabase Pro
sk: Získanie jednotného prihlásenia (SSO) prostredníctvom SAML, JWT alebo LDAP s Metabase Pro

en: People can be members of multiple groups, and Metabase grants them the most permissive level of access across all of a person's groups.
sk: Ľudia môžu byť členmi viacerých skupín a Metabase im poskytuje najprísnejšiu úroveň prístupu vo všetkých skupinách osoby.

en: The group can use the query builder to ask questions of any table in the database.
sk: Skupina môže pomocou nástroja na tvorbu dotazov položiť otázky na akúkoľvek tabuľku v databáze.

en: The group can only use the query builder to ask questions of specific tables.
sk: Skupina môže používať nástroj na vytváranie dotazov len na zadávanie otázok týkajúcich sa konkrétnych tabuliek.

en: Impersonated (Pro)
sk: Vydávaný (Pro)

en: Impersonation associates a Metabase group with database-defined roles and their privileges. Metabase queries made by this group will respect the grants given to the database roles. You can use impersonation to give a group access to the native/SQL editor, while restricting the group's access to data based on a specific database role.
sk: Priradenie spája skupinu Metabase s rolami definovanými v databáze a ich oprávneniami. Požiadavky na metabázu vykonané touto skupinou budú rešpektovať oprávnenia pridelené databázovým rolám. Funkciu impersonation môžete použiť na to, aby ste skupine poskytli prístup k natívnemu/SQL editoru a zároveň obmedzili prístup skupiny k údajom na základe konkrétnej databázovej role.

en: The group can't use the query builder or drill through existing questions. They also can't see the data in the Browse data section. They can still view questions based on this data, if they have permissions to the relevant collection.
sk: Skupina nemôže používať nástroj na tvorbu dotazov ani sa prehrabávať v existujúcich otázkach. Taktiež nemôžu vidieť údaje v časti Prehľadávať údaje. Napriek tomu si môžu prezerať otázky založené na týchto údajoch, ak majú oprávnenia na príslušnú kolekciu.

en: Block (Pro)
sk: Blok (Pro)

en: The group can't see questions based on this the data, even if they have collection permissions to view the questions. People in a blocked group would need to be in another group with both collection permissions and data permissions in order to view the item.
sk: Skupina nemôže vidieť otázky založené na týchto údajoch, aj keď má oprávnenia na zobrazenie otázok. Ľudia v zablokovanej skupine by museli byť v inej skupine s oprávneniami na zhromažďovanie aj s oprávneniami na údaje, aby si mohli pozrieť položku.

en: "Unrestricted" and "No self-service permissions" work like they do for databases, except here they're scoped to individual schemas or tables.
sk: "Neobmedzené" a "Bez samoobslužných oprávnení" fungujú podobne ako v prípade databáz, len s tým rozdielom, že tu sú obmedzené na jednotlivé schémy alebo tabuľky.

en: Let's you specify row and column-level permissions. Can be set up via user attributes and SSO.
sk: Umožňuje určiť oprávnenia na úrovni riadkov a stĺpcov. Možno nastaviť prostredníctvom atribútov používateľa a SSO.

en: {0} Extends the "Unrestricted" data permissions level to include access to the native/SQL editor.
sk: {0} Rozširuje úroveň oprávnení "Neobmedzené" o prístup k natívnemu editoru jazyka SQL.

en: Native query editing:
sk: Vlastná úprava dotazov:

en: {0} Allows the group to download results, and sets the maximum number of rows they can export.
sk: {0} Umožňuje skupine sťahovať výsledky a nastavuje maximálny počet riadkov, ktoré môže exportovať.

en: Download results (Pro):
sk: Výsledky sťahovania (Pro):

en: {0} The group can edit table metadata in the Admin panel.
sk: {0} Skupina môže upravovať metadáta tabuľky v paneli správcu.

en: Manage Data Model (Pro):
sk: Správa dátového modelu (Pro):

en: {0} Grants a group access to the Admin settings page for a given database (i.e., the page at Admin settings > Databases > your database).
sk: {0} Udeľuje skupine prístup k stránke s nastaveniami administrátora pre danú databázu (t. j. stránka na adrese Nastavenia administrátora > Databázy > Vaša databáza).

en: Manage Database (Pro):
sk: Správa databázy (Pro):

en: {0} about data permissions
sk: {0} o oprávneniach na údaje

en: Collections Permission Levels
sk: Úrovne oprávnení pre zbierky

en: The group can view, save, edit, pin, and archive items in the collection.
sk: Skupina môže zobrazovať, ukladať, upravovať, pripínať a archivovať položky v zbierke.

en: The group can view items in a collection.
sk: Skupina môže zobraziť položky v zbierke.

en: The group won't even see the collection listed.
sk: Skupina ani neuvidí uvedenú zbierku.

en: {0} about collection permissions
sk: {0} o oprávneniach na zber

en: Uploads CSVs to Metabase
sk: Nahráva súbory CSV do databázy Metabase

en: Team members will be able to upload CSV files and work with them just like any other data source
sk: Členovia tímu budú môcť nahrávať súbory CSV a pracovať s nimi ako s akýmkoľvek iným zdrojom údajov.

en: You'll be able to pick the default database where the data should be stored when enabling the feature.
sk: Pri zapnutí funkcie budete môcť vybrať predvolenú databázu, do ktorej sa majú údaje ukladať.

en: Enable in settings
sk: Povolenie v nastaveniach

en: You'll need to ask your admin to enable this feature to get started. Then, you'll be able to upload CSV files and work with them just like any other data source.
sk: Ak chcete začať, musíte požiadať správcu o povolenie tejto funkcie. Potom budete môcť nahrávať súbory CSV a pracovať s nimi ako s akýmkoľvek iným zdrojom údajov.

en: Upload data
sk: Nahrávanie údajov

en: Upload data to {0}
sk: Nahrávanie údajov do {0}

en: Drop here to upload to {0}
sk: Sem nahrajte na {0}

en: edited this.
sk: upravil toto.

en: revert to {0}
sk: vrátiť na {0}

en: Rename
sk: Premenovať stránku

en: Tab 1
sk: Tabuľka 1

en: Create new tab
sk: Vytvorenie novej karty

en: Deleted "{0}"
sk: Odstránené "{0}"

en: Heading
sk: Nadpis

en: Add a heading or text box
sk: Pridanie nadpisu alebo textového poľa

en: A wise, insightful question, indeed.
sk: Vskutku múdra a prenikavá otázka.

en: Here you go!
sk: Tu máte!

en: You can ask me things about your data.
sk: Môžete sa ma pýtať na veci týkajúce sa vašich údajov.

en: What do you want to know about {0}, {1}?
sk: Čo chcete vedieť o {0}, {1}?

en: What do you want to know about {0}?
sk: Čo chcete vedieť o {0}?

en: Ask something like, how many {0} have we had over time?
sk: Spýtajte sa niečo ako: Koľko {0} sme mali v priebehu času?

en: Ask something…
sk: Spýtajte sa na niečo...

en: Glad to hear it!
sk: To rád počujem!

en: Sorry, I don't always get things right the first time. I can try again, or you can rephrase your question.
sk: Ospravedlňujem sa, ale nie vždy sa mi podarí urobiť všetko správne hneď na prvýkrát. Môžem to skúsiť znova alebo môžete svoju otázku preformulovať.

en: Try again
sk: Skúste to znova

en: How did I do?
sk: Ako sa mi darilo?

en: This is great!
sk: To je skvelé!

en: This used the wrong data.
sk: Použili sa nesprávne údaje.

en: This result isn’t correct.
sk: Tento výsledok nie je správny.

en: This isn’t valid SQL.
sk: Toto nie je platný jazyk SQL.

en: I’m thinking about the {0} database right now.
sk: Práve rozmýšľam o databáze {0}.

en: Hey there, {0}!
sk: Ahoj, {0}!

en: Hey there!
sk: Ahoj!

en: Break out by…
sk: Prelomte...

en: Navigation bar
sk: Navigačný panel

en: Connect to your database to get the most from Metabase.
sk: Pripojte sa k databáze, aby ste mohli čo najlepšie využívať databázu Metabase.

en: Get help connecting
sk: Získajte pomoc pri pripájaní

en: How should people filter on this column?
sk: Ako by mali ľudia tento stĺpec filtrovať?

en: People can pick
sk: Ľudia si môžu vybrať

en: Ask anything...
sk: Spýtajte sa na čokoľvek...

en: Could not generate a query
sk: Nepodarilo sa vygenerovať dotaz

en: Rephrase
sk: Preformulujte

en: Example
sk: Príklad

en: Data added to {0}
sk: Údaje pridané do {0}

en: Error uploading your File
sk: Chyba pri nahrávaní súboru

en: Uploading data to {0} …
sk: Odosielanie údajov do {0} ...

en: Getting our ducks in a row
sk: Zostavenie nášho plánu

en: Still working
sk: Stále pracuje

en: Arranging bits and bytes
sk: Usporiadanie bitov a bajtov

en: Doing the heavy lifting
sk: Vykonávanie ťažkých prác

en: Pushing some pixels
sk: Stlačenie niektorých pixelov

en: CSV Upload in progress. Are you sure you want to leave?
sk: Prebieha nahrávanie CSV. Ste si istí, že chcete odísť?

en: Filter by this date
sk: Filtrovanie podľa tohto dátumu

en: this text
sk: tento text

en: Automatic insights…
sk: Automatický prehľad...

en: We couldn't find that record
sk: Tento záznam sme nemohli nájsť

en: Previous page
sk: Predchádzajúca stránka

en: Next page
sk: Ďalšia stránka

en: Heading card
sk: Hlavičková karta

en: Add aggregation
sk: Pridanie agregácie

en: Manage table metadata
sk: Správa metaúdajov tabuľky

en: Table Metadata
sk: Metadáta tabuľky

en: Applications permissions
sk: Povolenia pre aplikácie

en: Application settings are useful for granting groups access to some, but not all, of Metabase’s administrative features.
sk: Nastavenia aplikácií sú užitočné na udelenie prístupu skupinám k niektorým, ale nie ku všetkým funkciám správy databázy Metabase.

en: {0} the group can access the Settings tab in the Admin panel.
sk: {0} skupina má prístup na kartu Nastavenia v paneli správcu.

en: Settings:
sk: Nastavenia:

en: {0} monitoring access grants permissions to the Tools, Auditing, and Troubleshooting tabs in the Admin panel.
sk: Prístup k monitorovaniu {0} udeľuje oprávnenia na karty Nástroje, Kontrola a Riešenie problémov na paneli správcu.

en: Monitoring:
sk: Monitorovanie:

en: {0} the group can create dashboard subscriptions and alerts.
sk: {0} skupina môže vytvárať odbery informačných panelov a upozornenia.

en: Subscriptions and alerts:
sk: Odbery a upozornenia:

en: {0} about application permissions
sk: {0} o oprávneniach aplikácie

en: Select a dashboard
sk: Vyberte prístrojový panel

en: Tab {0}
sk: Karta {0}

en: Tab 2
sk: Tabuľka 2

en: Auto-apply filters
sk: Automatické použitie filtrov

en: Sync
sk: Synchronizácia

en: Your admin has set this dashboard as your homepage
sk: Váš správca nastavil tento ovládací panel ako vašu domovskú stránku

en: You have unsaved changes.
sk: Máte neuložené zmeny.

en: Ask Metabot
sk: Spýtajte sa Metabota

en: See this {0} by {1}
sk: Pozri tento {0} podľa {1}

en: Surface individual records in search by matching against this column
sk: Vyhľadať jednotlivé záznamy porovnaním s týmto stĺpcom

en: Back to {0}
sk: Späť na {0}

en: Hide this card if there are no results
sk: Skryť túto kartu, ak nie sú k dispozícii žiadne výsledky

en: Pick one of your dashboards to serve as homepage. Users without dashboard access will be directed to the default homepage. You can update or reset this anytime in Admin Settings > Settings > General
sk: Vyberte si jeden z ovládacích panelov, ktorý bude slúžiť ako domovská stránka. Používatelia bez prístupu k ovládaciemu panelu budú presmerovaní na predvolenú domovskú stránku. Túto možnosť môžete kedykoľvek aktualizovať alebo resetovať v Nastaveniach administrátora > Nastavenia > Všeobecné

en: Pick a database
sk: Výber databázy

en: You cannot upload files larger than {0}
sk: Nemôžete nahrávať súbory väčšie ako {0}

en: There was an error uploading the file
sk: Pri nahrávaní súboru došlo k chybe

en: Returns the median of all the values of a column.
sk: Vráti medián všetkých hodnôt stĺpca.

en: The position to start copying characters. Index starts at position 1.
sk: Pozícia na začatie kopírovania znakov. Index začína na pozícii 1.

en: This will be added to the end of value2, and so on.
sk: Táto hodnota sa pridá na koniec hodnoty2 a tak ďalej.

en: The column or expression with your datetime value.
sk: Stĺpec alebo výraz s hodnotou dátumu.

en: Shipped At
sk: Dodané na

en: Choose from: {0}, {1}, {2}, {3}, {4}, {5}, {6}, ${ 7 }, or {8}.
sk: Vyberte si z nasledujúcich možností: {0}, {1}, {2}, {3}, {4}, {5}, {6}, ${ 7 } alebo {8}.

en: Checks to see if string1 does not contain string2 within it.
sk: Skontroluje, či reťazec1 neobsahuje reťazec2.

en: Type of interval like {0}, {1}, {2}.
sk: Typ intervalu ako {0}, {1}, {2}.

en: Checks if a column is not null
sk: Kontroluje, či stĺpec nie je null

en: Checks if a column is not empty
sk: Kontroluje, či stĺpec nie je prázdny

en: If value1 is empty, value2 gets returned if its not empty.
sk: Ak je hodnota1 prázdna, vráti sa hodnota2, ak nie je prázdna.

en: If value1 is empty, and value2 is empty, the next non-empty one will be returned.
sk: Ak je hodnota1 prázdna a hodnota2 je prázdna, vráti sa ďalšia neprázdna hodnota.

en: The value that will be returned if the preceding condition is true.
sk: Hodnota, ktorá sa vráti, ak je predchádzajúca podmienka pravdivá.

en: You can add more conditions to test.
sk: Môžete pridať ďalšie podmienky na testovanie.

en: Impersonated
sk: Vydávaný

en: Edit Impersonated
sk: Upraviť zosobnené

en: Metabot greeting
sk: Metabot pozdrav

en: Custom Homepage
sk: Vlastná domovská stránka

en: Uploads
sk: Nahrávanie

en: Data Uploads
sk: Nahrávanie údajov

en: Enable admins to upload data to new database tables from CSV files.
sk: Umožniť správcom nahrávať údaje do nových databázových tabuliek zo súborov CSV.

en: Identify a database where upload tables will be created.
sk: Identifikujte databázu, v ktorej sa vytvoria tabuľky na odosielanie.

en: Identify a database schema where data upload tables will be created.
sk: Identifikujte databázovú schému, v ktorej budú vytvorené tabuľky na odosielanie údajov.

en: Table prefix
sk: Predpona tabuľky

en: Identify a table prefix for tables created by data uploads.
sk: Identifikovať prefix tabuľky pre tabuľky vytvorené odoslaním údajov.

en: OpenAI API Key
sk: Kľúč API OpenAI

en: OpenAI Organization ID
sk: ID organizácie OpenAI

en: OpenAI Model
sk: Model OpenAI

en: Select all items
sk: Vyberte všetky položky

en: You can make this dashboard snappier by turning off auto-applying filters.
sk: Tento ovládací panel môžete zrýchliť vypnutím automatického aplikovania filtrov.

en: Turn off
sk: Vypnúť

en: Removed card
sk: Odstránená karta

en: Add a heading or text
sk: Pridanie nadpisu alebo textu

en: Add action
sk: Pridať akciu

en: Export tab as PDF
sk: Exportovať kartu ako PDF

en: Export as PDF
sk: Exportovať ako PDF

en:  Remember that this dashboard is set as homepage.
sk:  Nezabudnite, že tento ovládací panel je nastavený ako domovská stránka.

en: Normal
sk: Normálne

en: Percent
sk: Percentá

en: Scientific
sk: Vedecká stránka

en: X-ray this
sk: Tento röntgenový snímok

en: Expected positive integer but found {0}
sk: Očakávané kladné celé číslo, ale nájdené {0}

en: Median of ...
sk: Medián ...

en: Median
sk: Medián

en: Median of all the values of a column
sk: Medián všetkých hodnôt stĺpca

en: Map a user attribute to database roles
sk: Mapovanie atribútu používateľa na roly databázy

en: When the person runs a query (including native queries), Metabase will impersonate the privileges of the database role you associate with the user attribute.
sk: Keď osoba spustí dotaz (vrátane natívnych dotazov), Metabase sa zosobní s oprávneniami databázovej role, ktorú priradíte k atribútu používateľa.

