Metabase - en to bg translation catalogue (6698 entries)

en: Your database has been added!
bg: Базата данни беше добавена!

en: We took a look at your data, and we have some automated explorations that we can show you!
bg: Желаете ли да видите автоматично изследване и анализ на Вашите данни?

en: I'm good thanks
bg: Не, благодаря!

en: Explore this data
bg: Изследвай данните!

en: Select a database type
bg: Избери вида база данни

en: Save
bg: Запази

en: To do some of its magic, Metabase needs to scan your database. We will also rescan it periodically to keep the metadata up-to-date. You can control when the periodic rescans happen below.
bg: Metabase има нужда да сканира вашата база данни. Това ще се случва периодично, за да можем да поддържаме мета данните актуални. Можете да изберете периодичността на сканиранията по-долу.

en: Database syncing
bg: Базата данни се синхронизира

en: This is a lightweight process that checks for
    updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this
    set to sync hourly.
bg: Това е процес, който не заема много ресурси. Той проверява за промени в схемата на базата данни. В повечето случай синхронизация на всеки час е достатъчна.

en: Scan
bg: Сканирай

en: Scanning for Filter Values
bg: Сканира за стойности на филтъра

en: Metabase can scan the values present in each
    field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This
    can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large
    database.
bg: Metabase може да сканира стойностите във всяко поле от базата данни за да активира чекбокс филтри в дашборди и въпроси. Това може да отнеме значителни системни ресурси, особено при по-големи бази данни.

en: When should Metabase automatically scan and cache field values?
bg: Кога желаете Metabase автоматично да сканира и кешира стойности от полетата в базата данни?

en: Regularly, on a schedule
bg: Периодично, според предварително зададен план

en: Only when adding a new filter widget
bg: Само когато се добавя нов филтър widget

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will
    scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
bg: Когато потребител добавя нов филтър към дашборд или SQL върпос, Metabase ще сканира полетата видещи до този филтър за да покаже списък с възможни стойности.

en: Never, I'll do this manually if I need to
bg: Никога, ще го направя ръчно когато се налага

en: Saving...
bg: Записва...

en: Server error encountered
bg: Сървърна грешка

en: Delete this database?
bg: Изтрий тази база данни?

en: All saved questions, metrics, and segments that rely on this database will be lost.
bg: Всички запазени въпроси, метрични показатели и сегменти, които се основават на тази база данни ще бъдат изгубени.

en: This cannot be undone.
bg: Тази операция е необратима.

en: If you're sure, please type
bg: Ако сте сигурни, моля попълнете

en: DELETE
bg: ИЗТРИЙ

en: in this box:
bg: в това поле:

en: Cancel
bg: Откажи

en: Delete
bg: Изтрий

en: Databases
bg: Бази данни

en: Add Database
bg: Добави база данни

en: Connection
bg: Връзка

en: Scheduling
bg: Планиране

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Actions
bg: Действия

en: Sync database schema now
bg: Синхронизирай схемата на базата данни сега

en: Starting…
bg: Започва се...

en: Failed to sync
bg: Неуспешна синхронизация

en: Sync triggered!
bg: Синхронизацията е стартирана!

en: Re-scan field values now
bg: Сканирай отново стойностите сега

en: Failed to start scan
bg: Неуспешно стартиране на порцеса по сканиране

en: Scan triggered!
bg: Сканирането започна!

en: Danger Zone
bg: Опасна Зона

en: Discard saved field values
bg: Отхвърли запазените стойности

en: Remove this database
bg: Премахни тази база данни

en: Add database
bg: Добави база данни

en: Name
bg: Име

en: Engine
bg: Софтуер

en: Deleting...
bg: Изтрива...

en: Loading ...
bg: Зарежда...

en: Bring the sample dataset back
bg: Върни примерните данни

en: Couldn't connect to the database. Please check the connection details.
bg: Неуспешен опит за свързване с базата данни. Моля, проверете връзката.

en: Successfully created!
bg: Успешно създаване!

en: Successfully saved!
bg: Успешно запазване!

en: Edit
bg: Редактирай

en: Revision History
bg: История на промените

en: Retire this {0}?
bg: Премахни този {0}?

en: Saved questions and other things that depend on this {0} will continue to work, but this {1} will no longer be selectable from the query builder.
bg: Запазените въпроси и други неща, които зависят от този {0} ще продължат да работят, но този {1} няма да може да бъде избиран от инструмента за създаване на заявки.

en: If you're sure you want to retire this {0}, please write a quick explanation of why it's being retired:
bg: Ако сте сигурни, че искате да премахнете този {0}, моля, опишете накратко причината:

en: This will show up in the activity feed and in an email that will be sent to anyone on your team who created something that uses this {0}.
bg: Тази информация ще се появи в полето с активността на потребителите и отделно ще бъде изпратено в имейл до всеки потребител от Вашия екип, който е използвал този {0}.

en: Retire
bg: Премахни

en: Retiring…
bg: Премахване...

en: Failed
bg: Неуспех

en: Success
bg: Успех

en: Preview
bg: Преглед

en: No column description yet
bg: Все още няма описание на колоната

en: Select a field visibility
bg: Изберете ниво на видимост на полето

en: No special type
bg: Без специален вид

en: Other
bg: Друго

en: Select a special type
bg: Изберете специален вид

en: Select a target
bg: Изберете цел

en: Columns
bg: Колони

en: Column
bg: Колона

en: Visibility
bg: Видимост

en: Type
bg: Вид

en: Current database:
bg: Текуща база данни:

en: Show original schema
bg: Покажи оригиналната схема

en: Data Type
bg: Вид данни

en: Additional Info
bg: Допълнителна информация

en: Find a schema
bg: Намери схема

en: {0} schema | {0} schemas
bg[0]: {0} схема
bg[1]: {0} схеми

en: Why Hide?
bg: Защо да скрием?

en: Technical Data
bg: Технически данни

en: Irrelevant/Cruft
bg: Неуместен/Излишен

en: Queryable
bg: С възможност за заявка за търсене

en: Hidden
bg: Скрит

en: No table description yet
bg: Все още няма описание на таблицата

en: Metadata Strength
bg: Сила на метаданните

en: {0} Queryable Table | {0} Queryable Tables
bg[0]: {0} Таблица с възможност за заявка за търсене
bg[1]: {0} Таблици с възможност за заявка за търсене

en: {0} Hidden Table | {0} Hidden Tables
bg[0]: {0} Скрита таблица
bg[1]: {0} Скрити таблици

en: Find a table
bg: Намери таблица

en: Schemas
bg: Схеми

en: Metrics
bg: Метрични показатели

en: Add a Metric
bg: Добави метричен показател

en: Definition
bg: Дефиниция

en: Create metrics to add them to the View dropdown in the query builder
bg: Създай метрични показатели за да могат да бъдат добавени в изглед с падащо меню към инструмента за създаване на заявки.

en: Segments
bg: Сегменти

en: Add a Segment
bg: Добави сегмент

en: Create segments to add them to the Filter dropdown in the query builder
bg: Създай сегменти за да могат да бъдат добавени към филтъра с падащо меню към инструмента за създаване на заявки.

en: created
bg: създаден

en: reverted to a previous version
bg: върнат към предишна версия

en: edited the title
bg: редактира заглавието

en: edited the description
bg: редактира описанието

en: edited the
bg: редактира

en: made some changes
bg: направи промени

en: You
bg: Ти

en: Datamodel
bg: Модел на данни

en:  History
bg: История

en: Revision History for
bg: История на промените за

en: {0} – Field Settings
bg: {0} - Настройки на полето

en: Where this field will appear throughout Metabase
bg: На кои места в Метабейс ще се появява това поле

en: Filtering on this field
bg: Филтриране по това поле

en: When this field is used in a filter, what should people use to enter the value they want to filter on?
bg: Какви стойности за филтриране ще трябва да въведат потребителите, когато това поле се използва в даден филтър

en: No description for this field yet
bg: Все още няма описание на това поле

en: Original value
bg: Първоначална стойност

en: Mapped value
bg: Съответстваща стойност

en: Enter value
bg: Въведете стойност

en: Use original value
bg: Използвай първоначалната стойност

en: Use foreign key
bg: Използвай външен ключ

en: Custom mapping
bg: Персонализирано съответствие

en: Unrecognized mapping type
bg: Неразпознат вид на съответствие

en: Current field isn't a foreign key or FK target table metadata is missing
bg: Текущото поле не е външен ключ или липсва външен ключ в избраната таблица с метаданни

en: The selected field isn't a foreign key
bg: Избраното поле не е външен ключ

en: Display values
bg: Покажи стойности

en: Choose to show the original value from the database, or have this field display associated or custom information.
bg: Изберете показване на първоначалната стойност в базата данни или покажете в това поле друга свързана или персонализирана информация.

en: Choose a field
bg: Изберете поле

en: Please select a column to use for display.
bg: Моля изберете коя колона да се показва.

en: Tip:
bg: Съвет:

en: You might want to update the field name to make sure it still makes sense based on your remapping choices.
bg: Може би желаете да осъвремените името на полето за да сте сигурни, че е все още смислено след промяна на съответствията (mapping).

en: Cached field values
bg: Кеширани стойности

en: Metabase can scan the values for this field to enable checkbox filters in dashboards and questions.
bg: Метабейс може да сканира стойностите на това поле за да направи възможни филтри тип поле за отметка в табла или въпроси.

en: Re-scan this field
bg: Сканирай отново това поле

en: Discard cached field values
bg: Отмени кешираните стойности

en: Failed to discard values
bg: Неуспех при отмяна на стойностите

en: Discard triggered!
bg: Отмяна инициирана!

en: Select any table to see its schema and add or edit metadata.
bg: Изберете таблица за да разгледате нейната схема и да добавите или редактирате метаданни.

en: Name is required
bg: Име е задължително

en: Description is required
bg: Описание е задължително

en: Revision message is required
bg: Бележка за промените е задължителна

en: Aggregation is required
bg: Сумирането е задължително

en: Edit Your Metric
bg: Редактирайте Вашите метрични показатели

en: Create Your Metric
bg: Създайте Вашите метрични показатели

en: Make changes to your metric and leave an explanatory note.
bg: Направете промени по метричните показатели и оставете обяснителна бележка.

en: You can create saved metrics to add a named metric option to this table. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
bg: Можете да запазвате вее запазени метрични показатели, които да добавите като опция към тази таблица. Запазените показатели включват вида на сбора от параметри, съвкупността от полета и различни филтри, които можете да добавите. Например: можете да използвате този подход за да изчислите "Средна Цена" на таблица Поръчки.

en: Result:
bg: Резултат:

en: Name Your Metric
bg: Дайте име на метричния показател

en: Give your metric a name to help others find it.
bg: Дайте име на метричния показател за да помогнете на други потребители да го намерят по-лесно.

en: Something descriptive but not too long
bg: Нещо описателно, но не прекалено дълго

en: Describe Your Metric
bg: Опишете Вашия метричен показател

en: Give your metric a description to help others understand what it's about.
bg: Опишете метричния показател за да помогнете на други потребители да разберат какво точно представлява той.

en: This is a good place to be more specific about less obvious metric rules
bg: Тук е добро място да бъдете по-конкретен относно по-малко очевидни правила за метрични показатели

en: Reason For Changes
bg: Причина за промените

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required.
bg: Оставете бележка, за да обясните какви промени сте направили и защо са необходими.

en: This will show up in the revision history for this metric to help everyone remember why things changed
bg: Това ще се покаже в историята на промените за този показател, за да помогне на всички да си припомнят защо нещата са се променили

en: At least one filter is required
bg: Задължителен е поне един филтър

en: Edit Your Segment
bg: Променете Вашия сегмент

en: Create Your Segment
bg: Създайте сегмент

en: Make changes to your segment and leave an explanatory note.
bg: Направете промени по Вашия сегмент и оставете обяснителна бележка.

en: Select and add filters to create your new segment for the {0} table
bg: Изберете и добавете филтри за да създадете нов сегмент за таблица {0}

en: Name Your Segment
bg: Дайте име на Вашия сегмент

en: Give your segment a name to help others find it.
bg: Дайте име на сегмента си, за да помогнете на другите да го намерят.

en: Describe Your Segment
bg: Опишете сегмента си

en: Give your segment a description to help others understand what it's about.
bg: Дайте описание на вашия сегмент, за да помогнете на другите да разберат за какво става въпрос.

en: This is a good place to be more specific about less obvious segment rules
bg: Това е добро място да бъдете по-конкретни относно по-малко очевидните правила за сегменти

en: This will show up in the revision history for this segment to help everyone remember why things changed
bg: Това ще се появи в историята на редакциите за този сегмент, за подсещане на потребителите защо нещата са се променили

en: Settings
bg: Настройки

en: Metabase can scan the values in this table to enable checkbox filters in dashboards and questions.
bg: Метабейс може да сканира стойностите в тази таблица, за да активира филтрите за отметки в таблата и въпросите.

en: Re-scan this table
bg: Сканирай тази таблица наново

en: Add
bg: Добави

en: Not a valid formatted email address
bg: Невлидно форматиран имейл адрес

en: First name
bg: Име

en: Last name
bg: Фамилия

en: Email address
bg: Имейл

en: Permission Groups
bg: Права на групи

en: Make this user an admin
bg: Направете този потребител администратор

en: All users belong to the {0} group and can't be removed from it. Setting permissions for this group is a great way to
    make sure you know what new Metabase users will be able to see.
bg: Всички потребители принадлежат към група {0} и не могат да бъдат премахнати от нея. Задаването на разрешения за тази група е добър начин да сте сигурни какво ще могат да виждат новите потребители в Метабейс.

en: This is a special group whose members can see everything in the Metabase instance, and who can access and make changes to the
    settings in the Admin Panel, including changing permissions! So, add people to this group with care.
bg: Това е специална група, чиито членове могат да виждат всичко в Метабейс и които имат достъп и могат да правят промени в настройките в Административния Панел, включително промяна на разрешенията! Добавяйте хора към тази група с повишено внимание.

en: To make sure you don't get locked out of Metabase, there always has to be at least one user in this group.
bg: За да сте сигурни, че ще имате достъп до Метабейс, винаги трябва да има поне един потребител в тази група.

en: Members
bg: Членове

en: Email
bg: Имейл

en: A group is only as good as its members.
bg: Една група е толкова добра, колкото са нейните членове.

en: Admin
bg: Админ

en: and
bg: и

en: {0} other group | {0} other groups
bg[0]: {0} друга група
bg[1]: {0} други групи

en: Default
bg: Настройка по подразбиране

en: Something like "Marketing"
bg: Нещо като "Маркетинг"

en: Remove this group?
bg: Премахнете групата?

en: Are you sure? All members of this group will lose any permissions settings they have based on this group.
    This can't be undone.
bg: Сигурни ли сте? Всички членове на тази група ще загубят всички  разрешения и настройки, базирани на тази група. Няма връщане назад.

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Edit Name
bg: Промени името

en: Remove Group
bg: Премахнете групата

en: Done
bg: Готово

en: Group name
bg: Име на групата

en: Groups
bg: Групи

en: Create a group
bg: Създайте група

en: You can use groups to control your users' access to your data. Put users in groups and then go to the Permissions section to control each group's access. The Administrators and All Users groups are special default groups that can't be removed.
bg: Можете да използвате групи, за да контролирате достъпа на Вашите потребители до Вашите данни. Поставете потребителите в групи и след това отидете в раздела Разрешения, за да контролирате достъпа на всяка група. Групите "Администратори" и "Всички потребители" са специални групи по подразбиране, които не могат да бъдат премахнати.

en: Edit Details
bg: Редактирайте Детайли

en: Re-send Invite
bg: Изпратете поканата наново

en: Reset Password
bg: Нулиране на паролата

en: Deactivate
bg: Деактивирайте

en: People
bg: Потребители

en: Who do you want to add?
bg: Кого искате да добавите?

en: Edit {0}'s details
bg: Променете детайлите на {0}

en: {0} has been added
bg: {0} беше добавен

en: Add another person
bg: Добавете друг човек

en: We couldn’t send them an email invitation,
    so make sure to tell them to log in using {0}
    and this password we’ve generated for them:
bg: Не можахме да им изпратим покана по имейл,
    така че бедете сигурни да им кажете да влязат с помощта на {0}
    и тази парола, която сме генерирали за тях:

en: If you want to be able to send email invites, just go to the {0} page.
bg: Ако искате да можете да изпращате покани по имейл, просто отидете на страницата {0}.

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to set their password.
bg: Изпратихме покана до {0} с инструкции за задаване на паролата им.

en: We've re-sent {0}'s invite
bg: Изпратихме повторно поканата на {0}

en: Okay
bg: Окей

en: Any previous email invites they have will no longer work.
bg: Всички предишни покани по имейл няма да работят повече.

en: Deactivate {0}?
bg: Деактивирай {0}?

en: {0} won't be able to log in anymore.
bg: {0} вече няма да може да влезе в системата.

en: Reactivate {0}'s account?
bg: Искате ли да активирате отново акаунта на {0}?

en: Reactivate
bg: Активирайте отново

en: They'll be able to log in again, and they'll be placed back into the groups they were in before their account was deactivated.
bg: Те ще могат да влязат отново и ще бъдат поставени обратно в групите, в които са били преди деактивирането на акаунта им.

en: Reset {0}'s password?
bg: Нулиране на паролата на {0}?

en: Reset
bg: Нулиране

en: Are you sure you want to do this?
bg: Сигурни ли сте?

en: {0}'s password has been reset
bg: Паролата на {0} беше нулирана

en: Here’s a temporary password they can use to log in and then change their password.
bg: Това е временна парола, която могат да използват, за да влязат и след това да променят паролата си.

en: We've sent them an email with instructions for creating a new password.
bg: Изпратихме имейл с инструкции за създаване на нова парола.

en: Active
bg: Активен

en: Deactivated
bg: Деактивиран

en: Add someone
bg: Добавете потребител

en: Last Login
bg: Последно влизане

en: Signed up via Google
bg: Регистриран чрез Google

en: Signed up via LDAP
bg: Регистриран чрез LDAP

en: Reactivate this account
bg: Активирайте наново този акаунт

en: Never
bg: Никога

en: {0} table | {0} tables
bg[0]: {0} Таблица
bg[1]: {0} Таблици

en:  will be
bg:  ще бъде

en: given access to
bg: даден достъп до

en:  and
bg:  и

en: denied access to
bg: отказан достъп до

en:  will no longer be able to
bg:  повече няма да може да

en:  will now be able to
bg:  вече ще може да

en:  native queries for
bg:  собствени заявки за

en: Permissions
bg: Разрешения

en: Save permissions?
bg: Запазете разрешенията?

en: Save Changes
bg: Запазете промените

en: Discard changes?
bg: Отмени промените?

en: No changes to permissions will be made.
bg: Промени в разрешенията няма да бъдат направени.

en: You've made changes to permissions.
bg: Направихте промени в резрешенията.

en: Permissions for this collection
bg: Разрешения за тази колекция

en: You have unsaved changes
bg: Има незапазени промени

en: Do you want to leave this page and discard your changes?
bg: Искате ли да напуснете тази страница и да отхвърлите промените си?

en: Sorry, an error occurred.
bg: За съжаление възникна грешка.

en: Administrators always have the highest level of access to everything in Metabase.
bg: Администраторите винаги имат най-високо ниво на достъп до всичко в Метабейс.

en: Every Metabase user belongs to the All Users group. If you want to limit or restrict a group's access to something, make sure the All Users group has an equal or lower level of access.
bg: Всеки потребител на Метабейс принадлежи към групата Всички потребители. Ако искате да ограничите достъпа на групата до нещо, уверете се, че групата Всички потребители има равно или по-ниско ниво на достъп.

en: MetaBot is Metabase's Slack bot. You can choose what it has access to here.
bg: Метабот е Слак бота на Метабейс. Тук можете да изберете до какво има достъп.

en: The "{0}" group may have access to a different set of {1} than this group, which may give this group additional access to some {2}.
bg: Групата „{0}“ може да има достъп до различен набор от {1} от тази група, което може да даде на тази група допълнителен достъп до някои {2}.

en: The "{0}" group has a higher level of access than this, which will override this setting. You should limit or revoke the "{1}" group's access to this item.
bg: Групата „{0}“ има по-високо ниво на достъп от това, което ще замени тази настройка. Трябва да ограничите или отнемете достъпа на групата „{1}“ до този елемент.

en: Limit
bg: Ограничи

en: Revoke
bg: Отмени

en: access even though "{0}" has greater access?
bg: достъп, въпреки че „{0}“ има по-голям достъп?

en: Limit access
bg: Ограничи достъпа

en: Revoke access
bg: Отмени достъпа

en: Change access to this database to limited?
bg: Да се промени ли достъпът до тази база данни на ограничен?

en: Change
bg: Промени

en: Allow Raw Query Writing?
bg: Да се разреши ли писане на сурови заявки?

en: This will also change this group's data access to Unrestricted for this database.
bg: Това също ще промени достъпа на данните на тази група до неограничен за тази база данни.

en: Allow
bg: Позволи

en: Revoke access to all tables?
bg: Отмени достъпът до всички таблици?

en: This will also revoke this group's access to raw queries for this database.
bg: Това също ще отмени достъпа на тази група до сурови заявки за тази база данни.

en: Grant unrestricted access
bg: Предоставете неограничен достъп

en: Unrestricted access
bg: Неограничен достъп

en: Limited access
bg: Ограничен достъп

en: No access
bg: Няма достъп

en: Write raw queries
bg: Напишете сурови заявки

en: Can write raw queries
bg: Може да пише сурови заявки

en: Curate collection
bg: Организирайте колекцията

en: View collection
bg: Преглед на колекцията

en: Data Access
bg: Достъп до данни

en: View tables
bg: Преглед на таблици

en: SQL Queries
bg: SQL заявки

en: View schemas
bg: Преглед на схеми

en: Data Model
bg: Модел на данни

en: Sign in with Google
bg: Влезте с Google

en: Allows users with existing Metabase accounts to login with a Google account that matches their email address in addition to their Metabase username and password.
bg: Позволява на потребителите със съществуващи акаунти в Метабейс да влизат с акаунт в Google, който съответства на техния имейл адрес в допълнение към тяхното потребителско име и парола за Метабейс.

en: Configure
bg: Конфигурирайте

en: Allows users within your LDAP directory to log in to Metabase with their LDAP credentials, and allows automatic mapping of LDAP groups to Metabase groups.
bg: Позволява на потребителите във вашата LDAP директория да влизат в Метабейс със своите LDAP идентификационни данни и позволява автоматично картографиране на LDAP групи в Метабейс групи.

en: That's not a valid email address
bg: Това не е валиден имейл адрес

en: That's not a valid integer
bg: Това не е валидно цяло число

en: Changes saved!
bg: Промените са запазени!

en: Looks like we ran into some problems
bg: Изглежда, че се сблъскахме с някои проблеми

en: Send test email
bg: Изпратете тестов имейл

en: Sending...
bg: Изпращане...

en: Sent!
bg: Изпратено!

en: Clear
bg: Изчисти

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Server Settings
bg: Настройки на сървъра

en: User Schema
bg: Потребителска схема

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Group Schema
bg: Групова схема

en: Using
bg: Използвайки

en: Getting set up
bg: Настройка

en: A few things you can do to get the most out of Metabase.
bg: Няколко неща, които можете да направите, за да извлечете максимума от Метабейс.

en: Recommended next step
bg: Препоръчителна следваща стъпка

en: Google Sign-In
bg: Вход с Google

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}
bg: За да позволите на потребителите да влизат с Google, ще трябва да дадете на Метабейс клиентски идентификационен номер на приложение за конзола на Google Developers. Необходими са само няколко стъпки и могат да бъдат намерени инструкции как да създадете ключ {0}

en: Your Google client ID
bg: Вашият клиентски идентификационен номер на Google

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from:
bg: Позволете на потребителите да се регистрират сами, ако имейл адресът на акаунта им в Google е от:

en: Answers sent right to your Slack #channels
bg: Отговори, изпратени директно до вашите Slack #channels

en: Create a Slack Bot User for MetaBot
bg: Създайте потребител на Slack Bot за MetaBot

en: Once you're there, give it a name and click {0}. Then copy and paste the Bot API Token into the field below. Once you are done, create a "metabase_files" channel in Slack. Metabase needs this to upload graphs.
bg: След като сте там, дайте му име и кликнете върху {0}. След това копирайте и поставете маркера за API на бота в полето по-долу. След като приключите, създайте канал „metabase_files“ в Slack. Метабейс се нуждае от това, за да прикачва графики.

en: You're running Metabase {0} which is the latest and greatest!
bg: Използвате най-новата и най-добрата Метабейс {0}!

en: Metabase {0} is available.  You're running {1}
bg: Налична е Metabase {0}. Изпълнявате {1}

en: Update
bg: Актуализиране

en: What's Changed:
bg: Какво е променено:

en: Add a map
bg: Добавете карта

en: Delete custom map
bg: Изтриване на персонализирана карта

en: Remove
bg: Премахване

en: Select…
bg: Изберете ...

en: Sample values:
bg: Примерни стойности:

en: Add a new map
bg: Добавете нова карта

en: Edit map
bg: Редактиране на картата

en: What do you want to call this map?
bg: Как искате да наречете тази карта?

en: e.g. United Kingdom, Brazil, Mars
bg: напр. Обединено кралство, Бразилия, Марс

en: URL for the GeoJSON file you want to use
bg: URL за файла GeoJSON, който искате да използвате

en: Like https://my-mb-server.com/maps/my-map.json
bg: Като https://my-mb-server.com/maps/my-map.json

en: Refresh
bg: Обнови

en: Load
bg: Зареди

en: Which property specifies the region’s identifier?
bg: Кое свойство посочва идентификатора на региона?

en: Which property specifies the region’s display name?
bg: Кое свойство посочва показваното име на региона?

en: Load a GeoJSON file to see a preview
bg: Заредете файл GeoJSON, за да видите визуализация

en: Save map
bg: Запазване на картата

en: Add map
bg: Добавяне на карта

en: Using embedding
bg: Използване на вграждане

en: By enabling embedding you're agreeing to the embedding license located at
bg: Активирайки вграждането, вие се съгласявате с лиценза за вграждане, намиращ се на адрес

en: In plain English, when you embed charts or dashboards from Metabase in your own application, that application isn't subject to the Affero General Public License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds. You should, however, read the license text linked above as that is the actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
bg: На чист български език, когато вграждате диаграми или табла за управление от Метабейс във вашето собствено приложение, това приложение не е обект на Общия публичен лиценз Affero, който покрива останалата част от Метабейс, при условие че запазите видимото лого на Метабейс и „Powered by Metabase“ върху тези вграждания. Трябва обаче да прочетете текста на лиценза, свързан по-горе, тъй като това е действителният лиценз, с който ще се съгласите, като активирате тази функция.

en: Enable
bg: Активирайте

en: Premium embedding enabled
bg: Премиум вграждането е активирано

en: Enter the token you bought from the Metabase Store
bg: Въведете токена, който сте закупили от Metabase Store

en: Premium embedding lets you disable "Powered by Metabase" on your embedded dashboards and questions.
bg: Премиум вграждането ви позволява да деактивирате „Powered by Metabase“ на вашите вградени табла и въпроси.

en: Buy a token
bg: Купете токен

en: Enter a token
bg: Въведете токен

en: Edit Mappings
bg: Редактирайте съпоставянния

en: Group Mappings
bg: Групирайте съпоставяния

en: Create a mapping
bg: Създайте картографиране

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Membership to the Admin group can be granted through mappings, but will not be automatically removed as a
    failsafe measure.
bg: Съпоставянето позволява на Metabase автоматично да добавя и премахва потребители от групи въз основа на информацията за членство, предоставена от
    сървъра на директориите. Членството в административната група може да бъде предоставено чрез картографиране, но няма да бъде премахнато автоматично като
    мярка за безопасност

en: Distinguished Name
bg: Уважаемо име

en: Public Link
bg: Обществена връзка

en: Revoke Link
bg: Отмени връзката

en: Disable this link?
bg: Да се ​​деактивира ли тази връзка?

en: They won't work anymore, and can't be restored, but you can create new links.
bg: Те вече няма да работят и не могат да бъдат възстановени, но можете да създадете нови връзки.

en: Public Dashboard Listing
bg: Публично табло за управление

en: No dashboards have been publicly shared yet.
bg: Все още няма публични табла за управление.

en: Public Card Listing
bg: Обява за публична карта

en: No questions have been publicly shared yet.
bg: Все още няма публично споделени въпроси.

en: Embedded Dashboard Listing
bg: Списък с вградено табло

en: No dashboards have been embedded yet.
bg: Все още няма вградени табла за управление.

en: Embedded Card Listing
bg: Списък с вградени карти

en: No questions have been embedded yet.
bg: Все още няма вградени въпроси.

en: Regenerate embedding key?
bg: Регенериране на ключа за вграждане?

en: This will cause existing embeds to stop working until they are updated with the new key.
bg: Това ще доведе до спиране на работата на съществуващите вграждания, докато не бъдат актуализирани с новия ключ.

en: Regenerate key
bg: Регенериране на ключ

en: Generate Key
bg: Генериране на ключ

en: Enabled
bg: Активирано

en: Disabled
bg: Изключено

en: Unknown setting {0}
bg: Неизвестна настройка {0}

en: Setup
bg: Настройвам

en: General
bg: Общ

en: Site Name
bg: Име на сайта

en: Site URL
bg: URL адрес на сайта

en: Email Address for Help Requests
bg: Имейл адрес за заявки за помощ

en: Report Timezone
bg: Отчетете Часова зона

en: Database Default
bg: База данни по подразбиране

en: Select a timezone
bg: Изберете часова зона

en: Not all databases support timezones, in which case this setting won't take effect.
bg: Не всички бази данни поддържат часови зони, като в този случай тази настройка няма да влезе в сила.

en: Language
bg: Език

en: Select a language
bg: Изберете език

en: Anonymous Tracking
bg: Анонимно проследяване

en: Friendly Table and Field Names
bg: Приятелски имена на таблици и полета

en: Only replace underscores and dashes with spaces
bg: Заменяйте само подчертаванията и тиретата с интервали

en: Enable Nested Queries
bg: Активиране на вложени заявки

en: Updates
bg: Актуализации

en: Check for updates
bg: Провери за актуализации

en: SMTP Host
bg: SMTP хост

en: SMTP Port
bg: SMTP порт

en: That's not a valid port number
bg: Това не е валиден номер на порт

en: SMTP Security
bg: SMTP сигурност

en: SMTP Username
bg: SMTP потребителско име

en: SMTP Password
bg: SMTP парола

en: From Address
bg: От Адрес

en: Enter the token you received from Slack
bg: Въведете токена, който сте получили от Slack

en: Single Sign-On
bg: Единично влизане

en: LDAP Authentication
bg: LDAP удостоверяване

en: LDAP Host
bg: LDAP домакин

en: LDAP Port
bg: LDAP порт

en: LDAP Security
bg: LDAP сигурност

en: Username or DN
bg: Потребителско име или DN

en: Password
bg: Парола

en: User search base
bg: Потребителска база за търсене

en: User filter
bg: Потребителски филтър

en: Check your parentheses
bg: Проверете скобите си

en: Email attribute
bg: Атрибут на имейл

en: First name attribute
bg: Атрибут за собствено име

en: Last name attribute
bg: Атрибут на фамилното име

en: Synchronize group memberships
bg: Синхронизирайте членството в група

en: Group search base
bg: Групова база за търсене

en: Maps
bg: Карти

en: Map tile server URL
bg: URL адрес на сървъра за плочки на картата

en: Metabase uses OpenStreetMaps by default.
bg: Metabase използва OpenStreetMaps по подразбиране.

en: Custom Maps
bg: Персонализирани карти

en: Add your own GeoJSON files to enable different region map visualizations
bg: Добавете свои собствени GeoJSON файлове, за да активирате различни визуализации на регионални карти

en: Public Sharing
bg: Публично споделяне

en: Enable Public Sharing
bg: Активирайте публичното споделяне

en: Shared Dashboards
bg: Споделени табла за управление

en: Shared Questions
bg: Споделени въпроси

en: Embedding in other Applications
bg: Вграждане в други приложения

en: Enable Embedding Metabase in other Applications
bg: Активирайте вграждането на Metabase в други приложения

en: Embedding secret key
bg: Вграждане на таен ключ

en: Embedded Dashboards
bg: Вградени табла за управление

en: Embedded Questions
bg: Вградени въпроси

en: Caching
bg: Кеширане

en: Enable Caching
bg: Активиране на кеширането

en: Minimum Query Duration
bg: Минимална продължителност на заявката

en: Cache Time-To-Live (TTL) multiplier
bg: Умножител на времето за изживяване в кеша (TTL)

en: Max Cache Entry Size
bg: Максимален размер на записа в кеша

en: Your alert is all set up.
bg: Вашият сигнал е настроен.

en: Your alert was updated.
bg: Вашият сигнал е актуализиран.

en: The alert was successfully deleted.
bg: Сигналът беше успешно изтрит.

en: Please enter a valid formatted email address.
bg: Моля, въведете валиден форматиран имейл адрес.

en: Passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Back to login
bg: Обратно към вход

en: No Metabase account exists for this Google account.
bg: Не съществува акаунт в Metabase за този акаунт в Google.

en: You'll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
bg: Ще ви е необходим администратор, за да създадете акаунт в Metabase, преди да можете да използвате Google за влизане.

en: Sign in with {0}
bg: Влезте с {0}

en: Please contact an administrator to have them reset your password
bg: Моля, свържете се с администратор, за да им нулира паролата

en: Forgot password
bg: Забравена парола

en: The email you use for your Metabase account
bg: Имейлът, който използвате за вашия акаунт в Metabase

en: Send password reset email
bg: Изпратете имейл за нулиране на паролата

en: Check your email for instructions on how to reset your password.
bg: Проверете вашия имейл за инструкции как да нулирате паролата си.

en: Sign in to Metabase
bg: Влезте в Metabase

en: OR
bg: ИЛИ

en: Username or email address
bg: Потребителско име или имейл адрес

en: Sign in
bg: Впиши се

en: I seem to have forgotten my password
bg: Изглежда съм забравил паролата си

en: request a new reset email
bg: заявете нов имейл за нулиране

en: Whoops, that's an expired link
bg: Ами сега, това е изтекла връзка

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need
    to reset your password, you can {0}.
bg: От съображения за сигурност връзките за нулиране на паролата изтичат след малко. Ако все пак трябва
    да зададете нова парола, можете да {0}.

en: New password
bg: Нова парола

en: To keep your data secure, passwords {0}
bg: За да защитите данните си, пароли {0}

en: Create a new password
bg: Създайте нова парола

en: Make sure its secure like the instructions above
bg: Уверете се, че е сигурен, както е описано по-горе

en: Confirm new password
bg: Потвърждение на новата парола

en: Make sure it matches the one you just entered
bg: Уверете се, че съвпада с този, който току-що сте въвели

en: Your password has been reset.
bg: Паролата ви е нулирана.

en: Sign in with your new password
bg: Влезте с новата си парола

en: Save failed
bg: Запазването не бе успешно

en: Saved
bg: Запазено

en: Ok
bg: Добре

en: Archive this collection?
bg: Да се ​​архивира ли тази колекция?

en: The dashboards, collections, and pulses in this collection will also be archived.
bg: Таблата, колекциите и импулсите в тази колекция също ще бъдат архивирани.

en: Archive
bg: Архивирай

en: This {0} has been archived
bg: Това {0} е архивирано

en: View the archive
bg: Преглед на архива

en: Unarchive this {0}
bg: Деархивиране на това {0}

en: Our data
bg: Нашите данни

en: X-ray this table
bg: Рентгенов анализ на тази таблица

en: Learn about this table
bg: Научете повече за тази таблица

en: Clickity click
bg: Clickity щракване

en: Saved!
bg: Запазено!

en: Saving failed.
bg: Запазването не бе успешно.

en: Su
bg: Нед

en: Mo
bg: Пон

en: Tu
bg: Втор

en: We
bg: Сря

en: Th
bg: Четв

en: Fr
bg: Пет

en: Sa
bg: Съб

en: Your admin's email address
bg: Имейл адресът на вашия администратор

en: To send {0}, you'll need to set up {1} integration.
bg: За да изпратите {0}, ще трябва да настроите {1} интеграция.

en:  or
bg: или

en: To send {0}, an admin needs to set up {1} integration.
bg: За да изпрати {0}, администраторът трябва да настрои {1} интеграция.

en: This collection is empty, like a blank canvas
bg: Тази колекция е празна, като празно платно

en: You can use collections to organize and group dashboards, questions and pulses for your team or yourself
bg: Можете да използвате колекции, за да организирате и групирате табла за управление, въпроси и импулси за вашия екип или за себе си

en: Create another collection
bg: Създайте друга колекция

en: Dashboards let you collect and share data in one place.
bg: Таблата за управление ви позволяват да събирате и споделяте данни на едно място.

en: Pulses let you send out the latest data to your team on a schedule via email or slack.
bg: Импулсите ви позволяват да изпращате най-новите данни на вашия екип по график по имейл или в несигурност.

en: Questions are a saved look at your data.
bg: Въпросите са запазен поглед върху вашите данни.

en: Pins
bg: Щифтове

en: Drag something here to pin it to the top
bg: Плъзнете нещо тук, за да го закачите в горната част

en: Collections
bg: Колекции

en: Drag here to un-pin
bg: Плъзнете тук, за да откачите

en: {0} item selected | {0} items selected
bg[0]: Избран е {0} елемент
bg[1]: Избрани са {0} елемента

en: Move {0} items?
bg: Преместване на {0} елемента?

en: Move "{0}"?
bg: Да се ​​премести ли „{0}“?

en: Move
bg: Премести

en: Edit this collection
bg: Редактирайте тази колекция

en: Archive this collection
bg: Архивирайте тази колекция

en: My personal collection
bg: Моята лична колекция

en: New collection
bg: Нова колекция

en: Copied!
bg: Копирано!

en: Use an SSH-tunnel for database connections
bg: Използвайте SSH-тунел за връзки с база данни

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host.
    This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available.
    Enabling this is usually slower than a direct connection.
bg: До някои инсталации на база данни може да се осъществи достъп само чрез свързване чрез SSH бастион хост.
    Тази опция също така осигурява допълнителен слой сигурност, когато VPN не е налице.
    Активирането на това обикновено е по-бавно от директната връзка.

en: This is a large database, so let me choose when Metabase syncs and scans
bg: Това е голяма база данни, така че нека да избера кога Metabase се синхронизира и сканира

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values.
    If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
bg: По подразбиране Metabase извършва лека почасова синхронизация и интензивно ежедневно сканиране на стойностите на полетата.
    Ако имате голяма база данни, препоръчваме да я включите и да прегледате кога и колко често се случват сканиранията на стойността на полето.

en: {0} to generate a Client ID and Client Secret for your project.
bg: {0} за генериране на клиентски идентификатор и клиентска тайна за вашия проект.

en: Click here
bg: Натисни тук

en: Choose "Other" as the application type. Name it whatever you'd like.
bg: Изберете „Друго“ като тип на приложението. Назовете го, както искате.

en: {0} to get an auth code
bg: {0}, за да получите код за удостоверяване

en: with Google Drive permissions
bg: с разрешения на Google Диск

en: To use Metabase with this data you must enable API access in the Google Developers Console.
bg: За да използвате Metabase с тези данни, трябва да активирате достъпа до API в конзолата за разработчици на Google.

en: {0} to go to the console if you haven't already done so.
bg: {0}, за да отидете на конзолата, ако още не сте го направили.

en: How would you like to refer to this database?
bg: Как бихте искали да се обърнете към тази база данни?

en: Next
bg: Следващите

en: Delete this {0}
bg: Изтриване на това {0}

en: Pin this item
bg: Закачете този елемент

en: Move this item
bg: Преместете този елемент

en: Edit this question
bg: Редактирайте този въпрос

en: Action type
bg: Тип действие

en: View revision history
bg: Преглед на историята на редакциите

en: Move action
bg: Преместване на действие

en: Archive action
bg: Действие в архива

en: Add to dashboard
bg: Добавяне към таблото за управление

en: Download results
bg: Изтеглете резултатите

en: Sharing and embedding
bg: Споделяне и вграждане

en: Another action type
bg: Друг тип действие

en: Get alerts about this
bg: Получавайте сигнали за това

en: View the SQL
bg: Вижте SQL

en: Segments for this
bg: Сегменти за това

en: Show error details
bg: Показване на подробности за грешка

en: Here's the full error message
bg: Ето пълното съобщение за грешка

en: Hi, Metabot here.
bg: Здравей, Metabot тук.

en: Based on the schema
bg: Въз основа на схемата

en: A look at your
bg: Поглед към вашия

en: Search the list
bg: Търсене в списъка

en: Search by {0}
bg: Търсене по {0}

en:  or enter an ID
bg: или въведете идентификационен номер

en: Enter an ID
bg: Въведете идентификационен номер

en: Enter a number
bg: Въведете номер

en: Enter some text
bg: Въведете малко текст

en: No matching {0} found.
bg: Не е намерено съвпадение {0}.

en: Including every option in your filter probably won’t do much…
bg: Включването на всяка опция във вашия филтър вероятно няма да направи много ...

en: Something's gone wrong
bg: Нещо се обърка

en: We've run into an error. You can try refreshing the page, or just go back.
bg: Срещнахме грешка. Можете да опитате да опресните страницата или просто да се върнете назад.

en: No description yet
bg: Все още няма описание

en: New {0}
bg: Ново {0}

en: Asked by {0}
bg: Попитан от {0}

en: Today,
bg: Днес,

en: Yesterday,
bg: Вчера,

en: First revision.
bg: Първа ревизия.

en: Reverted to an earlier revision and {0}
bg: Върнато към по-ранна версия и {0}

en: Revision history
bg: История на редакциите

en: When
bg: Кога

en: Who
bg: Кой

en: What
bg: Какво

en: Revert
bg: Връщане

en: Reverting…
bg: Връща се ...

en: Revert failed
bg: Възстановяването не бе успешно

en: Reverted
bg: Възстановено

en: Everything
bg: Всичко

en: Dashboards
bg: Табла за управление

en: Questions
bg: Въпроси

en: Pulses
bg: Импулси

en: Back
bg: обратно

en: Find...
bg: Намирам...

en: An error occured
bg: Възникна грешка

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Metabase Newsletter
bg: Бюлетин на Metabase

en: Get infrequent emails about new releases and feature updates.
bg: Получавайте редки имейли за нови версии и актуализации на функции.

en: Subscribe
bg: Абонирай се

en: You're subscribed. Thanks for using Metabase!
bg: Абонирани сте. Благодаря, че използвате Metabase!

en: We're a little lost...
bg: Малко сме се изгубили ...

en: Temporary Password
bg: Временна парола

en: Hide
bg: Крия

en: Show
bg: Покажи

en: Saved! Add this to a dashboard?
bg: Запазено! Да се ​​добави ли това към таблото за управление?

en: Yes please!
bg: Да моля!

en: Not now
bg: Не сега

en: Error:
bg: Грешка:

en: Sunday
bg: Неделя

en: Monday
bg: Понеделник

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Friday
bg: Петък

en: Saturday
bg: Събота

en: First
bg: Първо

en: Last
bg: Минал

en: 15th (Midpoint)
bg: 15-ти (Midpoint)

en: Calendar Day
bg: Календарен ден

en: your Metabase timezone
bg: часовата зона на вашата Metabase

en: Filter this list...
bg: Филтрирайте този списък ...

en: Blue
bg: Син

en: Green
bg: Зелено

en: Red
bg: червен

en: Yellow
bg: Жълто

en: A component used to make a selection
bg: Компонент, използван за извършване на селекция

en: Selected
bg: Избрано

en: Nothing to select
bg: Нищо за избор

en: Sorry, you don’t have permission to see that.
bg: За съжаление нямате разрешение да го видите.

en: Unknown error encountered
bg: Възникна неизвестна грешка

en: Create
bg: Създайте

en: Create dashboard
bg: Създайте табло за управление

en: Table
bg: Таблица

en: Database
bg: База данни

en: Creator
bg: Създател

en: No results found
bg: Няма намерени резултати

en: Try adjusting your filter to find what you’re looking for.
bg: Опитайте да коригирате филтъра си, за да намерите това, което търсите.

en: View by
bg: Преглед от

en: of
bg: на

en: Don't tell anyone, but you're my favorite.
bg: Не казвай на никого, но ти си ми любим.

en: Once you connect your own data, I can show you some automatic explorations called x-rays. Here are some examples with sample data.
bg: След като свържете собствените си данни, мога да ви покажа някои автоматични изследвания, наречени рентгенов анализ. Ето няколко примера с примерни данни.

en: Start here
bg: Започни тук

en: Our analytics
bg: Нашите анализи

en: Browse all items
bg: Прегледай всички елементи

en: Replace or save as new?
bg: Да се ​​замени или запази като нова?

en: Replace original question, "{0}"
bg: Заменете оригиналния въпрос „{0}“

en: Save as new question
bg: Запазване като нов въпрос

en: First, save your question
bg: Първо запазете въпроса си

en: Save question
bg: Запазете въпроса

en: What is the name of your card?
bg: Какво е името на вашата карта?

en: Description
bg: Описание

en: It's optional but oh, so helpful
bg: Не е задължително, но о, толкова полезно

en: Which collection should this go in?
bg: В коя колекция трябва да влезе това?

en: modified
bg: модифициран

en: item
bg: вещ

en: Undo
bg: Отмяна

en: Applying Question
bg: Прилагане на въпрос

en: That question isn't compatible
bg: Този въпрос не е съвместим

en: Search for a question
bg: Потърсете въпрос

en: We're not sure if this question is compatible
bg: Не сме сигурни дали този въпрос е съвместим

en: Archive Dashboard
bg: Табло за архивиране

en: Make sure to make a selection for each series, or the filter won't work on this card.
bg: Уверете се, че сте направили избор за всяка серия, иначе филтърът няма да работи на тази карта.

en: This dashboard is looking empty.
bg: Това табло за управление изглежда празно.

en: Add a question to start making it useful!
bg: Добавете въпрос, за да започнете да го правите полезен!

en: Daytime mode
bg: Дневен режим

en: Nighttime mode
bg: Нощен режим

en: Exit fullscreen
bg: Излезте от цял ​​екран

en: Enter fullscreen
bg: Въведете цял екран

en: Saving…
bg: Запазва се ...

en: Add a question
bg: Добавете въпрос

en: Add a question to this dashboard
bg: Добавете въпрос към това табло за управление

en: Add a filter
bg: Добавете филтър

en: Parameters
bg: Параметри

en: Add a text box
bg: Добавете текстово поле

en: Move dashboard
bg: Преместване на таблото за управление

en: Edit dashboard
bg: Редактиране на таблото за управление

en: Edit Dashboard Layout
bg: Редактиране на оформлението на таблото

en: You are editing a dashboard
bg: Редактирате табло за управление

en: Select the field that should be filtered for each card
bg: Изберете полето, което трябва да се филтрира за всяка карта

en: Move dashboard to...
bg: Преместване на таблото за управление в ...

en: Dashboard moved to {0}
bg: Таблото за управление е преместено в {0}

en: What do you want to filter?
bg: Какво искате да филтрирате?

en: What kind of filter?
bg: Какъв филтър?

en: Off
bg: Изключено

en: 1 minute
bg: 1 минута

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 15 minutes
bg: 15 минути

en: 30 minutes
bg: 30 минути

en: 60 minutes
bg: 60 минути

en: Auto-refresh
bg: Автоматично опресняване

en: Refreshing in
bg: Освежаващо в

en: Remove this question?
bg: Да се ​​премахне ли този въпрос?

en: Your dashboard was saved
bg: Таблото ви за управление бе запазено

en: See it
bg: Виж го

en: Save this
bg: Запазете това

en: Show more about this
bg: Покажете повече за това

en: This card doesn't have any fields or parameters that can be mapped to this parameter type.
bg: Тази карта няма никакви полета или параметри, които могат да бъдат съпоставени с този тип параметри.

en: The values in this field don't overlap with the values of any other fields you've chosen.
bg: Стойностите в това поле не се припокриват със стойностите на други полета, които сте избрали.

en: No valid fields
bg: Няма валидни полета

en: Name must be 100 characters or less
bg: Името трябва да е 100 знака или по-малко

en: Color is required
bg: Изисква се цвят

en: What is the name of your dashboard?
bg: Какво е името на таблото ви за управление?

en: did some super awesome stuff that's hard to describe
bg: направи някои страхотни неща, които е трудно да се опишат

en: created an alert about -
bg: създаде сигнал за -

en: deleted an alert about -
bg: изтри известие за -

en: saved a question about
bg: запази въпрос за

en: saved a question
bg: запази въпрос

en: deleted a question
bg: изтри въпроса

en: created a dashboard
bg: създаде табло за управление

en: deleted a dashboard
bg: изтри таблото за управление

en: added a question to the dashboard -
bg: добави въпрос към таблото за управление -

en: removed a question from the dashboard -
bg: премахна въпрос от таблото за управление -

en: received the latest data from
bg: получи последните данни от

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Hello World!
bg: Здравей свят!

en: Metabase is up and running.
bg: Metabase работи и работи.

en: added the metric
bg: добави метриката

en:  to the
bg: към

en:  table
bg:  таблица

en: made changes to the metric
bg: направи промени в показателя

en:  in the
bg: в

en: removed the metric
bg: премахна метриката

en: created a pulse
bg: създаде импулс

en: deleted a pulse
bg: изтри импулс

en: added the filter
bg: добави филтъра

en: made changes to the filter
bg: направи промени във филтъра

en: removed the filter {0}
bg: премахна филтъра {0}

en: joined!
bg: присъединиха!

en: Hmmm, looks like nothing has happened yet.
bg: Хммм, изглежда все още нищо не се е случило.

en: Save a question and get this baby going!
bg: Запазете въпрос и задвижете това бебе!

en: Ask questions and explore
bg: Задавайте въпроси и изследвайте

en: Click on charts or tables to explore, or ask a new question using the easy interface or the powerful SQL editor.
bg: Кликнете върху диаграми или таблици, за да изследвате, или задайте нов въпрос, като използвате лесния интерфейс или мощния SQL редактор.

en: Make your own charts
bg: Направете свои собствени диаграми

en: Create line charts, scatter plots, maps, and more.
bg: Създавайте линейни диаграми, разпръсквайте парцели, карти и др.

en: Share what you find
bg: Споделете това, което намерите

en: Create powerful and flexible dashboards, and send regular updates via email or Slack.
bg: Създавайте мощни и гъвкави табла за управление и изпращайте редовни актуализации по имейл или Slack.

en: Let's go
bg: Да тръгваме

en: Setup Tip
bg: Съвет за настройка

en: View all
bg: Виж всички

en: Recently Viewed
bg: наскоро разгледани

en: You haven't looked at any dashboards or questions recently
bg: Наскоро не сте разглеждали табла или въпроси

en: {0} items selected
bg: Избрани са {0} елемента

en: Unarchive
bg: Разархивиране

en: Activity
bg: Активност

en: Results for "{0}"
bg: Резултати за „{0}“

en: Pulse
bg: Импулс

en: Entity Key
bg: Ключ на обекта

en: Overall Row
bg: Общ ред

en: The primary key for this table.
bg: Първичният ключ за тази таблица.

en: Entity Name
bg: Име на обекта

en: The "name" of each record. Usually a column called "name", "title", etc.
bg: „Името“ на всеки запис. Обикновено колона, наречена "име", "заглавие" и т.н.

en: Foreign Key
bg: Външен ключ

en: Points to another table to make a connection.
bg: Посочва друга таблица, за да осъществи връзка.

en: Avatar Image URL
bg: URL адрес на изображението на аватар

en: Common
bg: често срещани

en: Category
bg: Категория

en: City
bg: Град

en: Country
bg: Държава

en: Image URL
bg: URL адрес на изображението

en: Field containing JSON
bg: Поле, съдържащо JSON

en: Latitude
bg: Географска ширина

en: Longitude
bg: Географска дължина

en: Number
bg: Число

en: State
bg: Щат

en: UNIX Timestamp (Seconds)
bg: UNIX Timestamp (секунди)

en: UNIX Timestamp (Milliseconds)
bg: UNIX Timestamp (милисекунди)

en: Zip Code
bg: Пощенски код

en: Quantity
bg: Количество

en: Income
bg: Доход

en: Discount
bg: Отстъпка

en: Creation timestamp
bg: Клеймо за време на създаване

en: Creation time
bg: Време за създаване

en: Creation date
bg: Дата на създаване

en: Product
bg: Продукт

en: User
bg: Потребител

en: Source
bg: Източник

en: Price
bg: Цена

en: Join timestamp
bg: Присъединете се към клеймото за време

en: Join time
bg: Присъединете се към времето

en: Join date
bg: Дата на присъединяване

en: Share
bg: Дял

en: Owner
bg: Собственик

en: Company
bg: Компания

en: Subscription
bg: Абонамент

en: Score
bg: Резултат

en: Title
bg: Заглавие

en: Comment
bg: Коментирайте

en: Cost
bg: Разходи

en: Gross margin
bg: Брутна печалба

en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Search box
bg: Поле за търсене

en: A list of all values
bg: Списък на всички стойности

en: Plain input box
bg: Обикновено поле за въвеждане

en: Everywhere
bg: Навсякъде

en: The default setting. This field will be displayed normally in tables and charts.
bg: Настройката по подразбиране. Това поле ще се показва нормално в таблици и диаграми.

en: Only in Detail Views
bg: Само в подробни изгледи

en: This field will only be displayed when viewing the details of a single record. Use this for information that's lengthy or that isn't useful in a table or chart.
bg: Това поле ще се покаже само при преглед на подробностите за един запис. Използвайте това за информация, която е дълга или не е полезна в таблица или диаграма.

en: Do Not Include
bg: Не включвайте

en: Metabase will never retrieve this field. Use this for sensitive or irrelevant information.
bg: Metabase никога няма да извлече това поле. Използвайте това за чувствителна или неподходяща информация.

en: Count
bg: Броя

en: Sum
bg: Сума

en: Distinct
bg: Различен

en: StandardDeviation
bg: Стандартно отклонение

en: Average
bg: Средно аритметично

en: Min
bg: Мин

en: Max
bg: Макс

en: sad sad panda, lexing errors detected
bg: тъжна тъжна панда, открити грешки при лексинг

en: {0} second | {0} seconds
bg[0]: {0} секунда
bg[1]: {0} секунди

en: {0} minute | {0} minutes
bg[0]: {0} минута
bg[1]: {0} минути

en: Hey there
bg: Опа

en: How's it going
bg: Как върви

en: Howdy
bg: Здрасти

en: Greetings
bg: Поздравления

en: Good to see you
bg: Радвам се да те видя

en: What do you want to know?
bg: Какво искаш да знаеш?

en: What's on your mind?
bg: Какво мислиш?

en: What do you want to find out?
bg: Какво искате да разберете?

en: Raw data
bg: Необработени данни

en: Cumulative count
bg: Кумулативен брой

en: Average of
bg: Средно от

en: Distinct values of
bg: Различни стойности на

en: Standard deviation of
bg: Стандартно отклонение на

en: Sum of
bg: Сбор

en: Cumulative sum of
bg: Кумулативна сума от

en: Maximum of
bg: Максимум

en: Minimum of
bg: Минимум от

en: Grouped by
bg: Групирани по

en: Filtered by
bg: Филтрирано от

en: Sorted by
bg: Сортирано по

en: True
bg: Вярно

en: False
bg: Грешно

en: Select longitude field
bg: Изберете поле за географска дължина

en: Enter upper latitude
bg: Въведете горната ширина

en: Enter left longitude
bg: Въведете лявата дължина

en: Enter lower latitude
bg: Въведете по-ниска географска ширина

en: Enter right longitude
bg: Въведете дясната дължина

en: Is
bg: Е

en: Is not
bg: Не е

en: Is empty
bg: Празно е

en: Not empty
bg: Не е празно

en: Equal to
bg: Равна на

en: Not equal to
bg: Не е равно на

en: Greater than
bg: По-голям от

en: Less than
bg: По-малко от

en: Between
bg: Между

en: Greater than or equal to
bg: По-голямо или равно на

en: Less than or equal to
bg: По-малко или равно на

en: Contains
bg: Съдържа

en: Does not contain
bg: Не съдържа

en: Starts with
bg: Започва с

en: Ends with
bg: Завършва със

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: Inside
bg: Вътре

en: Just a table with the rows in the answer, no additional operations.
bg: Само таблица с редовете в отговора, без допълнителни операции.

en: Count of rows
bg: Брой редове

en: Total number of rows in the answer.
bg: Общ брой редове в отговора.

en: Sum of ...
bg: Сбор ...

en: Sum of all the values of a column.
bg: Сума от всички стойности на колона.

en: Average of ...
bg: Средно от ...

en: Average of all the values of a column
bg: Средна стойност на всички стойности на колона

en: Number of distinct values of ...
bg: Брой различни стойности на ...

en: Number of unique values of a column among all the rows in the answer.
bg: Брой уникални стойности на колона сред всички редове в отговора.

en: Cumulative sum of ...
bg: Кумулативна сума от ...

en: Additive sum of all the values of a column.\\ne.x. total revenue over time.
bg: Обща сума на всички стойности на колона. \\ ne.x. общ приход във времето.

en: Cumulative count of rows
bg: Кумулативен брой редове

en: Additive count of the number of rows.\\ne.x. total number of sales over time.
bg: Общо преброяване на броя редове. \\ ne.x. общ брой продажби във времето.

en: Standard deviation of ...
bg: Стандартно отклонение на ...

en: Number which expresses how much the values of a column vary among all rows in the answer.
bg: Число, което изразява колко варират стойностите на колона между всички редове в отговора.

en: Minimum of ...
bg: Минимум от ...

en: Minimum value of a column
bg: Минимална стойност на колона

en: Maximum of ...
bg: Максимум ...

en: Maximum value of a column
bg: Максимална стойност на колона

en: Break out by dimension
bg: Разбийте по измерение

en: lower case letter
bg: малка буква

en: upper case letter
bg: Главна буква

en: number
bg: номер

en: special character
bg: специален характер

en: must be
bg: трябва да е

en: characters long
bg: знаци дълги

en: Must be
bg: Трябва да е

en: and include
bg: и включват

en: zero
bg: нула

en: one
bg: един

en: two
bg: две

en: three
bg: три

en: four
bg: четири

en: five
bg: пет

en: six
bg: шест

en: seven
bg: седем

en: eight
bg: осем

en: nine
bg: девет

en: Month and Year
bg: Месец и година

en: Like January, 2016
bg: Подобно на януари 2016 г.

en: Quarter and Year
bg: Квартал и година

en: Like Q1, 2016
bg: Подобно на Q1, 2016

en: Single Date
bg: Единична дата

en: Like January 31, 2016
bg: Подобно на 31 януари 2016 г.

en: Date Range
bg: Период от време

en: Like December 25, 2015 - February 14, 2016
bg: Подобно на 25 декември 2015 г. - 14 февруари 2016 г.

en: Relative Date
bg: Относителна дата

en: Like "the last 7 days" or "this month"
bg: Като „последните 7 дни“ или „този месец“

en: Date Filter
bg: Филтър за дата

en: All Options
bg: Всички опции

en: Contains all of the above
bg: Съдържа всичко по-горе

en: ZIP or Postal Code
bg: Пощенски код

en: Time
bg: Време

en: Date range, relative date, time of day, etc.
bg: Период от време, относителна дата, час от деня и т.н.

en: Location
bg: Местоположение

en: City, State, Country, ZIP code.
bg: Град, щат, държава, пощенски код.

en: User ID, product ID, event ID, etc.
bg: Потребителски идентификатор, идентификатор на продукт, идентификатор на събитие и т.н.

en: Other Categories
bg: Други категории

en: Category, Type, Model, Rating, etc.
bg: Категория, тип, модел, рейтинг и др.

en: Account settings
bg: Настройки на профила

en: Exit admin
bg: Излезте от администратора

en: Logs
bg: Дневници

en: Help
bg: Помощ

en: About Metabase
bg: Относно Metabase

en: Sign out
bg: Отписване

en: Thanks for using
bg: Благодаря за използването

en: You're on version
bg: Вие сте на версия

en: Built on
bg: Инсталирано на

en: is a Trademark of
bg: е търговска марка на

en: and is built with care in San Francisco, CA
bg: и е създадена с внимание в Сан Франциско, Калифорния

en: Metabase Admin
bg: Администратор на Metabase

en: Ask a question
bg: Задай въпрос

en: New dashboard
bg: Ново табло за управление

en: New pulse
bg: Нов импулс

en: Reference
bg: Справка

en: Which metric?
bg: Коя метрика?

en: Defining common metrics for your team makes it even easier to ask questions
bg: Определянето на общи показатели за вашия екип прави още по-лесно задаването на въпроси

en: How to create metrics
bg: Как да създадете показатели

en: See data over time, as a map, or pivoted to help you understand trends or changes.
bg: Вижте данните с течение на времето, като карта или пивотни, за да ви помогне да разберете тенденциите или промените.

en: Custom
bg: Персонализиран

en: New question
bg: Нов въпрос

en: Use the simple question builder to see trends, lists of things, or to create your own metrics.
bg: Използвайте простия конструктор на въпроси, за да видите тенденции, списъци с неща или да създадете свои собствени показатели.

en: Native query
bg: Собствена заявка

en: For more complicated questions, you can write your own SQL or native query.
bg: За по-сложни въпроси можете да напишете свой собствен SQL или собствена заявка.

en: Select a default value…
bg: Изберете стойност по подразбиране ...

en: Update filter
bg: Актуализирай филтъра

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Past 7 days
bg: Миналите 7 дни

en: Past 30 days
bg: Минали 30 дни

en: Week
bg: Седмица

en: Month
bg: Месец

en: Year
bg: Година

en: Past 7 Days
bg: Миналите 7 дни

en: Past 30 Days
bg: Минали 30 дни

en: Last Week
bg: Миналата седмица

en: Last Month
bg: Миналия месец

en: Last Year
bg: Миналата година

en: This Week
bg: Тази седмица

en: This Month
bg: Този месец

en: This Year
bg: Тази година

en: Enter a value...
bg: Въведете стойност ...

en: Enter a default value...
bg: Въведете стойност по подразбиране ...

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: Not found
bg: Не е намерен

en: You’ve made changes that need to be published before they will be reflected in your application embed.
bg: Направихте промени, които трябва да бъдат публикувани, преди те да бъдат отразени във вашето приложение за вграждане.

en: You will need to publish this {0} before you can embed it in another application.
bg: Ще трябва да публикувате това {0}, преди да можете да го вградите в друго приложение.

en: Discard Changes
bg: Отхвърлите промените

en: Updating...
bg: Актуализира се ...

en: Updated
bg: Актуализирано

en: Failed!
bg: Се провали!

en: Publish
bg: Публикувай

en: Code
bg: Код

en: Style
bg: Стил

en: Which parameters can users of this embed use?
bg: Кои параметри могат да използват потребителите на това вграждане?

en: This {0} doesn't have any parameters to configure yet.
bg: Този {0} все още няма параметри за конфигуриране.

en: Editable
bg: Може да се редактира

en: Locked
bg: Заключен

en: Preview Locked Parameters
bg: Преглед на заключени параметри

en: Try passing some values to your locked parameters here. Your server will have to provide the actual values in the signed token when using this for real.
bg: Опитайте да предадете някои стойности на вашите заключени параметри тук. Вашият сървър ще трябва да предостави действителните стойности в подписания маркер, когато използва това реално.

en: Danger zone
bg: Опасна зона

en: This will disable embedding for this {0}.
bg: Това ще деактивира вграждането за този {0}.

en: Unpublish
bg: Отмяна на публикуването

en: Light
bg: Светлина

en: Dark
bg: Тъмно

en: Border
bg: Граница

en: To embed this {0} in your application:
bg: За да вградите това {0} във вашето приложение:

en: Insert this code snippet in your server code to generate the signed embedding URL
bg: Вмъкнете този кодов фрагмент в кода на вашия сървър, за да генерирате подписания URL за вграждане

en: Then insert this code snippet in your HTML template or single page app.
bg: След това вмъкнете този кодов фрагмент във вашия HTML шаблон или приложение за една страница.

en: Embed code snippet for your HTML or Frontend Application
bg: Вградете кодов фрагмент за вашето HTML или Frontend приложение

en: More {0}
bg: Още {0}

en: examples on GitHub
bg: примери за GitHub

en: Enable sharing
bg: Активиране на споделянето

en: Disable this public link?
bg: Да се ​​деактивира ли тази обществена връзка?

en: This will cause the existing link to stop working. You can re-enable it, but when you do it will be a different link.
bg: Това ще доведе до спиране на работата на съществуващата връзка. Можете да го активирате отново, но когато го направите, това ще бъде различна връзка.

en: Public link
bg: Обществена връзка

en: Share this {0} with people who don't have a Metabase account using the URL below:
bg: Споделете това {0} с хора, които нямат акаунт в Metabase, използвайки URL адреса по-долу:

en: Public embed
bg: Публично вграждане

en: Embed this {0} in blog posts or web pages by copying and pasting this snippet:
bg: Вградете това {0} в публикации в блог или уеб страници, като копирате и поставите този фрагмент:

en: Embed this {0} in an application
bg: Вградете това {0} в приложение

en: By integrating with your application server code, you can provide a secure stats {0} limited to a specific user, customer, organization, etc.
bg: Чрез интегриране с кода на вашия сървър за приложения можете да предоставите сигурна статистика {0}, ограничена до конкретен потребител, клиент, организация и т.н.

en: Remove attachment
bg: Премахнете прикачения файл

en: Attach file with results
bg: Прикачете файл с резултати

en: This question will be added as a file attachment
bg: Този въпрос ще бъде добавен като прикачен файл

en: This question won't be included in your Pulse
bg: Този въпрос няма да бъде включен във вашия Импулс

en: This pulse will no longer be emailed to {0} {1}
bg: Този импулс вече няма да се изпраща по имейл до {0} {1}

en: {0} address | {0} addresses
bg[0]: {0} адрес
bg[1]: {0} адреси

en: Slack channel {0} will no longer get this pulse {1}
bg: Slack канал {0} повече няма да получава този импулс {1}

en: Channel {0} will no longer receive this pulse {1}
bg: Канал {0} повече няма да получава този импулс {1}

en: Edit pulse
bg: Редактиране на импулс

en: What's a Pulse?
bg: Какво е Импулс?

en: Got it
bg: Схванах го

en: Where should this data go?
bg: Къде трябва да отидат тези данни?

en: Unarchiving…
bg: Разархивира се ...

en: Unarchive failed
bg: Разархивирането не бе успешно

en: Unarchived
bg: Разархивиран

en: Create pulse
bg: Създайте импулс

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Heads up
bg: Инфо

en: We'll show the first 10 columns and 20 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
bg: Ще покажем първите 10 колони и 20 реда от тази таблица във вашия импулс. Ако изпратите това по имейл, ще добавим прикачен файл с всички колони и до 2000 реда.

en: Raw data questions can only be included as email attachments
bg: Въпросите за сурови данни могат да бъдат включени само като прикачени файлове към имейл

en: Looks like this pulse is getting big
bg: Изглежда този импулс става все по-голям

en: We recommend keeping pulses small and focused to help keep them digestible and useful to the whole team.
bg: Препоръчваме импулсите да бъдат малки и фокусирани, за да бъдат смилаеми и полезни за целия екип.

en: Pick your data
bg: Изберете вашите данни

en: Choose questions you'd like to send in this pulse
bg: Изберете въпроси, които искате да изпратите в този импулс

en: Emails
bg: Имейли

en: Slack messages
bg: Слаби съобщения

en: Sent
bg: Изпратено

en: {0} will be sent at
bg: {0} ще бъде изпратено в

en: Messages
bg: Съобщения

en: Send email now
bg: Изпратете имейл сега

en: Send to {0} now
bg: Изпратете до {0} сега

en: Sending…
bg: Изпращане…

en: Sending failed
bg: Изпращането не бе успешно

en: Didn’t send because the pulse has no results.
bg: Не изпратих, защото импулсът няма резултати.

en: Pulse sent
bg: Импулсът е изпратен

en: {0} needs to be set up by an administrator.
bg: {0} трябва да бъде настроен от администратор.

en: Slack
bg: Отпуснат

en: Which collection should this pulse live in?
bg: В коя колекция трябва да живее този импулс?

en: Name your pulse
bg: Дайте име на импулса

en: Give your pulse a name to help others understand what it's about
bg: Дайте име на импулса, за да помогнете на другите да разберат за какво става въпрос

en: Important metrics
bg: Важни показатели

en: Skip if no results
bg: Пропуснете, ако няма резултати

en: Skip a scheduled Pulse if none of its questions have any results
bg: Пропуснете насрочен импулс, ако нито един от въпросите му няма резултати

en: Enter email addresses you'd like this data to go to
bg: Въведете имейл адреси, на които искате тези данни да отидат

en: Help everyone on your team stay in sync with your data.
bg: Помогнете на всички от вашия екип да останат в синхрон с вашите данни.

en: Pulses let you send data from Metabase to email or Slack on the schedule of your choice.
bg: Импулсите ви позволяват да изпращате данни от Metabase на имейл или Slack по избрания от вас график.

en: After {0}
bg: След {0}

en: Before {0}
bg: Преди {0}

en: Is Empty
bg: Празно е

en: Not Empty
bg: Не е празно

en: All Time
bg: През цялото време

en: Apply
bg: Приложи

en: View {0}
bg: Преглед {0}

en: Compare this with all rows in the table
bg: Сравнете това с всички редове в таблицата

en: Analyze the results of this Query
bg: Анализирайте резултатите от тази заявка

en: Count of rows by time
bg: Брой редове по време

en: Break out by {0}
bg: Разбийте до {0}

en: Summarize this segment
bg: Обобщете този сегмент

en: View this as a table
bg: Вижте това като таблица

en: View the underlying {0} records
bg: Прегледай основните {0} записи

en: X-Ray this question
bg: Рентгенов анализ на този въпрос

en: X-ray {0} {1}
bg: Рентгенова снимка {0} {1}

en: these
bg: тези

en: this
bg: това

en: Compare {0} {1} to the rest
bg: Сравнете {0} {1} с останалите

en: Distribution
bg: Разпределение

en: View details
bg: Разгледай детайлите

en: View this {0}'s {1}
bg: Преглед на тези {0} {1}

en: Ascending
bg: Възходящ

en: Descending
bg: Низходящ

en: over time
bg: с течение на времето

en: Avg
bg: Ср

en: Distincts
bg: Отличителни

en: View this {0} | View these {0}
bg[0]: Прегледай това {0}
bg[1]: Прегледай тези {0}

en: Zoom in
bg: Увеличавам

en: Custom Expression
bg: Персонализиран израз

en: Common Metrics
bg: Общи показатели

en: Metabasics
bg: Метабазики

en: Name (optional)
bg: Име (по избор)

en: Choose an aggregation
bg: Изберете обобщение

en: Set up your own alert
bg: Настрой свой собствен сигнал

en: Unsubscribing...
bg: Отписване ...

en: Failed to unsubscribe
bg: Неуспешно отписване

en: Unsubscribe
bg: Отписване

en: No channel
bg: Няма канал

en: Okay, you're unsubscribed
bg: Добре, отписали сте се

en: You're receiving {0}'s alerts
bg: Получавате сигналите на {0}

en: {0} set up an alert
bg: {0} настрои сигнал

en: alerts
bg: сигнали

en: Let's set up your alert
bg: Нека настроим вашия сигнал

en: The wide world of alerts
bg: Широкият свят на сигналите

en: There are a few different kinds of alerts you can get
bg: Има няколко различни вида сигнали, които можете да получите

en: When a raw data question {0}
bg: Когато въпрос за необработени данни {0}

en: returns any results
bg: връща всички резултати

en: When a line or bar {0}
bg: Когато линия или лента {0}

en: crosses a goal line
bg: пресича гол линия

en: When a progress bar {0}
bg: Когато лента за напредък {0}

en: reaches its goal
bg: достига целта си

en: Set up an alert
bg: Настрой сигнал

en: Edit your alert
bg: Редактирайте сигнала си

en: Edit alert
bg: Редактиране на предупреждението

en: This alert will no longer be emailed to {0}.
bg: Този сигнал вече няма да се изпраща по имейл до {0}.

en: Slack channel {0} will no longer get this alert.
bg: Slack канал {0} вече няма да получава това предупреждение.

en: Channel {0} will no longer receive this alert.
bg: Канал {0} повече няма да получава този сигнал.

en: Delete this alert
bg: Изтрийте този сигнал

en: Stop delivery and delete this alert. There's no undo, so be careful.
bg: Спрете доставката и изтрийте този сигнал. Няма отмяна, така че бъдете внимателни.

en: Delete this alert?
bg: Да се ​​изтрие ли този сигнал?

en: Alert me when the line…
bg: Извести ме, когато линията ...

en: Alert me when the progress bar…
bg: Предупреждавайте ме, когато лентата за напредъка ...

en: Goes above the goal line
bg: Отива над линията на головете

en: Reaches the goal
bg: Достига целта

en: Goes below the goal line
bg: Отива под голлинията

en: Goes below the goal
bg: Отива под целта

en: The first time it crosses, or every time?
bg: Първият път, когато се пресича, или всеки път?

en: The first time it reaches the goal, or every time?
bg: Първият път, когато достигне целта, или всеки път?

en: The first time
bg: Първият път

en: Every time
bg: Всеки път

en: Where do you want to send these alerts?
bg: Къде искате да изпратите тези сигнали?

en: Email alerts to:
bg: Изпращайте предупреждения по имейл до:

en: {0} Goal-based alerts aren't yet supported for charts with more than one line, so this alert will be sent whenever the chart has {1}.
bg: {0} Сигналите, базирани на цели, все още не се поддържат за диаграми с повече от един ред, така че този сигнал ще бъде изпратен, когато диаграмата има {1}.

en: results
bg: резултати

en: {0} This kind of alert is most useful when your saved question doesn’t {1} return any results, but you want to know when it does.
bg: {0} Този вид предупреждение е най-полезен, когато вашият запазен въпрос {1} не връща никакви резултати, но искате да знаете кога го прави.

en: Tip
bg: Съвет

en: usually
bg: обикновено

en: Pick a segment or table
bg: Изберете сегмент или таблица

en: Select a database
bg: Изберете база данни

en: Select...
bg: Изберете ...

en: Select a table
bg: Изберете таблица

en: No tables found in this database.
bg: В тази база данни не са намерени таблици.