en: Learn More
sk: Zistite viac

en: To associate a user with a database role, you'll need to give that user at least one user attribute.
sk: Ak chcete priradiť používateľa k úlohe databázy, musíte mu priradiť aspoň jeden atribút používateľa.

en: Edit user settings
sk: Úprava nastavení používateľa

en: Make sure the main database credential has access to everything different user groups may need access to. It's what Metabase uses to sync table information.
sk: Uistite sa, že hlavné poverenie databázy má prístup ku všetkému, k čomu môžu rôzne skupiny používateľov potrebovať prístup. Metabáza ho používa na synchronizáciu informácií o tabuľkách.

en: {0} is the database user Metabase is using to connect to {1}. Make sure that {2} has access to everything in {3} that all Metabase groups may need access to, as that database user account is what Metabase uses to sync table information.
sk: {0} je používateľ databázy Metabase, ktorý sa pripája k {1}. Uistite sa, že {2} má prístup ku všetkému v {3}, ku ktorému môžu potrebovať prístup všetky skupiny Metabase, pretože toto používateľské konto databázy používa Metabase na synchronizáciu informácií o tabuľkách.

en: Edit settings
sk: Upraviť nastavenia

en: Display welcome message on the homepage
sk: Zobrazenie uvítacej správy na domovskej stránke

en: Heads up.
sk: Pozor.

en: Your action has a hidden required field with no default value. There's a good chance this will cause the action to fail.
sk: Vaša akcia má skryté povinné pole bez predvolenej hodnoty. Je veľká pravdepodobnosť, že to spôsobí zlyhanie akcie.

en: 0 Tables
sk: 0 tabuliek

en: Upgrade to Pro
sk: Upgrade na verziu Pro

en: Permissions help reference
sk: Odkaz na pomoc s oprávneniami

en: There was a problem enabling uploads. Please try again shortly.
sk: Vyskytol sa problém s povolením nahrávania. Prosím, skúste to čoskoro znova.

en: There was a problem disabling uploads. Please try again shortly.
sk: Vyskytol sa problém so zakázaním nahrávania. Prosím, skúste to čoskoro znova.

en: Allow people to upload data to Collections
sk: Umožniť ľuďom nahrávať údaje do zbierok

en: People will be able to upload CSV files that will be stored in the {0} you choose and turned into models.
sk: Ľudia budú môcť nahrať súbory CSV, ktoré sa uložia do vami zvoleného modulu {0} a premenia sa na modely.

en: database
sk: databáza

en: Upload Settings Form
sk: Formulár na nahrávanie nastavení

en: Database to use for uploads
sk: Databáza, ktorá sa má používať na nahrávanie

en: Select a schema
sk: Výber schémy

en: We couldn't find any schema.
sk: Nepodarilo sa nám nájsť žiadnu schému.

en: Upload Table Prefix (optional)
sk: Odoslanie prefixu tabuľky (voliteľné)

en: upload_
sk: nahrať_

en: Update settings
sk: Aktualizácia nastavení

en: Settings updated
sk: Aktualizované nastavenia

en: Failed to save upload settings
sk: Nepodarilo sa uložiť nastavenia nahrávania

en: Disable uploads
sk: Zakázať nahrávanie

en: Uploads enabled
sk: Povolené nahrávanie

en: Failed to disable uploads
sk: Nepodarilo sa zakázať nahrávanie

en: Enable uploads
sk: Povolenie odosielania

en: Uploads disabled
sk: Nahrávanie je zakázané

en: Failed to enable uploads
sk: Nepodarilo sa povoliť odosielanie

en: None of your databases are compatible with this version of the uploads feature.
sk: Žiadna z vašich databáz nie je kompatibilná s touto verziou funkcie nahrávania.

en: Metabase currently supports {0} for uploads and needs a connection with write privileges.
sk: Metabáza v súčasnosti podporuje {0} pre nahrávanie a potrebuje pripojenie s právami zápisu.

en: Postgres, MySQL, and H2
sk: Postgres, MySQL a H2

en: Temporal bucket
sk: Časové vedro

en: Binning strategy
sk: Stratégia triedenia

en: Show visualization options
sk: Zobraziť možnosti vizualizácie

en: Edit card
sk: Upraviť kartu

en: Preview card
sk: Náhľad karty

en: There's nothing here, yet.
sk: Zatiaľ tu nič nie je.

en: No query found
sk: Nenašiel sa žiadny dotaz

en: Basic action
sk: Základná akcia

en: Not on
sk: Nie na

en: Is {0}
sk: Je {0}

en: Is not {0}
sk: Nie je {0}

en: Contains…
sk: Obsahuje...

en: Does not contain…
sk: Neobsahuje...

en: Empty expression
sk: Prázdny výraz

en: Remove step
sk: Odstráňte krok

en: Row count
sk: Počet riadkov

en: Implicit actions are not supported for models with clauses.
sk: Implicitné akcie nie sú podporované pre modely s klauzulami.

en: The uploads database does not exist.
sk: Databáza nahrávok neexistuje.

en: The schema {0} is not syncable.
sk: Schéma {0} nie je synchronizovateľná.

en: Uploads are not supported on {0} databases.
sk: Nahrávanie nie je podporované v databázach {0}.

en: Card with type {0} is not compatible to have series
sk: Karta s typom {0} nie je kompatibilná so sériou

en: A schema has not been set.
sk: Schéma nebola nastavená.

en: value must be a sequence of positive integers
sk: hodnota musí byť postupnosť kladných celých čísel

en: This dashboard has tab, makes sure every card has a tab
sk: Tento prístrojový panel má kartu, uistite sa, že každá karta má kartu

en: The cache TTL database setting is only enabled if you have a premium token with the advanced-config feature.
sk: Nastavenie databázy TTL vyrovnávacej pamäte je povolené len vtedy, ak máte prémiový token s funkciou advanced-config.

en: Could not identify field by ref {0}
sk: Nepodarilo sa identifikovať pole podľa ref {0}

en: Question {0} is not a model
sk: Otázka {0} nie je model

en: Model has no metadata. Cannot index
sk: Model nemá žiadne metadáta. Nemožno indexovať

en: Field is not of {0} `{1}`
sk: Pole nie je z {0} `{1}`

en: Connection impersonation is an Enterprise feature. Please upgrade to a paid plan to use this feature.
sk: Vydávanie sa za pripojenie je funkcia Enterprise. Ak chcete túto funkciu používať, prejdite na platený plán.

en: Invalid hash.
sk: Neplatný hash.

en: Email for pulse-id doesn't exist.
sk: E-mail pre pulse-id neexistuje.

en: Email for pulse-id already exists.
sk: E-mail pre pulse-id už existuje.

en: Migrate off of the default H2 application database to PostgreSQL or MySQL
sk: Migrácia z predvolenej databázy aplikácie H2 do PostgreSQL alebo MySQL

en: Switch to a production-ready app database
sk: Prechod na databázu aplikácie pripravenú na produkciu

en: Create a model
sk: Vytvorenie modelu

en: Set up friendly starting points for your team to explore data
sk: Nastavte priateľské východiskové body pre váš tím na skúmanie údajov

en: Productionize
sk: Produkovať

en: Determines what other users non-admin users are able to see. Possible values are :all , :group, or :none.
sk: Určuje, čo môžu vidieť ostatní používatelia, ktorí nie sú používateľmi administrátora. Možné hodnoty sú :all , :group alebo :none.

en: Metabase Initialization COMPLETE in {0}
sk: Inicializácia metabázy COMPLETE in {0}

en: Warning: missing type mapping for parsing BigQuery results column {0} of type {1}.
sk: Varovanie: chýba mapovanie typu pre rozbor výsledkov BigQuery stĺpec {0} typu {1}.

en: This enables unfolding JSON columns into their component fields. Disable unfolding if performance is slow. If enabled, you can still disable unfolding for individual fields in their settings.
sk: To umožňuje rozložiť stĺpce JSON do ich komponentných polí. Rozkladanie vypnite, ak je výkon pomalý. Ak je táto funkcia povolená, môžete ešte vypnúť rozkladanie pre jednotlivé polia v ich nastaveniach.

en: Allow unfolding of JSON columns
sk: Umožnenie rozkladania stĺpcov JSON

en: Error setting connection read-only to {0}
sk: Chyba pri nastavení pripojenia len na čítanie na {0}

en: Sorry, the row you''re trying to delete doesn''t exist
sk: Je nám ľúto, ale riadok, ktorý sa snažíte odstrániť, neexistuje

en: Sorry, the row you''re trying to update doesn''t exist
sk: Je nám ľúto, ale riadok, ktorý sa snažíte aktualizovať, neexistuje

en: {0} is deprecated in Metabase 0.47.0. Implement {1} instead.
sk: {0} je v Metabase 0.47.0 zrušený. Namiesto toho implementujte {1}.

en: List of the 10 most recently viewed items for the user.
sk: Zoznam 10 naposledy zobrazených položiek používateľa.

en: The Dashboard that the user has most recently viewed within the last 24 hours.
sk: Prístrojová doska, ktorú si používateľ naposledy prezrel za posledných 24 hodín.

en: Toggle which is true after a user has dismissed the custom dashboard toast.
sk: Prepínač, ktorý je pravdivý po tom, čo používateľ odmietne prípitok na vlastnom ovládacom paneli.

en: No aggregation with uuid {0}
sk: Žiadna agregácia s uuid {0}

en: Grouped by {0}
sk: Zoskupené podľa {0}

en: Saved Question {0}
sk: Uložená otázka {0}

en: Invalid :field clause: column {0} does not exist. Found: {1}
sk: Neplatná klauzula :field: stĺpec {0} neexistuje. Nájdené: {1}

en: [Unknown Field]
sk: [Neznáme pole]

en: Cannot resolve column {0}: stage has no metadata
sk: Nie je možné vyriešiť stĺpec {0}: fáza nemá žiadne metadáta

en: {0} ends with {1}
sk: {0} končí {1}

en: {0} does not contain {1}
sk: {0} neobsahuje {1}

en: {0} is within {1}
sk: {0} je v rámci {1}

en: {0} is empty
sk: {0} je prázdny

en: {0} contains {1}
sk: {0} obsahuje {1}

en: {0} does not equal {1}
sk: {0} sa nerovná {1}

en: {0} is greater than or equal to {1}
sk: {0} je väčšia alebo rovná {1}

en: {0} equals any of {1}
sk: {0} sa rovná ktorémukoľvek z {1}

en: {0} equals {1}
sk: {0} sa rovná {1}

en: {0} does not equal any of {1}
sk: {0} sa nerovná žiadnemu z {1}

en: {0} starts with {1}
sk: {0} začína na {1}

en: {0} is less than {1}
sk: {0} je menej ako {1}

en: not {0}
sk: nie {0}

en: Filtered by {0}
sk: Filtrované podľa {0}

en: {0} is greater than {1}
sk: {0} je väčší ako {1}

en: {0} is less than or equal to {1}
sk: {0} je menšia alebo rovná {1}

en: {0} is not empty
sk: {0} nie je prázdny

en: No join named {0}, found: {1}
sk: Nenašlo sa žiadne spojenie s názvom {0}: {1}

en: Question {0}
sk: Otázka {0}

en: Error calculating metadata {0}
sk: Chyba pri výpočte metadát {0}

en: Error calculating display info for {0}: {1}
sk: Chyba pri výpočte zobrazenia informácií pre {0}: {1}

en: Error calculating display name for query: {0}
sk: Chyba pri výpočte zobrazovaného názvu pre dotaz: {0}

en: Can''t order by nil
sk: Nemožno objednať do nuly

en: {0} ascending
sk: {0} vzostupne

en: {0} descending
sk: {0} zostupne

en: Sorted by {0}
sk: Zoradené podľa {0}

en: Saved Question is missing query
sk: Uložená otázka chýba dotaz

en: Saved Question {0} {1} is missing result metadata
sk: Uloženej otázke {0} {1} chýbajú metadáta výsledku

en: {0}: Don''t know how to determine the type of {1}
sk: {0}: Neviem, ako určiť typ {1}

en: Cannot drop the only stage
sk: Nemôžete upustiť od jedinej fázy

en: Table {0}
sk: Tabuľka {0}

en: Unexpected source table ID {0}
sk: Neočakávané ID zdrojovej tabuľky {0}

en: Cannot remove the final join condition
sk: Nie je možné odstrániť konečnú podmienku spojenia

en: Enumerated field values with cardinality at or below this point are treated as enums in the pseudo-ddl used in some model prompts.
sk: S hodnotami vymenovaných polí s kardinalitou rovnou alebo nižšou ako tento bod sa v pseudo-ddl používanom v niektorých modelových výzvach zaobchádza ako s enumami.

en: The OpenAI Model (e.g. 'gpt-4', 'gpt-3.5-turbo')
sk: Model OpenAI (napr. 'gpt-4', 'gpt-3.5-turbo')

en: The OpenAI Organization ID.
sk: ID organizácie OpenAI.

en: The URL to which metabot feedback is posted.
sk: Adresa URL, na ktorú sa odosiela spätná väzba metabota.

en: Number of potential responses metabot will request. The first valid response is selected.
sk: Počet potenciálnych odpovedí, ktoré si metabot vyžiada. Vyberie sa prvá platná odpoveď.

en: The OpenAI API Key.
sk: Kľúč API OpenAI.

en: List available openai models.
sk: Zoznam dostupných modelov openai.

en: The default embeddings model to be used for metabot.
sk: Predvolený model vkladania, ktorý sa má použiť pre metabot.

en: Is Metabot enabled?
sk: Je Metabot povolený?

en: When attempting to assemble prompts, the threshold at which prompt will no longer be appended to.
sk: Pri pokuse o zostavenie výziev sa už nepridáva hranica, pri ktorej sa výzva zobrazí.

en: The URL in which metabot versioned prompt templates are stored.
sk: Adresa URL, v ktorej sú uložené verzie šablón výziev metabot.

en: set auto apply filters to {0}
sk: nastaviť automatické použitie filtrov na {0}

en: added a tab | added {0} tabs
sk[0]: pridaná karta
sk[1]: pridané {0} karty
sk[2]: pridaných {0} kariet
sk[3]: pridané {0} kariet

en: modified the cards
sk: upravené karty

en: added a cache ttl
sk: pridané ttl vyrovnávacej pamäte

en: added some series to card {0}
sk: na kartu {0} pridal niekoľko sérií

en: removed a tab | removed {0} tabs
sk[0]: odstránil kartu
sk[1]: odstránené {0} karty
sk[2]: odstránených {0} kariet
sk[3]: odstránené {0} karty

en: removed the cache ttl
sk: odstránil ttl vyrovnávacej pamäte

en: removed some series from card {0}
sk: odstránil niektoré série z karty {0}

en: modified the tabs
sk: upravil karty

en: changed the cache ttl from "{0}" to "{1}"
sk: zmenil ttl vyrovnávacej pamäte z "{0}" na "{1}"

en: modified the series on card {0}
sk: upraviť sériu na karte {0}

en: rearranged the tabs
sk: zmenil usporiadanie kariet

en: The database does not support actions.
sk: Databáza nepodporuje akcie.

en: Error calculating Metric description: {0}
sk: Chyba pri výpočte Popis metriky: {0}

en: Error fetching indexed values for model {0}
sk: Chyba pri načítaní indexovaných hodnôt pre model {0}

en: reverted to an earlier version
sk: sa vrátil k predchádzajúcej verzii

en: created a revision with no change.
sk: vytvoril revíziu bez zmeny.

en: modified this
sk: upravený tento

en: moved {0} to {1}
sk: presunul {0} na {1}

en: disabled collection preview
sk: náhľad kolekcie pre zdravotne postihnutých

en: this {0}
sk: tento {0}

en: modified the query
sk: upravil dotaz

en: enabled collection review
sk: povolená revízia zberu

en: made {0} public
sk: zverejnené {0}

en: unarchived {0}
sk: nearchivované {0}

en: changed pin position
sk: zmenená poloha kolíka

en: changed the embedding parameters
sk: zmenil parametre vkladania

en: it
sk: to

en: made {0} private
sk: urobil {0} súkromným

en: enabled embedding
sk: povolené vkladanie

en: renamed {0} from "{1}" to "{2}"
sk: premenovať {0} z "{1}" na "{2}"

en: Card
sk: Karta

en: moved {0} from {1} to {2}
sk: presunul {0} z {1} na {2}

en: archived {0}
sk: archivované {0}

en: changed the filters
sk: vymenil filtre

en: disabled embedding
sk: vypnuté vkladanie

en: changed the filter mapping
sk: zmenil mapovanie filtra

en: Error calculating Segment description: {0}
sk: Chyba pri výpočte Popis segmentu: {0}

en: Setting {0} can only be set in a user-local way, but there are no *user-local-values*.
sk: Nastavenie {0} je možné nastaviť len lokálne, ale neexistujú žiadne *lokálne hodnoty*.

en: Prefix for upload table names
sk: Predpona pre názvy tabuliek na odosielanie

en: ID of dashboard to use as a homepage
sk: ID prístrojovej dosky, ktorá sa má použiť ako domovská stránka

en: Whether or not uploads are enabled
sk: Či je alebo nie je povolené odosielanie

en: Schema name for uploads
sk: Názov schémy pre nahrávanie

en: Pick one of your dashboards to serve as a homepage. Users without dashboard access will be directed to the default homepage
sk: Vyberte si jeden z ovládacích panelov, ktorý bude slúžiť ako domovská stránka. Používatelia bez prístupu k ovládaciemu panelu budú presmerovaní na predvolenú domovskú stránku

en: Database ID for uploads
sk: ID databázy pre nahrávanie

en: Cached number of active users. Refresh every 5 minutes.
sk: Počet aktívnych používateľov v medzipamäti. Obnovenie každých 5 minút.

en: Error converting query to pMBQL: {0}
sk: Chyba pri prevode dotazu do jazyka pMBQL: {0}

en: Database auto incremented of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Automatický prírastok databázy {0} sa zmenil z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Position of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Pozícia {0} sa zmenila z ''{1}'' na ''{2}''.

en: Scheduling indexing for model: {0}
sk: Plánovanie indexovania pre model: {0}

en: Error scheduling indexing for model: {0}
sk: Indexovanie plánovania chýb pre model: {0}

en: Index already present for model: {0}
sk: Index už je pre model prítomný: {0}

en: Could not find a common type for {0} and {1}
sk: Nepodarilo sa nájsť spoločný typ pre {0} a {1}

en: {0} is not a recognizable datetime
sk: {0} nie je rozpoznateľný dátum

en: {0} is not a recognizable number
sk: {0} nie je rozpoznateľné číslo

en: {0} is not a recognizable boolean
sk: {0} nie je rozpoznateľný boolean

en: value must be a negative integer
sk: hodnota musí byť záporné celé číslo

en: value must be seq of maps in which {0}s are unique
sk: hodnota musí byť sekvencia máp, v ktorej {0} sú jedinečné

en: Multiple conflicting connection impersonation policies found for current user
sk: Pre aktuálneho používateľa bolo nájdených viacero konfliktných zásad zosobnenia pripojenia

en: Error setting role on connection
sk: Chyba pri nastavovaní roly pri pripojení

en: value must be a valid user attributes map (name -> value)
sk: value musí byť platná mapa atribútov používateľa (name -> value)

en: Export to {0} complete!
sk: Export do {0} dokončený!

en: Exporting Metabase to {0}
sk: Export metabázy do {0}

en: Error importing {0}. Continuing...
sk: Chyba pri importovaní {0}. Pokračovanie...

en: Loading {0}
sk: Načítanie {0}

en: Errors were encountered during import.
sk: Počas importu sa vyskytli chyby.

en: Model not found for table {0}
sk: Model nebol nájdený pre tabuľku {0}

en: Storing {0}
sk: Uloženie {0}

en: How different products are performing.
sk: Ako sa darí jednotlivým produktom.

en: Where most traffic is coming from.
sk: Odkiaľ prichádza najviac návštevníkov.

en: It looks like [[this]] has transactions, so here's a look at them
sk: Vyzerá to, že [[toto]] má transakcie, takže sa na ne pozrite

en: Here's a quick look at [[this]]
sk: Tu je rýchly pohľad na [[toto]]

en: Here's an overview of the people in [[this]]
sk: Tu je prehľad ľudí v [[tomto]]

en: Here's a closer look at [[this]]
sk: Tu je bližší pohľad na [[tento]]

en: A look at [[GenericTable]] across [[this]], and how it changes over time.
sk: Pohľad na [[GenericTable]] v rámci [[tejto]] a jeho zmeny v čase.

en: Here's a closer look at [[this]] over time
sk: Tu je bližší pohľad na [[toto]] v priebehu času

en: Some metrics we found about transactions.
sk: Niektoré metriky, ktoré sme zistili o transakciách.

en: A look at events over time and by several categories.
sk: Pohľad na udalosti v priebehu času a podľa niekoľkých kategórií.

en: These are the same for all [[this.short-name]]
sk: Tieto sú rovnaké pre všetky [[this.short-name]]

en: A look at the [[this]] table
sk: Pohľad na [[túto]] tabuľku

en: Here's a closer look at [[this]] by products
sk: Tu je bližší pohľad na [[toto]] podľa produktov

en: Here's a closer look at [[this]] per source
sk: Tu je bližší pohľad na [[toto]] podľa zdroja

en: A closer look at [[this]]
sk: Bližší pohľad na [[tento]]

en: Here's an overview of [[this]]
sk: Tu je prehľad [[tohto]]

en: An overview of [[this]] and how it's distributed across time, place, and categories.
sk: Prehľad o [[tomto]] a jeho rozdelení v čase, mieste a kategóriách.

en: Here's a closer look at [[this]] per state
sk: Tu je bližší pohľad na [[toto]] na štát

en: A look at [[this]]
sk: Pohľad na [[tento]]

en: Here's a closer look at [[this]] per country
sk: Tu je bližší pohľad na [[toto]] podľa krajín

en: A breakdown of [[this]] over time, and its min, max, average and more.
sk: Rozdelenie [[tohto]] v čase a jeho minima, maxima, priemeru a ďalších hodnôt.

en: A summary of events in [[this]]
sk: Zhrnutie udalostí v [[tomto]]

en: We crunched the numbers for [[this]]
sk: Zistili sme čísla pre [[tento]]

en: Upload error details
sk: Podrobnosti o chybe pri nahrávaní

en: Pick a dashboard to serve as the homepage. If people lack permissions to view the selected dashboard, Metabase will redirect them to the default homepage. You can update or reset the homepage at any time in Admin Settings > Settings > General.
sk: Vyberte si ovládací panel, ktorý bude slúžiť ako domovská stránka. Ak ľudia nemajú oprávnenie na zobrazenie vybraného ovládacieho panela, Metabase ich presmeruje na predvolenú domovskú stránku. Domovskú stránku môžete kedykoľvek aktualizovať alebo resetovať v ponuke Nastavenia administrátora > Nastavenia > Všeobecné.

en: You cannot upload files larger than {0}mb
sk: Nemôžete nahrávať súbory väčšie ako {0}mb

en: Pick a dashboard to serve as the homepage. If people lack permissions to view the selected dashboard, Metabase will redirect them to the default homepage.
sk: Vyberte si ovládací panel, ktorý bude slúžiť ako domovská stránka. Ak ľudia nemajú oprávnenie na zobrazenie vybraného panela, Metabase ich presmeruje na predvolenú domovskú stránku.

en: {0} will cache all saved questions with an average query execution time longer than this many seconds:
sk: {0} uloží do vyrovnávacej pamäte všetky uložené otázky s priemerným časom vykonávania dotazu dlhším ako tento počet sekúnd:

en: These are the primary colors used in charts and throughout {0}. You might need to refresh your browser to see your changes take effect.
sk: Ide o základné farby, ktoré sa používajú v grafoch a v celom {0}. Možno budete musieť obnoviť prehliadač, aby sa zmeny prejavili.

en: The name used for this instance of {0}.
sk: Názov použitý pre túto inštanciu {0}.

en: The default language for all users across the {0} UI, system emails, pulses, and alerts. Users can individually override this default language from their own account settings.
sk: Predvolený jazyk pre všetkých používateľov v používateľskom rozhraní {0}, systémových e-mailoch, impulzoch a upozorneniach. Používatelia môžu tento predvolený jazyk individuálne prepísať v nastaveniach svojho konta.

en: Enable the collection of anonymous usage data in order to help {0} improve.
sk: Povoľte zhromažďovanie anonymných údajov o používaní s cieľom pomôcť zlepšiť {0}.

en: Allow this origin to embed the full {0} application
sk: Umožniť tomuto pôvodu vložiť celú aplikáciu {0}

en: Enable typeahead search in the {0} navbar?
sk: Povolenie vyhľadávania pred zadaním v navigačnom paneli {0}?

en: JSON containing SAML to {0} group mappings.
sk: JSON obsahujúci mapovanie skupín SAML na {0}.

en: Alias for the key that {0} should use for signing SAML requests
sk: Alias pre kľúč, ktorý má {0} používať na podpisovanie požiadaviek SAML

en: JSON containing JWT to {0} group mappings.
sk: JSON obsahujúci mapovanie JWT na skupinu {0}.

en: You must first fix the required fields above.
sk: Najprv musíte opraviť vyššie uvedené povinné polia.

en: Heading Card
sk: Karta záhlavia

en: Pick data…
sk: Vyberte údaje...

en: You can connect widgets to {{variables}} in heading cards.
sk: Widgety môžete pripojiť k {{premenným}} v kartách záhlavia.

en: This dashboard has been set as your homepage.
sk: Tento ovládací panel bol nastavený ako vaša domovská stránka.

en: You can change this in Admin > Settings > General.
sk: Túto možnosť môžete zmeniť v časti Správca > Nastavenia > Všeobecné.

en: Suggest recipients on dashboard subscriptions and alerts
sk: Navrhovanie príjemcov na odbery a upozornenia na prístrojovej doske

en: Suggest all users
sk: Navrhnúť všetkým používateľom

en: Only suggest users in the same groups
sk: Navrhovať len používateľov v rovnakých skupinách

en: Don't show suggestions
sk: Nezobrazujte návrhy

en: You've unsubscribed {0} from the "{1}" alert.
sk: Odhlásili ste sa z odberu upozornenia "{1}".

en: Okay, {0} is subscribed to the "{1}" alert again.
sk: Dobre, {0} je opäť prihlásený na upozornenie "{1}".

en: Whoops, something went wrong.
sk: Niečo sa pokazilo.

en: Please give it a minute and try again
sk: Dajte mu prosím chvíľu a skúste to znova

en: You cannot upload files larger than {0} MB
sk: Nemôžete nahrávať súbory väčšie ako {0} MB

en: Static embedding
sk: Statické vloženie

en: Embed dashboards, charts, and questions on your app or website with basic filters for insights with limited discovery.
sk: Vložte do aplikácie alebo na webovú stránku ovládacie panely, grafy a otázky so základnými filtrami na získanie prehľadu s obmedzeným zisťovaním.

en: Interactive embedding
sk: Interaktívne vkladanie

en: With this Pro/Enterprise feature, you can let your customers query, visualize, and drill-down on their data with the full functionality of Metabase in your app or website, complete with your branding. Set permissions with SSO, down to the row- or column-level, so people only see what they need to.
sk: Vďaka tejto funkcii Pro/Enterprise môžete svojim zákazníkom umožniť vyhľadávať, vizualizovať a prehliadať svoje údaje s plnou funkcionalitou Metabase vo vašej aplikácii alebo na webovej lokalite, spolu s vašou značkou. Nastavte oprávnenia pomocou SSO až na úroveň riadkov alebo stĺpcov, aby ľudia videli len to, čo potrebujú.

en: With {0} you can embed the full Metabase app to allow people to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. You can also get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
sk: Pomocou {0} môžete vložiť celú aplikáciu Metabase, aby ste ľuďom umožnili prechádzať do grafov, prehľadávať kolekcie a používať grafický nástroj na tvorbu dotazov. Môžete tiež získať prioritnú podporu, viac nástrojov, ktoré vám pomôžu zdieľať vaše poznatky s vašimi tímami, a výkonné možnosti, ktoré vám pomôžu vytvárať bezproblémové, interaktívne dátové zážitky pre vašich zákazníkov.

en: Number of emails sent.
sk: Počet odoslaných e-mailov.

en: Number of errors when sending emails.
sk: Počet chýb pri odosielaní e-mailov.

en: Uploads are not enabled.
sk: Nahrávanie nie je povolené.

en: Granular cache controls
sk: Granulárne ovládanie vyrovnávacej pamäte

en: Uploads are not permitted for sandboxed users.
sk: Nahrávanie nie je povolené pre používateľov so sandboxom.

en: Official Collections
sk: Oficiálne zbierky

en: The cache TTL database setting is only enabled if you have a premium token with the cache granular controls feature.
sk: Nastavenie databázy TTL vyrovnávacej pamäte je povolené len vtedy, ak máte prémiový token s funkciou granulárne ovládanie vyrovnávacej pamäte.

en: Connection impersonation
sk: Vydávanie sa za pripojenie

en: Sandboxes
sk: Pieskoviská

en: Instance already initialized
sk: Inštancia je už inicializovaná

en: Note: Sandboxed users will never see suggestions.
sk: Poznámka: Používatelia so Sandboxom nikdy neuvidia návrhy.

en: H2 is not supported as a data warehouse
sk: H2 nie je podporovaná ako dátový sklad

en: Setting {0} uses both :enabled? and :feature options, which are mutually exclusive
sk: Nastavenie {0} používa obe možnosti :enabled? a :feature, ktoré sa navzájom vylučujú

en: Setting {0} is not enabled because feature {1} is not available
sk: Nastavenie {0} nie je povolené, pretože funkcia {1} nie je k dispozícii

en: Setting {0} is not enabled
sk: Nastavenie {0} nie je povolené

en: {0} is a paid feature not currently available to your instance. Please upgrade to use it. Learn more at metabase.com/upgrade/
sk: {0} je platená funkcia, ktorá momentálne nie je dostupná pre vašu inštanciu. Ak ju chcete používať, aktualizujte si ju. Viac informácií nájdete na stránke metabase.com/upgrade/

en: Cannot set `has-user-setup`.
sk: Nemožno nastaviť `has-user-setup`.

en: A value that is true iff the metabase instance has one or more users registered.
sk: Hodnota, ktorá je true, ak inštancia metabázy má jedného alebo viacerých registrovaných používateľov.

en: Metabase config files require a Premium token with the :config-text-file feature.
sk: Konfiguračné súbory metabázy vyžadujú token Premium s funkciou :config-text-file.

en: Allowed email address domain(s) for new Dashboard Subscriptions and Alerts. To specify multiple domains, separate each domain with a comma, with no space in between. To allow all domains, leave the field empty. This setting doesn’t affect existing subscriptions.
sk: Povolená doména(-y) e-mailovej adresy pre nové odbery a upozornenia na informačnom paneli. Ak chcete zadať viacero domén, oddeľte každú doménu čiarkou bez medzery. Ak chcete povoliť všetky domény, nechajte pole prázdne. Toto nastavenie nemá vplyv na existujúce odbery.

en: Advanced Permissions
sk: Rozšírené oprávnenia

en: Serialization
sk: Serializácia

en: Audit app
sk: Aplikácia Audit

en: Content verification
sk: Overenie obsahu

en: SAML-based authentication
sk: Overovanie založené na SAML

en: JWT-based authentication
sk: Overovanie založené na JWT

en: Invalid redirect URL
sk: Neplatná adresa URL presmerovania

en: Overview of [[this]] data from Google Analytics
sk: Prehľad [[týchto]] údajov zo služby Google Analytics

en: Where most sessions originate
sk: Odkiaľ pochádza väčšina relácií

en: Here's an overview of [[this]] data from Google Analytics
sk: Tu je prehľad [[týchto]] údajov zo služby Google Analytics

en: Database levels
sk: Úrovne databázy

en: Schema and table levels
sk: Úrovne schémy a tabuľky

en: Other data permissions
sk: Iné povolenia na údaje

en: Pick a dashboard to serve as the homepage
sk: Vyberte si prístrojový panel, ktorý bude slúžiť ako domovská stránka

en: Customize
sk: Prispôsobenie stránky

en: Connect your database
sk: Pripojenie databázy

en: Apply all filters
sk: Použiť všetky filtre

en: To manage your billing preferences, please email
sk: Ak chcete spravovať svoje fakturačné preferencie, pošlite e-mail

en: Monitoring access
sk: Monitorovanie prístupu

en: Are you sure you want to delete this row?
sk: Ste si istí, že chcete tento riadok odstrániť?

en: Delete forever
sk: Vymazať navždy

en: This will permanently delete the row. There’s no undoing this, so please be sure.
sk: Tým sa riadok natrvalo odstráni. Tento krok sa nedá vrátiť späť, preto sa uistite.