en: Is a question missing?
bg: Липсва въпрос?

en: Learn more about nested queries
bg: Научете повече за вложени заявки

en: Fields
bg: Полета

en: No segments were found.
bg: Не бяха намерени сегменти.

en: Find a segment
bg: Намерете сегмент

en: View less
bg: Вижте по-малко

en: View more
bg: Виж повече

en: Pick a field to sort by
bg: Изберете поле, по което да сортирате

en: Sort
bg: Вид

en: Row limit
bg: Лимит на редовете

en: Unknown Field
bg: Непознато поле

en: field
bg: поле

en: Matches
bg: Мачове

en: Add filters to narrow your answer
bg: Добавете филтри, за да стесните отговора си

en: Add a grouping
bg: Добавете групиране

en: Data
bg: Данни

en: Filtered by
bg: Филтрирано от

en: View
bg: Изглед

en: Grouped By
bg: Групирани по

en: None
bg: Нито един

en: This question is written in {0}.
bg: Този въпрос е написан на {0}.

en: Hide Editor
bg: Скриване на редактора

en: Hide Query
bg: Скриване на заявката

en: Open Editor
bg: Отворете редактора

en: Show Query
bg: Показване на заявка

en: This metric has been retired.  It's no longer available for use.
bg: Този показател е оттеглен. Вече не е на разположение за употреба.

en: Download full results
bg: Изтеглете пълните резултати

en: Download this data
bg: Изтеглете тези данни

en: Warning
bg: Внимание

en: Your answer has a large number of rows so it could take a while to download.
bg: Отговорът ви има голям брой редове, така че изтеглянето може да отнеме известно време.

en: The maximum download size is 1 million rows.
bg: Максималният размер на изтеглянето е 1 милион реда.

en: Edit question
bg: Редактиране на въпроса

en: SAVE CHANGES
bg: ЗАПАЗИТЕ ПРОМЕНИТЕ

en: CANCEL
bg: ОТМЕНЯ

en: Move question
bg: Преместване на въпроса

en: Which collection should this be in?
bg: В коя колекция трябва да е това?

en: Variables
bg: Променливи

en: Learn about your data
bg: Научете за вашите данни

en: Alerts are on
bg: Сигналите са включени

en: started from
bg: започна от

en: native query
bg: собствена заявка

en: Not Supported
bg: Не се поддържа

en: View the {0}
bg: Преглед на {0}

en: Switch to {0}
bg: Превключване към {0}

en: Switch to Builder
bg: Преминете към Builder

en: {0} for this question
bg: {0} за този въпрос

en: Convert this question to {0}
bg: Преобразувайте този въпрос в {0}

en: This question will take approximately {0} to refresh
bg: Този въпрос ще отнеме приблизително {0} за опресняване

en: Updated {0}
bg: Актуализирано {0}

en: row | rows
bg[0]: ред
bg[1]: редове

en: Showing first {0} {1}
bg: Показват се първите {0} {1}

en: Showing {0} {1}
bg: Показват се {0} {1}

en: Doing science
bg: Данните се обработват

en: If you give me some data I can show you something cool. Run a Query!
bg: Ако ми дадете някои данни, мога да ви покажа нещо страхотно. Изпълнете заявка!

en: How do I use this thing?
bg: Как да използвам това нещо?

en: Get Answer
bg: Вземете отговор

en: It's okay to play around with saved questions
bg: Добре е да си поиграете със запазени въпроси

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click the edit icon in the top-right.
bg: Няма да правите никакви постоянни промени в запазен въпрос, освен ако не щракнете върху иконата за редактиране горе вдясно.

en: Search for
bg: Търся

en: Advanced...
bg: Разширено ...

en: Sorry. Something went wrong.
bg: Съжалявам. Нещо се обърка.

en: Group time by
bg: Групово време по

en: Your question took too long
bg: Вашият въпрос отне твърде дълго

en: We didn't get an answer back from your database in time, so we had to stop. You can try again in a minute, or if the problem persists, you can email an admin to let them know.
bg: Не получихме отговор от вашата база данни навреме, така че трябваше да спрем. Можете да опитате отново след минута, или ако проблемът продължава, можете да изпратите имейл до администратор, за да го уведомите.

en: We're experiencing server issues
bg: Имаме проблеми със сървъра

en: Try refreshing the page after waiting a minute or two. If the problem persists we'd recommend you contact an admin.
bg: Опитайте да опресните страницата, след като изчакате минута или две. Ако проблемът продължава, препоръчваме ви да се свържете с администратор.

en: There was a problem with your question
bg: Имаше проблем с въпроса ви

en: Most of the time this is caused by an invalid selection or bad input value. Double check your inputs and retry your query.
bg: По-голямата част от времето това е причинено от невалиден избор или лоша входна стойност. Проверете отново вашите данни и опитайте отново.

en: This may be the answer you’re looking for. If not, try removing or changing your filters to make them less specific.
bg: Това може да е отговорът, който търсите. Ако не, опитайте да премахнете или промените филтрите си, за да ги направите по-малко специфични.

en: You can also {0} when there are some results.
bg: Можете също да {0}, когато има някои резултати.

en: get an alert
bg: получи сигнал

en: Back to last run
bg: Обратно към последния резултат

en: Visualization
bg: Визуализация

en: No description set.
bg: Няма зададено описание.

en: Use for current question
bg: Използвайте за текущ въпрос

en: Potentially useful questions
bg: Потенциално полезни въпроси

en: Group by {0}
bg: Групиране от {0}

en: Sum of all values of {0}
bg: Сума от всички стойности на {0}

en: All distinct values of {0}
bg: Всички различни стойности на {0}

en: Number of {0} grouped by {1}
bg: Брой на {0}, групирани по {1}

en: Data Reference
bg: Справка за данни

en: Learn more about your data structure to ask more useful questions
bg: Научете повече за вашата структура на данните, за да зададете още полезни въпроси

en: Could not find the table metadata prior to creating a new question
bg: Не можах да намеря метаданните на таблицата, преди да създам нов въпрос

en: See {0}
bg: Вижте {0}

en: Metric Definition
bg: Определение на метриката

en: Filter by {0}
bg: Филтриране по {0}

en: Number of {0}
bg: Брой на {0}

en: See all {0}
bg: Вижте всички {0}

en: Segment Definition
bg: Определение на сегмента

en: An error occurred loading the table
bg: Възникна грешка при зареждането на таблицата

en: See the raw data for {0}
bg: Вижте необработените данни за {0}

en: More
bg: | Повече ▼

en: Invalid expression
bg: Невалиден израз

en: unknown error
bg: неизвестна грешка

en: Field formula
bg: Формула на полето

en: Think of this as being kind of like writing a formula in a spreadsheet program: you can use numbers, fields in this table, mathematical symbols like +, and some functions. So you could type something like Subtotal - Cost.
bg: Помислете за това като за нещо като писане на формула в програма за електронни таблици: можете да използвате числа, полета в тази таблица, математически символи като + и някои функции. Така че можете да напишете нещо като междинна сума - цена.

en: Learn more
bg: Научете повече

en: Give it a name
bg: Дайте му име

en: Something nice and descriptive
bg: Нещо хубаво и описателно

en: Add a custom field
bg: Добавете персонализирано поле

en: Include {0}
bg: Включи {0}

en: Case sensitive
bg: Различаващ главни от малки букви

en: today
bg: днес

en: this week
bg: тази седмица

en: this month
bg: този месец

en: this year
bg: тази година

en: this minute
bg: тази минута

en: this hour
bg: този час

en: not implemented {0}
bg: не е приложено {0}

en: true
bg: вярно

en: false
bg: грешно

en: Add filter
bg: Добавяне на филтър

en: Item
bg: Вещ

en: Previous
bg: Предишен

en: Current
bg: Текущ

en: On
bg: На

en: Enter desired number
bg: Въведете желания номер

en: Empty
bg: Празно

en: Find a value
bg: Намерете стойност

en: Hide calendar
bg: Скриване на календара

en: Show calendar
bg: Показване на календара

en: You can enter multiple values separated by commas
bg: Можете да въведете множество стойности, разделени със запетаи

en: Enter desired text
bg: Въведете желания текст

en: Try it
bg: Опитай

en: What's this for?
bg: За какво е това?

en: Variables in native queries let you dynamically replace values in your queries using filter widgets or through the URL.
bg: Променливите в родните заявки ви позволяват да замествате динамично стойности във вашите заявки с помощта на приспособления за филтриране или чрез URL адреса.

en: {0} creates a variable in this SQL template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the SQL template.
bg: {0} създава променлива в този SQL шаблон, наречена „име на променлива“. Променливите могат да получат типове в страничния панел, което променя тяхното поведение. Всички типове променливи, различни от „Полеви филтър“, автоматично ще доведат до поставяне на приспособление за филтър върху този въпрос; с полеви филтри това не е задължително. Когато тази джаджа за филтър е попълнена, тази стойност замества променливата в SQL шаблона.

en: Field Filters
bg: Полеви филтри

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link SQL cards to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
bg: Предоставянето на променлива от типа "Field Filter" ви позволява да свързвате SQL карти с приспособления за филтриране на таблото или да използвате повече видове приспособления за филтриране на вашия SQL въпрос. Променливата на полевия филтър вмъква SQL подобна на тази, генерирана от конструктора на GUI заявки при добавяне на филтри към съществуващи колони.

en: When adding a Field Filter variable, you'll need to map it to a specific field. You can then choose to display a filter widget on your question, but even if you don't, you can now map your Field Filter variable to a dashboard filter when adding this question to a dashboard. Field Filters should be used inside of a "WHERE" clause.
bg: Когато добавяте променлива на филтъра на полето, ще трябва да я присвоите на конкретно поле. След това можете да изберете да покажете приспособление за филтриране на вашия въпрос, но дори и да не го направите, вече можете да присвоите променливата на вашия филтър на полето на филтър на таблото, когато добавяте този въпрос към таблото. Полевите филтри трябва да се използват в рамките на клаузата "WHERE".

en: Optional Clauses
bg: Незадължителни клаузи

en: brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
bg: скоби около {0} създават незадължителна клауза в шаблона. Ако е зададена „променлива“, тогава цялата клауза се поставя в шаблона. Ако не, тогава цялата клауза се игнорира.

en: To use multiple optional clauses you can include at least one non-optional WHERE clause followed by optional clauses starting with "AND".
bg: За да използвате множество незадължителни клаузи, можете да включите поне една незадължителна клауза WHERE, последвана от незадължителни клаузи, започващи с "И".

en: Read the full documentation
bg: Прочетете цялата документация

en: Filter label
bg: Етикет на филтъра

en: Variable type
bg: Тип променлива

en: Text
bg: Текст

en: Date
bg: Дата

en: Field Filter
bg: Полеви филтър

en: Field to map to
bg: Поле за картографиране

en: Filter widget type
bg: Филтър тип джаджа

en: Required?
bg: Задължително?

en: Default filter widget value
bg: Стойност на приспособлението за филтър по подразбиране

en: Archive this question?
bg: Да се ​​архивира ли този въпрос?

en: This question will be removed from any dashboards or pulses using it.
bg: Този въпрос ще бъде премахнат от всички табла или импулси, използващи го.

en: Question
bg: Въпрос

en: Pick a question to add
bg: Изберете въпрос, който да добавите

en: You are editing this page
bg: Вие редактирате тази страница

en: See this {0}
bg: Вижте това {0}

en: A subset of
bg: Подмножество от

en: Select a field type
bg: Изберете тип поле

en: No field type
bg: Няма тип поле

en: by
bg: от

en: Field type
bg: Тип поле

en: Select a Foreign Key
bg: Изберете външен ключ

en: View the {0} formula
bg: Вижте формулата {0}

en: Why this {0} is important
bg: Защо това {0} е важно

en: Why this {0} is interesting
bg: Защо това {0} е интересно

en: Nothing important yet
bg: Все още нищо важно

en: Nothing interesting yet
bg: Все още нищо интересно

en: Things to be aware of about this {0}
bg: Неща, които трябва да знаете за това {0}

en: Nothing to be aware of yet
bg: Все още няма какво да знам

en: Explore this metric
bg: Разгледайте този показател

en: View this metric
bg: Вижте тази метрика

en: By {0}
bg: От {0}

en: Remove item
bg: Премахни артикул

en: Why is this dashboard the most important?
bg: Защо това табло е най-важно?

en: What is useful or interesting about this {0}?
bg: Какво е полезно или интересно за това {0}?

en: Write something helpful here
bg: Напишете нещо полезно тук

en: Is there anything users of this dashboard should be aware of?
bg: Има ли нещо, което потребителите на това табло трябва да знаят?

en: Anything users should be aware of about this {0}?
bg: Нещо, което потребителите трябва да знаят за това {0}?

en: Which 2-3 fields do you usually group this metric by?
bg: Кои 2-3 полета обикновено групирате този показател?

en: This is the perfect place to start if you’re new to your company’s data, or if you just want to check in on what’s going on.
bg: Това е идеалното място да започнете, ако сте нови в данните на вашата компания или просто искате да проверите какво се случва.

en: Most useful fields to group this metric by
bg: Най-полезни полета за групиране на този показател по

en: Reason for changes
bg: Причина за промени

en: Leave a note to explain what changes you made and why they were required
bg: Оставете бележка, за да обясните какви промени сте направили и защо са необходими

en: Why this database is interesting
bg: Защо тази база данни е интересна

en: Things to be aware of about this database
bg: Неща, които трябва да знаете за тази база данни

en: Databases and tables
bg: Бази данни и таблици

en: Details
bg: Подробности

en: Tables in {0}
bg: Маси в {0}

en: Actual name in database
bg: Действително име в базата данни

en: Why this field is interesting
bg: Защо това поле е интересно

en: Things to be aware of about this field
bg: Неща, които трябва да знаете в тази област

en: Data type
bg: Тип данни

en: Fields in this table will appear here as they're added
bg: Полетата в тази таблица ще се появят тук, когато бъдат добавени

en: Fields in {0}
bg: Полета в {0}

en: Field name
bg: Име на полето

en: X-ray this field
bg: Рентгенов анализ на това поле

en: Metabase is no fun without any data
bg: Metabase не е забавно без данни

en: Your databases will appear here once you connect one
bg: Вашите бази данни ще се появят тук, след като ги свържете

en: Databases will appear here once your admins have added some
bg: Базите данни ще се появят тук, след като вашите администратори добавят някои

en: Connect a database
bg: Свържете база данни

note: #-#-#-#-#  metabase-backend.pot (metabase)  #-#-#-#-# cum-count and cum-sum get names for count and sum, respectively (see explanation in `aggregation-name`)
en: Count of {0}
bg: Брой на {0}

en: See raw data for {0}
bg: Вижте необработени данни за {0}

en: Why this table is interesting
bg: Защо тази таблица е интересна

en: Things to be aware of about this table
bg: Неща, които трябва да знаете за тази таблица

en: Tables in this database will appear here as they're added
bg: Таблиците в тази база данни ще се показват тук при добавянето им

en: Questions about this table will appear here as they're added
bg: Въпросите за тази таблица ще се показват тук при добавянето им

en: Questions about {0}
bg: Въпроси за {0}

en: Created {0} by {1}
bg: Създадено {0} от {1}

en: Fields in this table
bg: Полета в тази таблица

en: Questions about this table
bg: Въпроси относно тази таблица

en: Help your team get started with your data.
bg: Помогнете на вашия екип да започне с вашите данни.

en: Show your team what’s most important by choosing your top dashboard, metrics, and segments.
bg: Покажете на екипа си кое е най-важното, като изберете най-горното табло за управление, показатели и сегменти.

en: Get started
bg: Първи стъпки

en: Our most important dashboard
bg: Най-важното ни табло за управление

en: Numbers that we pay attention to
bg: Числа, на които обръщаме внимание

en: Metrics are important numbers your company cares about. They often represent a core indicator of how the business is performing.
bg: Показателите са важни числа, за които вашата компания се грижи. Те често представляват основен индикатор за това как бизнесът се представя.

en: See all metrics
bg: Вижте всички показатели

en: Segments and tables
bg: Сегменти и таблици

en: Tables
bg: Маси

en: Segments and tables are the building blocks of your company's data. Tables are collections of the raw information while segments are specific slices with specific meanings, like {0}
bg: Сегментите и таблиците са градивните елементи на данните на вашата компания. Таблиците са колекции от сурова информация, докато сегментите са конкретни срезове с конкретни значения, като {0}

en: Tables are the building blocks of your company's data.
bg: Таблиците са градивните елементи на данните на вашата компания.

en: See all segments
bg: Вижте всички сегменти

en: See all tables
bg: Вижте всички таблици

en: Other things to know about our data
bg: Други неща, които трябва да знаете за нашите данни

en: Find out more
bg: Открийте повече

en: A good way to get to know your data is by spending a bit of time exploring the different tables and other info available to you. It may take a while, but you'll start to recognize names and meanings over time.
bg: Един добър начин да опознаете данните си, като отделите малко време за проучване на различните таблици и друга налична информация. Може да отнеме известно време, но с времето ще започнете да разпознавате имена и значения.

en: Explore our data
bg: Разгледайте нашите данни

en: Have questions?
bg: Имате въпроси?

en: Contact {0}
bg: Свържете се с {0}

en: Help new Metabase users find their way around.
bg: Помогнете на новите потребители на Metabase да се ориентират.

en: The Getting Started guide highlights the dashboard, metrics, segments, and tables that matter most, and informs your users of important things they should know before digging into the data.
bg: Ръководството „Първи стъпки“ подчертава най-важното табло, показатели, сегменти и таблици и информира потребителите ви за важни неща, които трябва да знаят, преди да се впуснат в данните.

en: Is there an important dashboard for your team?
bg: Има ли важно табло за управление на вашия екип?

en: Create a dashboard now
bg: Създайте табло за управление сега

en: What is your most important dashboard?
bg: Кое е най-важното ви табло за управление?

en: Do you have any commonly referenced metrics?
bg: Имате ли често използвани показатели?

en: Learn how to define a metric
bg: Научете как да дефинирате показател

en: What are your 3-5 most commonly referenced metrics?
bg: Кои са вашите 3-5 най-често използвани показатели?

en: Add another metric
bg: Добавете друг показател

en: Do you have any commonly referenced segments or tables?
bg: Имате ли някакви често цитирани сегменти или таблици?

en: Learn how to create a segment
bg: Научете как да създадете сегмент

en: What are 3-5 commonly referenced segments or tables that would be useful for this audience?
bg: Кои са 3-5 често посочени сегмента или таблици, които биха били полезни за тази аудитория?

en: Add another segment or table
bg: Добавете друг сегмент или таблица

en: Is there anything your users should understand or know before they start accessing the data?
bg: Има ли нещо, което потребителите ви трябва да разберат или знаят, преди да започнат достъп до данните?

en: What should a user of this data know before they start accessing it?
bg: Какво трябва да знае потребителят на тези данни, преди да започне достъп до тях?

en: E.g., expectations around data privacy and use, common pitfalls or misunderstandings, information about data warehouse performance, legal notices, etc.
bg: Например, очаквания относно поверителността на данните и използването им, често срещани клопки или недоразумения, информация за работата на хранилището на данни, правни съобщения и др

en: Is there someone your users could contact for help if they're confused about this guide?
bg: Има ли някой, на когото потребителите ви да се обърнат за помощ, ако са объркани относно това ръководство?

en: Who should users contact for help if they're confused about this data?
bg: Към кого трябва да се свържат потребителите за помощ, ако са объркани относно тези данни?

en: Please enter a revision message
bg: Моля, въведете съобщение за ревизия

en: Why this Metric is interesting
bg: Защо този показател е интересен

en: Things to be aware of about this Metric
bg: Неща, които трябва да знаете за тази метрика

en: How this Metric is calculated
bg: Как се изчислява този показател

en: Nothing on how it's calculated yet
bg: Все още нищо за това как се изчислява

en: Other fields you can group this metric by
bg: Други полета, по които можете да групирате този показател

en: Fields you can group this metric by
bg: Полета, по които можете да групирате този показател

en: Metrics are the official numbers that your team cares about
bg: Метриките са официалните цифри, от които се грижи вашият екип

en: Metrics will appear here once your admins have created some
bg: Показатели ще се появят тук, след като вашите администратори са създали някои

en: Learn how to create metrics
bg: Научете как да създавате показатели

en: Questions about this metric will appear here as they're added
bg: Въпросите за този показател ще се показват тук, когато бъдат добавени

en: There are no revisions for this metric
bg: Няма ревизии за тази метрика

en: Revision history for {0}
bg: История на редакциите за {0}

en: X-ray this metric
bg: Рентгенов анализ на тази метрика

en: Why this Segment is interesting
bg: Защо този сегмент е интересен

en: Things to be aware of about this Segment
bg: Неща, които трябва да знаете за този сегмент

en: Segments are interesting subsets of tables
bg: Сегментите са интересни подмножества на таблици

en: Defining common segments for your team makes it even easier to ask questions
bg: Определянето на общи сегменти за вашия екип прави още по-лесно задаването на въпроси

en: Segments will appear here once your admins have created some
bg: Сегментите ще се появят тук, след като вашите администратори са създали някои

en: Learn how to create segments
bg: Научете как да създавате сегменти

en: Questions about this segment will appear here as they're added
bg: Въпросите за този сегмент ще се показват тук при добавянето им

en: There are no revisions for this segment
bg: Няма ревизии за този сегмент

en: Fields in this segment
bg: Полета в този сегмент

en: Questions about this segment
bg: Въпроси за този сегмент

en: X-ray this segment
bg: Рентгенов анализ на този сегмент

en: Login
bg: Влизам

en: Search
bg: Търсене

en: Dashboard
bg: Табло

en: New Question
bg: Нов въпрос

en: Select the type of Database you use
bg: Изберете типа база данни, която използвате

en: Add your data
bg: Добавете вашите данни

en: I'll add my own data later
bg: Ще добавя собствените си данни по-късно

en: Connecting to {0}
bg: Свързване с {0}

en: You’ll need some info about your database, like the username and password. If you don’t have that right now, Metabase also comes with a sample dataset you can get started with.
bg: Ще ви трябва информация за вашата база данни, като потребителско име и парола. Ако нямате това в момента, Metabase се предлага и с примерен набор от данни, с който можете да започнете.

en: I'll add my data later
bg: Ще добавя данните си по-късно

en: Control automatic scans
bg: Контролирайте автоматичното сканиране

en: Usage data preferences
bg: Предпочитания за данни за използване

en: Thanks for helping us improve
bg: Благодаря, че ни помогнахте да се подобрим

en: We won't collect any usage events
bg: Няма да събираме никакви събития за използване

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about usage through Google Analytics.
bg: За да ни помогнем да подобрим Metabase, бихме искали да събираме определени данни за използването чрез Google Analytics.

en: Here's a full list of everything we track and why.
bg: Ето пълен списък на всичко, което проследяваме и защо.

en: Allow Metabase to anonymously collect usage events
bg: Позволете на Metabase да събира анонимно събития за използване

en: Metabase {0} collects anything about your data or question results.
bg: Metabase {0} събира всичко относно вашите данни или резултати от въпроси.

en: never
bg: никога

en: All collection is completely anonymous.
bg: Цялата колекция е напълно анонимна.

en: Collection can be turned off at any point in your admin settings.
bg: Събирането може да бъде изключено по всяко време в настройките на вашия администратор.

en: If you feel stuck
bg: Ако се чувствате заседнали

en: our getting started guide
bg: нашето начално ръководство

en: is just a click away.
bg: е само на един клик разстояние.

en: Welcome to Metabase
bg: Добре дошли в Metabase

en: Looks like everything is working. Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
bg: Изглежда всичко работи. Сега нека да ви опознаем, да се свържем с вашите данни и да започнем да ви намираме някои отговори!

en: Let's get started
bg: Да започваме

en: You're all set up!
bg: Готови сте!

en: Take me to Metabase
bg: Заведете ме в Metabase

en: What should we call you?
bg: Как да ви наречем?

en: Hi, {0}. nice to meet you!
bg: Здравей, {0}. приятно ми е да се запознаем!

en: Create a password
bg: Създай парола

en: Shhh...
bg: Шшш ...

en: Confirm password
bg: Потвърди парола

en: Shhh... but one more time so we get it right
bg: Шшш ... но още веднъж, за да се оправим

en: Your company or team name
bg: Име на вашата компания или екип

en: Department of awesome
bg: Отдел за страхотни

en: Metabot is admiring your integers…
bg: Metabot се любува на вашите цели числа ...

en: Metabot is performing billions of differential equations…
bg: Metabot изпълнява милиарди диференциални уравнения ...

en: Metabot is doing science…
bg: Metabot обработва данните ...

en: Metabot is checking out your metrics…
bg: Metabot проверява вашите показатели ...

en: Metabot is looking for trends and outliers…
bg: Metabot търси тенденции и извънредни стойности ...

en: Metabot is consulting the quantum abacus…
bg: Metabot консултира квантовото сметало ...

en: Metabot is feeling pretty good about all this…
bg: Metabot се чувства доста добре за всичко това ...

en: We’ll show you some interesting explorations of your data in
    just a few minutes.
bg: Ще ви покажем няколко интересни проучвания на вашите данни
    само след няколко минути.

en: This seems to be taking a while. In the meantime, you can check out one of these example explorations to see what Metabase can do for you.
bg: Изглежда, че това отнема известно време. Междувременно можете да проверите едно от тези примерни проучвания, за да видите какво може да направи Metabase за вас.

en: I took a look at the data you just connected, and I have some explorations of interesting things I found. Hope you like them!
bg: Разгледах данните, които току-що свързахте, и имам някои проучвания на интересни неща, които открих. Надявам се да ви харесат!

en: I'm done exploring for now
bg: Засега приключих с проучванията

en: Welcome to the Query Builder!
bg: Добре дошли в Query Builder!

en: The Query Builder lets you assemble questions (or "queries") to ask about your data.
bg: Query Builder ви позволява да събирате въпроси (или „заявки“), които да задавате относно вашите данни.

en: Tell me more
bg: Кажи ми повече

en: Start by picking the table with the data that you have a question about.
bg: Започнете, като изберете таблицата с данните, за които имате въпрос.

en: Go ahead and select the "Orders" table from the dropdown menu.
bg: Продължете и изберете таблицата „Поръчки“ от падащото меню.

en: Filter your data to get just what you want.
bg: Филтрирайте данните си, за да получите точно това, което искате.

en: Click the plus button and select the "Created At" field.
bg: Щракнете върху бутона плюс и изберете полето „Създадено в“.

en: Here we can pick how many days we want to see data for, try 10
bg: Тук можем да изберем за колко дни искаме да видим данни, опитайте 10

en: Here's where you can choose to add or average your data, count the number of rows in the table, or just view the raw data.
bg: Тук можете да изберете да добавите или усредните данните си, да преброите броя на редовете в таблицата или просто да видите необработените данни.

en: Try it: click on <strong>Raw Data</strong> to change it to <strong>Count of rows</strong> so we can count how many orders there are in this table.
bg: Опитайте: кликнете върху <strong> Необработени данни </strong>, за да го промените на <strong> Брой редове </strong>, за да можем да преброим колко поръчки има в тази таблица.

en: Add a grouping to break out your results by category, day, month, and more.
bg: Добавете групиране, за да разпределите резултатите си по категории, ден, месец и други.

en: Let's do it: click on <strong>Add a grouping</strong>, and choose <strong>Created At: by Week</strong>.
bg: Нека го направим: кликнете върху <strong> Добавяне на групиране </strong> и изберете <strong> Създадено при: по седмица </strong>.

en: Click on "by day" to change it to "Week."
bg: Кликнете върху „по ден“, за да го промените на „Седмица“.

en: Run Your Query.
bg: Изпълнете вашата заявка.

en: You're doing so well! Click <strong>Run query</strong> to get your results!
bg: Справяте се толкова добре! Щракнете върху <strong> Изпълни заявка </strong>, за да получите резултатите си!

en: You can view your results as a chart instead of a table.
bg: Можете да видите резултатите си като диаграма вместо таблица.

en: Everbody likes charts! Click the <strong>Visualization</strong> dropdown and select <strong>Line</strong>.
bg: Всеки харесва класации! Кликнете върху падащото меню <strong> Визуализация </strong> и изберете <strong> Линия </strong>.

en: Well done!
bg: Много добре!

en: That's all! If you still have questions, check out our
bg: Това е всичко! Ако все още имате въпроси, разгледайте нашите

en: User's Guide
bg: Ръководство на потребителя

en: Have fun exploring your data!
bg: Забавлявайте се, изследвайки вашите данни!

en: Thanks
bg: Благодаря

en: Save Your Questions
bg: Запазете вашите въпроси

en: By the way, you can save your questions so you can refer to them later. Saved Questions can also be put into dashboards or Pulses.
bg: Между другото, можете да запазите въпросите си, за да можете да се обърнете към тях по-късно. Запазените въпроси също могат да бъдат поставени в таблата или импулсите.

en: Sounds good
bg: Звучи добре

en: Whoops!
bg: Ами сега!

en: Sorry, it looks like something went wrong. Please try restarting the tutorial in a minute.
bg: Извинете, изглежда нещо се обърка. Моля, опитайте да рестартирате урока след минута.

en: Password updated successfully!
bg: Паролата е актуализирана успешно!

en: Account updated successfully!
bg: Акаунтът е актуализиран успешно!

en: Current password
bg: Настояща парола

en: Sign in with Google Email address
bg: Влезте с имейл адрес на Google

en: User Details
bg: Потребителски данни

en: Reset to defaults
bg: Нулирайте по подразбиране

en: unknown map
bg: неизвестна карта

en: Grid map requires binned longitude/latitude.
bg: Картата на мрежата изисква binned дължина / ширина.

en: more
bg: Повече ▼

en: Which fields do you want to use for the X and Y axes?
bg: Кои полета искате да използвате за осите X и Y?

en: Choose fields
bg: Изберете полета

en: Save as default view
bg: Запазване като изглед по подразбиране

en: Draw box to filter
bg: Начертайте полето за филтриране

en: Cancel filter
bg: Филтър за отмяна

en: Pin Map
bg: Пин карта

en: Unset
bg: Деактивирано

en: Rows {0}-{1} of {2}
bg: Редове {0} - {1} от {2}

en: Data truncated to {0} rows.
bg: Данните са съкратени до {0} реда.

en: Could not find visualization
bg: Не можах да намеря визуализация

en: Could not display this chart with this data.
bg: Тази диаграма не можа да се покаже с тези данни.

en: No results!
bg: Няма резултати!

en: Still Waiting...
bg: Изчаква се обработка на данни...

en: This usually takes an average of {0}.
bg: Това обикновено отнема средно {0}.

en: (This is a bit long for a dashboard)
bg: (Това е малко дълго за табло)

en: This is usually pretty fast but seems to be taking awhile right now.
bg: В момента отнема повече време отколкото обикновено.

en: Select a field
bg: Изберете поле

en: error
bg: грешка

en: Click and drag to change their order
bg: Щракнете и плъзнете, за да промените реда им

en: Add fields from the list below
bg: Добавете полета от списъка по-долу

en: less than
bg: по-малко от

en: greater than
bg: по-голям от

en: less than or equal to
bg: по-малко или равно на

en: greater than or equal to
bg: по-голямо или равно на

en: equal to
bg: равна на

en: not equal to
bg: не е равно на

en: Conditional formatting
bg: Условно форматиране

en: You can add rules to make the cells in this table change color if
    they meet certain conditions.
bg: Можете да добавите правила, за да накарате клетките в тази таблица да променят цвета си, ако
    отговарят на определени условия.

en: Add a rule
bg: Добавете правило

en: Rules will be applied in this order
bg: Правилата ще се прилагат в този ред

en: Click and drag to reorder.
bg: Щракнете и плъзнете, за да пренаредите.

en: No columns selected
bg: Няма избрани колони

en: Cells in this column will be tinted based on their values.
bg: Клетките в тази колона ще бъдат оцветени въз основа на техните стойности.

en: When a cell in these columns is {0} it will be tinted this color.
bg: Когато клетка в тези колони е {0}, тя ще бъде оцветена в този цвят.

en: Which columns should be affected?
bg: Кои колони трябва да бъдат засегнати?

en: Formatting style
bg: Стил на форматиране

en: Single color
bg: Едноцветен

en: Color range
bg: Цветова гама

en: When a cell in this column is…
bg: Когато клетка в тази колона е ...

en: …turn its background this color:
bg: ... превърнете фона му в този цвят:

en: Highlight the whole row
bg: Маркирайте целия ред

en: Colors
bg: Цветове

en: Start the range at
bg: Започнете диапазона от

en: Smallest value in this column
bg: Най-малката стойност в тази колона

en: Smallest value in each column
bg: Най-малката стойност във всяка колона

en: Smallest value in all of these columns
bg: Най-малката стойност във всички тези колони

en: Custom value
bg: Персонализирана стойност

en: End the range at
bg: Завършете диапазона на

en: Largest value in this column
bg: Най-голяма стойност в тази колона

en: Largest value in each column
bg: Най-голяма стойност във всяка колона

en: Largest value in all of these columns
bg: Най-голяма стойност във всички тези колони

en: Add rule
bg: Добавяне на правило

en: Update rule
bg: Актуализиране на правилото

en: Visualization is null
bg: Визуализацията е нула

en: Visualization must define an 'identifier' static variable:
bg: Визуализацията трябва да дефинира статична променлива „идентификатор“:

en: Visualization with that identifier is already registered:
bg: Визуализацията с този идентификатор вече е регистрирана:

en: No visualization for {0}
bg: Няма визуализация за {0}

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the x-axis, the values will be summed.
bg: „{0}“ е неагрегирано поле: ако има повече от една стойност в точка по оста x, стойностите ще бъдат сумирани.

en: This chart type requires at least 2 columns.
bg: Този тип диаграма изисква поне 2 колони.

en: This chart type doesn't support more than {0} series of data.
bg: Този тип диаграма не поддържа повече от {0} поредица от данни.

en: Goal
bg: Цел

en: Doh! The data from your query doesn't fit the chosen display choice. This visualization requires at least {0} {1} of data.
bg: Да! Данните от вашата заявка не отговарят на избрания избор за показване. Тази визуализация изисква поне {0} {1} данни.

en: column
bg: колона

en: No dice. We have {0} data {1} to show and that's not enough for this visualization.
bg: Без зарове. Имаме {0} данни {1} за показване и това не е достатъчно за тази визуализация.

en: point | points
bg[0]: точка
bg[1]: точки

en: Bummer. We can't actually do a pin map for this data because we require both a latitude and longitude column.
bg: Ужасно. Всъщност не можем да направим пин карта за тези данни, защото се нуждаем както от колона за географска ширина, така и за дължина.

en: Please configure this chart in the chart settings
bg: Моля, конфигурирайте тази диаграма в настройките на диаграмата

en: Edit Settings
bg: Редактиране на настройките

en: xValues missing!
bg: xValues ​​липсва!

en: X-axis
bg: Оста X

en: Add a series breakout...
bg: Добавяне на пробив от серия ...

en: Y-axis
bg: Ос Y

en: Add another series...
bg: Добавяне на друга серия ...

en: Bubble size
bg: Размер на мехурчетата

en: Line
bg: Линия

en: Curve
bg: Крива

en: Step
bg: Стъпка

en: Show point markers on lines
bg: Показване на маркери на точки върху линии

en: Stacking
bg: Подреждане

en: Don't stack
bg: Не подреждайте

en: Stack
bg: Стек

en: Stack - 100%
bg: Стек - 100%

en: Show goal
bg: Показване на целта

en: Goal value
bg: Целева стойност

en: Replace missing values with
bg: Заменете липсващите стойности с

en: Zero
bg: Нула

en: Nothing
bg: Нищо

en: Linear Interpolated
bg: Линеен интерполиран

en: X-axis scale
bg: X-ос скала

en: Timeseries
bg: Времеви интервали

en: Linear
bg: Линейна

en: Power
bg: На степен

en: Log
bg: Логаритмична

en: Histogram
bg: Хистограма

en: Ordinal
bg: Ординална

en: Y-axis scale
bg: Скала на оста Y

en: Show x-axis line and marks
bg: Показване на линията и знаците по оста x

en: Compact
bg: Компактен

en: Rotate 45°
bg: Завъртете на 45 °

en: Rotate 90°
bg: Завъртете на 90 °

en: Show y-axis line and marks
bg: Показване на линията и маркировката на оста y

en: Auto y-axis range
bg: Автоматичен обхват на оста y

en: Use a split y-axis when necessary
bg: Използвайте разделена ос y, когато е необходимо

en: Show label on x-axis
bg: Показване на етикета по оста x

en: X-axis label
bg: Етикет на оста X

en: Show label on y-axis
bg: Показване на етикета по оста y

en: Y-axis label
bg: Етикет на оста Y

en: Standard Deviation
bg: Стандартно отклонение

en: Area
bg: ■ площ

en: area chart
bg: диаграма на площта

en: Bar
bg: Бар

en: bar chart
bg: стълбовидна диаграма

en: Which fields do you want to use?
bg: Кои полета искате да използвате?

en: Funnel
bg: Фуния

en: Measure
bg: Измерете

en: Funnel type
bg: Тип фуния

en: Bar chart
bg: Стълбовидна диаграма

en: line chart
bg: линейна диаграма

en: Please select longitude and latitude columns in the chart settings.
bg: Моля, изберете колони за дължина и ширина в настройките на диаграмата.

en: Please select a region map.
bg: Моля, изберете карта на региона.

en: Please select region and metric columns in the chart settings.
bg: Моля, изберете регион и метрични колони в настройките на диаграмата.

en: Map
bg: Карта

en: Map type
bg: Тип карта

en: Region map
bg: Карта на региона

en: Pin map
bg: Прикачване на карта

en: Pin type
bg: Тип щифт

en: Tiles
bg: Плочки

en: Markers
bg: Маркери

en: Latitude field
bg: Latitude поле

en: Longitude field
bg: Географска дължина

en: Metric field
bg: Метрично поле

en: Region field
bg: Регионално поле

en: Radius
bg: Радиус

en: Blur
bg: Размазване

en: Min Opacity
bg: Минимална непрозрачност

en: Max Zoom
bg: Максимално увеличение

en: No relationships found.
bg: Няма намерени връзки.

en: via {0}
bg: чрез {0}

en: This {0} is connected to:
bg: Това {0} е свързано със:

en: Object Detail
bg: Подробности за обекта

en: object
bg: обект

en: Total
bg: Общо

en: Which columns do you want to use?
bg: Кои колони искате да използвате?

en: Pie
bg: Пай

en: Dimension
bg: Измерение

en: Show legend
bg: Покажи легенда

en: Show percentages in legend
bg: Показвайте процентите в легендата

en: Minimum slice percentage
bg: Минимален процент на сегмент

en: Goal met
bg: Постигната цел

en: Goal exceeded
bg: Целта е надвишена

en: Goal {0}
bg: Цел {0}

en: Progress visualization requires a number.
bg: Визуализацията на напредъка изисква номер.

en: Progress
bg: Напредък

en: Color
bg: Цвят

en: Row Chart
bg: Диаграма на редовете

en: row chart
bg: редова диаграма

en: Separator style
bg: Стил на разделител

en: Number of decimal places
bg: Брой десетични знаци

en: Add a prefix
bg: Добавете префикс

en: Add a suffix
bg: Добавете суфикс

en: Multiply by a number
bg: Умножете по число

en: Scatter
bg: Скатер

en: scatter plot
bg: разпръснат парцел

en: Pivot the table
bg: Пивотирайте таблицата

en: Visible fields
bg: Видими полета

en: Write here, and use Markdown if you'd like
bg: Пишете тук и използвайте Markdown, ако искате

en: Vertical Alignment
bg: Вертикално подравняване

en: Top
bg: Горна част

en: Middle
bg: Средна

en: Bottom
bg: Отдолу

en: Horizontal Alignment
bg: Хоризонтално подравняване

en: Left
bg: Лява

en: Center
bg: Център

en: Right
bg: Дясна

en: Show background
bg: Показване на фона

en: {0} bin | {0} bins
bg[0]: {0} кошче
bg[1]: {0} кошчета

en: Auto binned
bg: Автоматично binned

en: DELETE /api/alert/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/alert/:id.
bg: ИЗТРИВАНЕ / api / alert /: идентификаторът е остарял. Вместо това променете стойността на „архивирана“ чрез PUT / api / alert /: id.

en: invalid show value
bg: невалидна стойност

en: invalid value for prefix
bg: невалидна стойност за префикс

en: invalid value for rule name
bg: невалидна стойност за име на правило

en: value couldn''t be parsed as base64 encoded JSON
bg: Стойността не може да бъде анализирана като JSON, кодиран в base64

en: Invalid entity type
bg: Невалиден тип обект

en: Invalid comparison entity type. Can only be one of "table", "segment", or "adhoc"
bg: Невалиден тип обект за сравнение. Може да бъде само един от „таблица“, „сегмент“ или „adhoc“

en: Error running query to determine Card result metadata:
bg: Грешка при изпълнение на заявка за определяне на метаданните за резултата от картата:

en: DELETE /api/card/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/card/:id.
bg: DELETE / api / card /: идентификаторът е оттеглен. Вместо това променете стойността на „архивирана“ чрез PUT / api / card /: id.

en: Invalid field: {0}
bg: Невалидно поле: {0}

en: Invalid value ''{0}'' for ''{1}'': {2}
bg: Невалидна стойност '' {0} '' за '' {1} '': {2}

en: must be one of: {0}
bg: трябва да е едно от: {0}

en: Invalid Request.
bg: Невалидна заявка.

en: Not found.
bg: Не е намерен.

en: You don''t have permissions to do that.
bg: Нямате разрешения за това.

en: Internal server error.
bg: Вътрешна сървърна грешка.

en: Warning: endpoint {0}/{1} does not have a docstring.
bg: Предупреждение: крайната точка {0} / {1} няма документ.

en: starting streaming request
bg: стартиране на заявка за стрийминг

en: connection closed, canceling request
bg: връзката затворена, заявка за анулиране

note: a newline padding character as it's harmless and will allow us to check if the client is connected. If sending this character fails because the connection is closed, the chan will then close.  Newlines are no-ops when reading JSON which this depends upon.
en: Response not ready, writing one byte & sleeping...
bg: Отговорът не е готов, запис на един байт и сън ...

en: Public sharing is not enabled.
bg: Публичното споделяне не е активирано.

en: Embedding is not enabled.
bg: Вграждането не е активирано.

en: The object has been archived.
bg: Обектът е архивиран.

en: Attempted to return a boolean as an API response. This is not allowed!
bg: Опит да се върне булев като API отговор. Това не е позволено!

en: Source query for this query is Card {0}
bg: Заявка за източник за тази заявка е Карта {0}

en: Invalid export format: {0}
bg: Невалиден формат за експортиране: {0}

en: Invalid JSON URL or resource: {0}
bg: Невалиден JSON URL или ресурс: {0}

en: JSON containing information about custom GeoJSON files for use in map visualizations instead of the default US State or World GeoJSON.
bg: JSON, съдържащ информация за персонализирани GeoJSON файлове за използване при визуализации на карти, вместо по подразбиране за щатския щат или World GeoJSON.

en: Invalid custom GeoJSON key: {0}
bg: Невалиден персонализиран ключ на GeoJSON: {0}

note: ...but if we *still* couldn't find a match, throw an Exception, because we don't want people trying to inject new params
en: Invalid param: {0}
bg: Невалиден параметър: {0}

en: DELETE /api/pulse/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/pulse/:id.
bg: ИЗТРИВАНЕ / api / pulse /: id е остарял. Вместо това променете стойността на „архивирана“ чрез PUT / api / pulse /: id.

en: API endpoint does not exist.
bg: Крайната точка на API не съществува.

en: Password did not match stored password.
bg: Паролата не съответства на съхранената парола.

en: did not match stored password
bg: не съответства на съхранената парола

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication {0}
bg: Проблем при свързване с LDAP сървър, ще се върне към локално удостоверяване {0}

en: Invalid reset token
bg: Невалиден маркер за нулиране

en: Client ID for Google Auth SSO. If this is set, Google Auth is considered to be enabled.
bg: Клиентски идентификатор за Google Auth SSO. Ако това е зададено, Google Auth се счита за активиран.

en: When set, allow users to sign up on their own if their Google account email address is from this domain.
bg: Когато е зададено, позволете на потребителите да се регистрират сами, ако имейл адресът на акаунта им в Google е от този домейн.

en: Invalid Google Auth token.
bg: Невалиден маркер на Google Auth.

en: Email is not verified.
bg: Имейлът не е проверен.

en: You''ll need an administrator to create a Metabase account before you can use Google to log in.
bg: Ще ви е необходим администратор, за да създадете акаунт в Metabase, преди да можете да използвате Google за влизане.

en: Successfully authenticated Google Auth token for: {0} {1}
bg: Успешно удостоверен токен на Google Auth за: {0} {1}

en: Add a database
bg: Добавете база данни

en: Get connected
bg: Свържи се

en: Connect to your data so your whole team can start to explore.
bg: Свържете се с вашите данни, за да може целият ви екип да започне да изследва.

en: Set up email
bg: Настрой имейл

en: Add email credentials so you can more easily invite team members and get updates via Pulses.
bg: Добавете идентификационни данни за имейл, за да можете по-лесно да каните членове на екипа и да получавате актуализации чрез импулси.

en: Set Slack credentials
bg: Задайте идентификационни данни на Slack

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via pulses and ask questions with MetaBot.
bg: Използва ли вашият екип Slack? Ако е така, можете да изпращате автоматични актуализации чрез импулси и да задавате въпроси с MetaBot.

en: Invite team members
bg: Поканете членове на екипа

en: Share answers and data with the rest of your team.
bg: Споделете отговори и данни с останалата част от екипа си.

en: Hide irrelevant tables
bg: Скриване на неподходящи таблици

en: Curate your data
bg: Подгответе вашите данни

en: If your data contains technical or irrelevant info you can hide it.
bg: Ако вашите данни съдържат техническа или неподходяща информация, можете да ги скриете.

en: Organize questions
bg: Организирайте въпроси

en: Have a lot of saved questions in {0}? Create collections to help manage them and add context.
bg: Имате ли много запазени въпроси в {0}? Създавайте колекции, за да помогнете за управлението им и да добавите контекст.

en: Create metrics
bg: Създайте показатели

en: Define canonical metrics to make it easier for the rest of your team to get the right answers.
bg: Дефинирайте канонични показатели, за да улесните останалите от вашия екип да получат правилните отговори.

en: Create segments
bg: Създайте сегменти

en: Keep everyone on the same page by creating canonical sets of filters anyone can use while asking questions.
bg: Дръжте всички на една и съща страница, като създавате канонични набори от филтри, които всеки може да използва, докато задава въпроси.

en: Table ''{0}'' is now visible. Resyncing.
bg: Таблица „{0}“ вече е видима. Пресинхронизиране.

en: Auto bin
bg: Автоматично кошче

en: Don''t bin
bg: Не бин

en: Day
bg: Ден

note: note the order of these options corresponds to the order they will be shown to the user in the UI
en: Minute
bg: Минута

en: Hour
bg: Час

en: Quarter
bg: Тримесечие

en: Minute of Hour
bg: Минута час

en: Hour of Day
bg: Час на деня

en: Day of Week
bg: Ден на седмицата

en: Day of Month
bg: Ден на месеца

en: Day of Year
bg: Ден на годината

en: Week of Year
bg: Седмица от годината

en: Month of Year
bg: Месец на годината

en: Quarter of Year
bg: Квартал на годината

en: 10 bins
bg: 10 кошчета

en: 50 bins
bg: 50 кошчета

en: 100 bins
bg: 100 кошчета

en: Bin every 0.1 degrees
bg: Кошче на всеки 0,1 градуса

en: Bin every 1 degree
bg: Кошче на всеки 1 градус

en: Bin every 10 degrees
bg: Кошче на всеки 10 градуса

en: Bin every 20 degrees
bg: Кошче на всеки 20 градуса

note: returns `true` if successful -- see JavaDoc
en: No appropriate image writer found!
bg: Не е намерен подходящ писател на изображения!

en: Email address already in use.
bg: Имейл адресът вече се използва.

en: Email address already associated to another user.
bg: Имейл адрес, вече свързан с друг потребител.

en: Not able to reactivate an active user
bg: Не е в състояние да активира отново активен потребител

en: Invalid password
bg: Невалидна парола

en: All {0}
bg: Всички {0}

en: {0}, all {1}
bg: {0}, всички {1}

en: Comparison of {0} and {1}
bg: Сравнение на {0} и {1}

en: Automatically generated comparison dashboard comparing {0} and {1}
bg: Автоматично генерирано табло за сравнение, сравняващо {0} и {1}

en: sum
bg: сума

en: average
bg: средно аритметично

en: minumum
bg: минимум

en: maximum
bg: максимум

en: distinct count
bg: отчетлив брой

en: standard deviation
bg: стандартно отклонение

en: cumulative count
bg: кумулативен брой

en: cumulative sum
bg: кумулативна сума

en: {0} and {1}
bg: {0} и {1}

en: {0} of {1}
bg: {0} от {1}

en: {0} by {1}
bg: {0} от {1}

en: {0} in the {1} segment
bg: {0} в сегмента {1}

en: {0} segment
bg: {0} сегмент

en: {0} metric | {0} metrics
bg[0]: {0} метричен показател
bg[1]: {0} метрични показатели

en: {0} field | {0} fields
bg[0]: Поле {0}
bg[1]: Полета {0}

en: "{0}" question
bg: Въпрос „{0}“

en: Compare with {0}
bg: Сравнете с {0}

en: Compare with entire dataset
bg: Сравнете с целия набор от данни

en: Applying heuristic %s to %s.
bg: Прилагане на евристична% s към% s.

en: Dimensions bindings:n%s
bg: Размери обвързвания: n% s

en: Using definitions:nMetrics:n%snFilters:n%s
bg: Използване на дефиниции: nMetrics: n% sn Филтри: n% s

en: Can''t create dashboard for {0}
bg: Не мога да създам табло за управление за {0}

en: {0}st
bg: {0} ул

en: {0}nd
bg: {0} и

en: {0}rd
bg: {0}

en: {0}th
bg: {0} th

en: at {0}
bg: в {0}

en: on {0}
bg: на {0}

en: in {0} week - {1}
bg: след {0} седмица - {1}

en: in {0}
bg: в {0}

en: in Q{0} - {1}
bg: в Q {0} - {1}

en: Q{0}
bg: В {0}

en: {0} is {1}
bg: {0} е {1}

en: {0} is between {1} and {2}
bg: {0} е между {1} ​​и {2}

en: {0} is between {1} and {2}; and {3} is between {4} and {5}
bg: {0} е между {1} ​​и {2}; и {3} е между {4} и {5}

en: where {0}
bg: където {0}

en: A closer look at {0}
bg: По-подробен поглед към {0}

en: A closer look at the {0}
bg: По-подробен поглед към {0}

en: Adding %s cards to dashboard %s:n%s
bg: Добавяне на% s карти към таблото за управление% s: n% s

en: 0 <= score <= {0}
bg: 0 <= резултат <= {0}

en: 1 <= width <= {0}
bg: 1 <= ширина <= {0}

en: Valid metrics references
bg: Валидни референции за показатели

en: Valid filters references
bg: Валидни препратки към филтри

en: Valid group references
bg: Валидни препратки към групата

en: Valid order_by references
bg: Валиден ред_ по препратки

en: Valid dashboard filters references
bg: Валидни справки за филтри на таблото за управление

en: Valid dimension references
bg: Валидни препратки към измерения

en: Valid card dimension references
bg: Валидни референтни размери на картата

en: Error parsing %s:n%s
bg: Грешка при синтактичния анализ на% s: n% s

en: No user found with email address ''{0}''.
bg: Не е намерен потребител с имейл адрес „„ {0} “.

en: Please check the spelling and try again.
bg: Моля, проверете правописа и опитайте отново.

en: Resetting password for {0}...
bg: Нулиране на парола за {0} ...

en: OK [[[{0}]]]
bg: ОК [[[{0}]]]

en: Please use the following URL to setup your Metabase installation:
bg: Моля, използвайте следния URL, за да настроите вашата инсталация на Metabase:

en: Metabase Shutting Down ...
bg: Metabase се изключва ...

en: Metabase Shutdown COMPLETE
bg: Изключване на Metabase ЗАВЪРШЕНО

en: Starting Metabase version {0} ...
bg: Стартира се версия на Metabase {0} ...

en: System timezone is ''{0}'' ...
bg: Системната часова зона е „{0}“ ...

note: startup database.  validates connection & runs any necessary migrations
en: Setting up and migrating Metabase DB. Please sit tight, this may take a minute...
bg: Настройка и мигриране на Metabase DB. Моля, седнете здраво, това може да отнеме минута ...

en: Looks like this is a new installation ... preparing setup wizard
bg: Изглежда, че това е нова инсталация ... подготвяне на съветника за настройка

en: Metabase Initialization COMPLETE
bg: Инициализация на Metabase ЗАВЪРШЕНА

en: Launching Embedded Jetty Webserver with config:
bg: Стартиране на Embedded Jetty Webserver с config:

en: Shutting Down Embedded Jetty Webserver
bg: Изключване на вградения уеб сървър на Jetty

en: Starting Metabase in STANDALONE mode
bg: Стартиране на Metabase в режим STANDALONE

en: Metabase Initialization FAILED
bg: Инициализирането на Metabase НЕ Е УСПЕШНО

en: Database has migration lock; cannot run migrations.
bg: Базата данни има заключване за миграция; не може да изпълнява миграции.

en: You can force-release these locks by running `java -jar metabase.jar migrate release-locks`.
bg: Можете да освободите тези ключалки принудително, като стартирате `java -jar metabase.jar migrate release-locks`.

en: Checking if Database has unrun migrations...
bg: Проверка дали базата данни има неизпълнени миграции ...

en: Database has unrun migrations. Waiting for migration lock to be cleared...
bg: Базата данни има неизпълнени миграции. Изчаква се заключването на миграцията да бъде изчистено ...

en: Migration lock is cleared. Running migrations...
bg: Заключването на миграцията е изчистено. Изпълняват миграции ...

en: Migration lock cleared, but nothing to do here! Migrations were finished by another instance.
bg: Заключването на миграцията е изчистено, но тук няма какво да се прави! Миграциите бяха завършени от друга инстанция.

note: Set up liquibase and let it do its thing
en: Setting up Liquibase...
bg: Настройване на Liquibase ...

en: Liquibase is ready.
bg: Liquibase е готов.

en: Verifying {0} Database Connection ...
bg: Проверка на {0} връзка с база данни ...

en: Verify Database Connection ...
bg: Проверка на връзката с база данни ...

en: Running Database Migrations...
bg: Изпълняват се миграции на база данни ...

en: Database Migrations Current ...
bg: Текущи миграции на база данни ...

en: Hmm, we couldn''t connect to the database.
bg: Хм, не успяхме да се свържем с базата данни.

en: Make sure your host and port settings are correct
bg: Уверете се, че настройките на вашия хост и порт са правилни

en: We couldn''t connect to the ssh tunnel host.
bg: Не успяхме да се свържем с ssh тунелния хост.

en: Check the username, password.
bg: Проверете потребителското име, паролата.

en: Check the hostname and port.
bg: Проверете името на хоста и порта.

en: Looks like the database name is incorrect.
bg: Изглежда името на базата данни е неправилно.

en: It looks like your host is invalid.
bg: Изглежда вашият хост е невалиден.

en: Please double-check it and try again.
bg: Моля, проверете го отново и опитайте отново.

en: Looks like your password is incorrect.
bg: Изглежда паролата ви е неправилна.

en: Looks like you forgot to enter your password.
bg: Изглежда сте забравили да въведете паролата си.

en: Looks like your username is incorrect.
bg: Изглежда потребителското ви име е неправилно.

en: Looks like the username or password is incorrect.
bg: Изглежда потребителското име или паролата са неправилни.

note: ## CONFIG
en: Connection timezone to use when executing queries. Defaults to system timezone.
bg: Часова зона на връзката, която да се използва при изпълнение на заявки. По подразбиране системната часова зона.

en: Registered driver {0} {1}
bg: Регистриран драйвер {0} {1}

en: No -init-driver function found for ''{0}''
bg: Не е намерена функция -init-driver за „{0}“

en: Unable to parse date string ''{0}'' for database engine ''{1}''
bg: Не може да се анализира низа на дата '' {0} '' за механизма на базата данни '' {1} ''

note: all-NULL columns in DBs like Mongo w/o explicit types
en: Don''t know how to map class ''{0}'' to a Field base_type, falling back to :type/*.
bg: Не знам как да свържа клас '' {0} '' с поле base_type, връщайки се към: type / *.

en: Failed to connect to database: {0}
bg: Неуспешно свързване с база данни: {0}

en: Invalid BigQuery identifier: ''{0}''
bg: Невалиден идентификатор на BigQuery: „„ {0} “

en: BigQuery statements can't be parameterized!
bg: Операторите на BigQuery не могат да бъдат параметризирани!

en: Failed to set timezone:
bg: Неуспешно задаване на часовата зона:

en: You must enable the Google Analytics API. Use this link to go to the Google Developers Console: {0}
bg: Трябва да активирате API на Google Analytics. Използвайте тази връзка, за да отворите конзолата на Google Developers: {0}

en: Running SQL queries against H2 databases using the default (admin) database user is forbidden.
bg: Изпълнението на SQL заявки срещу H2 бази данни с използване на потребител на база данни (администратор) по подразбиране е забранено.

en: Error: metabase.driver.FixedHiveDriver is registered, but JDBC does not seem to be using it.
bg: Грешка: metabase.driver.FixedHiveDriver е регистриран, но JDBC изглежда не го използва.

en: Found metabase.driver.FixedHiveDriver.
bg: Намерен metabase.driver.FixedHiveDriver.

en: Successfully registered metabase.driver.FixedHiveDriver with JDBC.
bg: Успешно регистриран metabase.driver.FixedHiveDriver с JDBC.

note: CONFIG TODO - smtp-port should be switched to type :integer
en: Email address you want to use as the sender of Metabase.
bg: Имейл адрес, който искате да използвате като подател на Metabase.

en: The address of the SMTP server that handles your emails.
bg: Адресът на SMTP сървъра, който обработва имейлите ви.

en: SMTP username.
bg: SMTP потребителско име.

en: SMTP password.
bg: SMTP парола.

en: The port your SMTP server uses for outgoing emails.
bg: Портът, който вашият SMTP сървър използва за изходящи имейли.

en: SMTP secure connection protocol. (tls, ssl, starttls, or none)
bg: SMTP протокол за защитена връзка. (tls, ssl, starttls или няма)

en: none
bg: нито един

en: SMTP host is not set.
bg: SMTP хост не е зададен.

en: Failed to send email
bg: Изпращането на имейл не бе успешно

en: Error testing SMTP connection
bg: Грешка при тестване на SMTP връзка

en: Enable LDAP authentication.
bg: Активирайте LDAP удостоверяване.

en: Server hostname.
bg: Име на хост на сървъра.

en: Server port, usually 389 or 636 if SSL is used.
bg: Порт на сървъра, обикновено 389 или 636, ако се използва SSL.

en: Use SSL, TLS or plain text.
bg: Използвайте SSL, TLS или обикновен текст.

en: The Distinguished Name to bind as (if any), this user will be used to lookup information about other users.
bg: Отличителното име, което да се обвърже като (ако има такова), този потребител ще се използва за търсене на информация за други потребители.

en: The password to bind with for the lookup user.
bg: Паролата, с която да се свържете за потребителя за търсене.

en: Search base for users. (Will be searched recursively)
bg: База за търсене на потребители. (Ще бъде търсено рекурсивно)

en: User lookup filter, the placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
bg: Потребителски филтър за търсене, заместителят „{login}“ ще бъде заменен от предоставения от потребителя вход.

en: Attribute to use for the user's email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
bg: Атрибут, който да се използва за имейла на потребителя. (обикновено '' mail '', '' email '' или '' userPrincipalName '')

en: Attribute to use for the user''s first name. (usually ''givenName'')
bg: Атрибут, който да се използва за собственото име на потребителя. (обикновено '' givenName '')

en: Attribute to use for the user''s last name. (usually ''sn'')
bg: Атрибут, който да се използва за фамилното име на потребителя. (обикновено '' sn '')

en: Enable group membership synchronization with LDAP.
bg: Активирайте синхронизирането на членството в група с LDAP.

en: Search base for groups, not required if your LDAP directory provides a ''memberOf'' overlay. (Will be searched recursively)
bg: База за търсене на групи, не се изисква, ако вашата LDAP директория предоставя наслагване '' memberOf ''. (Ще бъде търсено рекурсивно)

note: Should be in the form: {"cn=Some Group,dc=...": [1, 2, 3]} where keys are LDAP groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing LDAP to Metabase group mappings.
bg: JSON, съдържащ съпоставяния на LDAP към Metabase група.

note: Define a setting which captures our Slack api token
en: Slack API bearer token obtained from https://api.slack.com/web#authentication
bg: Slack API носител токен, получен от https://api.slack.com/web#authentication

en: Enable MetaBot, which lets you search for and view your saved questions directly via Slack.
bg: Активирайте MetaBot, който ви позволява да търсите и преглеждате запазените си въпроси директно чрез Slack.

en: Last MetaBot checkin was {0} ago.
bg: Последната обаждане на MetaBot беше преди {0}.

en: This instance will now handle MetaBot duties.
bg: Този екземпляр вече ще обработва задълженията на MetaBot.

en: Here''s what I can {0}:
bg: Ето какво мога {0}:

en: I don''t know how to {0} `{1}`.n{2}
bg: Не знам как да {0} „{1}` .n {2}

en: Uh oh! :cry:n> {0}
bg: Ъъъ! : cry: n> {0}

en: Here''s your {0} most recent cards:n{1}
bg: Ето вашите {0} най-скорошни карти: n {1}

en: Could you be a little more specific? I found these cards with names that matched:n{0}
bg: Бихте ли могли да бъдете малко по-конкретни? Намерих тези карти с имена, които съвпадат: n {0}

en: I don''t know what Card `{0}` is. Give me a Card ID or name.
bg: Не знам какво е Карта „{0}“. Дайте ми ИД на карта или име.

en: Show which card? Give me a part of a card name or its ID and I can show it to you. If you don''t know which card you want, try `metabot list`.
bg: Покажете коя карта? Дайте ми част от името на картата или нейния идентификационен номер и мога да ви го покажа. Ако не знаете коя карта искате, опитайте `metabot list`.

en: Ok, just a second...
bg: Добре, само секунда ...

en: Not Found
bg: Не е намерен

en: Evaluating Metabot command:
bg: Оценяване на командата Metabot:

en: Go home websocket, you're drunk.
bg: Върнете се вкъщи, вие сте пиян.

en: Error launching metabot:
bg: Грешка при стартиране на метабот:

en: MetaBot WebSocket is closed. Reconnecting now.
bg: MetaBot WebSocket е затворен. Повторно свързване сега.

en: Error connecting websocket:
bg: Грешка при свързването на websocket:

en: This instance is performing MetaBot duties.
bg: Този екземпляр изпълнява задълженията на MetaBot.

en: Another instance is already handling MetaBot duties.
bg: Друг екземпляр вече се справя със задълженията на MetaBot.

en: Starting MetaBot threads...
bg: Стартиране на нишки на MetaBot ...

en: Stopping MetaBot...  🤖
bg: Спиране на MetaBot ... 🤖

en: MetaBot already running. Killing the previous WebSocket listener first.
bg: MetaBot вече работи. Първо убиване на предишния слушател на WebSocket.

en: Base-64 encoded public key for this site's SSL certificate.
bg: Публичен ключ, кодиран в Base-64 за SSL сертификата на този сайт.

en: Specify this to enable HTTP Public Key Pinning.
bg: Посочете това, за да активирате закрепването на HTTP публичен ключ.

en: See {0} for more information.
bg: Вижте {0} за повече информация.

en: Cannot save Question: source query has circular references.
bg: Въпросът не може да бъде запазен: заявката за източник има циркулярни препратки.

en: Card {0} does not exist.
bg: Карта {0} не съществува.

en: You do not have permissions to run ad-hoc native queries against Database {0}.
bg: Нямате разрешения за изпълнение на ad-hoc естествени заявки срещу база данни {0}.

en: Invalid color
bg: Невалиден цвят

en: must be a valid 6-character hex color code
bg: трябва да е валиден 6-знаков шестнадесетичен цветен код

en: Collection name cannot be blank!
bg: Името на колекцията не може да бъде празно!

en: cannot be blank
bg: не може да остане празно

en: Invalid Collection location: path is invalid.
bg: Невалидно местоположение на колекцията: пътят е невалиден.

en: You cannot move a Personal Collection.
bg: Не можете да преместите Лична колекция.

en: Invalid Collection location: some or all ancestors do not exist.
bg: Невалидно местоположение на колекцията: някои или всички предци не съществуват.

en: You cannot archive the Root Collection.
bg: Не можете да архивирате Root Collection.

en: You cannot archive a Personal Collection.
bg: Не можете да архивирате Лична колекция.

en: You cannot move the Root Collection.
bg: Не можете да преместите Root Collection.

en: You cannot move a Collection into itself or into one of its descendants.
bg: Не можете да преместите колекция в себе си или в един от нейните потомци.

note: first move this Collection
en: Moving Collection {0} and its descendants from {1} to {2}
bg: Преместване на колекция {0} и нейните потомци от {1} в {2}

en: You're not allowed to change the owner of a Personal Collection.
bg: Нямате право да променяте собственика на лична колекция.

en: You're not allowed to move a Personal Collection.
bg: Нямате право да премествате лична колекция.

en: You cannot move a Collection and archive it at the same time.
bg: Не можете да премествате колекция и да я архивирате едновременно.

en: You cannot delete a Personal Collection!
bg: Не можете да изтриете Лична колекция!

en: {0} {1}''s Personal Collection
bg: Лична колекция на {0} {1}

en: You cannot update a CollectionRevision!
bg: Не можете да актуализирате CollectionRevision!

en: Field {0} was previously automatically set to show a list widget, but now has {1} values.
bg: Полето {0} по-рано беше автоматично зададено да показва приспособление за списък, но сега има стойности {1}.

en: Switching Field to use a search widget instead.
bg: Превключване на полето, за да се използва вместо това джаджа за търсене.

en: Storing updated FieldValues for Field {0}...
bg: Съхраняване на актуализирани FieldValues ​​за поле {0} ...

en: Storing FieldValues for Field {0}...
bg: Съхраняване на FieldValues ​​за поле {0} ...

en: Metabase can attempt to transform your table and field names into more sensible, human-readable versions, e.g. "somehorriblename" becomes "Some Horrible Name".
bg: Metabase може да се опита да трансформира имената на вашите таблици и полета в по-разумни, разбираеми за човека версии, напр. „Somehorriblename“ става „Some Horrible Name“.

en: This doesn’t work all that well if the names are in a language other than English, however.
bg: Това обаче не работи толкова добре, ако имената са на език, различен от английския, обаче.

en: Do you want us to take a guess?
bg: Искате ли да предположим?

en: You cannot create or revoke permissions for the 'Admin' group.
bg: Не можете да създавате или отменяте разрешения за групата „Администратор“.

en: Invalid permissions object path: ''{0}''.
bg: Невалиден път на обекта за разрешения: „„ {0} “.

en: You cannot update a permissions entry!
bg: Не можете да актуализирате запис за разрешения!

en: Delete it and create a new one.
bg: Изтрийте го и създайте нов.

en: You cannot edit permissions for a Personal Collection or its descendants.
bg: Не можете да редактирате разрешения за Лична колекция или нейните потомци.

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date.
bg: Изглежда някой друг е редактирал разрешенията и данните ви са остарели.

en: Please fetch new data and try again.
bg: Моля, извлечете нови данни и опитайте отново.

en: Created magic permissions group ''{0}'' (ID = {1})
bg: Създадена магическа група разрешения „{0}“ (ID = {1})

en: A group with that name already exists.
bg: Група с това име вече съществува.

en: You cannot edit or delete the ''{0}'' permissions group!
bg: Не можете да редактирате или изтривате групата с разрешения ''{0}''!

en: You cannot add or remove users to/from the 'MetaBot' group.
bg: Не можете да добавяте или премахвате потребители към / от групата „MetaBot“.

en: You cannot add or remove users to/from the 'All Users' group.
bg: Не можете да добавяте или премахвате потребители към / от групата „Всички потребители“.

en: You cannot remove the last member of the 'Admin' group!
bg: Не можете да премахнете последния член на групата "Администратор"!

en: You cannot update a PermissionsRevision!
bg: Не можете да актуализирате PermissionsRevision!

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card assoicated with it
bg: Невалидно предупреждение: Alert няма карта, свързана с него

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, and `{2}`.
bg: стойността трябва да е карта с ключовете "{0}", "{1}" и "{2}".

en: value must be a map with the following keys `({0})`
bg: стойност трябва да е карта със следните ключове `({0})`

en: Error calculating permissions for query: {0}
bg: Грешка при изчисляването на разрешенията за заявка: {0}

en: Invalid query type: {0}
bg: Невалиден тип заявка: {0}

en: You cannot update a QueryExecution!
bg: Не можете да актуализирате QueryExecution!

en: You cannot update a Revision!
bg: Не можете да актуализирате Ревизия!

en: Setting {0} does not exist.nFound: {1}
bg: Настройката {0} не съществува. NFound: {1}

en: Updating value of settings-last-updated in DB...
bg: Актуализиране на стойността на настройките, последно актуализирани в DB ...

en: Checking whether settings cache is out of date (requires DB call)...
bg: Проверка дали кешът за настройки е остарял (изисква обаждане в DB) ...

en: Settings have been changed on another instance, and will be reloaded here.
bg: Настройките са променени в друг екземпляр и ще бъдат презаредени тук.

en: Refreshing Settings cache...
bg: Опресняване на кеша за настройки ...

en: Invalid value for string: must be either "true" or "false" (case-insensitive).
bg: Невалидна стойност за низ: трябва да бъде или „true“, или „false“ (без регистрация).

en: You cannot update `settings-last-updated` yourself! This is done automatically.
bg: Не можете сами да актуализирате `settings-last-updated`! Това се прави автоматично.

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting:
bg: Грешка при вмъкването на нова настройка:

en: Assuming Setting already exists in DB and updating existing value.
bg: Ако приемем, че вече съществува настройка в DB и актуализиране на съществуваща стойност.

en: value must be a map with each value either a string or number.
bg: стойност трябва да бъде карта с всяка стойност или низ или число.

en: Loading plugins in directory {0}...
bg: Зареждат се приставки в директория {0} ...

en: Loading plugin {0}...
bg: Приставката за зареждане {0} ...

en: It looks like you have some external dependencies in your Metabase plugins directory.
bg: Изглежда, че имате някои външни зависимости в директорията на вашите приставки Metabase.

en: With Java 9 or higher, Metabase cannot automatically add them to your classpath.
bg: С Java 9 или по-нова версия, Metabase не може автоматично да ги добавя към вашия път на класа.

en: Instead, you should include them at launch with the -cp option. For example:
bg: Вместо това трябва да ги включите при стартиране с опцията -cp. Например:

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions for more details.
bg: Вижте https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#java-versions за повече подробности.

en: (If you're already running Metabase this way, you can ignore this message.)
bg: (Ако вече използвате Metabase по този начин, можете да игнорирате това съобщение.)

en: Identify when new versions of Metabase are available.
bg: Определете кога са налични нови версии на Metabase.

en: Information about available versions of Metabase.
bg: Информация за наличните версии на Metabase.

en: The name used for this instance of Metabase.
bg: Името, използвано за този екземпляр на Metabase.

en: The base URL of this Metabase instance, e.g. "http://metabase.my-company.com".
bg: Основният URL адрес на този екземпляр на Metabase, например "http://metabase.my-company.com".

en: The default language for this Metabase instance.
bg: Езикът по подразбиране за този екземпляр на Metabase.

en: This only applies to emails, Pulses, etc. Users'' browsers will specify the language used in the user interface.
bg: Това се отнася само за имейли, импулси и др. Потребителските браузъри ще посочат езика, използван в потребителския интерфейс.

en: The email address users should be referred to if they encounter a problem.
bg: Потребителите на имейл адреси трябва да бъдат насочени, ако срещнат проблем.

en: Enable the collection of anonymous usage data in order to help Metabase improve.
bg: Активирайте събирането на анонимни данни за използване, за да помогнете на Metabase да се подобри.

en: The map tile server URL template used in map visualizations, for example from OpenStreetMaps or MapBox.
bg: Шаблонът за URL адрес на сървъра за плочки на карта, използван при визуализации на карти, например от OpenStreetMaps или MapBox.