en: Add an attribute
sk: Pridanie atribútu

en: Customize Homepage
sk: Prispôsobenie domovskej stránky

en: Like January 2016
sk: Ako január 2016

en: Like Q1 2016
sk: Ako v 1. štvrťroku 2016

en: Regenerate JWT signing key?
sk: Regenerovať podpisový kľúč JWT?

en: This will cause existing tokens to stop working until the identity provider is updated with the new key.
sk: To spôsobí, že existujúce tokeny prestanú fungovať, kým sa poskytovateľ identity neaktualizuje novým kľúčom.

en: Foreign key target
sk: Cieľový cudzí kľúč

en: Invalid query: {0}
sk: Neplatný dotaz: {0}

en: {0} does not exist
sk: {0} neexistuje

en: Dynamic patterns are not supported.
sk: Dynamické vzory nie sú podporované.

en: Custom expressions cannot be de-selected. Delete the expression instead.
sk: Výber vlastných výrazov nie je možné zrušiť. Namiesto toho výraz odstráňte.

en: Fields cannot be adjusted on native queries. Either edit the native query, or save this question and edit the fields in a GUI question based on this one.
sk: Polia nie je možné upravovať v pôvodných dotazoch. Buď upravte pôvodný dotaz, alebo uložte túto otázku a upravte polia v otázke GUI založenej na tejto otázke.

en: Non-standard join condition. {0}
sk: Neštandardná podmienka spojenia. {0}

en: Error calculating metadata for {0}: {1}
sk: Chyba pri výpočte metadát pre {0}: {1}

en: Missing extra, required keys for native query: {0}
sk: Chýbajúce ďalšie požadované kľúče pre natívny dotaz: {0}

en: Must be a native query
sk: Musí to byť pôvodný dotaz

en: Whether to enable models persistence for a specific Database.
sk: Povolenie perzistencie modelov pre konkrétnu databázu.

en: Invalid Metric or Segment: {0}
sk: Neplatná metrika alebo segment: {0}

en: Invalid query execution context: {0}
sk: Neplatný kontext vykonávania dotazu: {0}

en: Invalid output: {0}
sk: Neplatný výstup: {0}

en: Invalid input: {0}
sk: Neplatný vstup: {0}

en: See this {0}{1} | See these {0}
sk[0]: Pozri tento {0}{1}
sk[1]: Pozrite si tieto {0}
sk[2]: Pozrite si tieto {0}
sk[3]: Pozrite si tieto {0}

en: This is a read-only Instance Analytics {0}.
sk: Toto je inštancia určená len na čítanie Analýza {0}.

en: Attribute keys can't have the same name
sk: Kľúče atribútov nemôžu mať rovnaký názov

en: Duplicate login attribute keys
sk: Duplicitné kľúče atribútov prihlásenia

en: This filter has been auto-connected with questions with the same field.
sk: Tento filter bol automaticky prepojený s otázkami s rovnakým poľom.

en: Undo auto-connection
sk: Zrušenie automatického pripojenia

en: {0} has been auto-connected with filters with the same field.
sk: {0} bol automaticky prepojený s filtrami s rovnakým poľom.

en: Metabase has been updated
sk: Metabáza bola aktualizovaná

en: See what's new
sk: Pozrite si, čo je nové

en: This filter can't be limited by another dashboard filter because its widget type is an input box.
sk: Tento filter nie je možné obmedziť iným filtrom ovládacieho panela, pretože jeho typom widgetu je vstupné pole.

en: If the filter has values that are from another question or model, or a custom list, then this filter can't be limited by another dashboard filter.
sk: Ak má filter hodnoty, ktoré pochádzajú z inej otázky alebo modelu, alebo z vlastného zoznamu, potom tento filter nemôže byť obmedzený iným filtrom prístrojovej dosky.

en: This label is already in use
sk: Toto označenie sa už používa

en: You can’t customize selectable values for this filter because it is linked to another one.
sk: Pre tento filter nemôžete prispôsobiť vyberateľné hodnoty, pretože je prepojený s iným filtrom.

en: Search for someone…
sk: Vyhľadajte niekoho...

en: Last edit date
sk: Dátum poslednej úpravy

en: Last editor
sk: Posledný redaktor

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: Hide column
sk: Skryť stĺpec

en: Remove all
sk: Odstráňte všetky

en: Add all
sk: Pridať všetky

en: Change operator
sk: Zmena operátora

en: Right table
sk: Pravý stôl

en: Views per day
sk: Zobrazenia za deň

en: Dashboard views and saves per day
sk: Zobrazenia a uloženia na prístrojovom paneli za deň

en: Most popular dashboards and their avg loading times
sk: Najobľúbenejšie prístrojové panely a ich priemerné časy načítania

en: Questions included the most in dashboards
sk: Otázky najčastejšie zahrnuté do informačných panelov

en: Total queries and their average speed
sk: Celkový počet dopytov a ich priemerná rýchlosť

en: Queries per database each day
sk: Dotazy na databázu každý deň

en: Largest downloads in the last 30 days
sk: Najväčší počet stiahnutí za posledných 30 dní

en: Total downloads per user
sk: Celkový počet stiahnutí na používateľa

en: All downloads by size
sk: Všetky stiahnutia podľa veľkosti

en: Query views and speed per day
sk: Zobrazenia a rýchlosť dopytov za deň

en: Most popular queries
sk: Najobľúbenejšie dotazy

en: Slowest queries
sk: Najpomalšie dotazy

en: Views last 45 days
sk: Zobrazenia za posledných 45 dní

en: Average execution time last 45 days
sk: Priemerný čas realizácie za posledných 45 dní

en: Most-queried schemas
sk: Najčastejšie vyhľadávané schémy

en: Slowest schemas
sk: Najpomalšie schémy

en: Most-viewed Dashboards
sk: Najčastejšie zobrazované prístrojové panely

en: Most-viewed Queries
sk: Najčastejšie zobrazované dotazy

en: Query views
sk: Zobrazenia dotazov

en: Dashboard views
sk: Zobrazenia prístrojového panela

en: Active members and new members per day
sk: Aktívni členovia a noví členovia za deň

en: Active members and queries per day
sk: Aktívni členovia a otázky za deň

en: Members who are looking at the most things
sk: Členovia, ktorí sa pozerajú na väčšinu vecí

en: Members who are creating the most things
sk: Členovia, ktorí vytvárajú najviac vecí

en: Most-queried tables
sk: Najčastejšie vyhľadávané tabuľky

en: Least-queried tables
sk: Najmenej vyhľadávané tabuľky

en: Move to tab
sk: Presun na kartu

en: Left table
sk: Ľavý stôl

en: Add condition
sk: Pridať podmienku

en: Left column
sk: Ľavý stĺpec

en: Right column
sk: Pravý stĺpec

en: Remove condition
sk: Odstrániť podmienku

en: Lax (default)
sk: Lax (predvolené)

en: Allows cookies to be sent when a user is navigating to the origin site from an external site (like when following a link).
sk: Umožňuje odosielanie súborov cookie, keď používateľ prechádza na pôvodnú lokalitu z externej lokality (napríklad pri sledovaní odkazu).

en: Strict (not recommended)
sk: Prísne (neodporúča sa)

en: Never allows cookies to be sent on a cross-site request. Warning: this will prevent users from following external links to Metabase.
sk: Nikdy nepovoľuje odosielanie súborov cookie pri požiadavke na krížovú lokalitu. Upozornenie: Toto zabráni používateľom sledovať externé odkazy na databázu Metabase.

en: Allows all cross-site requests. Incompatible with most Safari and iOS-based browsers.
sk: Povolí všetky požiadavky na krížové lokality. Nekompatibilné s väčšinou prehliadačov Safari a iOS.

en: Add Recipients as CC or BCC
sk: Pridanie príjemcov ako CC alebo BCC

en: Control the visibility of recipients.
sk: Kontrola viditeľnosti príjemcov.

en: BCC - Hide recipients
sk: BCC - Skryť príjemcov

en: CC - Disclose recipients
sk: CC - Zverejniť príjemcov

en: Make a copy
sk: Vytvorte si kópiu

en: Enter Fullscreen
sk: Vstup na celú obrazovku

en: previous {0}
sk: predchádzajúci {0}

en: Edited
sk: Upravené

en: This instance analytics collection is read-only for admin users
sk: Táto zbierka analytických údajov inštancie je určená len na čítanie pre používateľov administrátora

en: Indexed record
sk: Indexovaný záznam

en: Your changes haven't been saved, so you'll lose them if you navigate away.
sk: Vaše zmeny neboli uložené, takže ich stratíte, ak prejdete preč.

en: Discard your changes?
sk: Odstránite svoje zmeny?

en: Unable to combine these questions
sk: Nie je možné tieto otázky skombinovať

en: Card moved: {0}
sk: Karta sa presunula: {0}

en: Action card moved
sk: Presunutá akčná karta

en: Text card moved
sk: Presunutá textová karta

en: Heading card moved
sk: Presunutá karta záhlavia

en: Link card moved
sk: Karta prepojenia presunutá

en: Card moved
sk: Presunutá karta

en: Must be a valid email address
sk: Musí to byť platná e-mailová adresa

en: Must be {0} characters or less
sk: Musí obsahovať {0} alebo menej znakov

en: ⚠️ Pro features error.
sk: Chyba funkcií ⚠️ Pro.

en: 1 user selected
sk: Vybraný 1 používateľ

en: {0} users selected
sk: {0} vybraných používateľov

en: {0} result | {0} results
sk[0]: {0} výsledok

en: Verified items only
sk: Len overené položky

en: Cake
sk: Torta

en: Open in Metabase
sk: Otvoriť v databáze Metabase

en: This Audit section has been upgraded to the
    {0}
     and will be removed in a future release.
sk: Táto časť auditu bola aktualizovaná na
    {0}
     a bude odstránená v niektorej z budúcich verzií.

en: Metabase Analytics Collection
sk: Analytická zbierka Metabase

en: It's now easier to explore and to give others
      {0}
    to these insights.
sk: Teraz je jednoduchšie preskúmať a poskytnúť ostatným
      {0}
    k týmto poznatkom.

en: access
sk: prístup

en: All downloads
sk: Všetky súbory na stiahnutie

en: All questions
sk: Všetky otázky

en: This is called the Single Sign On URL in Okta, the Application Callback URL in Auth0, and the ACS (Consumer) URL in OneLogin.
sk: V službe Okta sa nazýva adresa URL jednotného prihlásenia, v službe Auth0 adresa URL spätného volania aplikácie a v službe OneLogin adresa URL ACS (Consumer).

en: Native question variables do not support dropdown lists or search box filters, and can't limit values for linked filters.
sk: Natívne premenné otázky nepodporujú rozbaľovacie zoznamy ani filtre vyhľadávacích polí a nemôžu obmedzovať hodnoty pre prepojené filtre.

en: Native question variables only accept a single value. They do not support dropdown lists or search box filters, and can't limit values for linked filters.
sk: Natívne premenné otázky prijímajú len jednu hodnotu. Nepodporujú rozbaľovacie zoznamy ani filtre vyhľadávacích polí a nemôžu obmedzovať hodnoty pre prepojené filtre.

en: is true
sk: je pravda

en: is false
sk: je nepravdivý

en: Choose a column
sk: Výber stĺpca

en: Connection impersonation requires specifying a user role on the database connection.
sk: Vymenovanie pripojenia si vyžaduje určenie používateľskej roly v pripojení k databáze.

en: Edit connection
sk: Upraviť pripojenie

en: SameSite cookie setting
sk: Nastavenie súborov cookie SameSite

en: Determines whether or not cookies are allowed to be sent on cross-site requests. You’ll likely need to change this to None if your embedding application is hosted under a different domain than Metabase. Otherwise, leave it set to Lax, as it's more secure.
sk: Určuje, či sa súbory cookie môžu alebo nemôžu odosielať pri požiadavkách na krížové lokality. Pravdepodobne budete musieť zmeniť túto hodnotu na None (žiadne), ak je vaša aplikácia na vkladanie hostovaná pod inou doménou ako Metabase. V opačnom prípade ponechajte nastavenú hodnotu Lax, pretože je bezpečnejšia.

en: If you set this to None, you'll have to use HTTPS (unless you're just embedding locally), or browsers will reject the request. {0}
sk: Ak nastavíte túto hodnotu na hodnotu None, budete musieť použiť protokol HTTPS (pokiaľ ho nevkladáte len lokálne), inak prehliadače odmietnu požiadavku. {0}

en: You should probably change this setting to {0}.
sk: Toto nastavenie by ste pravdepodobne mali zmeniť na {0}.

en: Edit Configuration
sk: Upraviť konfiguráciu

en: Warning: uploads to the Sample Database are for testing only and may disappear. If you want your data to stick around, you should upload to a PostgreSQL or MySQL database.
sk: Upozornenie: Nahrávanie do vzorovej databázy slúži len na testovanie a môže zmiznúť. Ak chcete, aby vaše údaje zostali, mali by ste ich nahrať do databázy PostgreSQL alebo MySQL.

en: More…
sk: Viac...

en: The selected tab is no longer available
sk: Vybraná karta už nie je k dispozícii

en: Select a dashboard tab
sk: Vyberte kartu prístrojovej dosky

en: View and filter all {0} results
sk: Zobrazenie a filtrovanie všetkých výsledkov {0}

en: View and filter results
sk: Zobrazenie a filtrovanie výsledkov

en: native
sk: natívne

en: 1 type selected
sk: Vybraný 1 typ

en:  types selected
sk:  vybrané typy

en: Done picking columns
sk: Hotové vyberanie stĺpcov

en: invalid value for dashboard template name
sk: neplatná hodnota pre názov šablóny ovládacieho panela

en: value must be a parameter map with an 'id' key
sk: hodnota musí byť mapa parametrov s kľúčom "id

en: Content Management or Official Collections
sk: Správa obsahu alebo oficiálne zbierky

en: Number of hours a password reset is considered valid.
sk: Počet hodín, počas ktorých sa obnovenie hesla považuje za platné.

en: Token does not match the setup token.
sk: Token sa nezhoduje s tokenom nastavenia.

en: Not able to modify the internal user
sk: Nie je možné upraviť interného používateľa

en: {0} is not after {1}
sk: {0} nie je za {1}

en: {0} is not before {1}
sk: {0} nie je pred {1}

en: {0} relates to {1}
sk: {0} sa vzťahuje na {1}

en: {0} is no more than {1}
sk: {0} nie je viac ako {1}

en: {0} is before {1}
sk: {0} je pred {1}

en: year
sk: rok

en: {0} is after {1}
sk: {0} je za {1}

en: {0} is at least {1}
sk: {0} je aspoň {1}

en: Migration complete in {0}
sk: Migrácia dokončená v {0}

en: No unrun migrations found.
sk: Nenašli sa žiadne nespustené migrácie.

en: Migration lock is cleared. Running {0} migrations ...
sk: Migračný zámok je zrušený. Spustenie {0} migrácií ...

en: You must provide a value.
sk: Musíte uviesť hodnotu.

en: Other tables rely on this row so it cannot be deleted.
sk: Ostatné tabuľky sa na tento riadok spoliehajú, takže ho nemožno vymazať.

en: This {0} does not exist.
sk: Tento {0} neexistuje.

en: {0} already {1}.
sk: {0} už {1}.

en: Unable to update the record.
sk: Záznam sa nedá aktualizovať.

en: This {0} value already exists.
sk: Táto hodnota {0} už existuje.

en: Some of your values aren’t of the correct type for the database.
sk: Niektoré z vašich hodnôt nie sú správneho typu pre databázu.

en: Unable to create a new record.
sk: Nie je možné vytvoriť nový záznam.

en: exists | exist
sk[0]: existuje

en: {0} must have values.
sk: {0} musí mať hodnoty.

en: This value should be of type {0}.
sk: Táto hodnota by mala byť typu {0}.

en: All but first argument to subtraction must be an interval.
sk: Okrem prvého argumentu pri odčítaní musí byť intervalom.

en: Interval as first argrument to subtraction is not allowed.
sk: Interval ako prvý argument pre odčítanie nie je povolený.

en: It looks like we got more parameters than we can handle, remember that parameters cannot be used in comments or as identifiers.
sk: Vyzerá to tak, že máme viac parametrov, ako dokážeme spracovať, nezabudnite, že parametre nemožno používať v komentároch ani ako identifikátory.

en: Unable to determine sqlserver's dbms major version. Fallback to 0.
sk: Nie je možné určiť hlavnú verziu dbms sqlserveru. Spätné nastavenie na 0.

en: Whether or not bcc emails are enabled, default behavior is that it is
sk: Bez ohľadu na to, či sú e-maily bcc povolené alebo nie, predvolené správanie je, že je

en: User {0} does not exist
sk: Používateľ {0} neexistuje

en: Loading events namespace:
sk: Načítanie menného priestoru udalostí:

en: Error publishing {0} event: {1}
sk: Chyba pri publikovaní udalosti {0}: {1}

en: See this day by hour
sk: Pozri tento deň po hodinách

en: See this month by week
sk: Pozrite si tento mesiac po týždňoch

en: See this hour by minute
sk: Pozrite si túto hodinu po minúte

en: See this year by quarter
sk: Pozri tento rok podľa štvrťrokov

en: See this quarter by month
sk: Pozrite si tento štvrťrok podľa mesiacov

en: See this week by day
sk: Pozrite si tento týždeň podľa dní

en: Is Not Empty
sk: Nie je prázdny

en: Cannot add-field with unknown source {0}
sk: Nie je možné pridať pole s neznámym zdrojom {0}

en: Cannot remove-field with unknown source {0}
sk: Nie je možné odstrániť pole s neznámym zdrojom {0}

en: {0} is in the {1}, starting {2} ago
sk: {0} je v {1}, začína pred {2}

en: {0} excludes {1} {2} selections
sk: {0} vylučuje {1} {2} výbery

en: {0} is in the {1}, starting {2} from now
sk: {0} je v {1}, počnúc {2} odteraz

en: {0} is equal to {1}
sk: {0} sa rovná {1}

en: {0} is not {1} selections
sk: {0} nie je {1} výber

en: {0} excludes each {1}
sk: {0} vylučuje každý {1}

en: {0} is equal to {1} selections
sk: {0} sa rovná {1} výbery

en: {0} excludes {1} each year
sk: {0} vylučuje {1} každý rok

en: {0} is not equal to {1}
sk: {0} sa nerovná {1}

en: {0} is in the {1}
sk: {0} je v {1}

en: {0} is on {1}
sk: {0} je na {1}

en: {0} is not {1}
sk: {0} nie je {1}

en: {0} excludes the hour of {1}
sk: {0} vylučuje hodinu {1}

en: {0} excludes {1}
sk: {0} vylučuje {1}

en: {0} is not equal to {1} selections
sk: {0} sa nerovná {1} výber

en: {0} is {1} selections
sk: {0} je {1} výber

en: You cannot archive the Custom Reports Collection.
sk: Kolekciu vlastných zostáv nie je možné archivovať.

en: Invalid field ref for indexing: {0}
sk: Neplatné referenčné pole pre indexovanie: {0}

en: Audit database permissions can only be changed by updating audit collection permissions.
sk: Oprávnenia databázy auditu možno zmeniť iba aktualizáciou oprávnení kolekcie auditu.

en: Setting User {0}''s last_acknowledged_version to {1}, the current version
sk: Nastavenie last_acknowledged_version používateľa {0}' na {1}, aktuálnu verziu

en: The last version for which a user dismissed the 'What's new?' modal.
sk: Posledná verzia, pri ktorej používateľ zamietol modálne okno "Čo je nové?".

en: Token should be 64 hexadecimal characters.
sk: Token by mal mať 64 hexadecimálnych znakov.

en: Unable to bin Field without a min/max value (missing or incomplete fingerprint)
sk: Nemožnosť binovať Pole bez minimálnej/maximálnej hodnoty (chýbajúci alebo neúplný odtlačok)

en: Cannot update binned field: could not find matching source metadata for Field {0}
sk: Nemožno aktualizovať binované pole: nepodarilo sa nájsť zodpovedajúce zdrojové metadáta pre pole {0}

en: Maximum number of rows to return for aggregated queries via the API.
sk: Maximálny počet riadkov, ktoré sa majú vrátiť pri agregovaných dotazoch prostredníctvom API.

en: Segment expansion failed. Check mutually recursive segment definitions.
sk: Rozšírenie segmentu sa nepodarilo. Skontrolujte vzájomne rekurzívne definície segmentov.

en: Querying this database requires the audit-app feature flag
sk: Vyhľadávanie v tejto databáze vyžaduje príznak funkcie audit-app

en: Failed to fetch {0} {1}
sk: Nepodarilo sa načítať {0} {1}

en: Attempting to initialize metadata provider with new Database {0}. Queries can only reference one Database. Already referencing: {1}
sk: Pokus o inicializáciu poskytovateľa metadát s novou databázou {0}. Dotazy sa môžu odvolávať len na jednu databázu. Už sa na ňu odkazuje: {1}

en: Failed to parse datetime value: {0}
sk: Nepodarilo sa analyzovať hodnotu datetime: {0}

en: Invalid value for session cookie samesite
sk: Neplatná hodnota pre súbor cookie relácie samesite

en: Value for the session cookie's `SameSite` directive.
sk: Hodnota pre smernicu `SameSite` súboru cookie relácie.

en: value must be an array of valid results column metadata maps.
sk: hodnota musí byť pole platných máp metadát stĺpcov výsledkov.

en: value must be a valid map of schedule maps for a DB.
sk: hodnota musí byť platnou mapou máp rozvrhu pre DB.

en: Found multiple matching field metadata for:
sk: Nájdených viacero zodpovedajúcich metadát poľa:

en: Invalid timezone {0}: {1}
sk: Neplatné časové pásmo {0}: {1}

en: {0} database {1} default timezone is {2}
sk: {0} databáza {1} predvolené časové pásmo je {2}

en: Error fetching details for Quartz Job: {0}
sk: Chyba pri načítavaní podrobností pre úlohu Quartz: {0}

en: Class not found for Quartz Job {0}. This probably means that this job was removed or renamed.
sk: Trieda nebola nájdená pre úlohu Quartz {0}. To pravdepodobne znamená, že táto úloha bola odstránená alebo premenovaná.

en: Cannot sync Database: It is the audit db.
sk: Nie je možné synchronizovať databázu: Je to audit db.

en: Number of days to retain data in audit-related tables. Minimum value is 30; set to 0 to retain data indefinitely.
sk: Počet dní na uchovávanie údajov v tabuľkách súvisiacich s auditom. Minimálna hodnota je 30; ak chcete údaje uchovávať neobmedzene dlho, nastavte hodnotu 0.

en: {0} is not a recognizable zoned datetime
sk: {0} nie je rozpoznateľný zónový dátumový čas

en: value must be a valid Quartz cron schedule string.
sk: hodnota musí byť platný reťazec plánu cronu Quartz.

en: value must be a valid schedule map. See schema in metabase.util.cron for details.
sk: hodnota musí byť platná mapa rozvrhu. Podrobnosti nájdete v schéme v metabase.util.cron.

en: Connection impersonation is enabled for this database, but no default role is found
sk: Pre túto databázu je povolené zosobnenie pripojenia, ale nenašla sa žiadna predvolená rola

en: User does not have attribute required for connection impersonation.
sk: Používateľ nemá atribút požadovaný na zosobnenie pripojenia.

en: Native queries are not allowed on the audit database
sk: Natívne dotazy nie sú v databáze auditu povolené

en: Audit queries are only allowed on audit views
sk: Audítorské dotazy sú povolené len v audítorských zobrazeniach

en: Unable to make audit collections writable.
sk: Nie je možné zabezpečiť, aby bolo možné zapisovať zbierky auditov.

en: Error creating new SSO user
sk: Chyba pri vytváraní nového používateľa SSO

en: Usage insights
sk: Poznatky o používaní

en: This is a read-only Metabase Analytics {0}.
sk: Toto je databáza Metabase Analytics len na čítanie {0}.

en: This field can't be left empty.
sk: Toto pole nesmie zostať prázdne.

en: This needs to be an "http://", "https://" or "mailto:" URL.
sk: Musí to byť adresa URL "http://", "https://" alebo "mailto:".

en: Link to Metabase help
sk: Prepojenie na nápovedu k databáze Metabase

en: Hide it
sk: Schovajte ho

en: Go to a custom destination...
sk: Prejsť na vlastnú destináciu...

en: Help link custom destination
sk: Pomocné prepojenie vlastného cieľa

en: Enter a URL it should go to
sk: Zadajte adresu URL, na ktorú by sa malo prejsť

en: Control the visibility of links to Metabase documentation and Metabase references in your instance. {0}
sk: Ovládanie viditeľnosti odkazov na dokumentáciu Metabázy a odkazov na Metabázu vo vašej inštancii. {0}

en: This affects all links in the product experience (outside of the admin panel) that point to Metabase.com URLs.
sk: To sa týka všetkých odkazov v prostredí produktov (mimo panela administrátora), ktoré odkazujú na adresy URL Metabase.com.

en: When hidden, your users will lose the ability to troubleshoot and learn how to use features such as the Query and SQL Editors, among others.
sk: Ak je skrytý, používatelia stratia možnosť riešiť problémy a naučiť sa používať funkcie, ako sú okrem iného editory dotazov a SQL.

en: You might also want to customize the Application Name setting.
sk: Možno budete chcieť prispôsobiť aj nastavenie Názov aplikácie.

en: API Key
sk: Kľúč API

en: Manage API keys
sk: Správa kľúčov API

en: tables
sk: tabuľky

en: schema
sk: schéma

en: schemas
sk: schémy

en: entity
sk: subjekt

en: entities
sk: subjekty

en: Change access to this database to granular?
sk: Zmeniť prístup do tejto databázy na granulárny?

en: Just letting you know that changing the permission setting on this {0} will also update the database permission setting to “Granular” to reflect that some of the database’s {1} have different permission settings.
sk: Len vás upozorňujeme, že zmenou nastavenia oprávnenia na tomto {0} sa aktualizuje aj nastavenie oprávnenia databázy na "Granulárne", aby sa zohľadnilo, že niektoré {1} databázy majú iné nastavenia oprávnenia.

en: The email you use for your {0} account
sk: E-mail, ktorý používate pre svoje konto {0}

en: Uploads CSVs to {0}
sk: Nahráva súbory CSV do {0}

en: Open the {0} drill-through menu
sk: Otvorte ponuku {0} vŕtania

en: Placeholder Card
sk: Zástupná karta

en: Add section
sk: Pridanie sekcie

en: The {0} parameter requires a default value but none was provided. | The {0} parameters require default values but none were provided.
sk[0]: Parameter {0} vyžaduje predvolenú hodnotu, ale žiadna nebola zadaná.

en: Ask your admin to create a public link
sk: Požiadajte správcu o vytvorenie verejného prepojenia

en: Public links are disabled
sk: Verejné odkazy sú vypnuté

en: Create a public link
sk: Vytvorenie verejného prepojenia

en: Public links are off
sk: Verejné odkazy sú vypnuté

en: Enable them in settings
sk: Povoľte ich v nastaveniach

en: Embed
sk: Vložiť

en: Embedding is off
sk: Vkladanie je vypnuté

en: Enable it in settings
sk: Povoľte ju v nastaveniach

en: Anyone can view this if you give them the link.
sk: Ktokoľvek si to môže pozrieť, ak mu poskytnete odkaz.

en: Remove public link
sk: Odstránenie verejného prepojenia

en: Affects both public link and embed URL for this dashboard
sk: Ovplyvňuje verejné prepojenie aj vloženú adresu URL pre tento ovládací panel

en: Replace with…
sk: Nahraďte...

en: Get started with Embedding Metabase in your app
sk: Začnite s vkladaním databázy Metabase do svojej aplikácie

en: As you expressed interest in Embedding, follow these steps to start
sk: Keďže ste prejavili záujem o vloženie, postupujte podľa týchto krokov a začnite

en: Enable and configure embedding in settings
sk: Povolenie a konfigurácia vkladania v nastaveniach

en: Select or create a dashboard or question to do a static embed
sk: Vyberte alebo vytvorte ovládací panel alebo otázku na statické vloženie

en: Follow the quickstart to do an interactive embed
sk: Postupujte podľa rýchleho štartu a vykonajte interaktívne vloženie

en: {0} about embedding
sk: {0} o vložení

en: {0} tips
sk: {0} tipy

en: Try out these sample x-rays to see what {0} can do.
sk: Vyskúšajte tieto ukážky röntgenových snímok a zistite, čo dokáže {0}.

en: This filter is set to disabled in an embedded dashboard.
sk: Tento filter je vo vloženom prístrojovom paneli nastavený na zakázaný.

en: To always require a value, first visit embedding settings,
    make this filter editable or locked, re-publish the
    dashboard, then return to this page.
sk: Ak chcete vždy vyžadovať hodnotu, najprv navštívte nastavenia vkladania,
    aby bol tento filter upraviteľný alebo uzamknutý, znovu zverejnite
    ovládacieho panela a potom sa vráťte na túto stránku.

en: making it locked, will require updating the
    embedding code before proceeding, otherwise the embed will
    break.
sk: aby sa uzamkol, bude vyžadovať aktualizáciu
    vkladanie kódu pred pokračovaním, inak sa vkladanie
    rozbije.

en: This label is already in use.
sk: Toto označenie sa už používa.

en: This label is reserved for dashboard tabs.
sk: Toto označenie je vyhradené pre karty prístrojovej dosky.

en: Always require a value
sk: Vždy vyžadujte hodnotu

en: When enabled, people can change the value or reset it, but can't clear it entirely.
sk: Ak je táto funkcia povolená, ľudia môžu zmeniť hodnotu alebo ju vynulovať, ale nemôžu ju úplne vymazať.

en: Embed {0}
sk: Vložiť {0}

en: Customizing your embed’s appearance
sk: Prispôsobenie vzhľadu embedu

en: These cosmetic options requiring changing the server code. You can play around with and preview the options here, and check out the {0} for more.
sk: Tieto kozmetické možnosti vyžadujú zmenu kódu servera. S možnosťami sa môžete pohrať a pozrieť si ich náhľad tu a pozrite si {0} pre viac informácií.

en: Playing with appearance options
sk: Hranie sa s možnosťami vzhľadu

en: Background
sk: Pozadie

en: You can change the font with {0}.
sk: Písmo môžete zmeniť pomocou {0}.

en: a paid plan
sk: platený plán

en: Enable users to download data from this embed
sk: Umožniť používateľom sťahovať údaje z tohto vloženého

en: Removing the “Powered by Metabase” banner
sk: Odstránenie bannera "Powered by Metabase"

en: This banner appears on all static embeds created with the Metabase open source version. You’ll need to upgrade to {0} to remove the banner.
sk: Tento banner sa zobrazuje na všetkých statických vkladoch vytvorených pomocou otvorenej verzie databázy Metabase. Ak chcete tento banner odstrániť, musíte aktualizovať na verziu {0}.

en: Dashboard title
sk: Názov prístrojovej dosky

en: Question title
sk: Názov otázky

en: You can reference columns here in functions or equations, like: floor([Price] - [Discount]).
sk: Na stĺpce tu môžete odkazovať vo funkciách alebo rovniciach, napríklad: floor([Cena] - [Zľava]).

en: This filter is set to disabled in an embedded question.
sk: Tento filter je vo vloženej otázke nastavený na vypnutý.

en: To always require a value, first visit embedding settings,
    make this filter editable or locked, re-publish the
    question, then return to this page.
sk: Ak chcete vždy vyžadovať hodnotu, najprv navštívte nastavenia vkladania,
    aby bol tento filter upraviteľný alebo uzamknutý, znovu zverejnite
    otázku a potom sa vráťte na túto stránku.

en: Exclude…
sk: Okrem...

en: Select none…
sk: Vyberte žiadne...

en: Select all…
sk: Vyberte všetky...

en: Filter value
sk: Hodnota filtra

en: Lower latitude
sk: Nižšia zemepisná šírka

en: Upper latitude
sk: Horná zemepisná šírka

en: Left longitude
sk: Ľavá zemepisná dĺžka

en: Right longitude
sk: Pravá dĺžka

en: Apply filters
sk: Použiť filtre

en: operator
sk: operátor

en: Filter operator
sk: Operátor filtra

en: No matching segment found.
sk: Nenašiel sa žiadny zodpovedajúci segment.

en: Enter a time
sk: Zadajte čas

en: All time
sk: Celý čas

en: Error uploading your file
sk: Chyba pri nahrávaní súboru

en: Value from another column…
sk: Hodnota z iného stĺpca...

en: Previous value
sk: Predchádzajúca hodnota

en: Custom value…
sk: Vlastná hodnota...