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards?
bg: Да се ​​разреши ли на администраторите да създават обществено видими връзки (и вграждащи се рамки) за Въпроси и табла за управление?

en: Allow admins to securely embed questions and dashboards within other applications?
bg: Да се ​​разреши ли на администраторите да вграждат сигурно въпроси и табла за управление в други приложения?

en: Allow using a saved question as the source for other queries?
bg: Да се ​​разреши ли използването на запазен въпрос като източник за други заявки?

en: Enabling caching will save the results of queries that take a long time to run.
bg: Активирането на кеширането ще запази резултатите от заявките, които се изпълняват дълго време.

en: The maximum size of the cache, per saved question, in kilobytes:
bg: Максималният размер на кеша за всеки запазен въпрос в килобайта:

en: The absolute maximum time to keep any cached query results, in seconds.
bg: Абсолютното максимално време за запазване на всички кеширани резултати от заявка, в секунди.

en: Metabase will cache all saved questions with an average query execution time longer than this many seconds:
bg: Metabase ще кешира всички запазени въпроси със средно време за изпълнение на заявката, по-дълго от толкова много секунди:

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here.
bg: За да определим колко дълго трябва да остане кешираният резултат на всеки запазен въпрос, вземаме средното време за изпълнение на заявката и умножаваме по това, което въведете тук.

en: So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
bg: Така че, ако заявката отнеме средно 2 минути, за да се изпълни и въведете 10 за вашия множител, въвеждането в кеша ще продължи 20 минути.

en: When using the default binning strategy and a number of bins is not provided, this number will be used as the default.
bg: Когато се използва стратегията за разделяне по подразбиране и не се предоставят определен брой кошчета, този номер ще се използва като подразбиране.

en: When using the default binning strategy for a field of type Coordinate (such as Latitude and Longitude), this number will be used as the default bin width (in degrees).
bg: Когато използвате стратегията за подреждане по подразбиране за поле от тип Coordinate (като Latitude и Longitude), този номер ще се използва като ширина на кошчето по подразбиране (в градуси).

en: Unable to validate token.
bg: Не може да се провери маркера.

en: Error fetching token status:
bg: Грешка при извличане на състоянието на маркера:

en: There was an error checking whether this token was valid.
bg: При проверката дали този маркер е валиден възникна грешка.

en: Token validation timed out.
bg: Времето за валидиране на токена изтече.

en: Invalid token: token isn't in the right format.
bg: Невалиден маркер: маркерът не е в правилния формат.

note: attempt to query the metastore API about the status of this token. If the request doesn't complete in a reasonable amount of time throw a timeout exception
en: Checking with the MetaStore to see whether {0} is valid...
bg: Проверка с MetaStore дали {0} е валидна ...

en: Token for premium embedding. Go to the MetaStore to get yours!
bg: Токен за първокласно вграждане. Отидете в MetaStore, за да вземете своя!

en: Token is valid.
bg: Токенът е валиден.

en: Error setting premium embedding token
bg: Грешка при задаване на премиум маркер за вграждане

en: Unable to compare results to goal for alert.
bg: Не може да се сравнят резултатите с целта за предупреждение.

en: Question ID is ''{0}'' with visualization settings ''{1}''
bg: Идентификаторът на въпроса е „{0}“ „с настройки за визуализация“ „{1}“

en: Unrecognized alert with condition ''{0}''
bg: Неразпознат сигнал с условие „{0}“

en: Unrecognized channel type {0}
bg: Неразпознат тип канал {0}

en: Error sending notification!
bg: Грешка при изпращане на известие!

en: Can't find JS color selector at ''{0}''
bg: Не мога да намеря селектора за цвят на JS в „„ {0} “

en: Card has errors: {0}
bg: Картата има грешки: {0}

en: Pulse card render error
bg: Грешка при изобразяване на импулсна карта

en: Trimming trailing comment from card with id {0}
bg: Изрязване на последващ коментар от карта с идентификатор {0}

en: Can't find field with ID: {0}
bg: Не може да се намери поле с идентификатор: {0}

en: ''{0}'' is a required param.
bg: „{0}“ е задължителен параметър.

en: Found ''{0}'' with no terminating ''{1}'' in query ''{2}''
bg: Намерен „„ {0} “„ без край на „„ {1} “„ в заявката „„ {2} “

en: Unable to substitute ''{0}'': param not specified.nFound: {1}
bg: Не може да се замени '' {0} '': параметърът не е посочен.nFound: {1}

en: You do not have permissions to view Card {0}.
bg: Нямате разрешения за преглед на карта {0}.

en: You do not have permissions to run this query.
bg: Нямате разрешения за изпълнение на тази заявка.

en: Fingerprint updates attempted {0}, updated {1}, no data found {2}, failed {3}
bg: Опит за актуализации на пръстови отпечатъци {0}, актуализиран {1}, няма намерени данни {2}, неуспешен {3}

en: Total number of fields classified {0}, {1} failed
bg: Общият брой на класифицираните полета {0}, {1} е неуспешен

en: Total number of tables classified {0}, {1} updated
bg: Общ брой класифицирани таблици {0}, {1} актуализирани

en: Error generating fingerprint for {0}
bg: Грешка при генерирането на пръстов отпечатък за {0}

en: Updated {0} field value sets, created {1}, deleted {2} with {3} errors
bg: Актуализирани {0} набори от стойности на полета, създадени {1}, изтрити {2} с {3} грешки

en: Total number of fields sync''d {0}, number of fields updated {1}
bg: Общ брой полета, синхронизирани {0}, брой полета актуализирани {1}

en: Total number of tables sync''d {0}, number of tables updated {1}
bg: Общ брой таблици, синхронизирани {0}, брой таблици актуализирани {1}

en: Found timezone id {0}
bg: Намерен идент. № на часовата зона {0}

en: Total number of foreign keys sync''d {0}, {1} updated and {2} tables failed to update
bg: Общият брой синхронизирани външни ключове {0}, {1} актуализирани и {2} таблици не успяха да се актуализират

en: {0} Database {1} ''{2}''
bg: {0} База данни {1} „„ {2} “

en: Table {0} ''{1}''
bg: Таблица {0} „{1}“

en: Field {0} ''{1}''
bg: Поле {0} „{1}“

en: Field ''{0}''
bg: Поле „{0}“

en: step ''{0}'' for {1}
bg: стъпка „{0}“ за {1}

en: Completed {0} on {1}
bg: Завършен {0} на {1}

en: Start: {0}
bg: Начало: {0}

en: End: {0}
bg: Край: {0}

en: Duration: {0}
bg: Продължителност: {0}

en: Completed step ''{0}''
bg: Изпълнена стъпка „{0}“

en: Loading tasks namespace:
bg: Зареждане на пространство от имена на задачи:

en: Starting Quartz Scheduler
bg: Стартиране на Quartz Scheduler

en: Stopping Quartz Scheduler
bg: Спиране на Quartz планировчик

en: Job already exists:
bg: Работата вече съществува:

note: This is the very first log message that will get printed.  It's here because this is one of the very first namespaces that gets loaded, and the first that has access to the logger It shows up a solid 10-15 seconds before the "Starting Metabase in STANDALONE mode" message because so many other namesp
en: Loading Metabase...
bg: Metabase се зарежда ...

en: Possible timezone conflict found on database {0}.
bg: Намерен е възможен конфликт на часовата зона в базата данни {0}.

en: JVM timezone is {0} and detected database timezone is {1}.
bg: Часовата зона на JVM е {0}, а установената часова зона на базата данни е {1}.

en: Configure a report timezone to ensure proper date and time conversions.
bg: Конфигурирайте часовата зона на отчета, за да осигурите правилно преобразуване на дата и час.

en: Secret key used to sign JSON Web Tokens for requests to `/api/embed` endpoints.
bg: Секретен ключ, използван за подписване на JSON Web Tokens за заявки за крайни точки `/ api / embed`.

en: MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY must be at least 16 characters.
bg: MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY трябва да съдържа поне 16 знака.

en: Saved credentials encryption is ENABLED for this Metabase instance.
bg: Шифроването на запазените идентификационни данни е АКТИВИРАНО за този екземпляр на Metabase.

en: Saved credentials encryption is DISABLED for this Metabase instance.
bg: Шифроването на запазените идентификационни данни е ЗАБРАНЕНО за този екземпляр на Metabase.

en: nFor more information, see
bg: nЗа повече информация вижте

en: value must be an integer.
bg: стойност трябва да е цяло число.

en: value must be a string.
bg: стойност трябва да е низ.

en: value must be a boolean.
bg: стойност трябва да е булева стойност.

en: value must be a string that matches the regex `{0}`.
bg: стойност трябва да е низ, който съответства на регулярния израз "{0}".

en: value must satisfy one of the following requirements:
bg: стойност трябва да отговаря на едно от следните изисквания:

en: value may be nil, or if non-nil, {0}
bg: стойността може да е нула или ако не е нула, {0}

en: value must be one of: {0}.
bg: стойност трябва да е една от: {0}.

en: value must be an array.
bg: стойност трябва да е масив.

en: Each {0}
bg: Всеки {0}

en: The array cannot be empty.
bg: Масивът не може да бъде празен.

en: value must be a non-blank string.
bg: стойност трябва да е непразен низ.

en: Integer greater than zero
bg: Цяло число по-голямо от нула

en: value must be an integer greater than zero.
bg: стойност трябва да е цяло число, по-голямо от нула.

en: Number greater than zero
bg: Число по-голямо от нула

en: value must be a number greater than zero.
bg: стойност трябва да бъде число, по-голямо от нула.

en: Keyword or string
bg: Ключова дума или низ

en: Valid field type
bg: Валиден тип поле

en: value must be a valid field type.
bg: стойност трябва да е валиден тип поле.

en: Valid field type (keyword or string)
bg: Валиден тип поле (ключова дума или низ)

en: value must be a valid field type (keyword or string).
bg: стойност трябва да е валиден тип поле (ключова дума или низ).

en: Valid entity type (keyword or string)
bg: Валиден тип обект (ключова дума или низ)

en: value must be a valid entity type (keyword or string).
bg: стойност трябва да е валиден тип обект (ключова дума или низ).

en: Valid map
bg: Валидна карта

en: value must be a map.
bg: стойност трябва да е карта.

en: Valid email address
bg: Валиден имейл адрес

en: value must be a valid email address.
bg: стойност трябва да е валиден имейл адрес.

en: Insufficient password strength
bg: Недостатъчна сила на паролата

en: value must be a valid integer.
bg: стойност трябва да е валидно цяло число.

en: value must be a valid integer greater than zero.
bg: стойност трябва да е валидно цяло число, по-голямо от нула.

en: value must be a valid boolean string (''true'' or ''false'').
bg: Стойността трябва да е валиден булев низ ('' true '' или '' false '').

en: value must be a valid JSON string.
bg: стойността трябва да е валиден JSON низ.

en: value must be a valid embedding params map.
bg: стойност трябва да е валидна карта за параметри за вграждане.

en: Data permissions
bg: Разрешения за данни

en: Collection permissions
bg: Разрешения  за колекции

en: See all collection permissions
bg: Виж всички разрешения за колекции

en: Also change sub-collections
bg: Променете и подколекциите

en: Can edit this collection and its contents
bg: Може да редактира тази колекция и нейното съдържание

en: Can view items in this collection
bg: Може да преглежда елементи в тази колекция

en: Collection Access
bg: Достъп до колекция

en: This group has permission to view at least one subcollection of this collection.
bg: Тази група има разрешение да преглежда поне една подколекция от тази колекция.

en: This group has permission to edit at least one subcollection of this collection.
bg: Тази група има разрешение да редактира поне една подколекция от тази колекция.

en: View sub-collections
bg: Преглед на подколекциите

en: Remember Me
bg: Помни ме

en: X-ray this schema
bg: Рентгенов анализ на тази схема

en: Edit the permissions for this collection
bg: Редактирайте разрешенията за тази колекция

en: Add this question to a dashboard
bg: Добавете този въпрос към таблото за управление

en: Create a new dashboard
bg: Създайте ново табло за управление

en: The page you asked for couldn't be found.
bg: Страницата, която поискахте, не можа да бъде намерена.

en: Select a {0}
bg: Изберете {0}

en: Save dashboards, questions, and collections in "{0}"
bg: Запазване на табла за управление, въпроси и колекции в „{0}“

en: Access dashboards, questions, and collections in "{0}"
bg: Достъп до табла за управление, въпроси и колекции в „{0}“

en: Compare
bg: Сравнете

en: Zoom out
bg: Отдалечавам

en: Related
bg: Свързани

en: More X-rays
bg: Още рентгенови анализи

en: No results
bg: Няма резултати

en: Metabase couldn't find any results for your search.
bg: Metabase не можа да намери резултати за вашето търсене.

en: No metrics
bg: Няма показатели

en: Aggregations
bg: Агрегации

en: Operators
bg: Оператори

en: Custom fields
bg: Персонализирани полета

note: 2. Create the new collections.
en: Migrated Dashboards
bg: Мигрирани табла за управление

en: Migrated Pulses
bg: Мигрирани импулси

en: Migrated Questions
bg: Мигрирани въпроси

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren't in a Collection to {1} Collection {2}
bg: Преместване на екземпляри на {0}, които не са в колекция, в {1} колекция {2}

en: Failed to grant permissions: {0}
bg: Неуспешно предоставяне на разрешения: {0}

en: Cannot decrypt encrypted string. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
bg: Не може да се дешифрира криптиран низ. Променили ли сте или сте забравили да зададете MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?

en: All personal collections
bg: Всички лични колекции

en: Host
bg: Водещ

en: Port
bg: Порт

en: Database username
bg: Потребителско име за база данни

en: What username do you use to login to the database?
bg: Какво потребителско име използвате за влизане в базата данни?

en: Database password
bg: Парола за база данни

en: Database name
bg: Име на базата данни

en: birds_of_the_world
bg: птици_на_света

en: Use a secure connection (SSL)?
bg: Да се ​​използва сигурна връзка (SSL)?

en: Additional JDBC connection string options
bg: Допълнителни опции за низ на JDBC връзка

en: Project ID
bg: Идент. № на проекта

en: praxis-beacon-120871
bg: praxis-маяк-120871

en: Dataset ID
bg: Идент. № на набора от данни

en: Client ID
bg: Идентификатор на клиента

en: Client Secret
bg: Клиентска тайна

en: Auth Code
bg: Код за авторизация

en: Hosts
bg: Домакини

en: Broker node port
bg: Порт за възел на посредник

en: Google Analytics Account ID
bg: Идент. № на акаунт в Google Analytics

en: Connection String
bg: Свързващ низ

en: Users/camsaul/bird_sightings/toucans
bg: Потребители / camsaul / bird_sightings / toucans

en: Authentication Database
bg: База данни за удостоверяване

en: Optional database to use when authenticating
bg: Незадължителна база данни, която да се използва при удостоверяване

en: Additional Mongo connection string options
bg: Допълнителни опции за низ за връзка на Mongo

en: Oracle system ID (SID)
bg: Идентификатор на системата на Oracle (SID)

en: Usually something like ORCL or XE.
bg: Обикновено нещо като ORCL или XE.

en: Optional if using service name
bg: По избор, ако използвате име на услуга

en: Oracle service name
bg: Име на услугата Oracle

en: Optional TNS alias
bg: Незадължителен TNS псевдоним

en: hive
bg: кошер

en: default
bg: по подразбиране

en: Filename
bg: Име на файл

en: Database instance name
bg: Име на екземпляр на база данни

en: N/A
bg: Неприложимо

en: Windows domain
bg: Windows домейн

en: Labels
bg: Етикети

en: Add members
bg: Добавете членове

en: Collection it's saved in
bg: Колекция, в която е запазена

en: All Users
bg: Всички потребители

en: Administrators
bg: Администратори

en: Sharing
bg: Споделяне

en: Display
bg: Дисплей

en: Axes
bg: Инструменти

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Try these x-rays based on your data.
bg: Опитайте този рентгенов анализ въз основа на вашите данни.

en: There was a problem displaying this chart.
bg: При показването на тази диаграма възникна проблем.

en: Sorry, you don't have permission to see this card.
bg: За съжаление нямате разрешение да видите тази карта.

en: Just a heads up:
bg: Само по-горе:

en: {0} without the Sample Dataset, the Query Builder tutorial won't work. You can always restore the Sample Dataset, but any questions you've saved using this data will be lost.
bg: {0} без пробния набор от данни урокът на Query Builder няма да работи. Винаги можете да възстановите примерния набор от данни, но всички въпроси, които сте запазили с помощта на тези данни, ще бъдат загубени.

en: X-ray
bg: Рентгенов анализ

en: Compare to the rest
bg: Сравнете с останалите

en: Use the Java Virtual Machine (JVM) timezone
bg: Използвайте часовата зона на Java Virtual Machine (JVM)

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in
    many or most of your queries with this data.
bg: Предлагаме ви да оставите това така, освен ако не конвертирате ръчно часовите зони (casting) в много или повечето от вашите заявки с тези данни.

en: Your team's most important dashboards go here
bg: Най-важните табла за управление на вашия екип отиват тук

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone
bg: Фиксирайте таблата за управление в {0}, за да се показват в това пространство за всички

en: Unable to release the Liquibase lock after a migration failure
bg: Не може да освободи заключването на Liquibase след неуспешна миграция

en: Use JVM Time Zone
bg: Използвайте часовата зона на JVM

en: We're currently analyzing the tables and fields to help you explore your data.
bg: В момента анализираме таблиците и полетата, за да ви помогнем да изследвате данните си.

en: Tip:
bg: Съвет:

en: Select a currency type
bg: Изберете тип валута

en: Field Type
bg: Тип поле

en: Troubleshooting
bg: Отстраняване на неизправности

en: Enable X-ray features
bg: Активирайте функции за рентгенов анализ.

en: Formatting Options
bg: Опции за форматиране

en: Task details
bg: Подробности за задачата

en: Troubleshooting logs
bg: Отстраняване на проблеми в дневниците

en: Trying to get to the bottom of something? This section shows logs of Metabase's background tasks, which can help shed light on what's going on.
bg: Опитвате се да стигнете до дъното на нещо? Този раздел показва журнали на фоновите задачи на Metabase, които могат да помогнат да се хвърли светлина върху случващото се.

en: Task
bg: Задача

en: Started at
bg: Започна в

en: Ended at
bg: Завършен в

en: Duration (ms)
bg: Продължителност (ms)

en: Currency
bg: Валута

en: Pick a user or channel...
bg: Изберете потребител или канал ...

en: No formatting settings
bg: Няма настройки за форматиране

en: Label for this range (optional)
bg: Етикет за този диапазон (по избор)

en: Add a range
bg: Добавете диапазон

en: is less than
bg: е по-малко от

en: is greater than
bg: е по-голямо от

en: is less than or equal to
bg: е по-малко или равно на

en: is greater than or equal to
bg: е по-голямо или равно на

en: is equal to
bg: е равно на

en: is not equal to
bg: не е равно на

en: is null
bg: е нула

en: is not null
bg: не е нула

en: contains
bg: съдържа

en: does not contain
bg: не съдържа

en: starts with
bg: започва с

en: ends with
bg: завършва със

en: When a cell in these columns {0} it will be tinted this color.
bg: Когато клетка в тези колони {0} ще бъде оцветена в този цвят.

en: When a cell in this column…
bg: Когато клетка в тази колона ...

en: This visualization requires you to group by a field.
bg: Тази визуализация изисква да се групирате по поле.

en: Date style
bg: Стил на датата

en: Date separators
bg: Разделители на дати

en: Abbreviate names of days and months
bg: Съкратете имена на дни и месеци

en: Show the time
bg: Покажете часа

en: HH:MM
bg: НЧ: ММ

en: HH:MM:SS
bg: HH: MM: SS

en: HH:MM:SS.MS
bg: HH: MM: SS.MS

en: Time style
bg: Стил на времето

en: Unit of currency
bg: Валутна единица

en: Currency label style
bg: Стил на валутния етикет

en: Where to display the unit of currency
bg: Къде да се показва валутната единица

en: Minimum number of decimal places
bg: Минимален брой десетични знаци

en: Stacked chart type
bg: Подредени тип диаграма

en: Goal label
bg: Етикет на целта

en: Show trend line
bg: Показване на линия на тенденция

en: Line style
bg: Линия стил

en: Show dots on lines
bg: Показване на точки на линии

en: Auto
bg: Автоматичен

en: Which axis?
bg: Коя ос?

en: Line + Bar
bg: Линия + лента

en: line and bar chart
bg: линейна и стълбовидна диаграма

en: Gauge visualization requires a number.
bg: Визуализацията на датчика изисква номер.

en: Gauge
bg: Габарит

en: Gauge ranges
bg: Габаритни диапазони

en: Field to show
bg: Поле за показване

en: last {0}
bg: минал {0}

en: {0} was {1} {2}
bg: {0} беше {1} {2}

en: Group by a time field to see how this has changed over time
bg: Групирайте по поле за време, за да видите как това се е променило с времето

en: Switch positive / negative colors?
bg: Превключване на положителни / отрицателни цветове?

en: Pivot column
bg: Осева колона

en: Cell column
bg: Клетка на клетка

en: Visible columns
bg: Видими колони

en: Conditional Formatting
bg: Условно форматиране

en: Column title
bg: Заглавие на колона

en: Show a mini bar chart
bg: Показване на мини бар диаграма

en: Link
bg: Връзка

en: Email link
bg: Имейл връзка

en: Image
bg: Изображение

en: Automatic
bg: Автоматично

en: View as link or image
bg: Преглед като връзка или изображение

en: Link text
bg: Текст на връзката

en: Not a valid integer: ''{0}''
bg: Не е валидно цяло число: „„ {0} “

en: Embedding is not enabled for this object.
bg: Вграждането не е активирано за този обект.

en: Problem connecting to LDAP server, will fallback to local authentication: {0}
bg: Проблем при свързване с LDAP сървър, ще се върне към локално удостоверяване: {0}

en: When including an offset, a limit must also be included.
bg: Когато се включва отместване, трябва да се включи и лимит.

en: When including a limit, an offset must also be included.
bg: Когато се включва лимит, трябва да се включи и отместване.

en: Applying heuristic {0} to {1}.
bg: Прилагане на евристична {0} към {1}.

en: Dimensions bindings:n{0}
bg: Обвързвания с размери: n {0}

en: Using definitions:nMetrics:n{0}nFilters:n{1}
bg: Използване на дефиниции: nMetrics: n {0} nFilters: n {1}

en: minute
bg: минута

en: hour
bg: час

en: day of week
bg: ден на седмицата

en: day of month
bg: ден от месеца

en: day of year
bg: ден от годината

en: week
bg: седмица

en: month
bg: месец

en: quarter
bg: тримесечие

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:n{2}
bg: Добавяне на {0} карти към таблото за управление {1}: n {2}

en: Error parsing {0}:n{1}
bg: Грешка при синтактичния анализ на {0}: n {1}

en: WARNING: Filtering only works on dimensions! ''{0}'' is a metric. Ignoring filter.
bg: ВНИМАНИЕ: Филтрирането работи само върху размери! „{0}“ е показател. Пренебрегване на филтъра.

en: WARNING: A date can't belong to multiple discrete intervals, so ANDing them together doesn't make sense.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Датата не може да принадлежи на множество дискретни интервали, така че АНТИРАНЕТО им заедно няма смисъл.

en: Ignoring these intervals: {0}
bg: Пренебрегване на тези интервали: {0}

note: We should never get to this point since the all non-string negations should get automatically rewritten by the query expander.
en: WARNING: Don't know how to negate: {0}
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Не знам как да отричам: {0}

en: Sorting with Druid is only allowed in queries that have one or more breakout columns. Ignoring :order-by clause.
bg: Сортирането с друид е разрешено само в заявки, които имат една или повече колони за разбиване. Игнориране: клауза за подреждане.

note: TODO - this is not really true, is it
en: WARNING: It only makes sense to specify :fields for a query with no aggregation. Ignoring the clause.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Има смисъл само да се посочат: полета за заявка без агрегиране. Пренебрегване на клаузата.

en: WARNING: Druid doenst allow limitSpec in timeseries queries. Ignoring the LIMIT clause.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Друидът не позволява limitSpec в запитванията за времеви серии. Пренебрегване на клаузата LIMIT.

en: HoneySQL Form:
bg: HoneySQL форма:

en: Unable to parse date ''{0}''
bg: Не може да се анализира датата „„ {0} “

en: Client closed connection, cancelling query
bg: Затворена връзка на клиента, анулиране на заявка

en: Setting timezone with statement: {0}
bg: Задаване на часова зона с изявление: {0}

en: Multiple date filters are not supported
bg: Не се поддържат множество филтри за дата

en: :not is not yet implemented
bg: : not все още не е изпълнено

en: Only one Google Analytics segment allowed at a time.
bg: В даден момент е разрешен само един сегмент на Google Analytics.

en: MONGO AGGREGATION PIPELINE:
bg: MONGO АГРЕГАЦИОНЕН ТРУБОПРОВОД:

en: Error: mismatched columns in results! Expected: {0} Got: {1}
bg: Грешка: несъответстващи колони в резултатите! Очаквано: {0} Получено: {1}

en: Unable to create temp file in `{0}` for email attachments
bg: Не може да се създаде временен файл в „{0}“ за прикачени файлове към имейл

en: Error preprocessing query:
bg: Грешка при предварителната обработка на заявката:

en: Illegal filter clause: {0}
bg: Недопустима клауза за филтриране: {0}

en: Invalid clause:
bg: Невалидна клауза:

en: Error: query's source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
bg: Грешка: Изходната заявка на заявката не е разрешена. Вероятно първо трябва да `предварително обработите 'заявката.

note: failing that throw an Exception with detailed info about what we tried and what the actual expressions were
en: No expression named ''{0}''
bg: Няма израз с име „„ {0} “

en: No aggregation at index: {0}
bg: Няма агрегиране по индекс: {0}

en: Field values total length is {0} (max {1}).
bg: Общата дължина на стойностите на полето е {0} (макс. {1}).

en: FieldValues are allowed for this Field.
bg: FieldValues ​​са разрешени за това поле.

en: FieldValues are NOT allowed for this Field.
bg: FieldValues ​​НЕ са разрешени за това поле.

en: Field {0} ''{1}'' should have FieldValues and belongs to a Database with On-Demand FieldValues updating.
bg: Полето {0} '' {1} '' трябва да има FieldValues ​​и принадлежи към база данни с актуализиране на FieldValues ​​при поискване.

en: You cannot create or revoke permissions for the ''Admin'' group.
bg: Не можете да създавате или отменяте разрешения за групата „„ Администратор “.

en: You cannot add or remove users to/from the ''MetaBot'' group.
bg: Не можете да добавяте или премахвате потребители към / от групата '' MetaBot ''.

en: You cannot add or remove users to/from the ''All Users'' group.
bg: Не можете да добавяте или премахвате потребители към / от групата „Всички потребители“.

en: You cannot remove the last member of the ''Admin'' group!
bg: Не можете да премахнете последния член на групата '' Администратор ''!

note: go ahead and log the Exception anyway on the off chance that it *wasn't* just a race condition issue
en: Error inserting a new Setting: {0}
bg: Грешка при вмъкването на нова настройка: {0}

en: defsetting descriptions strings must be `:internal?` or internationalized, found: `{0}`
bg: десетирането на описателни низове трябва да бъде „: вътрешно?“ или интернационализирано, намерено: „{0}“

en: Loading plugin {0}... {1}
bg: Приставката се зарежда {0} ... {1}

en: Object keyed by type, containing formatting settings
bg: Обект, въведен по тип, съдържащ настройки за форматиране

en: Allow users to explore data using X-rays
bg: Позволете на потребителите да изследват данни с помощта на рентгенов анализ.

en: Using this URL to check token: {0}
bg: Използване на този URL адрес за проверка на маркера: {0}

en: Unable to validate token: 404 not found.
bg: Не може да се провери маркера: 404 не е намерен.

en: There was an error checking whether this token was valid:
bg: При проверката дали този маркер е валиден възникна грешка:

note: +----------------------------------------------------------------------------------------------------------------+ |                                             SETTING & RELATED FNS                                              | TODO - rename this to premium-features-token?
en: Token for premium features. Go to the MetaStore to get yours!
bg: Токен за премиум функции. Отидете в MetaStore, за да вземете своя!

en: Token format is invalid. Token should be 64 hexadecimal characters.
bg: Форматът на маркера е невалиден. Токенът трябва да съдържа 64 шестнадесетични знака.

en: Error setting premium features token
bg: Грешка при задаване на токен на премиум функции

en: Error validating token:
bg: Грешка при проверка на маркера:

en: Error preprocessing query
bg: Грешка при предварителната обработка на заявката

en: No native form returned.
bg: Не е върната родна форма.

en: Invalid response from database driver. No :status provided.
bg: Невалиден отговор от драйвера на базата данни. №: предоставен статус.

en: General error
bg: Обща грешка

en: Missing query hash!
bg: Липсващ хеш на заявката!

en: Table ''{0}'' has no Fields associated with it.
bg: Таблица „{0}“ няма свързани полета.

en: Max concurrent query limit reached
bg: Достигнат е максималният лимит на едновременните заявки

note: we should never reach this if our patterns are written right so this is more to catch code mistakes than something the user should expect to see
en: Don't know how to get information about Field:
bg: Не знам как да получа информация за Field:

en: metabase.query-processor.interface/*driver* is unbound.
bg: metabase.query-processor.interface / * драйвер * е несвързан.

en: Query processor error: mismatched number of columns in query and results.
bg: Грешка в процесора за заявки: несъответстващ брой колони в заявката и резултатите.

en: Expected {0} fields, got {1}
bg: Очаквани {0} полета, получихте {1}

en: Expected: {0}
bg: Очаквано: {0}

en: Actual: {0}
bg: Действително: {0}

en: Unable to bin Field without a min/max value
bg: Не може да се смени полето без минимална / максимална стойност

en: {0} is not supported by this driver.
bg: {0} не се поддържа от този драйвер.

en: Segment {0} does not exist, or is invalid.
bg: Сегмент {0} не съществува или е невалиден.

en: Metric {0} does not exist, or is invalid.
bg: Показател {0} не съществува или е невалиден.

en: Missing source query in Card {0}
bg: Липсваща заявка за източник в карта {0}

note: log the query at this point, it's useful for some purposes
en: Fetched source query from Card {0}:
bg: Извлечена заявка за източник от карта {0}:

en: Error transforming MBQL query to native:
bg: Грешка при трансформиране на MBQL заявка в native:

en: Cannot run query: could not find source table {0}.
bg: Не може да се изпълни заявка: не можа да се намери изходната таблица {0}.

en: Error recording results metadata for query:
bg: Грешка при запис на метаданни за резултатите за заявка:

en: Error: Query Processor store is not initialized.
bg: Грешка: Съхранението на процесора на заявки не е инициализирано.

en: Error: Table {0} is not present in the Query Processor Store.
bg: Грешка: Таблица {0} не присъства в хранилището на процесора на заявки.

en: Error: Field {0} is not present in the Query Processor Store.
bg: Грешка: Полето {0} не присъства в хранилището на процесора за заявки.

en: Task history cleanup successful, rows were {0}deleted
bg: Почистването на историята на задачите е успешно, редовете са {0} изтрити

en: not
bg: не

en: For more information, see
bg: За повече информация вижте

en: Integer greater than or equal to zero
bg: Цяло число, по-голямо или равно на нула

en: value must be an integer greater than or equal to zero.
bg: стойност трябва да бъде цяло число, по-голямо или равно на нула.

en: value must be an integer zero or greater.
bg: стойност трябва да бъде цяло число нула или по-голяма.

en: value must be a valid integer greater than or equal to zero.
bg: стойност трябва да бъде валидно цяло число, по-голямо или равно на нула.

en: New users per state in the last 30 days
bg: Нови потребители по държави през последните 30 дни

en: Created At by day of the week
bg: Създадено в по ден от седмицата

en: Created At by quarter of the year
bg: Създадено на до тримесечие на годината

en: [[this.short-name]] per country
bg: [[this.short-name]] за държава

en: Users per source
bg: Потребители на източник

en: The top external pages that brought users to your site
bg: Най-добрите външни страници, които доведоха потребителите до вашия сайт

en: How [[this]] is distributed and more.
bg: Как се разпространява [[това]] и др.

en: The [[this]] over time
bg: [[Това]] с течение на времето

en: User growth
bg: Ръст на потребителите

en: Whether or not there are any patterns to when they happen.
bg: Независимо дали има някакви модели, когато те се случват.

en: Users per state
bg: Потребители в държава

en: Sessions
bg: Сесии

en: How some of the numbers in [[this]] relate to each other
bg: Как някои числа в [[това]] са свързани помежду си

en: Sales per country
bg: Продажби за държава

en: Join date by month of the year
bg: Дата на присъединяване по месец от годината

en: [[Timestamp]] by hour of the day
bg: [[Timestamp]] по час от деня

en: A look at the [[this]]
bg: Поглед към [[това]]

en: Bottom 5 per category
bg: Отдолу 5 за категория

en: Number of orders
bg: Брой поръчки

en: Event growth
bg: Ръст на събитията

en: Total [[GenericTable]]
bg: Общо [[GenericTable]]

en: Income growth
bg: Ръст на доходите

en: Top 10 countries by sales in the last 30 days
bg: Топ 10 държави по продажби през последните 30 дни

en: [[this]] by month of the year
bg: [[това]] по месец от годината

en: Transactions per day of the week
bg: Транзакции на ден от седмицата

en: Sessions by device type
bg: Сесии по тип устройство

en: Transactions per country
bg: Транзакции за държава

en: Join date by quarter of the year
bg: Дата на присъединяване по тримесечие на годината

en: Events per hour of the day
bg: Събития на час от деня

en: [[Singleton]]
bg: [[Сингълтън]]

en: Top 5 [[this]]
bg: Топ 5 [[това]]

en: Bottom 5 [[this]]
bg: Дъно 5 [[това]]

en: [[Timestamp]] by day of the month
bg: [[Timestamp]] по ден от месеца

en: Per [[GenericCategoryLarge]]
bg: На [[GenericCategoryLarge]]

en: Null values
bg: Нулеви стойности

en: Total events
bg: Общо събития

en: A look at [[GenericTable]] across your [[this]], and how it changes over time.
bg: Поглед върху [[GenericTable]] във вашия [[this]] и как се променя с времето.

en: [[this]] per [[GenericCategoryMedium]]
bg: [[това]] на [[GenericCategoryMedium]]

en: How the [[this]] changes with time
bg: Как [[това]] се променя с времето

en: How they compare by seasonality
bg: Как се сравняват по сезонност

en: Average income per transaction
bg: Среден доход на транзакция

en: [[this]] per country
bg: [[това]] за държава

en: Income per state
bg: Доход на държава

en: Per [[GenericCategoryMedium]]
bg: На [[GenericCategoryMedium]]

en: A closer look at your [[this]]
bg: По-подробен поглед към вашия [[този]]

en: How [[GenericNumber]] is distributed
bg: Как се разпределя [[GenericNumber]]

en: [[Timestamp]] by quarter of year
bg: [[Timestamp]] по тримесечие на годината

en: Events per country
bg: Събития по държави

en: Weekdays when [[this.short-name]] were added
bg: Делнични дни, когато [[this.short-name]] бяха добавени

en: Months when [[this.short-name]] were added
bg: Месеци, когато [[this.short-name]] бяха добавени

en: How they compare across different categories
bg: Как се сравняват в различните категории

en: New users per source in the last 30
bg: Нови потребители на източник през последните 30

en: Events per quarter of the year
bg: Събития за тримесечие на годината

en: Heres a quick look at your [[this]]
bg: Ето бърз поглед на вашия [[този]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], top 5
bg: [[това]] на [[GenericCategoryLarge]], топ 5

en: Days when [[this.short-name]] were added
bg: Дни, когато е добавено [[this.short-name]]

en: Total orders per source
bg: Общ брой поръчки на източник

en: [[this]] by quarter of the year
bg: [[това]] по тримесечие на годината

en: Events per [[GenericCategoryMedium]]
bg: Събития на [[GenericCategoryMedium]]

en: Events per state
bg: Събития по държави

en: Top landing pages
bg: Топ целеви страници

en: Heres a closer look at your [[this]] over time
bg: Ето по-отблизо вашето [[това]] с течение на времето

en: Sum of [[this]] by [[Country]]
bg: Сума от [[това]] от [[Държава]]

en: States that are performing best
bg: Държави, които се представят най-добре

en: Created At by month of the year
bg: Създадено от по месец на годината

en: Sum of [[this]] by [[State]]
bg: Сума от [[това]] от [[щат]]

en: Sum of [[GenericNumber]] per [[this]]
bg: Сума от [[GenericNumber]] на [[this]]

en: Events by coordinates
bg: Събития по координати

en: Top referral pages
bg: Топ страници с препоръки

en: An exploration of your users to get you started.
bg: Проучване на вашите потребители, за да започнете.

en: An overview of your [[this]] and how its distributed across time, place, and categories.
bg: Преглед на вашия [[този]] и как той се разпределя във времето, мястото и категориите.

en: Average income per state
bg: Среден доход за държава

en: [[this]] by [[GenericCategoryMedium]]
bg: [[това]] от [[GenericCategoryMedium]]

en: Total transactions
bg: Общо транзакции

en: [[this.short-name]] that have joined over time
bg: [[this.short-name]], които са се присъединили с течение на времето

en: The [[this]] by location
bg: [[Това]] по местоположение

en: Events per month of the year
bg: Събития за месец от годината

en: [[this]] by [[GenericNumber]]
bg: [[това]] от [[GenericNumber]]

en: Quarters when [[this.short-name]] were added
bg: Четвърти, когато [[this.short-name]] бяха добавени

en: How these [[this.short-name]] are distributed
bg: Как се разпределят тези [[this.short-name]]

en: [[this.short-name]] by [[GenericNumber]]
bg: [[this.short-name]] от [[GenericNumber]]

en: Where users are coming from
bg: Откъде идват потребителите

en: [[this]] comparisons and correlations
bg: [[това]] сравнения и корелации

en: Total income
bg: Общ доход

en: Total income per month
bg: Общ доход на месец

en: Number of users per source
bg: Брой потребители на източник

en: Transactions per state
bg: Транзакции за държава

en: [[this]] by [[Timestamp]]
bg: [[това]] от [[Timestamp]]

en: New users per source in the last 30 days
bg: Нови потребители на източник през последните 30 дни

en: Join date by day of the month
bg: Дата на присъединяване по ден на месеца

en: Average discount %
bg: Среден% отстъпка

en: Autogenerated metrics about [[GenericTable]].
bg: Автоматично генерирани показатели за [[GenericTable]].

en: [[this]] per day of the month
bg: [[това]] на ден от месеца

en: Total sessions in each country
bg: Общ брой сесии във всяка държава

en: Transactions per month of the year
bg: Транзакции за месец от годината

en: Sales per product
bg: Продажби на продукт

en: Users in each country
bg: Потребители във всяка държава

en: [[this]] by hour of the day
bg: [[това]] по час от деня

en: Events in the last 30 days
bg: Събития през последните 30 дни

en: Transactions per source
bg: Транзакции на източник

en: Where youve acquired your users
bg: Къде сте придобили вашите потребители

en: How they compare acrosss location
bg: Как те сравняват местоположението

en: [[this]] per product
bg: [[това]] на продукт

en: [[this]] per month of the year
bg: [[това]] на месец от годината

en: Per country
bg: За държава

en: A deeper look at how different countries are performing for you.
bg: По-задълбочен поглед върху това как различните държави се представят за вас.

en: Sales per state
bg: Продажби по щат

en: Events by [[GenericNumber]]
bg: Събития от [[GenericNumber]]

en: Sales per product [[ProductCategoryMedium]]
bg: Продажби на продукт [[ProductCategoryMedium]]

en: User acquisition by country
bg: Придобиване на потребител по държава

en: [[this]] per source
bg: [[това]] на източник

en: [[this]] by day of the week
bg: [[това]] по ден от седмицата

en: Days of the month when [[this.short-name]] joined
bg: Дни от месеца, когато [[this.short-name]] се присъедини

en: Heres an overview of the people in your [[this]]
bg: Ето общ преглед на хората във вашия [[този]]

en: How [[GenericTable]] are distributed across this time field, and if it has any seasonal patterns.
bg: Как [[GenericTable]] се разпределя в това времево поле и дали има някакви сезонни модели.

en: Overview
bg: Общ преглед

en: How this metric is distributed across different categories
bg: Как този показател се разпределя в различни категории

en: [[this.short-name]] per state
bg: [[this.short-name]] за държава

en: Weekdays when [[this.short-name]] joined
bg: Делнични дни, когато [[this.short-name]] се присъедини

en: Hours when [[this.short-name]] joined
bg: Часове, когато [[this.short-name]] се присъедини

en: Total income by month
bg: Общ доход по месеци

en: A breakdown of your [[this]] over time, and its min, max, average and more.
bg: Разбивка на вашето [[това]] с течение на времето, както и неговата мин., Макс., Средна стойност и други.

en: Average quantity per state
bg: Средно количество за държава

en: How they compare by across different numbers
bg: Как се сравняват по различни числа

en: New users per country in the last 30 days
bg: Нови потребители за държава през последните 30 дни

en: Transactions over time
bg: Транзакции във времето

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]]
bg: [[това]] на [[GenericCategorySmall]]

en: Some breakdown
bg: Някаква разбивка

en: Average of [[this]] by [[State]]
bg: Средно от [[това]] от [[щат]]

en: Transactions per quarter of the year
bg: Транзакции на тримесечие на годината

en: By coordinates
bg: По координати

en: Heres a closer look at your [[this]] by products
bg: Ето по-отблизо вашия [[този]] продукт

en: [[this]] per quarter of the year
bg: [[това]] на тримесечие на годината

en: Heres an overview of your [[this]] data from Google Analytics
bg: Ето преглед на вашите [[тези]] данни от Google Analytics

en: Quarters when [[this.short-name]] joined
bg: Четвърти, когато [[this.short-name]] се присъедини

en: New [[this.short-name]] in the last 30 days
bg: Ново [[this.short-name]] през последните 30 дни

en: Total sessions by desktop, mobile, or tablet
bg: Общ брой сесии на настолни компютри, мобилни устройства или таблети

en: Indepth example
bg: Пример за дълбочина

en: Average income per source
bg: Среден доход на източник

en: [[Timestamp]] by day of week
bg: [[Timestamp]] по ден от седмицата

en: Heres a closer look at your [[this]]
bg: Ето по-отблизо вашия [[този]]

en: Heres a closer look at your [[this]] field
bg: Ето по-отблизо вашето [[това]] поле

en: Summary
bg: Обобщение

en: How the [[this]] is distributed geographically
bg: Как [[това]] се разпределя географски

en: The pages with the most pageviews
bg: Страниците с най-много показвания

en: How [[Number1]] is correlated with [[Number2]]
bg: Как [[Number1]] е свързано с [[Number2]]

en: Top 10 states by sales in the last 30 days
bg: Топ 10 състояния по продажби през последните 30 дни

en: Top 10 states by sales
bg: Топ 10 състояния по продажби

en: [[Timestamp]]
bg: [[Отпечатък]]

en: Where these transactions happened
bg: Където се случиха тези транзакции

en: Top 10 countries by sales
bg: Топ 10 държави по продажби

en: Sales by state
bg: Продажби по държави

en: Where most of your sessions originate from
bg: Откъде произхождат повечето ви сесии

en: Top acquisition channels
bg: Топ канали за придобиване

en: These [[this.short-name]] across time
bg: Те [[this.short-name]] във времето

en: Average quantity
bg: Средно количество

en: Sales per source
bg: Продажби на източник

en: Average income per country
bg: Среден доход за държава

en: How [[this]] is distributed
bg: Как се разпределя [[това]]

en: Distinct [[FK]]
bg: Различен [[FK]]

en: How these transactions are distributed
bg: Как се разпределят тези транзакции

en: Per state
bg: За държава

en: Count of [[GenericCategoryMedium]] by [[this]]
bg: Брой на [[GenericCategoryMedium]] от [[този]]

en: A look at your [[this]]
bg: Поглед към вашия [[този]]

en: [[GenericNumber]] by [[this]]
bg: [[GenericNumber]] от [[този]]

en: Sum of [[GenericNumber]] by [[this]]
bg: Сума от [[GenericNumber]] от [[this]]

en: A look at your [[this]] table
bg: Поглед към вашата [[тази]] таблица

en: How many [[GenericTable]] there are per state, and how each state is represented across other categories.
bg: Колко [[GenericTable]] има за държава и как всяко състояние е представено в други категории.

en: Most-viewed pages
bg: Най-гледани страници

en: Example exploration
bg: Примерно проучване

en: Sales vs. rating
bg: Продажби спрямо рейтинг

en: [[this]] per hour of the day
bg: [[това]] на час от деня

en: Where your [[this.short-name]] are
bg: Къде е вашето [[this.short-name]]

en: These are the same for all your [[this.short-name]]
bg: Те са еднакви за всичките ви [[this.short-name]]

en: Events by different categories
bg: Събития от различни категории

en: Where these [[this.short-name]] are
bg: Където са тези [[this.short-name]]

en: Over time
bg: С течение на времето

en: A summary of the events in your [[this]] table
bg: Обобщение на събитията във вашата [[тази]] таблица

en: Transactions per source over time
bg: Транзакции на източник във времето

en: How the [[this]] is distributed
bg: Как се разпределя [[това]]

en: Total income per source
bg: Общ доход на източник

en: Total [[this.short-name]]
bg: Общо [[this.short-name]]

en: Some metrics we found about your transactions.
bg: Някои показатели, които открихме за вашите транзакции.

en: How your different products are performing.
bg: Как се представят различните ви продукти.

en: Where these events are happening
bg: Където се случват тези събития

en: Which US states are bringing you the most business.
bg: Кои щати на САЩ ви носят най-много бизнес.

en: How they compare across time
bg: Как се сравняват във времето

en: Average transaction income per month
bg: Среден доход от транзакции на месец

en: Average quantity per month
bg: Средно количество на месец

en: Seasonal patterns in the [[this]]
bg: Сезонни модели в [[това]]

en: Events over time
bg: Събития във времето

en: Orders and income per source
bg: Поръчки и доход на източник

en: Transactions per hour of the day
bg: Транзакции на час от деня

en: Where most of your traffic is coming from.
bg: Откъде идва по-голямата част от трафика ви.

en: Heres a quick look at the [[this]]
bg: Ето бърз поглед към [[това]]

en: It looks like your [[this]] has transactions, so heres a look at them
bg: Изглежда, че вашият [[този]] има транзакции, така че ето поглед към тях

en: Average discount per month
bg: Средна отстъпка на месец

en: [[Timestamp]] by month of the year
bg: [[Timestamp]] по месец от годината

en: [[this]] per [[GenericCategorySmall]] over time
bg: [[това]] на [[GenericCategorySmall]] с течение на времето

en: Distribution by coordinates
bg: Разпределение по координати

en: Sales by source
bg: Продажби по източник

en: Sales for each product category
bg: Продажби за всяка продуктова категория

en: A closer look at the metrics and dimensions used in this saved question.
bg: По-подробен поглед върху показателите и измеренията, използвани в този запазен въпрос.

en: [[this.short-name]] per [[GenericCategoryMedium]]
bg: [[this.short-name]] на [[GenericCategoryMedium]]

en: Sales per product [[ProductCategoryLarge]]
bg: Продажби на продукт [[ProductCategoryLarge]]

en: Average quantity per country
bg: Средно количество за държава

en: [[this.short-name]] per [[GenericCategoryLarge]]
bg: [[this.short-name]] на [[GenericCategoryLarge]]

en: Heres a closer look at your [[this]] per source
bg: Ето по-отблизо вашия [[този]] за всеки източник

en: Events per day of the month
bg: Събития на ден от месеца

en: If youre into correlations, this is the x-ray for you.
bg: Ако се интересувате от корелации, това е рентгеновия анализ за вас.

en: Sessions by Country
bg: Сесии по държави

en: Some interesting metrics about your GA stats to get you started.
bg: Някои интересни показатели за вашите статистически данни за GA, за да започнете.

en: [[this]] per state
bg: [[това]] за държава

en: [[Timestamp]] by quarter of the year
bg: [[Timestamp]] по тримесечие на годината

en: How its distributed across time and other categories.
bg: Как се разпределя във времето и други категории.

en: A look at your events over time and by several categories.
bg: Поглед върху вашите събития с течение на времето и по няколко категории.

en: [[GenericTable]] per [[this]]
bg: [[GenericTable]] на [[това]]

en: Average quantity per source
bg: Средно количество на източник

en: Top 5 per category
bg: Топ 5 на категория

en: Events per day of the week
bg: Събития за ден от седмицата

en: New [[this.short-name]] per month
bg: Ново [[this.short-name]] на месец

en: Top performers
bg: Топ изпълнители

en: Transactions in the last 30 days
bg: Транзакции през последните 30 дни

en: [[GenericTable]] by [[this]]
bg: [[GenericTable]] от [[този]]

en: Overview of your [[this]] data from Google Analytics
bg: Преглед на вашите [[този]] данни от Google Analytics

en: Created At by hour of the day
bg: Създадено в по час на деня

en: Sales by month
bg: Продажби по месеци

en: How the [[this]] is distributed across categories
bg: Как [[това]] се разпределя между категориите

en: [[Timestamp]] by month of year
bg: [[Timestamp]] по месец от годината

en: How many total sessions vs. how many individual users you had each day.
bg: Колко общо сесии спрямо колко отделни потребители сте имали всеки ден.

en: How this metric is distributed across different numbers
bg: Как този показател се разпределя между различни числа

en: Sessions by page where the session began
bg: Сесии по страница, където сесията е започнала

en: Distinct values
bg: Различни стойности

en: Hours when [[this.short-name]] were added
bg: Часове, когато беше добавено [[this.short-name]]

en: [[Timestamp]] by day of the week
bg: [[Timestamp]] по ден от седмицата

en: [[GenericNumber]] over time
bg: [[GenericNumber]] с течение на времето

en: Heres an overview of your [[this]]
bg: Ето преглед на вашия [[този]]

en: [[this.short-name]] by coordinates
bg: [[this.short-name]] по координати

en: Heres a closer look at your [[this]] per state
bg: Ето по-отблизо вашия [[този]] за държава

en: Created At by day of the month
bg: Създадено в по ден на месеца

en: Sales by coordinates
bg: Продажби по координати

en: New [[this.short-name]] over time
bg: Ново [[this.short-name]] с течение на времето

en: Join date by hour of the day
bg: Дата на присъединяване по час от деня

en: [[Timestamp]] by hour of day
bg: [[Timestamp]] по час от деня

en: Sessions and unique users per day
bg: Сесии и уникални потребители на ден

en: Events per [[GenericCategoryLarge]]
bg: Събития на [[GenericCategoryLarge]]

en: How they compare by distribution
bg: Как се сравняват по разпределение

en: Income per country
bg: Доход за държава

en: Heres a closer look at your [[this]] per country
bg: Ето по-отблизо вашия [[този]] за всяка държава

en: Sales by product [[ProductCategory]]
bg: Продажби по продукти [[ProductCategory]]

en: [[this]] per [[GenericCategoryLarge]], bottom 5
bg: [[това]] на [[GenericCategoryLarge]], отдолу 5

en: [[this.short-name]] added in the last 30 days
bg: [[this.short-name]] добавено през последните 30 дни

en: Per [[Source]]
bg: На [[Източник]]

en: Average item quantity per month
bg: Средно количество артикул на месец

en: The number of [[GenericTable]] per country, and how each country is represented in different categories.
bg: Броят на [[GenericTable]] за държава и как всяка държава е представена в различни категории.

en: [[this]] per day of the week
bg: [[това]] на ден от седмицата

en: Average qunatity per source
bg: Средно количество на източник

en: [[this.short-name]] by [[Timestamp]]
bg: [[this.short-name]] от [[Timestamp]]

en: Summary statistics
bg: Обобщена статистика

en: Sales per month
bg: Продажби на месец

en: [[GenericNumber]] by join date
bg: [[GenericNumber]] по дата на присъединяване

en: Average of [[this]] by [[Country]]
bg: Средно от [[това]] от [[Държава]]

en: [[this]] over time
bg: [[това]] с течение на времето

en: Join date by day of the week
bg: Дата на присъединяване по ден от седмицата

en: We crunched the numbers for your [[this]]
bg: Преценихме номерата за вашия [[този]]

en: Months when [[this.short-name]] joined
bg: Месеци, когато [[this.short-name]] се присъедини

en: Unable to parse resource `{0}` as JSON
bg: Не може да се анализира ресурс „{0}“ като JSON

en: Unable to find JSON via relative path `{0}`
bg: Не може да се намери JSON чрез относителна пътека „{0}“

en: Connection to host timed out for URL `{0}`
bg: Времето за свързване с хоста изтече за URL адрес „{0}“

en: Unable to connect to unknown host at URL `{0}`
bg: Не може да се свърже с неизвестен хост на URL адрес „{0}“

en: Unable to connect to host at URL `{0}`
bg: Не може да се свърже с хост на URL адрес „{0}“

en: Connection refused by host at for URL `{0}`
bg: Връзката е отказана от хоста при за URL адрес „{0}“

en: Unable to retrieve resource at URL `{0}`
bg: Не може да се извлече ресурс на URL адрес „{0}“

en: Unable to parse resource at URL `{0}` as JSON
bg: Не може да се анализира ресурс на URL „{0}“ като JSON

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication: {0}
bg: Проблем с свързването към LDAP сървър, ще се върне към локалното удостоверяване: {0}

en: BigQuery statements can''t be parameterized!
bg: Операторите на BigQuery не могат да бъдат параметризирани!

en: WARNING: Druid does not allow limitSpec in time series queries. Ignoring the LIMIT clause.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Друидът не позволява limitSpec в запитвания от времеви редове. Пренебрегване на клаузата LIMIT.

en: Invalid Snowflake connection details: missing DB name.
bg: Невалидни данни за връзката на Снежинка: липсва име на DB.

en: We’d love your feedback.
bg: Ще се радваме на вашите отзиви.

en: It looks like Metabase wasn’t quite a match for you.
bg: Изглежда, че Metabase не е съвсем подходящ за вас.

en: Would you mind taking a fast 5 question survey to help the Metabase team understand why and make things better in the future?
bg: Бихте ли се възползвали от бързо проучване с 5 въпроса, за да помогнете на екипа на Metabase да разбере защо и да направи нещата по-добри в бъдеще?

en: We hope you''ve been enjoying Metabase.
bg: Надяваме се, че сте се наслаждавали на Metabase.

en: Would you mind taking a fast 6 question survey to tell us how it’s going?
bg: Бихте ли имали нещо против да вземете бързо проучване с 6 въпроса, за да ни кажете как върви?

en: {0} created a Metabase account
bg: {0} създаде акаунт в Metabase

en: {0} accepted their Metabase invite
bg: {0} прие поканата си за Metabase

en: [Metabase] Password Reset Request
bg: [Metabase] Заявка за нулиране на парола

en: [Metabase] Notification
bg: [Metabase] Известие

en: [Metabase] Help make Metabase better.
bg: [Metabase] Помогнете да подобрите Metabase.

en: [Metabase] Tell us how things are going.
bg: [Metabase] Кажете ни как вървят нещата.

en: Error: query''s source query has not been resolved. You probably need to `preprocess` the query first.
bg: Грешка: заявката за източник на query не е разрешена. Вероятно първо трябва да `предварително обработите 'заявката.

en: Don't know what to do with:
bg: Не знам какво да правя с:

en: Don't know how to wrap:
bg: Не знам как да опаковам:

en: Failed setting `query-caching-max-kb` to {0}.
bg: Неуспешна настройка на „query-caching-max-kb“ на {0}.

en: Values greater than {1} are not allowed.
bg: Стойности, по-големи от {1}, не са разрешени.

note: we need the Database instance no matter what (in order to compare details hash with cached value) passed in look up by ID
en: Database {0} does not exist.
bg: База данни {0} не съществува.

en: Error: Database is not present in the Query Processor Store.
bg: Грешка: Базата данни не присъства в хранилището на процесора на заявки.

en: Invalid embedding-secret-key! Secret key must be a hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string).
bg: Невалиден секретен ключ за вграждане! Тайният ключ трябва да бъде шестнадесетичен кодиран 256-битов ключ (т.е. 64-символен низ).

en: JWT is missing `alg`.
bg: JWT липсва `alg`.

en: JWT `alg` cannot be `none`.
bg: JWT `alg` не може да бъде` none`.

en: The embedding secret key has not been set.
bg: Тайният ключ за вграждане не е зададен.

en: Token is missing value for keypath
bg: За маркера липсва стойност за път на ключ

en: In-depth example
bg: Задълбочен пример

en: Key
bg: Ключ

en: Class
bg: Клас

en: Triggers
bg: Задействания

en: View triggers
bg: Преглед на задействания

en: Scheduler Info
bg: Информация за програмиста

en: Priority
bg: Приоритет

en: Last Fired
bg: Последно иницииран

en: Next Fire Time
bg: Следващо време за пожар

en: Start Time
bg: Начален час

en: End Time
bg: Крайно време

en: Final Fire Time
bg: Крайно време за пожар

en: May Fire Again?
bg: Може ли отново да стреля?

en: Triggers for {0}
bg: Задействания за {0}

en: Tasks
bg: Задачи

en: Jobs
bg: Работни места

en: Duplicated {0}
bg: Дублиран {0}

en: Duplicate this item
bg: Дублирайте този елемент

en: Archive this item
bg: Архивирайте този елемент

en: Duplicate dashboard
bg: Дублирано табло за управление

en: Duplicate "{0}"
bg: Дубликат на „{0}“

en: Duplicate
bg: Дубликат

en: Tomorrow
bg: Утре

en: This {0}
bg: Това {0}

en: Next {0}
bg: Следващ {0}

en: Previous {0}
bg: Предишни {0}

en: Previous {0} {1}
bg: Предишните {0} {1}

en: Next {0} {1}
bg: Следваща {0} {1}

en: Now
bg: Сега

en: {0} {1} ago
bg: Преди {0} {1}

en: {0} {1} from now
bg: {0} {1} от сега

en: Default period | Default periods
bg[0]: Период по подразбиране
bg[1]: Периоди по подразбиране

en: Minute of hour
bg: Минута от часа

en: Hour of day
bg: Час от деня

en: Day of week
bg: Ден на седмицата

en: Day of month
bg: Ден от месеца

en: Day of year
bg: Ден от годината

en: Week of year
bg: Седмица в годината

en: Month of year
bg: Месец в годината

en: Quarter of year
bg: Тримесечие на годината

en: {0} selection | {0} selections
bg[0]: {0} избор
bg[1]: {0} избора

en: [Q]Q
bg: [Q] Q

en: This
bg: Това

en: Invalid
bg: Невалидно

en: Add a time
bg: Добавете време

en: Nothing to compare for the previous {0}.
bg: Няма нищо за сравнение за предишния {0}.

en: by {0}
bg: от {0}

en: value must be a valid database engine.
bg: стойност трябва да е валиден механизъм на базата данни.

en: Connection refused by host for URL `{0}`
bg: Връзката е отказана от хоста за URL адрес „{0}“

en: Warning: Postgres connection string with `ssl=true` detected.
bg: Внимание: Открит е низ за връзка на Postgres с `ssl = true`.

en: You may need to add `?sslmode=require` to your application DB connection string.
bg: Може да се наложи да добавите `? Sslmode = require` към низа на свързване с DB на вашето приложение.

en: If Metabase fails to launch, please add it and try again.
bg: Ако Metabase не успее да се стартира, моля, добавете го и опитайте отново.

en: See https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 for more details.
bg: Вижте https://github.com/metabase/metabase/issues/8908 за повече подробности.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recomended for production deployments.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Използването на Metabase с база данни на приложения H2 не се препоръчва за производствени внедрения.

en: For production deployments, we highly recommend using Postgres, MySQL, or MariaDB instead.
bg: За производствени разгръщания горещо препоръчваме вместо това да използвате Postgres, MySQL или MariaDB.

en: If you decide to continue to use H2, please be sure to back up the database file regularly.
bg: Ако решите да продължите да използвате H2, моля, не забравяйте да архивирате редовно файла на базата данни.

en: See https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres for more information.
bg: Вижте https://metabase.com/docs/latest/operations-guide/start.html#migrating-from-using-the-h2-database-to-mysql-or-postgres за повече информация.

en: Unable to connect to Metabase {0} DB.
bg: Не може да се свърже с DB на Metabase {0}.

en: Error adding legacy SQL directive to BigQuery saved Question
bg: Грешка при добавяне на наследена SQL директива към BigQuery запазен въпрос

en: Failed to notify {0} Database {1} updated
bg: Уведомяването за {0} база данни {1} не бе актуализирано

en: Loading driver {0} {1}
bg: Зарежда се драйвер {0} {1}

en: Load driver {0}
bg: Заредете драйвер {0}

en: Driver not registered after loading: {0}
bg: Шофьор не е регистриран след зареждане: {0}

en: Error: attempting to change {0} property `:abstract?` from {1} to {2}.
bg: Грешка: опит за промяна на {0} свойство `: abstract?` От {1} на {2}.

en: Registered abstract driver {0}
bg: Регистриран абстрактен драйвер {0}

en: Registered driver {0}
bg: Регистриран водач {0}

en: (parents: {0})
bg: (родители: {0})

en: Initializing driver {0}...
bg: Инициализиране на драйвера {0} ...

en: Reason:
bg: Причина:

en: Invalid driver feature: {0}
bg: Невалидна функция на драйвера: {0}

en: Invalid HoneySQL form:
bg: Невалиден HoneySQL формуляр:

en: Closing connection pool for database {0} ...
bg: Затваряне на пула от връзки за база данни {0} ...

en: Error loading namespace
bg: Грешка при зареждането на пространството от имена

en: Starting events listener:
bg: Слушател на стартови събития:

en: Unexpected error listening on events
bg: Неочаквана грешка при прослушването на събития

en: Error syncing Database {0}
bg: Грешка при синхронизирането на базата данни {0}

en: Failed to process sync-database event.
bg: Неуспешно обработване на събитие за синхронизиране на база данни.

en: Bad nested-query-level: query does not have a source query
bg: Лошо ниво на вложена заявка: заявката няма заявка за източник

en: I don''t know how to `{0}`.
bg: Не знам как да „{0}“.

en: Here''s what I can do:
bg: Ето какво мога да направя:

en: Error in Metabot command
bg: Грешка в командата на Metabot

en: Websocket associated with this Slack event is different from the websocket we're currently using.
bg: Websocket, свързан с това събитие Slack, се различава от websocket, който използваме в момента.

en: FieldValues for Field {0} remain unchanged. Skipping...
bg: FieldValues ​​за поле {0} остават непроменени. Пропуска се ...

en: Unable to normalize:
bg: Не може да се нормализира:

en: Could not find matching Field ID for target:
bg: Не можах да намеря съвпадащ идентификатор на поле за цел:

en: Metabase does not have permissions to write to plugins directory {0}
bg: Metabase няма разрешения за запис в директорията на приставки {0}

en: Metabase cannot use the plugins directory {0}
bg: Metabase не може да използва директорията с приставки {0}

en: Please make sure the directory exists and that Metabase has permission to write to it.
bg: Моля, уверете се, че директорията съществува и че Metabase има разрешение да пише в нея.

en: You can change the directory Metabase uses for modules by setting the environment variable MB_PLUGINS_DIR.
bg: Можете да промените директорията, която Metabase използва за модули, като зададете променливата на околната среда MB_PLUGINS_DIR.

en: Falling back to a temporary directory for now.
bg: Засега се връщам към временна директория.

en: Metabase cannot write to temporary directory. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
bg: Metabase не може да пише във временна директория. Моля, задайте MB_PLUGINS_DIR на записваема директория и рестартирайте Metabase.

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 1.0+. You can delete it from the plugins directory.
bg: spark-deps.jar вече не е необходим на Metabase 1.0+. Можете да го изтриете от директорията с приставки.

en: Failied to initialize plugin {0}
bg: Неуспешно инициализиране на приставка {0}

en: Loading plugins in {0}...
bg: Зареждане на приставки в {0} ...

en: Using Clojure base loader as shared context classloader: {0}
bg: Използване на Clojure базово зареждане като споделен контекстен loadloader: {0}

en: Setting current thread context classloader to shared classloader {0}...
bg: Задаване на текущ контекстен клас за изтегляне на нишка към споделен клас за зареждане {0} ...

note: it's important that we deref the promise again here instead of using the one we just created because it is possible thru a race condition that somebody else delivered the promise before we did; in that case, Clojure ignores subsequent calls to `deliver`. Dereffing the promise guarantees that we'll g
en: Setting current thread context classloader to NEWLY CREATED classloader {0}...
bg: Задаване на текущ клас за зареждане на контекст на нишка на НОВО СЪЗДАДЕН classloader {0} ...

en: Added URL {0} to classpath
bg: Добавен URL адрес {0} към пътя на класа

en: Plugin {0} declares a dependency that Metabase does not understand: {1}
bg: Приставката {0} декларира зависимост, която Metabase не разбира: {1}

en: Refer to the plugin manifest reference for a complete list of valid plugin dependencies:
bg: Вижте препратката към манифеста на приставката за пълен списък на валидни зависимости на приставките:

en: Metabase cannot initialize plugin {0} due to required dependencies.
bg: Metabase не може да инициализира приставката {0} поради необходими зависимости.

en: Class not found: {0}
bg: Класът не е намерен: {0}

en: Plugin ''{0}'' depends on plugin ''{1}''
bg: Приставка „{0}“ зависи от приставка „„ {1} “

en: {0} dependency {1} satisfied? {2}
bg: {0} зависимост {1} удовлетворена? {2}

en: Plugins with unsatisfied deps: {0}
bg: Приставки с незадоволени депа: {0}

en: Extract file {0} -> {1}
bg: Извличане на файл {0} -> {1}

en: Resource does not exist.
bg: Ресурсът не съществува.

en: Loading plugin namespace {0}...
bg: Зарежда се пространство от имена на приставки {0} ...

en: Dependencies satisfied; these plugins will now be loaded: {0}
bg: Удовлетворени зависимости; тези приставки вече ще бъдат заредени: {0}

en: Registering JDBC proxy driver for {0}...
bg: Регистрира се JDBC прокси драйвер за {0} ...

en: Deregistering original JDBC driver {0}...
bg: Отмяна на регистрацията на оригиналния драйвер на JDBC {0} ...

en: Default connection property {0} does not exist.
bg: Свойството по подразбиране за връзка {0} не съществува.

en: Invalid connection property {0}: not a string or map.
bg: Невалидно свойство на връзката {0}: не е низ или карта.

note: ok, do the init steps listed in the plugin mainfest
en: Load lazy loading driver {0}
bg: Заредете драйвер за мързеливо зареждане {0}

en: Cannot initialize plugin: missing required property `driver-name`
bg: Не може да се инициализира приставката: липсва необходимото свойство „име на драйвер“

en: Warning: plugin manifest for {0} does not include connection properties
bg: Предупреждение: Манифестът на приставката за {0} не включва свойства на връзката

note: finally, register the Metabase driver
en: Registering lazy loading driver {0}...
bg: Регистриране на драйвер за мързеливо зареждане {0} ...

en: Error running query for Card {0}
bg: Грешка при изпълнение на заявката за карта {0}

en: Last week
bg: Миналата седмица

en: This week
bg: Тази седмица

en: Last month
bg: Миналия месец

en: This month
bg: Този месец

en: Last quarter
bg: Последно тримесечие

en: This quarter
bg: Това тримесечие

en: Last year
bg: Миналата година

en: This year
bg: Тази година

en: *driver* is unbound.
bg: * драйвер * е необвързан.

en: Error syncing Fields for Table ''{0}''
bg: Грешка при синхронизирането на полета за таблица „{0}“

en: Hash of {0} matches stored hash, skipping Fields sync
bg: Хеш от {0} съвпадащи съхранени хешове, като се пропуска синхронизирането на полета

en: Field
bg: Поле

en: Error checking if Fields {0} need to be created or reactivated
bg: Грешка при проверката дали полетата {0} трябва да бъдат създадени или активирани отново

en: Marking Field ''{0}'' as inactive.
bg: Полето „{0}“ се маркира като неактивно.

en: Error retiring {0}
bg: Грешка при оттеглянето на {0}

en: Database type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
bg: Типът база данни на {0} се е променил от '' {1} '' на '' {2} ''.

en: Base type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
bg: Основният тип на {0} е променен от '' {1} '' на '' {2} ''.

en: Special type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
bg: Специалният тип на {0} е променен от „„ {1} “на„ „{2}“.

en: Comment has been added for {0}.
bg: Добавен е коментар за {0}.

en: Stopping Quartz Scheduler {0}
bg: Спиране на кварцов планировщик {0}

en: Starting Quartz Scheduler {0}
bg: Стартиране на кварцов планировщик {0}

en: Error loading tasks namespace {0}
bg: Грешка при зареждането на пространството от имена на задачите {0}

note: don't bother logging namespace for now, maybe in the future if there's tasks of the same name in multiple namespaces we can log it
en: Initializing task {0}
bg: Инициализиране на задача {0}

en: Error initializing task {0}
bg: Грешка при инициализиране на задача {0}

en: Problem sending abandonment email
bg: Проблем при изпращане на имейл за изоставяне

en: Sending anonymous usage stats.
bg: Изпращане на анонимни статистически данни за употребата.

en: Error sending anonymous usage stats
bg: Грешка при изпращане на анонимни статистически данни за употребата

en: Error sending Pulse {0}
bg: Грешка при изпращане на импулс {0}

en: Sending scheduled pulses...
bg: Изпращане на планирани импулси ...

en: SendPulses task failed
bg: Задачата SendPulses не бе успешна

en: Failed to scheduler tasks for Database {0}
bg: Неуспешно изпълнение на задачи по планиране за база данни {0}

en: Cleaning up task history
bg: Почистване на историята на задачите

en: Task history cleanup successful, rows were deleted
bg: Почистването на историята на задачите е успешно, редовете са изтрити

en: Task history cleanup successful, no rows were deleted
bg: Почистването на историята на задачите е успешно, не са изтрити редове

en: Checking for new Metabase version info.
bg: Проверка за нова информация за версията на Metabase.

en: Error fetching version info
bg: Грешка при извличането на информацията за версията

en: Maximum memory available to JVM: {0}
bg: Максимална памет, достъпна за JVM: {0}

en: Not something with an ID: {0}
bg: Не е нещо с идентификатор: {0}

en: [[CreateDate]] by month of the year
bg: [[CreateDate]] по месец от годината

en: Here's a quick look at your [[this]]
bg: Ето бърз преглед на вашия [[този]]

en: [[CreateTimestamp]] by hour of the day
bg: [[CreateTimestamp]] по час от деня

en: Where you've acquired your users
bg: Къде сте придобили потребителите си

en: How it's distributed across time and other categories.
bg: Как се разпределя във времето и други категории.

en: Here's a closer look at your [[this]] per source
bg: Ето по-подробен поглед върху [[това]] за всеки източник

en: Here's a quick look at the [[this]]
bg: Ето кратък преглед на [[това]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the month
bg: [[CreateTimestamp]] по ден от месеца

en: Here's an overview of the people in your [[this]]
bg: Ето преглед на хората във вашия [[този]]

en: [[CreateTimestamp]] by quarter of the year
bg: [[CreateTimestamp]] по тримесечие на годината

en: How they compare across location
bg: Как се сравняват по местоположение

en: Here's a closer look at your [[this]] by products
bg: Ето по-подробно разглеждане на вашите [[това]] по продукти

en: [[CreateTimestamp]] by month of the year
bg: [[CreateTimestamp]] по месец от годината

en: An overview of your [[this]] and how it's distributed across time, place, and categories.
bg: Преглед на вашето [[това]] и как се разпределя във времето, мястото и категориите.

en: Here's a closer look at your [[this]]
bg: Ето по-отблизо вашия [[този]]

en: [[CreateTimestamp]] by day of the week
bg: [[CreateTimestamp]] по ден от седмицата

en: Here's an overview of your [[this]] data from Google Analytics
bg: Ето преглед на вашите [[тези]] данни от Google Analytics

en: Here's an overview of your [[this]]
bg: Ето преглед на вашия [[този]]

en: Here's a closer look at your [[this]] field
bg: Ето по-отблизо вашето [[това]] поле

en: Here's a closer look at your [[this]] per country
bg: Ето по-подробен поглед върху вашата [[тази]] за държава

en: If you're into correlations, this is the x-ray for you.
bg: Ако се интересувате от корелации, това е рентгеновия анализ за вас.

en: [[CreateDate]] by day of the week
bg: [[CreateDate]] по ден от седмицата

en: It looks like your [[this]] has transactions, so here's a look at them
bg: Изглежда, че вашият [[this]] има транзакции, така че ето ги погледнете

en: Here's a closer look at your [[this]] per state
bg: Ето по-подробен поглед върху [[това]] за всеки щат

en: [[CreateDate]] by day of the month
bg: [[CreateDate]] по ден от месеца

en: [[CreateTime]] by hour of the day
bg: [[CreateTime]] по час от деня

en: Here's a closer look at your [[this]] over time
bg: Ето по-подробен поглед върху вашето [[това]] с течение на времето

en: [[CreateDate]] by quarter of the year
bg: [[CreateDate]] по тримесечие на годината

en: Edit user
bg: Редактиране на потребител

en: New user
bg: Нов потребител

en: Reset password
bg: Нулирайте паролата

en: Deactivate user
bg: Деактивиране на потребителя

en: Reactivate {0}?
bg: Да активирате отново {0}?

en: We couldn’t send them an email invitation, so make sure to tell them to log in using {0} and this password we’ve generated for them:
bg: Не можахме да им изпратим покана по имейл, затова не забравяйте да им кажете да влязат с помощта на {0} и тази парола, която сме генерирали за тях:

en: collection
bg: колекция

en: collections
bg: колекции

en: dashboard
bg: табло

en: dashboards
bg: табла

en: First name is required
bg: Името е задължително

en: Must be 100 characters or less
bg: Трябва да съдържа 100 знака или по-малко

en: Last name is required
bg: Изисква се фамилно име

en: Email is required
bg: Имейлът е задължителен

en: Items you archive will appear here.
bg: Елементите, които архивирате, ще се появят тук.

en: No description
bg: няма описание

en: Sum of all values
bg: Сума от всички стойности

en: See all distinct values
bg: Вижте всички различни стойности

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started
bg: Прегледай съдържанието на вашите бази данни, таблици и колони. Изберете база данни, за да започнете

en: Card results metadata passed in to API is VALID. Thanks!
bg: Метаданните за резултатите от картите, предадени в API, са ВАЛИДНИ. Благодаря!

en: Card results metadata passed in to API is INVALID. Running query to fetch correct metadata.
bg: Метаданните за резултатите от картите, предадени на API, са НЕВАЛИДНИ. Изпълнява се заявка за извличане на правилни метаданни.

en: Card results metadata passed in to API is  ISSING. Running query to fetch correct metadata.
bg: Метаданните за резултатите от картите, предадени на API, са ISSING. Изпълнява се заявка за извличане на правилни метаданни.

en: {0} was autocorrected to {1}
bg: {0} бе автоматично коригирано на {1}

en: DELETE /api/metric/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/metric/:id.
bg: ИЗТРИВАНЕ / api / metric /: id е остарял. Вместо това променете стойността на „архивирана“ чрез PUT / api / metric /: id.

en: DELETE /api/segment/:id is deprecated. Instead, change its `archived` value via PUT /api/segment/:id.
bg: ИЗТРИВАНЕ / api / segment /: id е остарял. Вместо това променете стойността на „архивирана“ чрез PUT / api / segment /: id.

en: Value of is_superuser must correspond to presence of Admin group ID in group_ids.
bg: Стойността на is_superuser трябва да съответства на присъствието на идентификатор на администраторска група в group_ids.

en: Unexpected error writing keepalive characters
bg: Неочаквана грешка при писане на поддържащи символи

en: Unexpected output in async API response
bg: Неочакван изход в асинхронния API отговор

en: starting streaming response
bg: стартиране на стрийминг отговор

en: Output chan closed, canceling keepalive request.
bg: Изходният канал е затворен, анулиране на заявка за поддържане.

en: Async response finished, closing channels.
bg: Асинхронният отговор приключи, затваряне на канали.

en: No response after waiting {0}. Canceling request.
bg: Няма отговор след изчакване {0}. Отмяна на заявка.

en: Input channel unexpectedly closed.
bg: Входният канал неочаквано се затвори.

en: f finished, permit will be returned
bg: f завършено, разрешението ще бъде върнато

en: request canceled, permit will be returned
bg: заявката е отменена, разрешението ще бъде върнато

en: Unexpected error attempting to run function after obtaining permit
bg: Неочаквана грешка при опит за стартиране на функция след получаване на разрешение

en: Not running pending function call: output channel already closed.
bg: Не се изпълнява изчакващо извикване на функция: изходният канал вече е затворен.

en: Current thread already has a permit for {0}, will not wait to acquire another
bg: Текущата нишка вече има разрешение за {0}, няма да чака да придобие друга

en: Output channel closed, will skip running {0}.
bg: Изходният канал е затворен, пропускането на {0} ще бъде пропуснато.

en: Running {0} on separate thread...
bg: Изпълнява се {0} в отделна нишка ...

en: Caught error running {0}
bg: Уловена грешка при стартиране на {0}

en: Request canceled, canceling future
bg: Заявката е анулирана, анулирана в бъдеще

en: Closing old connection pool for database {0} ...
bg: Затваря се стар пул от връзки за база данни {0} ...

en: Here''s your {0} most recent cards:
bg: Ето вашите {0} най-скорошни карти:

en: Could you be a little more specific, or use the ID? I found these cards with names that matched:
bg: Бихте ли могли да бъдете малко по-конкретни или да използвате идентификационния номер? Намерих тези карти с имена, които съвпадат:

note: Searching by ID
en: Card {0} not found.
bg: Карта {0} не е намерена.

en: Exception in API call
bg: Изключение в API извикване

en: Request canceled before finishing.
bg: Заявката е анулирана преди завършване.

en: Metabase only supports JSON requests.
bg: Metabase поддържа само JSON заявки.

en: Make sure you set a 'Content-Type: application/json' header.
bg: Уверете се, че сте задали заглавката „Content-Type: application / json“.

en: Setting Metabase site URL to {0}
bg: Задаване на URL адрес на сайта на Metabase на {0}

en: Error scheduling tasks for DB
bg: Грешка при планиране на задачи за DB

en: Error unscheduling tasks for DB.
bg: Грешка при разсрочване на задачи за DB.

en: {0} Database ''{1}'' sync/analyze schedules have changed!
bg: {0} Графиците за синхронизиране / анализ на базата данни „{1}“ са променени!

en: Sync metadata was: ''{0}'' is now: ''{1}''
bg: Синхронизираните метаданни бяха: „„ {0} “„ сега е: „„ {1} “

en: Cache FieldValues was: ''{0}'', is now: ''{1}''
bg: Кеш FieldValues ​​беше: '' {0} '', сега е: '' {1} ''

en: You cannot update the creator_id of a Metric.
bg: Не можете да актуализирате creator_id на метрика.

en: MetaBot can only have Collection permissions.
bg: MetaBot може да има само разрешения за колекции.

en: Failed to grant permissions
bg: Неуспешно предоставяне на разрешения

en: Changing permissions
bg: Промяна на разрешенията

en: FROM:
bg: ОТ:

en: TO:
bg: ДО:

en: You cannot update the creator_id of a Segment.
bg: Не можете да актуализирате Creator_id на сегмент.

en: Attempted to set Setting {0} to obfuscated value. Ignoring change.
bg: Опит за задаване на настройка {0} на неясна стойност. Пренебрегване на промяната.

en: Using value of env var {0}
bg: Използване на стойност на env var {0}

en: Adding User {0} to All Users permissions group...
bg: Добавяне на потребител {0} към групата с разрешения за всички потребители ...

en: Adding User {0} to Admin permissions group...
bg: Добавяне на потребител {0} към групата с разрешения за администратор ...

en: Query failure
bg: Неуспешна заявка

en: Maximum number of simultaneous queries to allow per connected Database.
bg: Максимален брой едновременни заявки, които да се разрешат за свързана база данни.

en: Timed out after {0} milliseconds.
bg: Времето за изчакване е след {0} милисекунди.

en: Misfire Instruction
bg: Инструкция за прекъсване на запалването

en: Archive this?
bg: Да се ​​архивира ли това?

en: Learn about our data
bg: Научете за нашите данни

en: Use DNS SRV when connecting
bg: Използвайте DNS SRV при свързване

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to 
    an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means,
    leave this disabled.
bg: Използването на тази опция изисква предоставеният хост да е FQDN. Ако се свързвате
    с клъстер Atlas, може да се наложи да активирате тази опция. Ако не знаете какво означава това,
    оставете това деактивирано.

en: Automatically run queries when doing simple filtering and summarizing
bg: Автоматично изпълнявайте заявки, когато правите просто филтриране и обобщаване

en: When this is on Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
bg: Когато това е в Metabase, автоматично ще се изпълняват заявки, когато потребителите правят прости проучвания с бутоните Summarize и Filter, когато преглеждат таблица или диаграма. Можете да изключите това, ако заявката за тази база данни е бавна. Тази настройка не се отразява на подробности или SQL заявки.

en: Learn about this database
bg: Научете за тази база данни

en: Archive this dashboard?
bg: Да се ​​архивира ли таблото за управление?

en: All results
bg: Всички резултати

en: Our Analytics
bg: Нашият анализ

en: Additive sum of all the values of a column.\ne.x. total revenue over time.
bg: Обща сума на всички стойности на колона. \ ne.x. общ приход във времето.

en: Additive count of the number of rows.\ne.x. total number of sales over time.
bg: Общо преброяване на броя редове. \ ne.x. общ брой продажби във времето.

en: Filter
bg: Филтър

en: record | records
bg[0]: запис
bg[1]: записа

en: Browse Data
bg: Преглед на данни

en: Write SQL
bg: Напишете SQL

en: Simple question
bg: Бърз въпрос

en: Pick some data, view it, and easily filter, summarize, and visualize it.
bg: Изберете някои данни, прегледай ги и лесно ги филтрирай, обобщавай и визуализирай.

en: Custom question
bg: Въпрос чрез визуален редактор

en: Use the advanced notebook editor to join data, create custom columns, do math, and more.
bg: Използвайте разширения редактор на бележници, за да обединявате данни, да създавате персонализирани колони, да ползвате формули и прочие.

en: Basic Metrics
bg: Основни показатели

en: Custom…
bg: Персонализиран…

en: Add grouping
bg: Добавяне на групиране

en: Pick a limit
bg: Изберете лимит

en: Show maximum
bg: Покажи максимум

en: Get Preview
bg: Вземете визуализация

en: Back to previous results
bg: Назад към предишните резултати

en: Sample values
bg: Примерни стойности

en: Browse the contents of your databases, tables, and columns. Pick a database to get started.
bg: Прегледайте съдържанието на вашите бази данни, таблици и колони. Изберете база данни, за да започнете.

en: Visualize
bg: Визуализирайте

en: Join data
bg: Данни за присъединяване

en: Custom column
bg: Персонализирана колона

en: Summarize
bg: Обобщете

en: Aggregate
bg: Агрегат

en: Breakout
bg: Пробив

en: Pick the metric you want to see
bg: Изберете показателя, който искате да видите

en: Pick a column to group by
bg: Изберете колона, по която да групирате

en: Pick your starting data
bg: Изберете началните си данни

en: Select None
bg: Изберете Няма

en: Select All
bg: Избери всичко

en: Pick a table...
bg: Изберете таблица...

en: Enter a limit
bg: Въведете лимит

en: Brackets around a {0} create an optional clause in the template. If "variable" is set, then the entire clause is placed into the template. If not, then the entire clause is ignored.
bg: Скоби около {0} създават незадължителна клауза в шаблона. Ако е зададена „променлива“, тогава цялата клауза се поставя в шаблона. Ако не, тогава цялата клауза се игнорира.

en: When using a Field Filter, the column name should not be included in the SQL. Instead, the variable should be mapped to a field in the side panel.
bg: Когато използвате полеви филтър, името на колоната не трябва да се включва в SQL. Вместо това променливата трябва да бъде картографирана в поле в страничния панел.

en: View the native query
bg: Вижте собствената заявка

en: Native query for this question
bg: Собствена заявка за този въпрос

en: Convert this question to a native query
bg: Преобразувайте този въпрос в собствена заявка

en: SQL for this question
bg: SQL за този въпрос

en: Convert this question to SQL
bg: Преобразувайте този въпрос в SQL

en: Get alerts
bg: Получавайте сигнали

en: {0} breakout | {0} breakouts
bg[0]: {0} пробив
bg[1]: {0} пробива

en: Hide filters
bg: Скриване на филтри

en: Show filters
bg: Показване на филтри

en: Started from
bg: Започна от

en: {0} row | {0} rows
bg[0]: {0} ред
bg[1]: {0} реда

en: Show all rows
bg: Показване на всички редове

en: Show {0}
bg: Показване на {0}

en: Showing first {0}
bg: Показват се първите {0}

en: Showing {0}
bg: Показват се {0}

en: Summarized
bg: Обобщено

en: Hide editor
bg: Скриване на редактора

en: Show editor
bg: Покажи редактор

en: Pick the metric you'd like to see
bg: Изберете показателя, който искате да видите

en: {0} options
bg: {0} опции

en: Choose a visualization
bg: Изберете визуализация

en: Filter by
bg: Филтрирайте по

en: Summarize by
bg: Обобщете по

en: Group by
bg: Групирай по

en: Add a metric
bg: Добавете показател

en: Profile
bg: Профил

en: This is usually pretty fast but seems to be taking a while right now.
bg: Това обикновено е доста бързо, но изглежда, че отнема известно време точно сега.

en: Combo
bg: Комбо

en: Row
bg: Ред

en: Trend
bg: Тенденция

en: Boolean
bg: Булево

en: Unknown Segment
bg: Неизвестен сегмент

en: Unknown Filter
bg: Неизвестен филтър

en: Left outer join
bg: Ляво външно съединение

en: Right outer join
bg: Дясно външно съединение

en: Inner join
bg: Вътрешно присъединяване

en: Full outer join
bg: Пълно външно съединение

en: Card results metadata passed in to API is MISSING. Running query to fetch correct metadata.
bg: Метаданните за резултатите от картите, предадени на API, липсват. Изпълнява се заявка за извличане на правилни метаданни.

en: Problem connecting to LDAP server, will fall back to local authentication
bg: Проблемът с свързването към LDAP сървъра ще се върне към локалното удостоверяване

en: Cannot create Database: cannot find driver {0}.
bg: Не може да се създаде база данни: не може да се намери драйвер {0}.

en: Query failed
bg: Заявката не бе успешна

en: Warning: {0} returned `nil`
bg: Предупреждение: {0} върна `нула`

en: Unexpected error writing result to output channel: already closed
bg: Неочаквана грешка при запис на резултата в изходния канал: вече затворен

en: Unexpected error writing exception to output channel: already closed
bg: Неочаквана грешка при записване на изключение в изходния канал: вече е затворено

en: Request canceled, canceling future.
bg: Заявката е анулирана, анулирана в бъдеще.

en: Metabase can only transfer data from H2 to Postgres or MySQL/MariaDB.
bg: Metabase може да прехвърля данни само от H2 към Postgres или MySQL / MariaDB.

en: WARNING: Using Metabase with an H2 application database is not recommended for production deployments.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Използването на Metabase с база данни на приложения H2 не се препоръчва за производствени инсталации.

en: Application database setup
bg: Настройка на базата данни на приложението

en: Could not find {0} driver.
bg: Не можах да намеря драйвер за {0}.

en: Abstract drivers cannot derive from concrete parent drivers.
bg: Абстрактните драйвери не могат да произлизат от конкретни родителски драйвери.

en: You may need to add 'trustServerCertificate=true' to the additional connection options to connect with SSL.
bg: Може да се наложи да добавите 'trustServerCertificate = true' към допълнителните опции за свързване, за да се свържете с SSL.

en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifer.
bg: Не знам как да псевдоним {0}, очаква се идентификатор.

en: Client closed connection, canceling query
bg: Затворена връзка на клиента, анулиране на заявка

en: {0} is not a valid DN.
bg: {0} не е валиден DN.

en: Error logging API request
bg: Грешка при регистриране на заявката за API

en: Failed to set site-url
bg: Неуспешно задаване на URL адрес на сайта

en: Error destroying thread pool for DB.
bg: Грешка при унищожаването на пула от нишки за DB.

en: Updating display name for {0} ''{1}'': ''{2}'' -> ''{3}''
bg: Актуализиране на показваното име за {0} '' {1} '': '' {2} '' -> '' {3} ''

en: Invalid humanization strategy ''{0}''. Valid strategies are: {1}
bg: Невалидна стратегия за хуманизация „„ {0} “. Валидни стратегии са: {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Chaning Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
bg: Стратегия за хуманизиране на имената на таблици и полета от „„ {0} “на„ „{1}“

en: Error saving task history
bg: Грешка при запазване на историята на задачите

en: spark-deps.jar is no longer needed by Metabase 0.32.0+. You can delete it from the plugins directory.
bg: spark-deps.jar вече не е необходим на Metabase 0.32.0+. Можете да го изтриете от директорията с приставки.

en: Using NEWLY CREATED classloader as shared context classloader: {0}
bg: Използване на НОВО СЪЗДАДЕН classloader като споделен контекстен classloader: {0}

en: Failed to copy file
bg: Копирането на файла не бе успешно

note: check that the URL is valid
en: Invalid site URL: {0}
bg: Невалиден URL адрес на сайта: {0}

en: site-url is invalid; returning nil for now. Will be reset on next request.
bg: URL адресът на сайта е невалиден; връщайки нула засега. Ще бъде нулиран при следваща заявка.

en: More results have been included as a file attachment
bg: Още резултати са включени като прикачен файл

en: This question has been included as a file attachment
bg: Този въпрос е включен като прикачен файл

en: We were unable to display this Pulse.
bg: Не успяхме да покажем този импулс.

en: Please view this card in Metabase.
bg: Моля, прегледай тази карта в Metabase.

en: An error occurred while displaying this card.
bg: Възникна грешка при показване на тази карта.

en: Can only determine expected columns for MBQL queries.
bg: Може да определя само очаквани колони за MBQL заявки.

en: No columns returned.
bg: Няма върнати колони.

en: Warining: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
bg: Предупреждение: не може да определи полета за изрична „заявка за източник“, освен ако не включите и „метаданни за източника“.

en: Cannot resolve {0}: Field does not exist, or its Table belongs to a different Database.
bg: Не може да се реши {0}: Полето не съществува или неговата таблица принадлежи на друга база данни.

en: Cannot resolve :field-literal inside :fk-> unless inside join with explicit :alias.
bg: Не може да се реши: field-literal inside: fk-> освен ако вътре не се присъедини с изрично: псевдоним

en: Cannot find Table ID for {0}
bg: Не мога да намеря идентификатор на таблица за {0}

en: No matching info found.
bg: Не е намерена съответстваща информация.

en: Could not resolve {0}
bg: {0} не можа да бъде разрешен

en: Invalid fk-> clause: nowhere to add corresponding join.
bg: Невалидна клауза fk->: няма къде да се добави съответно присъединяване.

en: {0} driver does not support foreign keys.
bg: {0} драйверът не поддържа външни ключове.

en: Cannot infer `:source-metadata` for source query with native source query without source metadata.
bg: Не може да се заключи `: source-metadata` за заявка за източник с входна заявка за източник без метаданни на източника.

en: Query processor error: number of columns returned by driver does not match results.
bg: Грешка в процесора на заявките: броят на колоните, върнати от драйвера, не съответства на резултатите.

en: Expected {0} columns, but first row of resuls has {1} columns.
bg: Очаквани {0} колони, но първият ред с резултати има {1} колони.

en: No expression named {0} found. Found: {1}
bg: Не е намерен израз с име {0}. Намерено: {1}

en: Distinct values of {0}
bg: Различни стойности на {0}

en: Average of {0}
bg: Средно от {0}

en: Sum of {0}
bg: Сума от {0}

en: SD of {0}
bg: SD от {0}

en: Min of {0}
bg: Минимално от {0}

en: Max of {0}
bg: Макс. От {0}

note: until we have a way to generate good names for filters we'll just have to say 'matching condition' for now
en: Sum of {0} matching condition
bg: Сума от {0} съвпадащо условие

en: Share of rows matching condition
bg: Дял на редовете, отговарящи на условието

en: Count of rows matching condition
bg: Брой редове, отговарящи на условието

en: Request already canceled, will not run synchronous QP code.
bg: Заявката вече е анулирана, няма да изпълнява синхронен QP код.

en: Unexpectedly got `nil` Query Processor response.
bg: Неочаквано получи "нулев" отговор на процесора за заявки.

en: Got InterruptedException. Canceling query.
bg: Получих InterruptException. Отмяна на заявката.

en: Unhandled exception, exepected `catch-exceptions` middleware to handle it.
bg: Необработено изключение, очаква се междинния софтуер на „catch-exceptions“, за да се справи с него.

en: Query timed out after %s
bg: Заявката изтече след% s

en: Creating new query thread pool for Database {0}
bg: Създаване на нов пул от нишки за заявки за база данни {0}

en: Destroying query thread pool for Database {0}
bg: Унищожаване на пула от нишки на заявки за база данни {0}

en: Request canceled, canceling pending query
bg: Заявката е анулирана, анулиращата изчакваща заявка

en: Cannot update binned field: query is missing source-metadata
bg: Не може да се актуализира свързаното поле: в заявката липсват метаданни източник

en: Cannot update binned field: could not find matching source metadata for Field ''{0}''
bg: Не може да се актуализира свързаното поле: не можа да се намерят съответстващи метаданни на източника за поле „{0}“

en: Using query processor cache backend: {0}
bg: Използване на бекенда на кеша на процесора на заявки: {0}

en: Invalid metric: {0} reason: {1}
bg: Невалиден показател: {0} причина: {1}

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unexpected nil response from query processor.
bg: Неочакван нулев отговор от процесора за заявки.

en: Query canceled
bg: Заявката е анулирана

en: Unable to resolve driver for query: missing or invalid `:database` ID.
bg: Не може да се разреши драйвер за заявка: липсващ или невалиден идентификатор `: база данни`.

en: Unable to resolve driver for query: Database {0} does not exist.
bg: Не може да се разреши драйвер за заявка: База данни {0} не съществува.

en: Cannot use :fields :all in join against source query unless it has :source-metadata.
bg: Не може да се използват: полета: всички в присъединяване срещу заявка за източник, освен ако няма: източник-метаданни.

en: Bad :joined-field clause: join with alias ''{0}'' does not exist. Found: {1}
bg: Лошо: клауза за присъединено поле: присъединяването с псевдоним '' {0} '' не съществува. Намерено: {1}

en: Invalid :source-table ''{0}'': should be resolved to a Table ID by now.
bg: Невалидно: таблица на източника „„ {0} “„: досега трябва да бъде преобразувана в идентификатор на таблица.

en: Cannot store Tables or Fields before Database is stored.
bg: Не могат да се съхраняват таблици или полета, преди базата данни да се съхранява.

en: Attempting to fetch second Database. Queries can only reference one Database.
bg: Опит за извличане на втора база данни. Заявките могат да се позовават само на една база данни.

en: Failed to fetch Table {0}: Table does not exist, or belongs to a different Database.
bg: Извличането на таблица не бе успешно {0}: Таблицата не съществува или принадлежи към друга база данни.

en: Failed to fetch Field {0}: Field does not exist, or belongs to a different Database.
bg: Неуспешно извличане на поле {0}: Полето не съществува или принадлежи на друга база данни.

en: Failed to load template ''{0}''. Did you remember to build the Metabase frontend?
bg: Зареждането на шаблон „„ {0} “не бе успешно. Сетихте ли се да изградите интерфейса на Metabase?

en: Sample dataset DB file ''{0}'' cannot be found.
bg: Не може да бъде намерен примерен DB файл на набора от данни „„ {0} “.

en: Loading sample dataset...
bg: Зарежда се примерен набор от данни ...

en: Failed to load sample dataset
bg: Зареждането на примерния набор от данни не бе успешно

en: Found new tables:
bg: Намерени нови таблици:

en: Marking tables as inactive:
bg: Означаване на таблици като неактивни:

en: Updating description for tables:
bg: Актуализиране на описание за таблици:

en: Rescheduling job {0}
bg: Промяна на заданието {0}

en: Error rescheduling job
bg: Грешка при пренасрочване на заданието

en: Starting Pulse Execution: {0}
bg: Стартиране на импулсното изпълнение: {0}

en: Finished Pulse Execution: {0}
bg: Завършено импулсно изпълнение: {0}

en: Failed to schedule tasks for Database {0}
bg: Неуспешно планиране на задачи за база данни {0}

en: All elements must be distinct.
bg: Всички елементи трябва да са различни.

[ctx: Modal for selecting columns in source data or when doing a join.]
en: Pick the columns you want to include
bg: Изберете колоните, които искате да включите

en: When this is on, Metabase will automatically run queries when users do simple explorations with the Summarize and Filter buttons when viewing a table or chart. You can turn this off if querying this database is slow. This setting doesn’t affect drill-throughs or SQL queries.
bg: Когато това е включено, Metabase автоматично ще изпълнява заявки, когато потребителите правят прости проучвания с бутоните Summarize и Filter, когато преглеждат таблица или диаграма. Можете да изключите това, ако заявката за тази база данни е бавна. Тази настройка не се отразява на подробности или SQL заявки.

en: Change join type
bg: Променете типа на присъединяване

en: Don't know how to alias {0}, expected an Identifier.
bg: Не знам как да псевдоним {0}, очаква се идентификатор.

en: Error adding User {0} to Group {1}
bg: Грешка при добавяне на потребител {0} към група {1}

note: now rehumanize all the Tables and Fields using the new strategy. TODO: Should we do this in a background thread because it is potentially slow?
en: Changing Table & Field names humanization strategy from ''{0}'' to ''{1}''
bg: Промяна на стратегията за хуманизация на имената на таблици и полета от „„ {0} “на„ „{1}“

en: Infinite loop detected: recursively preprocessed query {0} times.
bg: Открит е безкраен цикъл: рекурсивно предварително обработена заявка {0} пъти.

en: Warning: cannot determine fields for an explicit `source-query` unless you also include `source-metadata`.
bg: Внимание: не може да се определят полета за изрична „заявка за източник“, освен ако не включите и „метаданни за източника“.

en: Error determining expected columns for query
bg: Грешка при определяне на очакваните колони за заявка

en: Unhandled exception, expected `catch-exceptions` middleware to handle it.
bg: Необработено изключение, очаква се междинният софтуер за „catch-exceptions“, който да се справи с него.

en: Diagnostic Info
bg: Диагностична информация

en: Select Metabase process:
bg: Изберете процес на Metabase:

en: All Metabase processes
bg: Всички процеси на Metabase

en: The window was closed before completing Google Authentication.
bg: Прозорецът беше затворен, преди да завърши удостоверяването с Google.

en: There was an issue signing in with Google. Pleast contact an administrator.
bg: Възникна проблем при влизането с Google. Моля, свържете се с администратор.

en: Sign in with email
bg: Влезте с имейл

en: Using this option requires that provided host is a FQDN.  If connecting to an Atlas cluster, you might need to enable this option.  If you don't know what this means, leave this disabled.
bg: Използването на тази опция изисква предоставеният хост да е FQDN. Ако се свързвате с клъстер Atlas, може да се наложи да активирате тази опция. Ако не знаете какво означава това, оставете това деактивирано.

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, we recommend turning this on and reviewing when and how often the field value scans happen.
bg: По подразбиране Metabase извършва лека почасова синхронизация и интензивно ежедневно сканиране на стойностите на полетата. Ако имате голяма база данни, препоръчваме да я включите и да прегледате кога и колко често се случват сканиранията на стойността на полето.

en: Remove these suggestions
bg: Премахнете тези предложения

en: Remove these suggestions?
bg: Да се ​​премахнат ли тези предложения?

en: These won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always get to x-rays by clicking on Browse Data in the main navigation, then clicking on the lightning bolt icon on one of your tables.
bg: Те вече няма да се показват на началната страница за никой от вашите потребители, но винаги можете да стигнете до рентгенов анализ, като щракнете върху Преглед на данни в основната навигация, след което щракнете върху иконата на мълния на една от вашите таблици.

en: Hide this section
bg: Скрийте този раздел

en: Remove this section?
bg: Да се ​​премахне ли този раздел?

en: "Our Data" won’t show up on the homepage for any of your users anymore, but you can always browse through your databases and tables by clicking Browse Data in the main navigation.
bg: „Нашите данни“ вече няма да се показват на началната страница за никой от вашите потребители, но винаги можете да разглеждате вашите бази данни и таблици, като щракнете върху Преглед на данни в основната навигация.

en: My new fantastic collection
bg: Моята нова фантастична колекция

en: Cancelation timestamp
bg: Отметка за време за анулиране

en: Cancelation time
bg: Време за анулиране

en: Cancelation date
bg: Дата на отмяна

en: Deletion timestamp
bg: Клеймо за изтриване

en: Deletion time
bg: Време за изтриване

en: Deletion date
bg: Дата на изтриване

en: Only in detail views
bg: Само в подробности изгледи

en: Do not include
bg: Не включвайте

en: This field won't be visible or selectable in questions created with the GUI interfaces. It will still be accessible in SQL/native queries.
bg: Това поле няма да бъде видимо или избираемо при въпроси, създадени с GUI интерфейси. Той все още ще бъде достъпен в SQL / собствени заявки.

en: Cumulative sum
bg: Кумулативна сума

en: Standard deviation
bg: Стандартно отклонение

en: must be at least {0} characters long
bg: трябва да е с дължина поне {0} знака

en: Must be at least {0} characters long
bg: Трябва да е с дължина поне {0} знака

en: Name (required)
bg: Име (задължително)

en: Run selected text
bg: Изпълнете избрания текст

en: Run query
bg: Изпълнете заявка

en: (⌘ + enter)
bg: (⌘ + въведете)

en: Here's where your results will appear
bg: Ето къде ще се покажат вашите резултати

en: You won't make any permanent changes to a saved question unless you click Save and choose to replace the original question.
bg: Няма да правите никакви постоянни промени в запазен въпрос, освен ако не щракнете върху Запазване и изберете да замените оригиналния въпрос.

en: There aren't any filter widgets for this type of field yet.
bg: Все още няма приспособления за филтриране за този тип поле.

en: Look up this field
bg: Потърсете това поле

en: Why this metric is interesting
bg: Защо този показател е интересен

en: Things to be aware of about this metric
bg: Неща, които трябва да знаете за тази метрика

en: How this metric is calculated
bg: Как се изчислява тази метрика

en: Table this is based on
bg: Таблица, на която се базира

en: (empty)
bg: (празно)

en: Goal line
bg: Голова линия

en: Trend line
bg: Тенденционна линия

en: Show values on data points
bg: Показване на стойности в точките с данни

en: Values to show
bg: Стойности за показване

en: As many as can fit nicely
bg: Колкото могат да се поберат добре

en: All
bg: всичко

en: Data includes missing dimension values.
bg: Данните включват липсващи стойности на измерения.

en: We encountered an invalid date: "{0}"
bg: Срещнахме невалидна дата: „{0}“

en: The query for this chart was run in {0} rather than {1} due to database or driver constraints.
bg: Заявката за тази диаграма се изпълнява в {0}, а не {1} поради ограничения на базата данни или драйвери.

en: This chart contains queries run in multiple timezones: {0}
bg: Тази диаграма съдържа заявки, изпълнявани в множество часови зони: {0}

en: An error occurred while running the query.
bg: При изпълнението на заявката възникна грешка.

en: Output H2 database already exists: %s, removing.
bg: Изходна база данни H2 вече съществува:% s, премахване.

en: Don't need to migrate, just use the existing H2 file
bg: Не е необходимо да мигрирате, просто използвайте съществуващия H2 файл

en: Target DB is already populated!
bg: Целевата DB вече е попълнена!

en: System info:n {0}
bg: Информация за системата: n {0}

en: Database setup
bg: Настройка на база данни

note: 4. move everything not in this Collection to a new Collection
en: Moving instances of {0} that aren''t in a Collection to {1} Collection {2}
bg: Преместване на екземпляри на {0}, които не са в колекция, в {1} колекция {2}

en: Invalid '{{...}}' clause: expected a param name
bg: Невалидна клауза „{{...}}“: очаквано име на параметър

en: '{{...}}' clauses cannot be empty.
bg: „{{...}}“ не могат да бъдат празни.

en: '[[...]]' clauses must contain at least one '{{...}}' clause.
bg: „[[...]]“ трябва да съдържат поне едin пaраметър от  „{{...}}“.

en: Invalid query: found '[[' or '{{' with no matching ']]' or '}}'
bg: Невалидна заявка: намерено '[[' или '{{' без съвпадение ']]' или '}}'

en: You''ll need to pick a value for ''{0}'' before this query can run.
bg: Ще трябва да изберете стойност за „{0}“, преди тази заявка да може да се изпълни.

en: Can''t find field with ID: {0}
bg: Не мога да намеря поле с идентификатор: {0}

en: Error loading driver namespace
bg: Грешка при зареждането на пространството от имена на драйвера

en: Could not load {0} driver.
bg: Драйверът на {0} не можа да се зареди.

en: Cannot run query: missing required parameters: {0}
bg: Не може да се изпълни заявка: липсват задължителни параметри: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1}
bg: Не знам как да анализирам {0} {1}

en: Don''t know how to alias {0}, expected an Identifier.
bg: Не знам как да псевдоним {0}, очаква се идентификатор.

note: it's better return a slightly broken SQL query with a probably incorrect string representation of the value than to have the entire QP run fail because of an unknown type.
en: Don''t know how to unprepare values of class {0}
bg: Не знам как да подготвям стойности на клас {0}

en: Creating new connection pool for {0} database {1} ...
bg: Създава се нов пул за връзка за {0} база данни {1} ...

en: Invalid timezone ''{0}''
bg: Невалидна часова зона „{0}“

en: Cannot set timezone: invalid or missing SQL format string for driver {0}.
bg: Не може да се зададе часова зона: невалиден или липсващ низ на SQL формат за драйвер {0}.

en: Did you implement set-timezone-sql?
bg: Приложихте ли set-timezone-sql?

en: Failed to set timezone ''{0}''
bg: Задаването на часовата зона „{0}“ не бе успешно

en: Database connection error
bg: Грешка при свързване на база данни

en: Error parsing JSON
bg: Грешка при синтактичния анализ на JSON

en: Whether or not to display data on the homepage. Admins might turn this off in order to direct users to better content than raw data
bg: Дали да се показват данни на началната страница. Администраторите могат да изключат това, за да насочат потребителите към по-добро съдържание от суровите данни

en: Whether or not to display x-ray suggestions on the homepage. They will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
bg: Дали да се показва предложения за рентгенов анализ на на началната страница. Те също ще бъдат скрити, ако са закрепени някакви табла за управление. Администраторите могат да скрият това, за да насочат потребителите към по-добро съдържание от суровите данни

en: Identify the source of HTTP requests by this header's value, instead of its remote address.
bg: Идентифицирайте източника на HTTP заявки по стойността на тази заглавка, вместо по отдалечения адрес.

en: Could not resolve Setting {0}/{1}
bg: Настройката {0} / {1} не можа да бъде разрешена

en: Invalid Setting: {0}/{1}
bg: Невалидна настройка: {0} / {1}

en: reached its goal
bg: достигна целта си

en: gone below its goal
bg: отиде под целта си

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via email
bg: Изпращане на импулс ({0}: {1}) по имейл

en: Pulse: {0}
bg: Импулс: {0}

en: Sending Pulse ({0}: {1}) via Slack
bg: Изпращане на импулс ({0}: {1}) чрез Slack

en: Sending Alert ({0}: {1}) via email
bg: Изпращане на предупреждение ({0}: {1}) по имейл

en: Metabase alert: {0} has {1}
bg: Metabase известие: {0} има {1}

en: Sending Alert ({0}: {1}) via Slack
bg: Изпращане на предупреждение ({0}: {1}) чрез Slack

en: Alert: {0}
bg: Сигнал: {0}

en: Can''t find JS color selector at ''{0}''
bg: Не мога да намеря JS селектор за цвят в „{0}“

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attemping to format them as such?
bg: FIXME: Това не са валидни временни литерали: {0} {1}. Защо се опитваме да ги форматираме като такива?

en: No matching info found for join against Table {0} ''{1}'' on Field {2} ''{3}'' via FK {4} ''{5}''
bg: Не е намерена съвпадаща информация за присъединяване срещу таблица {0} '' {1} '' в поле {2} '' {3} '' чрез FK {4} '' {5} ''

en: Don''t know how to get information about Field: {0}
bg: Не знам как да получа информация за Field: {0}

en: Query timed out after {0}
bg: Времето за изчакване на заявката изтече след {0}

en: Formatting rows with results timezone ID {0}
bg: Форматиране на редове с идентификатор на часовата зона на резултатите {0}

en: Invalid timezone ID ''{0}''
bg: Невалиден идентификатор на часовата зона „„ {0} “

en: Saving fingerprint for {0}
bg: Запазване на пръстов отпечатък за {0}

en: Sending abandoment email!
bg: Изпращане на имейл по поръчка!

en: Resulting transforms do not conform to expectations.nExpected: {0}
bg: Резултатните трансформации не отговарят на очакванията. N Очаквано: {0}

en: Timed out after {0}
bg: Времето за изчакване е след {0}

en: No temporal adjuster named {0}
bg: Няма временен регулатор на име {0}

en: Invalid unit: {0}
bg: Невалидна единица: {0}

en: Don''t know how to parse {0} using format {1}
bg: Не знам как да анализирам {0} с помощта на формат {1}

en: Token is missing value for keypath {0}
bg: За маркера липсва стойност за път на ключ {0}

en: Sending usage stats FAILED
bg: Изпращането на статистически данни за употребата не бе успешно

en: There was an error saving
bg: При запазването възникна грешка

en: OK
bg: Добре

en: To allow users to sign in with Google you'll need to give Metabase a Google Developers console application client ID. It only takes a few steps and instructions on how to create a key can be found {0}.
bg: За да позволите на потребителите да влизат с Google, ще трябва да дадете на Metabase клиентски идентификационен номер на приложение за конзола на Google Developers. Необходими са само няколко стъпки и инструкции как да създадете ключ можете да намерите {0}.

en: Be sure to include the full client ID, including the apps.googleusercontent.com suffix.
bg: Не забравяйте да включите пълния идентификатор на клиента, включително суфикса apps.googleusercontent.com.

en: Metabase {0} is available.
bg: Налична е Metabase {0}.

en: You're running {0}
bg: Изпълнявате {0}

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time.
bg: За съжаление в момента не успяхме да проверим за актуализации.

en: patch release
bg: освобождаване на кръпка

en: Dates and Times
bg: Дати и времена

en: Numbers
bg: Числа

en: No mappable groups
bg: Няма картиращи се групи

en: Metabase Documentation
bg: Документация на Metabase

en: Includes a troubleshooting guide
bg: Включва ръководство за отстраняване на неизправности

en: Post on the Metabase support forum
bg: Публикувайте във форума за поддръжка на Metabase

en: A community forum for all things Metabase
bg: Форум на общността за всички неща Metabase

en: File a bug report
bg: Подайте доклад за грешка

en: Create a GitHub issue (includes the diagnostic info below)
bg: Създайте проблем с GitHub (включва диагностичната информация по-долу)

en: Please include these details in support requests. Thank you!
bg: Моля, включете тези подробности в исканията за поддръжка. Благодаря ти!

en: Remember me
bg: Помни ме

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can {0}.
bg: От съображения за сигурност връзките за нулиране на паролата изтичат след малко. Ако все пак трябва да зададете нова парола, можете да {0}.

en: Save new password
bg: Запазете нова парола

en: No matching result
bg: Няма съвпадащ резултат

en: Submit
bg: Изпращане

en: Some database installations can only be accessed by connecting through an SSH bastion host. This option also provides an extra layer of security when a VPN is not available. Enabling this is usually slower than a direct connection.
bg: До някои инсталации на база данни може да се осъществи достъп само чрез свързване чрез SSH бастион хост. Тази опция също така осигурява допълнителен слой сигурност, когато VPN не е налице. Активирането на това обикновено е по-бавно от директната връзка.

en: We suggest you leave this off unless you're doing manual timezone casting in many or most of your queries with this data.
bg: Предлагаме ви да оставите това така, освен ако не конвертирате ръчно часовите зони (casting) в много или повечето от вашите заявки с тези данни.

en: {0} to get an auth code.
bg: {0}, за да получите код за удостоверяване.

en: or
bg: или

en: required
bg: задължително

en: Database type
bg: Тип база данни

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema. In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
bg: Това е лек процес, който проверява за актуализации на схемата на тази база данни. В повечето случаи трябва да сте добре, като оставите този комплект да се синхронизира ежечасно.

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database.
bg: Metabase може да сканира стойностите, налични във всяко поле в тази база данни, за да активира филтрите за отметки в таблата и въпроси. Това може да бъде донякъде интензивен процес, особено ако имате много голяма база данни.

en: Collection
bg: колекция

en: Confirm your password
bg: Потвърдите паролата

en: passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Department of Awesome
bg: Отдел за страхотни

en: Financial
bg: Финансов

en: Numeric
bg: Числови

en: Date and Time
bg: Дата и час

en: Categorical
bg: Категорично

en: URLs
bg: URL адреси

en: Returns the average of the values in the column.
bg: Връща средната стойност на стойностите в колоната.

en: The column whose values to average.
bg: Колоната, чиито стойности да се осредняват.

en: start
bg: старт

en: end
bg: край

en: Checks a date or numeric column's values to see if they're within the specified range.
bg: Проверява стойностите на датата или числовата колона, за да види дали са в посочения диапазон.

en: Rating
bg: Рейтинг

en: condition
bg: състояние

en: output
bg: изход

en: Tests a list of cases and returns the corresponding value of the first true case, with an optional default value if nothing else is met.
bg: Тества списък със случаи и връща съответната стойност на първия истински случай, с незадължителна стойност по подразбиране, ако не е изпълнено нищо друго.

en: Weight
bg: Тегло

en: Large
bg: Голям

en: Medium
bg: Среден

en: Small
bg: Малък

en: Something that should evaluate to true or false.
bg: Нещо, което трябва да се оцени като вярно или невярно.

en: The value that will be returned if the preceeding condition is true.
bg: Стойността, която ще бъде върната, ако предходното условие е вярно.

en: value1
bg: стойност1

en: value2
bg: стойност2

en: Looks at the values in each argument in order and returns the first non-null value for each row.
bg: Разглежда стойностите във всеки аргумент по ред и връща първата ненулева стойност за всеки ред.

en: Comments
bg: Коментари

en: Notes
bg: Бележки

en: No comments
bg: Без коментари

en: A column or value.
bg: Колона или стойност.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if it's not empty, and so on.
bg: Ако value1 е празно, value2 се връща, ако не е празно и т.н.

en: Combines two or more strings of text together.
bg: Комбинира два или повече низа от текст заедно.

en: Last Name
bg: Фамилия

en: First Name
bg: Първо име

en: value2 will be added on to the end of this.
bg: value2 ще бъде добавен към края на това.

en: This will be added to the end of value1.
bg: Това ще бъде добавено към края на value1.

en: string1
bg: низ1

en: string2
bg: низ2

en: Checks to see if string1 contains string2 within it.
bg: Проверява дали string1 съдържа string2 в себе си.

en: Status
bg: Състояние

en: Pass
bg: Подайте

en: The contents of this string will be checked.
bg: Съдържанието на този низ ще бъде проверено.

en: The string of text to look for.
bg: Низът от текст, който да търсите.

en: Returns the count of rows in the source data.
bg: Връща броя на редовете в изходните данни.

en: Only counts rows where the condition is true.
bg: Брои само редове, когато условието е вярно.

en: Subtotal
bg: Междинна сума

en: The additive total of rows across a breakout.
bg: Сумата на добавките на редове през пробив.

en: The rolling sum of a column across a breakout.
bg: Подвижната сума на колона през пробив.

en: The column to sum.
bg: Колоната за сумиране.

en: The number of distinct values in this column.
bg: Броят на различните стойности в тази колона.

en: The column whose distinct values to count.
bg: Колоната, чиито отделни стойности да се броят.

en: text
bg: текст

en: comparison
bg: сравнение

en: Returns true if the end of the text matches the comparison text.
bg: Връща true, ако краят на текста съвпада с текста за сравнение.

en: Appetite
bg: Апетит

en: hungry
bg: гладен

en: A column or string of text to check.
bg: Колона или низ от текст за проверка.

en: The string of text that the original text should end with.
bg: Низът текст, с който трябва да завършва оригиналният текст.

en: regular_expression
bg: редовен_израз

en: Extracts matching substrings according to a regular expression.
bg: Извлича съвпадащи поднизове според регулярния израз.

en: Address
bg: Адрес

en: The column or string of text to search though.
bg: Колоната или низът от текст за търсене обаче.

en: The regular expression to match.
bg: Регулярният израз, който да съвпада.

en: Returns the string of text in all lowercase.
bg: Връща низа от текст с малки букви.

en: The column with values to convert to lowercase.
bg: Колоната със стойности за преобразуване в малки букви.

en: Removes leading whitespace from a string of text.
bg: Премахва водещото празно пространство от низ от текст.

en: The column with values you want to trim.
bg: Колоната със стойности, които искате да отрежете.

en: Returns the largest value found in the column.
bg: Връща най-голямата стойност, намерена в колоната.

en: Age
bg: Възраст

en: The numeric column whose maximum you want to find.
bg: Числовата колона, чийто максимум искате да намерите.

en: Returns the smallest value found in the column.
bg: Връща най-малката стойност, намерена в колоната.

en: Salary
bg: Заплата

en: The numeric column whose minimum you want to find.
bg: Числовата колона, чийто минимум искате да намерите.

en: position
bg: позиция

en: length
bg: дължина

en: new_text
bg: нов_текст

en: Replaces a part of the input text with new text.
bg: Заменя част от въведения текст с нов текст.

en: Order ID
bg: Идентификационен номер на поръчката

en: Updated Part of ID
bg: Актуализирана част от ID

en: The text that will be modified.
bg: Текстът, който ще бъде модифициран.

en: The position where the replacing will start.
bg: Позицията, където ще започне подмяната.

en: The number of characters to replace.
bg: Броят на знаците за замяна.

en: The text to use in the replacement.
bg: Текстът, който да се използва при замяната.

en: Removes trailing whitespace from a string of text.
bg: Премахва последващото празно пространство от низ от текст.

en: Returns the percent of rows in the data that match the condition, as a decimal.
bg: Връща процента на редовете в данните, които съответстват на условието, като десетичен знак.

en: Returns true if the beginning of the text matches the comparison text.
bg: Връща true, ако началото на текста съвпада с текста за сравнение.

en: Course Name
bg: Име на курса

en: Computer Science
bg: Информатика

en: The string of text that the original text should start with.
bg: Низът текст, с който трябва да започва оригиналният текст.

en: Calculates the standard deviation of the column.
bg: Изчислява стандартното отклонение на колоната.

en: Population
bg: Население

en: A numeric column.
bg: Числова колона.

en: Returns a portion of the supplied text.
bg: Връща част от предоставения текст.

en: The text to return a portion of.
bg: Текстът за връщане на част от.

en: The position to start copying characters.
bg: Позицията за започване на копиране на знаци.

en: The number of characters to return.
bg: Броят на символите, които трябва да се върнат.

en: Adds up all the values of the column.
bg: Събира всички стойности на колоната.

en: The numeric column to sum.
bg: Числовата колона за сумиране.

en: Sums up values in a column where rows match the condition.
bg: Сумира стойности в колона, където редовете съответстват на условието.

en: Order Status
bg: Състояние на поръчката

en: Valid
bg: Валидно

en: Removes leading and trailing whitespace from a string of text.
bg: Премахва водещото и последващото празно пространство от низ от текст.

en: Returns the string of text in all upper case.
bg: Връща низа от текст във всички главни букви.

en: The column with values to convert to upper case.
bg: Колоната със стойности за преобразуване в главни букви.

en: must be {0} and include {1}.
bg: трябва да е {0} и да включва {1}.

en: must be {0}.
bg: трябва да е {0}.

en: must include {0}.
bg: трябва да включва {0}.

en: at least {0} character long | at least {0} characters long
bg[0]: дължина поне {0} знак
bg[1]: дължина поне {0} знака

en: {0} lower case letter | {0} lower case letters
bg[0]: {0} малка буква
bg[1]: {0} малки букви

en: {0} upper case letter | {0} upper case letters
bg[0]: {0} главна буква
bg[1]: {0} главни букви

en: {0} number | {0} numbers
bg[0]: {0} число
bg[1]: {0} числа

en: {0} special character | {0} special characters
bg[0]: {0} специален знак
bg[1]: {0} специални знаци

en: must be a valid email address
bg: Трябва да е валиден имейл адрес

en: must be {0} characters or less
bg: трябва да съдържа {0} знака или по-малко

en: Thanks for using Metabase!
bg: Благодаря, че използвате Metabase!

en: Powered by {0}
bg: Мощност от {0}

en: To:
bg: До:

en: This question can't be used because it's based on a different database.
bg: Този въпрос не може да се използва, защото се основава на различна база данни.

en: Couldn't find a saved question with that ID number.
bg: Не можах да намеря запазен въпрос с този идентификационен номер.

en: Pick a saved question
bg: Изберете запазен въпрос

en: Pick a different question
bg: Изберете различен въпрос

en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Question #…
bg: Въпрос # ...

en: Question #{0}
bg: Въпрос № {0}

en: Last edited {0}
bg: Последна редакция {0}

en: {0} creates a variable in this query template called "variable_name". Variables can be given types in the side panel, which changes their behavior. All variable types other than "Field Filter" will automatically cause a filter widget to be placed on this question; with Field Filters, this is optional. When this filter widget is filled in, that value replaces the variable in the query template.
bg: {0} създава променлива в този шаблон за заявка, наречена „име на променлива“. Променливите могат да получат типове в страничния панел, което променя тяхното поведение. Всички типове променливи, различни от „Полеви филтър“, автоматично ще доведат до поставяне на приспособление за филтър върху този въпрос; с полеви филтри това не е задължително. Когато тази джаджа за филтър е попълнена, тази стойност замества променливата в шаблона за заявка.

en: Giving a variable the "Field Filter" type allows you to link questions to dashboard filter widgets or use more types of filter widgets on your SQL question. A Field Filter variable inserts SQL similar to that generated by the GUI query builder when adding filters on existing columns.
bg: Предоставянето на променлива от типа "Field Filter" ви позволява да свързвате въпроси към приспособленията за филтриране на таблото или да използвате повече видове приспособления за филтриране на вашия SQL въпрос. Променливата на полевия филтър вмъква SQL подобна на тази, генерирана от конструктора на GUI заявки при добавяне на филтри към съществуващи колони.

en: Variable name
bg: Име на променлива

en: Filter widget label
bg: Етикет на джаджа за филтриране

en: Select a foreign key
bg: Изберете външен ключ

en: Hi, {0}. Nice to meet you!
bg: Здравей, {0}. Приятно ми е да се запознаем!

en: 12-hour clock
bg: 12-часов часовник

en: 24-hour clock
bg: 24-часов часовник

en: Symbol
bg: Символ

en: In the column heading
bg: В заглавието на колоната

en: In every table cell
bg: Във всяка клетка на таблица

en: Value formatting
bg: Форматиране на стойност

en: Full
bg: Пълна

en: No change from last {0}
bg: Без промяна от последния {0}

en: Connection to ''{0}:{1}'' successful, but could not connect to DB.
bg: Връзката с „{0}: {1}“ е успешна, но не може да се свърже с DB.

en: Connection to host ''{0}'' successful, but port {1} is invalid.
bg: Връзката с хоста „{0}“ е успешна, но портът {1} е невалиден.

en: Host ''{0}'' is not reachable
bg: Хостът „{0}“ не е достъпен

en: Unable to connect to database.
bg: Не може да се свърже с база данни.

en: Cannot connect to Database
bg: Не може да се свърже с база данни

en: You''re not allowed to specify a value for {0}.
bg: Нямате право да посочвате стойност за {0}.

en: You can''t specify a value for {0} if it''s already set in the JWT.
bg: Не можете да посочите стойност за {0}, ако тя вече е зададена в JWT.

en: You must specify a value for {0} in the JWT.
bg: Трябва да посочите стойност за {0} в JWT.

en: You can only specify a value for {0} in the JWT.
bg: Можете да посочите стойност само за {0} в JWT.

en: Error searching field values
bg: Грешка при търсене на стойности на полета

en: Error searching for remapping
bg: Грешка при търсене на повторно картографиране

en: Google Auth token appears to be incorrect.
bg: Токенът на Google Auth изглежда неправилен.

en: Double check that it matches in Google and Metabase.
bg: Проверете отново дали той съвпада в Google и Metabase.

en: Everything else
bg: Всичко друго

en: WARNING: You have enabled namespace tracing, which could log sensitive information like db passwords.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Активирали сте проследяване на пространство от имена, което може да регистрира чувствителна информация като db пароли.

en: Database Upgrade Required
bg: Необходимо е надстройване на базата данни

en: NOTICE: Your database requires updates to work with this version of Metabase.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Вашата база данни изисква актуализации, за да работи с тази версия на Metabase.

en: Please execute the following sql commands on your database before proceeding.
bg: Моля, изпълнете следните SQL команди във вашата база данни, преди да продължите.

en: Once your database is updated try running the application again.
bg: След като вашата база данни се актуализира, опитайте да стартирате приложението отново.

en: Database requires manual upgrade.
bg: Базата данни изисква ръчно надстройване.

note: Tell transaction to automatically `.rollback` instead of `.commit` when the transaction finishes
en: Set transaction to automatically roll back...
bg: Задайте транзакцията да се връща автоматично ...

note: Disable auto-commit. This should already be off but set it just to be safe
en: Disable auto-commit...
bg: Деактивиране на автоматичното фиксиране ...

en: Set default db connection with connection pool...
bg: Задайте db връзка по подразбиране с пул от връзки ...

en: Successfully verified {0} {1} application database connection.
bg: Успешно потвърдена връзка с база данни на приложението {0} {1}.

note: if both of the decoders above fail, then the date string is invalid
en: Don''t know how to parse date param ''{0}'' — invalid format
bg: Не знам как да анализирам параметъра на датата „{0}“ - невалиден формат

en: The sub-query from referenced question #{0} failed with the following error: {1}
bg: Подзаявката от препратен въпрос № {0} не успя със следната грешка: {1}

en: WARNING: Metabase only officially supports MySQL {0}/MariaDB {1} and above.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Metabase поддържа официално само MySQL {0} / MariaDB {1} и по-нови версии.

en: All Metabase features may not work properly when using an unsupported version.
bg: Всички функции на Metabase може да не работят правилно, когато използвате неподдържана версия.

en: Unable to substitute parameters
bg: Параметрите не могат да бъдат заменени

en: Cannot run the query: missing required parameters: {0}
bg: Заявката не може да се изпълни: липсват необходимите параметри: {0}

en: Don''t know how to parse {0} {1} as a temporal literal
bg: Не знам как да анализирам {0} {1} като временен литерал

en: Setting {0} database timezone with statement: {1}
bg: Задаване на {0} часова зона на базата данни с изявление: {1}

en: Error setting connection to readwrite
bg: Грешка при настройването на връзката за четене

en: Failed to set timezone ''{0}'' for {1} database
bg: Неуспешно задаване на часовата зона '' {0} '' за базата данни {1}

en: Error setting transaction isolation level for {0} database to {1}
bg: Грешка при задаване на ниво на изолиране на транзакциите за {0} база данни на {1}

en: Error setting connection to read-only
bg: Грешка при настройването на връзката само за четене

en: Error setting default holdability for connection
bg: Грешка при задаване на задържане по подразбиране за връзка

en: Error setting result set fetch direction to FETCH_FORWARD
bg: Грешка при настройката на резултата зададе посоката на извличане на FETCH_FORWARD

en: Query canceled, calling PreparedStatement.cancel()
bg: Заявката е анулирана, извиква се PreparedStatement.cancel ()

en: Failed to connect to database
bg: Неуспешно свързване с база данни

en: Unable to determine connection properties for driver {0}
bg: Не може да се определят свойствата на връзката за драйвер {0}

en: Error fetching field values
bg: Грешка при извличането на стойностите на полетата

en: You cannot set {0}; it is a read-only setting.
bg: Не можете да зададете {0}; това е настройка само за четене.

en: defsetting descriptions strings must have `:visibilty` `:internal`, `:setter` `:none`, or internationalized, found: `{0}`
bg: десетиращите описания низове трябва да имат ": visibilty" ": internal", ": setter" ": none" или интернационализирани, намерено: "{0}"

en: Setting {0} is internal
bg: Настройката {0} е вътрешна

en: Loading local plugin manifest at {0}
bg: Зарежда се локален манифест на приставката на {0}

en: Google Analytics tracking code.
bg: Проследяващ код на Google Analytics.

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via email
bg: Изпращане на импулс ({0}: {1}) с {2} карти по имейл

en: Sending Pulse ({0}: {1}) with {2} Cards via Slack
bg: Изпращане на импулс ({0}: {1}) с {2} карти чрез Slack

en: Rendering pulse card with chart-type {0} and render-type {1}
bg: Рендериране на импулсна карта с тип диаграма {0} и тип рендериране {1}

note: TODO  - there is code that calls this in `render.body` regardless of the types of values
en: FIXME: These aren''t valid temporal literals: {0} {1}. Why are we attempting to format them as such?
bg: FIXME: Това не са валидни временни литерали: {0} {1}. Защо се опитваме да ги форматираме като такива?

en: Error reducing result rows
bg: Грешка при намаляване на редовете с резултати

en: Unexpected nil result
bg: Неочакван нулев резултат

en: Query timed out after {0} ms, raising timeout exception.
bg: Времето за изчакване на заявката изтече след {0} мс, повишавайки изключение за изчакване.

en: Timed out after {0}.
bg: Времето за изчакване е след {0}.

en: Query canceled before finishing.
bg: Заявката е анулирана преди завършване.

en: Unknown query type {0}
bg: Неизвестен тип заявка {0}

en: Error purging old cache entires
bg: Грешка при изчистването на стария кеш се включва

en: Caching results for next time for query with hash {0}.
bg: Кеширане на резултатите за следващ път за заявка с хеш {0}.

en: Error saving query results to cache.
bg: Грешка при запазване на резултатите от заявката в кеш.

en: Successfully cached results for query.
bg: Успешно кеширани резултати за заявка.

en: Query took {0} to run; miminum for cache eligibility is {1}
bg: Заявката отне {0} за изпълнение; miminum за допустимост за кеш е {1}

en: Results are too large to cache.
bg: Резултатите са твърде големи за кеширане.

en: Serialization timed out after {0}.
bg: Времето за сериализация изтече след {0}.

en: Error parsing serialized results
bg: Грешка при синтактичния анализ на сериализираните резултати

en: Error purging old cache entries
bg: Грешка при изчистването на старите записи в кеша

en: Caching results for query with hash {0}.
bg: Кеширане на резултати за заявка с хеш {0}.

en: Cannot save QueryExecution, missing :context
bg: Не може да се запази QueryExecution, липсва: контекст

en: Error saving query execution info
bg: Грешка при запазване на информация за изпълнение на заявката

en: Unable to resolve database for query: missing or invalid `:database` ID.
bg: Не може да се разреши база данни за заявка: липсващ или невалиден идентификатор на „: база данни“.

en: Unable to resolve driver for query
bg: Не може да се разреши драйвер за заявка

en: Referenced question #{0} could not be found
bg: Препратен въпрос № {0} не можа да бъде намерен

en: Referenced query is from a different database
bg: Запитването, на което се прави препратка, е от друга база данни

en: This query has circular referencing sub-queries.
bg: Тази заявка има циркулярни препратки към подзаявки.

en: These questions seem to be part of the problem: "{0}" and "{1}".
bg: Тези въпроси изглежда са част от проблема: „{0}“ и „{1}“.

en: Error recording results metadata for query
bg: Грешка при запис на метаданни за резултатите за заявка

en: Query result
bg: Резултат от заявката

en: Error generating insights for column:
bg: Грешка при генериране на статистика за колона:

en: Sending abandonment email!
bg: Изпращане на имейл за изоставяне!

en: You can create saved metrics to add a named metric option. Saved metrics include the aggregation type, the aggregated field, and optionally any filter you add. As an example, you might use this to create something like the official way of calculating "Average Price" for an Orders table.
bg: Можете да създадете запазени метрики, за да добавите опция с име метрика. Запазените показатели включват типа на агрегиране, агрегираното поле и по избор всеки филтър, който добавяте. Като пример можете да използвате това, за да създадете нещо като официалния начин за изчисляване на "Средна цена" за таблица за поръчки.

en: Select and add filters to create your new segment.
bg: Изберете и добавете филтри, за да създадете своя нов сегмент.

en: Alphabetical
bg: Азбучно

en: Smart
bg: Умен

en: Column order: {0}
bg: Поръчка на колона: {0}

en: Unhide all
bg: Разкрийте всички

en: Hide all
bg: Скрий всичко

en: Unhide
bg: Разкрийте

en: New metric
bg: Нова метрика

en: Create metrics to add them to the Summarize dropdown in the query builder
bg: Създайте показатели, за да ги добавите към падащото меню Summarize в конструктора на заявки

en: New segment
bg: Нов сегмент

en: Filter by table
bg: Филтрирайте по таблица

en: Checking HTTPS...
bg: Проверява се HTTPS ...

en: It looks like HTTPS is not properly configured
bg: Изглежда, че HTTPS не е конфигуриран правилно

en: Redirect to HTTPS
bg: Пренасочване към HTTPS

en: Localization
bg: Локализация

en: Instance language
bg: Език по подразбиране

en: Localization options
bg: Опции за локализация

en: This database doesn't have any tables.
bg: Тази база данни няма таблици.

en: This field only accepts a single value because it's used in a SQL query.
bg: Това поле приема само една стойност, защото се използва в SQL заявка.

en: Service Accounts
bg: Сметки за услуги

en: Metabase connects to Big Query via {0}.
bg: Metabase се свързва с Big Query чрез {0}.

en: Continue using an OAuth application to connect
bg: Продължете да използвате приложение OAuth за свързване

en: We recommend switching to use {0} instead of an OAuth application to connect to BigQuery
bg: Препоръчваме да превключите към използване на {0} вместо приложение OAuth за свързване с BigQuery

en: Connect to a Service Account instead
bg: Вместо това се свържете със акаунт за услуга

en: invalid JSON
bg: невалиден JSON

en: SSH private key
bg: SSH частен ключ

en: Paste the contents of your ssh private key here
bg: Поставете тук съдържанието на вашия ssh частен ключ

en: Passphrase for the SSH private key
bg: Пропуск за частния ключ на SSH

en: SSH Authentication
bg: SSH удостоверяване

en: SSH Key
bg: SSH ключ

en: Server SSL certificate chain
bg: Сървърна верига за SSL сертификати

en: Paste the contents of the server's SSL certificate chain here
bg: Поставете тук съдържанието на веригата от SSL сертификати на сървъра

en: Paste a connection string
bg: Поставете низ за връзка

en: Fill out individual fields
bg: Попълнете отделни полета

en: Enter some SQL here so you can reuse it later
bg: Въведете малко SQL тук, за да можете да го използвате повторно по-късно

en: Give your snippet a name
bg: Дайте име на вашия фрагмент

en: Current Customers
bg: Настоящи клиенти

en: Add a description
bg: Добави описание

en: Use site default
bg: Използвайте сайта по подразбиране

en: find
bg: намирам

en: replace
bg: замени

en: The text to find.
bg: Текстът за намиране.

en: The text to use as the replacement.
bg: Текстът, който да се използва като заместител.

en: Editing {0}
bg: Редактиране на {0}

en: Create your new snippet
bg: Създайте новия си фрагмент

en: Archived snippets
bg: Архивирани фрагменти

en: Snippets are reusable bits of SQL
bg: Фрагментите са битове за SQL за многократна употреба

en: Create a snippet
bg: Създайте фрагмент

en: Snippets
bg: Фрагменти

en: SQL Snippets
bg: SQL фрагменти

en: Your language is set to {0}
bg: Езикът ви е зададен на {0}

en: What's your preferred language?
bg: Кой е предпочитаният от вас език?

en: This language will be used throughout Metabase and will be the default for new users.
bg: Този език ще се използва в Metabase и ще бъде по подразбиране за нови потребители.

en: We filtered out {0} row(s) containing null values.
bg: Филтрирахме {0} ред / и, съдържащи нулеви стойности.

en: Show values for this series
bg: Показване на стойности за тази поредица

en: Question''s average execution duration is {0}; using ''magic'' TTL of {1}
bg: Средната продължителност на изпълнение на въпроса е {0}; използвайки „магически“ TTL от {1}

en: A snippet with that name already exists. Please pick a different name.
bg: Фрагмент с това име вече съществува. Моля, изберете друго име.

en: [Unknown Metric]
bg: [Неизвестна метрика]

en: [Unknown Segment]
bg: [Неизвестен сегмент]

en: Error writing error to output stream
bg: Грешка при записване на грешка в изходния поток

en: Caught unexpected Exception in streaming response body
bg: Хвана неочаквано изключение в тялото на отговора за стрийминг

en: bound-fn caught unexpected Exception
bg: bound-fn улови неочаквано изключение

en: Error determining whether HTTP request was canceled
bg: Грешка при определяне дали HTTP заявката е била отменена

en: Check cancelation status timed out after {0}
bg: Проверете времето за анулиране на времето за изчакване след {0}

en: Unexpected exception in do-f-async
bg: Неочаквано изключение в do-f-async

en: Unexpected exception writing error response
bg: Неочакван отговор на грешка при писане на изключение

en: Server certificate not trusted - did you specify the correct SSL certificate chain?
bg: Сертификатът на сървъра не е надежден - посочихте ли правилната верига на SSL сертификати?

en: Server appears to require SSL - please enable SSL above
bg: Изглежда, че сървърът изисква SSL - моля, активирайте SSL по-горе

en: Username
bg: Потребителско име

en: Don''t know how to parse parameter of type {0}
bg: Не знам как да анализирам параметър от тип {0}

en: Invalid :card parameter: missing `:card-id`
bg: Невалиден: параметър на картата: липсва `: card-id`

en: Unable to resolve Snippet: missing `:snippet-id`
bg: Не може да се разреши Snippet: липсва `: snippet-id`

en: Snippet {0} {1} not found.
bg: Фрагментът {0} {1} не е намерен.

en: Error determining value for parameter
bg: Грешка при определяне на стойността на параметъра

en: Error building query parameter map
bg: Грешка при изграждането на карта с параметри на заявката

en: {0} ({1} DB calls)
bg: {0} ({1} DB обаждания)

en: App DB connections: {0}/{1}
bg: Връзки с DB за приложения: {0} / {1}

en: Jetty threads: {0}/{1} ({2} idle, {3} queued)
bg: Конци на джета: {0} / {1} ({2} в неактивност, {3} на опашка)

en: ({0} total active threads)
bg: (Общо {0} активни нишки)

en: Queries in flight: {0}
bg: Запитвания в полет: {0}

en: ({0} queued)
bg: ({0} на опашка)

en: Collection must be in the same namespace as its parent
bg: Колекцията трябва да бъде в същото пространство на имена като нейния родител

en: Personal Collections must be in the default namespace
bg: Личните колекции трябва да са в пространството на имената по подразбиране

en: You cannot move a Collection to a different namespace once it has been created.
bg: Не можете да премествате колекция в друго пространство от имена, след като е създадена.

en: Collection does not exist.
bg: Колекцията не съществува.

en: A {0} can only go in Collections in the {1} namespace.
bg: А {0} може да отиде само в Колекции в пространството от имена {1}.

en: Error sending database deletion notification
bg: Грешка при изпращане на известие за изтриване на база данни

en: You cannot update the creator_id of a NativeQuerySnippet.
bg: Не можете да актуализирате Creator_id на NativeQuerySnippet.

en: Error fetching value of Setting
bg: Грешка при извличането на стойността на настройката

en: The language that should be used for Metabase's UI, system emails, pulses, and alerts.
bg: Езикът, който трябва да се използва за потребителския интерфейс на Metabase, системните имейли, импулси и сигнали.

en: This is also the default language for all users, which they can change from their own account settings.
bg: Това е и езикът по подразбиране за всички потребители, който те могат да променят от собствените си настройки на акаунта.

en: Invalid locale {0}
bg: Невалиден локал {0}

en: Force all traffic to use HTTPS via a redirect, if the site URL is HTTPS
bg: Принудете целия трафик да използва HTTPS чрез пренасочване, ако URL адресът на сайта е HTTPS

en: Cannot redirect requests to HTTPS unless `site-url` is HTTPS.
bg: Не може да пренасочва заявки към HTTPS, освен ако адресът на сайта (site-url) не е HTTPS.

en: Error registering fonts: Metabase will not be able to send Pulses.
bg: Грешка при регистрацията на шрифтове: Metabase няма да може да изпраща импулси.

en: This is a known issue with certain JVMs. See {0} and for more details.
bg: Това е известен проблем с някои JVM. Вижте {0} и за повече подробности.

en: Error rendering Pulse
bg: Грешка при изобразяването на Pulse

en: Query timed out after {0}, raising timeout exception.
bg: Времето за изчакване на заявката изтече след {0}, повишавайки изключение за изчакване

en: No fields found for table {0}.
bg: Не са намерени полета за таблица {0}.

en: Case
bg: Дело

en: Variance of {0}
bg: Дисперсия на {0}

en: Median of {0}
bg: Медиана на {0}

en: {0}th percentile of {1}
bg: {0}-ти процентил от {1}

en: Not caching results: results are larger than {0} KB
bg: Резултатите не се кешират: резултатите са по-големи от {0} KB

en: Cannot cache results: expected byte array, got {0}
bg: Резултатите не могат да се кешират: очакван байтов масив, има {0}

en: Request is closed; no one to return cached results to
bg: Заявката е затворена; няма кой да върне кеширани резултати

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}
bg: Грешка при опит за извличане на кеширани резултати за заявка с хеш {0}

en: Error preparing statement to fetch cached query results
bg: Грешка при подготовката на изявление за извличане на кеширани резултати от заявка

en: Error processing query: {0}
bg: Грешка при обработката на заявката: {0}

en: Unexpected exception in endpoint
bg: Неочаквано изключение в крайна точка

en: Unexpected Exception in API request handler
bg: Неочаквано изключение в обработчика на заявки за API

en: Error reducing {0}
bg: Грешка при намаляване на {0}

en: Error generating timeseries insight keyed by: {0}
bg: Грешка при генерирането на статистика за времевите серии, въведена от: {0}

en: Database position of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
bg: Позицията на базата данни на {0} е променена от '' {1} '' на '' {2} ''.

en: Unscheduling task for Database {0}: trigger: {1}
bg: Задача за непланиране за база данни {0}: спусък: {1}

en: value must be a keyword or string.
bg: стойност трябва да е ключова дума или низ.

en: String must be a valid two-letter ISO language or language-country code e.g. 'en' or 'en_US'.
bg: Низът трябва да е валиден двубуквен ISO език или код на държава-език, например „en“ или „en_US“.

en: Rows {0}-{1}
bg: Редове {0}-{1}

en: Audit
bg: Одит

en: User attribute configuration (optional)
bg: Конфигурация атрибути на потребител (по избор)

en: Using {0}
bg: Използва {0}

en: Set up SAML-based SSO
bg: Настройте SAML-базирано SSO

en: SAML Authentication
bg: SAML удостоверяване

en: Configure your identity provider (IdP)
bg: Конфигурирайте вашия доставчик на услуги за удостоверяване на самоличност (IdP)

en: Your identity provider will need the following info about Metabase.
bg: Вашият доставчик на доставчик на услуги за удостоверяване на самоличност ще се нуждае от следната информация за Metabase.

en: URL the IdP should redirect back to
bg: URL адрес, към който IdP трябва да пренасочи обратно

en: This is called the Single Sign On URL in Okta, the Application Callback URL in Auth0,
    and the ACS (Consumer) URL in OneLogin.
bg: Това се нарича URL за единичен вход (SSO) в Okta, URL адрес за обратно извикване на приложението в Auth0,
    и ACS (потребителски) URL в OneLogin.

en: SAML attributes
bg: SAML атрибути

en: In most IdPs, you'll need to put each of these in an input box labeled
    "Name" in the attribute statements section.
bg: В повечето IdP ще трябва да поставите всеки от тях в поле за въвеждане, обозначено
    „Name“ в раздела с изявления за атрибути.

en: User's email attribute
bg: Атрибут на имейл на потребителя

en: User's first name attribute
bg: Атрибут на собственото име на потребителя

en: User's last name attribute
bg: Атрибут на фамилното име на потребителя

en: Tell Metabase about your identity provider
bg: Кажете на Metabase за вашия доставчик за проверка на самоличност

en: Metabase will need the following info about your provider.
bg: Metabase ще се нуждае от следната информация за вашия доставчик.

en: SAML Identity Provider URL
bg: URL адрес на доставчика за проверка на самоличност на SAML

en: SAML Identity Provider Certificate
bg: Сертификат за доставчик за проверка на самоличност SAML

en: SAML Application Name
bg: Име на приложението SAML

en: Sign SSO requests (optional)
bg: Подписване на заявки за SSO (по избор)

en: SAML Keystore Path
bg: Път на хранилището на SAML

en: SAML Keystore Password
bg: Парола за хранилище на ключове SAML

en: Shh...
bg: Шшш ...

en: SAML Keystore Alias
bg: Псевдоним на SAML Keystore

en: Synchronize group membership with your SSO
bg: Синхронизирайте членството в група с вашия SSO

en: To enable this, you'll need to create mappings to tell Metabase which group(s) your users should
    be added to based on the SSO group they're in.
bg: За да активирате това, ще трябва да създадете съпоставяния, за да кажете на Metabase кои групи да използват вашите потребители
    да бъдат добавени към групата SSO, в която се намират.

en: Group Name
bg: Име на групата

en: Group attribute name
bg: Име на атрибута на групата

en: Note:
bg: Забележка:

en: If you change any of the settings of an existing SAML active setup, then you will need to restart Metabase for them to take effect.
bg: Ако промените някоя от настройките на съществуваща активна настройка на SAML, ще трябва да рестартирате Metabase, за да влязат в сила.

en: Allows users to login via a SAML Identity Provider.
bg: Позволява на потребителите да влизат чрез доставчик на самоличност SAML.

en: Allows users to login via a JWT Identity Provider.
bg: Позволява на потребителите да влизат чрез доставчик на самоличност JWT.

en: Enable Password Authentication
bg: Активирайте удостоверяване с парола

en: When enabled, users can additionally log in with email and password.
bg: Когато е активирано, потребителите могат допълнително да влизат с имейл и парола.

en: Notify admins of new SSO users
bg: Уведомете администраторите на новите потребители на SSO

en: When enabled, administrators will receive an email the first time a user uses Single Sign-On.
bg: Когато са активирани, администраторите ще получат имейл първия път, когато потребителят използва Единен вход.

en: Use the settings below to configure your SSO via SAML. If you have any questions, check out our {0}.
bg: Използвайте настройките по-долу, за да конфигурирате вашия SSO чрез SAML. Ако имате някакви въпроси, разгледайте нашата {0}.

en: documentation
bg: документация

en: SAML Identity Provider URI
bg: URI на доставчика на самоличност на SAML

en: JWT Authentication
bg: JWT удостоверяване

en: JWT Identity Provider URI
bg: URI на доставчика на самоличност на JWT

en: String used by the JWT signing key
bg: Низ, използван от ключа за подписване на JWT

en: Embedding the entire Metabase app
bg: Вграждане на цялото приложение Metabase

en: If you want to embed all of Metabase, enter the origins of the websites or web apps where you want to allow embedding in an iframe, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
bg: Ако искате да вградите цялата Metabase, въведете произхода на уебсайтовете или уеб приложенията, където искате да разрешите вграждането в рамка, разделена с интервал. Ето {0} какво може да се въведе.

en: Grant sandboxed access to this table
bg: Осигурете достъп тип "Пясъчник" до тази таблица

en: When users in this group view this table they'll see a version of it that's filtered by their user attributes, or a custom view of it based on a saved question.
bg: Когато потребителите в тази група преглеждат тази таблица, ще видят нейната версия, която е филтрирана по техните потребителски атрибути, или персонализиран изглед на базата на запазен въпрос.

en: How do you want to filter this table for users in this group?
bg: Как искате да филтрирате тази таблица за потребители в тази група?

en: Pick a saved question that returns the custom view of this table that these users should see.
bg: Изберете запазен въпрос, който връща персонализирания изглед на тази таблица, който тези потребители трябва да виждат.

en: You can optionally add additional filters here based on user attributes. These filters will be applied on top of any filters that are already in this saved question.
bg: По желание можете да добавите допълнителни филтри тук въз основа на потребителските атрибути. Тези филтри ще бъдат приложени върху всички филтри, които вече са в този запазен въпрос.

en: For this option to work, your users need to have some attributes
bg: За да работи тази опция, вашите потребители трябва да имат някои атрибути

en: To add additional filters, your users need to have some attributes
bg: За да добавите допълнителни филтри, вашите потребители трябва да имат някои атрибути

en: No user attributes
bg: Няма потребителски атрибути

en: Pick a user attribute
bg: Изберете потребителски атрибут

en: Pick a parameter
bg: Изберете параметър

en: Pick a column
bg: Изберете колона

en: Users in {0} can view
bg: Потребителите в {0} могат да преглеждат

en: rows in the {0} question
bg: редове във въпроса {0}

en: rows in the {0} table
bg: редове в таблицата {0}

en: where {0} equals {1}
bg: където {0} е равно на {1}

en: and {0} equals {1}
bg: и {0} е равно на {1}

en: You can add attributes automatically by setting up an SSO that uses SAML, or you can enter them manually by going to the People section and clicking on the … menu on the far right.
bg: Можете да добавяте атрибути автоматично, като настроите SSO, който използва SAML, или можете да ги въведете ръчно, като отидете в секцията Хора и щракнете върху менюто ... вдясно.

en: User attribute
bg: Потребителски атрибут

en: We can automatically get your users’ attributes if you’ve set up SSO, or you can add them manually from the "…" menu in the People section of the Admin Panel.
bg: Можем автоматично да получим атрибутите на вашите потребители, ако сте настроили SSO, или можете да ги добавите ръчно от менюто "..." в раздела Потребители на Администраторския панел.