en: Previous minute
sk: Predchádzajúca minúta

en: Previous hour
sk: Predchádzajúca hodina

en: Previous day
sk: Predchádzajúci deň

en: Previous week
sk: Predchádzajúci týždeň

en: Previous month
sk: Predchádzajúci mesiac

en: Previous quarter
sk: Predchádzajúci štvrťrok

en: Previous year
sk: Predchádzajúci rok

en: minutes ago
sk: pred minútami

en: hours ago
sk: pred hodinami

en: days ago
sk: pred niekoľkými dňami

en: weeks ago
sk: pred niekoľkými týždňami

en: months ago
sk: pred niekoľkými mesiacmi

en: quarters ago
sk: pred štvrťrokom

en: years ago
sk: pred rokmi

en: Unit
sk: Jednotka

en: Starting from interval
sk: Počnúc intervalom

en: Starting from unit
sk: Počnúc jednotkou

en: Remove offset
sk: Odstránenie posunu

en: Upload data to this model
sk: Nahrávanie údajov do tohto modelu

en: Start date
sk: Dátum začiatku

en: End date
sk: Dátum ukončenia

en: Start time
sk: Čas začiatku

en: End time
sk: Čas ukončenia

en: Configure your parameters' types and properties here. The values for these parameters can come from user input, or from a dashboard filter.
sk: Tu nakonfigurujte typy a vlastnosti parametrov. Hodnoty týchto parametrov môžu pochádzať zo vstupu používateľa alebo z filtra ovládacieho panela.

en: A "powered by Metabase" banner appears on static embeds. You can {0} to remove it.
sk: Na statických vkladoch sa zobrazuje banner "powered by Metabase". Môžete ho {0} odstrániť.

en: upgrade to a paid plan
sk: prejsť na platený plán

en: Use static embedding when you don’t want to give people ad hoc query access to their data for whatever reason, or you want to present data that applies to all of your tenants at once.{0}
sk: Statické vloženie použite, ak nechcete z akéhokoľvek dôvodu poskytnúť ľuďom ad hoc prístup k ich údajom alebo ak chcete prezentovať údaje, ktoré sa týkajú všetkých nájomníkov naraz.{0}

en: Manage
sk: Spravujte stránku

en: Use interactive embedding when you want to {0} and people want to create their own questions, dashboards, models, and more, all in their own data sandbox.
sk: Interaktívne vkladanie použite vtedy, keď chcete {0} a ľudia si chcú vytvárať vlastné otázky, panely, modely a iné, a to všetko vo vlastnom dátovom pieskovisku.

en: offer multi-tenant, self-service analytics
sk: ponúkať samoobslužnú analytiku pre viacerých užívateľov

en: Check out our Quick Start
sk: Pozrite si náš rýchly štart

en: Your plan allows you to use Interactive Embedding create interactive embedding experiences with drill-through and more.
sk: Váš plán vám umožňuje používať interaktívne vkladanie vytvárať interaktívne vkladanie s priebežným prezeraním a ďalšie funkcie.

en: Set it up
sk: Nastavenie

en: Give your customers the full power of Metabase in your own app, with SSO, advanced permissions, customization, and more.
sk: Poskytnite svojim zákazníkom plný výkon Metabase vo vlastnej aplikácii s SSO, pokročilými oprávneniami, prispôsobením a ďalšími funkciami.

en: Interactive Embedding
sk: Interaktívne vkladanie

en: {0} ago
sk: {0} pred

en: {0} from now
sk: {0} odteraz

en: Select longitude column
sk: Vyberte stĺpec zemepisnej dĺžky

en: Select latitude column
sk: Vyberte stĺpec zemepisnej šírky

en: Help Link in the Settings menu
sk: Odkaz na pomoc v ponuke Nastavenia

en: The Settings menu includes a Help link that goes to
sk: Ponuka Nastavenia obsahuje odkaz Pomocník, ktorý vedie na

en: this page
sk: táto stránka

en:  by default.
sk:  v predvolenom nastavení.

en: Documentation and references
sk: Dokumentácia a odkazy

en: Manage embeds
sk: Správa vložených súborov

en: About {0}
sk: O {0}

en: Thanks for using {0}!
sk: Ďakujeme za používanie {0}!

en: {0} is no fun without any data
sk: {0} nie je žiadna zábava bez akýchkoľvek údajov

en: Legend
sk: Legenda

en: Pick a dashboard to serve as the homepage. If people lack permissions to view the selected dashboard, {0} will redirect them to the default homepage. You can update or reset the homepage at any time in Admin Settings > Settings > General.
sk: Vyberte si ovládací panel, ktorý bude slúžiť ako domovská stránka. Ak ľudia nemajú oprávnenie na zobrazenie vybraného panela, {0} ich presmeruje na predvolenú domovskú stránku. Domovskú stránku môžete kedykoľvek aktualizovať alebo resetovať v Nastaveniach administrátora > Nastavenia > Všeobecné.

en: Create a new API Key
sk: Vytvorenie nového kľúča API

en: Key name
sk: Názov kľúča

en: Which group should this key belong to? The key will have the same permissions granted to that group.
sk: Do ktorej skupiny by mal patriť tento kľúč? Kľúč bude mať rovnaké oprávnenia ako táto skupina.

en: We don't version the Metabase API. We rarely change API endpoints, and almost never remove them, but if you write code that relies on the API, there's a chance you might have to update your code in the future.
sk: Rozhranie API databázy Metabase nemáme vo verzii. Koncové body API meníme len zriedka a takmer nikdy ich neodstraňujeme, ale ak píšete kód, ktorý sa spolieha na API, je možné, že v budúcnosti budete musieť svoj kód aktualizovať.

en: API Keys
sk: Kľúče API

en: Create keys to authenticate API calls.
sk: Vytvorenie kľúčov na overovanie volaní API.

en: 1 API Key
sk: 1 kľúč API

en: {0} API Keys
sk: {0} Kľúče API

en: Sign in to {0}
sk: Prihláste sa na {0}

en: No models here yet
sk: Zatiaľ tu nie sú žiadne modely

en: Models help curate data to make it easier to find answers to questions all in one place.
sk: Modely pomáhajú kurátorsky spracovať údaje, aby bolo možné ľahšie nájsť odpovede na otázky na jednom mieste.

en: No databases here yet
sk: Zatiaľ tu nie sú žiadne databázy

en: {0}yr
sk: {0}rok

en: (invalid date)
sk: (neplatný dátum)

en: Select upload destination
sk: Vyberte cieľ odosielania

en: If your CSV has the same columns as a model from a previously uploaded file, you can append data to that model. Otherwise, you can create a new model.
sk: Ak má váš súbor CSV rovnaké stĺpce ako model z predtým nahraného súboru, môžete k tomuto modelu pridať údaje. V opačnom prípade môžete vytvoriť nový model.

en: Create a new model
sk: Vytvorenie nového modelu

en: Append to a model
sk: Pripojenie k modelu

en: Append
sk: Pripojiť

en: your {0} timezone
sk: vaše {0} časové pásmo

en: Copy of {0}
sk: Kópia {0}

en: Copy of Tab 1
sk: Kópia karty 1

en: Model replaced
sk: Vymenený model

en: Question replaced
sk: Otázka nahradená

en: Toggle width
sk: Prepínanie šírky

en: Full width
sk: Na celú šírku

en: Select a group
sk: Vyberte skupinu

en: To solve this, just remove the variables in this question and try again. (It's okay to use SQL snippets or reference the results of another saved question in your query.)
sk: Ak to chcete vyriešiť, odstráňte premenné v tejto otázke a skúste to znova. (V otázke môžete použiť úryvky SQL alebo odkaz na výsledky inej uloženej otázky.)

en: I’ll do self-service analytics for my own company
sk: Budem robiť samoobslužnú analytiku pre svoju vlastnú spoločnosť

en: I’ll embed analytics into my application
sk: Analytiku vložím do svojej aplikácie

en: I’ll do a bit of both self-service and embedding
sk: Budem robiť trochu samoobsluhy aj vkladania

en: I’m not sure yet
sk: Ešte si nie som istý

en: What will you use Metabase for?
sk: Na čo budete používať databázu Metabase?

en: Let us know your plans with Metabase so that we can best guide you
sk: Dajte nám vedieť o svojich plánoch s Metabase, aby sme vám mohli čo najlepšie poradiť

en: Self-service analytics for my own company
sk: Samoobslužná analytika pre moju vlastnú spoločnosť

en: Embedding analytics into my application
sk: Zakomponovanie analytiky do mojej aplikácie

en: A bit of both
sk: Trochu z oboch

en: Not sure yet
sk: Zatiaľ nie je isté

en: Pick a channel and a schedule, and {0} will do the rest.
sk: Vyberte si kanál a plán a {0} sa postará o zvyšok.

en: In order to send subscriptions and alerts to private Slack channels, you must first add the {0} bot to them.
sk: Ak chcete posielať odbery a upozornenia do súkromných kanálov služby Slack, musíte do nich najprv pridať bota {0}.

en: There were some errors while uploading {0}:
sk: Pri nahrávaní došlo k niekoľkým chybám {0}:

en: Select question
sk: Vyberte otázku

en: Empty card
sk: Prázdna karta

en: Value from another column
sk: Hodnota z iného stĺpca

en: Untitled collection
sk: Zbierka bez názvu

en: Edited {0}
sk: Upravené {0}

en: KPI grid
sk: Mriežka KPI

en: Large chart w/ KPIs to the right
sk: Veľký graf w/ KPI vpravo

en: KPIs w/ large chart below
sk: KPI s veľkým grafom nižšie

en: This can be useful for auditing and debugging, but prevents  databases from caching results and may increase your costs.
sk: Môže to byť užitočné pri audite a ladení, ale bráni to databázam ukladať výsledky do vyrovnávacej pamäte a môže to zvýšiť náklady.

en: Missing default value for a required template tag: {0}
sk: Chýbajúca predvolená hodnota pre požadovanú značku šablóny: {0}

en: It’s possible you may also receive emails from {0} if you’re a member of an email distribution list, like “team@mycompany.com” and that list is used as the recipient for an alert or dashboard subscription instead of your individual email.
sk: Je možné, že budete dostávať e-maily aj od {0}, ak ste členom e-mailového distribučného zoznamu, napríklad "team@mycompany.com", a tento zoznam sa používa ako príjemca upozornenia alebo odberu informačného panela namiesto vášho individuálneho e-mailu.

en: {0} doesn’t manage those lists, so we’d recommend contacting {1}.
sk: {0} tieto zoznamy nespravuje, preto odporúčame kontaktovať {1}.

en: Are you sure you want remove this group and its API key?
sk: Ste si istí, že chcete odstrániť túto skupinu a jej kľúč API?

en: Are you sure you want remove this group and its API keys?
sk: Ste si istí, že chcete odstrániť túto skupinu a jej kľúče API?

en: Remove group
sk: Odstránenie skupiny

en: Remove group and API key
sk: Odstránenie skupiny a kľúča API

en: Remove group and API keys
sk: Odstránenie skupiny a kľúčov API

en: All members of this group will lose any permissions settings they have based on this group, and its related API keys will be deleted. You can ${ 0 }.
sk: Všetci členovia tejto skupiny stratia všetky nastavenia oprávnení, ktoré majú na základe tejto skupiny, a súvisiace kľúče API budú odstránené. Môžete ${ 0 }.

en: move the API keys to another group
sk: presunúť kľúče API do inej skupiny

en:  (includes 1 API key)
sk:  (zahŕňa 1 kľúč API)

en:  (includes {0} API keys)
sk:  (obsahuje {0} kľúčov API)

en: The {0} variable requires a default value but none was provided. | The {0} variables require default values but none were provided.
sk[0]: Premenná {0} vyžaduje predvolenú hodnotu, ale žiadna nebola zadaná.

en: Primary number
sk: Primárne číslo

en: Comparisons
sk: Porovnania

en: Compact number
sk: Kompaktné číslo

en: You’re connecting Metabase to the {0} database using the credentials for the Redshift user {1}. For impersonation to work,  {2} must be a superuser in Redshift.
sk: Pripájate Metabase k databáze {0} pomocou poverení pre používateľa Redshift {1}. Aby zosobnenie fungovalo, {2} musí byť superužívateľom v Redshift.

en: {0} is the database user Metabase is using to connect to your  {1} database. Make sure that {2} has access to everything in {3} that all Metabase groups may need access to, as that database user account is what Metabase uses to sync table information.
sk: {0} je používateľ databázy, ktorého Metabase používa na pripojenie k vašej databáze {1}. Uistite sa, že {2} má prístup ku všetkému v {3}, ku ktorému môžu potrebovať prístup všetky skupiny Metabase, pretože toto konto používateľa databázy používa Metabase na synchronizáciu informácií o tabuľkách.

en: Map a Metabase user attribute to database users
sk: Mapovanie atribútu používateľa databázy Metabase na používateľov databázy

en: When the person runs a query (including native queries), Metabase will impersonate the privileges of the database user you associate with the user attribute.
sk: Keď osoba spustí dotaz (vrátane natívnych dotazov), Metabase sa zosobní s oprávneniami používateľa databázy, ktoré ste priradili k atribútu používateľa.

en: (No data)
sk: (Žiadne údaje)

en: vs. previous {0}
sk: oproti predchádzajúcemu {0}

en: No change
sk: Žiadna zmena

en: This field must be a relative URL.
sk: Toto pole musí byť relatívna adresa URL.

en: Landing page custom destination
sk: Vlastné cieľové miesto cieľovej stránky

en: Show links and references
sk: Zobraziť odkazy a referencie

en: No API keys here yet
sk: Zatiaľ tu nie sú kľúče API

en: You can create an API key to make API calls programatically.
sk: Môžete si vytvoriť kľúč API, aby ste mohli programovo uskutočňovať volania API.

en: You can {0} to make API calls programatically.
sk: Môžete {0} programovo uskutočňovať volania API.

en: create an api key
sk: vytvoriť kľúč api

en: Group
sk: Skupina

en: Last modified by
sk: Naposledy upravil

en: Last modified on
sk: Naposledy upravené dňa

en: Manage API Keys
sk: Správa kľúčov API

en: Allow users to use the API keys to authenticate their API calls.
sk: Povoľte používateľom používať kľúče API na overovanie svojich volaní API.

en: Create API Key
sk: Vytvorenie kľúča API

en: Copy and save the API key
sk: Skopírujte a uložte kľúč API

en: The API key
sk: Kľúč API

en: Please copy this key and save it somewhere safe. For security reasons, we can't show it to you again.
sk: Skopírujte si tento kľúč a uložte ho na bezpečné miesto. Z bezpečnostných dôvodov vám ho už nemôžeme ukázať.

en: Regenerate API key
sk: Regenerácia kľúča API

en: Metabase will replace the existing API key with a new key. You won't be able to recover the old key.
sk: Metabáza nahradí existujúci kľúč API novým kľúčom. Starý kľúč už nebude možné obnoviť.

en: No, don't regenerate
sk: Nie, neregenerujte

en: Regenerate
sk: Regenerujte

en: Edit API Key
sk: Upraviť kľúč API

en: Regenerate API Key
sk: Regenerovať kľúč API

en: Delete API Key
sk: Odstránenie kľúča API

en: You won't be able to recover a deleted API key. You'll have to create a new key.
sk: Vymazaný kľúč API nebude možné obnoviť. Budete si musieť vytvoriť nový kľúč.

en: No, don't delete
sk: Nie, nevymazávajte

en: Enable Embedding
sk: Povolenie vkladania

en: Replace
sk: Vymeňte stránku

en: Disconnect
sk: Odpojenie

en: Just copy this snippet to add a publicly-visible iframe embed to your web page or blog post.
sk: Stačí skopírovať tento úryvok a pridať verejne viditeľný vložený iframe na svoju webovú stránku alebo príspevok na blogu.

en: Use this to add a publicly-visible iframe embed to your web page or blog post.
sk: Pomocou tejto funkcie môžete na svoju webovú stránku alebo príspevok na blogu pridať verejne viditeľný vložený iframe.

en: Remove public URL
sk: Odstránenie verejnej adresy URL

en: Affects both embed URL and public link for this dashboard
sk: Ovplyvňuje vloženú adresu URL aj verejné prepojenie pre tento prístrojový panel

en: Get an embed link
sk: Získajte odkaz na vloženie

en: Static embed
sk: Statické vloženie

en: Securely embed this dashboard in your own application’s server code.
sk: Bezpečne vložte tento ovládací panel do kódu servera vlastnej aplikácie.

en: Set this up
sk: Nastavte to

en: Public embeds and links are disabled.
sk: Verejné vloženia a odkazy sú zakázané.

en: Setting up a static embed
sk: Nastavenie statického vloženia

en: To embed this {0} in your application you’ll just need to publish it, and paste these code snippets in the proper places in your app.
sk: Ak chcete tento {0} kód vložiť do svojej aplikácie, stačí ho publikovať a vložiť tieto úryvky kódu na príslušné miesta v aplikácii.

en: You can also hide or lock any of the dashboard’s parameters.
sk: Môžete tiež skryť alebo uzamknúť ktorýkoľvek z parametrov prístrojovej dosky.

en: Check out the {0} for more.
sk: Viac informácií nájdete na {0}.