en: Parameter or variable
bg: Параметър или променлива

en: equals
bg: е равно на

en: Grant sandboxed access
bg: Предоставете достъп тип "Пясъчник"

en: Sandboxed access
bg: Достъп тип "Пясъчник"

en: Edit sandboxed access
bg: Редактирайте достъпа тип "Пясъчник"

en: Edit folder details
bg: Редактиране на подробности за папката

en: Change permissions
bg: Промяна на разрешенията

en: Create your new folder
bg: Създайте новата си папка

en: New folder
bg: Нова папка

en: We're having trouble validating your token
bg: Има проблем с валидирането на маркера ви

en: Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers
bg: Моля, проверете отново дали вашият инстанс може да се свърже със сървърите на Metabase

en: Get help
bg: Потърси помощ

en: Get even more out of Metabase with the Enterprise Edition
bg: Вземете още повече от Metabase с Enterprise Edition

en: All the tools you need to quickly and easily provide reports for your customers, or to help you run and monitor Metabase in a large organization
bg: Всички инструменти, от които се нуждаете, за да предоставяте бързо и лесно отчети на вашите клиенти или да стартирате и наблюдавате Metabase в голяма организация

en: Activate a license
bg: Активирайте лиценз

en: Your trial is active with these features
bg: Пробният ви период е активен с тези функции

en: Trial expires {0}
bg: Пробният период изтича {0}

en: Need help? Ready to buy?
bg: Нужда от помощ? Готови ли сте да купите?

en: Talk to us
bg: Говори ни

en: Your trial has expired
bg: Пробният ви период изтече

en: Need more time? Ready to buy?
bg: Имате нужда от повече време? Готови ли сте да купите?

en: Your features are active!
bg: Вашите функции са активни!

en: Your licence is valid through {0}
bg: Вашият лиценз е валиден до {0}

en: Your license has expired
bg: Лицензът ви е изтекъл

en: It expired on {0}
bg: Той изтече на {0}

en: Want to renew your license?
bg: Искате ли да подновите лиценза си?

en: Learn how to use this
bg: Научете как да използвате това

en: Not included in your current plan
bg: Не е включен в текущия ви план

en: Enter the token you recieved from the store
bg: Въведете символа, който сте получили от магазина

en: Activate
bg: Активирайте

en: Need help?
bg: Нужда от помощ?

en: More info about your problem.
bg: Повече информация за вашия проблем.

en: Contact support
bg: Свържете се с екипа за поддръжка

en: Enterprise
bg: Предприятие

en: Data sandboxes
bg: Данни в "Пясъчник"

en: Make sure you're showing the right people the right data with automatic and secure filters based on user attributes.
bg: Уверете се, че показвате на правилните хора правилните данни с автоматични и сигурни филтри, базирани на потребителски атрибути.

en: White labeling
bg: Под собствана марка

en: Match Metabase to your brand with custom colors, your own logo and more.
bg: Съчетайте Metabase с вашата марка с персонализирани цветове, ваше собствено лого и др.

en: Auditing
bg: Одит

en: Keep an eye on performance and behavior with robust auditing tools.
bg: Следете производителността и поведението със здрави инструменти за одит.

en: Single sign-on
bg: Единичен вход

en: Provide easy login that works with your exisiting authentication infrastructure.
bg: Осигурете лесно влизане, което работи с вашата съществуваща инфраструктура за удостоверяване.

en: Store
bg: Съхранявайте

en: Application Name
bg: Име на приложението

en: Color Palette
bg: Цветова палитра

en: Logo
bg: Лого

en: Landing Page
bg: Целева страница

en: No groups
bg: Няма групи

en: Permissions for {0}
bg: Разрешения за {0}

en: Permissions for this folder
bg: Разрешения за тази папка

en: Grant Edit access
bg: Предоставяне на достъп за редактиране

en: Can modify snippets in this folder
bg: Може да променя фрагменти в тази папка

en: Grant View access
bg: Предоставяне на достъп за преглед

en: Can insert and use snippets in this folder, but can't edit the SQL they contain
bg: Може да вмъква и използва фрагменти в тази папка, но не може да редактира съдържащия се в тях SQL

en: Can't view or insert snippets in this folder
bg: Не мога да прегледам или вмъкна фрагменти в тази папка

en: Also change sub-folders
bg: Сменете и подпапки

en: First day of the week
bg: Първи ден от седмицата

en: There was an issue signing in with Google. Please contact an administrator.
bg: Възникна проблем при влизането с Google. Моля, свържете се с администратор.

en: on the
bg: на

en: at
bg: в

en: Open the Metabase actions menu
bg: Отворете менюто за действия на Metabase

en: Do nothing
bg: Не правете нищо

en: Go to a custom destination
bg: Отидете до персонализирана дестинация

en: Update a dashboard filter
bg: Актуализирайте филтър на таблото за управление

en: {0} updates {1} filter | {0} updates {1} filters
bg[0]: {0} актуализира {1} филтър
bg[1]: {0} актуализира {1} филтри

en: {0} goes to {1}
bg: {0} отива на {1}

en: On-click behavior for each column
bg: Поведение при кликване за всяка колона

en: Go to custom destination
bg: Отидете до персонализирана дестинация

en: Open the actions menu
bg: Отворете менюто за действия

en: Click behavior for {0}
bg: Поведение на кликване за {0}

en: Pick one or more filters to update
bg: Изберете един или повече филтри за актуализиране

en: Saved question
bg: Запазен въпрос

en: Link to
bg: Връзка към

en: Enter a URL to link to
bg: Въведете URL адрес, към който да се свържете

en: You can insert the value of a column or dashboard filter using its name, like this: {{some_column}}
bg: Можете да вмъкнете стойността на филтър за колона или табло, като използвате името му, по следния начин: {{some_column}}

en: e.g. http://acme.com/id/{{user_id}}
bg: напр. http://acme.com/id/{{user_id}}

en: Pick a dashboard...
bg: Изберете табло за управление ...

en: Pick a question...
bg: Изберете въпрос ...

en: Pick a dashboard to link to
bg: Изберете табло за управление, към което да се свържете

en: Pick a question to link to
bg: Изберете въпрос, към който да се свържете

en: Pass values to this dashboard's filters (optional)
bg: Предавайте стойности на филтрите на това табло (по избор)

en: Pass values to this question's variables (optional)
bg: Предава стойности на променливите на този въпрос (по избор)

en: Pass values to filter this question (optional)
bg: Предайте стойности за филтриране на този въпрос (по избор)

en: Dashboard filters
bg: Филтри на таблото

en: User attributes
bg: Потребителски атрибути

en: Customize link text (optional)
bg: Персонализиране на текста на връзката (по избор)

en: E.x. Details for {{Column Name}}
bg: E.x. Подробности за {{Име на колона}}

en: Values you can reference
bg: Стойности, на които можете да се позовете

en: No available targets
bg: Няма налични цели

en: filter
bg: филтър

en: variable
bg: променлива

en: Other available filters
bg: Други налични филтри

en: Avaliable filters
bg: Налични филтри

en: Other available variables
bg: Други налични променливи

en: Avaliable variables
bg: Допустими променливи

en: Other available columns
bg: Други налични колони

en: Avaliable columns
bg: Достъпни колони

en: user attribute
bg: потребителски атрибут

en: Text card
bg: Текстова карта

en: Click behavior
bg: Поведение на щракване

en: Visualization options
bg: Опции за визуализация

en: Edit series
bg: Редактиране на поредицата

en: Add series
bg: Добавяне на поредица

en: On click
bg: При щракване

en: Change title and description
bg: Промяна на заглавието и описанието

en: You've updated embedded params and will need to update your embed code.
bg: Актуализирали сте вградени параметри и ще трябва да актуализирате своя код за вграждане.

en: Add question
bg: Добавете въпрос

en: You're editing this dashboard.
bg: Редактирате това табло за управление.

en: Column to filter on
bg: Колона за филтриране

en: snippet collection
bg: колекция от фрагменти

en: snippet collections
bg: колекции от фрагменти

en: Give your folder a name
bg: Дайте име на вашата папка

en: Something short but sweet
bg: Нещо кратко, но сладко

en: Folder this should be in
bg: Папка, в която трябва да бъде

en: Open the action menu
bg: Отворете менюто за действие

en: {0} column has custom behavior | {0} columns have custom behavior
bg[0]: Колона {0} има персонализирано поведение
bg[1]: {0} колони имат персонализирано поведение

en: Go to...
bg: Отидете на ...

en: Go to dashboard
bg: Отиди до таблото

en: Go to question
bg: Отидете на въпрос

en: Go to url
bg: Отидете на url

en: Filter this dashboard
bg: Филтрирайте това табло за управление

en: Returns the count of rows in the selected data.
bg: Връща броя на редовете в избраните данни.

en: The column or number to sum.
bg: Колоната или числото за сумиране.

en: The numeric column to get standard deviation of.
bg: Числовата колона, за да се получи стандартно отклонение на.

en: The numeric column whose values to average.
bg: Числовата колона, чиито стойности се осредняват.

en: Returns the smallest value found in the column
bg: Връща най-малката стойност, намерена в колоната

en: Sums up the specified column only for rows where the condition is true.
bg: Обобщава посочената колона само за редове, където условието е вярно.

en: Returns the numeric variance for a given column.
bg: Връща числовата дисперсия за дадена колона.

en: Temperature
bg: Температура

en: The column or number to get the variance of.
bg: Колоната или числото, за да се получи дисперсията.

en: Returns the median value of the specified column.
bg: Връща средната стойност на посочената колона.

en: The column or number to get the median of.
bg: Колоната или числото, за да се получи медианата на.

en: percentile-value
bg: процентил-стойност

en: Returns the value of the column at the percentile value.
bg: Връща стойността на колоната при процентилна стойност.

en: The column or number to get the percentile of.
bg: Колоната или числото, за да получите процентила на.

en: The value of the percentile.
bg: Стойността на процентила.

en: Returns the string of text in all lower case.
bg: Връща низа от текст с малки букви.

en: The column with values to convert to lower case.
bg: Колоната със стойности за преобразуване в малки букви.

en: Returns the text in all upper case.
bg: Връща текста с главни букви.

en: The column or text to return a portion of.
bg: Колоната или текстът, за да се върне част от.

en: The column or text to search through.
bg: Колоната или текстът за търсене.

en: Combine two or more strings of text together.
bg: Комбинирайте два или повече низа от текст заедно.

en: The column or text to begin with.
bg: Колоната или текстът за начало.

en: This will be added to the end of value1, and so on.
bg: Това ще бъде добавено към края на value1 и т.н.

en: Enormous
bg: Огромно

en: Gigantic
bg: Гигантски

en: Returns the number of characters in text.
bg: Връща броя на символите в текста.

en: The column or text you want to get the length of.
bg: Колоната или текстът, на който искате да получите дължината.

en: The column or text you want to trim.
bg: Колоната или текстът, които искате да отрежете.

en: Returns the absolute (positive) value of the specified column.
bg: Връща абсолютната (положителна) стойност на посочената колона.

en: Debt
bg: Дълг

en: The column or number to return absolute (positive) value of.
bg: Колоната или числото, за което се връща абсолютна (положителна) стойност.

en: Rounds a decimal number down.
bg: Закръглява десетично число надолу.

en: The column or number to round down.
bg: Колоната или номерът за закръгляване надолу.

en: Rounds a decimal number up.
bg: Закръглява десетично число нагоре.

en: The column or number to round up.
bg: Колоната или номерът за закръгляване.

en: Rounds a decimal number either up or down to the nearest integer value.
bg: Закръглява десетично число нагоре или надолу до най-близката целочислена стойност.

en: The column or number to round to nearest integer.
bg: Колоната или числото, което трябва да се закръгли до най-близкото цяло число.

en: Returns the square root.
bg: Връща квадратния корен.

en: Hypotenuse
bg: Хипотенуза

en: The column or number to return square root value of.
bg: Колоната или номерът, за които се връща квадратна коренна стойност.

en: exponent
bg: експонента

en: Raises a number to the power of the exponent value.
bg: Повишава число в степен на степенната стойност.

en: Length
bg: Дължина

en: The column or number raised to the exponent.
bg: Колоната или номерът, повдигнати до степента.

en: The value of the exponent.
bg: Стойността на степента.

en: Returns the base 10 log of the number.
bg: Връща основния дневник 10 на числото.

en: Value
bg: Стойност

en: The column or number to return the natural logarithm value of.
bg: Колоната или номерът за връщане на естествения логаритъм на.

en: Returns Euler's number, e, raised to the power of the supplied number.
bg: Връща числото на Ойлер, e, повишено до степента на предоставеното число.

en: Interest Months
bg: Месеци на лихви

en: The column or number to return the exponential value of.
bg: Колоната или числото, за да се върне експоненциалната стойност на.

en: The column or text to check.
bg: Колоната или текстът за проверка.

en: Checks a date or number column's values to see if they're within the specified range.
bg: Проверява стойностите на колоната за дата или число, за да види дали са в рамките на посочения диапазон.

en: Created At
bg: Създаден в

en: The date or numeric column that should be within the start and end values.
bg: Датата или числовата колона, която трябва да бъде в рамките на началната и крайната стойност.

en: The beginning of the range.
bg: Началото на диапазона.

en: The end of the range.
bg: Краят на диапазона.

en: Checks a date column's values to see if they're within the relative range.
bg: Проверява стойностите на колона за дата, за да види дали са в относителния диапазон.

en: The date column to return interval of.
bg: Колоната с дата за връщане на интервал от.

en: Period of interval, where negative values are back in time.
bg: Период от интервал, когато отрицателните стойности се връщат във времето.

en: Type of internal like "day", "month", "year".
bg: Тип вътрешни като "ден", "месец", "година".

en: The column or value to return.
bg: Колоната или стойността за връщане.

en: If value1 is empty, value2 gets returned if its not empty, and so on.
bg: Ако value1 е празно, value2 се връща, ако не е празно и т.н.

en: Tests an expression against a list of cases and returns the corresponding value of the first matching case, with an optional default value if nothing else is met.
bg: Тества израз срещу списък от случаи и връща съответната стойност на първия съвпадащ случай, с незадължителна стойност по подразбиране, ако не е изпълнено нищо друго.

en: The value that will be returned if the preceding condition is true, and so on.
bg: Стойността, която ще бъде върната, ако предходното условие е вярно и т.н.

en: Is null
bg: Е нула

en: Not null
bg: Не е нула

en: Additive sum of all the values of a column.
    e.x. total revenue over time.
bg: Адитивна сума на всички стойности на колона.
    напр. общ приход във времето.

en: Additive count of the number of rows.
    e.x. total number of sales over time.
bg: Брой адитиви на броя редове.
    напр. общ брой продажби във времето.

en: Linked filters
bg: Свързани филтри

en: Label
bg: Етикет

en: Default value
bg: Стойност по подразбиране

en: No default
bg: Няма по подразбиране

en: To view this, {0} must be connected to at least one field.
bg: За да видите това, {0} трябва да е свързан поне с едно поле.

en: Limit this filter's choices
bg: Ограничете избора на този филтър

en: If you have another dashboard filter, you can limit the choices that are listed for this filter based on the selection of the other one.
bg: Ако имате друг филтър на таблото за управление, можете да ограничите избора, посочен за този филтър, въз основа на избора на другия.

en: So first, {0}.
bg: Така че първо, {0}.

en: add another dashboard filter
bg: добавете друг филтър на таблото за управление

en: If you toggle on one of these dashboard filters, selecting a value for that filter will limit the available choices for {0} filter.
bg: Ако превключите на един от тези филтри на таблото за управление, избирането на стойност за този филтър ще ограничи наличните възможности за избор на филтър {0}.

en: Filtering column
bg: Филтрираща колона

en: Filtered column
bg: Филтрирана колона

en: Enter user names or email addresses
bg: Въведете потребителски имена или имейл адреси

en: New snippet
bg: Нов фрагмент

en: {0}:00 PM
bg: {0}: 00 ч

en: 12:00 AM
bg: 00:00 ч

en: {0}:00 AM
bg: {0}: 00 ч

en: Hourly
bg: Почасово

en: Daily at {0}
bg: Всеки ден в {0}

en: Weekly at {0} on {1}
bg: Седмично в {0} на {1}

en: Monthly on the {0} {1} at {2}
bg: Месечно на {0} {1} в {2}

en: Delete this subscription
bg: Изтрийте този абонамент

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

en: Create a dashboard subscription
bg: Създайте абонамент за табло

en: Email it
bg: Изпратете го по имейл

en: You can send this dashboard regularly to users or email addresses.
bg: Можете да изпращате това табло за управление редовно до потребители или имейл адреси.

en: Send it to Slack
bg: Изпратете го на Slack

en: Pick a channel and a schedule, and Metabase will do the rest.
bg: Изберете канал и график, а Metabase ще свърши останалото.

en: Email this dashboard
bg: Изпратете това табло за управление по имейл

en: Don't send if there aren't results
bg: Не изпращайте, ако няма резултати

en: Attach results
bg: Прикачете резултати

en: Attachments can contain up to 2,000 rows of data.
bg: Прикачените файлове могат да съдържат до 2000 реда данни.

en: Send this dashboard to Slack
bg: Изпратете това табло за управление на Slack

en: Dashboard does not have a parameter with the ID {0}
bg: Таблото за управление няма параметър с идентификатор {0}

en: Parameter {0} does not have any Fields associated with it
bg: Параметърът {0} няма свързани полета

en: include must be either empty or the value 'tables'
bg: включва трябва да е или празно, или стойността "таблици"

en: `database` is required for all queries whose type is not `internal`.
bg: „база данни“ се изисква за всички заявки, чийто тип не е „вътрешен“.

en: Password login is disabled for this instance.
bg: Входът за парола е деактивиран за този случай.

en: Your account is disabled. Please contact your administrator.
bg: Вашият акаунт е деактивиран. Моля, свържете се с вашия администратор.

en: Your account is disabled.
bg: Вашият акаунт е деактивиран.

en: Invalid Slack token.
bg: Невалиден маркер Slack.

en: The ''{0}'' command is only available in Metabase Enterprise Edition.
bg: Командата '' {0} '' е налична само в Metabase Enterprise Edition.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are PRESENT.
bg: Разширенията на Metabase Enterprise Edition са НАСТОЯЩИ.

en: Usage of Metabase Enterprise Edition features are subject to the Metabase Commercial License.
bg: Използването на функциите на Metabase Enterprise Edition е предмет на Търговския лиценз на Metabase.

en: See {0} for details.
bg: Вижте {0} за подробности.

en: Metabase Enterprise Edition extensions are NOT PRESENT.
bg: Разширенията на Metabase Enterprise Edition НЕ СА.

en: You''re invited to join {0}''s {1}
bg: Поканени сте да се присъедините към {1} на {0}

en: {0} created a {1} account
bg: {0} създаде {1} акаунт

en: {0} accepted their {1} invite
bg: {0} прие тяхната {1} покана

en: [{0}] Password Reset Request
bg: [{0}] Заявка за нулиране на парола

en: [{0}] Notification
bg: [{0}] Известие

en: [{0}] Help make [{1}] better.
bg: [{0}] Помогнете да подобрите [{1}].

en: [{0}] Tell us how things are going.
bg: [{0}] Кажете ни как вървят нещата.

en: Error starting events listener
bg: Грешка при стартиране на слушателя на събития

en: Should we sync user attributes when someone logs in via LDAP?
bg: Трябва ли да синхронизираме потребителски атрибути, когато някой влезе чрез LDAP?

en: Comma-separated list of user attributes to skip syncing for LDAP users.
bg: Списък със потребителски атрибути, разделен със запетая, за да пропуснете синхронизирането за LDAP потребители.

en: Invalid token
bg: Невалиден Жетон

en: Slack API error: {0}
bg: Грешка в Slack API: {0}

en: Slack channel named `metabase_files` is missing!
bg: Слаб канал с име `metabase_files` липсва!

en: Please create or unarchive the channel in order to complete the Slack integration.
bg: Моля, създайте или деархивирайте канала, за да завършите интеграцията на Slack.

en: The channel is used for storing graphs that are included in Pulses and MetaBot answers.
bg: Каналът се използва за съхраняване на графики, които са включени в Импулси и отговорите на MetaBot.

en: Uploaded image
bg: Качено изображение

en: Error uploading file to Slack:
bg: Грешка при качването на файл в Slack:

en: Invalid session. Expected an instance of Session.
bg: Невалидна сесия. Очаква се екземпляр на сесия.

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is
bg: SameSite на сесийната бисквитка е конфигуриран на "Няма", но сайтът е

en: served over an insecure connection. Some browsers will reject
bg: поднесени по несигурна връзка. Някои браузъри ще отхвърлят

en: cookies under these conditions.
bg: бисквитки при тези условия.

en: Top folder
bg: Най-горната папка

en: :parameters must be a sequence of maps with String :id keys
bg: : параметрите трябва да са последователност от карти с ключове String: id

en: Invalid human-readable-values: values must be a sequence; each item must be nil or a string
bg: Невалидни човешки четими стойности: стойностите трябва да са последователност; всеки елемент трябва да е нула или низ

en: :values must be present to fetch :human_readable_values
bg: : стойностите трябва да присъстват за извличане: human_readable_values

en: Field values total length is > {0}.
bg: Общата дължина на стойностите на полето е> {0}.

en: snippet names cannot include '}' or start with spaces
bg: имената на фрагменти не могат да включват '}' или да започват с интервали

en: Error executing chain filter query
bg: Грешка при изпълнение на заявката за верижен филтър

en: Field {0} does not exist.
bg: Поле {0} не съществува.

en: Cannot search against non-Text Field {0} {1}
bg: Не може да се търси в нетекстово поле {0} {1}

en: Granting permissions for group {0}: {1}
bg: Предоставяне на разрешения за група {0}: {1}

en: Revoking permissions for group {0}: {1}
bg: Отнемане на разрешения за група {0}: {1}

en: Invalid DB permissions: if you have write access for native queries, you must have full data access.
bg: Невалидни разрешения на DB: ако имате достъп за запис за собствени заявки, трябва да имате пълен достъп до данни.

en: Invalid DB permissions: if you have readonly native query access, you must also have data access.
bg: Невалидни разрешения на DB: ако имате достъп само за четене само за четене, трябва да имате и достъп до данни.

en: Changing permissions from: {0} to: {1}
bg: Промяна на разрешенията от: {0} на: {1}

en: login attribute keys must be a keyword or string
bg: атрибутите за вход трябва да са ключова дума или низ

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts.
bg: Езикът по подразбиране за всички потребители в потребителския интерфейс на Metabase, системни имейли, импулси и сигнали.

en: Users can individually override this default language from their own account settings.
bg: Потребителите могат индивидуално да заменят този език по подразбиране от собствените си настройки на акаунта.

en: Default page to show the user
bg: Страница по подразбиране за показване на потребителя

en: Allow this origin to embed the full Metabase application
bg: Позволете на този произход да вгражда пълното приложение Metabase

en: Values greater than {0} ({1}) are not allowed.
bg: Стойности, по-големи от {0} ({1}), не са разрешени.

en: This will replace the word "Metabase" wherever it appears.
bg: Това ще замени думата "Metabase", където и да се появи.

en: These are the primary colors used in charts and throughout Metabase. You might need to refresh your browser to see your changes take effect.
bg: Това са основните цветове, използвани в диаграмите и в Metabase. Може да се наложи да опресните браузъра си, за да видите вашите промени да влязат в сила.

en: For best results, use an SVG file with a transparent background.
bg: За най-добри резултати използвайте SVG файл с прозрачен фон.

en: The url or image that you want to use as the favicon.
bg: URL адресът или изображението, които искате да използвате като фавикон.

en: Allow logging in by email and password.
bg: Разрешаване на влизане по имейл и парола.

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
      It won''t affect SQL queries.
bg: Това ще повлияе на неща като групиране по седмици или филтриране в GUI заявки.
      Това няма да повлияе на SQL заявките.

en: Unable to validate token
bg: Не може да се провери маркера

en: Token format is invalid.
bg: Форматът на маркера е невалиден.

en: Error validating token
bg: Грешка при проверка на маркера

en: Error filtering against {0} Field: unable to parse String {1} to a {2}
bg: Грешка при филтрирането срещу {0} поле: не може да се анализира низ {1} на {2}

en: Error fetching details for Job: {0}
bg: Грешка при извличането на подробности за работа: {0}

en: Starting sync task for Database {0}.
bg: Стартиране на задача за синхронизиране за база данни {0}.

en: Cannot sync Database {0}: Database does not exist.
bg: Не може да се синхронизира база данни {0}: Базата данни не съществува.

en: Update Field values task triggered for Database {0}.
bg: Задача за актуализиране на стойности на полета, задействана за база данни {0}.

en: Skipping update, automatic Field value updates are disabled for Database {0}.
bg: Пропускане на актуализацията, автоматичните актуализации на стойността на полето са деактивирани за база данни {0}.

en: SAML Identity Provider Issuer
bg: Доставчик на SAML

en: DB Name
bg: Име на базата данни

en: DB Engine
bg: Механизъм на базата данни

en: Unknown name
bg: Неразпознато име

en: Unknown engine
bg: Неразпознат механизъм

en: Edit collection
bg: Редактирай колекцията

en: Pinned items
bg: Закрепени артикули

en: Other users' personal collections
bg: Лични колекции на други потребители

en: View archive
bg: Прегледай архив

en: Your personal collection
bg: Твоята лична колекция

en: Nothing to see yet.
bg: Все още няма нищо за гледане.

en: Use collections to organize and group dashboards and questions for your team or yourself
bg: Използвай колекции за да организираш и групираш табла и въпроси

en: Unpin this item
bg: Открепи този артикул

en: Available filters
bg: Налични филтри

en: Available variables
bg: Налични променливи

en: Available columns
bg: Налични колони

en: Include User ID and query hash in queries
bg: Включи потребителско ID и хаш на заявките в заявките

en: When on, Metabase User ID and query hash get appended to queries on this database, which can be useful for auditing and debugging. However, this causes each query to look distinct, preventing BigQuery from returning cached results, which may increase your costs.
bg: Когато е включено, потребителското ID от Metabase и хаш-а на заявката се добавят към заявки в тази база данни, което може да бъде полезно за одит и премахване на бъгове. От друга страна, всяка заявка изглежад уникална, което не позволява на BigQuery да върне кеширани резултати и може да доведе до допълнителни разходи.

en: Periodically refingerprint tables
bg: Периодично смени фингърпринтинг-а на таблиците

en: When syncing with this database, Metabase will scan a subset of values of fields to gather statistics that enable things like improved binning behavior in charts, and to generally make your Metabase instance smarter.
bg: Когато синхронизира с тази база данни, Metabase ще сканира подмножество от стойности за статистически цели, което позволява подобрени сдвоявания на стойности в графики и като цяло прави тази инсталация на Metabase "по-умна".

en: Updated date
bg: Датата беше актуализирана

en: Updated time
bg: Времето беше актуализирано

en: Updated timestamp
bg: Отметка за време беше актуализирана

en: Type of interval like "day", "month", "year".
bg: Времеви интервал напр. "ден", "месец", "година"

en: Filter by this column
bg: Филтър по тази колона

en: Column formatting
bg: Формат на колона

en: Sort ascending
bg: Сортирай възходящо

en: Sort descending
bg: Сортитай низходящо

en: Browse data
bg: Прегледай данните

en: Show maximum (first {0})
bg: Покажи максимум (първите {0})

en: There was a problem with this visualization
bg: Възникна проблем при тази визуализация

en: Showing first {0} rows
bg: Показват се пурвите {0} реда

en: first
bg: първи

en: last
bg: последен

en: Emailed
bg: Изпратен имейл

en: Sent to
bg: Изпратен до

en: Sent
bg: Изпратен

en: hourly
bg: на всеки час

en: daily at {0}
bg: всеки ден в {0}

en: {0} at {1}
bg: {0} в {1}

en: monthly on the {0} {1} at {2}
bg: месечно на {0} {1} в {2}

en:  and {0} other |  and {0} others
bg[0]:  и {0} друг
bg[1]:  и {0} други

en: This dashboard will no longer be emailed to {0} {1}
bg: Това табло повече няма да бъде изпращано по имейл до {0} {1}

en: Slack channel {0} will no longer get this dashboard {1}
bg: Слак каналът {0} повече няма да получава това табло {1}

en: Channel {0} will no longer receive this dashboard {1}
bg: Канал {0} повече няма да получава това табло {1}

en: Schedules
bg: Графици

en: Set up a new schedule
bg: Настрой нов график

en: Close
bg: Затвори

en: You'll need to {0} first.
bg: Ще трябва първо за {0}

en: First, you'll have to {0}.
bg: Първо ще трябва да {0}

en: Rows {0}-{1} of first {2}
bg: Редове {0}-{1} от първите {2}

en: Drag fields here
bg: Плъзни полетата тук

en: Percentage
bg: Процент

en: Totals for {0}
bg: Общо за {0}

en: Grand totals
bg: Обща сума

en: Row totals
bg: Сума на редовете

en: Fields to use for the table rows
bg: Полетата, които да се използват за редове на таблицата

en: Fields to use for the table columns
bg: Полетата, които да се използват за колони на таблицата

en: Fields to use for the table values
bg: Полета, които да се използват за стойности в таблицата

en: Pivot tables can only be used with aggregated queries.
bg: Пивотни таблици могат да се използват само с агрегирани заявки.

en: Pivot Table
bg: Пивот таблица

en: Waterfall
bg: Водопад

en: waterfall chart
bg: каскадна графика

en: Increase color
bg: Засили цвета

en: Decrease color
bg: Намали цвета

en: Show total
bg: Покажи общо

en: Total color
bg: Общо цвят

en: Unable to run internal query function: cannot resolve {0}
bg: Неуспех при изпълнението на вътрешна функция по заявка: не може да се ризолвне {0}

en: Audit App queries are not enabled on this instance.
bg: Заявки за одитиране на приложения не са активирани на този инстанс.

en: Invalid internal query function: {0} is not marked as an ^:internal-query-fn
bg: Невалидна вътрешна функция по заявка: {0} не е маркиран като ^:internal-query-fn

en: Error: sandboxing is not enabled for this instance.
bg: Грешка: "Пясъчникът" не е активиран за този инстанс.

en: Please check you have set a valid Enterprise token and try again.
bg: Моля проверете дали сте поставили валиден Enterprise ключ и опитайте отново.

note: If the current permissions are nil, then we would return false which could give a potentially segmented user access they shouldn't have. If we don't have permissions, we can't determine whether they are segmented, so throw.
en: No permissions found for current user
bg: Не са намерени разрешения за текущия потребител

en: User ''{0}'' attempted to access an inaccessible field. Accessible fields {1}, fields in query {2}
bg: Потребител "{0}" опита да достъпи недостъпно поле. Достъпни полета {1}, полета в заявката {2}

en: User not able to query field
bg: Потребителя няма възможност за заявка по това поле

en: Found more than one group table access policy for user ''{0}''
bg: Намерена е повече от една таблица за политика на достъп на група към потребител "{0}"

en: Query requires user attribute `{0}`
bg: Заявката изисква атрибут на потребителя `{0}`

en: invalid --mode value
bg: непозволено --mode velue

en: invalid --on-error value
bg: непозволено --on-error value

en: invalid context seed value
bg: непозволена стойност на поставен контекст

en: Dump was produced using a different version of Metabase. Things may break!
bg: Този Dump е резултат от различна версия на Metabase. Има опасност да се счупи нещо!

en: Error loading dump: {0}
bg: Грешка при зарездането на dump: {0}

en: {0} is not a valid user
bg: {0} не е валиден потребител

en: Error dumping {0}
bg: Грешка при дъмпинг на {0}

en: No admin users found! At least one admin user is needed to act as the owner for all the loaded entities.
bg: Не са намерени потребители с администраторска роля! Поне един едминистратор е нужен за да служи като собственик на всички заредени звена.

en: Error loading dependencies: reference to an unknown entity {0}
bg: Грешка при зареждането на зависимостите: референция към неизвестно звено {0}

en: Can''t resolve {0} in fully qualified name {1}
bg: Не може да ризолвне {0} при напълно валидно име {1}

en: Model {0} does not support upsert
bg: Модел {0} не поддържа upsert

en: Error inserting {0}
bg: Грешка при въвеждането на {0}

en: Inserting {0}
bg: Въвежда се {0}

en: {0} already exists -- skipping
bg: {0} вече съществува -- пропуска се

en: Skipping {0} (nothing to update)
bg: Пропуска се {0} (няма нищо за осъвременяване)

en: Updating {0}
bg: Осъвременява {0}

en: Error updating {0}
bg: Грешка при осъвременяване на {0}

en: SSO has not been enabled and/or configured
bg: SSO не е активиран и/или конфигуриран

en: SSO requires a valid token
bg: SSO изисква валиден токен

en: Error returning SSO entry point
bg: Грешка при връщането на SSO entry point

en: Error logging in
bg: Грешка при вписване

en: Can't create new JWT user when JWT is not configured
bg: Не може да се създаде нов JWT потребител, когато JWT не еконфигуриран

en: JWT SSO has not been enabled and/or configured
bg: JWT SSO не е активиран и/или конфигуриран

en: Invalid SAML configuration: could not find user email.
bg: Невалидна SAML конфигурация: не е намерен имейл на потребител.

en: We tried looking for {0}, but couldn't find the attribute.
bg: Потърсихме {0}, но не намерихме този атрибут.

en: Please make sure your SAML IdP is properly configured.
bg: Убедете се, че вашия SAML IdP е правилно конфигуриран

en: SAML has not been enabled and/or configured
bg: SAML не е активиран и/или конфигуриран

en: Warning: expected `redirect` param, but none is present
bg: Предупреждение: очакваше се `redirect` параметър, но нямаше такъв

en: Error generating SAML request
bg: Грешка при генериране SAML заявка

en: Unable to log in: SAML IdP certificate is not set.
bg: Невъзможност за вписване: SAML Idp сертификат не е настроен.

en: SAML response validation failed
bg: Валидация на SAML отговор неуспешна

en: Unable to log in: SAML response validation failed
bg: Невъзможност за вписване: Валидация на SAML отговор неуспешна

en: Unable to log in: SAML info does not contain user attributes.
bg: Невъзможност за вписване: Информацията от SAML не съдържа атрибутите на потребителя.

en: Enable SAML authentication.
bg: Активирай SAML автентикация.

en: This is the URL where your users go to log in to your identity provider. Depending on which IdP you''re
    using, this usually looks like https://your-org-name.example.com or https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml
bg: Това е интернет адрес, където потребителите се вписват във вашия доставчик на проверка на самоличност. В зависимост от IdP, който използвате, този адрес нормално изглежда така https://your-org-name.example.com or https://example.com/app/my_saml_app/abc123/sso/saml

en: Error parsing SAML identity provider certificate
bg: Грешка при парсване на сертификата за установяване на SAML самоличност

en: Invalid identity provider certificate. Certificate should be a base-64 encoded string.
bg: Невалиден сертификат за установяване на самоличност. Сертификатът трябва да е низ с base-64 енкодинг.

en: Encoded certificate for the identity provider. Depending on your IdP, you might need to download this,
    open it in a text editor, then copy and paste the certificate's contents here.
bg: Кодиран сертификат за доставчика на самоличност. В зависимост от вашия IdP, може да се наложи да изтеглите това, да го отворите го в текстов редактор, след което копирате и поставите съдържанието на сертификата тук.

en: This is a unique identifier for the IdP. Often referred to as Entity ID or simply 'Issuer'. Depending
    on your IdP, this usually looks something like http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v
bg: Това е уникален идентификатор за IdP. Често наричан Entity ID или просто „Издател“. В зависимост от вашия IdP, това обикновено изглежда като http://www.example.com/141xkex604w0Q5PN724v

en: This application name will be used for requests to the Identity Provider
bg: Това име на приложението ще се използва за заявки към доставчика на самоличност

en: Absolute path to the Keystore file to use for signing SAML requests
bg: Абсолютен път до Keystore файла, който ще се използва за подписване на SAML заявки

en: Password for opening the keystore
bg: Парола за отваряне на хранилището на ключове

en: Alias for the key that Metabase should use for signing SAML requests
bg: Псевдоним на ключа, който Metabase трябва да използва за подписване на SAML заявки

en: SAML attribute for the user''s email address
bg: SAML атрибут за имейл адреса на потребителя

en: SAML attribute for the user''s first name
bg: SAML атрибут за първото име на потребителя

en: SAML attribute for the user''s last name
bg: SAML атрибут за фамилното име на потребителя

en: Enable group membership synchronization with SAML.
bg: Активирай синхронизиране на групово членството със SAML.

en: SAML attribute for group syncing
bg: SAML атрибут за групово синхронизиране

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are SAML groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing SAML to Metabase group mappings.
bg: JSON, съдържащ съотнасяне на SAML към групата на Metabase.

en: Enable JWT based authentication
bg: Активирайте JWT удостоверяване

en: URL of JWT based login page
bg: Адрес на на страницата за вход, базирана на JWT

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages
bg: Низ, използван за поставяне на частния ключ, използван за проверка на JWT съобщения

en: Key to retrieve the JWT user's email address
bg: Ключ за извличане на имейл адреса на потребителя на JWT

en: Key to retrieve the JWT user's first name
bg: Ключ за извличане на първото име на потребителя на JWT

en: Key to retrieve the JWT user's last name
bg: Ключ за извличане на фамилното име на потребителя на JWT

en: Key to retrieve the JWT user's groups
bg: Ключ за извличане на принадлежност към групи на потребителя на JWT

en: Enable group membership synchronization with JWT.
bg: Активирайте синхронизирането на членството в група чрез JWT.

note: Should be in the form: {"groupName": [1, 2, 3]} where keys are JWT groups and values are lists of MB groups IDs
en: JSON containing JWT to Metabase group mappings.
bg: JSON, съдържащ съотнасяне на JWT към групата на Metabase.

en: Should new email notifications be sent to admins, for all new SSO users?
bg: Трябва ли да се изпращат нови известия по имейл до администраторите за всички нови потребители на SSO?

en: New SSO user created: {0} ({1})
bg: Създаден е нов потребител на SSO: {0} ({1})

en: Cannot convert a {0} to a {1}
bg: {0} не може да се преобразува в {1}

en: Cannot extract {0} from a TIME field
bg: Не може да се извлече {0} от поле TIME

en: Cannot extract {0} from a DATE field
bg: Не може да се извлече {0} от поле DATE

en: Cannot extract {0} from a DATETIME or TIMESTAMP
bg: Не може да се извлече {0} от DATETIME или TIMESTAMP

note: trying to add an `hour` to a `date` or a `year` to a `time` is something we shouldn't be allowing in the UI in the first place
en: Invalid query: you cannot add a {0} to a {1} column.
bg: Невалидна заявка: не можете да добавите {0} към колона {1}.

en: It doesn''t make sense to convert between DATEs and TIMEs!
bg: Няма смисъл да конвертирате между DATES и TIME!

en: Druid request error [{0}]: {1}
bg: Грешка при Druid заявка [{0}]: {1}

en: Failed to parse Druid response body: {0}
bg: Анализирането на Druid отговора не бе успешно: {0}

en: Error running query:
bg: Грешка при изпълнение на заявката:

en: Client closed connection, no queryId found, can't cancel query
bg: Клиента затвори връзката, не е намерен queryId, заявката не може да бъде отменена

en: Client closed connection, canceling Druid queryId {0}
bg: Клиента затвори връзката, анулиране на Druid queryId {0}

en: Canceling Druid query with ID {0}
bg: Отмяна на Druid заявка с ID {0}

en: Failed to cancel Druid query with queryId {0}
bg: Неуспешно анулиране на Druid заявка с queryId {0}

en: Don''t know how to retrieve results for columns {0}
bg: Не знам как да извлека резултати за колони {0}

en: Error post-processing Druid query results
bg: Грешка при последващата обработка на резултатите от Druid заявки

en: Error reducing Druid query results
bg: Грешка при намаляване на резултатите от Druid заявки

en: WARNING: Don't know how to combine these intervals into a single interval.
bg: ВНИМАНИЕ: Не знам как да комбинирам тези интервали в един интервал.

en: Ignoring intervals: {0}
bg: Игнориране на интервали: {0}

en: Error creating aggregation clause
bg: Грешка при създаването на клауза за обобщаване

en: Expected :aggregation-options, constant, or expression.
bg: Очакваше се : опции за агрегиране, константа или израз.

en: grouped timeseries queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
bg: групираните запитвания за времеви серии могат да бъдат сортирани само по колона '' клеймо за време ''.

en: scan queries can only be sorted if they include the ''timestamp'' column.
bg: заявките за сканиране могат да бъдат сортирани само ако включват колоната „клеймо за време“.

en: scan queries can only be sorted by the ''timestamp'' column.
bg: заявките за сканиране могат да бъдат сортирани само по колоната ''клеймо за време''.

en: Error generating Druid query
bg: Грешка при генерирането на Druid заявка

en: Fetching Google access/refresh tokens with auth-code {0}...
bg: Извличане на маркери за достъп / опресняване на Google с auth-code {0} ...

en: Multiple date filters are not supported in filters:
bg: Филтри с няколко дати не се поддържат във филтри:

en: Unexpected columns in results: {0}
bg: Неочаквани колони в резултатите: {0}

en: Unable to parse query: {0}
bg: Заявката не може да се парс-не: {0}

en: Don''t know how to substitute {0} {1}
bg: Не знам как да заместя {0} {1}

en: Substituted {0} -> {1}
bg: Замести {0} -> {1}

en: Don''t know how to handle aggregation {0}
bg: Не знам как да обработя агрегирането на {0}

en: Using DNS SRV requires a FQDN for host
bg: Използването на DNS SRV изисква FQDN за хоста

en: No database name specified in URI. Monger requires a database to be explicitly configured.
bg: Не е посочено име на база данни в URI. Monger изисква базата данни да бъде изрично конфигурирана.

en: Opened new MongoDB connection.
bg: Отвори нова връзка с MongoDB.

en: Closed MongoDB connection.
bg: Затворена връзка с MongoDB.

en: Error running query.
bg: Грешка при изпълнение на заявката.

en: Client connection closed, no query-id found, can't cancel query
bg: Връзката с клиента е затворена, не е намерен идентификатор на заявка, заявката не може да бъде отменена

en: Error canceling query with ID {0}
bg: Грешка при анулиране на заявка с идентификатор {0}

en: Error executing query
bg: Грешка при изпълнение на заявката

en: Failed to fetch materialized views for this database
bg: Извличането на материализирани изгледи за тази база данни не бе успешно

note: if there's still not a Card, throw an Exception!
en: Invalid Alert: Alert does not have a Card associated with it
bg: Невалиден сигнал: Сигналът яма асоциирана карта

en: Error determining whether Database supports nested queries
bg: Грешка при определяне дали базата данни поддържа вложени заявки

en: Invalid query params: could not determine slug for parameter with ID {0}
bg: Невалидни параметри на заявката: не можа да се определи работно име (slug) за параметър с идентификатор {0}

en: Cannot search for values: {0} is not an enabled parameter.
bg: Не може да се търсят стойности: {0} не е активиран параметър.

en: You can''t specify a value for {0} if it's already set in the JWT.
bg: Не можете да посочите стойност за {0}, ако тя вече е зададена в JWT.

en: Error compiling HoneySQL form
bg: Грешка при компилирането на HoneySQL формa

en: Not a valid Database/Database ID/JDBC spec
bg: Не е валидна спецификация за база данни / ID на база данни / JDBC

en: You don''t have any cards yet.
bg: Все още нямате създадени карти.

en: Here are your {0} most recent cards:
bg: Ето вашите {0} най-скорошни карти:

en: value must be a map with the keys `{0}`, `{1}`, `{2}`, and `{3}`.
bg: стойността трябва да е карта с ключове „{0}“, „{1}“, „{2}“ и „{3}“.

en: Not creating proxy JDBC driver for class {0} -- original driver was loaded by system ClassLoader
bg: Не се създава прокси JDBC драйвер за клас {0} - оригиналният драйвер е зареден от системния ClassLoader

en: Query took {0} to run; minimum for cache eligibility is {1}
bg: Заявката отне {0} за изпълнение; минимумът за допустимост на кеша е {1}

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to wrap field references in explicit :joined-field clauses.
bg: Не може да се разреши присъединеното поле поради двусмислени съединения: таблица {0} (ID {1}) се присъединява няколко пъти. Трябва да увиете препратките към полета в изрични клаузи :joined-field clauses.

en: I don''t know how to `overflow stack`. Here''s what I can do: `help`, `list`, `show`
bg: Не знам как да "overflow stack". Ето какво мога да направя: `help`,` list`, `show`

en: Test setting - this only shows up in dev (1)
bg: Тестова настройка - това се показва само в dev (1)

en: Test setting - this only shows up in dev (2)
bg: Тестова настройка - това се показва само в dev (2)

en: Test setting - this only shows up in dev (3)
bg: Тестова настройка - това се показва само в dev (3)

en: Test setting - this only shows up in dev (4)
bg: Тестова настройка - това се показва само в dev (4)

en: Test setting - with i18n
bg: Тестова настройка - с i18n

en: This is a sample sensitive Setting.
bg: Това е примерна фина настройка.

en: WOW
bg: Уау!

[ctx: This is a new information message on the new pulse creation page.]
en: Pulses are being phased out
bg: Импулсите се премахват постепенно

[ctx: An info message letting you know you can create dashboard subscriptions instead of pulses.]
en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
bg: Вече можете да настроите {0} вместо това. Ще премахнем импулсите в бъдеща версия и ще ви помогнем да мигрирате всички, които все още имате.

en: dashboard subscriptions
bg: абонаменти на таблото за управление

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}
bg: {0} диаграмите в абонамента ви няма да изглеждат така, както в таблото ви за управление. {1}

en: minutes past the hour
bg: минути след час

en: Email sent
bg: Имейлът е изпратен

en: Add data to share this dashboard
bg: Добавете данни, за да споделите това табло за управление

en: Dashboard subscriptions
bg: Абонаменти на таблото за управление

en: Text as a ISO-8601 timestamp
bg: Текст като клеймо за време ISO-8601

en: Text as a ISO-8601 time
bg: Текст като ISO-8601 време

en: Text as a ISO-8601 date
bg: Текст като дата на ISO-8601

en: UNIX Timestamp (Microseconds)
bg: UNIX Timestamp (микросекунди)

en: Pulses are being phased out
bg: Импулсите се премахват постепенно

en: You can now set up {0} instead. We'll remove Pulses in a future release, and help you migrate any that you still have.
bg: Вече можете да настроите {0} вместо това. Ще премахнем импулсите в бъдеща версия и ще ви помогнем да мигрирате всички, които все още имате.

en: File format
bg: Файлов формат

en: Questions to attach
bg: Въпроси, които да прикачите

en: Delete this subscription to {0}?
bg: Да се изтрие ли този абонамент за {0}?

en: {0} charts in your subscription won't look the same as in your dashboard. {1}.
bg: {0} диаграмите в абонамента ви няма да изглеждат така, както в таблото ви за управление. {1}.

en: Fields to use for the table {0}
bg: Полета, които да се използват за таблицата {0}

en: rows
bg: редове

en: columns
bg: колони

en: values
bg: стойности

en: Error normalizing form.
bg: Грешка при нормализиране на формуляра.

en: Error canonicalizing query
bg: Грешка при канонизиране на заявката

en: Error performing whole query transformations
bg: Грешка при извършване на трансформации на цели заявки

en: Error normalizing query
bg: Грешка при нормализиране на заявката

en: Sandbox Cards can''t return columns that aren't present in the Table they are sandboxing.
bg: Картите в среда тип "Пясъчник" не могат да върнат колони, които не присъстват в таблицата, която обуслявя "пясъчната" среда.

en: Sandbox Cards can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
bg: Sandbox картите не могат да върнат колони, които имат различни типове от таблицата, която са тестови.

en: Cannot update Card: Card is used for Sandboxing, and updates would violate sandbox rules.
bg: Картата не може да се актуализира: Картата се използва за пясъчник и актуализациите биха нарушили правилата на пясъчника.

en: You cannot change the Table ID of a GTAP once it has been created.
bg: Не можете да промените идентификатора на таблицата на GTAP, след като е създаден.

en: `database` is required for all queries.
bg: "база данни" се изисква за всички заявки.

en: ERROR {0}
bg: ГРЕШКА {0}

en: copied {0} instances.
bg: копирани {0} екземпляра.

en: Copying instances of {0}...
bg: Копиране на копия на {0} ...

en: Error copying instances of {0}
bg: Грешка при копирането на копия на {0}

en: Temporarily disabling DB constraints...
bg: Временно деактивиране на ограниченията на DB ...

en: Re-enabling DB constraints...
bg: Повторно активиране на ограниченията на DB ...

en: Setting Postgres sequence ids to proper values...
bg: Задаване на идентификатори на последователността Postgres на правилни стойности ...

note: make sure the source database is up-do-date
en: Set up {0} source database and run migrations...
bg: Настройте база данни {0} и стартирайте миграции ...

note: make sure the dest DB is up-to-date don't need or want to run data migrations in the target DB, since the data is already migrated appropriately
en: Set up {0} target database and run migrations...
bg: Настройте {0} целевата база данни и изпълнете миграции ...

note: make sure target DB is empty
en: Testing if target {0} database is already populated...
bg: Тестване дали базата данни {0} вече е попълнена ...

en: Unsupported application database type: {0} is not currently supported.
bg: Неподдържан тип база данни на приложението: {0} понастоящем не се поддържа.

en: Check the value of MB_DB_CONNECTION_URI.
bg: Проверете стойността на MB_DB_CONNECTION_URI.

en: Driver {0} does not support {1}
bg: Шофьорът {0} не поддържа {1}

en: No magnitude known for {0}
bg: Не е известна величина за {0}

en: Error resolving source query
bg: Грешка при разрешаването на заявка за източник

en: Have your email configured for you.
bg: Нека вашият имейл е конфигуриран за вас.

en: Have your server maintained for you.
bg: Поддържайте вашия сървър за вас.

en: Want to have upgrades taken care of for you?
bg: Искате да имате грижи за надстройки вместо вас?

en: Migrate to Metabase Cloud.
bg: Мигрирайте към Metabase Cloud.

en: Manage Metabase Cloud
bg: Управление на Metabase Cloud

en: Show totals
bg: Показване на суми

en: Sort order
bg: Сортирай ред

en: See options…
bg: Вижте опциите ...

en: This database does not support pivot tables.
bg: Тази база данни не поддържа обобщени таблици.

en: Invalid GeoJSON file location: must either start with http:// or https:// or be a relative path to a file on the classpath.
bg: Невалидно местоположение на файла GeoJSON: трябва или да започва с http: // или https: // или да бъде относителна пътека към файл в пътя на класа.

en: URLs referring to hosts that supply internal hosting metadata are prohibited.
bg: URL адресите, отнасящи се до хостове, които предоставят вътрешни метаданни за хостинг, са забранени.

en: Invalid custom GeoJSON.
bg: Невалиден персонализиран GeoJSON.

en: Invalid {0}: specified breakout at index {1}, but we only have {2} breakouts
bg: Невалиден {0}: посочен пробив при индекс {1}, но имаме само {2} пробиви

en: Error generating pivot queries
bg: Грешка при генерирането на обобщени заявки

en: Sync Administrator group
bg: Синхронизирай група Администратор

en: Set filter values for when this gets sent
bg: Настройте стойности за филтъра, за времето когато това ще бъде изпратено

en: Delete the {0} database?
bg: Изтрий база данни {0}?

en: Restoring the sample dataset...
bg: Примерният набор от данни се възтановява...

en: No semantic type
bg: Без семантичен вид

en: Select a semantic type
bg: Изберете семантичен вид

en: Cast to a specific data type
bg: Конвертирайте в конкретен вид данни

en: Select a conversion
bg: Изберете конверсия

en: Don't cast
bg: Не конвертирай

en: Something went wrong
bg: Нещо сe обърка

en: Choose "Desktop App" as the application type. Name it whatever you'd like.
bg: Изберете "Desktop App" като вид апликация. Наименувайте го както решите.

en: Didn't find anything
bg: Нищо не се намери

en: There weren't any results for your search.
bg: Няма резултати за Вашето търсене.

en: Checks if a column is null
bg: Проверява дали колоната е празна (null)

en: The column to check.
bg: Колоната за проверка.

en: Checks if a column is empty
bg: Провери дали колоната е празна

en: CASE expects 2 arguments or more
bg: CASE очаква 2 или повече аргументи или стойности

en: Function {0} expects {1} argument | Function {0} expects {1} arguments
bg[0]: Функция {0} очаква {1} аргумент
bg[1]: Функция {0} очаква {1} аргумента

en: Expecting boolean but found {0}
bg: Очакваше се булев низ, но намери {0}

en: Subtotal, Age, Price, Quantity, etc.
bg: Междинна сума, възраст, цена, количество и др.

en: Dropdown
bg: Падащо меню

en: Select one or more values from a list or search box.
bg: Изберете едно или повече стойности от списъка или поле за търсене.

en: Exclude one or more specific values.
bg: Изключете една или повече конкретни стойности.

en: Match values that contain the entered text.
bg: Намери съвпадащи стойности, които съдържат въведения текст.

en: Filter out values that contain the entered text.
bg: Филтрирай стойности, които съдържат въведения текст.

en: Match values that begin with the entered text.
bg: Намери стойности, които започват с въведения текст.

en: Match values that end with the entered text.
bg: Намери стойности, които завършват с въведения текст.

en: Duplicate this question
bg: Дублирай този въпрос

en: Saved question in {0}
bg: Запазени въпроси в {0}

en: Table in {0}
bg: Таблица в {0}

en: Segment of
bg: Сегмент от

en: Metric for
bg: Метричен показател за

en: {0} in {1}
bg: {0} в {1}

en: Note
bg: Бележка

en: charts in your subscription won't look the same as in your dashboard.
bg: диаграмите в абонамента Ви няма да изглеждат така, както в таблото ви за управление.

en: Filter values
bg: Филтрирай стойности.

en: You can customize filter values for each subscription with the Enterprise edition.
bg: Можете да персонализирате стойностите на филтъра за всеки абонамент с Metabase Enterprise.

en: If a dashboard filter has a default value, it’ll be applied when your subscription is sent.
bg: Ако филтърът на таблото за управление има стойност по подразбиране, той ще бъде приложен, когато абонаментът ви бъде изпратен.

en: and {0} other | and {0} others
bg[0]: и {0} друг
bg[1]: и {0} други

en: {0} selections
bg: {0} избора

en: and {0} more filter | and {0} more filters
bg[0]: и още {0} филтър
bg[1]: и още {0} филтри

en: Login History
bg: История на вписванията

en: Sync the admin group?
bg: Да се синхронизира ли група Администратор?

en: Sandbox Questions can''t return columns that have different types than the Table they are sandboxing.
bg: Въпросите в среда тип "Пясъчник" не могат да върнат колони, които са от различен вид спрямо колоните от таблицата в "Пясъчника"

en: Error preprocessing source query when applying GTAP
bg: Грешка при предварителната обработка на първичната заявка при прилагане на GTAP

en: Error running query to determine metadata
bg: Грешка при изпълнението на заявката за определяне на метадата

en: Can't create new SAML user when SAML is not configured
bg: Не може да се създаде нов SAML потребител, когато SAML не е конфигуриран

en: Error compiling SQL: breakout does not have an alias
bg: Грешка при компилирането на SQL: няма псевдоним

en: Error running query
bg: Грешка при изпълнение на заявката

en: Unknown aggregation type!
bg: Неизвестен тип за агрегиране!

en: No aggregation at index {0}
bg: Няма агрегиране при индекс {0}

en: Multiple date filters are not supported.
bg: Филтри за различни дати не се поддържат.

en: Error checking schema permissions
bg: Грешка при проверката на разрешенията за схемата

en: Error setting prepared statement fetch direction to FETCH_FORWARD
bg: Грешка при задаване на FETCH_FORWARD на предврителната посока на изготвяне на отчетa

en: Error setting statement fetch direction to FETCH_FORWARD
bg: Грешка при задаване на FETCH_FORWARD на посоката на изготвяне на отчетa

en: You cannot save this Question because you do not have permissions to run its query.
bg: Не можете да запазите този въпрос, защото нямате разрешения за изпълнение на заявката му.

en: Authentication endpoint error
bg: Грешка при удостоверяване на крайната точка

en: SSH tunnel can only be established for H2 connections using the TCP protocol
bg: SSH тунелът може да бъде установен само за H2 връзки, използващи протокола TCP

en: ssh tunnel for database {0} looks closed; marking pool invalid to reopen it
bg: ssh тунел за база данни {0} изглежда затворен; маркиращия пул  е невалиден, за да го отвори отново

en: Query canceled, calling Statement.cancel()
bg: Заявката е отменена, извиква се Statement.cancel ()

en: Select statement did not produce a ResultSet for native query
bg: Операторът Select не върна резултат при собствена заявка

en: We''ve Noticed a New {0} Login, {1}
bg: Забелязахме нов {0} Вписване, {1}

en: Don''t know how to process event with model {0}
bg: Не знам как да обработя събитие с модел {0}

en: Failed to process activity event {0}
bg: Неуспешна обработка на събитие за активност {0}

en: Error sending ''login from new device'' notification email
bg: Грешка при изпращане на имейл за известие „влизане от ново устройство“

en: You can''t update a LoginHistory after it has been created.
bg: Не можете да актуализирате LoginHistory, след като е създаден.

en: Don''t know how to wrap Field ID.
bg: Не знам как да опаковам идентификатор на поле.

en: Setting {0} already registered in {1}
bg: Настройката {0} вече е регистрирана в {1}

en: Controls how often the heartbeats are sent when an SSH tunnel is established (in seconds).
bg: Контролира колко често се изпращат пулсове при установяване на SSH тунел (в секунди).

en: Controls the fetch size used for Redshift queries (in PreparedStatement), via defaultRowFetchSize.
bg: Контролира размера на извличането, използван за заявките на Redshift (в PreparedStatement), чрез defaultRowFetchSize.

en: Cannot find matching FK Table ID for FK Field {0}
bg: Не може да се намери съответстващ идентификатор на таблица FK за поле FK {0}

note: if for some reason `optimize-filter` doesn't return an optimized filter clause, log and error and use the original. `can-optimize-filter?` shouldn't have said we could optimize this filter in the first place
en: Error optimizing temporal filter clause
bg: Грешка при оптимизиране на клаузата за времевия филтър

en: Error resolving Fields in query
bg: Грешка при разрешаването на полета в заявката

en: Cannot resolve joined field due to ambiguous joins: table {0} (ID {1}) joined multiple times. You need to specify an explicit `:join-alias` in the field reference.
bg: Не може да се разреши присъединено поле поради двусмислени присъединявания: таблица {0} (ID {1}) е присъединена многократно. Трябва да посочите изрично `:join-alias` в препратката към полето.

en: Unsupported temporal bucketing: You can''t bucket a {0} Field by {1}.
bg: Неподдържано времево групиране: Не може да се използва поле {0} по {1}.

en: Error processing additional pivot table query
bg: Грешка при обработката на допълнителна заявка за пивот таблица

en: Invalid cell format
bg: Невалиден формат на клетката

en: Enable typeahead search in the Metabase navbar?
bg: Активиране на търсенето тип "напред" в навигационната лента на Metabase?

en: Login in request is missing device ID information
bg: В заявката за влизане липсва информация за идентификатора на устройството

en: Login request is missing user-agent information
bg: В заявката за влизане липсва информация за потребителския агент

en: Unable to determine login request IP address
bg: Не може да се определи IP адресът на заявката за вписване

en: Error determining login history for request
bg: Грешка при определяне на историята на вписване за заявка

en: unknown
bg: неизвестно

en: Unknown device type
bg: Неизвестен тип устройство

en: Unknown OS
bg: Неизвестна операционна система

en: Unknown browser
bg: Неизвестен браузър

en: Error geocoding IP addresses
bg: Грешка при геокодиране на IP адреси

en: Semantic type of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
bg: Семантичният тип на {0} е променен от '' {1} '' на '' {2} ''.

en: Name of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
bg: Името на {0} е променено от „„ {1} “на„ „{2}“.

en: Don''t know how to format a {0} as a human-readable date/time
bg: Не знам как да форматирам {0} като човекочитаема дата / час

en: Valid coercion strategy
bg: Валидна стратегия за принуда

en: value must be a valid coercion strategy.
bg: стойност трябва да е валидна стратегия за принуда.

en: A testing setting
bg: Настройка за тест

en: Question name
bg: Име на въпрос

en: Collection name
bg: Име на колекцията

en: Group membership filter
bg: Филтър за членове на групи

en: {0} member | {0} members
bg[0]: {0} член
bg[1]: {0} членове

en: {0} person found | {0} people found
bg[0]: намерен е {0} човек
bg[1]: намерени са {0} хора

en: Find someone
bg: Намери някого

en: Invite someone
bg: Покани някого

en: here
bg: тук

en: Domain
bg: Домейн

en: Add bot integration
bg: Добави интеграция с бот

en: Sorry, we were unable to check for updates at this time. Last successful check was
    {0}.
bg: Съжаляваме, но не успяхме да проверим за актуализации в този момент. Последната успешна проверка беше
    {0}.

en: Only change this if you know what you're doing!
bg: Променяйте това само ако знаете какво правите!

en: Replace underscores and dashes with spaces
bg: Заменете подчертаванията и тиретата с интервали

en: Advanced Details (click to download)
bg: Разширени подробности (кликнете, за да изтеглите)

en: Connection Pool Details
bg: Подробности за басейна за свързване

en: Information about active and idle connections for all pools
bg: Информация за активните и неактивните връзки за всички пулове

en: Saved Questions
bg: Запазени въпроси

en: Last edited by
bg: Последно редактиран от

en: Last edited at
bg: Последно редактиран в

en: Need help setting up
bg: Нуждаете се от помощ за създаване на

en: Our docs can help.
bg: Нашите документи за помощ могат да помогнат.

en: Docs weren't enough?
bg: Документите за помощ не бяха ли достатъчни достатъчни?

en: Write us.
bg: Пишете ни.

en: See more
bg: Вижте повече

en: See less
bg: Вижте по-малко

en: Edited {0} by {1}
bg: Редактиран {0} от {1}

en: Close sidebar
bg: Затваряне на страничната лента

en: Add questions
bg: Добави въпроси

en: Nothing here
bg: Няма нищо тук

en: Search…
bg: Търси...

en: Missing exponent
bg: Липсващ експонент

en: Missing closing quotes
bg: Липсващи затварящи кавички

en: Bracket identifier in another bracket identifier
bg: Идентификатор на скоба в друг идентификатор на скоба

en: Missing a closing bracket
bg: Липса на затваряща скоба

en: Missing an opening bracket for {0}
bg: Липсва отваряща скоба за {0}

en: Missing an opening bracket
bg: Липса на отваряща скоба

en: Invalid character: {0}
bg: Невалиден символ: {0}

en: User ID, Product ID, Event ID, etc.
bg: Идентификатор на потребител, Идентификатор на продукт, Идентификатор на събитие и др.

en: Text or Category
bg: Текст или категория

en: Name, Rating, Description, etc.
bg: Име, рейтинг, описание и др.

en: String
bg: Редица

en: Search for a table...
bg: Търсене на маса...

en: Expecting a closing parenthesis
bg: Очакване на затваряща скоба

en: Expecting {0} closing parentheses
bg: Очакване на затварящи скоби {0}

en: Expecting an opening parenthesis
bg: Очакване на отваряща скоба

en: Expecting {0} opening parentheses
bg: Очакване на {0} за отваряне на скоби

en: Expecting an opening parenthesis after function {0}
bg: Очакваме отваряща скоба след функция {0}

en: Explore results
bg: Проучване на резултатите

en: You can use the value of any column here like this: {{COLUMN}}
bg: Тук можете да използвате стойността на всяка колона по следния начин: {{COLUMN}}

en: Link URL
bg: URL на връзката

en: Group membership lookup filter. The placeholders '{dn}' and '{uid}' will be replaced by the user''s Distinguished Name and UID, respectively.
bg: Филтър за търсене на членство в група. Заместващите символи '{dn}' и '{uid}' ще бъдат заменени съответно с Distinguished Name и UID на потребителя.

en: Error deleting Sandboxes: {0}
bg: Грешка при изтриването на Sandboxes: {0}

en: BEGIN LOAD from {0} with context {1}
bg: BEGIN LOAD от {0} с контекст {1}

en: Finished first pass of load; now performing second pass
bg: Завършено е първото зареждане; сега се извършва второто зареждане

en: END LOAD from {0} with context {1}
bg: END LOAD от {0} с контекст {1}

en: ERROR LOAD from {0}: {1}
bg: Грешка при зареждане от {0}: {1}

en: BEGIN DUMP to {0} via user {1}
bg: BEGIN DUMP към {0} чрез потребител {1}

en: END DUMP to {0} via user {1}
bg: END DUMP към {0} чрез потребител {1}

en: Could not find context for fully qualified card name {0}
bg: Не можа да се намери контекст за напълно квалифицираното име на картата {0}

en: Could not find context for fully qualified snippet name {0}
bg: Не беше намерен контекст за напълно квалифицираното име на фрагмента {0}

en: Failed to execute query for loaded card "{0}": {1}
bg: Не успя да изпълни заявка за заредена карта "{0}": {1}

en: Cannot connect to database ''{0}'' in order to sync unhidden tables
bg: Не мога да се свържа с базата данни ''{0}'', за да синхронизирам скритите таблици

en: Can't decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
bg: Не мога да декриптирам db на приложението с MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Enable the new field-filter operators
bg: Активиране на новите оператори за филтриране на полета

en: New field filter operators are not enabled
bg: Новите оператори за филтриране на полета не са разрешени

note: Multiple comma-separated domains is EE-only feature
en: Invalid domain
bg: Невалиден домейн

en: User lookup filter. The placeholder '{login}' will be replaced by the user supplied login.
bg: Филтър за търсене на потребители. Заместващият символ '{login}' ще бъде заменен с въведеното от потребителя потребителско име.

en: Attribute to use for the user''s email. (usually ''mail'', ''email'' or ''userPrincipalName'')
bg: Атрибут, който да се използва за имейла на потребителя. (обикновено ''mail'', ''email'' или ''userPrincipalName'')

en: Search base for groups. Not required for LDAP directories that provide a ''memberOf'' overlay, such as Active Directory. (Will be searched recursively)
bg: Търсене в базата за групи. Не се изисква за директориите LDAP, които осигуряват наслагване на ''memberOf'', като например Active Directory. (Ще се търси рекурсивно)

note: you're not allowed to change the `:personal_owner_id` of a Collection! double-check and make sure it's not just the existing value getting passed back in for whatever reason
en: You are not allowed to change the owner of a Personal Collection.
bg: Нямате право да променяте собственика на лична колекция.

en: You are not allowed to change the authority level of a Personal Collection.
bg: Нямате право да променяте нивото на авторитет на лична колекция.

note: The checks below should be redundant because the `perms-for-moving` and `perms-for-archiving` functions also check to make sure you're not operating on Personal Collections. But as an extra safety net it doesn't hurt to check here too.
en: You are not allowed to move a Personal Collection.
bg: Нямате право да премествате лична колекция.

en: You cannot update a CollectionPermissionGraphRevision!
bg: Не можете да актуализирате CollectionPermissionGraphRevision!

en: Invalid Field {0} {1}
bg: Невалидно поле {0} {1}

en: Invalid Field {0} {1}: falling back to {2}
bg: Невалидно поле {0} {1}: връщане към {2}

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces.
bg: За да направи имената на таблиците и полетата по-удобни за хората, Metabase ще замени тиретата и подчертаванията в тях с интервали.

en: We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
bg: Ще изписваме всяка дума с главна буква, така че "last_visited_at" ще стане "Last Visited At".

note: redefinitions are fine
en: Setting names in would collide: {0} and {1}
bg: Задаване на имена в ще се сблъскат: {0} и {1}

en: Indicates when Metabase last checked for new versions.
bg: Посочва кога за последен път Metabase е проверила за нови версии.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects,
bg: Този URL адрес се използва за неща като създаване на връзки в имейли, пренасочване на автентични данни,

en: and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
bg: и в някои сценарии за вграждане, така че промяната му може да наруши функционалността или да ви блокира в този случай.

en: When set, enforces the use of session cookies for all users which expire when the browser is closed.
bg: Когато е зададена, се налага използването на сесийни бисквитки за всички потребители, които изтичат при затваряне на браузъра.

en: Error parsing paging parameters: {0}
bg: Грешка при разбора на параметрите на страниците: {0}

en: Error running sync step
bg: Грешка при изпълнение на стъпка за синхронизиране

en: Error in sync step {0}
bg: Грешка в стъпката за синхронизация {0}

en: Error fetching version info; setting version-info value to nil
bg: Грешка при извличането на информация за версията; задаване на стойност version-info на nil

en: Valid field semantic type
bg: Валиден семантичен тип на полето

en: value must be a valid field semantic type.
bg: стойността трябва да бъде валиден семантичен тип на полето.

en: Valid field relation type
bg: Валиден тип връзка на полето

en: value must be a valid field relation type.
bg: стойността трябва да бъде валиден тип полева връзка.

en: Valid field semantic or relation type
bg: Валиден семантичен тип на полето или връзката

en: value must be a valid field semantic or relation type.
bg: стойността трябва да бъде валиден семантичен тип на полето или на връзката.

en: Valid field data type (keyword or string)
bg: Валиден тип данни на полето (ключова дума или низ)

en: value must be a valid field data type (keyword or string).
bg: стойността трябва да бъде валиден тип данни за полето (ключова дума или низ).

en: Valid field semantic type (keyword or string)
bg: Валиден семантичен тип на полето (ключова дума или низ)

en: value must be a valid field semantic type (keyword or string).
bg: стойността трябва да бъде валиден семантичен тип на полето (ключова дума или низ).

en: Valid field relation type (keyword or string)
bg: Валиден тип връзка на полето (ключова дума или низ)

en: value must be a valid field relation type (keyword or string).
bg: стойността трябва да бъде валиден тип на релация на полето (ключова дума или низ).

en: Valid field semantic or relation type (keyword or string)
bg: Валиден семантичен тип на полето или връзката (ключова дума или низ)

en: value must be a valid field semantic or relation type (keyword or string).
bg: стойността трябва да бъде валиден семантичен тип на полето или на връзката (ключова дума или низ).

en: value must be a valid coercion strategy (keyword or string).
bg: стойността трябва да бъде валидна стратегия за принуда (ключова дума или низ).

en: password is too common.
bg: паролата е твърде често срещана.

en: Enter the token you received from the store
bg: Въведете токена, който сте получили от магазина

en: Metabase Cloud keeps your instance up-to-date. You're currently on version {0}. Thanks for being a customer!
bg: Метабазата в облака поддържа инстанцията ви актуална. В момента сте на версия {0}. Благодарим ви, че сте наш клиент!

en: No successful checks yet.
bg: Все още няма успешни проверки.

en: Invalid custom GeoJSON
bg: Невалиден потребителски GeoJSON

en: Invalid custom GeoJSON: does not contain features
bg: Невалиден потребителски GeoJSON: не съдържа характеристики

en: Invalid custom GeoJSON: feature is misssing properties
bg: Невалиден потребителски GeoJSON: функцията пропуска свойства

en: Break out by a…
bg: Излезте с...

en: Automatic explorations
bg: Автоматични проучвания

en: Filter by this value
bg: Филтриране по тази стойност

en: GeoJSON URL failed to load
bg: URL адресът GeoJSON не успя да се зареди

en: Error determining value for parameter: {0}
bg: Грешка при определяне на стойността на параметъра: {0}

en: Error building query parameter map: {0}
bg: Грешка при изграждането на картата с параметри на заявката: {0}

en: This is our new {0} driver, which is faster and more reliable.
bg: Това е нашият нов {0} драйвер, който е по-бърз и по-надежден.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can select {0} now.
bg: Старият драйвер е отпаднал и ще бъде премахнат в следващата версия. Ако наистина
    трябва да го използвате, можете да изберете {0} сега.

en: This driver has been deprecated and will be removed in the next release.
bg: Този драйвер е отпаднал и ще бъде премахнат в следващата версия.

en: We recommend that you upgrade to the new {0} driver, which is faster and more reliable.
bg: Препоръчваме ви да преминете към новия {0} драйвер, който е по-бърз и по-надежден.

en: How to upgrade a driver
bg: Как да надградите драйвер

en: New driver
bg: Нов водач

en: Driver deprecated
bg: Забравен драйвер

en: you
bg: вие

en: {0} created this
bg: {0} създаде това

en: {0} edited this
bg: {0} редактира това

en: Regular
bg: Редовно

en: Collection type
bg: Вид на колекцията

en: The contents of Official collections will get a badge by their name and will be more likely to show up in search results.
bg: Съдържанието на официалните колекции ще получи значка с името си и ще има по-голяма вероятност да се показва в резултатите от търсенето.

en: Official
bg: Официален

en: Moderation
bg: Модерация

en: Verify this
bg: Проверете това

en: {0} verified this
bg: {0} провери това

en: Remove verification
bg: Премахване на проверката

en: A moderator
bg: Модератор

en: Cloud
bg: Облак

en: Cloud Settings
bg: Настройки на облака

en: Edit details
bg: Редактиране на данните

en: History
bg: История

en: Every field is hidden right now
bg: Всяко поле е скрито в момента

en: Make all sub-collections {0}, too.
bg: Направете и всички подколекции {0}.

en: Manage your Cloud account, including billing preferences and technical settings about this instance in your Metabase Store account.
bg: Управление на акаунта Ви в облака, включително предпочитания за фактуриране и технически настройки за този екземпляр в акаунта Ви в Metabase Store.

en: Go to the Metabase Store
bg: Отидете в магазина на метабазата

en: Running statement in describe-schema: {0}
bg: Изпълнение на изявление в describe-schema: {0}

en: Running statement in all-schemas: {0}
bg: Изпълнение на изявлението във всички схеми: {0}

en: Running statement in describe-table: {0}
bg: Изпълнение на изявлението в describe-table: {0}

en: Error parsing JSON setting {0}: {1}
bg: Грешка при парсирането на JSON настройка {0}: {1}

en: Plugin ''{0}'' depends on environment variable ''{1}'' being set to something
bg: Плъгинът ''{0}'' зависи от това дали променливата на средата ''{1}'' е настроена на нещо

en: Up
bg: Нагоре

en: Approved domains for notifications
bg: Одобрени домейни за известия

en: alert
bg: сигнал

en: deleted
bg: изтрит

en: restored
bg: възстановен

en: Successfully unsubscribed
bg: Абонаментът бе прекратен успешно

en: updated
bg: актуализиран

en: Send to Slack now
bg: Изпратете на Slack сега

en: Slack sent
bg: Slack изпратен

en: About data permissions
bg: Относно разрешенията за данни

en: Each of your user groups can have a level of access for each of your databases on the tables they contain.
bg: Всяка от вашите потребителски групи може да има ниво на достъп за всяка от вашите бази данни в таблиците, които съдържат.

en: Users can be members of multiple groups, and are given the {0} level of access for a database or table across all the groups they’re a member of.
bg: Потребителите могат да бъдат членове на множество групи и им е дадено ниво на достъп {0} за база данни или таблица във всички групи, в които членуват.

en: most permissive
bg: най -разрешителен

en: Unless a user group's access for a given database is set to “block", they’ll be able to view any saved question based on that data if they have access to the collection it’s saved in.
bg: Освен ако достъпът на потребителска група към дадена база данни не е зададен на „блокиране“, те ще могат да преглеждат всеки запазен въпрос въз основа на тези данни, ако имат достъп до колекцията, в която е записана.

en: Access levels
bg: Нива на достъп

en: Users can use the visual query builder to ask questions based on all tables in this database. A user group must have Unrestricted access for a database if you want to give them access to the SQL/native query editor.
bg: Потребителите могат да използват конструктора на визуални заявки, за да задават въпроси въз основа на всички таблици в тази база данни. Потребителска група трябва да има неограничен достъп за база данни, ако искате да им дадете достъп до редактора на SQL/естествени заявки.

en: Granular access
bg: Гранулиран достъп

en: Restrict user access to specific tables in a database. When you select this option, you’ll be taken to the table-level view of that database to set the access level for each table.
bg: Ограничете достъпа на потребителите до конкретни таблици в база данни. Когато изберете тази опция, ще бъдете отведени до изгледа на ниво таблица на тази база данни, за да зададете нивото на достъп за всяка таблица.

en: No self-service access
bg: Няма достъп до самообслужване

en: Prevent users from creating new ad hoc queries or questions based on this data, or from seeing this data in the Browse Data screen. Users with this level of access can still see saved questions and charts based on this data in Collections they have access to.
bg: Не позволявайте на потребителите да създават нови ad hoc заявки или въпроси въз основа на тези данни или да виждат тези данни на екрана Преглед на данни. Потребителите с това ниво на достъп все още могат да виждат запазени въпроси и диаграми въз основа на тези данни в Колекции, до които имат достъп.

en: Block
bg: Блокиране

en: Ensure users can’t ever see the data from this database regardless of their permissions at the Collection level. Keep in mind that if a user belongs to another group that does have data access, that setting will take precedence, and the user's access will not be blocked.
bg: Уверете се, че потребителите никога не могат да виждат данните от тази база данни, независимо от техните разрешения на ниво Колекция. Имайте предвид, че ако потребител принадлежи към друга група, която има достъп до данни, тази настройка ще има предимство и достъпът на потребителя няма да бъде блокиран.

en: Only available in certain Metabase plans.
bg: Предлага се само в определени планове на Metabase.

en: Learn more about permissions
bg: Научете повече за разрешенията

en: hours
bg: часа

en: Error name
bg: Име на грешка

en: DB name
bg: Име на БД

en: Rerun Selected
bg: Повторно избиране

en: Rerun?
bg: Да се ​​повтори ли?

en: Notifications
bg: Известия

en: Our team is ready to help you
bg: Нашият екип е готов да ви помогне

en: The old driver has been deprecated and will be removed in the next release. If you really
    need to use it, you can
bg: Старият драйвер е оттеглен и ще бъде премахнат в следващата версия. Ако наистина
    трябва да го използвате, можете

en: find it here
bg: намерете го тук

en: We recommend that you upgrade to the
bg: Препоръчваме ви да надстроите до

en: new {0} driver
bg: нов драйвер за {0}

en: , which is faster and more reliable.
bg: , което е по -бързо и по -надеждно.

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Седмично

en: Monthly
bg: Месечно

en: on
bg: На

en: Collection is required
bg: Изисква се събиране

en: Cache all question results for
bg: Кеширайте всички резултати от въпроси за

en: subscription
bg: абонамент

en: moved
bg: преместена

en: {0} hour | {0} hours
bg[0]: {0} час
bg[1]: {0} часове

en: emailed
bg: изпратен по имейл

en: slack’d
bg: отпуснат

en: sent
bg: изпратен

en: {0} email | {0} emails
bg[0]: Имейл на {0}
bg[1]: Имейлите на {0}

en: {0} Slack channel | {0} Slack channels
bg[0]: {0} Slack канал
bg[1]: {0} Slack канали

en: {0} and {1}.
bg: {0} и {1}.

en: just now
bg: точно сега

en: Unsubscribe from all subscriptions / alerts
bg: Отпишете се от всички абонаменти / сигнали

en: How long to keep question results. By default, Metabase will use the value you supply on the {0}, but if this database has other factors that influence the freshness of data, it could make sense to set a custom duration. You can also choose custom durations on individual questions or dashboards to help improve performance.
bg: Колко дълго да се запазват резултатите от въпроса. По подразбиране Metabase ще използва стойността, която предоставяте в {0}, но ако тази база данни има други фактори, които влияят върху свежестта на данните, може да има смисъл да зададете персонализирана продължителност. Можете също да изберете персонализирани продължителности на отделни въпроси или табла за управление, за да подобрите производителността.

en: cache settings page
bg: страница с настройки на кеша

en: Default result cache duration
bg: Продължителност на кеша на резултатите по подразбиране

en: Must be a positive integer value
bg: Трябва да е положително цяло число

en: Official collection
bg: Официална колекция

en: Belongs to an Official collection
bg: Принадлежи към официална колекция

en: {0} removed verification
bg: {0} премахна потвърждението

en: {0} changed status to {1}
bg: {0} промени състоянието на {1}

en: Tools
bg: Инструменти

en: Erroring Questions
bg: Грешни въпроси

en: As the creator you can also choose to delete this if it’s no longer relevant to others as well.
bg: Като създател можете също да изберете да изтриете това, ако вече не е от значение и за другите.

en: You’re unsubscribed. Delete this alert as well?
bg: Отписахте се. Да се ​​изтрие ли и този сигнал?

en: You’re unsubscribed. Delete this subscription as well?
bg: Отписахте се. Да се ​​изтрие ли и този абонамент?

en: Delete this subscription?
bg: Да се ​​изтрие ли този абонамент?

en: Yes, delete this alert
bg: Да, изтрийте този сигнал

en: Yes, delete this subscription
bg: Да, изтрийте този абонамент

en: Keep it around
bg: Дръжте го наоколо

en: I changed my mind
bg: Размислих

en: You won’t receive this alert at {0} any more.
bg: Вече няма да получавате този сигнал на {0}.

en: You won’t receive this subscription at {0} any more.
bg: Вече няма да получавате този абонамент на {0}.

en: You created this alert on {0}.
bg: Създадохте това предупреждение на {0}.

en: You created this subscription on {0}.
bg: Създадохте този абонамент на {0}.

en: It’s currently being sent to {0}.
bg: В момента се изпраща до {0}.

en: Sandboxed
bg: В пясъчна кутия

en: Discard your unsaved changes?
bg: Да се ​​отхвърлят ли незапазените ви промени?

en: If you leave this page now, your changes won't be saved.
bg: Ако напуснете тази страница сега, промените ви няма да бъдат запазени.

en: Discard changes
bg: Отхвърлите промените

en: Select a collection to see its permissions
bg: Изберете колекция, за да видите нейните разрешения

en: Search for a collection
bg: Търсете колекция

en: Search for a group
bg: Търсете група

en: Collection access
bg: Достъп до колекция

en: Edit dashboard details
bg: Редактирайте детайлите на таблото за управление

en: More options
bg: Повече опций

en: Expecting field but found {0}
bg: Очаква се поле, но е намерено {0}

en: Recently viewed
bg: Наскоро разгледани

en: Segment
bg: Сегмент

en: Metric
bg: Метрични

en: Explore paid features
bg: Разгледайте платените функции

en: This filter needs to be connected to a card.
bg: Този филтър трябва да бъде свързан към карта.

en: We'll show the first 10 rows of this table in your Pulse. If you email this, we'll add a file attachment with all columns and up to 2,000 rows.
bg: Ще покажем първите 10 реда на тази таблица във вашия Pulse. Ако изпратите това по имейл, ще добавим прикачен файл с всички колони и до 2000 реда.

en: Pick columns
bg: Изберете колони

en: Segment of {0}
bg: Сегмент от {0}

en: Metric for {0}
bg: Показател за {0}

en: {0} chart does not support multiple series
bg: Диаграмата {0} не поддържа множество серии

en: And {0} more
bg: И още {0}

en: Others
bg: Други

en: {0} alert recipients
bg: {0} получатели на предупреждения

en: {0} recipients
bg: {0} получатели

en: This alert will no longer be {0}.
bg: Този сигнал вече няма да бъде {0}.

en: This dashboard will no longer be {0}.
bg: Това табло за управление вече няма да бъде {0}.

en: Unsubscribe {0} from all subscriptions and alerts?
bg: Да се ​​отпиша ли {0} от всички абонаменти и сигнали?

en: This will delete any dashboard subscriptions or alerts {0} has created, and remove them as a recipient from any other subscriptions or alerts.
bg: Това ще изтрие всички абонаменти или предупреждения за таблото за управление, които {0} е създал, и ще ги премахне като получател от всички други абонаменти или сигнали.

en: This does not affect email distribution lists that are managed outside of Metabase.
bg: Това не засяга списъци за разпространение на имейли, които се управляват извън Metabase.

en: Team members
bg: Членове на отбора

en: Items
bg: Елементи

en: Downloads
bg: Изтегляния

en: Subscriptions & Alerts
bg: Абонаменти и сигнали

en: Filter by question name
bg: Филтрирайте по име на въпрос

en: Filter by dashboard name
bg: Филтрирайте по име на таблото

en: Unsubscribe successful
bg: Отписването е успешно

en: Alerts
bg: Сигнали

en: Use default
bg: Използвай първоначалните

en: Use instance default (TTL)
bg: Използвайте стандартния екземпляр (TTL)

en: Not seeing something listed here?
bg: Не виждате нещо изброено тук?

en: It’s possible you may also receive emails from Metabase if you’re a member of an email distribution list, like “team@mycompany.com” and that list is used as the recipient for an alert or dashboard subscription instead of your individual email.
bg: Възможно е също така да получавате имейли от Metabase, ако сте член на списък за разпространение на имейли, като например „team@mycompany.com“ и този списък се използва като получател за сигнал или абонамент за табло вместо вашия индивидуален имейл.

en: Hopefully they’ll be able to help you out!
bg: Дано да успеят да ви помогнат!

en: your instance administrator
bg: администратора на вашия екземпляр

en: Metabase doesn’t manage those lists, so we’d recommend contacting {0}.
bg: Metabase не управлява тези списъци, затова препоръчваме да се свържете с {0}.

en: Created by you
bg: Създаден от вас

en: Created by {0}
bg: Създадено от {0}

en: Created
bg: Създаден

en:  on {0}
bg: на {0}

en: You receive or created these
bg: Вие получавате или създавате тези

en: Not seeing one here?
bg: Не виждате такъв тук?

en: If you subscribe or are added to dashboard subscriptions or alerts you’ll be able to manage those here.
bg: Ако се абонирате или сте добавени към абонаменти или сигнали за таблото, ще можете да ги управлявате тук.

en: Confirm you want to unsubscribe
bg: Потвърдете, че искате да се отпишете

en: Depending on your organization’s permissions you might need to ask a moderator to be re-added in the future.
bg: В зависимост от разрешенията на вашата организация може да се наложи да поискате модератор да бъде добавен отново в бъдеще.

en: You’ll stop receiving this alert from now on.
bg: Отсега нататък ще спрете да получавате този сигнал.

en: You’ll stop receiving this subscription from now on.
bg: От този момент нататък ще спрете да получавате този абонамент.

en: Unrestricted
bg: Без ограничения

en: Granular
bg: Гранулиран

en: No self-service
bg: Без самообслужване

en: Native query editor access requires full data access.
bg: Достъпът на редактора на естествени заявки изисква пълен достъп до данни.

en: Select a database to see group permissions
bg: Изберете база данни, за да видите разрешенията на групата

en: Allow native query editing?
bg: Разрешаване на редактиране на естествени заявки?

en: Select a group to see its data permissions
bg: Изберете група, за да видите нейните разрешения за данни

en: Search for a database
bg: Търсете база данни

en: Select a table to set more specific permissions
bg: Изберете таблица, за да зададете по -конкретни разрешения

en: Search for a table
bg: Търсете маса

en: Data access
bg: Достъп до данни

en: Native query editing
bg: Естествено редактиране на заявки

en: The Administrators group is special, and always has Unrestricted access.
bg: Групата „Администратори“ е специална и винаги има неограничен достъп.

en: Permissions for
bg: Разрешения за

en: Table name
bg: Име на таблицата

en: Schema name
bg: Име на схема

en: Search for a schema
bg: Потърсете схема

en: Permissions for the
bg: Разрешения за

en: {0} person | {0} people
bg[0]: {0} човек
bg[1]: {0} човека

en: Cache results for
bg: Резултати от кеша за

en: Permission help
bg: Помощ за разрешение

en: Previous results
bg: Предишни резултати

en: Pick a column...
bg: Изберете колона ...

en: Allowed email address domain(s) for new DashboardSubscriptions and Alerts. Does not affect existing subscriptions.
bg: Разрешени домейн (и) на имейл адреси за нови абонаменти и предупреждения за Dashboard. Не засяга съществуващите абонаменти.

en: Invalid email address: {0}
bg: Невалиден имейл адрес: {0}

en: You cannot create new subscriptions for the domain {0}. Allowed domains are: {1}
bg: Не можете да създавате нови абонаменти за домейна {0}. Разрешените домейни са: {1}

en: This API endpoint is only enabled if you have a premium token with the {0} feature.
bg: Тази крайна точка на API е активирана само ако имате премиум маркер с функцията {0}.

en: Error compiling audit query: {0}
bg: Грешка при компилирането на одиторска заявка: {0}

en: Error running audit query: {0}
bg: Грешка при изпълнението на одиторска заявка: {0}

en: Error parsing Pulse parameters: {0}
bg: Грешка при синтактичния анализ на параметрите на импулса: {0}

note: TODO -- come up with a better error message.
en: Blocked: you are not allowed to run queries against Database {0}.
bg: Блокиран: нямате право да изпълнявате заявки към база данни {0}.

en: BigQueryException executing query
bg: BigQueryException изпълнява заявка

en: SSL must be enabled to use Kerberos authentication
bg: SSL трябва да бъде активиран, за да се използва удостоверяване на Kerberos

en: Cannot parse permissions graph because it is invalid: {0}
bg: Графиката за разрешения не може да бъде анализирана, защото е невалидна: {0}

en: Hash of database {0} details changed; marking pool invalid to reopen it
bg: Хеширането на данните за базата данни {0} е променено; пул за маркиране е невалиден, за да го отворите отново

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have full data access.
bg: Невалидни разрешения на БД: Ако имате достъп за запис за естествени заявки, трябва да имате пълен достъп до данни.

en: Error parsing permissions tree {0}
bg: Грешка при синтактичния анализ на дървото на разрешенията {0}

en: collection ID of a dashboard subscription cannot be directly modified
bg: ID на колекцията на абонамент за табло не може да бъде променен директно

en: dashboard ID of a dashboard subscription cannot be modified
bg: идентификационният номер на таблото за абонамент за табло не може да бъде променен

en: Javascript resource not found: {0}
bg: Ресурс на JavaScript не е намерен: {0}

en: Found new version for DB: {0}
bg: Намерена е нова версия за DB: {0}

en: Admin settings
bg: Настройки на профил администратор

en: and is built with care by a team from all across this pale blue dot.
bg: и е построен с грижа от екип от цялата планета.

en: This is a model now.
bg: Това вече е модел.

en: This is a question now.
bg: Това вече е въпрос.

en: You're only allowed to email subscriptions to addresses ending in {0}
bg: Имате право да изпращате абонаменти по имейл само до адреси, завършващи на {0}

en: Primary color
bg: Основен цвят

en: The main color used throughout the app for buttons, links, and the default chart color.
bg: Основният цвят, използван в приложението за бутони, връзки и цвета на диаграмата по подразбиране.

en: Navigation bar color
bg: Цвят на лентата за навигация

en: The top nav bar of Metabase. Defaults to the Primary Color if not set.
bg: Горната навигационна лента на Metabase. По подразбиране е основният цвят, ако не е зададен.

en: Accent 1
bg: Акцент 1

en: The color of aggregations and breakouts in the graphical query builder.
bg: Цветът на агрегатите и разбивките в графичния конструктор на заявки.

en: Accent 2
bg: Акцент 2

en: The color of filters in the query builder and buttons and links in filter widgets.
bg: Цветът на филтрите в конструктора на заявки и бутоните и връзките във филтърните приспособления.

en: Additional chart color
bg: Допълнителен цвят на диаграмата

en: Rerun this question
bg: Изпълнете отново този въпрос

en: Syncing database…
bg: Базата данни се синхронизира…

en: Add this model to a dashboard
bg: Добавете този модел към таблото

en: Project ID to be used for authentication. You can omit this field if you are only querying datasets owned by your organization.
bg: Идентификатор на проекта, който да се използва за удостоверяване. Можете да пропуснете това поле, ако търсите само набори от данни, собственост на вашата организация.

en: Make sure to leave out the Project ID prefix in "project_name:dataset_id" and only enter “dataset_id”
bg: Уверете се, че сте пропуснали префикса за ID на проекта в „project_name:dataset_id“ и въведете само „dataset_id“

en: Service account JSON file
bg: JSON файл на служебния акаунт

en: This JSON file contains the credentials Metabase needs to read and query your dataset.
bg: Този JSON файл съдържа идентификационните данни, необходими на Metabase, за да прочете и да отправи заявка към вашия набор от данни.

en: Rerun queries for simple explorations
bg: Повторете заявки за прости изследвания на данни

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter. This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
bg: Ние изпълняваме основната заявка, когато изследвате данни с помощта на Summarize или Filter. Това е включено по подразбиране, но можете да го изключите, ако производителността е бавна.

en: Choose when syncs and scans happen
bg: Изберете кога да се извършват синхронизации и сканирания

en: By default, Metabase does a lightweight hourly sync and an intensive daily scan of field values. If you have a large database, turn this on to make changes.
bg: По подразбиране Metabase извършва лека почасова синхронизация и интензивно ежедневно сканиране на стойностите на полета. Ако имате голяма база данни, включете това, за да направите промени.

en: This enables Metabase to scan for additional field values during syncs allowing smarter behavior, like improved auto-binning on your bar charts.
bg: Това позволява на Metabase да сканира за допълнителни стойности на полета по време на синхронизиране, което позволява по-интелигентно поведение, като подобрено автоматично комбиниране на вашите лентови диаграми.

en: Company or team name
bg: Име на фирма или екип

en: must be different from the email address you used in setup
bg: трябва да се различава от имейл адреса, който сте използвали при настройката

en: saved a model based on
bg: запази модел, базиран на

en: saved a model
bg: запази модел

en: deleted a model
bg: изтрих модел

en: New
bg: Нов

en: SQL query
bg: SQL заявка

en: Archive this model?
bg: Архивиране на този модел?

en: This model will be removed from any dashboards or pulses using it.
bg: Този модел ще бъде премахнат от всички табла или импулси, които го използват.

en: Verify this model
bg: Проверете този модел

en: Verify this question
bg: Проверете този въпрос

en: View this
bg: Вижте това

en: License and billing
bg: Лиценз и фактуриране

en: License
bg: Лиценз

en: New…
bg: Нов…

en: {0} distinct value | {0} distinct values
bg[0]: {0} различна стойност
bg[1]: {0} различни стойности

en: Getting distinct values...
bg: Получаване на различни стойности...

en: You don’t have permission to see this question’s columns.
bg: Нямате разрешение да виждате колоните на този въпрос.

en: Use an SSH-tunnel
bg: Използвайте SSH-тунел

en: We suggest you leave this off unless you plan on doing a lot of manual timezone casting with this data.
bg: Предлагаме ви да оставите това изключено, освен ако не планирате да правите много ръчно прехвърляне на часови зони с тези данни.

en: This can be useful for auditing and debugging, but prevents BigQuery from caching results and may increase your costs.
bg: Това може да бъде полезно за одитиране и отстраняване на грешки, но не позволява на BigQuery да кешира резултати и може да увеличи разходите ви.

en: Connect using DNS SRV
bg: Свържете се с помощта на DNS SRV

en: If you're connecting to an Atlas cluster, you might need to turn this on. Note that your provided host must be a fully qualified domain name.
bg: Ако се свързвате с клъстер Atlas, може да се наложи да включите това. Имайте предвид, че предоставеният от вас хост трябва да е напълно квалифицирано име на домейн.

en: SSH authentication
bg: SSH удостоверяване

en: If a direct connection to your database isn't possible, you may want to use an SSH tunnel. {0}.
bg: Ако директната връзка с вашата база данни не е възможна, може да искате да използвате SSH тунел. {0}.

en: Display name
bg: Покажи име

en: Our {0}
bg: Нашите {0}

en: Choose what this data will be called in Metabase.
bg: Изберете как ще се наричат ​​тези данни в Metabase.

en: Models
bg: модели

en: Raw Tables
bg: Сурови таблици

en: Unknown Metric: {0}
bg: Неизвестен показател: {0}

en: Unknown Segment: {0}
bg: Неизвестен сегмент: {0}

en: Unknown Field: {0}
bg: Неизвестно поле: {0}

en: Unknown function {0}
bg: Неизвестна функция {0}

en: Expecting {0} but found function {1} returning {2}
bg: Очаква се {0}, но е намерена функция {1}, връщаща {2}

en: Expecting {0} but found {1}
bg: Очаква се {0}, но е намерено {1}

en: Unexpected end of input, expecting {0}
bg: Неочакван край на въвеждането, очаква се {0}

en: Expecting {0} but got {1} instead
bg: Очаква се {0}, но вместо това се получи {1}

en: Unexpected end of input
bg: Неочакван край на въвеждането

en: Unexpected operator {0}
bg: Неочакван оператор {0}

en: modified question's series
bg: модифицирана серия от въпроси

en: added series to a question
bg: добави серия към въпрос

en: removed series from a question
bg: премахнати серии от въпрос

en: moved this to {0}
bg: премести това в {0}

en: renamed this to "{0}"
bg: преименува това на "{0}"

en: added a description
bg: добави описание

en: changed the description
bg: промени описанието

en: archived this
bg: архивира това

en: unarchived this
bg: деархивира това

en: turned this into a model
bg: превърна това в модел

en: changed this from a model to a saved question
bg: промени това от модел на запазен въпрос

en: edited the question
bg: редактира въпроса

en: changed the display from {0} to {1}
bg: промени дисплея от {0} на {1}

en: changed the visualization settings
bg: промени настройките за визуализация

en: added a card | added {0} cards
bg[0]: добави карта
bg[1]: добави   {0} карти

en: rearranged the cards
bg: пренареди картите

en: removed a card | removed {0} cards
bg[0]: премахна карта
bg[1]: премахна {0} карти

en: created this
bg: създаде това

en: reverted to an earlier revision
bg: върна към по-ранна ревизия

en: Dataset
bg: Набор от данни

en: You're only allowed to email pulses to addresses ending in {0}
bg: Имате право да изпращате импулси само до адреси, завършващи на {0}

en: Reaches the goal line
bg: Достига целта

en: You're only allowed to email alerts to addresses ending in {0}
bg: Имате право да изпращате сигнали по имейл само до адреси, завършващи на {0}

en: Query
bg: Запитване

en: Metadata
bg: Метаданни

en: Search for some data…
bg: Потърсете някои данни...

en: Search for a model…
bg: Търсене модел...

en: Search for a question…
bg: Търсене на въпрос…

en: Search for a table…
bg: Търсене на таблица…

en: All data
bg: Всички данни

en: The best starting place for new questions.
bg: Най-доброто отправно място за нови въпроси.

en: Raw Data
bg: Необработени данни

en: Unaltered tables in connected databases.
bg: Непроменени таблици в свързани бази данни.

en: Use any question’s results to start a new question.
bg: Използвайте резултатите от всеки въпрос, за да започнете нов въпрос.

en: Turn this into a model
bg: Превърнете това в модел

en: Let you update column descriptions and customize metadata to create
    great starting points for exploration.
bg: Позволява ви да актуализирате описанията на колоните и да персонализирате метаданните, за да създадете
    страхотни отправни точки за проучване.

en: Show up higher in search results and get highlighted when other
    users start new questions to promote reuse.
bg: Показвай по-високо в резултатите от търсенето и подчертавай, когато други
    потребители започнат нови въпроси с цел насърчаване на повторната употреба.

en: Live in collections to keep them separate from messy database
    schemas.
bg: Подреди в колекции, за да живеят отделно от разхвърляните
    схеми на база данни.

en: Duplicate this model
bg: Дублирайте този модел

en: It's okay to play around with models
bg: Няма проблем да си играете с модели

en: You won't make any permanent changes to them unless you edit their query definition.
bg: Няма да правите никакви постоянни промени в тях, освен ако не редактирате дефиницията на заявката им.

en: Pick a question or a model
bg: Изберете въпрос или модел

en: Pick a different question or a model
bg: Изберете друг въпрос или модел

en: Model #{0}
bg: Модел №{0}

en: Model in {0}
bg: Модел в {0}

en: Display as
bg: Показване като

en: Error contents
bg: Съдържание на грешка

en: Restoring the sample database...
bg: Примерната база данни се възстановява...

en: Bring the sample database back
bg: Върнете примерната база данни

en: Timezone
bg: Часова зона

en: Earliest date
bg: Най-ранна дата

en: Latest date
bg: Последна дата

en: Hide advanced options
bg: Скриване на разширените опции

en: Show advanced options
bg: Показване на разширени опции

en: Loading
bg: Зареждане

en: Load more
bg: Зареди още

en: Table and details views
bg: Изгледи на таблица и подробности

en: Detail views only
bg: Само подробни изгледи

en: It’s optional, but oh, so helpful
bg: Не е задължително, но е толкова полезно

en: Database column this maps to
bg: Колоната на базата данни, към която се съпоставя

en: Column type
bg: Тип колона

en: This column should appear in…
bg: Тази колона трябва да се появи в...

en: Run selection
bg: Изпълнете избора

en: Save as snippet
bg: Запазване като фрагмент

en: empty
bg: празен

en: not empty
bg: не е празно

en: Edit model
bg: Редактиране на модела

en: (required)
bg: (задължително)

en: This model is archived and shouldn't be used.
bg: Този модел е архивиран и не трябва да се използва.

en: Remove database
bg: Премахване на база данни

en: Search for a database…
bg: Търсене на база данни...

en: Didn’t find anything
bg: Не намерих нищо

en: Don’t see your database? Check out our {0} page to see if it’s available for self-hosting.
bg: Не виждате вашата база данни? Разгледайте нашата страница {0}, за да видите дали е налична за самостоятелно хостване.

en: Community Drivers
bg: Драйвъри изградени от общността

en: Show less options
bg: Показване на по-малко опции

en: Show more options
bg: Покажи още опции

en: Search for a special type
bg: Търсете специален тип

en: Model management
bg: Управление на модела

en: Edit query definition
bg: Редактиране на дефиницията на заявката

en: Customize metadata
bg: Персонализирай метаданните

en: Turn back into a saved question
bg: Върнете се обратно в запазен въпрос

en: Select none
bg: Изберете нито една

en: Select all
bg: Избери всички

en: By default "Site Url" is used in notification links, but can be overridden.
bg: По подразбиране „URL адрес на сайта“ се използва във връзките за уведомяване, но може да бъде отменен.

en: Error preprocessing source query when applying GTAP: {0}
bg: Грешка при предварителната обработка на заявката за източник при прилагане на GTAP: {0}

en: Exception caught in :bigquery-cloud-sdk can-connect?
bg: Изключение, уловено в :bigquery-cloud-sdk can-connect?

en: DB {0} had hardcoded dataset-id; changing to an inclusion pattern and updating table schemas
bg: DB {0} имаше твърдо кодиран идентификатор на набор от данни; промяна на модел за включване и актуализиране на схеми на таблици

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase.
bg: Уникален идентификатор, който да се използва в анализа на Snowplow, за да се идентифицира този инстанс на Metabase.

en: This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
bg: Това е публична настройка, тъй като някои аналитични събития се изпращат преди първоначалната настройка.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events.
bg: Булев низ, показващ дали колекторът на Snowplow е наличен за получаване на аналитични събития.

en: Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
bg: Трябва да се задава чрез променлива на средата в тестове на Cypress или по време на локално развитие.

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow.
bg: Булев низ, показваща дали аналитични събития се изпращат до Snowplow.

en: True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
bg: Вярно е, ако анонимното проследяване е активирано за този инстанс и е наличен колектор на Snowplow.

en: The URL of the Snowplow collector to send analytics events to.
bg: URL адресът на колектора на Snowplow за изпращане на аналитични събития.

en: Error sending Snowplow analytics event {0}
bg: Грешка при изпращане на събитие за анализ на Snowplow {0}

en: The approximate timestamp at which this instance of Metabase was created, for inclusion in analytics.
bg: Приблизителното времеви печат, в който е създаден този инстанс на Metabase, за включване в анализа.

en: Unverified due to edit
bg: Непотвърдено поради редакция

en: Card {0} does not exist or does not have a valid query.
bg: Карта {0} не съществува или няма валидна заявка.

en: You must have data permissions to add a parameter referencing the Table {0}.
bg: Трябва да имате разрешения за данни, за да добавите параметър, препращащ таблицата {0}.

en: No matching parameter with slug {0}. Found: {1}
bg: Няма съвпадащ параметър с плуг {0}. Намерено: {1}

en: Could not invite user because email is not configured.
bg: Не можа да се покани потребител, защото имейлът не е конфигуриран.

en: Does your team use Slack? If so, you can send automated updates via dashboard subscriptions.
bg: Вашият екип използва ли Slack? Ако е така, можете да изпращате автоматизирани актуализации чрез абонаменти за табло за управление.

en: invalid token
bg: Невалиден Токен

en: Slack channel not found.
bg: Slack канал не е намерен.

en: channel not found
bg: каналът не е намерен

en: Unrecognized modal: {0}
bg: Неразпознат модален: {0}

en: Can't decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
bg: Не може да се дешифрира тайната стойност с MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Your database's IP address (e.g. 98.137.149.56) or its domain name (e.g. esc.mydatabase.com).
bg: IP адресът на вашата база данни (напр. 98.137.149.56) или името на домейна (напр. esc.mydatabase.com).

en: username
bg: потребителско име

en: Use a secure connection (SSL)
bg: Използвайте защитена връзка (SSL)

en: Use an SSH tunnel
bg: Използвайте SSH тунел

en: Enable this ssh tunnel?
bg: Да се ​​активира ли този ssh тунел?

en: SSH tunnel host
bg: SSH тунелен хост

en: The hostname that you use to connect to connect to SSH tunnels.
bg: Името на хоста, което използвате за свързване към SSH тунели.

en: SSH tunnel port
bg: SSH тунелен порт

en: SSH tunnel username
bg: Потребителско име на SSH тунел

en: The username you use to login to your SSH tunnel.
bg: Потребителското име, което използвате, за да влезете във вашия SSH тунел.

en: SSH tunnel password
bg: SSH парола за тунел

en: SSH private key to connect to the tunnel
bg: SSH частен ключ за свързване към тунела

en: Paste the contents of an ssh private key here
bg: Поставете тук съдържанието на ssh частен ключ

en: Passphrase for SSH private key
bg: Пропуск за SSH частен ключ

en: We execute the underlying query when you explore data using Summarize or Filter.
bg: Ние изпълняваме основната заявка, когато изследвате данни с помощта на Summarize или Filter.

en: This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
bg: Това е включено по подразбиране, но можете да го изключите, ако производителността е бавна.

en: This is a lightweight process that checks for updates to this database’s schema.
bg: Това е лек процес, който проверява за актуализации на схемата на тази база данни.

en: In most cases, you should be fine leaving this set to sync hourly.
bg: В повечето случаи е добре да оставите този набор от данни да се синхронизира ежечасно.

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase Cloud IP addresses:
bg: Ако вашата база данни е зад защитна стена, може да се наложи да разрешите връзки от нашите IP адреси в Metabase Cloud:

en: Error querying database {0} for current time: {1}
bg: Грешка при заявка към база данни {0} за текущо време: {1}

en: Error: multiple values specified for parameter; non-Field Filter parameters can only have one value.
bg: Грешка: множество стойности, посочени за параметър; Параметрите на филтъра извън полето могат да имат само една стойност.

en: The local path relative to where Metabase is running from. Your string should not include the .mv.db extension.
bg: Локалният път спрямо мястото, откъдето се изпълнява Metabase. Вашият низ не трябва да включва разширението .mv.db.

en: SSL Mode
bg: SSL режим

en: SSL Root Certificate (PEM)
bg: SSL коренен сертификат (PEM)

en: Authenticate client certificate?
bg: Удостоверяване на клиентски сертификат?

en: SSL Client Certificate (PEM)
bg: SSL клиентски сертификат (PEM)

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER or PKCS-12)
bg: SSL клиентски ключ (PKCS-8/DER или PKCS-12)

en: SSL Client Key Password
bg: Парола за SSL клиентски ключ

en: Unable to substitute parameters: {0}
bg: Параметрите не могат да бъдат заменени: {0}

en: Expected native source query to be a string, got: {0}
bg: Очаква се заявката за естествен източник да бъде низ, получих: {0}

en: Expected native source query parameters to be sequential, got: {0}
bg: Очакваните параметри на заявката за естествен източник да бъдат последователни, получих: {0}

en: No expression named {0} at this level of the query
bg: Няма израз с име {0} на това ниво на заявката

en: Error compiling :field clause: {0}
bg: Грешка при компилирането на клауза :field: {0}

en: Warning: Driver {0} is using {1}. This method was deprecated in {2} and will be removed in a future release.
bg: Предупреждение: Драйвер {0} използва {1}. Този метод е остарял през {2} и ще бъде премахнат в бъдеща версия.

en: Error setting connection to autoCommit false
bg: Грешка при настройка на връзката на autoCommit false

en: Error setting prepared statement fetch size to fetch-size
bg: Грешка при задаване на размера на извличане на подготвеното изявление на размер на извличане

en: Error setting statement fetch size to fetch-size
bg: Грешка при задаване на размера на извличане на извлечение на извличане

en: Error executing query: {0}
bg: Грешка при изпълнение на заявката: {0}

en: Local file path
bg: Път на локален файл

en: Uploaded file path
bg: Път на качения файл

en: File path
bg: Файлова пътека

en: Error invoking getter for connection property {0}
bg: Грешка при извикване на getter за свойството на връзката {0}

en: Only these...
bg: Само тези...

en: All except...
bg: Всички освен...

en: Comma separated names of {0} that <strong>should</strong> appear in Metabase
bg: Разделени със запетая имена на {0}, които <strong>трябва</strong> да се показват в Metabase

en: You can use patterns like <strong>auth*</strong> to match multiple {0}
bg: Можете да използвате шаблони като <strong>auth*</strong>, за да съответствате на няколко {0}

en: Comma separated names of {0} that <strong>should NOT</strong> appear in Metabase
bg: Разделени със запетая имена на {0}, които <strong>НЕ трябва</strong> да се показват в Metabase

en: Your Slack connection stopped working
bg: Вашата Slack връзка спря да работи

en: Client ID for Google Sign-In. If this is set, Google Sign-In is considered to be enabled.
bg: Клиентски идентификатор за влизане в Google. Ако това е зададено, влизането в Google се счита за активирано.

en: Invalid Google Sign-In Client ID: must end with ".apps.googleusercontent.com"
bg: Невалиден клиентски идентификатор за влизане в Google: трябва да завършва с „.apps.googleusercontent.com“

en: Invalid Google Sign-In token.
bg: Невалиден токен за вход в Google.

en: Google Sign-In token appears to be incorrect.
bg: Изглежда, че токенът за вход в Google е неправилен.

en: Successfully authenticated Google Sign-In token for: {0} {1}
bg: Успешно удостоверен токен за вход в Google за: {0} {1}

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot.
bg: Оттеглен токен на Slack API за свързване на бота Metabase Slack.

en: Please use a new Slack app integration instead.
bg: Моля, вместо това използвайте нова интеграция на приложението Slack.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app.
bg: Потребителски токен OAuth на бот за свързване на приложението Metabase Slack.

en: This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
bg: Това трябва да се използва за всички нови интеграции на Slack, започващи от Metabase v0.42.0.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid.
bg: Дали текущият токен на приложението Slack, ако е зададен, е валиден.

en: Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
bg: Задайте на „false“, ако заявка за Slack API връща грешка при удостоверяване.

en: The name of the channel to which Metabase files should be initially uploaded
bg: Името на канала, в който трябва да бъдат качени първоначално файловете на Metabase

en: 🔒 Your Slack authorization token is invalid or has been revoked. Please update your integration in Admin Settings -> Slack.
bg: 🔒 Вашият токен за оторизация на Slack е невалиден или е анулиран. Моля, актуализирайте вашата интеграция в Настройки на администратора -> Slack.

en: Slack channel named `{0}` is missing!
bg: Slack каналът на име „{0}“ липсва!

en: The channel is used for storing images that are included in dashboard subscriptions.
bg: Каналът се използва за съхраняване на изображения, които са включени в абонаментите за таблото.

en: You do not have curate permissions for this Collection.
bg: Нямате разрешения за куратор за тази колекция.

en: Dashboard {0} does not have a DashboardCard with ID {1}
bg: Таблото за управление {0} няма DashboardCard с идентификационен номер {1}

en: Deleting secret ID {0} from app DB because the owning database ({1}) is being deleted
bg: Секретен идентификатор {0} се изтрива от базата данни на приложението, тъй като притежаващата база данни ({1}) се изтрива

en: Invalid value for Field column {0}: {1} is not a descendant of any of these types: {2}
bg: Невалидна стойност за полето, колона {0}: {1} не произлиза от нито един от тези типове: {2}

en: Can''t use block permissions without having the advanced-permissions premium feature
bg: Не мога да използвам разрешения за блокиране, без да имаш първокласна функция за разширени разрешения

en: User {0} does not exist.
bg: Потребител {0} не съществува.

en: Wrong email address for User {0}.
bg: Грешен имейл адрес за потребителя {0}.

en: Secret ID {0}
bg: Секретен идентификатор {0}

en: File path for {0}
bg: Път на файла за {0}

en: Path
bg: пътека

en: {0} points to non-existent file: {1}
bg: {0} сочи към несъществуващ файл: {1}

en: {0} (a local file path) cannot be used in Metabase hosted environment
bg: {0} (локален път към файла) не може да се използва в хоствана среда на Metabase

en: Error parsing Setting {0}: {1}
bg: Грешка при синтактичния анализ на настройка {0}: {1}

en: Site-wide values are not allowed for Setting {0}
bg: Стойностите за целия сайт не са разрешени за настройка {0}

en: Setting {0} is deprecated as of Metabase {1} and may be removed in a future version.
bg: Настройката {0} е отхвърлена от Metabase {1} и може да бъде премахната в бъдеща версия.

en: Setting name ''{0}'' is retired; use a different name instead
bg: Името на настройката ''{0}'' е оттеглено; вместо това използвайте друго име

en: Boolean indicating whether analytics data should be sent to Google Analytics on the frontend
bg: Булев низ, показваща дали данните от анализа трябва да се изпращат до Google Analytics на интерфейса

en: Metabase version for which a notice about usage of deprecated features has been shown.
bg: Версия на Metabase, за която е показано известие за използване на оттеглени функции.

en: Whether or not to display a message about pinning dashboards. It will also be hidden if any dashboards are pinned. Admins might hide this to direct users to better content than raw data
bg: Дали да се покаже или не съобщение за фиксиране на табла за управление. Също така ще бъде скрито, ако някакви табла за управление са фиксирани. Администраторите може да скрият това, за да насочат потребителите към по-добро съдържание от необработените данни

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries.
bg: Това ще засегне неща като групиране по седмица или филтриране в GUI заявки.

en: It won''t affect most SQL queries,
bg: Няма да засегне повечето SQL заявки,

en:  although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
bg: въпреки че се използва за задаване на променливата на сесията WEEK_START в Snowflake.

en: Error fetching Metabase Cloud gateway IP addresses:
bg: Грешка при извличане на IP адреси на шлюз на Metabase Cloud:

en: Metabase Cloud gateway IP addresses, to configure connections to DBs behind firewalls
bg: IP адреси на шлюз на Metabase Cloud, за конфигуриране на връзки към DBs зад защитни стени

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added.
bg: Дали трябва да се показва въвеждащ модален след добавяне на следващото свързване към базата данни.

en: Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
bg: По подразбиране е false, ако някоя база данни, която не е по подразбиране, вече е завършила синхронизирането за този инстанс.

en: Alert: {0} has {1}
bg: Сигнал: {0} има {1}

en: Nothing to compare to.
bg: Няма с какво да се сравнява.

en: Invalid parameter type {0} for parameter {1}. Parameter type must be one of: {2}
bg: Невалиден тип параметър {0} за параметър {1}. Типът на параметъра трябва да е един от: {2}

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag named {1}.
bg: Невалиден параметър: Картата {0} няма маркер за шаблон с име {1}.

en: Unable to resolve invalid query parameter: parameter is missing :id
bg: Не може да се разреши невалиден параметър на заявката: липсва параметър :id

en: Dashboard does not have a parameter with ID {0}.
bg: Таблото за управление няма параметър с идентификатор {0}.

en: Query: {0}
bg: Заявка: {0}

en: Error determining expected columns for query: {0}
bg: Грешка при определяне на очакваните колони за заявка: {0}

en: Nested queries are disabled
bg: Вложените заявки са деактивирани

en: Bad :field clause {0} for field {1} at {2}: clause should have a :join-alias.
bg: Лоша клауза :field {0} за поле {1} при {2}: клаузата трябва да има псевдоним :join.

en: Guessing join {0}
bg: Предполагам присъединяване към {0}

en: Unable to infer an appropriate join. Query may not work as expected.
bg: Не може да се направи извод за подходящо присъединяване. Заявката може да не работи според очакванията.

en: Error resolving Fields in query: {0}
bg: Грешка при разрешаването на полета в заявката: {0}

en: Warning: clause {0} does not match a column in the source query. Attempting to correct this to {1}
bg: Предупреждение: Клауза {0} не съвпада с колона в изходната заявка. Опит за коригиране на това до {1}

en: Warning: clause {0} refers to a Field that may not be present in the source query. Query may not work as expected. Found: {1}
bg: Предупреждение: клауза {0} се отнася до поле, което може да не присъства в изходната заявка. Заявката може да не работи според очакванията. Намерено: {1}

en: Expected :aggregation-options clause, got {0}
bg: Очаквана клауза :aggregation-options, получих {0}

en: Cannot determine the source table or query for Field clause {0}
bg: Не може да се определи изходната таблица или заявка за клауза за поле {0}

en: Aggregation does not exist at index {0}
bg: Агрегацията не съществува в индекс {0}

en: No expression named {0}
bg: Няма израз с име {0}

en: Sample database DB file ''{0}'' cannot be found.
bg: Примерен DB файл на база данни ''{0}'' не може да бъде намерен.

en: Loading sample database
bg: Зареждане на примерна база данни

en: Failed to load sample database
bg: Неуспешно зареждане на примерна база данни

en: Session cookie's SameSite is configured to "None", but site is served over an insecure connection. Some browsers will reject cookies under these conditions.
bg: SameSite на бисквитката на сесията е конфигуриран на „Няма“, но сайтът се обслужва през незащитена връзка. Някои браузъри ще отхвърлят бисквитките при тези условия.

en: Login request is missing device ID information
bg: В заявката за вход липсва информация за ID на устройството

en: Cannot decrypt encrypted {0}. Have you changed or forgot to set MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?
bg: Не може да се дешифрира криптиран {0}. Променихте или забравихте да зададете MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY?

en: test Setting
bg: тестова настройка

en: A retired setting name
bg: Оттеглено име на настройка

en: Your license is active!
bg: Вашият лиценз е активен!

en: This token doesn't seem to be valid. Double-check it, then contact support if you think it should be working.
bg: Този токен изглежда не е валиден. Проверете го, след което се свържете с поддръжка, ако смятате, че трябва да работи.

en: We're having trouble validating your token. Please double-check that your instance can connect to Metabase's servers.
bg: Имаме проблеми с валидирането на токена ви. Моля, проверете отново дали вашият инстанс може да се свързва със сървърите на Metabase.

en: Unexpected expression
bg: Неочакван израз

en: Invalid node type
bg: Невалиден тип възел

en: Invalid number format
bg: Невалиден формат на числата

en: Expected expression
bg: Очакван израз

en: Slack Bot User OAuth Token
bg: Потребителски токен OAuth на Slack Bot

en: Slack channel name
bg: Име на канала в Slack

en: Unexpected token "{0}"
bg: Неочакван токен „{0}“

en: Reached max number of iterations
bg: Достигнат е максимален брой повторения

en: Unexpected token
bg:  Неочакван знак

en: Sign in with SSO
bg: Влезте с SSO

en: Bought a license to unlock advanced functionality? Please enter it below.
bg: Купихте лиценз за отключване на разширена функционалност? Моля, въведете го по-долу.

en: Your license isn’t valid anymore. If you have a new license, please
    enter it below, otherwise please contact {0}
bg: Вашият лиценз вече не е валиден. Ако имате нов лиценз, моля, въведете го по-долу, в противен случай се свържете с {0}

en: Your trial ends in {0} days. If you already have a license, please enter it below.
bg: Пробният ви период изтича след {0} дни. Ако вече имате лиценз, моля, въведете го по-долу.

en: Your license is active until {0}! Hope you’re enjoying it.
bg:  Вашият лиценз е активен до {0}! Надявам се, че ви е приятно.

en: Billing
bg: Таксуване

en: Manage your Cloud account, including billing preferences, in your Metabase Store account.
bg: Управлявайте своя акаунт в облак, включително предпочитанията за плащане, във вашия акаунт в Metabase Store.

en: To manage your billing preferences, please email {0}
bg: За да управлявате предпочитанията си за плащане, моля, изпратете имейл на {0}

en: This driver will be removed in a future release.
bg: Този драйвер ще бъде премахнат в бъдеща версия.

en: We recommend you upgrade to the {0}.
bg: Препоръчваме ви да надстроите до {0}.

en: This is our new {0} driver.
bg: Това е нашият нов драйвер за {0}.

en: The old driver has been deprecated and will be removed in a future release.
bg: Старият драйвер е остарял и ще бъде премахнат в бъдеща версия.

en: If you really need to use it, you can {0}.
bg: Ако наистина трябва да го използвате, можете да {0}.

en: Need help connecting?
bg: Нуждаете се от помощ за свързване?

en: Check out documentation for step-by-step directions on how to connect to your database.
bg: Разгледайте документацията за инструкции стъпка по стъпка как да се свържете с вашата база данни.

en: Docs weren't enough? {0}
bg: Документите не бяха достатъчни? {0}

en: {0} column | {0} columns
bg[0]: {0} колона
bg[1]: {0} колони

en: We're taking a look at your database!
bg: Преглеждаме вашата база данни!

en: You’ll be able to use individual tables as they finish syncing.
bg: Ще можете да използвате отделни таблици, когато приключат синхронизирането им.

en: In the meantime, you can take a look at the {0} if you want to get a head start. Want to explore?
bg:  Междувременно можете да разгледате {0}, ако искате да започнете. Искате ли да изследвате?

en: Sample Database
bg: Примерна база данни

en: Have a look around your Metabase in the meantime if you want to get a head start.
bg: Междувременно разгледайте вашата Metabase, ако искате да започнете.

en: Explore sample data
bg: Разгледайте примерни данни

en: SQL snippets
bg: SQL фрагменти

en: reference the results of another saved question
bg: справка с резултатите от друг запазен въпрос

en: Variables in models aren't supported yet
bg:  Все още не се поддържат променливи в моделите

en: To solve this, just remove the variables in this question and try again. (It's okay to use {0} or {1} in your query.)
bg:  За да разрешите това, просто премахнете променливите в този въпрос и опитайте отново. (Добре е да използвате {0} или {1} в заявката си.)

en: Back to sign in
bg: Назад, за да влезете

en: Please contact an administrator to have them reset your password.
bg: Моля, свържете се с администратор, за да възстанови паролата ви.

en: All done!
bg: Готово!

en: Awesome, you've successfully updated your password.
bg: Страхотно, успешно актуализирахте паролата си.

en: For security reasons, password reset links expire after a little while. If you still need to reset your password, you can request a new reset email.
bg: От съображения за сигурност връзките за нулиране на паролата изтичат след известно време. Ако все още трябва да нулирате паролата си, можете да поискате нов имейл за нулиране.

en: Request a new reset email
bg: Заявете нов имейл за нулиране

en: Connected to these tables
bg: Свързани с тези таблици

en: Are you ready to start exploring your data? Add it below.
bg: Готови ли сте да започнете да изследвате данните си? Добавете го по-долу.

en: Not ready? Skip and play around with our Sample Database.
bg: Не сте готови? Пропуснете и поиграйте с нашата примерна база данни.

en: Need help connecting to your data?
bg: Нуждаете се от помощ за свързване с вашите данни?

en: Invite a teammate. We’ll make them an admin so they can configure your database. You can always change this later on.
bg:  Поканете колега. Ще го направим администратор, за да може да конфигурира вашата база данни. Винаги можете да промените това по-късно.

en: Send invitation
bg:  Изпрати покана

en: I'll invite a teammate to connect the database
bg: Ще поканя колега да свърже базата данни

en: In order to help us improve Metabase, we'd like to collect certain data about product usage.
bg: За да ни помогнем да подобрим Metabase, бихме искали да съберем определени данни за използването на продукта.

en: Here's a full list of what we track and why.
bg: Ето пълен списък на това, което проследяваме и защо.

en: Finish
bg: Край

en: Finishing…
bg: Приключва…

en: Setup section
bg: Раздел за настройка

en: Looks like everything is working.
bg: Изглежда, че всичко работи.

en: We know you’ve already created one of these.
bg:  Знаем, че вече сте създали едно от тях.

en: We like to keep billing and product accounts separate so that you don’t have to share logins.
bg: Ние обичаме да държим акаунтите за фактуриране и продукти отделни, така че да не се налага да споделяте данни за вход.

en: Error syncing
bg: Грешка при синхронизирането

en: Done!
bg: Готово!

en: Syncing…
bg: Синхронизиране...

en: Sync failed
bg: Синхронизирането не бе успешно

en: Syncing completed
bg: Синхронизирането завърши

en: Syncing tables…
bg: Синхронизиране на таблиците...

en: You’re using a {0} and a {1} which are now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {2}.
bg:  Използвате {0} и {1}, които вече са остарели и ще бъдат премахнати в следващото издание. Препоръчваме ви {2}.

en: Database driver
bg: Драйвер за база данни

en: Slack bot integration
bg: Интеграция на Slack бот

en: upgrade
bg: подобряване на

en: Your Slack bot was deprecated but is still working. We recommend you delete the existing connection and {0}.
bg: Вашият Slack бот е остарял, но все още работи. Препоръчваме ви да изтриете съществуващата връзка и {0}.

en: upgrade to Slack Apps
bg: надстройте до Slack Apps

en: You’re using a {0} which is now deprecated and will be removed in the next release. We recommend you {1}.
bg:  Използвате {0}, който вече е остарял и ще бъде премахнат в следващото издание. Препоръчваме ви {1}.

en: Our Premium Embedding product has been discontinued, but if you already have a license you can activate it here. You’ll continue to receive support for the duration of your license.
bg:  Нашият продукт Premium Embedding е преустановен, но ако вече имате лиценз, можете да го активирате тук. Ще продължите да получавате поддръжка по време на срока на вашия лиценз.

en: Your Premium Embedding license isn’t valid anymore. {0}
bg:  Вашият премиум лиценз за вграждане вече не е валиден. {0}

en: Explore our paid plans.
bg: Разгледайте нашите платени планове.

en: Your Premium Embedding license is active until {0}.
bg: Вашият премиум лиценз за вграждане е активен до {0}.

en: Enter the token you bought from the Metabase Store below.
bg: Въведете токена, който сте закупили от Metabase Store по-долу.

en: Looking to remove the “Powered by Metabase” logo, customize colors
    and make it your own? {0}
bg:  Искате да премахнете логото „Осъществено от Metabase“, да персонализирате цветовете и да го направите свой собствен? {0}

en: Are you sure you want to delete your Slack App?
bg: Наистина ли искате да изтриете приложението си Slack?

en: Deleting…
bg:  Изтрива се…

en: Deleting failed
bg: Изтриването не бе успешно

en: Deleted
bg: Изтрит

en: Doing this may stop your dashboard subscriptions from appearing in Slack until a new connection is set up.
bg: Това може да спре абонаментите ви за табло за управление да се показват в Slack, докато не бъде настроена нова връзка.

en: Are you sure you want to delete your Slack App integration?
bg: Наистина ли искате да изтриете вашата интеграция на Slack App?

en: invite another teammate
bg: покани друг колега

en: invite a teammate
bg: покани колега

en: Connect your data to get the most out of Metabase
bg:  Свържете данните си, за да извлечете максимума от Metabase

en: If you need help, you can {0} or {1}.
bg: Ако имате нужда от помощ, можете да {0} или {1}.

en: check out our setup guides
bg: разгледайте нашите ръководства за настройка

en: Add my data
bg: Добавете моите данни

en: Your teams’ most important dashboards go here
bg:  Най-важните табла за управление на вашите екипи са тук

en: Pin dashboards in {0} to have them appear in this space for everyone.
bg: Закачете таблата за управление в {0}, за да се показват в това пространство за всички.

en: Try these x-rays based on your data
bg: Опитайте тези рентгенови лъчи въз основа на вашите данни

en: Looking for more?
bg: Търсите повече?

en: You can get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers with {0}
bg: Можете да получите приоритетна поддръжка, повече инструменти, които да ви помогнат да споделяте своите прозрения с екипите си, и мощни опции, които да ви помогнат да създадете безпроблемно, интерактивно изживяване с данни за клиентите си с {0}

en: our other paid plans.
bg: другите ни платени планове.

en: Have a Premium Embedding license?
bg: Имате ли лиценз за премиум вграждане?

en: Activate it here.
bg: Активирайте го тук.

en: Use the tab key to navigate through settings and columns.
bg: Използвайте клавиша Tab, за да навигирате през настройките и колоните.

en: Metabase is open source and will be free forever – but by upgrading you can have priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
bg:  Metabase е с отворен код и ще бъде безплатна завинаги – но чрез надграждане можете да имате приоритетна поддръжка, повече инструменти, които да ви помогнат да споделяте своите прозрения с вашите екипи, и мощни опции, които да ви помогнат да създадете безпроблемни, интерактивни изживявания с данни за вашите клиенти.

en: Want to know more?
bg: Искате ли да знаете повече?

en: Explore our paid plans
bg: Разгледайте нашите платени планове

en: Check out our docs on how to connect to Slack.
bg: Вижте нашите документи за това как да се свържете със Slack.

en: Slack bot is working.
bg: Slack ботът работи.

en: Slack bot is not working.
bg: Slack ботът не работи.

en: Slack app is working
bg: Приложението Slack работи

en: Slack app is not working.
bg: Приложението Slack не работи.

en: Metabase on Slack
bg: Metabase за Slack

en: Need help? {0}.
bg: Нужда от помощ? {0}.

en: See our docs
bg: Вижте нашите документи

en: Delete Slack App
bg: Изтрийте приложението Slack

en: Finally, open Slack, create a public channel and enter its name below.
bg: Накрая отворете Slack, създайте публичен канал и въведете името му по-долу.

en: We'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions.
bg: Ще качим диаграми и таблици тук, преди да изпратим абонаменти за табло за управление.

en: We recommend you {0}, see the instructions below:
bg: Препоръчваме ви {0}, вижте инструкциите по-долу:

en: Bring the power of Metabase to your Slack #channels.
bg: Използвайте силата на Metabase във вашите Slack #канали.

en: Follow these steps to connect to Slack:
bg: Следвайте тези стъпки, за да се свържете със Slack:

en: 1. Create your Slack App
bg: 1. Създайте своето приложение Slack

en: To create your Metabase integration on Slack you’ll need to set up some things.
bg:  За да създадете вашата Metabase интеграция в Slack, ще трябва да настроите някои неща.

en: First, go to {0}, hit “{1}” and pick “{2}”
bg: Първо отидете на {0}, натиснете „{1}“ и изберете „{2}“

en: Slack Apps
bg:  Slack приложения

en: Create New App
bg: Създайте ново приложение

en: From an app manifest.
bg: От манифест на приложението.

en: 2. Copy the Metabase manifest
bg:  2. Копирайте манифеста на Metabase

en: Select your workspace and then copy our {0} below and paste it in to create the app. In the following screen, click “{1}” and authorize it.
bg: Изберете работното си пространство и след това копирайте нашия {0} по-долу и го поставете, за да създадете приложението. На следващия екран щракнете върху „{1}“ и го упълномощите.

en: Slack Manifest
bg:  Slack манифест

en: Install to workspace
bg: Инсталирайте в работното пространство

en: Copy
bg: Копирай

en: 3. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
bg: 3. Активирайте токена OAuth и създайте нов Slack канал

en: Click on "{0}" in the sidebar, copy the “{1}” and paste it here.
bg:  Кликнете върху „{0}“ в страничната лента, копирайте „{1}“ и го поставете тук.

en: OAuth and Permissions
bg: OAuth и разрешения

en: Bot User OAuth Token
bg: Потребителски OAuth маркер на бот

en: Every column has a type, a description, and a friendly name. Nice!
bg:  Всяка колона има тип, описание и приятелско име. Nice,a!

en: Most
bg:  Повечето

en: Some
bg: Някои

en: Many
bg: Много

en: {0} columns are missing a column type, description, or friendly name.
bg: В {0} колони липсва тип колона, описание или приятелско име.

en: Adding metadata makes it easier for your team to explore this data.
bg: Добавянето на метаданни улеснява вашия екип да изследва тези данни.

en: Simplify your schema with Models
bg: Опростете вашата схема с модели

en: To pick some data, you'll need to add some first
bg: За да изберете някои данни, първо трябва да добавите някои

en: Create models to make it easier for your team to explore.
bg: Създавайте модели, за да улесните изследването на вашия екип.

en: Instead of having your end users wade through your complex raw data, you can create custom models that are easy to find, understand, and explore.
bg: Вместо да карате вашите крайни потребители да минават през вашите сложни необработени данни, можете да създавате персонализирани модели, които са лесни за намиране, разбиране и изследване.

en: Learn how
bg: Научи как

en: Enable this SSH tunnel?
bg: Да се активира ли този SSH тунел?

en: The hostname that you use to connect to SSH tunnels.
bg: Името на хоста, което използвате за свързване към SSH тунели.

en: Paste the contents of an SSH private key here
bg: Поставете тук съдържанието на SSH частен ключ

en: Allow using a saved question or Model as the source for other queries?
bg: Да се разреши ли използването на запазен въпрос или модел като източник за други заявки?

en: Pulse card query error
bg: Грешка при заявка за импулсна карта

en: There was a problem with this question.
bg: Имаше проблем с този въпрос.

en: See our docs for step-by-step directions on how to connect your database.
bg: Вижте нашите документи за указания стъпка по стъпка как да свържете базата данни.

en: You've updated your password.
bg: Актуализирали сте паролата си.

en: A question
bg: Въпрос

en: A dashboard
bg: Табло за управление

en: A model
bg: Модел

en: Save your questions, dashboards, and models in collections — and pin them to feature them at the top.
bg: Запазвайте въпросите, информационните табла и моделите си в колекции - и ги прикрепяйте, за да ги виждате най-отгоре.

en: Useful data
bg: Полезни данни

en: Start new explorations here
bg: Започнете нови проучвания тук

en: Start new explorations about {0} here
bg: Започнете нови проучвания за {0} тук

en: Show fewer options
bg: Показване на по-малко опции

en: Unpin
bg: Отключване на

en: Pin this
bg: Запишете това

en: License and Billing
bg: Лиценз и фактуриране

en: edited the metadata
bg: редактиране на метаданните

en: Copy of
bg: Копие на

en: The /api/setup route can only be used to create the first user, however a user currently exists.
bg: Маршрутът /api/setup може да се използва само за създаване на първия потребител, независимо че в момента съществува такъв.

en: Maximum number of rows to return specifically on :rows type queries via the API.
bg: Максимален брой редове, които да се връщат специално при заявки от типа :rows чрез API.

en: Downloads of native queries are only allowed if a group has download permissions for the entire database.
bg: Изтеглянето на местни заявки е разрешено само ако групата има права за изтегляне на цялата база данни.

en: Manage data model
bg: Управление на модела на данните

en: Balloons
bg: Балони

en: Mail
bg: Поща

en: {0} events
bg: {0} събития

en: Data model access requires full data access.
bg: Достъпът до модела на данните изисква пълен достъп до данните.

en: You're allowed to download up to 10,000 row.
bg: Имате право да изтеглите до 10 000 реда.

en: Manage database
bg: Управление на базата данни

en: Unbinned
bg: Необезпечен

en: Invalid template tag "{0}"
bg: Невалиден таг на шаблона "{0}"

en: The variable "{0}" needs to be mapped to a field.
bg: Променливата "{0}" трябва да се съпостави с поле.

en: Don't bin
bg: Не изхвърляйте отпадъци

en: Invalid template tag: {0}
bg: Невалиден таг на шаблона: {0}

en: Settings access
bg: Достъп до настройките

en: This grants access to Tools, Audit, and Troubleshooting
bg: Това дава достъп до Инструменти, Одит и Отстраняване на неизправности.

en: Subscriptions and Alerts
bg: Абонаменти и сигнали

en: Manage database access requires full data access.
bg: Управлението на достъпа до базата данни изисква пълен достъп до данните.

en: Download results access requires full data access.
bg: Достъпът до резултатите от изтеглянето изисква пълен достъп до данните.

en: 10 thousand rows
bg: 10 хиляди реда

en: 1 million rows
bg: 1 милион реда

en: Application
bg: Приложение

en: Hide error details
bg: Скриване на подробности за грешката

en: Delete {0}?
bg: Изтриване на {0}?

en: This is a community-developed driver and not supported by Metabase.
bg: Това е драйвер, разработен от общността, и не се поддържа от Metabase.

en: This is a partner-developed driver. Though Metabase can’t provide support for it, if you need help you can contact the fine folks at
bg: Това е драйвер, разработен от партньор. Въпреки че Metabase не може да осигури поддръжка за него, ако имате нужда от помощ, можете да се свържете с добрите хора в

en: Turn on
bg: Включете

en: Open sidebar
bg: Отваряне на страничната лента

en: Edit variables
bg: Редактиране на променливи

en: Updated event
bg: Обновено събитие

en: Add time
bg: Добавяне на време

en: Select a file
bg: Изберете файл

en: Hours
bg: Часове

en: Minutes
bg: Протоколи

en: Remove time
bg: Премахване на времето

en: Add your own data
bg: Добавяне на собствени данни

en: Something's wrong with your question
bg: Нещо не е наред с въпроса ви

en: Now let’s get to know you, connect to your data, and start finding you some answers!
bg: Сега нека ви опознаем, да се свържем с вашите данни и да започнем да ви търсим отговори!

en: Edit event
bg: Редактиране на събитие

en: Archive event
bg: Архивно събитие

en: New event timeline
bg: Нова хронология на събитията

en: Edit event timeline
bg: Редактиране на хронологията на събитието

en: Archive timeline and all events
bg: Архив на хронологията и всички събития

en: New event
bg: Ново събитие

en: Created event
bg: Създадено събитие

en: Get more control
bg: Получете повече контрол

en: {0} and disable download results, control access to the data model, ${ 1 }.
bg: {0} и деактивирайте резултатите от изтеглянето, контролирайте достъпа до модела на данните, ${ 1 }.

en: Upgrade to Pro or Enterprise
bg: Надграждане до Pro или Enterprise

en: Hey there, {0}
bg: Здравейте, {0}

en: How's it going, {0}?
bg: Как върви, {0}?

en: Howdy, {0}
bg: Здравейте, {0}

en: Greetings, {0}
bg: Поздрави, {0}

en: Good to see you, {0}
bg: Радвам се да те видя, {0}

en: Metabase tips
bg: Съвети за метабазата

en: Here are some popular items
bg: Ето някои популярни продукти

en: Here are some popular tables
bg: Ето някои популярни маси

en: Here are some popular questions
bg: Ето някои популярни въпроси

en: Here are some popular models
bg: Ето някои популярни модели

en: Here are some popular dashboards
bg: Ето някои популярни информационни табла

en: Pick up where you left off
bg: Започнете оттам, откъдето сте спрели

en: Try out these sample x-rays to see what Metabase can do.
bg: Изпробвайте тези примерни рентгенови снимки, за да видите какво може да направи Metabase.

en: Here are some explorations of the
bg: Ето няколко проучвания на

en: schema in
bg: схема в

en: Here are some explorations of
bg: Ето някои изследвания на

en: A look at
bg: Поглед към

en: A summary of
bg: Обобщение на

en: A glance at
bg: Поглед към

en: Some insights about
bg: Някои идеи за

en: Remove bookmark
bg: Премахване на отметки

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Past
bg: Минало

en: Exclude...
bg: С изключение на...

en: Events between {0} and {1}
bg: Събития между {0} и {1}

en: Events
bg: Събития

en: Move event
bg: Събитие за преместване

en: Unarchive event
bg: Деархивиране на събитие

en: Delete event
bg: Изтриване на събитие

en: {0} added this on {1}
bg: {0} добави това на {1}

en: Added on {0}
bg: Добавено на {0}

en: The Mesozoic era
bg: Мезозойската ера

en: No timelines found
bg: Не са намерени никакви срокове

en: No events found
bg: Не са намерени събития

en: Archived events
bg: Архивирани събития

en: Search for an event
bg: Търсене на събитие

en: Add an event
bg: Добавяне на събитие

en: New timeline
bg: Нова времева линия

en: Edit timeline details
bg: Редактиране на подробности за времевата линия

en: Move timeline
bg: График на движението

en: View archived events
bg: Преглед на архивни събития

en: View archived timelines
bg: Преглед на архивни хронологии

en: Launch of v2.0
bg: Стартиране на v2.0

en: Add events to Metabase to show important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
bg: Добавяйте събития към Metabase, за да показвате важни етапи, стартирания или нещо друго, точно заедно с данните си.

en: Events in Metabase let you see important milestones, launches, or anything else, right alongside your data.
bg: Събитията в Metabase ви позволяват да виждате важни етапи, стартирания или нещо друго заедно с вашите данни.

en: {0} event | {0} events
bg[0]: {0} събитие
bg[1]: {0} събития

en: Unarchive timeline
bg: Времева линия за деархивиране

en: Delete timeline
bg: Изтриване на времевата линия

en: Archived timelines
bg: Архивирани хронологии

en: Move {0}
bg: Преместване {0}

en: Add events to Metabase to show helpful context alongside your data.
bg: Добавяйте събития към Metabase, за да показвате полезен контекст заедно с данните си.

en: Events in Metabase let you see helpful context alongside your data.
bg: Събитията в Metabase ви позволяват да виждате полезен контекст заедно с данните си.

en: Original schema
bg: Оригинална схема

en: Click the button below to begin creating your Slack App using the Metabase configuration.
bg: Щракнете върху бутона по-долу, за да започнете да създавате приложението Slack, като използвате конфигурацията на Metabase.

en: Once created, click “{0}” to authorize it.
bg: След като го създадете, щракнете върху "{0}", за да го оторизирате.

en: 2. Activate the OAuth Token and create a new slack channel
bg: 2. Активирайте токена OAuth и създайте нов канал в Slack

en: Last 7 Days
bg: Последните 7 дни

en: Last 30 Days
bg: Последните 30 дни

en: Last 3 Months
bg: Последните 3 месеца

en: Last 12 Months
bg: Последните 12 месеца

en: Specific dates...
bg: Конкретни дати...

en: Relative dates...
bg: Относителни дати...

en: Days of the week...
bg: Дни от седмицата...

en: Months of the year...
bg: Месеци в годината...

en: Quarters of the year...
bg: Тримесечия на годината...

en: Hours of the day...
bg: Часове на деня...

en: Is not empty
bg: Не е празен

en: Select none...
bg: Изберете никой...

en: Select all...
bg: Изберете всички...

en: Right now, this is {0}
bg: В момента това е {0}

en: Right now, this is {0} - {1}
bg: В момента това е {0} - {1}

en: Starting from...
bg: Започвайки от...

en: Starting from
bg: Започвайки от

en: 0/{0} loaded
bg: 0/{0} заредено

en: Your dashboard is ready
bg: Вашето табло за управление е готово

en: Doing Science...
bg: Да правим наука...

en: Still Here...
bg: Все още тук...

en: Your question is ready!
bg: Въпросът ви е готов!

en: You can customize filter values for each subscription with paid plans.
bg: Можете да персонализирате стойностите на филтъра за всеки абонамент с платени планове.

en: Get Help
bg: Получаване на помощ

en: Resources and support
bg: Ресурси и подкрепа

en: Remove from bookmarks
bg: Премахване от отметките

en: Bookmark
bg: Отметка

en: event
bg: събитие

en: archived
bg: архивиран

en: unarchived
bg: неархивиран

en: Product releases
bg: Пускане на продукти

en: Default icon
bg: Икона по подразбиране

en: timeline
bg: хронология

en: Event name
bg: Име на събитието

en: Product launch
bg: Пускане на продукта на пазара

en: Markdown supported
bg: Поддържа се Markdown

en: Add links and formatting via markdown
bg: Добавяне на връзки и форматиране чрез markdown

en: Icon
bg: Икона

en: Timeline
bg: Времева линия

en: Excludes
bg: С изключение на

en: {0}, starting {1} {2}
bg: {0}, започвайки от {1} {2}

en: minute {0} | minutes {0}
bg[0]: минута {0}
bg[1]: минути {0}

en: hour {0} | hours {0}
bg[0]: час {0}
bg[1]: часа {0}

en: day {0} | days {0}
bg[0]: ден {0}
bg[1]: дни {0}

en: week {0} | weeks {0}
bg[0]: седмица {0}
bg[1]: седмици {0}

en: month {0} | months {0}
bg[0]: месец {0}
bg[1]: месеци {0}

en: quarter {0} | quarters {0}
bg[0]: тримесечие {0}
bg[1]: квартали {0}

en: year {0} | years {0}
bg[0]: година {0}
bg[1]: години {0}

en: All Set! {0} is ready.
bg: Всичко е готово! {0} е готов.

en: All questions loaded
bg: Всички въпроси са заредени

en: Would you like to be notified when this dashboard is done loading?
bg: Искате ли да бъдете уведомени, когато това табло за управление приключи със зареждането?

en: Custom columns do not support boolean expressions
bg: Потребителските колони не поддържат булеви изрази

en: Downloading…
bg: Изтегляне...

en: All Set! Your question is ready.
bg: Всичко е готово! Въпросът ви е готов.

en: {0} is loaded.
bg: {0} е заредено.

en: Would you like to be notified when this question is done loading?
bg: Искате ли да бъдете уведомени, когато този въпрос се зареди?

en: Switch to data
bg: Преминаване към данни

en: Switch to visualization
bg: Преминаване към визуализация

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the
    directory server. Users are only ever added to or removed from mapped groups.
bg: Съпоставките позволяват на Metabase автоматично да добавя и премахва потребители от групи въз основа на информацията за членство, предоставена от
    сървъра за директории. Потребителите винаги се добавят или премахват само от групи, които са картографирани.

en: Allowed email address domain(s) for new Dashboard Subscriptions and Alerts. To specify multiple domains, separate each domain with a comma, with no space in between (e.g., "domain1,domain2"). To allow all domains, leave the field empty. This setting doesn't affect existing subscriptions.
bg: Допустим(и) домейн(и) на имейл адрес за нови абонаменти за таблото за управление и сигнали. За да посочите няколко домейна, отделете всеки домейн със запетая, без интервал между тях (напр. "домейн1,домейн2"). За да разрешите всички домейни, оставете полето празно. Тази настройка не влияе на съществуващите абонаменти.

en: You do not have permissions to download the results of this query.
bg: Нямате права за изтегляне на резултатите от тази заявка.

en: You should not set WEEK_START in Snowflake connection options; this might lead to incorrect results. Set the Start of Week Setting instead.
bg: Не трябва да задавате WEEK_START в опциите за връзка на Snowflake; това може да доведе до некоректни резултати. Вместо това задайте настройката Start of Week (Начало на седмицата).