en: Configuring parameters
sk: Konfigurácia parametrov

en: Parameters are disabled by default, which also makes them hidden from end-users. Make them editable so that end-users can see and modify them. Make them locked so that they are hidden from end-users but you can set their values from your app.
sk: Parametre sú v predvolenom nastavení vypnuté, čím sú skryté aj pre koncových používateľov. Urobte ich editovateľnými, aby ich koncoví používatelia mohli vidieť a upravovať. Urobte ich uzamknutými, aby boli skryté pred koncovými používateľmi, ale aby ste mohli nastaviť ich hodnoty z vašej aplikácie.

en: Parameters marked with a red asterisk are required and can't be disabled.
sk: Parametre označené červenou hviezdičkou sú povinné a nemožno ich vypnúť.

en: Previewing locked parameters
sk: Náhľad uzamknutých parametrov

en: Try passing some sample values to your locked parameters here. Your server will have to provide the actual values in the signed token when doing this for real.
sk: Skúste tu odovzdať niektoré vzorové hodnoty uzamknutých parametrov. Váš server bude musieť poskytnúť skutočné hodnoty v podpísanom tokene, keď to bude robiť naozaj.

en: This {0} is published and ready to be embedded.
sk: Tento {0} je zverejnený a pripravený na vloženie.

en: Publish changes
sk: Zverejnenie zmien

en: Insert this code snippet in your server code to generate the signed embedding URL
sk: Vložte tento úryvok kódu do kódu servera, aby ste vygenerovali podpísanú vloženú adresu URL

en: In addition to publishing changes, update the params in the payload, like this:
sk: Okrem publikovania zmien aktualizujte paramy v užitočnom zaťažení takto:

en: Here’s the code you’ll need to alter:
sk: Tu je kód, ktorý musíte zmeniť:

en: First, some legalese
sk: Najskôr niekoľko právnických slov

en: By clicking "Agree and continue" you're agreeing to {0}
sk: Kliknutím na "Súhlasím a pokračujem" súhlasíte s {0}

en: When you embed charts or dashboards from Metabase in your own application that application isn't subject to the Affero General Public License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds.
sk: Keď vložíte grafy alebo panely z Metabase do svojej vlastnej aplikácie, táto aplikácia nepodlieha všeobecnej verejnej licencii Affero, ktorá sa vzťahuje na zvyšok Metabase, za predpokladu, že na týchto vložených grafoch zostane viditeľné logo Metabase a nápis "Powered by Metabase".

en: You should, however, read the license text linked above as that is the actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
sk: Mali by ste si však prečítať text licencie, na ktorý je odkaz vyššie, pretože je to skutočná licencia, s ktorou budete súhlasiť povolením tejto funkcie.

en: Agree and continue
sk: Súhlasím a pokračujem

en: Format query
sk: Formátový dotaz

en: Last 7 days
sk: Posledných 7 dní

en: Last 30 days
sk: Posledných 30 dní

en: Last 3 months
sk: Posledné 3 mesiace

en: Last 12 months
sk: Posledných 12 mesiacov

en: Specific dates…
sk: Konkrétne dátumy...

en: Relative dates…
sk: Relatívne dátumy...

en: Days of the week…
sk: Dni v týždni...

en: Months of the year…
sk: Mesiace v roku...

en: Quarters of the year…
sk: Štvrtiny roka...

en: Hours of the day…
sk: Hodiny počas dňa...

en: 1st
sk: 1.

en: 2nd
sk: 2.

en: 3rd
sk: 3.

en: 4th
sk: 4.

en: Starting from…
sk: Počnúc...

en: Search for a column…
sk: Vyhľadajte stĺpec...

en: segments
sk: segmenty

en: Add events to {0} to show important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
sk: Pridávajte udalosti do {0} a zobrazujte dôležité míľniky, spustenia alebo čokoľvek iné priamo popri svojich údajoch.

en: Events in {0} let you see important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
sk: Udalosti v {0} vám umožnia zobraziť dôležité míľniky, spustenia alebo čokoľvek iné priamo popri vašich údajoch.

en: Add events to {0} to show helpful context alongside your data.
sk: Pridajte udalosti k {0}, aby ste popri údajoch zobrazili užitočný kontext.

en: Events in {0} let you see helpful context alongside your data.
sk: Udalosti v kategórii {0} vám umožnia vidieť popri údajoch aj užitočný kontext.

en: Column {0}
sk: Stĺpec {0}

en: Custom value {0}
sk: Vlastná hodnota {0}

en: {0} is beyond the date range. Auto-adjusted to the max.
sk: {0} je mimo rozsahu dátumu. Automaticky sa upraví na max.

en: Add comparison
sk: Pridať porovnanie

[ctx: {0} is the full name (or if this is unavailable, the email address) of the last person who edited a model. {1} is a date]
en: Last edited by {0}{1}{2}
sk: Naposledy upravil {0}{1}{2}

en: could not generate key with unique prefix
sk: nepodarilo sa vygenerovať kľúč s jedinečným prefixom

en: The uploads database is not configured.
sk: Databáza odosielania nie je nakonfigurovaná.

en: {0} id should be a positive integer.
sk: {0} id by malo byť celé kladné číslo.

en: Running {0} migrations ...
sk: Spustenie {0} migrácií ...

en: Database has unrun migrations. Checking if migraton lock is taken...
sk: Databáza má nespustené migrácie. Kontrola, či je migračný zámok obsadený...

en: See: https://www.metabase.com/docs/latest/installation-and-operation/upgrading-metabase#rolling-back-an-upgrade
sk: Pozri: https://www.metabase.com/docs/latest/installation-and-operation/upgrading-metabase#rolling-back-an-upgrade

en: Once your database has been downgraded, try running the application again.
sk: Po znížení úrovne databázy skúste aplikáciu spustiť znova.

en: Your metabase instance appears to have been downgraded without a corresponding database downgrade.
sk: Zdá sa, že vaša inštancia metabázy bola aktualizovaná bez zodpovedajúcej aktualizácie databázy.

en: Downgrade detected. Please run `migrate down` from version {0}.
sk: Zistené zníženie úrovne. Spustite prosím `migrate down` z verzie {0}.

en: ERROR: Downgrade detected.
sk: CHYBA: Zistený downgrade.

en: Checking if a database downgrade is required...
sk: Kontrola, či je potrebný downgrade databázy...

en: You must run `java -jar metabase.jar migrate down` from version {0}.
sk: Musíte spustiť `java -jar metabase.jar migrate down` z verzie {0}.

en: No database name specified in URI.
sk: V URI nie je uvedený názov databázy.

en: Unable to to get database details.
sk: Nie je možné získať údaje o databáze.

en: Excludes {0}
sk: Vylúči {0}

en: The OpenAI Model (e.g. 'gpt-4-turbo-preview', 'gpt-4', 'gpt-3.5-turbo')
sk: Model OpenAI (napr. 'gpt-4-turbo-preview', 'gpt-4', 'gpt-3.5-turbo')

en: :dataset is inconsistent with :type
sk: :dataset je nekonzistentný s :type

en: changed the width setting from {0} to {1}
sk: zmenil nastavenie šírky z {0} na {1}

en: type changed from {0} to {1}
sk: typ zmenený z {0} na {1}

en: turned this to a model
sk: premenil na model

en: Invalid {0} configuration for setting: {1}
sk: Neplatná konfigurácia {0} pre nastavenie: {1}

en: Setting {0} uses both :default and :init options, which are mutually exclusive
sk: Nastavenie {0} používa obe možnosti :default a :init, ktoré sa navzájom vylučujú

en: Error of type {0} thrown while parsing a setting
sk: Chyba typu {0} vyhodená pri analyzovaní nastavenia

en: Maximum number of rows to render in an alert or subscription image.
sk: Maximálny počet riadkov, ktoré sa majú vykresliť v obrázku upozornenia alebo predplatného.

en: Keyword setting to control whitelabeling of the help link. Valid values are `:metabase`, `:hidden`, and `:custom`. If `:custom` is set, the help link will use the URL specified in the `help-link-custom-destination`, or be hidden if it is not set.
sk: Nastavenie kľúčového slova na ovládanie bieleho označenia odkazu nápovedy. Platné hodnoty sú `:metabase`, `:hidden` a `:custom`. Ak je nastavená hodnota `:custom`, odkaz nápovedy použije adresu URL zadanú v poli `help-link-custom-destination`, alebo bude skrytý, ak nie je nastavená.

en: Custom URL for the help link.
sk: Vlastná adresa URL pre odkaz na nápovedu.

en: Whether or not to display Metabase links outside admin settings.
sk: Či sa majú alebo nemajú zobrazovať odkazy na databázu Metabase mimo nastavení správcu.

en: Invalid help link option
sk: Neplatná možnosť prepojenia nápovedy

en: Please make sure this is a valid URL
sk: Uistite sa, že ide o platnú adresu URL

en: Toggle which is true after a user has dismissed the banner on Browse Data about models
sk: Prepínač, ktorý je pravdivý po tom, ako používateľ zamietne banner na Prehľadávať údaje o modeloch

en: Pick a dashboard to serve as the homepage. If people lack permissions to view the selected dashboard, Metabase will redirect them to the default homepage. To revert to the default Metabase homepage, simply turn off the toggle.
sk: Vyberte si ovládací panel, ktorý bude slúžiť ako domovská stránka. Ak ľudia nemajú oprávnenie na zobrazenie vybraného ovládacieho panela, Metabase ich presmeruje na predvolenú domovskú stránku. Ak sa chcete vrátiť na predvolenú domovskú stránku Metabase, jednoducho vypnite prepínač.

en: Results have been included as a file attachment
sk: Výsledky boli priložené ako príloha k súboru

en: The CSV file contains duplicate column names.
sk: Súbor CSV obsahuje duplicitné názvy stĺpcov.

en: The CSV file contains extra columns that are not in the table: {0}. The CSV file is missing columns that are in the table: {1}.
sk: Súbor CSV obsahuje ďalšie stĺpce, ktoré nie sú v tabuľke: {0}. V súbore CSV chýbajú stĺpce, ktoré sú v tabuľke: {1}.

en: The table must be an uploaded table.
sk: Tabuľka musí byť nahraná tabuľka.

en: The CSV file is missing columns that are in the table: {0}.
sk: V súbore CSV chýbajú stĺpce, ktoré sú v tabuľke: {0}.

en: The CSV file contains extra columns that are not in the table: {0}.
sk: Súbor CSV obsahuje ďalšie stĺpce, ktoré nie sú v tabuľke: {0}.

en: ''{0}'' is not a recognizable datetime
sk: ''{0}'' nie je rozpoznateľný dátum

en: ''{0}'' is not a recognizable zoned datetime
sk: ''{0}'' nie je rozpoznateľný zónový dátum

en: ''{0}'' is not a recognizable boolean
sk: ''{0}'' nie je rozpoznateľný boolean

en: ''{0}'' is not a recognizable date
sk: ''{0}'' nie je rozpoznateľný dátum

en: ''{0}'' is not an integer
sk: ''{0}'' nie je celé číslo

en: ''{0}'' is not a recognizable number
sk: ''{0}'' nie je rozpoznateľné číslo

en: Check if the static embedding licensing should be hidden in the static embedding flow
sk: Kontrola, či má byť licencia na statické vkladanie skrytá v toku statického vkladania

en: Invalid output - Please report this as an issue on Github: {0}
sk: Neplatný výstup - nahláste to ako problém na Githube: {0}

en: Invalid input - Please report this as an issue on Github: {0}
sk: Neplatný vstup - nahláste to ako problém na Githube: {0}

en: The initial retry delay in milliseconds.
sk: Počiatočné oneskorenie opakovania v milisekundách.

en: The maximum number of attempts for an event.
sk: Maximálny počet pokusov pre udalosť.

en: The delay multiplier between attempts.
sk: Násobiteľ oneskorenia medzi pokusmi.

en: The randomization factor of the retry delay.
sk: Faktor randomizácie oneskorenia opakovania.

en: The maximum delay between attempts.
sk: Maximálne oneskorenie medzi pokusmi.

en: << REDACTED SECRET >>
sk: << REDIGOVANÉ TAJOMSTVO >>

en: You do not have access to the audit database
sk: Nemáte prístup do databázy auditu

en: When we enable SAML user provisioning, we automatically create a Metabase account on SAML signin for users who
    don''t have one.
sk: Keď povolíme poskytovanie používateľov SAML, automaticky vytvoríme účet Metabase pri prihlásení SAML pre používateľov, ktorí
    ho nemajú.

en: When we enable JWT user provisioning, we automatically create a Metabase account on JWT signin for users who
    don''t have one.
sk: Keď povolíme poskytovanie používateľov JWT, automaticky vytvoríme účet Metabase pri prihlásení JWT pre používateľov, ktorí
    ho nemajú.

en: When we enable LDAP user provisioning, we automatically create a Metabase account on LDAP signin for users who
    don''t have one.
sk: Keď povolíme poskytovanie používateľov LDAP, automaticky vytvoríme účet Metabase pri prihlásení LDAP pre používateľov, ktorí
    ho nemajú.

en: Sorry, but you''ll need a {0} account to view this page. Please contact your administrator.
sk: Ospravedlňujeme sa, ale na zobrazenie tejto stránky potrebujete účet {0}. Obráťte sa na svojho správcu.

en: Still need help?
sk: Stále potrebujete pomoc?

en: You can ask for billing help at
sk: Pomoc s fakturáciou môžete požiadať na adrese

en: The parameter requires a default value but none was provided.
sk: Parameter vyžaduje predvolenú hodnotu, ale žiadna nebola zadaná.

en: Set to default
sk: Nastavenie na predvolené hodnoty

en: Query execution time
sk: Čas vykonávania dotazu

en: Your license is activated
sk: Vaša licencia je aktivovaná

en: Activate your commercial license
sk: Aktivácia komerčnej licencie

en: Unlock access to your paid features before starting
sk: Odomknutie prístupu k plateným funkciám pred začatím

en: Commercial license active
sk: Komerčná licencia aktívna

en: I'll activate my commercial license later
sk: Komerčnú licenciu si aktivujem neskôr

en: Select a part to extract
sk: Vyberte časť, ktorú chcete extrahovať

en: Add metric
sk: Pridať metriku

en: Create a new collection
sk: Vytvorenie novej kolekcie

en: My new collection
sk: Moja nová kolekcia

en: Choose a collection
sk: Vyberte si kolekciu

en: Choose an item
sk: Vyberte si položku

en: loading
sk: nakladanie

en: User Provisioning
sk: Zabezpečenie používateľov

en: When a user logs in via SAML, create a Metabase account for them automatically if they don't have one.
sk: Keď sa používateľ prihlási prostredníctvom protokolu SAML, vytvorte mu automaticky účet Metabase, ak ho nemá.

en: When a user logs in via JWT, create a Metabase account for them automatically if they don't have one.
sk: Keď sa používateľ prihlási prostredníctvom JWT, vytvorte mu automaticky účet Metabase, ak ho nemá.

en: Branding
sk: Značkovanie

en: Conceal Metabase
sk: Skrytie metabázy

en: Configure your instance to match your brand visuals and voice
sk: Konfigurácia inštancie tak, aby zodpovedala vizuálom a hlasu vašej značky

en: For best results, use an SVG file with a transparent
    background.
sk: Najlepšie výsledky dosiahnete, ak použijete súbor SVG s priehľadným
    pozadím.

en: Hide or customize pieces of the Metabase product to tailor the experience to your brand and needs
sk: Skryť alebo prispôsobiť časti produktu Metabase tak, aby vyhovovali vašej značke a potrebám.

en: Homepage, Documentation and References
sk: Domovská stránka, dokumentácia a referencie

en: Control the display of homepage visuals and greeting message plus other Metabase elements such as links to Metabase documentation and Metabase references in your instance.
sk: Ovládajte zobrazovanie vizuálov domovskej stránky a uvítacích správ a ďalších prvkov databázy Metabase, ako sú odkazy na dokumentáciu databázy Metabase a odkazy na databázu Metabase vo vašej inštancii.

en: Show lighthouse illustration on the home and login pages
sk: Zobrazenie ilustrácie majáka na domovskej stránke a na stránke prihlásenia

en: Show links and references to Metabase {0}
sk: Zobraziť odkazy a referencie na databázu Metabase {0}

en: Show metabot and greeting on the homepage
sk: Zobrazenie metabota a pozdravu na domovskej stránke

en: Choose a target to the Help link in the Settings menu. It links to {0} by default.
sk: Vyberte cieľ odkazu Pomocník v ponuke Nastavenia. V predvolenom nastavení je to odkaz na {0}.