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are only allowed to update alerts that they created
bg: Потребителите, които не са администратори и нямат права за мониторинг или абонамент, могат да актуализират само създадените от тях сигнали.

en: Non-admin users without monitoring or subscription permissions are not allowed to modify the channels for an alert
bg: Потребителите, които не са администратори и нямат права за мониторинг или абонамент, нямат право да променят каналите за даден сигнал.

en: Non-admin users without subscription permissions are not allowed to add recipients
bg: Потребителите, които не са администратори и нямат права за абонамент, нямат право да добавят получатели.

en: Group Manager is only enabled if you have a premium token with the advanced permissions feature.
bg: Функцията Group Manager е активирана само ако имате премиум токен с функцията за разширени разрешения.

en: Admin cant be a group manager.
bg: Администраторът не може да бъде мениджър на група.

en: Timeline with id {0} not found
bg: Timeline с id {0} не е намерен

en: Timestamp cannot be null
bg: Времевият печат не може да бъде null

en: ERROR {0}: {1}
bg: ГРЕШКА {0}: {1}

note: clear any rows created by the Liquibase migrations.
en: Clearing default entries created by Liquibase migrations...
bg: Изчистване на записите по подразбиране, създадени от миграциите на Liquibase...

en: Don''t know how to parse date string {0}
bg: Не знам как да анализирам низ с дата {0}

en: Invalid values provided for operator: {0}
bg: Невалидни стойности, предоставени за оператора: {0}

en: Unrecognized operation: {0}
bg: Неразпозната операция: {0}

en: Error determining value for parameter {0}: {1}
bg: Грешка при определяне на стойността на параметъра {0}: {1}

en: You cannot update a ApplicationPermissionsRevision!
bg: Не можете да актуализирате ApplicationPermissionsRevision!

en: Invalid Field Filter: Field {0} belongs to Database {1}, but the query is against Database {2}
bg: Невалиден филтър за полета: Поле {0} принадлежи на база данни {1}, но заявката е към база данни {2}.

en: The engine on a sample database cannot be changed.
bg: Двигателят на примерна база данни не може да бъде променен.

en: The {0} permissions functionality is only enabled if you have a premium token with the advanced-permissions feature.
bg: Функцията за разрешения {0} е активирана само ако имате премиум токен с функцията за разширени разрешения.

en: Unknown setting: {0}
bg: Неизвестна настройка: {0}

en: You do not have access to the setting {0}
bg: Нямате достъп до настройката {0}

en: Setting {0} allows both user-local and database-local values; this is not supported
bg: Задаването на {0} позволява както локални за потребителя, така и локални за базата данни стойности; това не се поддържа.

en: Error purging old cache entries: {0}
bg: Грешка при изчистването на стари записи в кеша: {0}

en: Error saving query results to cache: {0}
bg: Грешка при запазване на резултатите от заявката в кеша: {0}

en: Error attempting to fetch cached results for query with hash {0}: {1}
bg: Грешка при опит за извличане на кеширани резултати за заявка с хеш {0}: {1}

en: Slack user/channel startup cache refreshed with {0} entries, took {1}ms.
bg: Кешът за стартиране на потребител/канал на Slack беше обновен с {0} записи, отне {1}ms.

en: Slack is not configured, not refreshing slack user/channel cache.
bg: Slack не е конфигуриран, не се обновява кешът на потребителите/каналите на Slack.

en: value must be a valid date string
bg: стойността трябва да бъде валиден низ за дата

en: Confirm
bg: Потвърдете

en: Home
bg: Начало

en: Turn into Member
bg: Превърнете в член на групата

en: Turn into Manager
bg: Превърнете в мениджър на групата

en: {0} and disable download results, control access to the data model, promote group managers, {1}.
bg: {0} и деактивиране на резултатите от изтеглянето, контролиране на достъпа до модела на данните, насърчаване на груповите мениджъри, {1}.

en: and more
bg: и още

en: Manager
bg: Мениджър

en: Member
bg: Член

en: Are you sure?
bg: Сигурни ли сте?

en: You will not be able to manage users of this group anymore.
bg: Вече няма да можете да управлявате потребителите на тази група.

en: Not allowed to edit group memberships
bg: Нямате право да редактирате групови членства

en: Exclude
bg: С изключение на

en: No logins
bg: Няма влизания

en: You need unrestricted data access on this table to map custom display values.
bg: Нуждаете се от неограничен достъп до данните в тази таблица, за да нанесете потребителски стойности на дисплея.

en: View Details
bg: Вижте подробности

en: Field access denied
bg: Отказан достъп до полето

en: No key available
bg: Няма наличен ключ

en: Connected to
bg: Свързан с

en: Retry now
bg: Опитайте сега

en: Oh oh…
bg: Лелеее ...

en: Model Caching Log
bg: Дневник за кеширане на модели

en: Refreshing
bg: Опреснява

en: Completed
bg: Приключи

en: in
bg: в

en: Model
bg: Модел

en: Last run at
bg: Последно изпълнен в

en: Created by
bg: Създаден от

en: Failed to update model cache
bg: Неуспешно осъвременяване на кеширания модел

en: Refreshing model cache
bg: Опресняване на кеша на модела

en: Model last cached {0}
bg: Последен модел в кеша {0}

en: Last attempt {0}
bg: Последен опит {0}

en: Refresh now
bg: Освежи сега

en: this quarter
bg: това тримесечие

en: You're allowed to download up to 10,000 rows.
bg: Имате право да изтеглите до 10 000 реда.

en: Groups with Block data access can't download results
bg: Групите с достъп до данни в блок не могат да изтеглят резултати

en: Disable model persistence
bg: Деактивиране на постоянството на модела

en: Disabling…
bg: Деактивиране на...

en: Enable model persistence
bg: Активиране на постоянството на модела

en: Enabling…
bg: Даване на възможност за...

en: Default period{0} | Default periods{0}
bg[0]: Период по подразбиране{0}
bg[1]: Периоди по подразбиране{0}

en: Minute{0} | Minutes{0}
bg[0]: Минута{0}
bg[1]: Минути{0}

en: Hour{0} | Hours{0}
bg[0]: Час{0}
bg[1]: Часа{0}

en: Day{0} | Days{0}
bg[0]: Ден{0}
bg[1]: Дни{0}

en: Week{0} | Weeks{0}
bg[0]: Седмица {0}
bg[1]: седмици{0}

en: Month{0} | Months{0}
bg[0]: Месец{0}
bg[1]: Месеци{0}

en: Quarter{0} | Quarters{0}
bg[0]: Квартал{0}
bg[1]: Квартали{0}

en: Year{0} | Years{0}
bg[0]: Година{0}
bg[1]: Години{0}

en: Minute of hour{0} | Minutes of hour{0}
bg[0]: Минута от час{0}
bg[1]: Минути от час{0}

en: Hour of day{0} | Hours of day{0}
bg[0]: Час от деня{0}
bg[1]: Часове от деня{0}

en: Day of week{0} | Days of week{0}
bg[0]: Ден от седмицата{0}
bg[1]: Дни от седмицата{0}

en: Day of month{0} | Days of month{0}
bg[0]: Ден от месеца{0}
bg[1]: Дни от месеца{0}

en: Day of year{0} | Days of year{0}
bg[0]: Ден от годината{0}
bg[1]: Дни от годината{0}

en: Week of year{0} | Weeks of year{0}
bg[0]: Седмица на година{0}
bg[1]: Седмици от годината{0}

en: Month of year{0} | Months of year{0}
bg[0]: Месец на годината{0}
bg[1]: Месеци в годината{0}

en: Quarter of year{0} | Quarters of year{0}
bg[0]: Тримесечие на годината{0}
bg[1]: Тримесечия на годината{0}

en: Saved questions
bg: Запазени въпроси

en: Enabling cache will create tables for your models in a dedicated schema and Metabase will refresh them on a schedule. Questions based on your models will query these tables. {0}.
bg: Активирането на кеша ще създаде таблици за вашите модели в специална схема и Metabase ще ги опреснява по график. Въпросите, базирани на вашите модели, ще правят справки в тези таблици. {0}.

en: Refresh every
bg: Обновяване на всеки

en: 2 hours
bg: 2 часа

en: 3 hours
bg: 3 часа

en: 6 hours
bg: 6 часа

en: 12 hours
bg: 12 часа

en: 24 hours
bg: 24 часа

en: Gets a time interval of specified length
bg: Получава времеви интервал с определена дължина

en: Gets a timestamp relative to the current time
bg: Получава времева марка спрямо текущото време

en: Unpersist model
bg: Модел на неперсистенция

en: Persist model
bg: Модел на постоянство

en: Questions that errored when last run
bg: Въпроси, при които е допусната грешка при последното изпълнение

en: You don't have permission to save this question.
bg: Нямате разрешение да запазите този въпрос.

en: Looks like we cannot find any matching datasets.
bg: Изглежда, че не можем да намерим съвпадащи набори от данни.

en: Whether to enable using the new experimental Actions features globally. (Actions must also be enabled for each Database.)
bg: Дали да разрешите глобално използване на новите експериментални функции за действия. (Действията трябва да бъдат разрешени и за всяка база данни.)

en: Actions are not enabled.
bg: Действията не са разрешени.

en: Database does not support persisting
bg: Базата данни не поддържа запазване

en: Persisting models not enabled for database
bg: Запазването на моделите не е разрешено за базата данни

en: Card is not a model
bg: Картата не е модел

en: Persisting models is not enabled.
bg: Запазването на моделите не е разрешено.

en: Integer greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
bg: Цяло число, по-голямо или равно на единица и по-малко или равно на двадесет и четири

en: Value must be an integer representing hours greater than or equal to one and less than or equal to twenty-four
bg: Стойността трябва да бъде цяло число, представляващо часове, по-големи или равни на едно и по-малки или равни на двадесет и четири.

en: Enabling model persistence
bg: Активиране на постоянството на модела

en: Disabling model persistence
bg: Деактивиране на постоянството на модела

en: Warning: Automagic analysis context is missing result metadata. Unable to resolve Fields by name.
bg: Предупреждение: В контекста на Automagic анализа липсват метаданни за резултатите. Невъзможно е да се разрешат полета по име.

note: otherwise this isn't returning something, and that's probably an error. Log it.
en: Cannot resolve Field {0} in automagic analysis context
bg: Не може да се разреши поле {0} в контекста на автоматичния анализ

en: Error decomposing question: {0}
bg: Въпрос за разлагане на грешка: {0}

en: Lack permissions to create {0} schema
bg: Липсват разрешения за създаване на схема {0}

en: Lack permission to create table in schema {0}
bg: Липсва разрешение за създаване на таблица в схема {0}

en: Lack permission to read table in schema {0}
bg: Липсва разрешение за четене на таблица в схема {0}

en: Lack permission to delete table in schema {0}
bg: Липсва разрешение за изтриване на таблица в схема {0}

en: Step {0} was successful for db {1}
bg: Стъпка {0} беше успешна за db {1}

en: Error in `{0}` while checking for model persistence permissions.
bg: Грешка в `{0}` при проверка на разрешенията за постоянство на модела.

en: Allow persisting models into the source database.
bg: Позволява запазване на модели в изходната база данни.

en: Hour interval to refresh persisted models.
bg: Часов интервал за опресняване на запазените модели.

en: The :feature option is required when using defenterprise in an EE namespace!
bg: Опцията :feature е задължителна, когато използвате defenterprise в пространство от имена EE!

en: {0} option for defenterprise should not be set in an OSS namespace! Set it on the EE function instead.
bg: {0} опцията за defenterprise не трябва да се задава в пространство от имена на OSS! Вместо това я задайте на функцията EE.

en: An EE namespace must be provided when using defenterprise in an OSS namespace!
bg: При използване на defenterprise в пространство от имена на OSS трябва да се предостави пространство от имена EE!

en: Add it immediately before the argument list.
bg: Добавете го непосредствено преди списъка с аргументи.

en: Enterprise function {0}/{1} does not have a docstring. Go add one!
bg: Enterprise функцията {0}/{1} няма докстринг. Добавете го!

en: The maximum number of attempts for delivering a single notification.
bg: Максималният брой опити за доставяне на едно известие.

en: The initial retry delay in milliseconds when delivering notifications.
bg: Първоначалното забавяне на повторението в милисекунди при предоставяне на известия.

en: The delay multiplier between attempts to deliver a single notification.
bg: Множителят на закъснението между опитите за доставяне на едно известие.

en: The randomization factor of the retry delay when delivering notifications.
bg: Коефициентът на рандомизация на закъснението за повторение при доставяне на известия.

en: The maximum delay between attempts to deliver a single notification.
bg: Максималното закъснение между опитите за доставяне на едно известие.

en: Reconfiguring notification sender
bg: Преконфигуриране на изпращача на известия

en: Substituting cached query for card {0} from {1}.{2}
bg: Заместване на кешираната заявка за карта {0} от {1}.{2}

en: Unpersisting model with card-id {0}
bg: Несъществуващ модел с card-id {0}

en: Error unpersisting model with card-id {0}
bg: Грешка при несъществуващ модел с card-id {0}

en: Starting persisted model refresh task for Database {0}.
bg: Стартиране на задача за обновяване на устойчив модел за база данни {0}.

en: Error refreshing persisting model with card-id {0}
bg: Грешка при опресняване на модела с card-id {0}

en: Finished persisted model refresh task for Database {0}.
bg: Завършена е задачата за опресняване на персистирания модел за база данни {0}.

en: Attempting to refresh individual for persisted-info {0}.
bg: Опитвам се да опресня индивида за persisted-info {0}.

en: Finished updated model-id {0} from persisted-info {1}.
bg: Завършено е актуализирането на model-id {0} от persisted-info {1}.

en: Unable to refresh model with card-id {0}
bg: Невъзможно е да се обнови моделът с card-id {0}

en: Unknown payload type {0}
bg: Неизвестен тип полезен товар {0}

en: Migrating from self-hosted?
bg: Мигриране от самостоятелно хостван?

en: Check out our docs for how to migrate your self-hosted instance to Cloud.
bg: Разгледайте нашите документи за това как да мигрирате вашето самостоятелно хоствано копие към облака.

en: Enter a default value…
bg: Въведете стойност по подразбиране...

en: Add title
bg: Добави заглавие

en: About
bg: относно

en: Add description
bg: Добавете описание

en: Edit metadata
bg: Редактиране на метаданни

en: Turn into a model
bg: Превърнете се в модел

en: Turn back to saved question
bg: Върнете се към запазения въпрос

en: More info
bg: Повече информация

en: Move, archive, and more...
bg: Преместване, архивиране и други...

en: In order to send subscriptions and alerts to private Slack channels, you must first add the Metabase bot to them.
bg: За да изпращате абонаменти и известия до частни канали на Slack, първо трябва да добавите бота Metabase към тях.

en: Are you sure you want to reset to default colors?
bg: Сигурни ли сте, че искате да възстановите цветовете по подразбиране?

en: If you do this, your colors will change to our default colors. This action can’t be undone.
bg: Ако направите това, вашите цветове ще се променят на нашите цветове по подразбиране. Това действие не може да бъде отменено.

en: This collection is empty
bg: Тази колекция е празна

en: Create a new…
bg: Създайте нов...

en: Edit permissions
bg: Разрешения за редактиране

en: Open this question and fill in its variables to see it.
bg: Отворете този въпрос и попълнете неговите променливи, за да го видите.

en: Only Admins are able to embed questions. If you need access to this feature, reach out to them for permissions.
bg: Само администраторите могат да вграждат въпроси. Ако имате нужда от достъп до тази функция, свържете се с тях за разрешения.

en: In order to embed your question, you have to first {0}
bg: За да вградите въпроса си, трябва първо да {0}

en: Model moved to {0}
bg: Моделът е преместен на {0}

en: Question moved to {0}
bg: Въпросът е преместен на {0}

en: Connect database
bg: Свържете базата данни

en: Skip
bg: Пропускане

en: Hi{0}. Nice to meet you!
bg: Здравей{0}. Приятно ми е да се запознаем!

en: {0} is connected to:
bg: {0} е свързан с:

en: No details found
bg: Няма намерени подробности

en: Question last cached {0}
bg: Последно кеширан въпрос {0}

en: Cache Configuration
bg: Конфигурация на кеша

en: Palette preview
bg: Визуализация на палитра

en: Where it's used
bg: Къде се използва

en: Chart colors
bg: Цветове на диаграмата

en: Reset to default colors
bg: Възстановяване на цветовете по подразбиране

en: Generate chart colors
bg: Генерирайте цветове на диаграмата

en: User interface colors
bg: Цветове на потребителския интерфейс

en: You can choose up to 24 hex values. We’ll auto-generate what you leave blank.
bg: Можете да изберете до 24 шестнадесетични стойности. Ще генерираме автоматично това, което оставите празно.

en: Font weight
bg: Тегло на шрифта

en: Display our little friend on the homepage
bg: Покажете нашия малък приятел на началната страница

en: In order to remove the Metabase logo from embeds, you can always upgrade to {0}
bg: За да премахнете логото на Metabase от вграждания, винаги можете да надстроите до {0}

en: one of our paid plans.
bg: един от нашите платени планове.

en: embedding the entire metabase app
bg: вграждане на цялото приложение за метабаза

en: With {0} you can embed the full Metabase app and enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. You can also get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
bg: С {0} можете да вградите пълното приложение Metabase и да дадете възможност на вашите потребители да преминават през диаграми, да преглеждат колекции и да използват графичния конструктор на заявки. Можете също така да получите приоритетна поддръжка, повече инструменти, които да ви помогнат да споделите вашите прозрения с вашите екипи и мощни опции, които да ви помогнат да създадете безпроблемно, интерактивно изживяване с данни за вашите клиенти.

en: some of our paid plans,
bg: някои от нашите платени планове,

en: Premium embedding
bg: Премиум вграждане

en: Queued
bg: На опашка

en: Hey there{0}
bg: Здравейте{0}

en: How's it going{0}?
bg: Как върви{0}?

en: Howdy{0}
bg: здравей{0}

en: Greetings{0}
bg: поздрави{0}

en: Good to see you{0}
bg: радвам се да те видя{0}

en: Paid
bg: Платено

en: Embedding
bg: Вграждане

en: Embed dashboards, questions, or the entire Metabase app into your application. Integrate with your server code to create a secure environment, limited to specific users or organizations.
bg: Вградете табла за управление, въпроси или цялото приложение Metabase във вашето приложение. Интегрирайте с кода на вашия сървър, за да създадете защитена среда, ограничена до конкретни потребители или организации.

en: By enabling embedding you're agreeing to
bg: Като активирате вграждането, вие се съгласявате с

en: our embedding license.
bg: нашият лиценз за вграждане.

en: More details
bg: Повече информация

en: When you embed charts or dashboards from Metabase in your own
    application, that application isn't subject to the Affero General Public
    License that covers the rest of Metabase, provided you keep the Metabase
    logo and the "Powered by Metabase" visible on those embeds.
bg: Когато вградите диаграми или табла за управление от Metabase във вашите собствени
    приложение, това приложение не е предмет на Affero General Public
    Лиценз, който покрива останалата част от Metabase, при условие че запазите Metabase
    логото и „Осъществено от Metabase“, видими на тези вграждания.

en: Your should, however, read the license text linked above as that is the
    actual license that you will be agreeing to by enabling this feature.
bg: Трябва обаче да прочетете текста на лиценза, свързан по-горе, тъй като това е
    действителен лиценз, с който ще се съгласите, като активирате тази функция.

en: We will refresh your models {0}
bg: Ние ще опресним вашите модели {0}

en: Seconds and year properties are not allowed
bg: Не се допускат свойства за секунди и години

en: cron syntax
bg: синтаксис на cron

en: Our {0} is a string of 5 fields separated by white spaces
bg: Нашият {0} е низ от 5 полета, разделени с бели интервали

en: Allowed values
bg: Позволени стойности

en: Create Slack App
bg: Създайте Slack приложение

en: Filter {0}
bg: Филтър {0}

en: 1. Click the button below and create your Slack App
bg: 1. Щракнете върху бутона по-долу и създайте вашето Slack приложение

en: First, {0} using the Metabase configuration. Once created, click “${ 1 }” to authorize it.
bg: Първо, {0} с помощта на конфигурацията на метабазата. След като бъде създаден, щракнете върху „${ 1 }“, за да го упълномощите.

en: click the button below to create your Slack App
bg: щракнете върху бутона по-долу, за да създадете своето Slack приложение

en: There was an error loading the field values for this field
bg: Възникна грешка при зареждането на стойностите на полето за това поле

en: more options
bg: повече опций

en: min
bg: мин

en: max
bg: макс

en: Waiting to create the first model cache
bg: Изчаква се създаване на първия кеш модел

en: Learn more.
bg: Научете повече.

en: Cache models
bg: Кеш модели

en: We'll create tables with model data and refresh them on a schedule you define. To enable it, you need to grant this connection credential read and write permissions on the "{0}" schema or grant create schema permissions. {1}
bg: Ние ще създадем таблици с данни за модела и ще ги обновим по зададен от вас график. За да го активирате, трябва да дадете разрешения за четене и запис на тези идентификационни данни за връзка в схемата „{0}“ или да предоставите разрешения за създаване на схема. {1}

en: Turn model caching off
bg: Изключете кеширането на модела

en: Turn model caching on
bg: Включете кеширането на модела

en: For models to be cached, the user should have create table permission or create schema permission in this database.
bg: За да се кешират модели, потребителят трябва да има разрешение за създаване на таблица или разрешение за създаване на схема в тази база данни.

en: Day-of-week values must be between 1 and 7
bg: Стойностите за ден от седмицата трябва да са между 1 и 7

en: Day-of-week values must be SUN, MON, TUE, WED, THU, FRI, SAT OR between 1 and 7, - * ? / L #
bg: Стойностите за ден от седмицата трябва да са НЕДЕЦА, ПОН, ВТОРНИК, СРЯ, ЧЕТВЕТ, ПЕТ, СЪБОТА ИЛИ между 1 и 7, - * ? / L #

en: Unsupported day of week value. Possible values are 1-7 or SUN-SAT , - * ? / L #
bg: Неподдържана стойност за ден от седмицата. Възможните стойности са 1-7 или SUN-SAT , - * ? / L #

en: A numeric value between 1 and 5 must follow the # option
bg: Числова стойност между 1 и 5 трябва да следва опцията #

en: Day of month values must be between 1 and 31
bg: Стойностите за ден от месеца трябва да са между 1 и 31

en: Offset from last day must be less or equal 30
bg: Отместването спрямо последния ден трябва да бъде по-малко или равно на 30

en: Month values must be between 1 and 12
bg: Стойностите за месеца трябва да са между 1 и 12

en: Month values must be JAN, FEB, MAR, APR, MAY, JUN, JUL, AUG, SEP, OCT, NOV, DEC or between 1 and 12
bg: Месечните стойности трябва да са ЯН, ФЕВ, МАР, АПР, МАЙ, ЮНИ, ЮЛИ, АВГУСТ, СЕП, ОКТ, НОЕМВРИ, ДЕКЕМВРИ или между 1 и 12

en: Start year must be less than stop year
bg: Началната година трябва да е по-малка от крайната

en: Unsupported year value. Possible values are 1970-2099 , - * /
bg: Неподдържана стойност за годината. Възможните стойности са 1970-2099, - * /

en: Minute and second values must be between 0 and 59 and hour values must be between 0 and 23
bg: Стойностите за минутите и секундите трябва да са между 0 и 59, а стойностите за часа трябва да са между 0 и 23

en: You must use ? in the day-of-week or day-of-month field
bg: Трябва да използвате? в полето ден от седмицата или ден от месеца

en: Invalid cron expression
bg: Невалиден cron израз

en: Doing science...
bg: Правейки наука...

en: Running query...
bg: Изпълнява се заявка...

en: Loading results...
bg: Резултатите се зареждат...

en: Summaries
bg: Резюмета

en: Item Detail
bg: Подробности за артикула

en: Color of filters in the query builder, buttons and links in filter widgets.
bg: Цвят на филтрите в инструмента за създаване на заявки, бутони и връзки във филтърните модули.

en: Bold
bg: Удебелен

en: Heavy
bg: тежък

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. {0}
bg: С тази Pro/Enterprise функция можете да вградите пълното приложение Metabase. Дайте възможност на вашите потребители да преминават през диаграми, да преглеждат колекции и да използват графичния конструктор на заявки. {0}

en: Authorized origins
bg: Оторизирани произходи

en: Enter the origins for the websites or web apps where you want to allow embedding, separated by a space. Here are the {0} for what can be entered.
bg: Въведете произхода на уебсайтовете или уеб приложенията, където искате да разрешите вграждане, разделени с интервал. Ето {0} за това, което може да се въведе.

en: exact specifications
bg: точни спецификации

en: Don’t show visualization
bg: Не показвайте визуализация

en: Show visualization
bg: Покажете визуализация

en: Revert to this version
bg: Връщане към тази версия

en: Make collection official
bg: Направете събирането официално

en: Remove Official badge
bg: Премахнете официалната значка

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Font
bg: Шрифт

en: Loading message
bg: Съобщението се зарежда

en: From Name
bg: От име

en: Reply-To Address
bg: Адрес за отговор

en: That's not a valid email addresses
bg: Това не са валидни имейл адреси

en: Enable admins to create publicly viewable links (and embeddable iframes) for Questions and Dashboards.
bg: Разрешете на администраторите да създават публично видими връзки (и вградени рамки) за въпроси и табла за управление.

en: Allow questions, dashboards, and more to be embedded. {0}
bg: Разрешаване на вграждане на въпроси, табла за управление и други. {0}

en: Standalone embeds
bg: Самостоятелни вграждания

en: Securely embed individual questions and dashboards within other applications.
bg: Сигурно вградете отделни въпроси и табла за управление в други приложения.

en: Full-app embedding
bg: Вграждане на пълно приложение

en: With this Pro/Enterprise feature you can embed the full Metabase app. Enable your users to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder.
bg: С тази Pro/Enterprise функция можете да вградите пълното приложение Metabase. Дайте възможност на вашите потребители да преминават през диаграми, да преглеждат колекции и да използват графичния конструктор на заявки.

en: Standalone Embed Secret Key used to sign JSON Web Tokens for requests to /api/embed endpoints. This lets you create a secure environment limited to specific users or organizations.
bg: Самостоятелен секретен ключ за вграждане, използван за подписване на JSON уеб токени за заявки към /api/embed крайни точки. Това ви позволява да създадете защитена среда, ограничена до конкретни потребители или организации.

en: Use public link
bg: Използвайте публична връзка

en: Auto Refresh
bg: Автоматично опресняване

en: edited this
bg: редактира това

en: Learn how to debug SQL errors
bg: Научете как да отстранявате грешки в SQL

en: set up email
bg: настройте имейл

en: configure Slack
bg: конфигурирайте Slack

en: Dashboard name
bg: Име на таблото

en: All dashboards
bg: Всички табла

en: All databases
bg: Всички бази данни

en: Query Not Recorded, sorry
bg: Запитването не е записано, съжаляваме

en: All schemas
bg: Всички схеми

en: All tables
bg: Всички маси

en: Member name
bg: Име на участник

en: All members
bg: Всички членове

en: Audit log
bg: Одитен дневник

en: We’ve sent an invite to {0} with instructions to log in. If this user is unable to authenticate then you can {1}
bg: Изпратихме покана до {0} с инструкции за влизане. Ако този потребител не може да се удостовери, можете да {1}

en: reset their password.
bg: нулиране на тяхната парола.

en: read
bg: Прочети

en: write
bg: пишете

en: read or write
bg: четете или пишете

en: That's not a valid list of email addresses
bg: Това не е валиден списък с имейл адреси

en: Transparent
bg: Прозрачен

en: Use instance font
bg: Използвайте инстанционен шрифт

en: Download data
bg: Изтегляне на данни

en: Enable users to download data from this embed?
bg: Да се разреши ли на потребителите да изтеглят данни от това вграждане?

en: Example:
bg: Пример:

en:  by
bg:  от

en: Show more filters
bg: Показване на още филтри

en: New row
bg: Нов ред

en: More columns
bg: Още колони

en: Choose a join type
bg: Изберете тип присъединяване

en: Dismiss sync spinner manually
bg: Отхвърлете функцията за синхронизиране ръчно

en: Dismissing…
bg: Отхвърля се...

en: Failed to dismiss sync spinner
bg: Неуспешно отхвърляне на въртящия се бутон за синхронизиране

en: Sync spinners dismissed!
bg: Синхронизиращите центрофуги са отхвърлени!

en: Refresh models every…
bg: Опресняване на модели всеки...

en: Boolean indicating whether analytics events are being sent to Snowplow. True if anonymous tracking is enabled for this instance, and a Snowplow collector is available.
bg: Булева стойност, показваща дали аналитични събития се изпращат до Snowplow. Вярно, ако анонимното проследяване е активирано за този екземпляр и е наличен колектор на Snowplow.

en: Boolean indicating whether a Snowplow collector is available to receive analytics events. Should be set via environment variable in Cypress tests or during local development.
bg: Булева стойност, показваща дали колекторът на Snowplow е наличен за получаване на аналитични събития. Трябва да се зададе чрез променлива на средата в Cypress тестове или по време на локално разработване.

en: Unique identifier to be used in Snowplow analytics, to identify this instance of Metabase. This is a public setting since some analytics events are sent prior to initial setup.
bg: Уникален идентификатор, който да се използва в анализа на Snowplow, за идентифициране на този екземпляр на Metabase. Това е публична настройка, тъй като някои аналитични събития се изпращат преди първоначалната настройка.

en: check your host settings
bg: проверете настройките на вашия хост

en: check your port settings
bg: проверете настройките на вашия порт

en: String representing a cron schedule
bg: Низ, представляващ график на cron

en: Must be a valid cron string not specifying a year
bg: Трябва да е валиден cron низ, който не посочва година

en: Value must be a string representing a cron schedule of format <seconds> <minutes> <hours> <day of month> <month> <day of week> <year>
bg: Стойността трябва да бъде низ, представляващ график на cron във формат <секунди> <минути> <часове> <ден от месеца> <месец> <ден от седмица> <година>

en: Using definitions:
    Metrics:
    {0}
    Filters:
    {1}
bg: Използване на дефиниции:
    Метрика:
    {0}
    Филтри:
    {1}

en: Dimensions bindings:
    {0}
bg: Обвързване на размери:
    {0}

en: Adding {0} cards to dashboard {1}:
    {2}
bg: Добавяне на {0} карти към таблото за управление {1}:
    {2}

en: System info:
     {0}
bg: Информация за системата:
     {0}

en: Metabase can scan the values present in each field in this database to enable checkbox filters in dashboards and questions. This can be a somewhat resource-intensive process, particularly if you have a very large database. When should Metabase automatically scan and cache field values?
bg: Метабазата може да сканира стойностите, присъстващи във всяко поле в тази база данни, за да активира филтри в квадратчетата за отметка в таблата и въпросите. Това може да бъде донякъде ресурсоемък процес, особено ако имате много голяма база данни. Кога Metabase трябва автоматично да сканира и кешира стойностите на полетата?

en: If your database is behind a firewall, you may need to allow connections from our Metabase [Cloud IP addresses](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):
bg: Ако вашата база данни е зад защитна стена, може да се наложи да разрешите връзки от нашата метабаза [IP адреси в облака](https://www.metabase.com/cloud/docs/ip-addresses-to-whitelist.html):

en: Unfold JSON Columns
bg: Разгънете JSON колони

en: We unfold JSON columns into component fields.This is on by default but you can turn it off if performance is slow.
bg: Ние разгръщаме JSON колоните в компонентни полета. Това е включено по подразбиране, но можете да го изключите, ако производителността е ниска.

en: Unable to rollback database check for model persistence
bg: Не може да се върне назад проверката на базата данни за устойчивост на модела

en: Killed mysql process id {0} due to timeout.
bg: Унищожен mysql процес id {0} поради изчакване.

en: Undoing step `{0}` for db {1}
bg: Отмяна на стъпка „{0}“ за база данни {1}

en: Implicitly relative file paths are not allowed.
bg: Не са разрешени имплицитно относителни файлови пътища.

en: Looks like the Username or Password is incorrect.
bg: Изглежда, че потребителското име или паролата са неправилни.

en: Looks like you forgot to enter your Password.
bg: Изглежда, че сте забравили да въведете паролата си.

en: Database cannot be found.
bg: Базата данни не може да бъде намерена.

en: Looks like your Password is incorrect.
bg: Изглежда паролата ви е неправилна.

en: Unsupported client SSL key type - are you using an RSA key?
bg: Неподдържан тип клиентски SSL ключ - използвате ли RSA ключ?

en: Looks like your Username is incorrect.
bg: Изглежда, че вашето потребителско име е неправилно.

en: check your username
bg: проверете вашето потребителско име

en: check your password
bg: проверете паролата си

en: Hmm, we couldn''t connect to the database. Make sure your Host and Port settings are correct
bg: Хм, не можахме да се свържем с базата данни. Уверете се, че вашите настройки за хост и порт са правилни

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Username and Password.
bg: Не можахме да се свържем с хоста на SSH тунела. Проверете потребителското име и паролата.

en: check your database name settings
bg: проверете настройките на името на вашата база данни

en: Invalid client SSL key - did you select the correct file?
bg: Невалиден клиентски SSL ключ - избрахте ли правилния файл?

en: please enable SSL
bg: моля, активирайте SSL

en: Cycle detected resolving dependent visible-if properties for driver {0}: {1}
bg: Открит е цикъл на разрешаване на зависими видими свойства за драйвер {0}: {1}

en: Server appears to require SSL - please enable SSL below
bg: Изглежда сървърът изисква SSL - моля, активирайте SSL по-долу

en: It looks like your Host is invalid. Please double-check it and try again.
bg: Изглежда, че вашият хост е невалиден. Моля, проверете го отново и опитайте отново.

en: We couldn''t connect to the SSH tunnel host. Check the Host and Port.
bg: Не можахме да се свържем с хоста на SSH тунела. Проверете хоста и порта.

en: check your connection string
bg: проверете вашия низ за връзка

en: Looks like the Database name is incorrect.
bg: Изглежда, че името на базата данни е неправилно.

en: The email address you want to use for the sender of emails.
bg: Имейл адресът, който искате да използвате за подателя на имейлите.

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address. You can have multiple reply-to email addresses, just separate them with a comma.
bg: Имейл адресът, на който искате да отиват отговорите, ако е различен от адреса от. Можете да имате няколко имейл адреса за отговор, просто ги отделете със запетая.

en: The name you want to use for the sender of emails.
bg: Името, което искате да използвате за подателя на имейли.

en: [{0}] Model cache refresh failed for {1}
bg: [{0}] Опресняването на кеша на модела не бе успешно за {1}

en: Google Sign-In token appears to be incorrect. Double check that it matches in Google and Metabase.
bg: Изглежда, че маркерът за влизане в Google е неправилен. Проверете отново дали съвпада в Google и Metabase.

en: Deprecated Slack API token for connecting the Metabase Slack bot. Please use a new Slack app integration instead.
bg: Отхвърлен токен на Slack API за свързване на бота Metabase Slack. Моля, вместо това използвайте нова интеграция на приложението Slack.

en: Bot user OAuth token for connecting the Metabase Slack app. This should be used for all new Slack integrations starting in Metabase v0.42.0.
bg: OAuth токен на потребител на бот за свързване на приложението Metabase Slack. Това трябва да се използва за всички нови интеграции на Slack, започващи от Metabase v0.42.0.

en: Whether the current Slack app token, if set, is valid. Set to 'false' if a Slack API request returns an auth error.
bg: Дали текущият токен на приложението Slack, ако е зададен, е валиден. Задайте на „false“, ако заявка за Slack API върне грешка при удостоверяване.

en: Error normalizing query: {0}
bg: Грешка при нормализиране на заявката: {0}

en: Error canonicalizing query: {0}
bg: Грешка при канонизиране на заявката: {0}

en: Invalid MBQL clause: {0}
bg: Невалидна MBQL клауза: {0}

en: Error normalizing form: {0}
bg: Грешка при нормализиране на формуляра: {0}

en: {0} is not a valid temporal unit for {1}; not adding to clause {2}
bg: {0} не е валидна времева единица за {1}; без добавяне към клауза {2}

en: {0}''s Personal Collection
bg: Личната колекция на {0}

en: Full FieldValues shouldn't have hash_key.
bg: Пълните FieldValues не трябва да имат hash_key.

en: Invalid field-values type.
bg: Невалиден тип стойности на полето.

en: Advanced FieldValues requires a hash_key.
bg: Advanced FieldValues изисква hash_key.

en: Can't update type or hash_key for a FieldValues.
bg: Не може да се актуализира тип или hash_key за FieldValues.

en: To make table and field names more human-friendly, Metabase will replace dashes and underscores in them with spaces. We’ll capitalize each word while at it, so ‘last_visited_at’ will become ‘Last Visited At’.
bg: За да направи имената на таблици и полета по-удобни за хората, Metabase ще замени тирета и долни черти в тях с интервали. Ще изписваме всяка дума с главни букви, така че „last_visited_at“ ще стане „Last Visited at“.

en: :parameters must be a sequence of maps with :id and :type keys
bg: :parameters трябва да бъде поредица от карти с ключове :id и :type

en: :parameter_mappings must be a sequence of maps with :parameter_id and :type keys
bg: :parameter_mappings трябва да бъде поредица от карти с ключове :parameter_id и :type

en: Looks like someone else edited the permissions and your data is out of date. Please fetch new data and try again.
bg: Изглежда, че някой друг е редактирал разрешенията и вашите данни са остарели. Моля, изтеглете нови данни и опитайте отново.

en: You cannot update a permissions entry! Delete it and create a new one.
bg: Не можете да актуализирате запис за разрешения! Изтрийте го и създайте нов.

en: This will replace “Lato” as the font family.
bg: Това ще замени „Lato“ като семейство шрифтове.

en: cron syntax string to schedule refreshing persisted models.
bg: синтаксисен низ на cron за планиране на опресняване на запазени модели.

en: The startup time in milliseconds
bg: Времето за стартиране в милисекунди

en: This will affect things like grouping by week or filtering in GUI queries. It won''t affect most SQL queries, although it is used to set the WEEK_START session variable in Snowflake.
bg: Това ще засегне неща като групиране по седмица или филтриране в GUI заявки. Няма да засегне повечето SQL заявки, въпреки че се използва за задаване на променливата на сесията WEEK_START в Snowflake.

en: Tell us where to find the file for each font weight. You don’t need to include all of them, but it’ll look better if you do.
bg: Кажете ни къде да намерим файла за всяко тегло на шрифта. Не е необходимо да включвате всички, но ще изглежда по-добре, ако го направите.

en: The default language for all users across the Metabase UI, system emails, pulses, and alerts. Users can individually override this default language from their own account settings.
bg: Езикът по подразбиране за всички потребители в потребителския интерфейс на Metabase, системни имейли, импулси и предупреждения. Потребителите могат индивидуално да заменят този език по подразбиране от собствените си настройки на акаунта.

en: Whether an introductory modal should be shown after the next database connection is added. Defaults to false if any non-default database has already finished syncing for this instance.
bg: Дали трябва да се покаже въвеждащ модал след добавяне на следващата връзка с база данни. По подразбиране е false, ако някоя база данни, която не е по подразбиране, вече е завършила синхронизирането за този екземпляр.

en: To determine how long each saved question''s cached result should stick around, we take the query''s average execution time and multiply that by whatever you input here. So if a query takes on average 2 minutes to run, and you input 10 for your multiplier, its cache entry will persist for 20 minutes.
bg: За да определим колко дълго трябва да се задържи кешираният резултат на всеки записан въпрос, ние вземаме средното време за изпълнение на заявката и го умножаваме по това, което въведете тук. Така че, ако изпълнението на заявка отнема средно 2 минути и въведете 10 за своя множител, нейният запис в кеша ще продължи 20 минути.

en: Default page to show people when they log in.
bg: Страница по подразбиране, която да показва на хората, когато влизат.

en: Message to show while a query is running.
bg: Съобщение за показване, докато се изпълнява заявка.

en: This URL is used for things like creating links in emails, auth redirects, and in some embedding scenarios, so changing it could break functionality or get you locked out of this instance.
bg: Този URL адрес се използва за неща като създаване на връзки в имейли, пренасочвания за удостоверяване и в някои сценарии за вграждане, така че промяната му може да наруши функционалността или да блокирате достъпа до този екземпляр.

en: Invalid font {0}
bg: Невалиден шрифт {0}

en: Enables Metabot character on the home page
bg: Активира героя на Metabot на началната страница

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a template tag with the ID {1} or name {2}.
bg: Невалиден параметър: Карта {0} няма шаблонен етикет с ID {1} или име {2}.

en: Invalid parameter: Card {0} does not have a parameter with the ID {1}.
bg: Невалиден параметър: Картата {0} няма параметър с ID {1}.

en: Invalid parameter: missing id
bg: Невалиден параметър: липсващ идентификатор

en: Found substitute cached query for card {0} from {1}.{2}
bg: Намерена е заместваща кеширана заявка за карта {0} от {1}.{2}

en: Base-64 encoded public key for this site''s SSL certificate. Specify this to enable HTTP Public Key Pinning. See {0} for more information.
bg: Base-64 кодиран публичен ключ за SSL сертификата на този сайт. Посочете това, за да активирате фиксирането на HTTP публичен ключ. Вижте {0} за повече информация.

en: Error in api/health database check
bg: Грешка при проверка на API/здравна база данни

en: Deleted {0} expired advanced fieldvalues
bg: Изтрити {0} изтекли разширени стойности на полета

en: Task scheduler initialized into standby mode.
bg: Планировчикът на задачи се инициализира в режим на готовност.

en: Scheduler not initialized but `start-scheduler!` called. Please call `init-scheduler!` before attempting to start.
bg: Планировчикът не е инициализиран, но е извикан `start-scheduler!`. Моля, извикайте `init-scheduler!`, преди да опитате да стартирате.

en: Task scheduler started
bg: Планировчикът на задачи стартира

en: Finished persisted model refresh task for Database {0} with {1} successes and {2} errors.
bg: Завършена задача за опресняване на постоянен модел за база данни {0} с {1} успеха и {2} грешки.

en: Attempting to refresh persisted model {0}.
bg: Опит за опресняване на постоянен модел {0}.

en: Error updating database {0} for randomized schedules
bg: Грешка при актуализиране на базата данни {0} за произволни графици

en: Updated default schedules for {0} databases
bg: Актуализирани графици по подразбиране за {0} бази данни

en: Resulting transforms do not conform to expectations.
    Expected: {0}
bg: Получените трансформации не отговарят на очакванията.
    Очаква се: {0}

en: parameter must be a map with :id and :type keys
bg: параметърът трябва да бъде карта с ключове :id и :type

en: parameter_mapping must be a map with :parameter_id and :target keys
bg: parameter_mapping трябва да бъде карта с ключове :parameter_id и :target

en: String must be a valid 21-character NanoID string.
bg: Низът трябва да е валиден низ с NanoID от 21 знака.

en: Error parsing {0}:
    {1}
bg: Грешка при синтактичния анализ на {0}:
    {1}

en: String used to seed the private key used to validate JWT messages. A hexadecimal-encoded 256-bit key (i.e., a 64-character string) is strongly recommended.
bg: Низ, използван за зареждане на частния ключ, използван за валидиране на JWT съобщения. Силно се препоръчва шестнадесетично кодиран 256-битов ключ (т.е. низ от 64 знака).

en: SSO is trying to do an open redirect to an untrusted site
bg: SSO се опитва да направи отворено пренасочване към ненадежден сайт

en: {0} active filter | {0} active filters
bg[0]: {0} активен филтър
bg[1]: {0} активни филтри

en: minutes
bg: минути

en: Timeout must be greater than 0
bg: Timeout трябва да е по-голям от 0

en: Show this on the home and login pages
bg: Показвайте това на началната страница и страницата за вход

en: Search for a column...
bg: Търсене на колона...

en: This table hasn’t been synced yet
bg: Тази таблица все още не е синхронизирана

en: It was automatically marked as Hidden during the initial sync of this database. Do you want to make it queryable and sync it?
bg: Той беше автоматично маркиран като скрит по време на първоначалното синхронизиране на тази база данни. Искате ли да я направите достъпна за търсене и да я синхронизирате?

en: Change to Queryable and sync it
bg: Променете към Queryable и го синхронизирайте

en: Filter down to a segment
bg: Филтриране до сегмент

en: Clear all filters
bg: Изчистване на всички филтри

en: Apply Filters
bg: Прилагане на филтри

en: Filter {0} by
bg: Филтрирайте {0} по

en: Filter segments
bg: Сегменти за филтриране

en: ⚠️ We couldn't process payment for your account. Please {0} to avoid service interruptions.
bg: ⚠️ Не успяхме да обработим плащането за вашия акаунт. Моля, {0}, за да избегнете прекъсване на услугата.

en: review your payment settings
bg: да прегледате настройките си за плащане

en: ⚠️ Pro features won’t work right now due to lack of payment. {0} to restore Pro functionality.
bg: ⚠️ Функциите Pro няма да работят в момента поради липса на плащане. {0}, за да възстановите Pro функционалността.

en: Review your payment settings
bg: Прегледайте настройките си за плащане

en: Session timeout
bg: Време на сесията

en: Time before inactive users are logged out.
bg: Време преди неактивните потребители да бъдат изключени.

en: Lighthouse illustration
bg: Илюстрация на фар

en: Variable to map to
bg: Променлива, към която да се съпостави

en: You can connect widgets to {{variables}} in text cards.
bg: Можете да свързвате уиджети с {{променливи}} в текстови карти.

en: If you have a PEM SSL client key, you can convert that key to the PKCS-8/DER format using OpenSSL. {0}.
bg: Ако разполагате с клиентски ключ PEM SSL, можете да преобразувате този ключ във формат PKCS-8/DER с помощта на OpenSSL. {0}.

en: You can use Markdown here, and include variables {{like_this}}
bg: Тук можете да използвате Markdown и да включите променливи {{like_this}}

en: Prometheus web-server shut down
bg: Изключване на уеб сървъра на Прометей

en: MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT value of ''{0}'' is not parseable as an integer.
bg: Стойността на MB_PROMETHEUS_SERVER_PORT от ''{0}'' не може да се анализира като цяло число.

en: C3P0 Max pool size
bg: C3P0 Максимален размер на басейна

en: Port to serve prometheus metrics from. If set, prometheus collectors are registered and served from `localhost:<port>/metrics`.
bg: Пристанище, от което да се обслужват метриките на Prometheus. Ако е зададено, колекторите на prometheus се регистрират и обслужват от `localhost:<port>/metrics`.

en: C3P0 Number of idle connections
bg: C3P0 Брой неактивни връзки

en: Error stopping prometheus web-server
bg: Грешка при спирането на уеб сървъра на Prometheus

en: C3P0 Number of connections
bg: C3P0 Брой връзки

en: Failed to initialize Prometheus on port {0}
bg: Неуспешно инициализиране на Prometheus на порт {0}

en: Starting prometheus metrics web-server on port {0}
bg: Стартиране на уеб сървъра на prometheus metrics на порт {0}

en: C3P0 Minimum pool size
bg: C3P0 Минимален размер на басейна

en: Unrecognized measurement {0} in prometheus stats
bg: Неразпознато измерване {0} в статистиката на prometheus

en: C3P0 Number of busy connections
bg: C3P0 Брой заети връзки

en: Starting prometheus metrics collector
bg: Стартиране на колектора за метрики на Prometheus

en: Attempting to set up prometheus metrics web-server with no web-server port provided
bg: Опитвам се да настроя уеб сървъра на Prometheus Metrics без предоставен порт на уеб сървъра

en: Attempting to set up prometheus metrics with no web-server port provided
bg: Опитвам се да настроя метриките на Prometheus без предоставен порт на уеб сървъра

en: Metadata not ready in {0} minutes, abandoning
bg: Метаданните не са готови след {0} минути, изоставяне

en: Metadata updated asynchronously for card {0}
bg: Метаданните са актуализирани асинхронно за карта {0}

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because no metadata
bg: Не се актуализират асинхронно метаданните за карта {0}, защото няма метаданни

en: Metadata not available soon enough. Saving card {0} and asynchronously updating metadata
bg: Метаданните не са налични достатъчно скоро. Запазване на карта {0} и асинхронно актуализиране на метаданните

en: Cannot refresh an archived model
bg: Не може да се обнови архивиран модел

en: Cannot refresh a non-model question
bg: Не мога да опресня въпрос, който не е модел

en: Not updating metadata asynchronously for card {0} because query has changed
bg: Не се актуализират асинхронно метаданните за карта {0}, защото заявката е променена

en: Metadata not available soon enough. Saving new card and asynchronously updating metadata
bg: Метаданните не са налични достатъчно скоро. Записване на нова карта и асинхронно актуализиране на метаданните

en: Matching style for native query editor's autocomplete. Can be "substring", "prefix", or "off". Larger instances can have performance issues matching using substring, so can use prefix matching,  or turn autocompletions off.
bg: Съответстващ стил за автоматичното попълване на родния редактор на заявки. Може да бъде "подниз", "префикс" или "изключен". По-големите екземпляри могат да имат проблеми с производителността при съпоставяне с помощта на подниз, затова могат да използват префиксно съпоставяне или да изключат автоматичното попълване.

en: Invalid `native-query-autocomplete-match-style` option
bg: Невалидна опция `native-query-autocomplete-match-style`

en: Custom GeoJSON is not enabled
bg: Функцията Custom GeoJSON не е разрешена

en: Whether or not the use of custom GeoJSON is enabled.
bg: Дали е разрешено използването на потребителски GeoJSON.

en: Editing first name is not allowed for SSO users.
bg: Редактирането на първото име не е разрешено за SSO потребителите.

en: Editing last name is not allowed for SSO users.
bg: Редактирането на фамилното име не е разрешено за SSO потребители.

en: Setting up prometheus metrics
bg: Настройване на метриките на Prometheus

en: SSL Client Key (PKCS-8/DER)
bg: Ключ на SSL клиент (PKCS-8/DER)

en: The email address you want the replies to go to, if different from the from address.
bg: Имейл адресът, на който искате да бъдат изпращани отговорите, ако е различен от адреса from.

en: Display the lighthouse illustration on the home and login pages.
bg: Показвайте илюстрацията на фара на началната страница и на страницата за вход.

en: Cached token status for premium features. This is to avoid an API request on the the first page load.
bg: Състояние на токена в кеша за премиум функции. Това се прави, за да се избегне заявка за API при първото зареждане на страницата.

en: Time before inactive users are logged out. By default, sessions last indefinitely.
bg: Време преди неактивните потребители да бъдат изключени. По подразбиране сесиите продължават неопределено време.

en: Reached recursion limit of {0} in "apply-sandboxing" middleware
bg: Достигнат лимит на рекурсия от {0} в междинния софтуер "apply-sandboxing"

en: Johnny
bg: Петър

en: Appleseed
bg: Петров

en: Sign in with username or email
bg: Впиши се с потребителско име или имейл

en: No models found
bg: Не бяха намерени модели

en: Create new model
bg: Създай нов модел

en: There are no actions for this model
bg: Няма налични действия за този модел

en: Create new action
bg: Създай ново действие

en: Page
bg: Страница

en: Exit app
bg: Затвори приложението

en: {0} connections
bg: {0} връзки

en: Turn into an action
bg: Превърни в действие

en: Assign an action
bg: Прикрепи действие

en: Edit {0}
bg: Редектирай {0}

en: List
bg: Списък

en: Edit button
bg: Редактирай бутона

en: Delete button
bg: Изтрий бутона

en: Bulk actions
bg: Действия наведнъж

en: Options
bg: Опции

en: Variant
bg: Вариант

en: Basic
bg: Основно

en: Info
bg: Информация

en: Link to {{bird_id}}
bg: Връзка към {{bird_id}}

en: Launch app
bg: Стартирай приложението

en: Add a {0} to the page
bg: Добави {0} към страницата

en: button
bg: бутон

en: form
bg: форма

en: Change button type
bg: Промени типа на бутона

en: What type of button do you want to add?
bg: Какъв тип бутон да бъде добавен?

en: Perform action
bg: Изпълни действието

en: Explore
bg: Изследвай

en: Used by
bg: Използван от

en: Schema
bg: Схема

en: {0} model | {0} models
bg[0]: {0} модел
bg[1]: {0} модели

en: Unknown type
bg: Неизвестен тип

en: Embed in your application
bg: Вгради в твоето приложение

en: Add this {0} to your application server code. You’ll be able to preview the way it looks and behaves before making it securely visible for your users.
bg: Добавете този {0} към кода на вашия сървър за приложения. Ще можете да прегледате начина, по който изглежда и се държи, преди да го направите видим за вашите потребители.

en: Set up
bg: Настрой

en: Too many rows for a detail view
bg: Прекалено много редове за детайлен изглед

en: Delete?
bg: Изтриване?

en: This can't be undone.
bg: Няма връщане назад.

en: Nothing to order
bg: Нищо за поръчване

en: New Action
bg: Ново Действие

en: New action
bg: Ново действие

en: Save action
bg: Запази действие

en: Click me
bg: Щракни тук

en: Action
bg: Действие

en: Action Form Display
bg: Екран Действие Форма

en: Form
bg: Форма

en: Button
bg: Бутон

en: Primary
bg: Основен

en: Danger
bg: Опасност

en: Borderless
bg: Безграничен

en: New App
bg: Ново Приложение

en: Result: {0}
bg: Резултат: {0}

en: Save and enable
bg: Запази и активирай

en: {0} rows
bg: {0} реда

en: This channel shouldn't really be used by anyone — we'll upload charts and tables here before sending out dashboard subscriptions (it's a Slack requirement).
bg: Този канал не трябва да се използва от никого — ще качим диаграми и таблици тук, преди да изпратим абонаменти към таблото (това е изискване на Slack).

en: an action button
bg: бутон за действие

en: Execute an action
bg: Изпълни действие

en: Pick a question…
bg: Избери въпрос

en: Pick a dashboard…
bg: Избери табло

en: Pick a page to link to
bg: Избери страница за свързване

en: Pick a page…
bg: Избери страница

en: This model does not have any actions yet.
bg: Този модел все още няма назначени действия.

en: Enable implicit actions
bg: Разрешаване на имплицитни действия

en: Create a new action
bg: Създай ново действие

en: Contact
bg: Контакт

en: Backing table
bg: Таблица за архив

en: Relationships
bg: Връзки

en: This model is not used by any questions yet.
bg: Този модел все още не се използва от въпрос(и).

en: Create a new question
bg: Създай въпрос

en: New page
bg: Нова страница

en: Edit options
bg: Редактирай опции

en: To start creating a form, write your query on the left with {{ parameter_names }}.
bg: Започнете да създавате форма чрез нова заявка в ляво с {{ parameter_names }}.

en: They'll show up as form fields here
bg: Те ще се появят като полета на формата тук

en: Enter one option per line
bg: Въведете една опция на ред

en: Press enter to add another option
bg: Натиснете enter за да добавите нова опция

en: Placeholder text
bg: Примерен текст

en: Required
bg: Задължително

en: Default Value
bg: Стойност по подразбиране

en: Generate key
bg: Генерирай ключ

en: Takes a datetime and returns an integer with the number of the year.
bg: Превръща datetime в година.

en: The datetime column.
bg: Колона datetime.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-4) with the number of the quarter in the year.
bg: Превръща datetime в цифра от 1 до 4 според четвъртината от годината.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-12) with the number of the month in the year.
bg: Превръща datetime в 1 или 2 според коя половина на годината е.

en: mode
bg: режим

en: Extracts the week of the year as an integer..
bg: Извлича седмицата от годината като число..

en: The name of the column with your date or datetime value..
bg: Името на колоната с вашата стойност за дата или datetime..

en: Optional. The default is "ISO".
    - ISO: Week 1 starts on the Monday before the first Thursday of January.
    - US: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on Sunday.
    - Instance: Week 1 starts on Jan 1. All other weeks start on the day defined in your Metabase localization settings.
bg: Не е задължително. По подразбиране е "ISO".
    - ISO: Седмица 1 започва в понеделник преди първия четвъртък на януари.
    - САЩ: Седмица 1 започва на 1 януари. Всички останали седмици започват в неделя.
    – Вашата версия: Седмица 1 започва на 1 януари. Всички други седмици започват в деня, определен в настройките за локализация.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-31) with the number of the day of the month.
bg: Превръща datetime в число (1-31) според датата от месеца.

en: Takes a datetime and returns an integer (1-7) with the number of the day of the week.
bg: Превръща datetime в число (1-7) според деня от седмицата.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-23) with the number of the hour. No AM/PM.
bg: Превръща datetime в число (0-23) според часа от деня. АМ/РМ не се използва.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the minute in the hour.
bg: Превръща datetime в число (0-59) според минутата от часа.

en: Takes a datetime and returns an integer (0-59) with the number of the seconds in the minute.
bg: Превръща datetime в число (0-59) според секундата от минута.

en: amount
bg: стойност

en: unit
bg: единица

en: Adds some units of time to a date or timestamp value.
bg: Добавя някои единици време към стойност на дата или клеймо за време.

en: The column with your date or timestamp values.
bg: Колоната с дата или клеймо за време.

en: The number of units to be added.
bg: Брой на единиците, които да бъдат добавени.

en: "year", "month", "quarter", "day", "hour", "minute", "second" or "millisecond".
bg: "година", "месец", "тримесечие", "ден", "час", "минута", "секунда" или "милисекунда".

en: Subtracts some units of time to a date or timestamp value.
bg: Изважда някои единици време до стойност на дата или клеймо за време.

en: The number of units to be subtracted.
bg: Броят единици за изваждане.

en: Missing wiget label: {0}
bg: Липсващ етикет на wiget: {0}

en: My new fantastic action
bg: Моето ново яко действие

en: Model it's saved in
bg: Моделът, в който е запазен

en: Successfully created a new {0}
bg: Успешно създаден нов {0}

en: Something went wrong while deleting the row
bg: Нещо се обърка докато се изтриваше реда

en: Something went wrong while updating
bg: Нещо се обърка при актуализирането

en: Successfully updated {0} records
bg: Успешно актуализирани {0} записи

en: Something went wrong while deleting
bg: Нещо се обърка при изтриването

en: Successfully deleted {0} records
bg: Успешно изтрити {0} записи

en: Successfully executed the action
bg: Успешно изпълнено действие

en: Successfully saved
bg: Успешно запазен

en: Successfully deleted
bg: Успешно изтрит

en: Success! The action returned: {0}
bg: Успех! Действието е върнато: {0}

en: Something went wrong while executing the action
bg: Нещо се е объркало при изпълнението на действието

en: App
bg: Приложение

en: This is an action now.
bg: Това е действие сега.

en: Public channel to store image files
bg: Публичен канал за съхранение на файлове с изображения

en: All values ({0})
bg: Всички стойности ({0})

en: Other ({0})
bg: Други ({0})

en: date
bg: дата

en: category
bg: категория

en: long text
bg: дълъг текст

en: dropdown
bg: падащо меню

en: inline select
bg: Избор в ред

en: date + time
bg: дата + час

en: month + year
bg: месец + година

en: quarter + year
bg: тримесечие + година

en: Option One
bg: Първи вариант

en: Option Two
bg: Втори вариант

en: Option Three
bg: Трети вариант

en: New Model
bg: Нов модел

en: question
bg: въпрос

en: model
bg: модел

en: table
bg: таблица

en: page
bg: страница

en: Archive this page?
bg: Да архивирате тази страница?

en: First, save your model
bg: Първо, запазете модела си

en: Save model
bg: Запазване на модела

en: What is the name of your question?
bg: Как се нарича въпросът ви?

en: What is the name of your model?
bg: Какво е името на вашия модел?

en: Add a date variable to this question to connect it to a dashboard filter.
bg: Добавете променлива за дата към този въпрос, за да го свържете с филтър на таблото за управление.

en: Add a number variable to this question to connect it to a dashboard filter.
bg: Добавете цифрова променлива към този въпрос, за да го свържете с филтър на таблото за управление.

en: Add a string variable to this question to connect it to a dashboard filter.
bg: Добавете символна променлива към този въпрос, за да го свържете с филтър на таблото за управление.

en: Add a variable to this question to connect it to a dashboard filter.
bg: Добавете променлива към този въпрос, за да го свържете с филтър на таблото за управление.

en: What is the name of your page?
bg: Какво е името на страницата ви?

en: Is Write
bg: Пише ли

en: Write questions can be used for experimental actions.
bg: Въпросите за писане могат да се използват за експериментални действия.

en: created a subscription
bg: създаде абонамент

en: deleted a subscription
bg: изтриване на абонамент

en: Use the notebook editor
bg: Използване на редактора на бележника

en: This automatically inherits metadata from your source tables, and gives your models drill-through.
bg: Това автоматично наследява метаданни от изходните таблици и дава възможност на моделите ви да правят пробиви.

en: Use a native query
bg: Използване на собствена заявка

en: You can always fall back to a SQL or native query, which is a bit more manual.
bg: Винаги можете да се върнете към SQL или родна заявка, което е малко по-ръчно.

en: What's a model?
bg: Какво е модел?

en: Your page is ready
bg: Страницата ви е готова

en: Action button
bg: Бутон за действие

en: Move dashboard to…
bg: Преместете таблото за управление в...

en: Remove this card?
bg: Да премахнете тази карта?

en: Would you like to be notified when this page is done loading?
bg: Искате ли да бъдете уведомявани, когато тази страница приключи със зареждането?

en: Apps
bg: Приложения

en: Pages
bg: Страници

en: Users can pick
bg: Потребителите могат да избират

en: Multiple values
bg: Множество стойности

en: A single value
bg: Единична стойност

en: Your model won't be created.
bg: Вашият модел няма да бъде създаден.

en: Discard
bg: Изхвърляне

en: Question in {0}
bg: Въпрос в {0}

en: Abbreviate days and months
bg: Съкращаване на дни и месеци

en: dollars
bg: долари

en: "{0}" is an unaggregated field: if it has more than one value at a point on the {1}-axis, the values will be summed.
bg: "{0}" е неагрегирано поле: ако има повече от една стойност в точка от оста {1}, стойностите ще бъдат сумирани.

en: Column with steps
bg: Колона със стъпала

en: Select a region
bg: Изберете регион

en: Custom map
bg: Потребителска карта

en: Rows
bg: Редове

en: Measures
bg: Мерки

en: Sort Order
bg: Ред на сортиране

en: Pivot table
bg: Таблица за завъртане

en: This has been set by the {0} environment variable.
bg: Това е зададено от променливата на средата {0}.

en: This page is looking empty.
bg: Тази страница изглежда празна.

en: location
bg: местоположение

en: time
bg: време

en: Sum over time
bg: Сума във времето

en: Display type
bg: Вид на дисплея

en: Y-axis position
bg: Позиция на оста Y

en: No breakouts are enabled
bg: Не са разрешени пробиви

en: It is not possible to use the Log scale for a stacked percentage chart
bg: Не е възможно да се използва скалата Log за подредена процентна диаграма

en: Column value
bg: Стойност на колоната

en: Add series breakout
bg: Добавяне на пробив на серия

en: Add another series
bg: Добавяне на друга серия

en: Auto formatting
bg: Автоматично форматиране

en: Scale
bg: Скала

en: Show lines and marks
bg: Показване на линии и знаци

en: Split y-axis when necessary
bg: Разделяне на оста y, когато е необходимо

en: Show label
bg: Показване на етикета

en: Show data labels
bg: Показване на етикети за данни

en: Auto x-axis range
bg: Автоматичен обхват на оста x

en: Value labels formatting
bg: Форматиране на етикети за стойности

en: Action {0} is not supported for {1} Databases.
bg: Действие {0} не се поддържа за {1} Бази данни.

en: {0} Database {1} does not support actions.
bg: {0} Базата данни {1} не поддържа действия.

en: Unknown Action {0}. Valid Actions are: {1}
bg: Неизвестно действие {0}. Допустимите действия са: {1}

en: Whether to enable using the new experimental Actions for a specific Database.
bg: Дали да разрешите използването на новите експериментални действия за определена база данни.

en: Actions are not enabled for Database {0}.
bg: Действията не са разрешени за база данни {0}.

en: Missing primary key parameter: {0}
bg: Липсва параметър на първичния ключ: {0}

en: Error executing Action: {0}
bg: Изпълнение на грешка Действие: {0}

en: Must execute implicit action on a table with a single primary key.
bg: Трябва да се изпълни имплицитно действие върху таблица с един първичен ключ.

en: No Card found for Action {0}.
bg: Не е намерена карта за действие {0}.

en: No destination parameter found for id {0}. Found: {1}
bg: Не е намерен параметър на дестинацията за id {0}. Намерено: {1}

en: Unknown action type {0}.
bg: Неизвестен тип действие {0}.

en: Cannot execute Action {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
bg: Не може да се изпълни действие {0}: Картата {1} не е маркирана като `is_write`

en: Cannot execute implicit action on a table with ambiguous column names.
bg: Не може да се изпълни имплицитно действие върху таблица с двусмислени имена на колони.

en: No destination parameter found for {0}. Found: {1}
bg: Не е намерен параметър на дестинацията за {0}. Намерено: {1}

en: Implicit parameters must be provided.
bg: Трябва да се предоставят имплицитни параметри.

en: Cannot call the service: missing required parameters: {0}
bg: Не може да се извика услугата: липсват необходимите параметри: {0}

en: Too many results returned: {0}
bg: Прекалено много върнати резултати: {0}

en: You cannot create an Alert for an is_write Card.
bg: Не можете да създадете сигнал за карта is_write.

en: Detail
bg: Подробности

en: ← Back to list
bg: ← Назад към списъка

en: Table must have a single primary key: {0}
bg: Таблицата трябва да има един първичен ключ: {0}

en: A scaffold-target was not provided for Page: {0}
bg: За Page не е предоставена цел за скеле: {0}

en: Some tables could not be found. Given: {0} Found: {1}
bg: Някои таблици не могат да бъдат намерени. Дадено: {0} Намерени: {1}

en: A scaffold-target was not provided for Card: {0}
bg: За Card не е предоставена цел на скелето: {0}

en: You cannot enable embedding for an is_write Card.
bg: Не можете да разрешите вграждане за карта is_write.

en: Saved Question is a Dataset.
bg: Запазеният въпрос е набор от данни.

en: Cannot mark Saved Question as ''is_write'': {0}
bg: Не може да се маркира запазеният въпрос като ''is_write'': {0}

en: Query must be a native query.
bg: Запитването трябва да е местно запитване.

en: You cannot share an is_write Card.
bg: Не можете да споделяте карта is_write.

en: Write queries are only executable via the Actions API.
bg: Заявките за запис се изпълняват само чрез API за действия.

en: Unable to connect to LDAP server with current settings
bg: Невъзможност за свързване със сървъра LDAP с текущите настройки

en: Is LDAP currently enabled?
bg: Разрешен ли е LDAP в момента?

en: Cannot run query: MongoDB doesn''t support saved questions reference: {0}
bg: Не може да се изпълни заявка: MongoDB doesn' t support saved questions reference: {0}

en: violates foreign key constraint {0}
bg: нарушава ограничението на чуждия ключ {0}

en: violates unique constraint {0}
bg: нарушава уникалното ограничение {0}

en: {0} violates not-null constraint
bg: {0} нарушава ограничението not-null

en: Error fetching field metadata for table {0}
bg: Грешка при извличането на метаданни за полета за таблица {0}

en: sqlite doesn't support extract us week
bg: sqlite не поддържа извличане ни седмица

en: Rows have the wrong columns: expected {0}, but got {1}
bg: Редовете имат грешни колони: очаква се {0}, но се получава {1}

en: Error(s) deleting rows.
bg: Грешка(и) при изтриване на редове.

en: Error(s) inserting rows.
bg: Грешка(и) при вмъкване на редове.

en: Error parsing SQL error message {0}: {1}
bg: Грешка при обработката на съобщението за грешка на SQL {0}: {1}

en: Rows need to be unique: repeated rows {0}
bg: Редовете трябва да са уникални: повтарящи се редове {0}

en: Sorry, this would update {0} rows, but you can only act on 1
bg: Съжалявам, но това би актуализирало {0} реда, но можете да действате само върху 1

en: Error(s) updating rows.
bg: Грешка(и) при актуализиране на редове.

en: Some rows have different sets of columns: {0}
bg: Някои редове имат различни набори от колони: {0}

en: Cannot build filter clause: row cannot be empty.
bg: Не може да се създаде клауза за филтър: редът не може да бъде празен.

en: Invalid update row map: no non-PK columns. Got {0}, all of which are PKs.
bg: Невалидна карта на реда за актуализация: няма колони, които не са ПК. Имате {0}, всички от които са PK.

en: Row is missing required primary key column. Required {0}; got {1}
bg: В реда липсва необходимата колона с първичен ключ. Задължителна {0}; има {1}

en: Sorry, this would delete {0} rows, but you can only act on 1
bg: Съжалявам, но това ще изтрие {0} реда, но можете да действате само върху 1

en: Error executing write query: {0}
bg: Грешка при изпълнение на заявката за запис: {0}

en: Sqlite doesn't support extract isoweek
bg: Sqlite не поддържа извличане на isoweek

en: Client ID for Google Sign-In.
bg: Идентификатор на клиент за влизане в Google.

en: Is Google Sign-In configured?
bg: Конфигурирано ли е влизането в Google?

en: Google Sign-In is not configured. Please set the Client ID first.
bg: Влизането в Google не е конфигурирано. Моля, първо задайте идентификатора на клиента.

en: Is Google Sign-in currently enabled?
bg: В момента разрешено ли е влизането в Google?

en: Have the mandatory LDAP settings (host and user search base) been validated and saved?
bg: Валидирани ли са и запазени ли са задължителните настройки на LDAP (база за търсене на хост и потребител)?

en: Data apps are not enabled.
bg: Приложенията за данни не са активирани.

en: A model made from a native SQL question cannot have a variable or field filter.
bg: Модел, създаден от роден SQL въпрос, не може да има филтър за променливи или полета.

en: You cannot add an is_write Card to a Dashboard.
bg: Не можете да добавите карта is_write към табло за управление.

en: Error calculating raw hash: {0}
bg: Грешка при изчисляването на суровия хеш: {0}

en: Error calculating hydrated hash: {0} is nil after hydrating {1}
bg: Грешка при изчисляването на хидратирания хаш: {0} е нула след хидратиране на {1}

en: Error calculating identity hash: {0}
bg: Грешка при изчисляването на идентификационния хеш: {0}

en: Week
bg: Седмица

en: No parameter mapping found for parameter {0}. Found: {1}
bg: Не е намерено съпоставяне на параметри за параметър {0}. Намерено: {1}

en: Only native queries can be executed as write queries.
bg: Само местни заявки могат да се изпълняват като заявки за запис.

en: No Query Action found for Emitter {0}. Only Query Actions are supported at this point in time.
bg: Не е намерено действие за запитване за емитер {0}. В този момент се поддържат само действия за запитване.

en: Cannot execute emitter {0}: Card {1} is not marked as `is_write`
bg: Не може да се изпълни емитер {0}: Картата {1} не е маркирана като `is_write`

en: Error executing QueryEmitter: {0}
bg: Грешка при изпълнението на QueryEmitter: {0}

en: Invalid session-type.
bg: Невалиден тип на сесията.

en: This Quarter
bg: Това тримесечие

en: Database required of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
bg: Изискваната база данни на {0} е променена от ''{1}'' на ''{2}''.

en: Metabase task scheduler disabled. Scheduled tasks will not be ran.
bg: Графикът на задачите на метабазата е деактивиран. Планираните задачи няма да бъдат изпълнявани.

en: value must be a map with schema: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}
bg: стойността трябва да бъде карта със схема: (
    {0}{1}{2}{3}{4}{5}

en: {0} (optional)
bg: {0} (по избор)

en: Found config file at path {0}; Metabase will be initialized with values from this file
bg: Намерен е конфигурационен файл на път {0}; Метабазата ще бъде инициализирана със стойности от този файл

en: Done initializing from file.
bg: Приключи инициализирането от файла.

en: No config file found at path {0}
bg: Не е намерен конфигурационен файл по пътя {0}

en: Don''t know how to expand template form: {0}
bg: Не знам как да разширя формата на шаблона: {0}

en: Initializing {0} from config file...
bg: Иницииране на {0} от конфигурационния файл...

en: Error parsing template string {0}: {1}
bg: Грешка при обработката на низ от шаблони {0}: {1}

en: Creating new {0} Database {1}
bg: Създаване на нова {0} база данни {1}

en: Updating Database {0} {1}
bg: Актуализиране на базата данни {0} {1}

en: Sync on database creation when initializing from file is disabled. Skipping sync.
bg: Деактивирана е функцията за синхронизиране при създаване на база данни, когато се инициализира от файл. Пропускане на синхронизацията.

en: Ignoring unknown config section {0}.
bg: Игнориране на непозната секция от конфигурацията {0}.

en: Setting value for Setting {0}
bg: Стойност на настройката за настройка {0}

en: Setting setting values from config file
bg: Задаване на стойности на настройките от конфигурационния файл

en: Updating User with email {0}
bg: Актуализиране на потребител с имейл {0}

en: Creating the first User for this instance. The first user is always created as an admin.
bg: Създаване на първия потребител за тази инстанция. Първият потребител винаги се създава като администратор.

en: Creating new User {0} with email {1}
bg: Създаване на нов потребител {0} с имейл {1}

en: Invalid Collection ID(s). These Collections do not exist: {0}
bg: Невалиден(и) идентификатор(и) на колекцията. Тези колекции не съществуват: {0}

en: Loading serialized Metabase files from {0}
bg: Зареждане на сериализирани файлове на Metabase от {0}

en: {0} tables have entity_id; expected to resolve the same number of models, but only got {1}
bg: {0} таблици имат entity_id; очаквах да разреша същия брой модели, но получих само {1}

en: Can't create new SAML user when SAML is not enabled
bg: Не мога да създам нов потребител на SAML, когато SAML не е активиран

en: Are the mandatory JWT settings configured?
bg: Конфигурирани ли са задължителните настройки на JWT?

en: Is SAML authentication configured and enabled?
bg: Конфигурирано ли е и разрешено ли е SAML удостоверяването?

en: Is JWT authentication configured and enabled?
bg: Конфигурирано ли е и разрешено ли е удостоверяването JWT?

en: Are the mandatory SAML settings configured?
bg: Конфигурирани ли са задължителните настройки на SAML?

en: Google Sign-in
bg: Влизане в Google

en: Only duplicate the dashboard
bg: Дублирайте само таблото за управление

en: If you check this, the cards in the duplicated dashboard will reference the original questions.
bg: Ако поставите тази отметка, картите в дублираното табло за управление ще се позовават на оригиналните въпроси.

en: Drill-through doesn’t work on SQL questions.
bg: Пробиването не работи при въпросите за SQL.

en: Drill-through doesn’t work on native questions.
bg: Пробиването не работи при местни въпроси.

en: Paused
bg: Пауза

en: Pause
bg: Пауза

en: Resume
bg: Резюме

en: This will clear all your settings.
bg: Това ще изчисти всички настройки.

en: Allow users to sign up on their own if their Google account email address is from one of the domains you specify here:
bg: Позволете на потребителите да се регистрират сами, ако имейл адресът на акаунта им в Google е от един от домейните, които сте посочили тук:

en: Get the difference between two datetime values (datetime2 minus datetime1) using the specified unit of time.
bg: Получаване на разликата между две стойности за дата (datetime2 минус datetime1), като се използва зададената единица за време.

en: The columns or expressions with your datetime values.
bg: Колоните или изразите със стойностите на времето за дата.

en: Choose from: "year", "month", "week", "day", "hour", "minute", or "second".
bg: Изберете от: "year" (година), "month" (месец), "week" (седмица), "day" (ден), "hour" (час), "minute" (минута) или "second" (секунда).

en: Extracts the week of the year as an integer.
bg: Извлича седмицата от годината като цяло число.

en: The name of the column with your date or datetime value.
bg: Името на колоната с вашата стойност за дата или време.

en: target
bg: цел

en: source
bg: източник

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
bg: Конвертиране на часовата зона на колона с дата или времеви печат.

en: The timezone you want to assign to your column.
bg: Часовата зона, която искате да присвоите на колоната си.

en: (Optional) The current timezone of your column. The default timezone is your report timezone.
bg: (По избор) Текущата часова зона на колоната. Часовата зона по подразбиране е часовата зона на вашия отчет.

en: Missing widget label: {0}
bg: Липсва етикет на джаджата: {0}

en: Save new question
bg: Запазване на нов въпрос

en: Duplicate "{0}" and its questions
bg: Дублиране на "{0}" и неговите въпроси

en: Duplicated {0}, but couldn't duplicate some questions
bg: Дублира се {0}, но не може да дублира някои въпроси

en: No query provided so not querying for metadata
bg: Не е предоставена заявка, така че не е направена заявка за метаданни

en: Reusing provided metadata
bg: Повторно използване на предоставените метаданни

en: Querying for metadata and blending model metadata
bg: Запитване за метаданни и смесване на метаданни на модела

en: Querying for metadata
bg: Запитване за метаданни

en: No copied card information found
bg: Не е намерена информация за копирана карта

en: Only datetime, timestamp, or date types allowed. Found {0}
bg: Разрешени са само типове datetime, timestamp или date. Намерено {0}

en: MongoDB does not support parsing strings as dates. Try parsing to a datetime instead
bg: MongoDB не поддържа анализ на низове като дати. Вместо това опитайте да анализирате като дата и час

en: MongoDB does not support parsing strings as times. Try parsing to a datetime instead
bg: MongoDB не поддържа анализ на низове като времена. Вместо това опитайте да анализирате като дата и час

en: `timestamp with time zone` columns shouldn''t have a `source timezone`
bg: Колоните `timestamp с часова зона` не трябва да имат `източна часова зона`.

en: Error running step ''{0}'' for {1}
bg: Грешка при изпълнение на стъпка ''{0}'' за {1}

en: Backfilling entity_id for {0} rows of {1}
bg: Попълване на entity_id за {0} редове от {1}

en: Convert timezone of a date or timestamp column.
    We support tz database time zone names.
    See the full list here: https://w.wiki/4Jx
bg: Конвертиране на часовата зона на колона с дата или времеви печат.
    Поддържаме имена на часови зони в базата данни tz.
    Вижте пълния списък тук: https://w.wiki/4Jx

en: The current time zone. Only required for timestamps with no time zone.
bg: Текущата часова зона. Изисква се само за времеви маркери без часова зона.

en: Show percentages
bg: Показване на проценти

en: In legend
bg: В легендата

en: On the chart
bg: На графиката

en: Error compiling HoneySQL form: {0}
bg: Грешка при компилирането на формата HoneySQL: {0}

en: Invalid HoneySQL form: {0}
bg: Невалидна форма на HoneySQL: {0}

en: input column already has a set timezone. Please remove the source parameter in convertTimezone.
bg: в колоната за въвеждане вече е зададена часова зона. Моля, премахнете изходния параметър в convertTimezone.

en: input column doesn't have a set timezone. Please set the source parameter in convertTimezone to convert it.
bg: колоната за въвеждане няма зададена часова зона. Моля, задайте параметъра на източника в convertTimezone, за да го конвертирате.

en: Error reducing result rows: {0}
bg: Грешка при намаляване на редовете с резултати: {0}

en: Sample database could not be extracted to the plugins directory,which may result in slow startup times. Please set MB_PLUGINS_DIR to a writable directory and restart Metabase.
bg: Базата данни на модела не може да бъде извлечена в директорията с плъгини, което може да доведе до бавно стартиране. Моля, задайте MB_PLUGINS_DIR на директория, в която може да се пише, и рестартирайте Metabase.

en: Metabase config files require a Premium token with the :advanced-config feature.
bg: Файловете за конфигурация на метабазата изискват Premium токен с функцията :advanced-config.

[ctx: This is in the sidebar when creating or editing a dashboard subscription.]
en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
bg: Графиките в абонаментите може да изглеждат малко по-различно от графиките в таблата за управление.

[ctx: Seen when creating a new dashboard subscription.]
en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
bg: Получателите ще виждат тези данни така, както ги виждате вие, независимо от техните разрешения.

en: Model actions
bg: Действия с модела

en: Allow actions from models created from this data to be run. Actions are able to read, write, and possibly delete data.
bg: Разрешете изпълнението на действия от модели, създадени от тези данни. Действията могат да четат, пишат и евентуално да изтриват данни.

en: Note: Your database user will need write permissions.
bg: Забележка: Потребителят на вашата база данни ще се нуждае от разрешения за запис.

en: Auto tracking schema
bg: Схема за автоматично проследяване

en: Remove mapping
bg: Премахни съответствието

en: Remove mapping and members
bg: Премахни съответствието и членовете

en: Remove mapping and delete groups
bg: Премахни съответствието и изтрий групите

en: Remove mapping and delete group
bg: Премахни съответствието и изтрий групата

en: These groups' user memberships will no longer be synced with the directory server.
bg: Потребителите в тези групи вече няма да се синхронизират със сървъра на директорията.

en: This group's user membership will no longer be synced with the directory server.
bg: Потребителите в тези групи вече няма да се синхронизират със сървъра на директорията.

en: What should happen with the groups themselves in Metabase?
bg: Какво трябва да се случи със групите в Metabase?

en: What should happen with the group itself in Metabase?
bg: Какво трябва да се случи със групата в Metabase?

en: Remove this group mapping?
bg: Да се премахне ли това групово съответствие?

en: Nothing, just remove the mapping
bg: Нищо, просто премахни съответствието

en: Also remove all group members (except from Admin)
bg: Също така премахни всички членове на групата (с изключение на Администраторите)

en: Also delete the groups (except Admin)
bg: Също така изтрий групите (с изключение на Администраторите)

en: Also delete the group
bg: Също така изтро=ий групата

en: Delete this mapping?
bg: Да се изтрие ли това съответствие?

en: Synchronize Group Memberships
bg: Синхронизиране на членствата в групи

en: Mappings allow Metabase to automatically add and remove users from groups based on the membership information provided by the directory server. If a group isn‘t mapped, its membership won‘t be synced.
bg: Съпоставянията позволяват на Metabase автоматично да добавя и премахва потребители от групи въз основа на информацията за членство, предоставена от сървъра на директорията. Ако група не е картографирана, нейното членство няма да бъде синхронизирано.

en: About mappings
bg: Относно съответствията

en: New mapping
bg: Ново съответствие

en: No mappings yet
bg: Все още няма съответствия

en: An error occurred.
bg: Възникна грешка

en: Unknown target
bg: Неизвестна цел

en: This field is required
bg: Това поле е задължително

en: Action Library
bg: Библиотека на действията

en: Where should the values for '{0}' come from?
bg: Откъде трябва да дойде стоност {0}?

en: You can either ask users to enter values, or use the value of a dashboard filter.
bg: Помолете потребителите да въведат стойности или да използват стойността на филтър на таблото.

en: Select an action to get started
bg: Изберете действие от което да започнете

en: Outline
bg: Обобщение

en: Ask the user
bg: Попитай потребителя

en: This action has no parameters to map
bg: Това действие няма параметър за съответствие

en: This action cannot be undone.
bg: Това действие е необратимо.

en: Action settings
bg: Настройки на действията

en: Make public
bg: Направи публично

en: Creates a publicly shareable link to this action form.
bg: Създава публично споделяема връзка към тази форма за действие.

en: Public action form URL
bg: Интернет адрес на публично действие

en: Success message
bg: Съобщение при успех

en: Action ran successfully
bg: Действието бе извършено успешно

en: Build custom forms and business logic.
bg: Изградете персонализирани форми и бизнес логика.

en: Actions let you write parameterized SQL that writes back to your database. Actions can be attached to buttons on dashboards to create custom workflows. You can even publicly share the parameterized forms they generate to collect data.
bg: Действията ви позволяват да пишете параметризиран SQL, който записва обратно във вашата база данни. Действията могат да бъдат прикачени към бутоните на таблата за управление, за да се създадат персонализирани работни процеси. Можете дори да споделяте публично параметризираните форми за да събирате данни.

en: Here are a few ideas for what you can do with actions
bg: Ето няколко идеи какво можете да направите с действия

en: Create a customer feedback form and embed it on your website.
bg: Създайте формуляр за обратна връзка с клиенти и го вградете в уебсайта си.

en: Mark the customer you’re viewing in a dashboard as a VIP.
bg: Маркирайте клиента, който разглеждате в таблото за управление, като VIP.

en: Let team members remove redundant data.
bg: Позволете на членовете на екипа да премахват излишните данни.

en: See an example
bg: Вижте пример

en: Select a collection
bg: Изберете колекция

en: (optional)
bg: (незадължително)

en: must be a positive integer value
bg: трябва да е положително цяло число

en: Button properties
bg: Свойства на бутона

en: Button text
bg: Текст на бутона

en: Button variant
bg: Вариант на бутона

en: Pick an action
bg: Избери действие

en: Change action
bg: Действие за промяна

en: Action Settings
bg: Настройки за действие

en: Action Button
bg: Бутон за действие

en: Text Card
bg: Текстова карта

en: This card does not support click mappings
bg: Тази карта не поддържа карти за кликване

en: When a user adds a new filter to a dashboard or a SQL question, Metabase will scan the field(s) mapped to that filter in order to show the list of selectable values.
bg: Когато потребителят добави нов филтър към табло за управление или SQL въпрос, Metabase ще сканира полето(ата), свързано(и) с този филтър, за да покаже списъка със стойности за избор.

en: Select a model
bg: Изберете модел

en: Toggle sidebar
bg: Превключване на страничната лента

en: How should users filter on this column?
bg: Как потребителите да филтрират тази колона?

en: Selectable values for {0}
bg: Избираеми стойности за {0}

en: Search for a question or model
bg: Търсене на въпрос или модел

en: Where values should come from
bg: Откъде трябва да идват ценностите

en: You haven’t connected a field to this filter yet, so there aren’t any values.
bg: Все още не сте свързали поле към този филтър, така че няма никакви стойности.

en: We don’t have any cached values for the connected fields. Try one of the other options, or change this widget to a search box.
bg: Нямаме никакви кеширани стойности за свързаните полета. Опитайте с някоя от другите опции или променете тази джаджа на поле за търсене.

en: Model or question to supply the values
bg: Модел или въпрос за предоставяне на стойностите

en: Pick a model or question…
bg: Изберете модел или въпрос...

en: Column to supply the values
bg: Колона за въвеждане на стойностите

en: Pick a column…
bg: Изберете колона...

en: This model doesn’t have any text columns.
bg: Този модел няма текстови колони.

en: This question doesn’t have any text columns.
bg: Този въпрос няма текстови колони.

en: Please pick a different model or question.
bg: Моля, изберете друг модел или въпрос.

en: Pick a model or question
bg: Изберете модел или въпрос

en: An error occurred in your query
bg: В заявката ви е възникнала грешка

en: Enter one value per line.
bg: Въведете по една стойност на ред.

en: From connected fields
bg: От свързани полета

en: From another model or question
bg: От друг модел или въпрос

en: Custom list
bg: Списък по избор

en: Dropdown list
bg: Падащ списък

en: Input box
bg: Поле за въвеждане на данни

en: Select at least one column
bg: Изберете поне една колона

en: Item {0} of first {1}
bg: Позиция {0} от първата {1}

en: Item {0} of {1}
bg: Позиция {0} от {1}

en: Deselect All
bg: Премахване на избора на всички

en: Choose a link
bg: Изберете връзка

en: Sorry, you don't have permission to see this link.
bg: Съжаляваме, но нямате разрешение да видите тази връзка.

en: Show row totals
bg: Показване на общите суми на редовете

en: Show column totals
bg: Показване на общите стойности на колоните

en: Link card
bg: Карта за връзка

en: Revoke link
bg: Отмяна на връзката

en: Public Action Form Listing
bg: Списък на формулярите за публични действия

en: No actions have been publicly shared yet.
bg: Все още няма публично споделени действия.

en: Run {0}?
bg: Изпълнявате {0}?

en: Choose a record to update
bg: Изберете запис, който да актуализирате

en: No action assigned
bg: Не е възложено действие

en: Actions are not enabled for this database
bg: Действията не са разрешени за тази база данни

en: You cannot connect variables to link cards.
bg: Не можете да свързвате променливи с карти за връзка.

en: Open this card's action settings to connect variables
bg: Отворете настройките за действие на тази карта, за да свържете променливи

en: Add a saved question
bg: Добавяне на запазен въпрос

en: , or
bg: , или

en: ask a new one
bg: попитайте нов

en: How should users filter on this variable?
bg: Как потребителите да филтрират тази променлива?

en: Recipients will see this data just as you see it, regardless of their permissions.
bg: Получателите ще виждат тези данни така, както ги виждате вие, независимо от техните разрешения.

en: Charts in subscriptions may look slightly different from charts in dashboards.
bg: Графиките в абонаментите може да изглеждат малко по-различно от графиките в таблата за управление.

en: Model details
bg: Подробности за модела

en: action
bg: действие

en: {0} ran successfully
bg: {0} се изпълни успешно

en: Action form
bg: Формуляр за действие

en: Successfully updated
bg: Успешно актуализиран

en: Successfully ran the action
bg: Успешно изпълнено действие

en: Shared Action Forms
bg: Споделени формуляри за действие

en: Click Me
bg: Кликни върху мен

en: Add link card
bg: Добавяне на карта с връзки

en: Add action button
bg: Добавяне на бутон за действие

en: for {0}
bg: за {0}

en: Add or remove columns
bg: Добавяне или премахване на колони

en: Show Header
bg: Показване на заглавието

en: It will also be removed from the filter that uses it to populate values. | It will also be removed from the {0} filters that use it to populate values.
bg[0]: Той ще бъде премахнат и от филтъра, който го използва за попълване на стойности.
bg[1]: Той също така ще бъде премахнат от {0}-те филтъра, които го използват за попълване на стойности.

en: Timeout must be less than 100 years
bg: Времето за изчакване трябва да е по-малко от 100 години

en: Change field settings
bg: Промяна на настройките на полето

en: Field settings
bg: Настройки на полето

en: Change options
bg: Опции за промяна

en: Action parameters
bg: Параметри на действието

en: Configure your parameters' types and properties here. The values for these parameters can come from user input, or from a dashboard filter. {0}
bg: Тук конфигурирайте типовете и свойствата на параметрите си. Стойностите на тези параметри могат да бъдат въведени от потребителя или от филтър на таблото за управление. {0}

en: Long text
bg: Дълъг текст

en: Inline select
bg: Избор в линия

en: Date + time
bg: Дата + час

en: Run
bg: Изпълнявайте

en: Delete this content and the DB connection
bg: Изтриване на това съдържание и на връзката с БД

en: If you’re trying to migrate from a development DB to a production one, you don’t need to do this. You can just {0}
bg: Ако се опитвате да мигрирате от БД за разработка към производствена БД, не е необходимо да правите това. Можете просто да {0}

en: edit your connection details.
bg: редактирайте данните за връзката си.

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check each of these boxes:
bg: Изтриването на тази база данни ще доведе до изтриване и на всичко, което е базирано на нея. Ако наистина се опитвате да направите това, моля, поставете отметка във всяко от тези квадратчета:

en: Deleting this database will also delete everything based on it. If you’re really trying to do this, please check the box below:
bg: Изтриването на тази база данни ще доведе до изтриване и на всичко, което е базирано на нея. Ако наистина се опитвате да направите това, моля, поставете отметка в полето по-долу:

en: This will delete every saved question, model, metric, and segment you’ve made that uses this data, and can’t be undone!
bg: Това ще изтрие всички запазени въпроси, модели, метрики и сегменти, които сте създали и които използват тези данни, и не може да бъде върнато обратно!

en: If you’re sure, please type {0} in this box:
bg: Ако сте сигурни, моля, въведете {0} в това поле:

en: Are you completely sure?
bg: Напълно сигурни ли сте?

en: Delete {0} saved question | Delete {0} saved questions
bg[0]: Изтриване на {0} запазен въпрос
bg[1]: Изтрийте {0} запазени въпроса

en: Delete {0} model | Delete {0} models
bg[0]: Изтриване на модел {0}
bg[1]: Изтриване на {0} модела

en: Delete {0} metric | Delete {0} metrics
bg[0]: Изтриване на метриката {0}
bg[1]: Изтрийте {0} показателя

en: Delete {0} segment | Delete {0} segments
bg[0]: Изтриване на сегмент {0}
bg[1]: Изтрийте {0} сегмента

en: Edit Link
bg: Редактиране на връзката

en: Edit definition
bg: Редактиране на определението

en: Archive {0}?
bg: Архив {0}?

en: Public action form
bg: Формуляр за публично действие

en: Disable basic actions?
bg: Деактивиране на основните действия?

en: Disabling basic actions will also remove any buttons that use these actions. Are you sure you want to continue?
bg: Деактивирането на основните действия ще премахне и всички бутони, които използват тези действия. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Disable
bg: Деактивиране на

en: Disable basic actions
bg: Деактивиране на основните действия

en: Create basic actions
bg: Създаване на основни действия

en: Actions menu
bg: Меню "Действия

en: Running Actions is not enabled for database {0}
bg: Изпълнението на действията не е разрешено за базата данни {0}

en: Action list
bg: Списък с действия

en: No actions have been created yet.
bg: Все още не са създадени действия.

en: Get started quickly with some basic actions to create, edit and delete, or create your own from scratch.
bg: Започнете бързо с някои основни действия за създаване, редактиране и изтриване или създайте свои собствени от нулата.

en: Preview the query
bg: Преглед на заявката

en: Query preview
bg: Преглед на заявката

en: Returns the current timestamp (in milliseconds).
bg: Връща текущия времеви печат (в милисекунди).

en: Returns the current timestamp (in milliseconds). Currently {0} in {1}.
bg: Връща текущия времеви печат (в милисекунди). В момента {0} в {1}.

en: "month"
bg: "месец"

en: Other charts
bg: Други графики

en: Timeline event card
bg: Карта на събитие с времева линия

en: Timeline card header
bg: Заглавие на картата Timeline

en: body row {0}
bg: ред на тялото {0}

en: Still Waiting…
bg: Все още чакаме...

en: Whether to enable Actions for a specific Database.
bg: Дали да разрешите действията за определена база данни.

en: Values can only be fetched for actions that require a Primary Key.
bg: Стойности могат да се извличат само за действия, които изискват първичен ключ.

en: Error executing action.
bg: Грешка при изпълнение на действието.

en: C3P0 Number of threads awaiting checkout
bg: C3P0 Брой нишки, които очакват проверка

en: Unsupported implicit action kind
bg: Неподдържан подразбиращ се вид действие

en: must be a valid json-query, something like ''.item.title''
bg: трябва да бъде валидно json-запитване, нещо като ''.item.title''

en: Unsupported action type
bg: Неподдържан тип действие

en: Must provide a database_id for query actions
bg: Трябва да предоставите database_id за действията на заявката

en: Card does not have a parameter with the ID {0}
bg: Картата няма параметър с ID {0}

en: Invalid m field: {0}
bg: Невалидно поле m: {0}

en: Must include prefix or search
bg: Трябва да включва префикс или търсене

en: Error with autocomplete: {0}
bg: Грешка при автоматичното попълване: {0}

en: Missing field-ids for parameter
bg: Липсващи полеви идентификатори за параметър

en: Table ''{0}.{1}'' already exists
bg: Таблица ''{0}.{1}'' вече съществува

en: Unable to identify table ''{0}.{1}''
bg: Невъзможност за идентифициране на таблица ''{0}.{1}''

en: Invalid DB permissions: If you have write access for native queries, you must have data access to all schemas.
bg: Невалидни разрешения за БД: Ако имате достъп за писане за родните заявки, трябва да имате достъп до данни за всички схеми.

en: Sandboxes are an Enterprise feature. Please upgrade to a paid plan to use this feature.
bg: Пясъчните кутии са функция на предприятието. Моля, преминете към платен план, за да използвате тази функция.

en: Invalid execution permission graph: {0}
bg: Невалидно разрешение за изпълнение на графиката: {0}

en: ''load'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''import''.
bg: ''load'' е остарял и ще бъде премахнат в някоя от следващите версии. Моля, преминете към ''import''.

en: ''dump'' is deprecated and will be removed in a future release. Please migrate to ''export''.
bg: ''dump'' е остарял и ще бъде премахнат в някоя от следващите версии. Моля, преминете към ''export''.

en: Setting H2 sequence ids to proper values...
bg: Задаване на идентификатори на последователности H2 на подходящи стойности...

en: Can''t decrypt secret value with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
bg: Не може да се декриптира тайната стойност с MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Can''t decrypt app db with MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY
bg: Не мога да декриптирам db на приложението с MB_ENCRYPTION_SECRET_KEY

en: Query cancelled
bg: Запитването е отменено

en: Warning: missing type mapping for parsing BigQuery results of type {0}.
bg: Предупреждение: липсва съпоставяне на типове за анализиране на резултати от BigQuery от тип {0}.

en: datetimeDiff only allows datetime, timestamp, or date types. Found {0}
bg: datetimeDiff позволява само типове datetime, timestamp или date. Намерено {0}

en: now is not supported for MongoDB versions before 4.2
bg: сега не се поддържа за версии на MongoDB преди 4.2

en: incorrect value: {0}
bg: неправилна стойност: {0}

en: violates not-null constraint
bg: нарушава ограничението not-null

en: Error preparing statement: {0}
bg: Грешка при подготовката на изявлението: {0}

en: Comma separated names of {0} that should NOT appear in Metabase
bg: Имена, разделени със запетая, от {0}, които НЕ трябва да се появяват в Метабазата

en: Comma separated names of {0} that should appear in Metabase
bg: Имената на {0}, разделени със запетая, които трябва да се появят в метабазата

en: You can use patterns like "auth*" to match multiple {0}
bg: Можете да използвате шаблони като "auth*", за да съответствате на няколко {0}

en: Would you mind taking a quick 5 minute survey to tell us how it’s going?
bg: Бихте ли имали нещо против да направите кратко 5-минутно проучване, за да ни кажете как върви?

en: Actions must be made with models, not cards.
bg: Действията трябва да се извършват с модели, а не с карти.

en: Cannot make a question from a model with actions
bg: Не може да се създаде въпрос от модел с действия

en: Invalid parameter source {0}
bg: Невалиден източник на параметри {0}

en: Error updating Settings last updated value: {0}
bg: Грешка при актуализиране на последната актуализирана стойност на Настройки: {0}

en: Invalid locale: {0}
bg: Невалиден локал: {0}

en: Invalid day of week: {0}
bg: Невалиден ден от седмицата: {0}

en: Error fetching token status from {0}:
bg: Грешка при извличането на състоянието на жетона от {0}:

en: MB_API_KEY is not set. See {0} for details
bg: MB_API_KEY не е зададен. Вижте {0} за подробности

en: Session timeout must be less than 100 years.
bg: Времевата граница на сесията трябва да е по-малка от 100 години.

en: Session timeout amount must be positive.
bg: Размерът на времетраенето на сесията трябва да е положителен.

en: {0}, {1}, and {2}
bg: {0}, {1} и {2}

en: Field {0} has not been used since {1}. Skipping...
bg: Поле {0} не е използвано от {1} насам. Пропускане...

en: Found DBMS version {0}
bg: Намерена версия на СУБД {0}

en: Could not determine DBMS version
bg: Не може да се определи версията на СУБД

en: received
bg: получени

en: value must an array with :field id-or-name and an options map
bg: стойността трябва да е масив с :field id-or-name и карта на опциите

en: value must be a valid UUID.
bg: трябва да бъде валиден UUID.

en: value must be an instance of {0}
bg: стойността трябва да бъде екземпляр на {0}

en: Value must be a map.
bg: Стойността трябва да е карта.

en: No current user found
bg: Не е намерен текущ потребител

en: Open the Metabase drill-through menu
bg: Отворете менюто за пробиване на метабазата

en: Expression
bg: Изразяване

en: You can reference columns here in functions or equations, like: floor([Price] - [Discount]). Click for documentation.
bg: Тук можете да се позовавате на колони във функции или уравнения, като например: floor([Цена] - [Отстъпка]). Щракнете върху документацията.

en: Open expressions documentation
bg: Документация за отворени изрази

en: Open the drill-through menu
bg: Отворете менюто за пробиване

en: plus
bg: плюс

en: minus
bg: минус

en: Native Query
bg: Родна заявка

en: Error calculating column name for {0}: {1}
bg: Грешка при изчисляването на името на колоната за {0}: {1}

en: Standard deviation of {0}
bg: Стандартно отклонение на {0}

en: Error calculating display name for {0}: {1}
bg: Грешка при изчисляването на дисплейното име за {0}: {1}

en: Cumulative sum of {0}
bg: Кумулативна сума на {0}

en: Saved Question #{0}
bg: Запазен въпрос #{0}

en: Cumulative count of {0}
bg: Кумулативен брой на {0}

en: No join named {0}
bg: Няма присъединяване с име {0}

en: Invalid :field clause: column {0} does not exist
bg: Невалидна клауза :field: колона {0} не съществува

en: Cannot find Table {0}
bg: Не мога да намеря таблица {0}

en: Don''t know how to set options for {0}
bg: Не знам как да задам опции за {0}

en: type-of {0} returned an invalid type {1}
bg: type-of {0} връща невалиден тип {1}

en: Don''t know how to determine the base type of {0}
bg: Не знам как да определя базовия тип на {0}

en: Join aliases must be unique at a given stage of a query
bg: Псевдонимите за присъединяване трябва да са уникални на даден етап от заявката

en: Stage {0} does not exist
bg: Етап {0} не съществува

en: Extracting {0} {1}
bg: Извличане на {0} {1}

en: query_execution cleanup successful, no rows were deleted
bg: Почистването на заявка_изпълнение е успешно, няма изтрити редове

en: Cleaning up query_execution table
bg: Почистване на таблицата query_execution

en: query_execution cleanup failed
bg: Неуспешно почистване на query_execution

en: Retention policy for the `query_execution` table.
bg: Политика на запазване за таблицата `query_execution`.

en: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS is set to {0}; using the minimum value of {1} instead.
bg: MB_AUDIT_MAX_RETENTION_DAYS е зададена на {0}; вместо това се използва минималната стойност {1}.

en: Must be a string like 2020-04 or 2222-11.
bg: Трябва да бъде низ, например 2020-04 или 2222-11.

en: Remove dimension
bg: Премахване на размера

en: Add dimension
bg: Добавяне на измерение

en: Show field
bg: Покажи полето

en: Unfold JSON
bg: Разгъни JSON

en: Unfold JSON into component fields, where each JSON key becomes a column. You can turn this off if performance is slow.
bg: Разгънете JSON на съставни полета, като всеки ключ JSON се превръща в колона. Можете да изключите тази функция, ако производителността е ниска.

en: Change direction
bg: Промени посоката

en: Filter by a column in the table
bg: Филтрирай по колона в таблицата

en: Use a saved question to create a custom view for this table
bg: Използвайте запазен въпрос, за да създадете потребителски изглед за тази таблица

en: : required
bg: :задължително

en: Select a value
bg: Избери стойност

en: Edit this action
bg: Прекрати това действие

en: Tired of manually managing people and groups?
bg: Омръзнало ви е да управлявате ръчно хора и групи?

en: Get single-sign on (SSO) via SAML, JWT, or LDAP with Metabase Pro
bg: Получаване на еднократно подписване (SSO) чрез SAML, JWT или LDAP с Metabase Pro

en: People can be members of multiple groups, and Metabase grants them the most permissive level of access across all of a person's groups.
bg: Хората могат да членуват в няколко групи и Metabase им предоставя най-ограниченото ниво на достъп до всички групи на дадено лице.

en: The group can use the query builder to ask questions of any table in the database.
bg: Групата може да използва конструктора на заявки, за да зададе въпроси към всяка таблица в базата данни.

en: The group can only use the query builder to ask questions of specific tables.
bg: Групата може да използва конструктора на заявки само за задаване на въпроси към конкретни таблици.

en: Impersonated (Pro)
bg: Персонифициран (Pro)

en: Impersonation associates a Metabase group with database-defined roles and their privileges. Metabase queries made by this group will respect the grants given to the database roles. You can use impersonation to give a group access to the native/SQL editor, while restricting the group's access to data based on a specific database role.
bg: Персонификацията свързва група от Metabase с ролите, дефинирани в базата данни, и техните привилегии. Запитванията към метабазата, направени от тази група, ще се съобразяват с правата, дадени на ролите в базата данни. Можете да използвате имперсонация, за да дадете на група достъп до родния/SQL редактор, като същевременно ограничите достъпа на групата до данни въз основа на конкретна роля в базата данни.

en: The group can't use the query builder or drill through existing questions. They also can't see the data in the Browse data section. They can still view questions based on this data, if they have permissions to the relevant collection.
bg: Групата не може да използва модула за създаване на заявки или да разглежда съществуващи въпроси. Те също така не могат да видят данните в раздела Browse data (Преглед на данни). Те все пак могат да разглеждат въпроси, базирани на тези данни, ако имат права за съответната колекция.

en: Block (Pro)
bg: Блокирай(Pro)

en: The group can't see questions based on this the data, even if they have collection permissions to view the questions. People in a blocked group would need to be in another group with both collection permissions and data permissions in order to view the item.
bg: Групата не може да вижда въпроси, базирани на тези данни, дори и да има разрешения за събиране на данни, за да вижда въпросите. Хората от блокираната група трябва да са в друга група, която има както разрешения за събиране, така и разрешения за данни, за да могат да видят елемента.

en: "Unrestricted" and "No self-service permissions" work like they do for databases, except here they're scoped to individual schemas or tables.
bg: "Неограничени" и "Без разрешения за самообслужване" работят както при базите данни, само че тук те са ограничени до отделни схеми или таблици.

en: Let's you specify row and column-level permissions. Can be set up via user attributes and SSO.
bg: Позволява ви да зададете разрешения на ниво ред и колона. Може да се настройва чрез атрибути на потребителите и SSO.

en: {0} Extends the "Unrestricted" data permissions level to include access to the native/SQL editor.
bg: {0} Разширява нивото на разрешения за данни "Unrestricted", за да включи достъп до родния/SQL редактор.

en: Native query editing:
bg: Собствено редактиране на заявки:

en: {0} Allows the group to download results, and sets the maximum number of rows they can export.
bg: {0} Позволява на групата да изтегля резултати и задава максималния брой редове, които може да експортира.

en: Download results (Pro):
bg: Резултати от изтеглянето (Pro):

en: {0} The group can edit table metadata in the Admin panel.
bg: {0} Групата може да редактира метаданните на таблицата в панела на администратора.

en: Manage Data Model (Pro):
bg: Управление на модела на данните (Pro):

en: {0} Grants a group access to the Admin settings page for a given database (i.e., the page at Admin settings > Databases > your database).
bg: {0} Предоставя на група достъп до страницата с администраторски настройки за дадена база данни (т.е. страницата в менюто Администраторски настройки > Бази данни > Вашата база данни).

en: Manage Database (Pro):
bg: Управление на база данни (Pro):

en: {0} about data permissions
bg: {0} за разрешенията за данни

en: Collections Permission Levels
bg: Нива на разрешение на колекциите

en: The group can view, save, edit, pin, and archive items in the collection.
bg: Групата може да преглежда, запазва, редактира, прикачва и архивира елементи от колекцията.

en: The group can view items in a collection.
bg: Групата може да преглежда елементите в дадена колекция.

en: The group won't even see the collection listed.
bg: Групата дори няма да види колекцията в списъка.

en: {0} about collection permissions
bg: {0} за разрешенията за събиране

en: Uploads CSVs to Metabase
bg: Качване на CSV в Metabase

en: Team members will be able to upload CSV files and work with them just like any other data source
bg: Членовете на екипа ще могат да качват CSV файлове и да работят с тях както с всеки друг източник на данни.

en: You'll be able to pick the default database where the data should be stored when enabling the feature.
bg: Когато активирате функцията, ще можете да изберете базата данни по подразбиране, в която да се съхраняват данните.

en: Enable in settings
bg: Разрешаване в настройките

en: You'll need to ask your admin to enable this feature to get started. Then, you'll be able to upload CSV files and work with them just like any other data source.
bg: За да започнете, трябва да помолите администратора си да активира тази функция. След това ще можете да качвате CSV файлове и да работите с тях както с всеки друг източник на данни.

en: Upload data
bg: Качване на данни

en: Upload data to {0}
bg: Качване на данни в {0}

en: Drop here to upload to {0}
bg: Пуснете тук, за да качите в {0}

en: edited this.
bg: редактира това.

en: revert to {0}
bg: да се върне към {0}

en: Rename
bg: Преименуване на

en: Tab 1
bg: Таб 1

en: Create new tab
bg: Създаване на нов раздел

en: Deleted "{0}"
bg: Изтрити "{0}"

en: Heading
bg: Заглавие

en: Add a heading or text box
bg: Добавяне на заглавие или текстово поле

en: A wise, insightful question, indeed.
bg: Мъдър и проницателен въпрос.

en: Here you go!
bg: Ето ви!

en: You can ask me things about your data.
bg: Можете да ме питате за вашите данни.

en: What do you want to know about {0}, {1}?
bg: Какво искате да знаете за {0}, {1}?

en: What do you want to know about {0}?
bg: Какво искате да знаете за {0}?

en: Ask something like, how many {0} have we had over time?
bg: Попитайте нещо от рода на: колко {0} сме имали с течение на времето?

en: Ask something…
bg: Попитайте нещо...

en: Glad to hear it!
bg: Радвам се да го чуя!

en: Sorry, I don't always get things right the first time. I can try again, or you can rephrase your question.
bg: Съжалявам, но невинаги се справям с нещата от първия път. Мога да опитам отново или да формулирате въпроса си по друг начин.

en: Try again
bg: Опитайте отново

en: How did I do?
bg: Как се справих?

en: This is great!
bg: Това е страхотно!

en: This used the wrong data.
bg: Използвани са грешни данни.

en: This result isn’t correct.
bg: Този резултат не е верен.

en: This isn’t valid SQL.
bg: Това не е валиден SQL.

en: I’m thinking about the {0} database right now.
bg: В момента мисля за базата данни {0}.

en: Hey there, {0}!
bg: Здравей, {0}!

en: Hey there!
bg: Здравейте!

en: Break out by…
bg: Излезте от...

en: Navigation bar
bg: Навигационна лента

en: Connect to your database to get the most from Metabase.
bg: Свържете се с вашата база данни, за да извлечете максимална полза от Metabase.

en: Get help connecting
bg: Получете помощ за свързване

en: How should people filter on this column?
bg: Как трябва да се филтрира тази колона?

en: People can pick
bg: Хората могат да избират

en: Ask anything...
bg: Питайте за всичко...

en: Could not generate a query
bg: Не може да генерира заявка

en: Rephrase
bg: Преформулирайте

en: Example
bg: Пример:

en: Data added to {0}
bg: Данни, добавени към {0}

en: Error uploading your File
bg: Грешка при качването на вашия файл

en: Uploading data to {0} …
bg: Качване на данни в {0} ...

en: Getting our ducks in a row
bg: Подреждане на нашите патици

en: Still working
bg: Все още работи

en: Arranging bits and bytes
bg: Подреждане на битове и байтове

en: Doing the heavy lifting
bg: Извършване на тежката работа

en: Pushing some pixels
bg: Избутване на някои пиксели

en: CSV Upload in progress. Are you sure you want to leave?
bg: Извършва се качване на CSV. Сигурни ли сте, че искате да напуснете?

en: Filter by this date
bg: Филтриране по тази дата

en: this text
bg: този текст

en: Automatic insights…
bg: Автоматични прозрения...

en: We couldn't find that record
bg: Не успяхме да намерим този запис

en: Previous page
bg: Предишна страница

en: Next page
bg: Следваща страница

en: Heading card
bg: Заглавна карта

en: Add aggregation
bg: Добавяне на агрегиране

en: Manage table metadata
bg: Управление на метаданни на таблици

en: Table Metadata
bg: Метаданни на таблицата

en: Applications permissions
bg: Разрешения за приложения

en: Application settings are useful for granting groups access to some, but not all, of Metabase’s administrative features.
bg: Настройките на приложенията са полезни за предоставяне на достъп на групи до някои, но не до всички административни функции на Metabase.

en: {0} the group can access the Settings tab in the Admin panel.
bg: {0} групата има достъп до раздела Настройки в панела на администратора.

en: Settings:
bg: Настройки:

en: {0} monitoring access grants permissions to the Tools, Auditing, and Troubleshooting tabs in the Admin panel.
bg: {0} Достъпът за наблюдение дава разрешения за разделите Tools (Инструменти), Auditing (Одит) и Troubleshooting (Отстраняване на проблеми) в панела на администратора.

en: Monitoring:
bg: Наблюдение:

en: {0} the group can create dashboard subscriptions and alerts.
bg: {0} Групата може да създава абонаменти за таблото за управление и предупреждения.

en: Subscriptions and alerts:
bg: Абонаменти и предупреждения:

en: {0} about application permissions
bg: {0} за разрешенията на приложението

en: Select a dashboard
bg: Изберете табло за управление

en: Tab 2
bg: Таб 2

en: Auto-apply filters
bg: Автоматично прилагане на филтри

en: Sync
bg: Синхронизиране

en: Your admin has set this dashboard as your homepage
bg: Вашият администратор е задал това табло за управление като начална страница

en: You have unsaved changes.
bg: Имате незаписани промени.

en: Ask Metabot
bg: Попитайте Metabot

en: See this {0} by {1}
bg: Вижте това {0} по {1}

en: Surface individual records in search by matching against this column
bg: Повърхностни индивидуални записи в търсенето чрез съпоставяне с тази колона

en: Back to {0}
bg: Обратно към {0}

en: Hide this card if there are no results
bg: Скрийте тази карта, ако няма резултати

en: Pick one of your dashboards to serve as homepage. Users without dashboard access will be directed to the default homepage. You can update or reset this anytime in Admin Settings > Settings > General
bg: Изберете едно от таблата за управление, което да служи за начална страница. Потребителите, които нямат достъп до таблото за управление, ще бъдат насочени към началната страница по подразбиране. Можете да актуализирате или нулирате това по всяко време в Настройки на администратора > Настройки > Общи

en: Pick a database
bg: Избор на база данни

en: You cannot upload files larger than {0}
bg: Не можете да качвате файлове, по-големи от {0}

en: There was an error uploading the file
bg: Имаше грешка при качването на файла

en: Returns the median of all the values of a column.
bg: Връща медианата на всички стойности на колоната.

en: The position to start copying characters. Index starts at position 1.
bg: Позицията за започване на копирането на символи. Индексът започва от позиция 1.

en: This will be added to the end of value2, and so on.
bg: Тя ще бъде добавена в края на стойност2 и т.н.

en: The column or expression with your datetime value.
bg: Колоната или изразът със стойността на времето за дата.

en: Shipped At
bg: Доставя се на

en: Choose from: {0}, {1}, {2}, {3}, {4}, {5}, {6}, ${ 7 }, or {8}.
bg: Изберете от: {0}, {1}, {2}, {3}, {4}, {5}, {6}, ${7 } или {8}.

en: Checks to see if string1 does not contain string2 within it.
bg: Проверява дали низ1 не съдържа в себе си низ2.

en: Type of interval like {0}, {1}, {2}.
bg: Вид на интервала, например {0}, {1}, {2}.

en: Checks if a column is not null
bg: Проверява дали дадена колона не е null

en: Checks if a column is not empty
bg: Проверява дали дадена колона не е празна

en: If value1 is empty, value2 gets returned if its not empty.
bg: Ако стойност1 е празна, връща се стойност2, ако тя не е празна.

en: If value1 is empty, and value2 is empty, the next non-empty one will be returned.
bg: Ако стойност1 е празна, а стойност2 е празна, ще бъде върната следващата непразна стойност.

en: The value that will be returned if the preceding condition is true.
bg: Стойността, която ще бъде върната, ако предходното условие е вярно.

en: You can add more conditions to test.
bg: Можете да добавите още условия за тестване.

en: Impersonated
bg: Имитиран

en: Edit Impersonated
bg: Редактиране на имитация

en: Metabot greeting
bg: Поздрав от Metabot

en: Custom Homepage
bg: Потребителска начална страница

en: Uploads
bg: Качва

en: Data Uploads
bg: Качване на данни

en: Enable admins to upload data to new database tables from CSV files.
bg: Дайте възможност на администраторите да качват данни в нови таблици от базата данни от CSV файлове.

en: Identify a database where upload tables will be created.
bg: Определете базата данни, в която ще бъдат създадени таблици за качване.

en: Identify a database schema where data upload tables will be created.
bg: Определете схема на базата данни, в която ще бъдат създадени таблици за качване на данни.

en: Table prefix
bg: Префикс на таблицата

en: Identify a table prefix for tables created by data uploads.
bg: Определяне на префикс на таблица за таблици, създадени чрез качване на данни.

en: OpenAI API Key
bg: Ключ за API на OpenAI

en: OpenAI Organization ID
bg: Идентификатор на организацията OpenAI

en: OpenAI Model
bg: Модел на OpenAI

en: Select all items
bg: Изберете всички елементи

en: You can make this dashboard snappier by turning off auto-applying filters.
bg: Можете да направите таблото за управление по-бързо, като изключите автоматичното прилагане на филтри.

en: Turn off
bg: Изключване

en: Removed card
bg: Премахната карта

en: Add a heading or text
bg: Добавяне на заглавие или текст

en: Add action
bg: Добавяне на действие

en: Export tab as PDF
bg: Експортиране на раздела като PDF

en: Export as PDF
bg: Експортиране като PDF

en:  Remember that this dashboard is set as homepage.
bg:  Не забравяйте, че това табло за управление е зададено като начална страница.

en: Normal
bg: Нормален

en: Percent
bg: Процент

en: Scientific
bg: Научен

en: X-ray this
bg: Рентгенова снимка

en: Expected positive integer but found {0}
bg: Очаквано положително цяло число, но е намерено {0}

en: Median of ...
bg: Медиана на ...

en: Median
bg: Медиана

en: Median of all the values of a column
bg: Медиана на всички стойности на дадена колона

en: Map a user attribute to database roles
bg: Съпоставяне на потребителски атрибут с роли в базата данни

en: When the person runs a query (including native queries), Metabase will impersonate the privileges of the database role you associate with the user attribute.
bg: Когато лицето изпълни заявка (включително собствени заявки), Metabase ще присвои привилегиите на ролята на базата данни, която сте асоциирали с атрибута на потребителя.

en: Learn More
bg: Научете повече

en: To associate a user with a database role, you'll need to give that user at least one user attribute.
bg: За да асоциирате потребител с роля в базата данни, трябва да му зададете поне един атрибут на потребител.

en: Edit user settings
bg: Редактиране на потребителските настройки

en: Make sure the main database credential has access to everything different user groups may need access to. It's what Metabase uses to sync table information.
bg: Уверете се, че основното удостоверение за база данни има достъп до всичко, до което различните групи потребители могат да имат нужда от достъп. Това е, което Metabase използва за синхронизиране на информацията за таблиците.

en: {0} is the database user Metabase is using to connect to {1}. Make sure that {2} has access to everything in {3} that all Metabase groups may need access to, as that database user account is what Metabase uses to sync table information.
bg: {0} е потребителят на базата данни, който Metabase използва, за да се свърже с {1}. Уверете се, че {2} има достъп до всичко в {3}, до което всички групи на Metabase може да имат нужда от достъп, тъй като този потребителски акаунт в базата данни е този, който Metabase използва за синхронизиране на информацията за таблиците.

en: Edit settings
bg: Редактиране на настройките

en: Display welcome message on the homepage
bg: Показване на съобщение за добре дошли на началната страница

en: Heads up.
bg: Внимание.

en: Your action has a hidden required field with no default value. There's a good chance this will cause the action to fail.
bg: Вашето действие има скрито задължително поле без стойност по подразбиране. Има голяма вероятност това да доведе до неуспех на действието.

en: 0 Tables
bg: 0 таблици

en: Upgrade to Pro
bg: Надграждане до Pro

en: Permissions help reference
bg: Препратка към справката за разрешенията

en: There was a problem enabling uploads. Please try again shortly.
bg: Имаше проблем с разрешаването на качването. Моля, опитайте отново скоро.

en: There was a problem disabling uploads. Please try again shortly.
bg: Имаше проблем с деактивирането на качването. Моля, опитайте отново скоро.

en: Allow people to upload data to Collections
bg: Позволете на хората да качват данни в колекциите

en: People will be able to upload CSV files that will be stored in the {0} you choose and turned into models.
bg: Хората ще могат да качват CSV файлове, които ще се съхраняват в избрания от вас {0} и ще се превръщат в модели.

en: database
bg: база данни

en: Upload Settings Form
bg: Форма за качване на настройки

en: Database to use for uploads
bg: База данни, която да се използва за качване

en: Select a schema
bg: Избор на схема

en: We couldn't find any schema.
bg: Не успяхме да намерим никаква схема.

en: Upload Table Prefix (optional)
bg: Префикс на таблицата за качване (по избор)

en: upload_
bg: качване_

en: Update settings
bg: Актуализиране на настройките

en: Settings updated
bg: Актуализиране на настройките

en: Failed to save upload settings
bg: Неуспешно запазване на настройките за качване

en: Disable uploads
bg: Деактивиране на качването

en: Uploads enabled
bg: Разрешено е качването на файлове

en: Failed to disable uploads
bg: Неуспешно деактивиране на качването

en: Enable uploads
bg: Разрешаване на качването

en: Uploads disabled
bg: Изключени качвания

en: Failed to enable uploads
bg: Неуспешно разрешаване на качването

en: None of your databases are compatible with this version of the uploads feature.
bg: Нито една от вашите бази данни не е съвместима с тази версия на функцията за качване.

en: Metabase currently supports {0} for uploads and needs a connection with write privileges.
bg: Понастоящем метабазата поддържа {0} за качване и се нуждае от връзка с права за запис.

en: Postgres, MySQL, and H2
bg: Postgres, MySQL и H2

en: Temporal bucket
bg: Времева кофа

en: Binning strategy
bg: Стратегия за биниране

en: Show visualization options
bg: Показване на опции за визуализация

en: Edit card
bg: Редактиране на картата

en: Preview card
bg: Карта за предварителен преглед

en: There's nothing here, yet.
bg: Все още няма нищо тук.

en: No query found
bg: Не е намерена заявка

en: Basic action
bg: Основно действие

en: Not on
bg: Не на

en: Is {0}
bg: Е {0}

en: Is not {0}
bg: Не е {0}

en: Contains…
bg: Съдържа...

en: Does not contain…
bg: Не съдържа...

en: Empty expression
bg: Празен израз

en: Remove step
bg: Премахване на стъпка

en: Row count
bg: Брой редове

en: Implicit actions are not supported for models with clauses.
bg: Имплицитните действия не се поддържат за модели с клаузи.

en: The uploads database does not exist.
bg: Базата данни за качване не съществува.

en: The schema {0} is not syncable.
bg: Схемата {0} не може да се синхронизира.

en: Uploads are not supported on {0} databases.
bg: Качването не се поддържа в {0} бази данни.

en: Card with type {0} is not compatible to have series
bg: Картата с тип {0} не е съвместима със серия

en: A schema has not been set.
bg: Не е зададена схема.

en: value must be a sequence of positive integers
bg: стойността трябва да бъде последователност от цели положителни числа

en: This dashboard has tab, makes sure every card has a tab
bg: Това табло за управление има раздел, гарантира, че всяка карта има раздел

en: The cache TTL database setting is only enabled if you have a premium token with the advanced-config feature.
bg: Настройката TTL на кеш базата данни е разрешена само ако имате премиум токен с функцията Advanced-config.

en: Could not identify field by ref {0}
bg: Не може да се идентифицира полето по ref {0}

en: Question {0} is not a model
bg: Въпрос {0} не е модел

en: Model has no metadata. Cannot index
bg: Моделът няма метаданни. Не може да се индексира

en: Field is not of {0} `{1}`
bg: Полето не е от {0} `{1}`

en: Connection impersonation is an Enterprise feature. Please upgrade to a paid plan to use this feature.
bg: Олицетворяването на връзката е функция на предприятието. Моля, преминете към платен план, за да използвате тази функция.

en: Invalid hash.
bg: Невалиден хеш.

en: Email for pulse-id doesn't exist.
bg: Имейлът за pulse-id не съществува.

en: Email for pulse-id already exists.
bg: Имейлът за pulse-id вече съществува.

en: Migrate off of the default H2 application database to PostgreSQL or MySQL
bg: Мигриране от базата данни по подразбиране на приложението H2 към PostgreSQL или MySQL

en: Switch to a production-ready app database
bg: Преминаване към база данни за приложения, готова за производство

en: Create a model
bg: Създаване на модел

en: Set up friendly starting points for your team to explore data
bg: Създайте приятелски отправни точки за екипа си за проучване на данни

en: Productionize
bg: Продуциране

en: Determines what other users non-admin users are able to see. Possible values are :all , :group, or :none.
bg: Определя кои други потребители, които не са администратори, могат да виждат. Възможните стойности са :all , :group или :none.

en: Metabase Initialization COMPLETE in {0}
bg: Инициализацията на метабазата е завършена в {0}

en: Warning: missing type mapping for parsing BigQuery results column {0} of type {1}.
bg: Предупреждение: липсва съпоставяне на типовете за анализиране на резултатите от BigQuery колона {0} от тип {1}.

en: This enables unfolding JSON columns into their component fields. Disable unfolding if performance is slow. If enabled, you can still disable unfolding for individual fields in their settings.
bg: Това дава възможност за разгръщане на JSON колони в техните съставни полета. Деактивирайте разгъването, ако производителността е бавна. Ако е разрешено, все още можете да забраните разгъването за отделните полета в техните настройки.

en: Allow unfolding of JSON columns
bg: Разрешаване на разгъването на JSON колони

en: Error setting connection read-only to {0}
bg: Грешка при задаване на връзка само за четене на {0}

en: Sorry, the row you''re trying to delete doesn''t exist
bg: Съжаляваме, но редът, който се опитвате да изтриете, не съществува.

en: Sorry, the row you''re trying to update doesn''t exist
bg: Съжаляваме, но редът, който се опитвате да актуализирате, не съществува.

en: {0} is deprecated in Metabase 0.47.0. Implement {1} instead.
bg: {0} е отпаднал в Metabase 0.47.0. Вместо това използвайте {1}.

en: List of the 10 most recently viewed items for the user.
bg: Списък на 10-те най-скоро разглеждани от потребителя елементи.

en: The Dashboard that the user has most recently viewed within the last 24 hours.
bg: Информационното табло, което потребителят е разглеждал последно през последните 24 часа.

en: Toggle which is true after a user has dismissed the custom dashboard toast.
bg: Превключване, което е вярно, след като потребителят е отхвърлил потребителския панел за управление.

en: No aggregation with uuid {0}
bg: Няма агрегиране с uuid {0}

en: Grouped by {0}
bg: Групирани по {0}

en: Saved Question {0}
bg: Запазен въпрос {0}

en: Invalid :field clause: column {0} does not exist. Found: {1}
bg: Невалидна клауза :field: колона {0} не съществува. Намерено: {1}

en: [Unknown Field]
bg: [Неизвестно поле]

en: Cannot resolve column {0}: stage has no metadata
bg: Не може да се разреши колона {0}: етапът няма метаданни

en: {0} ends with {1}
bg: {0} завършва с {1}

en: {0} does not contain {1}
bg: {0} не съдържа {1}

en: {0} is within {1}
bg: {0} е в рамките на {1}

en: {0} is empty
bg: {0} е празен

en: {0} contains {1}
bg: {0} съдържа {1}

en: {0} does not equal {1}
bg: {0} не е равно на {1}

en: {0} is greater than or equal to {1}
bg: {0} е по-голямо или равно на {1}

en: {0} equals any of {1}
bg: {0} е равно на някое от {1}

en: {0} equals {1}
bg: {0} е равно на {1}

en: {0} does not equal any of {1}
bg: {0} не е равно на нито едно от {1}

en: {0} starts with {1}
bg: {0} започва с {1}

en: {0} is less than {1}
bg: {0} е по-малко от {1}

en: not {0}
bg: не {0}

en: Filtered by {0}
bg: Филтрирано от {0}

en: {0} is greater than {1}
bg: {0} е по-голямо от {1}

en: {0} is less than or equal to {1}
bg: {0} е по-малко или равно на {1}

en: {0} is not empty
bg: {0} не е празен

en: No join named {0}, found: {1}
bg: Не е намерено съединение с име {0}: {1}

en: Question {0}
bg: Въпрос {0}

en: Error calculating metadata {0}
bg: Грешка при изчисляването на метаданните {0}

en: Error calculating display info for {0}: {1}
bg: Изчисляване на грешка при показване на информация за {0}: {1}

en: Error calculating display name for query: {0}
bg: Грешка при изчисляването на дисплейното име за заявката: {0}

en: Can''t order by nil
bg: Не може да поръчате с нула

en: {0} ascending
bg: {0} възходящо

en: {0} descending
bg: {0} низходящо

en: Sorted by {0}
bg: Подредени по {0}

en: Saved Question is missing query
bg: Запазеният въпрос липсва заявка

en: Saved Question {0} {1} is missing result metadata
bg: Записаният въпрос {0} {1} няма метаданни за резултата

en: {0}: Don''t know how to determine the type of {1}
bg: {0}: Не знам как да определя типа на {1}

en: Cannot drop the only stage
bg: Не може да отпадне единственият етап

en: Table {0}
bg: Таблица {0}

en: Unexpected source table ID {0}
bg: Неочакван идентификатор на таблицата на източника {0}

en: Cannot remove the final join condition
bg: Не може да се премахне крайното условие за присъединяване

en: Enumerated field values with cardinality at or below this point are treated as enums in the pseudo-ddl used in some model prompts.
bg: Стойностите на изброените полета с кардиналност, равна на или по-ниска от тази точка, се третират като енуми в псевдо-ddl, използван в някои подсказки на модела.

en: The OpenAI Model (e.g. 'gpt-4', 'gpt-3.5-turbo')
bg: Моделът на OpenAI (напр. 'gpt-4', 'gpt-3.5-turbo')

en: The OpenAI Organization ID.
bg: Идентификатор на организацията OpenAI.

en: The URL to which metabot feedback is posted.
bg: URL адресът, на който се публикува обратна връзка с метабот.

en: Number of potential responses metabot will request. The first valid response is selected.
bg: Брой на потенциалните отговори, които metabot ще поиска. Избира се първият валиден отговор.

en: The OpenAI API Key.
bg: Ключът за API на OpenAI.

en: List available openai models.
bg: Списък на наличните модели openai.

en: The default embeddings model to be used for metabot.
bg: Моделът по подразбиране за вграждане, който ще се използва за metabot.

en: Is Metabot enabled?
bg: Включен ли е Metabot?

en: When attempting to assemble prompts, the threshold at which prompt will no longer be appended to.
bg: При опит за сглобяване на подсказки прагът, при който подсказката вече няма да се добавя към.

en: The URL in which metabot versioned prompt templates are stored.
bg: URL адресът, в който се съхраняват шаблоните за покани с версии на Metabot.

en: set auto apply filters to {0}
bg: задаване на автоматично прилагане на филтри на {0}

en: added a tab | added {0} tabs
bg[0]: добавяне на раздел
bg[1]: добавени {0} раздела

en: modified the cards
bg: модифицирани карти

en: added a cache ttl
bg: добавяне на ttl за кеш

en: added some series to card {0}
bg: добави няколко серии към картата {0}

en: removed a tab | removed {0} tabs
bg[0]: премахване на раздел
bg[1]: премахнати {0} раздела

en: removed the cache ttl
bg: премахна кеша ttl

en: removed some series from card {0}
bg: премахна някои серии от картата {0}

en: modified the tabs
bg: промени разделите

en: changed the cache ttl from "{0}" to "{1}"
bg: промени ttl на кеша от "{0}" на "{1}"

en: modified the series on card {0}
bg: модифицира серията на картата {0}

en: rearranged the tabs
bg: пренареди разделите

en: The database does not support actions.
bg: Базата данни не поддържа действия.

en: Error calculating Metric description: {0}
bg: Грешка при изчисляването на метричното описание: {0}

en: Error fetching indexed values for model {0}
bg: Грешка при извличането на индексирани стойности за модел {0}

en: reverted to an earlier version
bg: връщане към по-ранна версия

en: created a revision with no change.
bg: създаде ревизия без промяна.

en: modified this
bg: промени това

en: moved {0} to {1}
bg: премества {0} в {1}

en: disabled collection preview
bg: преглед на колекцията за хора с увреждания

en: this {0}
bg: този {0}

en: modified the query
bg: промени заявката

en: enabled collection review
bg: разрешен преглед на събирането

en: made {0} public
bg: направени {0} публични

en: unarchived {0}
bg: неархивиран {0}

en: changed pin position
bg: променена позиция на щифта

en: changed the embedding parameters
bg: промени параметрите за вграждане

en: it
bg: това

en: made {0} private
bg: направени {0} частни

en: enabled embedding
bg: разрешено вграждане

en: renamed {0} from "{1}" to "{2}"
bg: преименуване на {0} от "{1}" на "{2}"

en: Card
bg: Карта

en: moved {0} from {1} to {2}
bg: премества {0} от {1} в {2}

en: archived {0}
bg: архивиран {0}

en: changed the filters
bg: смени филтрите

en: disabled embedding
bg: забранено вграждане

en: changed the filter mapping
bg: промяна на картографирането на филтъра

en: Error calculating Segment description: {0}
bg: Изчисляване на грешка Описание на сегмента: {0}

en: Setting {0} can only be set in a user-local way, but there are no *user-local-values*.
bg: Настройката {0} може да бъде зададена само по локален за потребителя начин, но няма *локални за потребителя стойности*.

en: Prefix for upload table names
bg: Префикс за имената на таблиците за качване

en: ID of dashboard to use as a homepage
bg: Идентификатор на таблото за управление, което да се използва като начална страница

en: Whether or not uploads are enabled
bg: Дали качването е разрешено или не

en: Schema name for uploads
bg: Име на схемата за качване

en: Pick one of your dashboards to serve as a homepage. Users without dashboard access will be directed to the default homepage
bg: Изберете едно от таблата си за управление, което да служи за начална страница. Потребителите, които нямат достъп до таблото за управление, ще бъдат насочени към началната страница по подразбиране.

en: Database ID for uploads
bg: Идентификатор на базата данни за качване

en: Cached number of active users. Refresh every 5 minutes.
bg: Брой активни потребители в кеша. Обновяване на всеки 5 минути.

en: Error converting query to pMBQL: {0}
bg: Грешка при конвертирането на заявката в pMBQL: {0}

en: Database auto incremented of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
bg: Автоматичното увеличаване на базата данни на {0} се е променило от ''{1}'' на ''{2}''.

en: Position of {0} has changed from ''{1}'' to ''{2}''.
bg: Позицията на {0} е променена от ''{1}'' на ''{2}''.

en: Scheduling indexing for model: {0}
bg: Планиране на индексирането за модела: {0}

en: Error scheduling indexing for model: {0}
bg: Индексиране на графиците за грешка за модела: {0}

en: Index already present for model: {0}
bg: Индексът вече е наличен за модела: {0}

en: Could not find a common type for {0} and {1}
bg: Не беше намерен общ тип за {0} и {1}

en: {0} is not a recognizable datetime
bg: {0} не е разпознаваемо време за дата

en: {0} is not a recognizable number
bg: {0} не е разпознаваемо число

en: {0} is not a recognizable boolean
bg: {0} не е разпознаваем булев символ

en: value must be a negative integer
bg: стойността трябва да е отрицателно цяло число

en: value must be seq of maps in which {0}s are unique
bg: стойността трябва да е последователност от карти, в които {0} са уникални

en: Multiple conflicting connection impersonation policies found for current user
bg: Открити са няколко противоречащи си политики за олицетворяване на връзката за текущия потребител

en: Error setting role on connection
bg: Грешка при задаване на роля при връзка

en: value must be a valid user attributes map (name -> value)
bg: value трябва да бъде валидна карта на атрибутите на потребителя (name -> value)

en: Export to {0} complete!
bg: Експортът към {0} е завършен!

en: Exporting Metabase to {0}
bg: Експортиране на метабаза в {0}

en: Error importing {0}. Continuing...
bg: Грешка при импортирането на {0}. Продължаваме...

en: Loading {0}
bg: Зареждане на {0}

en: Errors were encountered during import.
bg: По време на импортирането бяха срещнати грешки.

en: Model not found for table {0}
bg: Не е намерен модел за таблица {0}

en: Storing {0}
bg: Съхраняване на {0}

en: How different products are performing.
bg: Как се представят различните продукти.

en: Where most traffic is coming from.
bg: Откъде идва най-големият трафик.

en: It looks like [[this]] has transactions, so here's a look at them
bg: Изглежда, че [[това]] има транзакции, така че ето ги

en: Here's a quick look at [[this]]
bg: Ето един бърз поглед към [[това]]

en: Here's an overview of the people in [[this]]
bg: Ето преглед на хората в [[тази]]

en: Here's a closer look at [[this]]
bg: Ето един по-подробен поглед към [[това]]

en: A look at [[GenericTable]] across [[this]], and how it changes over time.
bg: Преглед на [[GenericTable]] в [[това]] и как се променя с течение на времето.

en: Here's a closer look at [[this]] over time
bg: Ето един по-подробен поглед върху [[това]] във времето

en: Some metrics we found about transactions.
bg: Някои показатели, които открихме за транзакциите.

en: A look at events over time and by several categories.
bg: Преглед на събитията във времето и по няколко категории.

en: These are the same for all [[this.short-name]]
bg: Те са еднакви за всички [[this.short-name]]

en: A look at the [[this]] table
bg: Поглед към таблицата [[тази]]

en: Here's a closer look at [[this]] by products
bg: Ето един по-подробен поглед към [[това]] по продукти

en: Here's a closer look at [[this]] per source
bg: Ето един по-подробен поглед към [[това]] на източник

en: A closer look at [[this]]
bg: По-внимателно разглеждане на [[това]]

en: Here's an overview of [[this]]
bg: Ето един преглед на [[това]]

en: An overview of [[this]] and how it's distributed across time, place, and categories.
bg: Преглед на [[това]] и как то е разпределено във времето, мястото и категориите.

en: Here's a closer look at [[this]] per state
bg: Ето един по-подробен преглед на [[това]] по държави

en: A look at [[this]]
bg: Поглед към [[това]]

en: Here's a closer look at [[this]] per country
bg: Ето по-подробен преглед на [[това]] по държави

en: A breakdown of [[this]] over time, and its min, max, average and more.
bg: Разбивка на [[това]] с течение на времето и неговите минимални, максимални, средни стойности и др.

en: A summary of events in [[this]]
bg: Обобщение на събитията в [[тази]]

en: We crunched the numbers for [[this]]
bg: Проверихме числата за [[това]]

en: Upload error details
bg: Подробности за грешката при качване

en: Pick a dashboard to serve as the homepage. If people lack permissions to view the selected dashboard, Metabase will redirect them to the default homepage. You can update or reset the homepage at any time in Admin Settings > Settings > General.
bg: Изберете табло за управление, което да служи за начална страница. Ако хората нямат права за преглед на избраното табло, Metabase ще ги пренасочи към началната страница по подразбиране. Можете да актуализирате или нулирате началната страница по всяко време в Настройки на администратора > Настройки > Общи.

en: You cannot upload files larger than {0}mb
bg: Не можете да качвате файлове, по-големи от {0}mb

en: Pick a dashboard to serve as the homepage. If people lack permissions to view the selected dashboard, Metabase will redirect them to the default homepage.
bg: Изберете табло за управление, което да служи за начална страница. Ако хората нямат права за преглед на избраното табло, Metabase ще ги пренасочи към началната страница по подразбиране.

en: {0} will cache all saved questions with an average query execution time longer than this many seconds:
bg: {0} ще кешира всички запазени въпроси със средно време за изпълнение на заявката, по-дълго от този брой секунди:

en: These are the primary colors used in charts and throughout {0}. You might need to refresh your browser to see your changes take effect.
bg: Това са основните цветове, използвани в диаграмите и в {0}. Може да се наложи да опресните браузъра си, за да видите, че промените са в сила.

en: The name used for this instance of {0}.
bg: Името, използвано за този екземпляр на {0}.

en: The default language for all users across the {0} UI, system emails, pulses, and alerts. Users can individually override this default language from their own account settings.
bg: Езикът по подразбиране за всички потребители в {0} потребителския интерфейс, системните имейли, импулси и предупреждения. Потребителите могат индивидуално да отменят този език по подразбиране в настройките на собствения си акаунт.

en: Enable the collection of anonymous usage data in order to help {0} improve.
bg: Разрешете събирането на анонимни данни за използване, за да помогнете на {0} да се подобри.

en: Allow this origin to embed the full {0} application
bg: Позволете на този произход да вгради пълното приложение {0}

en: Enable typeahead search in the {0} navbar?
bg: Активиране на търсенето от типа "напред" в навигационната лента {0}?

en: JSON containing SAML to {0} group mappings.
bg: JSON, съдържащ съпоставки на групи от SAML към {0}.

en: Alias for the key that {0} should use for signing SAML requests
bg: Псевдоним на ключа, който {0} трябва да използва за подписване на SAML заявки

en: JSON containing JWT to {0} group mappings.
bg: JSON, съдържащ съпоставки на JWT към {0} групи.

en: You must first fix the required fields above.
bg: Първо трябва да попълните задължителните полета по-горе.

en: Heading Card
bg: Заглавна карта

en: Pick data…
bg: Изберете данни...

en: You can connect widgets to {{variables}} in heading cards.
bg: Можете да свързвате уиджети към {{променливи}} в картите със заглавия.

en: This dashboard has been set as your homepage.
bg: Това табло за управление е зададено като ваша начална страница.

en: You can change this in Admin > Settings > General.
bg: Можете да промените това в Администратор > Настройки > Общи.

en: Suggest recipients on dashboard subscriptions and alerts
bg: Предлагане на получатели на абонаменти и сигнали за таблото за управление

en: Suggest all users
bg: Предложете на всички потребители

en: Only suggest users in the same groups
bg: Предлагайте само потребители от същите групи

en: Don't show suggestions
bg: Не показвайте предложения

en: You've unsubscribed {0} from the "{1}" alert.
bg: Отписали сте се от абонамента {0} за предупреждението "{1}".

en: Okay, {0} is subscribed to the "{1}" alert again.
bg: Добре, {0} отново е абониран за предупреждението "{1}".

en: Whoops, something went wrong.
bg: Упс, нещо се обърка.

en: Please give it a minute and try again
bg: Моля, дайте му една минута и опитайте отново

en: You cannot upload files larger than {0} MB
bg: Не можете да качвате файлове, по-големи от {0} MB

en: Static embedding
bg: Статично вграждане

en: Embed dashboards, charts, and questions on your app or website with basic filters for insights with limited discovery.
bg: Вграждайте табла, диаграми и въпроси във вашето приложение или уебсайт с основни филтри за прозрения с ограничено разкриване.

en: Interactive embedding
bg: Интерактивно вграждане

en: With this Pro/Enterprise feature, you can let your customers query, visualize, and drill-down on their data with the full functionality of Metabase in your app or website, complete with your branding. Set permissions with SSO, down to the row- or column-level, so people only see what they need to.
bg: С тази функция Pro/Enterprise можете да позволите на клиентите си да правят справки, да визуализират и да правят пробиви в данните си с пълната функционалност на Metabase във вашето приложение или уебсайт, заедно с вашата търговска марка. Задайте разрешения с помощта на SSO до ниво ред или колона, така че хората да виждат само това, което им е необходимо.

en: With {0} you can embed the full Metabase app to allow people to drill-through to charts, browse collections, and use the graphical query builder. You can also get priority support, more tools to help you share your insights with your teams and powerful options to help you create seamless, interactive data experiences for your customers.
bg: С помощта на {0} можете да вградите пълното приложение Metabase, за да позволите на хората да правят пробиви в диаграми, да разглеждат колекции и да използват графичния конструктор на заявки. Можете също така да получите приоритетна поддръжка, повече инструменти, които ви помагат да споделяте прозренията си с вашите екипи, и мощни опции, които ви помагат да създавате безпроблемни, интерактивни преживявания с данни за вашите клиенти.

en: Number of emails sent.
bg: Брой изпратени имейли.

en: Number of errors when sending emails.
bg: Брой грешки при изпращане на имейли.

en: Uploads are not enabled.
bg: Качването не е разрешено.

en: Granular cache controls
bg: Гранични контроли на кеша

en: Uploads are not permitted for sandboxed users.
bg: Изпращането на файлове не е разрешено за потребители, които са в пясъчна кутия.

en: Official Collections
bg: Официални колекции

en: The cache TTL database setting is only enabled if you have a premium token with the cache granular controls feature.
bg: Настройката за база данни за кеширане TTL е разрешена само ако имате премиум токен с функцията за гранулиран контрол на кеша.

en: Connection impersonation
bg: Олицетворение на връзката

en: Sandboxes
bg: Пясъчници

en: Instance already initialized
bg: Инстанцията вече е инициализирана

en: Note: Sandboxed users will never see suggestions.
bg: Забележка: Потребителите, които са включени в Sandbox, никога няма да виждат предложения.

en: H2 is not supported as a data warehouse
bg: H2 не се поддържа като склад за данни

en: Setting {0} uses both :enabled? and :feature options, which are mutually exclusive
bg: При задаване на {0} се използват двете опции :enabled? и :feature, които са взаимно изключващи се.

en: Setting {0} is not enabled because feature {1} is not available
bg: Настройката {0} не е разрешена, защото функцията {1} не е налична

en: Setting {0} is not enabled
bg: Настройката {0} не е разрешена

en: {0} is a paid feature not currently available to your instance. Please upgrade to use it. Learn more at metabase.com/upgrade/
bg: {0} е платена функция, която в момента не е налична във вашата инстанция. Моля, надстройте, за да я използвате. Научете повече на metabase.com/upgrade/

en: Cannot set `has-user-setup`.
bg: Не може да се зададе `has-user-setup`.

en: A value that is true iff the metabase instance has one or more users registered.
bg: Стойност, която е true, ако в инстанцията на метабазата има регистрирани един или повече потребители.

en: Metabase config files require a Premium token with the :config-text-file feature.
bg: Файловете за конфигуриране на метабазата изискват Premium токен с функцията :config-text-file.

en: Allowed email address domain(s) for new Dashboard Subscriptions and Alerts. To specify multiple domains, separate each domain with a comma, with no space in between. To allow all domains, leave the field empty. This setting doesn’t affect existing subscriptions.
bg: Допустим(и) домейн(и) на имейл адрес за нови абонаменти за таблото за управление и сигнали. За да посочите няколко домейна, отделете всеки домейн със запетая, без интервал между тях. За да разрешите всички домейни, оставете полето празно. Тази настройка не засяга съществуващите абонаменти.

en: Advanced Permissions
bg: Разширени разрешения

en: Serialization
bg: Сериализация

en: Audit app
bg: Приложение за одит

en: Content verification
bg: Проверка на съдържанието

en: SAML-based authentication
bg: Удостоверяване на базата на SAML

en: JWT-based authentication
bg: Удостоверяване на базата на JWT

en: Invalid redirect URL
bg: Невалиден URL адрес за пренасочване

en: Overview of [[this]] data from Google Analytics
bg: Преглед на [[това]] данни от Google Анализ

en: Where most sessions originate
bg: Откъде произхождат повечето сесии

en: Here's an overview of [[this]] data from Google Analytics
bg: Ето един преглед на [[тези]] данни от Google Analytics

en: Database levels
bg: Нива на базата данни

en: Schema and table levels
bg: Нива на схемата и таблицата

en: Other data permissions
bg: Други разрешения за данни

en: Pick a dashboard to serve as the homepage
bg: Изберете табло за управление, което да служи като начална страница

en: Customize
bg: Персонализиране на

en: Connect your database
bg: Свързване на вашата база данни

en: Apply all filters
bg: Прилагане на всички филтри

en: To manage your billing preferences, please email
bg: За да управлявате предпочитанията си за фактуриране, моля, изпратете имейл

en: Monitoring access
bg: Мониторинг на достъпа

en: Are you sure you want to delete this row?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този ред?

en: Delete forever
bg: Изтриване завинаги

en: This will permanently delete the row. There’s no undoing this, so please be sure.
bg: Това ще доведе до окончателно изтриване на реда. Това не може да бъде върнато, затова се уверете.

en: Add an attribute
bg: Добавяне на атрибут

en: Customize Homepage
bg: Персонализиране на началната страница

en: Like January 2016
bg: Като януари 2016 г.

en: Like Q1 2016
bg: Като Q1 2016

en: Regenerate JWT signing key?
bg: Регенериране на ключа за подписване на JWT?

en: This will cause existing tokens to stop working until the identity provider is updated with the new key.
bg: Това ще доведе до спиране на работата на съществуващите токени, докато доставчикът на идентичност не бъде актуализиран с новия ключ.

en: Foreign key target
bg: Цел на външния ключ

en: Invalid query: {0}
bg: Невалидна заявка: {0}

en: {0} does not exist
bg: {0} не съществува

en: Dynamic patterns are not supported.
bg: Динамичните модели не се поддържат.

en: Custom expressions cannot be de-selected. Delete the expression instead.
bg: Потребителските изрази не могат да бъдат премахнати от избора. Вместо това изтрийте израза.

en: Fields cannot be adjusted on native queries. Either edit the native query, or save this question and edit the fields in a GUI question based on this one.
bg: Полетата не могат да бъдат коригирани в родните заявки. Или редактирайте родната заявка, или запазете този въпрос и редактирайте полетата във въпрос с графичен потребителски интерфейс, базиран на този въпрос.

en: Non-standard join condition. {0}
bg: Нестандартно условие за свързване. {0}

en: Error calculating metadata for {0}: {1}
bg: Грешка при изчисляването на метаданните за {0}: {1}

en: Missing extra, required keys for native query: {0}
bg: Липсват допълнителни, задължителни ключове за родната заявка: {0}

en: Must be a native query
bg: Трябва да е роден запитване

en: Whether to enable models persistence for a specific Database.
bg: Дали да разрешите постоянството на моделите за определена база данни.

en: Invalid Metric or Segment: {0}
bg: Невалидна метрика или сегмент: {0}

en: Invalid query execution context: {0}
bg: Невалиден контекст на изпълнение на заявката: {0}

en: Invalid output: {0}
bg: Невалиден изход: {0}

en: Invalid input: {0}
bg: Невалидно въвеждане: {0}

en: See this {0}{1} | See these {0}
bg[0]: Вижте този {0}{1}
bg[1]: Вижте тези {0}