en: Changes saved. Please refresh the page to see them
sk: Uložené zmeny. Ak ich chcete vidieť, obnovte stránku

en: AI Features
sk: Funkcie AI

en: AI features enabled
sk: Aktivované funkcie AI

en: You must supply an API key before AI features can be enabled.
sk: Pred povolením funkcií AI je potrebné zadať kľúč API.

en: EE OpenAI API Key
sk: Kľúč API EE OpenAI

en: API key used for Enterprise AI features
sk: Kľúč API používaný pre funkcie Enterprise AI

en: Unsupported function {0}
sk: Nepodporovaná funkcia {0}

en: Changes saved
sk: Uložené zmeny

en: Only show verified models
sk: Zobrazujú sa len overené modely

en: Waiting for results...
sk: Čakáme na výsledky...

en: collapse {0}
sk: kolaps {0}

en: expand {0}
sk: rozšíriť {0}

en: Paste your token here
sk: Sem vložte svoj token

en: This token doesn’t seem to be valid. Double-check it, then contact support if you think it should be working
sk: Tento token sa nezdá byť platný. Dvakrát ho skontrolujte a potom kontaktujte podporu, ak si myslíte, že by mal byť funkčný

en: Generating descriptions
sk: Generovanie opisov

en: Description generated. Click to auto-fill.
sk: Vygenerovaný popis. Kliknutím sa automaticky vyplní.

en: Download diagnostic information
sk: Stiahnutie diagnostických informácií

en: Select the info you want to include in the diagnostic JSON file.
sk: Vyberte informácie, ktoré chcete zahrnúť do diagnostického súboru JSON.

en: Query results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: {0} definition
sk: {0} definícia

en: Browser error messages
sk: Chybové hlásenia prehliadača

en: All server error messages
sk: Všetky chybové správy servera

en: All server logs
sk: Všetky protokoly servera

en: Server logs from the current user only
sk: Denníky servera len od aktuálneho používateľa

en: Metabase instance version and settings
sk: Verzia a nastavenia inštancie metabázy

en: Review the downloaded file before sharing it, as the diagnostic info may contain sensitive data.
sk: Pred zdieľaním stiahnutého súboru ho skontrolujte, pretože diagnostické informácie môžu obsahovať citlivé údaje.

en: Download
sk: Stiahnite si

en: Retire {0}
sk: Odchod do dôchodku {0}

en: When a user logs in via LDAP, create a Metabase account for them automatically if they don't have one.
sk: Keď sa používateľ prihlási prostredníctvom LDAP, vytvorte mu automaticky účet Metabase, ak ho nemá.

en: An error occurred while fetching information about your billing.
sk: Pri načítavaní informácií o vašej fakturácii došlo k chybe.

en: The main color used throughout the app for buttons and links.
sk: Hlavná farba používaná v celej aplikácii pre tlačidlá a odkazy.

en: Note: deleting each of the values will revert them back to default.
sk: Poznámka: vymazaním každej z hodnôt sa vrátite na predvolené hodnoty.

en: Choose up to 24 hex values. We’ll auto-generate what you leave blank.
sk: Vyberte si až 24 hexadecimálnych hodnôt. To, čo necháte prázdne, vygenerujeme automaticky.

en: Select
sk: Vyberte

en: This usually takes an average of {0}, but is currently taking longer.
sk: Zvyčajne to trvá v priemere {0}, ale v súčasnosti to trvá dlhšie.

en: This usually loads immediately, but is currently taking longer.
sk: Zvyčajne sa načíta okamžite, ale v súčasnosti to trvá dlhšie.

[ctx: For a button that collapses a list of models]
en: Show less
sk: Zobraziť menej

[ctx: For a button that expands a list of models]
en: Show all
sk: Zobraziť všetky

[ctx: indicates an email address to which to send diagnostic information]
en: Click the button below to download diagnostic information to send
    to
    {0}
sk: Kliknutím na tlačidlo nižšie si môžete stiahnuť diagnostické informácie a odoslať ich
    na adresu
    {0}

[ctx: loading message indicating that we are gathering debugging information to aid in providing technical support]
en: Gathering diagnostic information...
sk: Zhromažďovanie diagnostických informácií...

en: Whether or not the default GeoJSON maps are enabled.
sk: Či sú predvolené mapy GeoJSON povolené alebo nie.

en: This endpoint can only be used before the initial setup.
sk: Tento koncový bod možno použiť len pred úvodným nastavením.

en: Database has unrun migrations. Checking if migration lock is taken...
sk: Databáza má nespustené migrácie. Kontrola, či je migračný zámok obsadený...

en: Enable or disable surveys
sk: Povolenie alebo zakázanie prieskumov

en: Subscription to {0} removed
sk: Odstránenie odberu {0}

en: Extract day, month…
sk: Výpis deň, mesiac...

en: Type error: {0}
sk: Chyba typu: {0}

en: Cycle detected: {0}
sk: Zistený cyklus: {0}

en: Only source columns (those from a table, model, or saved question) can be adjusted on a query. Aggregations, breakouts and expressions are always returned, and must be removed from the query or hidden in the UI.
sk: V dotaze je možné upraviť iba zdrojové stĺpce (stĺpce z tabuľky, modelu alebo uloženej otázky). Agregácie, rozčlenenia a výrazy sú vždy vrátené a musia byť z dotazu odstránené alebo skryté v používateľskom rozhraní.

en: Failed to fetch {0} {1}: either it does not exist, or it belongs to a different Database
sk: Nepodarilo sa načítať {0} {1}: buď neexistuje, alebo patrí do inej databázy

en: Block permissions must be set at the database-level only.
sk: Blokové oprávnenia sa musia nastaviť len na úrovni databázy.

en: Permission type {0} cannot be set on tables.
sk: Typ povolenia {0} nie je možné nastaviť na tabuľky.

en: Permission type {0} is not a table-level permission.
sk: Typ oprávnenia {0} nie je oprávnenie na úrovni tabuľky.

en: Permission type {0} is a database-level permission.
sk: Typ povolenia {0} je povolenie na úrovni databázy.

en: Permission type {0} cannot be set to {1}
sk: Typ povolenia {0} nemožno nastaviť na {1}

en: All tables must belong to the same database.
sk: Všetky tabuľky musia patriť do rovnakej databázy.

en: Permission type {0} is a table-level permission.
sk: Typ povolenia {0} je povolenie na úrovni tabuľky.

en: Can't update field_id, type, or hash_key for a FieldValues.
sk: Nie je možné aktualizovať field_id, type alebo hash_key pre FieldValues.

en: Advanced FieldValues require a hash_key.
sk: Pokročilé hodnoty polí vyžadujú hash_key.

en: changed the width setting
sk: zmenil nastavenie šírky

en: The last database a user has selected for a native query or a native model.
sk: Posledná databáza, ktorú používateľ vybral pre natívny dotaz alebo natívny model.

en: Instance has not been initialized
sk: Inštancia nebola inicializovaná

en: Whether the user has dismissed the explanatory banner about models that appears on the Browse Data page
sk: Či používateľ zrušil vysvetľujúci banner o modeloch, ktorý sa zobrazuje na stránke Prehľadávať údaje

en: Choose the message to show while a query is running.
sk: Vyberte správu, ktorá sa má zobraziť počas vykonávania dotazu.

en: Replace the word “Metabase” wherever it appears.
sk: Nahraďte slovo "Metabase" všade, kde sa vyskytuje.

en: Upload a file to use as the favicon.
sk: Nahrajte súbor, ktorý chcete použiť ako favicon.

en: Replace “Lato” as the font family.
sk: Nahraďte "Lato" ako rodinu písma.

en: Pick one of your dashboards to serve as homepage. Users without dashboard access will be directed to the default homepage.
sk: Vyberte si jeden z ovládacích panelov, ktorý bude slúžiť ako domovská stránka. Používatelia bez prístupu k ovládaciemu panelu budú presmerovaní na predvolenú domovskú stránku.

en: Enter a URL of the landing page to show the user. This overrides the custom homepage setting above.
sk: Zadajte adresu URL cieľovej stránky, ktorá sa má zobraziť používateľovi. Toto nastavenie má prednosť pred vyššie uvedeným nastavením vlastnej domovskej stránky.

en: Choose the colors used in the user interface throughout Metabase and others specifically for the charts. You need to refresh your browser to see your changes take effect.
sk: Vyberte farby používané v používateľskom rozhraní v celej databáze Metabase a ďalšie farby špeciálne pre grafy. Aby sa zmeny prejavili, musíte obnoviť prehliadač.

en: Upload a file to replace the Metabase logo on the top bar.
sk: Nahrajte súbor, ktorý nahradí logo Metabase na hornej lište.

en: Error compiling query: {0}
sk: Chyba pri kompilácii dotazu: {0}

en: Legacy Metric/Segment {0} does not exist, belongs to a different Database, or is invalid.
sk: Legacy Metric/Segment {0} neexistuje, patrí do inej databázy alebo je neplatný.

en: Metric/Segment expansion failed. Check mutually recursive segment definitions.
sk: Rozšírenie metriky/segmentu zlyhalo. Skontrolujte vzájomne rekurzívne definície segmentov.

en: Invalid legacy Metric: missing aggregation
sk: Neplatná staršia metrika: chýba agregácia

en: Card {0}
sk: Karta {0}

en: Card {0} is from a different Database.
sk: Karta {0} je z inej databázy.

en: Invalid query, missing query :type or :lib/type
sk: Neplatný dotaz, chýba dotaz :type alebo :lib/type

en: Card {0} does not exist, or is from a different Database.
sk: Karta {0} neexistuje alebo je z inej databázy.

en: Error building query results reducing function: {0}
sk: Chyba pri vytváraní funkcie redukcie výsledkov dotazu: {0}

en: Error preprocessing query in {0}: {1}
sk: Chyba predspracovania dotazu v {0}: {1}

en: Invalid query: missing or invalid query type (:lib/type or :type)
sk: Neplatný dotaz: chýba alebo je neplatný typ dotazu (:lib/type alebo :type)

en: Invalid query: cannot use the Saved Questions Virtual Database ID unless query has a source Card
sk: Neplatný dotaz: nemožno použiť ID virtuálnej databázy Uložené otázky, ak dotaz nemá zdrojovú kartu

en: Invalid query: missing or invalid Database ID (:database)
sk: Neplatný dotaz: chýba alebo je neplatné ID databázy (:database)

en: The CSV file contains extra columns that are not in the table:
sk: Súbor CSV obsahuje ďalšie stĺpce, ktoré nie sú v tabuľke:

en: The CSV file is missing columns that are in the table:
sk: V súbore CSV chýbajú stĺpce, ktoré sú v tabuľke:

en: LLM Auto-description
sk: LLM Automatický popis

en: Enable AI features.
sk: Povolenie funkcií AI.

en: The OpenAI API Key used in Metabase Enterprise.
sk: Kľúč API OpenAI používaný v databáze Metabase Enterprise.

en: Error handling SLO
sk: Riešenie chýb SLO

en: Use hostname
sk: Použitie názvu hostiteľa

en: Use  account name
sk: Použitie názvu účtu

en: Embed Metabase in your app
sk: Vloženie databázy Metabase do aplikácie

en: Go to embedding settings
sk: Prejdite na nastavenia vkladania

en: Start typing to filter…
sk: Začnite písať a filtrujte...

en: Loading values failed. Please try again shortly.
sk: Načítanie hodnôt sa nepodarilo. Skúste to prosím čoskoro znova.

en: Option click to download without formatting applied
sk: Možnosť kliknutia na stiahnutie bez formátovania

en: Alt click to download without formatting applied
sk: Kliknutím na tlačidlo Alt stiahnete bez použitia formátovania

en: (Unformatted)
sk: (neformátované)

en: Error generating the query.
sk: Chyba pri generovaní dotazu.

en: This token doesn’t seem to be valid. Double-check it, then contact support if you think it should be working.
sk: Tento token sa nezdá byť platný. Dvakrát ho skontrolujte a potom kontaktujte podporu, ak si myslíte, že by mal byť funkčný.

en: Saving
sk: Ukladanie

en: Data replaced in {0}
sk: Údaje nahradené v {0}

en: Append data to this model
sk: Pripojenie údajov k tomuto modelu

en: Replace all data in this model
sk: Nahradiť všetky údaje v tomto modeli

en: Hide the SQL
sk: Skryť SQL

en: Hide the native query
sk: Skryť pôvodný dotaz

en: You must run the query before you can save this model
sk: Pred uložením tohto modelu musíte spustiť dotaz

en: Use unformatted values in attachments
sk: Používanie neformátovaných hodnôt v prílohách

en: No description.
sk: Žiadny popis.

en: Create model
sk: Vytvorenie modelu

en: Append to model
sk: Pripojiť k modelu

en: Replace model data
sk: Nahradenie údajov modelu

en: Replace data in a model
sk: Nahradenie údajov v modeli

en: Something's gone wrong, click for more information
sk: Niečo sa pokazilo, kliknite pre viac informácií

en: must be exactly {0} characters
sk: musí mať presne {0} znakov

en: Open
sk: Otvorte stránku

en: New SQL query
sk: Nový dotaz SQL

en: New model
sk: Nový model

en: Activating
sk: Aktivácia stránky

en: Metabase instance version information
sk: Informácie o verzii inštancie metabázy

en: Oops, something went wrong
sk: Ups, niečo sa pokazilo

en: We've run into an error, try to refresh the page or go back.
sk: Vyskytla sa chyba, skúste obnoviť stránku alebo sa vrátiť späť.

en: Download diagnostic info
sk: Stiahnite si diagnostické informácie

en: View documentation
sk: Zobraziť dokumentáciu

en: Could not load search results
sk: Nepodarilo sa načítať výsledky vyhľadávania

en: No results for “{0}”
sk: Žiadne výsledky pre "{0}"

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Recent items
sk: Najnovšie položky

en: Invalid file type
sk: Neplatný typ súboru

[ctx: This text appears on a button that collapses a list of models]
en: Show less
sk: Zobraziť menej

[ctx: This text appears on a button that expands a list of models]
en: Show all
sk: Zobraziť všetky

[ctx: indicates an email address to which to send diagnostic information]
en: If the error persists, you can download diagnostic information to send to
    {0}
sk: Ak chyba pretrváva, môžete prevziať diagnostické informácie a odoslať ich
    {0}

en: Root configuration is only valid with model_id = 0
sk: Koreňová konfigurácia je platná len s model_id = 0

en: Granular Caching
sk: Granulárne ukladanie do vyrovnávacej pamäte

en: DELETE /api/legacy-metric/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/legacy-metric/:id.
sk: DELETE /api/legacy-metric/:id je zastarané. Namiesto toho zmeňte jeho `archivovanú` hodnotu pomocou PUT /api/legacy-metric/:id.

en: Killed MySQL process id {0} due to timeout.
sk: Ukončený proces MySQL id {0} z dôvodu časového limitu.

en: Extract domain
sk: Výpis domény

en: Subdomain
sk: Subdoména

en: Extract domain, subdomain…
sk: Výpis domény, subdomény...

en: Card {0} does not exist, or belongs to a different Database.
sk: Karta {0} neexistuje alebo patrí do inej databázy.

en: Normalization error
sk: Chyba normalizácie

en: Error creating query from legacy query: {0}
sk: Chyba pri vytváraní dotazu zo staršieho dotazu: {0}

en: Airgapped token is no longer valid. Please contact Metabase support.
sk: Token Airgapped už nie je platný. Obráťte sa na podporu Metabase.

en: You have reached the maximum number of users ({0}) for your plan. Please upgrade to add more users.
sk: Dosiahli ste maximálny počet používateľov ({0}) pre váš plán. Ak chcete pridať ďalších používateľov, aktualizujte si ho.

en: Token should be a valid 64 hexadecimal character token or an airgap token.
sk: Token by mal byť platný 64-hexadecimálny znakový token alebo token airgap.

en: Invalid datetime literal: expected a date or datetime, got a time
sk: Neplatný literál dátumu: očakával sa dátum alebo časový údaj, dostal sa čas

en: Invalid time literal: expected a time, got a date
sk: Neplatný doslovný čas: očakávaný čas, získaný dátum

en: Invalid date literal: expected a date, got a time
sk: Neplatný doslovný dátum: očakávaný dátum, získaný čas

en: There are new columns in the CSV file that are not in the table:
sk: V súbore CSV sú nové stĺpce, ktoré nie sú v tabuľke:

en: Unable to recognise file separator
sk: Nie je možné rozpoznať oddeľovač súborov

en: Token validation failed.
sk: Overenie tokenu zlyhalo.

en: Hold the Option key to download unformatted results
sk: Podržaním tlačidla Option môžete prevziať neformátované výsledky

en: Hold the Alt key to download unformatted results
sk: Podržaním klávesu Alt stiahnete neformátované výsledky
